פורום אף אוזן גרון - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טיפות איר קליר שימוש במקלון אוזניים
    ליאת
    18/12/2019

שלום ,
    בהוראת שימוש רשום שהטיפות נמסות כעבור דקה ואז יש לשטוף במים את האוזן. לא ברור כיצד ?
    אני יכולה לקחת מקלון אוזניים ולהרטיבו? אודה לתשובתכם

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• הרגשה של משהו תקוע בגרון בצד
    דור אנקרי
    17/12/2019

ביום שישי האחרון הייתי בבר ושתיתי משקה לאחר כמה דק הרגשתי שכאילו משהו נתקע לי בצד של הגרון בהתחלה לא יחסתי חשיבות כל כך כי לא הציק לי אבל ביום האחרון התחיל שוב לכאוב לי ושאני אוכל או שותה לא כואב לי מה זה יכול להיות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• שמיעה על רקע רעשים ועזרים
    בני
    10/12/2019

בשנים האחרונות שמיעתי נחלשה. אני נעזר במכשיר שמיעה באוזן אחת ובשתל קוכליארי בשנייה. השמיעה עם העזרים די בסדר, אלא שעל רקע רעשים, אני מתקשה לשמוע הרבה יותר מאשר בעבר, לפני התקנת העזרים. אפילו רעשים קלים יחסית כמו רחש של טיגון, איוושה של מזגן או ברז פתוח, מפריעים. מדוע בעצם? האם אין הסינון נעשה על ידי המוח, שנשאר כתקנו (אני מקווה...)?

לקביעת תור
    סגירה
    שמיעה על רקע רעשים ועזרים

הוספת תגובה

תמונה

• שלום הייתי אצל רופא אוזניים והוא נתן לי משחה שנקראת טבעקוטן
    נתן
    07/12/2019

שלום הייתי אצל רופא אוזניים והוא נתן לי משחה שנקראת טבעקוטן, ואמר לי לשים קצת על מקל אוזניים ולדחוף לאוזן, האם זה באמת מומלץ או שזה מסוכן?

הוספת תגובה

תמונה

• עגיל טרגוס שנתלש האם ניתן לתפור או להדביק
    לי
    01/12/2019

שלום ,
    נקרע לי הטרגוס בעקבות עגיל שנתלש , חלף זמן מה וזה לא התאחה .
    האם ניתן להדביק / לתפור ?

הוספת תגובה

תמונה

• מרק חם וכוויה בוושט
    גלי
    27/11/2019

שלום רב,
    בהעדר תשומת לב, טעמתי כף ממרק רותח ובלעתי את מלוא המרק מהכף. הרגשתי צריבה על הלשון ובזמן הבליעה. מיד שתיתי מים קרים ולגמתי יוגורט קר. עדיין מרגישה אי נעימות וכמו כוויה כזו לאורך הלשון והוושט. האם זה מסוכן? מה ניתן לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    מרק חם וכוויה בוושט

הוספת תגובה

תמונה

• גודש ריח רע וחומציות בגרון
    רפאלה
    14/11/2019

שלום רב , אני בת 37 בריאה בדר"כ ,מזה חצי שנה שאני מרגישה כמו גודש ליחה בגרון וכשאני מנסה לבלוע או להשתעל הוא חוזר ולא עובר , בנוסף יש גם ריח רע שעולה מהגרון או הקיבה אין לי שקדים בגרון ( לא מהפה ) ומדי פעם יש צרבת ולחצים בחזה .שיניתי את אורח החיים שלי אבל כבר לא קשור לאורח החיים , לא משנה מה אני אוכלת ושותה ישר יש לי את זה בגרון .. א.א.ג בדק לי את הגרון מצא חומציות ואודם בגרון שעולה מהקיבה , טופלתי בנקסיום 3 חודשים שלא עזר ורק החמיר .רופאת גסטרו הפנתה אותי לבדיקת גסטרו + בראבו , טוענת שהבדיקה יצאה תקינה . עשיתי בדיקת אקג , צילום חזה , בדיקות דם, סיטי ראש סינוסים וגרון - הכל תקין , אין לי חרדות .האם ניתן לרפא או להקל על התסמינים ? אני ממש מיואשת

הוספת תגובה

תמונה

• אוזן מציקה - צפצוף ותחושת מלאות
    א
    01/11/2019

הי, לפני 3.5 שבועות התחיל צפצוף באוזן שמאל, אחריו תחושת מליחות ועקצוץ בלשון , גיליתי סתימה כסופה שבורה והיא הוחלפה. התחושה בפה ירדה בהדרגה, עדין לא 100% (שבוע וחצי אחרי) אבל הרבה יותר טוב. האוזן - לא! תחושת מלאות, עדין צפצוף בשקט, אין תחושה של ירידה בשמיעה ולעיתים 2 האוזנים כואבות. בריאה, בת 40. רופא אוזנים לא אבחן דבר. מה זה יכול להיות? ומתי יעבור? האם מהסתימה השבורה?

הוספת תגובה

תמונה

• בעלי עבר ניתוח parotidectomy
    אתי כהן
    01/11/2019

שלום רב!
    בעלי עבר ניתוח parotidectomy כדי להסיר גוש מהפרוטיס לא ממאיר, שבועיים אחרי הניתוח זה עדיין ניראה כאילו לא הוציאו את הגוש כי זה מאוד נפוח, היינו בביקורת אחרי שבוע ושאבו מהמקום כמות של דם כהה , הרופא אמר שצריך עוד פעם לשאוב, הוא עדיין לוקח אנטיביוטיקה אבל אני נורא דואגת למה זה כל כך נפוח וכואב
    מבקשת עזרה , תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בעלי עבר ניתוח parotidectomy

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת גרון........
    נתן
    28/10/2019

הייתי אצל הרופא המשפחה הוא רק ראה בלי לעשות משטח אמר שיש חיידק אמר לקחת אנטביוטיקה ,לא לקחתי כי הבנתי שצריך לעשות משטח גרון לפני אז הלכתי לביקור רופא שם עשו לי בדיקת דם והכל תקין כדוריות דם לבנות תקינות ,אני עדין עם דלקת גרון כבר חודש לא יודע מה לעשות הרופא בביקור רופא נתן לי כדורי מציצה ושום דבר לא עוזר הוא אמר שזה ויראלי יש מה לקחת אנטביוטיקה?

לקביעת תור
    סגירה
    דלקת גרון........

הוספת תגובה

תמונה

• מערכת הבליעה..
    מאיה
    20/10/2019

היי, שאלה לא סטנדרטית, רק להבנה, ברשותך...
    האם ניתן להיחנק מאוכל מרוסק שנלעס היטב? כלומר אם אותו מזון לא נבלע נכון, האם ניתן להשתעל אותו החוצה (שלא כמו במזון מוצק) וכך לא להיחנק למוות?
    יש לי מין פחד כזה שלא אבלע נכון את האוכל (למרות שלועסת היטב ואין לי בעיות במערכת הבליעה) ואז אחנק..
    אשמח לתשובה.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    מערכת הבליעה..

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת רנטגן בקשר לסינוסים
    שירן
    07/10/2019

היי כבר כמה שבועות האף שלי סתום, הלכתי לרופא א.א. ג איבחן שיש לי סינוזיטוז, קיבלתי אנטיביוטיקה וככדור אלרגי, לאחר כמה שבועות שוב חזר, עשיתי צילום רנטגן, שם יצא תפיחות רירית קלה בסינוס מקסילרי ימיני .
    הרופא שהייתי אצלו א.א. ג. אמר שזה כלום אין לי סיניזויטוז, גם שיש את אותם תסמינים, כולל חום, כאבים מתחת לעניים, לחה ירוקה. קושי לנשום.
    אמר שאין לו מה לעשות נתן לי הפניה לנירולוג, מה הקשר נירולוג?!?!

הוספת תגובה

תמונה

• שאתה בנושא שקדים
    איתי
    04/10/2019

מישהי אמרה לי שאין לה שקדים וזה אומר שהיא לא יכולה להדביק אף אחד אם היא חולה.
    זה נכון?

לקביעת תור
    סגירה
    שאתה בנושא שקדים

הוספת תגובה

תמונה

• פוליפ במיתרי הקול
    בטיטו תקוה
    02/10/2019

היי הבן שלי גר בארגנטינה הוא צרוד מזה כ 4 חודשים
    מצורף קובץ של צילום שעשה שם המליצו על ניתוח
    האם צריך לבצע בדיקת ביופסיה בפוליפ
    ובאיזה אופן מתבצע הניתוח בארץ
    הוא כרגע לא יכול להגיע לארץ לבצע את הניתוח
    רק בעוד מספר חודשים האם זה סובל דיחוי או שזה דחוף להוציא את הפוליפ
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פוליפ במיתרי הקול

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח כואנל אטרזיה(choanal atresia)
    אמא
    09/09/2019

מתלבטים לגבי ניתוח עבור תינוקת בת שנה עם חסימה בצד אחד. הוצגו לפנינו שתי גישות של שני בתי חולים: באחד מנתחים ומשאירים מינורית מספר שבועות ובשני מבצעים את ההליך ללא החדרת צינורית. נאמר לנו שאחוזי ההצלחה זהים בשני המקרים אבל אין לנו דרך מושכלת לדעת מה מבין השניים הוא הנכון.
    האם יש מידע שניתן לקרוא על ההליך? מה הדעה הרווחת בקהילת רופאי האאג?
    נשמח לכל מידע בנושא

הוספת תגובה

תמונה