פורום הרניה, שבר, בקע, קילה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו כאבים בטבור, לפרוסקופיה, בקע בהריון, בקע טבורי, בקע אצל ילדים, התקנת רשת, רגישות בטבור ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ניתוח בקע טבורי בשיטה לפרוסקופית
    דורון
    24/06/2021

שלום רב, עברתי ניתוח לפרוסקופי בגין בקע בטבור. יום לאחר מכן ראיתי שבאיזור הטבור נשארה בליטה אם כי קטנה יותר מאשר היתה טרם הניתוח. האם בליטה/נפיחות זו אמורה להיעלם עם הזמן, ואם כן כמה זמן ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי בקע תבורי האם אפשר לשחות בבריכה
    רחל דרעי
    21/06/2021

הי אובחן אצלי בקע תבורי חוזר..
    לפני 8 שנים עברתי ניתוח .
    האם אני יכולה לשחות בבריכה לעשות בריכות במקום ספורט שהייתי עושה אירובי ומשקולות .
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה בקביעת האבחון
    חלי
    18/06/2021

בת 32 בהריון בשבוע 32
    סובלת כ-3 ימים מכאבים בינונים באזור הטבור גם ובעיקר בשינויי תנוחות.
    נבדקתי אצל רופא כירורוג. שלא הצליח לבצע את הבדיקה הנחוצה עקב רגישות שלי ופחד מהכאב. וכאב.
    אך טען שלא נראה שמדובר בבקע כלוא.
    האם אפשר לסמוך ע"כ או מה אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    בעיה בקביעת האבחון

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון בקע או שבר לקביעת CT
    11
    14/06/2021

סליחה. לגבי הדרך לאבחן +בקע בחלק מהעובי:
    סובל מכאב של בקע. לא פרץ החוצה. כירורג אחד הפנה ל US,שבו: "הודגם בקע (לא ישיר) בגודל עד 2.5 ס"מ, מכיל שומן פריטונאלי" וגם הפנה ל CT בטן, לפני ולאחר הזרקה ושתייה של חומר ניגודי.
    כירורג אחר מישש ובדק פיזית ואמר שאין בקע, ושהדרך לאבחן שבר, בקע, היא רק במישוש., ושכל מי שיעשה US על האיזור ימצא בקע, כי גוף האדם בנוי עם סדקיםאו חורים\ שם.
    עברתי הרבה קרינות רנטגן בחיי.
    1. מהי הדרך לאבחן בקע לשם קבלת החלטה על ניתוח? האם שווה לי לבצע את הסיטי הזה? או איזה CT בדיוק לבקש?
    2.האם ייתכן בקע /שבר שהוא רק בחלק מהעובי של דופן הבטן,(לא מגיע לצד השני של השריר)
    ואינו ניכר במישוש,כך שהוא יכול להיות המקור לכאב?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    אבחון בקע או שבר לקביעת CT

הוספת תגובה

תמונה

• הדרך לאבחן +בקע בחלק מהעובי
    11
    14/06/2021

שלום. סובל מכאב של בקע. לא פרץ החוצה. כירורג אחד הפנה ל US,שבו: "הודגם בקע (לא ישיר) הדרך לאבחן +בקע בחלק מהעובי

שלום. סובל מכאב של בקע. לא פרץ החוצה. כירורג אחד הפנה ל US,שבו: "הודגם בקע (לא ישיר) בגודל עד 2.5 ס"מ, מכיל שומן פריטונאלי" וגם הפנה ל CT בטן, לפני ולאחר הזרקה ושתייה של חומר

ניגודי.

כירורג אחר מישש ובדק פיזית ואמר שאין בקע, ושהדרך לאבחן שבר, בקע, היא רק במישוש., ושכל מי שיעשה US על האיזור ימצא בקע, כי גוף האדם בנוי עם סדקיםאו חורים\ שם.

1. מהי הדרך לאבחן בקע לשם קבלת החלטה על ניתוח? האם שווה לי לבצע את הסיטי הזה? או איזה CT בדיוק לבקש?

2.האם ייתכן בקע /שבר שהוא רק בחלק מהעובי של דופן הבטן,(לא מגיע לצד השני של השריר)

בגודל עד 2.5 ס"מ, מכיל שומן פריטונאלי" וגם הפנה ל CT בטן, לפני ולאחר הזרקה ושתייה של חומר
    ניגודי.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח בקע חוזר_גיל 77
    איציק
    01/06/2021

שלום

אבי בן 77 עבר לפני חצי שנה ניתוח בקע בשיטה הלפרוסקופית.
    אתמול הודיעו לאבי שהוא צריך לבצע ניתוח נוסף כי הבקע חזר.
    אבי לוקח כדורים ללב באופן קבוע, יש לו פרפור, עבר לפני 20 שנה ניתוח מעקפים, 2 התקפי לב ומספר צינתורים.
    אנחנו מתלבטים האם לבצע את הניתוח אצל אותו מנתח באותה שיטה (יתרונות: גם בגלל שהמנתח מכיר את אבי לאור הניתוח הראשון, גם בגלל שמדובר בהרדמה מקומית ולא בהרדמה כללית. חסרון - הניתוח לא הצליח בפעם הראשונה, אולי הבעיה בשיטה ולכן עדיף בשיטה מסורתית יותר שידוע שכבר הצליחה בעבר) או בשטה הסגורה/3 חורים/חתכים (יתרונות: אולי בשיטה זו הניתוח יצליח והבקע לא יחזור. חסרונות - הרדמה מלאה - לאבי בגיל שלו עם הרקע הקרדיולוגי - בנוסף: לפי הבנתנו הדלה בתחום - נראה ניתוח מסובך יותר מבחינת פתיחת הבטן וכדו)

השאלות:
    1) האם זו בעיה מבחינת הניתוח לבצע באותו מקום ניתוח בשיטה אחת לאחר שבוצע ניתוח בשיטה אחרת
    2) איזו שיטה עדיפה מבחינת רמת הסיכון בניתוח עצמו (הרקע של אבי כפי שתואר)
    3) איזה שיטה עדיפה מבחינת התוצאה הצפויה בניתוח (מנסיונך)
    4) לאור מה שתארתי כל המלצה תתקבל בברכה

בתודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    ניתוח בקע חוזר_גיל 77

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח בקע חוזר_גיל 77 -המשך

איציק
    02/06/2021

תיקון: הניתוח שעבר אבי הוא ניתוח בשיטה הלפרוסקופיה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בקע מיפשעתי מין מכיל שומן עם תגובה למיבחן valsalve
    גולדמן שרה
    30/05/2021

שלום רב
    מה פירוש בקע מיפשעתי מכיל שומן עם תגובה למבחן valsalve
    תודה רבה ויום טוב

הוספת תגובה

תמונה

• דם שהתקשה בטבור שנה וחצי לאחר ניתוח
    בני
    22/05/2021

שלום, עברתי ניתוח בקטע מפשעתי לפני כשנה וחצי והיום הבחנתי בדם קרוש בטבור, מה יכולה להיות הסיבה? כמובן שאתייעץ עם הרופא המנתח אבל בינתיים עד שאשיג תור אשמח לתשובה. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• בליעה של איבר המין לאחר ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי
    מיכאל
    28/04/2021

שלום, אני כ8 ימים לאחר ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי. ידוע לי כי הנפיחות באזור האשכים היא דבר נפוץ. במקרה שלי, איבר המין שלי, נבלע פנימה אל תוך הנפיחות ועדי להוציאו, אני צריך שיהיה לי שתן (ככה הוא יוצא לבדו כשהוא מזדקף מעט, או לעזור לו פיזית לצאת. מסביב לאיבר, יש עור שהכל הנראה עוטף אותו ובכל גורם לו להיבלע. בבדיקה של המנתח, אמר שהכל יחזור לקדמותו ואין מה לדאוג. ובכל זאת, מדובר בתופעה מלחיצה והייתי שמח לשמוע דעות נוספות. תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• ספורט לאחר ניתוח בקע טבורי.
    חן
    10/04/2021

שלום רב
    אני בת 39 עברתי לפני חודש ניתוח לתיקון בקע טבורי
    בשיטה הפתוחה (השבר היה דיי קטן). הייתי בביקורת והכל מצוין .
    לפני הניתוח התעמלתי בעצימות גבוהה כלומר,ריצה ,אינטרוואלים ומשקולות.
    רציתי לדעת מתי אני אוכל לחזור לספורט.
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• בקע מפשעתי אצל קשיש בן 79
    מרינה
    16/03/2021

שלום רב, סבא שלי, בן 79, סובל מבקע מפשעתי. נאמר לו שלא ניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית, רק בהרדמה כללית. כמו כן, נאמר לו שקיים סיכון בהרדמה כללית בגלל גילו ובגלל שיש ליקויים מסוימים בתפקוד הכבד. הבקע המשפעתי מציק לו ברמה שאינו מסוגל לצאת מהבית. אודה מאוד אם תייעץ לנו מה הדבר הנכון לעשות במצב הזה. תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    בקע מפשעתי אצל קשיש בן 79

הוספת תגובה

תמונה

• בקע מפשעתי 1.5 ס"מ עם יציאה של שומן האם אפשר להתאמן.
    עופר
    13/02/2021

יש לי שאלה בבקשה.
    אני ספורטאי אלוף ישראל לשעבר באופני כביש ושטח.לפני מספר חודשים הרגשתי כאבים במפשעה בצד ימין בעיקר במהלך אימון ואחריו אבל גם בעמידה ממושכת.לפני שבוע ביצעתי us בממצא עולה שיש לי בקע מפשעתי 1.5 ס"מ .עם יציאה של שומן בצד ימין.השאלה.האם אני יכול להמשיך להתאמן ברכיבה על אופניים.האם נדרש לניתוח ולאיזה פרוצדורה מומלץ .
    תודה מראש
    עופר

הוספת תגובה

תמונה

• בקע מפשעתי שמכיל שומן . מה הכוונה ל "שומן"?
    מור
    09/02/2021

שלום רב
    אני בן 48 עשיתי בדיקת CT בטן ואגן בגלל כאבים במותניים והיום אני מבין שהכאבים הם תוצאה של מתיחת שריר קלה בחדר כושר.
    אבל , מעבר לזה, באבחנה של ה CT נכתב בין היתר כך: "בקעים משפעתיים קטנים המכילים שומן, גדלו לעומת בדקיה קודמת" ( לפני כ 12 שנה). לפני כ 22 שנה עברתי ניתוח ורקוצילה ואחרי שנתיים גם ניתוח הידרוצלה.
    אני כותב הודעה זו לנסות להבין מה הכוונה ב "..מכילים שומן.." מה הכוונה ל"שומן"? חלקים של איבר אחר (מעיים)? או היצטברות שומנית סביב הורידים או חוט הזרע? מצד שני אני חושב לעצמי!! שעדיף שהבקע יכיל שומן אחרת זה עלול לייצור הידרוצלה בשק האשכים?
    אשמח להאיר את עיניי
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• בקע טבורי אחרי לידה- 1.5 ס"מ
    לירי
    06/02/2021

שלום ד"ר,
    שבועיים לאחר הלידה חשתי בכאבים עזים בטבור, שהיה אדמומי עם בליטה קטנה בתוכו, כירורג אבחן בקע טבורי של כ-1.5 ס"מ
    'ו"החזיר" ידנית את האברים למקום. הוא המליץ על ניתוח.
    כיוון שאני עם תינוק וילדה קטנה בבית אני מתאמצת ומרימה לא מעט, ומדי כמה ימים אני מרגישה קצת כאב+ משהו יוצא מהטבור ולוחצת עליו ושוב יש הקלה. שאלותי הן:
    1. האם אתה ממליץ על ניתוח לאור יציאת האברים התדירה ולאור העובדה שהתינוק הולך ונהיה כבד?
    2. במידה ואנתח- האם יש צורך לחכות זמן מסויים אחרי הלידה? אני כרגע חודש וחצי אחרי
    3. במשך כמה זמן לא ניתן להרים משאות לאחר הניתוח? מן הסתם בטיפול בתינוק זה הכרחי.
    4. האם יש סיכוי שיהיה שיפור בתחושה המציקה של הבקע ככל שיעבור זמן מהלידה? (לאור ירידה במשקל וכ'ו)
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    בקע טבורי אחרי לידה- 1.5 ס"מ

הוספת תגובה

תמונה

• מיחושים לאחר ניתוח הרניה
    רלף
    26/01/2021

שלום רב אני בן 68 עברתי ניתוח הרנייה דו צדדי בשיטת לפרוסקופיה לפני 4 חודשים מעת לעת ולאחרונה בתדירות יותר אני חש מיחושים באיזורי הניתוח עם הקרנה לאשכים .אני לא עושה מאמצים פשוט הליכה רכיבה קלה על אופניים פעילות שחידשתי לאחר חודשיים מיום הניתוח .שאלתי דוקטור האם בפרק זמן זה עדין יתכנו מיחושים לא מדובר בכאב ואם כן מתי צפוייה החלמה מלאה מאותם תחושות .אודה מאוד לתשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    מיחושים לאחר ניתוח הרניה

הוספת תגובה

תמונה