שאלה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה
    אלון
    15/11/2010

שלום,

אני בן 21 חייל משוחרר. כבר הרבה זמן שאני רוצה ללכת לפסיכולוג בגלל סיבות אישיות שהלוואי והיה לי את הסבלנות פשוט לרשום הכל.

בכל מקרה לעניין,

אני מפחד מעניין הכתם בתיק הרפואי. ישנם מקומות עבודה לתפקידים בכירים או מקומות כמו משרד הביטחון שב"כ וכו' אשר יבקשו לוותר על החיסיון הרפואי. שם יוכלו לראות את התיק הרפואי שלי הפניה שלי לפסיכולוג ופשוט להוציא את כל תיעוד הפסיכולוג מהמפגש איתי. כנ"ל גם אם אי פעם חס וחלילה אהיה בבית משפט כמו תאונת עבודה, גירושים או אלף ואחת דברים. יהיה אפשר לבקש ממני לוותר על החיסיון הרפואי וככה להשתמש בפניה שלי לפסיכולוג נגדי.

אני מאוד מוטרד מזה, אני לא מבין איך אפשר לוותר על חיסיון רפואי עם פסיכולוג. זה גורם לאנשים לוותר על הפניה שלהם לפסיכולוג ופשוט לשמור הכל בפנים. אני ממש לא מתכוון ללכת לפסיכולוג פרטי ולשלם 300 שקל ל40 דקות וזה עוד במקרה הזול.

אני לא מבין... אין איזו אלטרנטיבה זולה ויעילה שלא תפגע לי בתיק הרפואי??

נכון אולי אני לא הולך להתאבד מחר, אבל באמת שהיה חשוב לי ללכת לראות פסיכולוג בשביל להרגיש הרבה יותר טוב. ועכשיו אני לא יכול לעשות את זה רק בגלל פחד שיום אחד יחדרו לפרטיות שלי וישמשו את זה כנגדי.

אשמח אם יהיו המלצות ודרכים לפיתרון.
    אני באמת מרגיש צורך בעזרה מקצועית...

תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה - תגובה

מנשה כהן
    16/11/2010

שלום. נראה לי שהדאגות שלך מופרזות ומרחיקות לכת..כאילו עצם הקשר עם פסיכולוג מכתים ומחשיד אותך בחוסר-כשירות כלשהי. מה עלולים לגלות? מה אתה לא רוצה שידעו? בתקופה הזו בה טיפול פסיכולוגי הוא כה נפוץ ומקובל - ממה אתה עצמך עם עצמך - פוחד? אתה גם לא רוצה לשלם מחיר כלשהו על קבלת עזרה. מדוע? אי אפשר לשחות בחיים בלי להרטב..

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו