פורום הרניה, שבר, בקע, קילה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו כאבים בטבור, לפרוסקופיה, בקע בהריון, בקע טבורי, בקע אצל ילדים, התקנת רשת, רגישות בטבור ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מורסה אחרי ניתוח הקע
    סימה
    30/04/2022

שלום רב,
    בת 48
    עברתי ניתוח בקע שהסתבך , שוחררתי הביתה ולאחר מספר ימים חזרתי שוב למיון,
    החזרה למיון בגלל כאבים עזים בבטן תחתונה באזור הניתוח.
    לאחר שעשיתי סי.טי הממצאים הראו מורסה וזיהום .
    אושפזתי שוב 4 ימים קיבלתי אנטיביוטיקה .
    וכן ניקזו לי חלק מהמורסה ידנית על ידי לחיצות.
    אחרי שהשתחררתי הביתה והגעתי לביקורת נאמר לי על ידי הרופא שאני צריכה לחכות חודש במידה וזה ינוקז באופן עצמי.
    במידה ולא לחזור אליו לשקול ניקוז.
    את האמת אני מאוד מפחדת מניקוז בגלל שזה יכול להזדהם אבל מצד שני זה מבחינה אסטטית כאילו שאני עם צמיג בבטן תחתונה .
    מה ההמלצה הכי טובה שלך .
    האם כדאי לשים תחתונים צמודים למרות שיש מורסה .. מבולבלת למדי.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    מורסה אחרי ניתוח הקע

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי
    שלמה אופנר
    11/04/2022

שלום דוקטור
    אני בן 50 עברתי ניתוח בקע מפשעתי במהלך הניתוח קשרו בטעות את חבל הזרע ועקב זה היתנפח האשך הימני ונהיה סגול כאבי טופת לאחר שהמנתח עלה על הבעיה לאחר יומים עברתי שוב ניתוח לתיקון הטעות שנעשתה ושיחררו את חבל הזרע שמוביל לאשך מה שגרם לאי ספיקת דם לאשך
    השאלה היא יש לי כאבים באזור הבקע שהיה האם הבקע יכול להיות חזר למקמו מליפני הניתוח או שהרשת מונעת את חזרתו עקב שיעול
    אשמח שתענה לי בבקשה
    תודה שלמה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשר לטפל בבקע סרעפתי ללא ניתוח
    ליאן
    04/01/2022

תסמינים של רפלוקס וצרבת כאבי בטן ובטן נפוחה עם גזים לאחר בדיקת גסטרוסקופיה ממצאי הבדיקה בקע סרעפתי 10 ס"מ.ושט: דלקת Re GRADEC. קיבה תקינה לכל חלקיה.
    תריסריון: בצל התריסריון וחלקו השני תקינים.
    ההמלצות שניתנו הם נקסיום 40 מ" ג פעמיים ביום למשך 3 חודשים וחזרה על בדיקת ה גסטרוסקופיה לאחר חודש וחצי. האם אפשר לטפל בבקע הסרעפתי ללא ניתוח? והאם אני אוכל להמשיך להתאמן בחדר כושר או שזה יחמיר את המצב?

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר ניתוח בקע דו צדדי
    יוסי
    14/12/2021

שלום, לפני שלושה שבועות עשיתי ניתוח בקע דו צדדי בשיטה לפרוסקופית
    כל יום המצב השתפר מעט
    היה מעט כאב ורגישות באשכים
    לאחר 3 שבועות נסעתי בקטנוע לביקורת וגם יצא שהרמתי את הקטנוע כי נפל
    מאז שזה לפני יומיים יש לי אי נוחות /כאב גדול יותר באשך שמל עם הקרנה לירך הפנימי וגם קצת בדריכה על רגל שמל או מאמץ שלה
    חיצונית הכל נראה בסדר, אין הפרשות דימום או נפיחות אבל יש כאב בצד שמאל באשך וברגל
    האם זה נורמלי כתוצאה מהרכיבה וצפוי לעבור? יתכן שעשיתי נזק?רק לציין צד שמאל היה בקע קטן יותר מימין וכמעט לא סבלתי מצד שמאל בכלל, וכעת צד ימין לא מציק ושמאל כן
    אודה להתייחסות

הוספת תגובה

תמונה

• סוג ניתוח לטיפול בבקע
    רז
    08/12/2021

אהלן,
    בעבר לפני כ-4 שנים עברתי ניתוח לתיקון בקע מפשעתי בשיטת לפרוסקופיה, הכל עבר תקין.
    לאחרונה התחילו לי כאבים במפשעה בצד השני והייתי אצל רופא כירורג שטוען שאפשר לנתח רק בשיטה הפתוחה מכיוון שאי אפשר לחזור על אותה שיטה.
    לאחר מכן רופא אחר טען שזה לא נכון וזה אפשרי בהחלט ומי שאומר אחרת אומר זאת מסיבות אחרות של זמן וכסף.

אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי לעשות סדר בכל העניין.
    האם אפשרי לנתח שוב פעם בשיטה הלפרוסקופיה?

מודה על כל עזרה :)

לקביעת תור
    סגירה
    סוג ניתוח לטיפול בבקע

הוספת תגובה

תמונה

• האם ניתוח בקע מפשעתי דו"צ עלול להשפיע על איכות הזרע באופן זמני?
    איתמר
    11/11/2021

ביצעתי ניתוח בקע לפני חודש וחצי.
    לפני הניתוח ביצעתי מס' בדיקות זרע שיצאו תקינות.. מאחר וגילו לי ורקוצל ללא השפעה על הזרע.

חודש וחצי אחרי הניתוח ביצעתי בדיקת זרע בה המורפולוגיה היתה נמוכה (2%).

האם האיזור עדין לא החלים ומצב הזרע יחזור לקדמותו? האם עלי לדאוג? אנו מנסים להיכנס להריון.

היתה לי אפשרות לבצע ניתוח ורקוצל בעת הניתוח בקע אך האורולוג המליץ שלי שלא מאחר והבדיקות זרע שלי יצאו תתקינות.. אך עכשיו האורולג ממליץ כן לבצע.

הוספת תגובה

תמונה

• תיקון בקע מפשעתי , פתוח או אנדוסקופיה ?
    יוסף
    15/08/2021

בן 40 ללא מחלות רקע עם בקע מפשעתי גולש מצד שמאל .
    הרופא ממליץ על ניתוח פתוח , טוען שבשל שאני רזה 58 ק"ג גובה 178 ס"מ קשה לעשות ניתוח אנדוסקופי וממליץ על ניתוח פתוח ...האם טענה זו נכונה והאם יש הגבלות על ביצוע תיקון אנדוסקופי ?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר דימות הודגם הסננה של שומן מיזטאלי
    הרוש גיל
    07/08/2021

לאחר בדיקה סיטי הודגם הסננה של שומן המיזנטרלינאם גודש בכלי הדם המיזטארלי סובל מכאבים בבטן עליונה מעל לשנה אודה לך אם תשיב לי בהקדם

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבטן עליונה יותר משנה
    הרוש גיל
    27/07/2021

לאחר בדיקת ct הודגם הסננה של שומן המיזנטראלי אם גודש בכלי הדם המיזנטאלי אני סובל מכאבים בבטן למעלה משנה אודה לך אם תשיב בהקדם

הוספת תגובה

תמונה

• בקע חוזר לאחר שנה וחצי
    ג׳ו
    26/07/2021

שלום,
    לפני כשנה וחצי עברתי ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי בשיטת לפרוסקופיה.
    כעת נראה שהבקע חזר. האם כדאי לפנות לרופא שביצע את הניתוח? האם ניתן בכלל לבצע שוב ניתוח בשיטת לפרוסקופיה או שיש צורך בשיטה אחרת?

תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    בקע חוזר לאחר שנה וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח בקע טבורי בשיטה לפרוסקופית
    דורון
    24/06/2021

שלום רב, עברתי ניתוח לפרוסקופי בגין בקע בטבור. יום לאחר מכן ראיתי שבאיזור הטבור נשארה בליטה אם כי קטנה יותר מאשר היתה טרם הניתוח. האם בליטה/נפיחות זו אמורה להיעלם עם הזמן, ואם כן כמה זמן ?

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי בקע תבורי האם אפשר לשחות בבריכה
    רחל דרעי
    21/06/2021

הי אובחן אצלי בקע תבורי חוזר..
    לפני 8 שנים עברתי ניתוח .
    האם אני יכולה לשחות בבריכה לעשות בריכות במקום ספורט שהייתי עושה אירובי ומשקולות .
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה בקביעת האבחון
    חלי
    18/06/2021

בת 32 בהריון בשבוע 32
    סובלת כ-3 ימים מכאבים בינונים באזור הטבור גם ובעיקר בשינויי תנוחות.
    נבדקתי אצל רופא כירורוג. שלא הצליח לבצע את הבדיקה הנחוצה עקב רגישות שלי ופחד מהכאב. וכאב.
    אך טען שלא נראה שמדובר בבקע כלוא.
    האם אפשר לסמוך ע"כ או מה אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    בעיה בקביעת האבחון

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון בקע או שבר לקביעת CT
    11
    14/06/2021

סליחה. לגבי הדרך לאבחן +בקע בחלק מהעובי:
    סובל מכאב של בקע. לא פרץ החוצה. כירורג אחד הפנה ל US,שבו: "הודגם בקע (לא ישיר) בגודל עד 2.5 ס"מ, מכיל שומן פריטונאלי" וגם הפנה ל CT בטן, לפני ולאחר הזרקה ושתייה של חומר ניגודי.
    כירורג אחר מישש ובדק פיזית ואמר שאין בקע, ושהדרך לאבחן שבר, בקע, היא רק במישוש., ושכל מי שיעשה US על האיזור ימצא בקע, כי גוף האדם בנוי עם סדקיםאו חורים\ שם.
    עברתי הרבה קרינות רנטגן בחיי.
    1. מהי הדרך לאבחן בקע לשם קבלת החלטה על ניתוח? האם שווה לי לבצע את הסיטי הזה? או איזה CT בדיוק לבקש?
    2.האם ייתכן בקע /שבר שהוא רק בחלק מהעובי של דופן הבטן,(לא מגיע לצד השני של השריר)
    ואינו ניכר במישוש,כך שהוא יכול להיות המקור לכאב?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    אבחון בקע או שבר לקביעת CT

הוספת תגובה

תמונה

• הדרך לאבחן +בקע בחלק מהעובי
    11
    14/06/2021

שלום. סובל מכאב של בקע. לא פרץ החוצה. כירורג אחד הפנה ל US,שבו: "הודגם בקע (לא ישיר) הדרך לאבחן +בקע בחלק מהעובי

שלום. סובל מכאב של בקע. לא פרץ החוצה. כירורג אחד הפנה ל US,שבו: "הודגם בקע (לא ישיר) בגודל עד 2.5 ס"מ, מכיל שומן פריטונאלי" וגם הפנה ל CT בטן, לפני ולאחר הזרקה ושתייה של חומר

ניגודי.

כירורג אחר מישש ובדק פיזית ואמר שאין בקע, ושהדרך לאבחן שבר, בקע, היא רק במישוש., ושכל מי שיעשה US על האיזור ימצא בקע, כי גוף האדם בנוי עם סדקיםאו חורים\ שם.

1. מהי הדרך לאבחן בקע לשם קבלת החלטה על ניתוח? האם שווה לי לבצע את הסיטי הזה? או איזה CT בדיוק לבקש?

2.האם ייתכן בקע /שבר שהוא רק בחלק מהעובי של דופן הבטן,(לא מגיע לצד השני של השריר)

בגודל עד 2.5 ס"מ, מכיל שומן פריטונאלי" וגם הפנה ל CT בטן, לפני ולאחר הזרקה ושתייה של חומר
    ניגודי.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה