פורום הרניה, שבר, בקע, קילה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו כאבים בטבור, לפרוסקופיה, בקע בהריון, בקע טבורי, בקע אצל ילדים, התקנת רשת, רגישות בטבור ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בליעה של איבר המין לאחר ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי
    מיכאל
    28/04/2021

שלום, אני כ8 ימים לאחר ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי. ידוע לי כי הנפיחות באזור האשכים היא דבר נפוץ. במקרה שלי, איבר המין שלי, נבלע פנימה אל תוך הנפיחות ועדי להוציאו, אני צריך שיהיה לי שתן (ככה הוא יוצא לבדו כשהוא מזדקף מעט, או לעזור לו פיזית לצאת. מסביב לאיבר, יש עור שהכל הנראה עוטף אותו ובכל גורם לו להיבלע. בבדיקה של המנתח, אמר שהכל יחזור לקדמותו ואין מה לדאוג. ובכל זאת, מדובר בתופעה מלחיצה והייתי שמח לשמוע דעות נוספות. תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• ספורט לאחר ניתוח בקע טבורי.
    חן
    10/04/2021

שלום רב
    אני בת 39 עברתי לפני חודש ניתוח לתיקון בקע טבורי
    בשיטה הפתוחה (השבר היה דיי קטן). הייתי בביקורת והכל מצוין .
    לפני הניתוח התעמלתי בעצימות גבוהה כלומר,ריצה ,אינטרוואלים ומשקולות.
    רציתי לדעת מתי אני אוכל לחזור לספורט.
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בקע מפשעתי אצל קשיש בן 79
    מרינה
    16/03/2021

שלום רב, סבא שלי, בן 79, סובל מבקע מפשעתי. נאמר לו שלא ניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית, רק בהרדמה כללית. כמו כן, נאמר לו שקיים סיכון בהרדמה כללית בגלל גילו ובגלל שיש ליקויים מסוימים בתפקוד הכבד. הבקע המשפעתי מציק לו ברמה שאינו מסוגל לצאת מהבית. אודה מאוד אם תייעץ לנו מה הדבר הנכון לעשות במצב הזה. תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    בקע מפשעתי אצל קשיש בן 79

הוספת תגובה

תמונה

• בקע מפשעתי 1.5 ס"מ עם יציאה של שומן האם אפשר להתאמן.
    עופר
    13/02/2021

יש לי שאלה בבקשה.
    אני ספורטאי אלוף ישראל לשעבר באופני כביש ושטח.לפני מספר חודשים הרגשתי כאבים במפשעה בצד ימין בעיקר במהלך אימון ואחריו אבל גם בעמידה ממושכת.לפני שבוע ביצעתי us בממצא עולה שיש לי בקע מפשעתי 1.5 ס"מ .עם יציאה של שומן בצד ימין.השאלה.האם אני יכול להמשיך להתאמן ברכיבה על אופניים.האם נדרש לניתוח ולאיזה פרוצדורה מומלץ .
    תודה מראש
    עופר

הוספת תגובה

תמונה

• בקע מפשעתי שמכיל שומן . מה הכוונה ל "שומן"?
    מור
    09/02/2021

שלום רב
    אני בן 48 עשיתי בדיקת CT בטן ואגן בגלל כאבים במותניים והיום אני מבין שהכאבים הם תוצאה של מתיחת שריר קלה בחדר כושר.
    אבל , מעבר לזה, באבחנה של ה CT נכתב בין היתר כך: "בקעים משפעתיים קטנים המכילים שומן, גדלו לעומת בדקיה קודמת" ( לפני כ 12 שנה). לפני כ 22 שנה עברתי ניתוח ורקוצילה ואחרי שנתיים גם ניתוח הידרוצלה.
    אני כותב הודעה זו לנסות להבין מה הכוונה ב "..מכילים שומן.." מה הכוונה ל"שומן"? חלקים של איבר אחר (מעיים)? או היצטברות שומנית סביב הורידים או חוט הזרע? מצד שני אני חושב לעצמי!! שעדיף שהבקע יכיל שומן אחרת זה עלול לייצור הידרוצלה בשק האשכים?
    אשמח להאיר את עיניי
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• בקע טבורי אחרי לידה- 1.5 ס"מ
    לירי
    06/02/2021

שלום ד"ר,
    שבועיים לאחר הלידה חשתי בכאבים עזים בטבור, שהיה אדמומי עם בליטה קטנה בתוכו, כירורג אבחן בקע טבורי של כ-1.5 ס"מ
    'ו"החזיר" ידנית את האברים למקום. הוא המליץ על ניתוח.
    כיוון שאני עם תינוק וילדה קטנה בבית אני מתאמצת ומרימה לא מעט, ומדי כמה ימים אני מרגישה קצת כאב+ משהו יוצא מהטבור ולוחצת עליו ושוב יש הקלה. שאלותי הן:
    1. האם אתה ממליץ על ניתוח לאור יציאת האברים התדירה ולאור העובדה שהתינוק הולך ונהיה כבד?
    2. במידה ואנתח- האם יש צורך לחכות זמן מסויים אחרי הלידה? אני כרגע חודש וחצי אחרי
    3. במשך כמה זמן לא ניתן להרים משאות לאחר הניתוח? מן הסתם בטיפול בתינוק זה הכרחי.
    4. האם יש סיכוי שיהיה שיפור בתחושה המציקה של הבקע ככל שיעבור זמן מהלידה? (לאור ירידה במשקל וכ'ו)
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    בקע טבורי אחרי לידה- 1.5 ס"מ

הוספת תגובה

תמונה

• מיחושים לאחר ניתוח הרניה
    רלף
    26/01/2021

שלום רב אני בן 68 עברתי ניתוח הרנייה דו צדדי בשיטת לפרוסקופיה לפני 4 חודשים מעת לעת ולאחרונה בתדירות יותר אני חש מיחושים באיזורי הניתוח עם הקרנה לאשכים .אני לא עושה מאמצים פשוט הליכה רכיבה קלה על אופניים פעילות שחידשתי לאחר חודשיים מיום הניתוח .שאלתי דוקטור האם בפרק זמן זה עדין יתכנו מיחושים לא מדובר בכאב ואם כן מתי צפוייה החלמה מלאה מאותם תחושות .אודה מאוד לתשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    מיחושים לאחר ניתוח הרניה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח בקע - דו צדדי
    משה
    25/01/2021

אהלן

ביצעתי ניתוח בקע דו צדדי בשיטת דרך החורים (הכוונה בלי חתך)
    רציתי לדעת תוך כמה זמן מותר להגיע לשפיכה דרך אוננות , בלי המאמץ
    של האקט עצמו

לקביעת תור
    סגירה
    ניתוח בקע - דו צדדי

הוספת תגובה

תמונה

• בקע מפשעתי והריון
    תמי
    02/01/2021

האם מותר להרות כשיש בקע מפשעתי??
    תודה לעונים.

לקביעת תור
    סגירה
    בקע מפשעתי והריון

הוספת תגובה

תמונה

• פעילות גופנית לאחר ניתוח+בקע חוזר בצד השני
    גל
    02/01/2021

שלום ד"ר אלון, אני בן 47, בצד שמאל עברתי ניתוח בקע מפשעתי לפני שנה. בצד ימין עברתי ניתוח בקע מפשעתי בילדות, הבקע (ע"פ US) בינתיים חזר עם פתח בגודל 1.1 ס"מ אך כרגע לא סימפטומטי וע"פ הכירורג שניתח אותי בשנה שעברה לא מצריך כרגע טיפול. קראתי שעדיף להמנע מפעילות גופנית שמפעילה לחץ על האזור, כדי לא להחמיר את הבקע החוזר, כלומר אפילו לא שכיבות סמיכה או כפיפות בטן, וודאי שלא משקולות. רציתי לבקש את דעתך בנושא? האם עדיף לי לצמצם את הפעילות הגופנית לפעילות אירובית ולהמנע מאימוני כוח שמפעילים את האזור? תודה רבה על עזרתך, גל.

הוספת תגובה

תמונה

• בקע- חייל לוחם בן 20
    איתם שהם
    28/12/2020

אהלן, איתם שהם בן 20 לוחם בגבעתי
    קצת יותר משנה וחצי מתלונן כל כאבים באשכים ובמפשעה,
    לאחר אולטרסאונד מפשעות ואשכים גילו וריקוצלה באשך שמאל וגודש וורידים באשך ימין וגילו בקע קטן מצד שמאל במפשעה, המפשעה והאשכים כואבים לא רק במאמץ אלא גם במנוחה
    הלכתי לרופא כירורג שאמר שלטענתו אין בכלל בקע ואין איך לטפל,
    הלכתי שוב לאולטרסאונד ראו שם בקע שוב, ואז שלחו אותו לאורולוג
    האורולוג אמר שאני צריך לעשות ניתוח בשביל טיפול כירורגי
    שלחו אותי לרופא כירורג שוב, הוא אמר לי שלטענתו אין לי בקע
    בגלל שאין בליטה במפשעה והוא לא מרגיש אותו (בקע קטן)
    לא יודע כבר למי לפנות ומה לעשות, עשיתי כל בדיקה אפשרית והייתי אצל כל רופא אפשרי, בשורה התחתונה, כמה אפשר לסמוך על האולטרסאונד אם עשיתי פעמיים ואמרו לי שרואים בקע מצד שמאל ואם כדאי לי לעשות ניתוח אחרי שהאורולוג אמר שצריך? (ואיך אני מוצא את הפיתרון אם מצד אחד האולטרסאונד והאורולוג אומרים דבר מסוים והרופא הכירורג אומר דבר אחר?) אשמח לעזרה כבר לא יודע מה לעשות או למי לפנות..
    אני לא זמין בפלאפון כי הוא נדפק לי, זמין בוואטסאפ/אימייל
    תודה רבה על העזרה

לקביעת תור
    סגירה
    בקע- חייל לוחם בן 20

הוספת תגובה

תמונה

• אודם בחתך הניתוח- מה עושים?
    תג
    17/12/2020

שלום,
    לפני 9 ימים עברתי ניתוח בקע לפרוסקופי דו צדדי. ההחלמה עוברת בסדר והכאבים פוחתים מיום ליום. עם זאת, חתך הניתוח אדום, במיוחד באיזורים בהם נסיכות נכנסות לעור. אין הפרשת מוגלה או כאבים (חלק מהתנועות כואבות, בעיקר קימה משכיבה לישיבה אולם אני מניח שמדובר בדבר סביר). האם אודם בפני עצמו עלול להוות סמן לזיהום? האם יש צורך לפנות לטיפול רפואי?

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בבטן התחתונה במפשעה ובאשכים
    שוהם
    09/12/2020

היי מזה כשבועיים יש כאבים בבטן התחתונה מצד שמאל שמקרין למפשעה ולאשכים וגם הקרין לי ב3 ימים הראשונים גם למותן וגב תחתון בעקבות מתיחה באמצע אימון הרגשתי כאילו משהו יצא מהמקום בבטן אבל לא הפריע לי והכאב הורגש בערב והתגבר עם הזמן כאילו הוא התחיל במשפעה ואז לאשכים בטן תחתונה ואז הכאב עלה לבטן העליונה ואחרי כמה ימי מנוחה הכאב נרגע רק נשאר כאב במפשעה בטן ואשך בצד שמאל וגם הכאב עבר טיפה לצד ימין הרופאת משפחה והאורטופד אומרים שכנראה מתחתי שריר אבל זה ממש מגביל אותי כאילו אחרי 5 דקות עמידה הכאב נדלק ואני לא יכול ללכת יותר מכמה דקות ברצף עד שכואב יכול להיות שזה בקע לפי התיאור שלי ?

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח בקע לאדם מבוגר
    איציק
    19/11/2020

שלום. אבי בן 76 וכבר מספר שנים ממליצים לו לבצע ניתוח בקע מפשעתי. לאחרונה הנפיחות רבה יותר ואבי החליט לבצע את הניתוח בימים הקרובים. הפרופסור המליץ לו על ניתוח בהרדמה מקומית שאורכו 20 דקות בערך, ללא תפרים, עם רשת ושחרור הביתה לאחר 3 שעות בערך. אבי עבר ניתוח מעקפים לפני קרוב ל-20 שנה ונוטל תרופות בגין כך. הקרדיולוג אישר את ההליכה לניתוח. השאלה - האם שיטת ניתוח זו מקובלת, יש לה הצלחות, מה הסיכון לאדם רגיל בניתוח עצמו, לאחר הניתוח, מה הסיבוכים שיכולים להיות. בנוסף לקחת בחשבון את גילו של אבי. בתודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    ניתוח בקע לאדם מבוגר

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח בקע לאדם מבוגר

ד``ר רפאל אלון
    19/11/2020

ניתן לבצע הניתוח בהרדמה כללית, איזורית או מקומית. ההחלטה מתקבלת עי הכירורג והמטופל. אם המטופל קבל אישור הקרדיולוג לניתוח הסיכון אינו גבוה במיוחד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות נוזלים לאחר ביצוע ניתוח בקע מפשעתי
    רני
    17/11/2020

לפני חודשיים עברתי ניתוח בקע מפשעתי בצד ימין בשיטה הפתוחה.
    המקום לא כואב.
    נשארה נפיחות מסויימת,כנראה נוזלים.
    זה עובר לבד?
    או שצריך טיפול?

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי ניתוח

ד``ר רפאל אלון
    17/11/2020

עניתי על שאלתך בפורום אחר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפשר תשובה שוב?

רני
    17/11/2020

לא ראיתי מה ענית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות

ד``ר רפאל אלון
    17/11/2020

הנפיחות קרוב לודאי אינה קשורה להצטברות נוזלים אלא לתהליך הריפוי וההצטלקות. הכל יחזור לקדמותו תוך מספר שבועות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

רני
    17/11/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה