אובססיות

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אובססיות
    אלכס
    25/11/2012

שלום, אני מאד שמחה שנתקלתי בפורום שלכם, אם הבנתי נכון את עצותיכם אז אולי אוכל לקבל מכם חוות דעת נוספת ודרכי טיפול שלא כוללים תרופות.
    יש לי עבר של דיכאונות, כמו לכל אחד אחר, קצת יותר רציניים. תמיד הייתי בן אדם רגשי שלוקח הכל ברצינות רבה. ולפני שנתיים נפטר סבא שלי, שגידל אותי והיה הבן אדם הכי קרוב אלי בגלל שאמי בקושי שמרה על קשר אחרי הגירושים ואבי בילה בעבודה יותר מדי זמן. הוא היה אדם בריא שלפתע חלה בסרטן והכל הדרדר תוך פחות מחצי שנה והביא למותו. ומאז התחלתי לסבול מסוג של אובססיה או היפוכונדריה, לא יודעת איך להגדיר את זה, אבל התחלתי לפחד ממחלות שונות, פחדתי מתאונות, בקיצור פחדתי ממוות כי אחרי שנרגעתי מהאובדן, פתאום הסתדרו חיי באופן מצוין, אבל המוות הפתאומי הזכיר לי "בשביל מה הטעם עם הכל יכול פתאום להיעלם?" עסקתי באובססיביות במחלות וזה מנע ממני להנות מהחיים, לנסוע לטיולים, לבוא במגע עם בעלי חיים, פשוט לחיות ולהנות כמו שתמיד עשיתי.
    ואז נכנסתי להיריון והבאתי ילדה מקסימה לעולם, המחסור בזמן והעייפות השכיחו ממני את זה וקיוויתי שזה לא יחזור, אבל זה חוזר בפחד לבריאותה של בתי ובעלי, ולא נותן להם מנוח. בעלי מתעצבן שאני לא מאפשרת לילדה לזחול ומתעקשת שחמותי תשטוף ידיים אחרי שבאה במגע עם הכלבים שלה. ומאז שהתחילו הפחדים האלה אני מרגישה שהמצב הנפשי שלי רק הולך ומדרדר, התחלתי לסבול מסיוטים, דיכאונות, חרדות כצפוי. בעבר אובחנתי עם חרדה חברתית ואישיות גבולית, אותם הצלחתי לנצח לבד אבל הם שוב חזרו, ושוב אני לוחצת על בעלי המסכן שצריך ללכת לצבא כדי שיישאר אתי, ושוב אני אימפולסיבית ואני פשוט לא אמשיך לתאר כי כנראה הבנתם.
    אני נגד תרופות, ניסיתי, היו לי תופעות לוואי קשות, ובנוסף להתנגדות שלי, הפסיכיאטרים רק הוסיפו אליה כי הם התעקשו ואיימו שבלי התרופות אני אדרדר ואמות. אבל הוכחתי לעצמי שאני מסוגלת, אני רק צריכה עזרה- לא מהסוג הזה.
    אני לא יודעת עם זה חשוב אבל אני בת 19.
    אשמח מאד לשמוע את חוות דעתכם, כרגע אני במצב נפשי מאד קשה ואיני יודעת למה, כשחשבתי שהאובססיות והחרדות שוב נחלשות ואני מנצחת פתאום התחילו לי כעסים ובעיות שליטה בעצבים, אני מוצאת את עצמי מתעצבנת על בתי בת הארבעה חודשים ורבה עם בעלי במשך הלילה, וזה נכון, זה קשה להיות הורים לילד ראשון ולא ישנים, ועצבנים, אבל אני כרגיל לוקחת את זה מעבר למה שזה צריך להיות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    אובססיות

הוספת תגובה

תמונה

• אובססיות - תגובה

ורד מור
    25/11/2012

אלכס יקרה, נשמע שאת חיה עם משא מאוד כבד ועומס רגשי לא פשוט, בטח לא עבור אדם כל כך צעיר ורגיש כמוך. הלוואי והיינו יכולים לפתור את הקשיים והאתגרים בחיינו במטה קסמים או בתשובה של כמה שורות באינטרנט. חרדות הן כמו לבה שמבעבעת מתחת לפני השטח ומבקשת להשתחרר וניראה שהרבה מאוד רגשות נמצאים שם בפנים ומבקשים מרפא. תרופות זו שיטה אחת שאני מבינה שאינך בוחרת בה. ישנן שיטות נוספות שכולן, לפחות על פי מיטב נסיוני, יצריכו ביטוי ,גילוי והכרות עם כל מה שקורה שם בפנים. לא מכירה דרך אחרת. אין ספק שאת זקוקה לעזרה.מציעה לך לפנות לקבל את אותה עזרה מאדם מיומן שתתחברי אליו ולשיטותיו ושיוכל לעזור לך לפוגג באהבה את העומס הזה שאת חווה. זה בהחלט אפשרי. ומאוד קשה, כמעט בלתי אפשרי לעשות את זה לבד. את מוזמנת להתקשר אלי אם את זקוקה ליותר בהירות או הכוונה...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

אלכס
    26/11/2012

היכן אוכל לקבל את העזרה שאת מדברת עליה? עזרה שלא תפנה אותי באיומים ולחצים לתרופות אלא תקשיב לי?
    אני גרה בעיר קטנה ליד ב"ש ועכשיו עם תינוקת קטנה ובלי שום עזרה, אין לי אמצעים כספיים או פיזיים לחפש עזרה.. אני יודעת שאי אפשר לקבל עזרה מהאינטרנט אבל הייתי חייבת לנסות, בכל זאת ראיתי שהבנת אותי ושמחתי לקרוא את תגובתך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

ורד מור
    26/11/2012

שמחה שהרגשת שאני מבינה אותך. אוזן קשבת זה הרבה מאוד ואני מקווה שתצליחי למצוא את זה באזורך. למיטב ידיעתי יש הרבה גופים שנותנים עזרה, שירותי רווחה, עובדות סוציאליות,שרותי רווחה לצעירים, האם ניסית לפנות לעירייה ולברר? רופאת משפחה שאת סומכת עליה? טיפת חלב? פסיכולוג דרך קופת חולים? או מרפאות לבריאות הנפש. גם אם תהיי במעקב של פסיכיאטר או פסיכולוג את יכולה לציין שאת לא מעוניינת לקחת תרופות ומעוניינת בשיחות. אי אפשר להכריח לקחת תרופות . אני מתרשמת מהמודעות העצמית שלך והרצון העז לעזור לעצמך.ההתייחסות שלך מראה על הרבה כוחות. אל תוותרי על למצוא את העזרה המתאימה. מחזקת אותך. מקווה שתמצאי אותה בקרוב...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

ורד מור
    26/11/2012

ועוד נקודה חשובה, לא הייתי שוללת את עניין התרופות. לרוב לוקח זמן עד שמאתרים את התרופה המתאימה או המינון המדוייק .חשוב שתמצאי רופא או פסיכיאטר קשוב מספיק כדי לבדוק איתך את האפשרויות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

ורד מור
    26/11/2012

אכן אוזן קשבת חשובה ואני מקווה שתמצאי אותה באזורך. למיטב ידיעתי ישנם הרבה גופים שיכולים לעזור כמו שרותי רווחה, ישנם שרותי רווחה מיוחדים לצעירים, עובדות סוציאליות, פסיכולוג או פסיכיאטר דרך קופת החולים, רופאת משפחה שאת סומכת עליה או אפילו בטיפת חלב .האם ניסית לברר בעירייה? ישנן גם מרפאות לבריאות הנפש שיכולות להציע ליווי וטיפול. אני מאוד מתרשמת מהמודעות העצמית שלך והרצון העז לעזור לעצמך. זה מראה על הרבה כוחות. אל תוותרי על למצוא את העזרה המתאימה. מחזקת אותך ומקווה שתמצאי אותה בקרוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו