מיפוי לב במאמץ או ישר צנתור לב אבחנתי

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מיפוי לב במאמץ או ישר צנתור לב אבחנתי
    בנטל
    05/11/2017

אני בן 65, גובה 169 משקל 73, הרגשתי לפני מספר שבועות כאבים בחזה לא חזקים ולא בגלל מאמץ. בעיקר חשתי בכאב (לא חזק) כששכבתי במטה ורציתי לשנות את תנוחת שכיבה . הכאבים חלפו אחרי מספר ימים, ממשיך לתפקד רגיל. אני מקפיד על פעילות גופנית הליכה, ריצה ותרגילים, לחץ דם תקין, דופק נורמלי, לא מעשן, לא סובל מסוכרת או כל מחלה אחרת , לא לוקח שום תרופה, לפי בדיקת דם אחרונה שעשיתי ה LDL עומד על 143 , HDL עומד על 51. הופניתי לבדיקת מאמץ , לא הרגשתי שום בעיה בבדיקה, היא נמשכה עד שהגעתי לדופק המטרה בסביבות 150.
    הקרדיולוג שבחן את תוצאות הבדיקה זיהה שיש לי בעיה בדופק 112, במילים שלו "שינויים ב ST-T אופקיות V4-V6, AVF,L2,L3".
    וממליץ על צנתור, פניתי לקרדיולוג אחר הוא לא ראה צורך בדחיפות לעשות צנתור לב מיד, ממליץ בשלב ראשון לעשות מיפוי לב במאמץ מה דעתכם ?? אגב עשיתי גם בדיקת אקו והקרדיולוג השני אומר שהוא תקין

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• מיפוי לב במאמץ

ד``ר אביב מגר
    06/11/2017

שלום רב, לכל גישה יש יתרונות וחסרונות, צנתור היא בדיקה יותר מדוייקת ממיפוי לגילוי סתימות בעורקים אבל היא פולשנית. קיימות גם אפשרויות נוספות למשל צנתור וירטואלי ואקו לב במאמץ. קשה לענות לך ספציפית בלי לבדוק אותך, אבל אני מתרשם שעליך לעבור ברור נוסף בהקדם!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו