פורום התמכרות, התמכרויות - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אוקסיקוד נוזלי 2 מ"ג
    עופר
    09/07/2018

עברתי תאונת עבודה לפני מספר שנים מאז 10 ניתוחים 6 שיקומים ומה לא עברתי 183 משככי כאבים עד היום חסמים עיצביים משאבה בלוקים הכל עברתי היום אני על האוקסיקוד הנוזלי 10 cc כל שעתיים וחצי ככה לאורך כל היום כמעט 2 בקבוקים ליום כ45 בקבוקים לחודש אייך נגמלים מזמ סובל נפשית פיזית עצירות בלתי נפסקת וחיי אינם חיים מה עושים ? עצה ? הכוונה ? תרופה לגמילה ? משהו שיעזור לי לצאת מזה מודה מכל הלב עופר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    אוקסיקוד נוזלי 2 מ"ג

הוספת תגובה

תמונה

• תוספת לפוסט שהעלתי

עופר
    09/07/2018

שכחתי דבר אחד חשוב !!! כתוצאה מהתאונה פיתחתי תסמונת crps בדרגה גבוהה ובנוסף בניתוח ה6 עברתי קטיעה של יד שמאל בשלמותה אז היום נוסף לכאבים ול crps סובל גם מכאבי פנטום

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• להגיע לטיפול ולגמילה

פרופ` פנחס דנון
    12/07/2018

המלצה הינה להגיע לטיפול וגמילה בהקדם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התיעצות לגבי גמילה מ-MDMA
    חיה
    11/07/2018

אדם צעיר עם בעיות נפשיות ואבחנה של אפילפסיה התמכר לסם הרשום לעיל. בעבר נגמל משתייה וסם קשה יותר בכוחות עצמו אך כיום לא מצליח להגמל לבד. הוא מסרב ליטול תרופות פסיכיאטריות ונוגדות אפילפסיה ובשלב זה גם לטיפול גמילה.
    השאלה היא - אם ישוכנע ליטול תרופת דפלפט האם יש סיכוי שזה יעזור לו להמנע מהסם? זאת מכייון שנראה כי הסם עונה על בעיות של דכאון וחרדה.

לקביעת תור
    סגירה
    התיעצות לגבי גמילה מ-MDMA

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול אצל מומחה

פרופ` פנחס דנון
    12/07/2018

חוסר רצון של הצעיר להגיע לאבחון וגמילה מבוקרת מסכן את התהליך ואותו. .
    דפלפט באופן תאורתי הינו כדור לטיפול באפילפסיה ומייצב מצב רוח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחכות 3 חודשים - איזון כימי מחודש?
    השואל
    09/07/2018

פרופסור דנון שלום וברכה,
    כבר 55 יום ללא קולה בכלל לאחר ששנים שתיתי כל יום 1 ליטר בממוצע.
    אזכיר כי אני מטופל שנים בתרופות בגלל הפרעת חרדה
    (VIEPAX XR 150 MGּ+CLONEX 3 MGׂ).
    השילוב של התרופות עם הקולה- הרגשתי מעולה !
    מאז גמר שתיית הקולה היה חודש של חרדות חזקות מאוד ובשלב זה רמתן ותדירותן הופחתה אך הן באות לבקר לרוב בשעות אחר הצהריים עד ארוחת הערב כל יום.
    האם המוח שלי פשוט "התרגל" לשילוב הכימי שיוצרות התרופות יחד עם הקולה ולכן יש להמתין עוד לפני שנשברים וחוזרים לשתות קולה? הרי האפשר לצפות שאחרי ששנים בהן כל יום אני שותה קולה, בחודש אחד ללא המשקה אהיה מאוזן לחלוטין?
    האם נראה לך סביר להמתין 3 חודשים? בכל זאת לצד הסבל הרב מתחילה ירידה בתדירות ובעוצמת החרדה למרות שעדיין קיימת מאז הפסקת המשקה?

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה קודמת

פרופ` פנחס דנון
    10/07/2018

תשובה קודמת מלפני שבוע
    מעל חודש-חודש וחצי סיכוי נמוך שעדיין יש תופעות גמילה מקולה
    כנראה בעיה הינה אחרת
    ממליץ ללכת לפסיכיאטר מטפל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מקלונקס וחלופות שונות
    אביאל
    05/07/2018

שלום ד"ר.אני בן 30 ובעבר הותקפתי פיזית בנערותי,מאז יש לי תחושות חזקות של חרדה שלא מרפה כאשר מישהו צועק עליי, מתווכח איתי או מאיים עליי (אם מדובר בגבר). פסיכיאטר אמר שאני סובל מהפרעת חרדה מתמשכת וניסיתי מספר תרופות SSRI ללא תועלת. הוספת קלונקס לחיזוק עזר מאוד בשבועיים הראשונים וגרם להרגשה טובה ובטחון עצמי אך ההשפעה לא התמשכה.
    בכל זאת את הכדור אני לוקח כמה שנים במינון 2 מ"ג.
    היות והכדור לא עוזר פרט לשינה עמוקה ועדיין יש חרדה, אני רוצה לדעת איך נכון להיגמל ממנו לגמרי... ובכלל איך זה שתרופות SSRI לא עוזרות ומרפות לגמרי חרדה על רקע טראומטי? הייתי בכמה שיחות פסיכולוגיות, במהלך השיחות המצב השתפר אך עם הפסקתם הכל חזר לקדמותו ואני מסתובב עם חרדה קבועה ללא פתרון.
    לאיזה כיוון תוכל לייעץ לי לפנות ? אולי להחזיק צמוד אליי נשק קל להגנה עצמית (כמו אקדח גז מדמיע) יגביר את ביטחוני ויפחית את החרדה (המוח ידע שיש בכיס במידת הצורך ולא אשאר "ללא מענה" כפי שקרה בתקופת נערותי כפי שהזכרתי מעלה). מבחינה תרופתית, האם תרופה כמו וולבוטרין יכולה להגביר ביטחון עצמי כיון שמשפיעה על סרוטונין וגם על דופאמין שאחראי על מרכז ההנאה במוח?

הוספת תגובה

תמונה

• קלונקס ומשפחת בנזודיאזפינים

פרופ` פנחס דנון
    06/07/2018

קלונקס וכל המשפחת בנזודיאזפינים הן עזרה לטווח הקצר. שימוש ממושך גורם לתלות והתמכרות בתרופות אלו.
    מומלץ להגיע לרופא פסיכיאטר מומחה בטיפול בהתמכרויות ובתחום החרדות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הימורים בתקופות תקוע במקום
    בעיית הימורים
    02/07/2018

שלום,
    יש לי בעיית הימורים ואני מודע לזה. אני כן מצליח לא להמר תקופות ארוכות אבל כל פעם שמגיעים אירועי ספורט גדולים/מכריעים (נכון להיום מונדיאל) אני נשאב.. אז לפעמים אני יוצא ברווח ולפעמים מאוזן אבל בסך הכל הכולל אני הפסדתי והפסדתי הרבה כסף במהלך חיי בגלל הימורים, אישתי מודעת לבעיה אבל מעלימה העין (כי נוח לה) אני מרגיש שאני פשוט תקוע במקום ויותר גרוע הולך אחורה, אני הפסדתי בשבועיים האחרונים של המונדיאל 30 אלף שקל ונאלצתי למשוך כספים מחסכונות אני לא עשיר וממש לא יכול להרשות לעצמי להפסיד כאלה סכומים אבל אין לי שליטה על זה, אני יודע שיגמר המונדיאל אני ארגע ובטח לא אגע בהימורים לפחות חצי שנה אבל זה לא פיתרון. אני חושש לספר לסביבה הקרובה שלי על הבעיה ומעוניין לפתור את זה בלי לספוג את הבושה, האם זה אפשרי?

הוספת תגובה

תמונה

• לגשת לאבחון וטיפול כבר היום

פרופ` פנחס דנון
    03/07/2018

צריך להגיע לאבחון וטיפול בהקדם
    ניתן לעשות זאת גם במסגרת פרטית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה כושלת או צורך במעורר
    סובל
    27/06/2018

שלום. אינני מבין מה קורה איתי. אני בן 35 שותה בשנים האחרונות כול יום 1 ליטר קולה. בנוסף מטופל שנים בכדורי קלונקס 3 מ"ג וויאפקס לאיזון הפרעת חרדה. לפני 40 יום הפסקתי לחלוטין שתיית קולה לאחר הפסקה הדרגתית. מאז אני סובל מהתגברות קשה של חרדה ודיכאון, סבל רב וחוסר הנאה. אינני חש מגמת שיפור עד כה. הפסיכיאטר המטפל אומר לתת צאנס עוד חודש לגמילה ואם עדיין יש חרדות אז לחזור לשתות קולה כי מה שחשוב היא רמת התיפקוד שלי שכרגע כמתואר היא גרועה בכל תחומי החיים. לטענתו, לא כל גמילה מצליחה וזה לא כל כך נורא לחזור לקולה ולהפחית משמינים אחרים במקום. איני רואה את קצה האור לאחר כמעט שישה שבועות. כדאי להמתין עוד? אני סובר כי לקולה המכילה סוכר רב יש אפקט מעורר והוא מאזן את תחושת העייפות דמוי הדיכאון מהקלונקס במינון הגבוה ולא בהתמכרות. מה נכון? הכיצד לנהוג כרגע? וודאי שכאשר יש סבל כזה, אני עוסק בו רוב היום בתקווה למציאת פתרון. אשמח להתייחסותך.

הוספת תגובה

תמונה

• זמן סביר לחכות

פרופ` פנחס דנון
    02/07/2018

שישה שבועות זמן סביר לחכות
    לכן יש אחת משתי אפשרויות או החמרה חרדתית דיכאונית (שינוי בטיפול דרך רופא מטפל)
    או להמשיך לשתות קולה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלכוהליזם - כן או לא?
    הילי
    28/06/2018

היי,
    לאחרונה התחלתי לחשוב האם אני אלכוהליסטית או שהכל במידה.
    אני אוהבת אלכוהול ושותה אלכוהול. אני בת 42 אמא לשלושה. בשנים האחרונות אני צורכת אלכוהול כמעט כל יום- משקה אחד (זה אם אני בבית, אם יוצאת זה יהיה באזור בין 1 לשלוש.. אבל לא יותר) קראתי שלנשים הכבול הוא 7 משקאות בשבוע ולכן מהבחינה הזו אני על הגבול.
    יש לציין שמזה 4 שנים אני צורכת ציפרלקס לאחר ארוע של חרדות קשות עקב פגיעה פיזית בצירוף היותי כמה חודשים אחרי לידה (דיכאון אחרי לידה) - לא הפסקתי מאז מאחר וציפרלקס עושה לי טוב- תמיד הייתי חרדתית ובעלת מצבי רוח משתנים בקיצוניות. אך אני גם אוהבת לשתות.
    אני כן מנסה להפחית ולא לשתות כל יום.
    אני ידועה במשפחה ואצל חבריי כ "חובבת אלכוהול מושבעת"
    בנוסף יש לציין כי גם אימי אוהבת אלכוהול, וזכור לי שבתור ילדה טעמתי ואהבתי את כל הליקרים המתוקים..
    אשמח לחוות דעתכם ועצתכם האם צריכה לעשות משהו בנושא תודה רבה,
    הילי

לקביעת תור
    סגירה
    אלכוהליזם - כן או לא?

הוספת תגובה

תמונה

• תמכרות לאלכוהול

פרופ` פנחס דנון
    28/06/2018

יש מבחן ובדיקה עבור שאלתך.
    תנסי להפסיק לגמרה את השתיית אלכוהול מינימום חודש
    אז נראה את התוצאות אם הצלחת את בשליטה בנושא אלכוהול ואם לא תפני לטיפול

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גירוי אזור ההתמכרות במוח-קפאין וסוכר
    רועי
    18/06/2018

שלום. אני מנסה להגמל מקוקה קולה אותה צרכתי שנים.
    האם עליי גם לא לשתות קפאין בכלל היות והאזור שהתמכר במוח לקולה שמכילה קפאין וסוכר לא משנה לו מהיכן מגיע הקפאין ולכן התופעות לא חולפות לאחר 4 שבועות בלי קולה? כלומר הסיבה להתמשכות התופעות הוא שאני שותה בבוקר נס קפה עם סוכר
    (האזור שהתמכר במוח לחומרים הפעילים מקבל במינון קטן דרך כוס נס הקפה בבוקר גירוי ולכן צריך להפסיק קפאין על כל צורותיו כדי להגמל מקולה?
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• נס קפה וקולה

פרופ` פנחס דנון
    27/06/2018

למרות שחומר הפעיל וממכר הינו קפאין עדיין בקולה ישנם חומרים נוספים סודיים (חברה לא מוכנה לפרסם) וכנראה בעייתים לכן לא רואה את נס קפה כגירוי משמעותי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות של גמילה ממתדון
    אנונימי
    16/06/2018

שלום
    בן משפחה בתהליך גמילה ממתדון לאחר שימוש יומיומי של עשרות שנים. הירידה הדרגתית כל חודש 5 מל כרגע פחות מחצי המינון ההתחלתי.
    זו תקופה לא קלה עם טיימינג גרוע.
    בשבועיים האחרונים שמתי לב שהוא כועס, חסר מצב רוח, בבית כל היום, חסר שקט, בדאגות, יש בעיות שינה, עיניים דומעות ומבט עצוב.
    מדובר באדם שהוא עמוד התווך בבית, נורמטיבי וכו.
    רציתי לשאול האם מבחינתו זה מצב מסכן חיים או עלול להדרדר?
    מה צפוי?
    איך ניתן להקל ולעזור?

תודה מראש!!

לקביעת תור
    סגירה
    תופעות של גמילה ממתדון

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת מתדון

פרופ` פנחס דנון
    27/06/2018

הפסקת מתדון אפילו תחת מעקב רפואי אינו קל. ישנן תופעות לוואי רבות וחלק ניכר מתופעות תיארת בפנייה.
    המחלצה תמיד לעשות גמילה בהשגחה רפואית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מסובך- לא יודע מה לעשות
    בן 35
    03/06/2018

שלום בן 35, בריא בדרך כלל- בשנה וחצי אחרונים נוטל אקסטזי במסיבות. בשנה ראשונה כמעט 2-3 למסיבה (פעם בשבועיים) ובחצי שנה אחרונה ירדתי לחצי כדור פעם בשבועיים.כמו כן מנסה להפסיק לחלוטין. 2 שאלות ממוקדות שלא קיבלתי עליהן מענה מספיק מקצועי לדעתי - 1. האם יתכן שאקסטזי פוגע בחשק מיני ? מאד מוטרד שחשק המיני שלי לא כתמול שלשום. היתי אצל כמה מומחים, רובם טוענים שלא. 2. האם שילוב של קונצרטה ואלכוהול (ביחד) יכול לפגוע בחשק המיני? ביום שישי עשיתי זאת בפעם השלישית והחשק המיני שלי במסיבה היה ברמה אפסית והיתי בשוק. ודווקא פעמים קודמות הקונצטרה מאד העלה. בקיצרו כפי שאתה שם לב פרו'פ מה שמפריע לי בחיים כרגע זה חשק מיני בירידה (או אובדנו). עשיתי בדיקת טסטרטורן והכל תקין. עשיתי פרולקטין הכל תקין. אני לא בדיכאון. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מסובך- לא יודע מה לעשות

הוספת תגובה

תמונה

• כל השאלות והתשובות

פרופ` פנחס דנון
    04/06/2018

1. אקסטזי מגביר חשק לטווח קצר אחר כך פוגע
    2. אלכוהול וקונסרטה לא שילוב מומלץ
    3. אלכוהול פוגע בחשק המיני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התנהלות נכונה בתהליך גמילה
    שואל
    29/05/2018

שלום ד"ר. מהו מקסימום משך תופעות הגמילה מקוקה קולה?
    אני בניסיון חוזר,הפעם בהפסקה איטית.
    כעת "נקי" כבר 15 יום ומופיעה עלייה בחרדה שממנה אני גם כך סובל אך מאוזן בעזרת תרופות כנראה כתופעת גמילה.
    האם אני לא מזיק לתהליך בכך שאני שותה כוס נס אחת בבוקר עם כפית סוכר ועוד אחת בערב?
    (כלומר האם עדיף בתהליך גמילה מקולה לא לתת לגוף כלל קפאין וסוכר גם לא דרך נס קפה משך תקופת הגמילה?)

הוספת תגובה

תמונה

• קולה

פרופ` פנחס דנון
    30/05/2018

תגובה להפסקת קולה הינה אישית. משתנה מבן אדם לאחר. לכן במצב שיש תופעות גמילה צריך לחכות ולתת לגוף לחזור למצב תקין

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני מניח שאם

שואל
    30/05/2018

אני מניח שאם לא הייתי מטופל ב-2 סוגי תרופות נוגדות חרדה ולא הייתי סובל מהפרעת החרדה בבסיס אז היו לי יומיים-שלושה של כאבי ראש וזה הכל.
    כנראה היות ומתרחש כאן איזון מחדש ללא השפעת הסוכר שמפיג כנראה חרדה בכמות גבוהה ומכאן ההתמכרות.
    מקווה שעשיתי צעד נכון והסבל יהיה יגיע לסופו במהרה.
    תודה על כל התמיכה לאורך הדרך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתיית נס קפה בעת תקופה גמילה
    ליאור
    22/05/2018

שלום. לאחר הפחתה הדרגתית בצריכה קוקה קולה הגעתי לרמה של 0 משקה ביום זה כבר שבוע ימים.
    אני מרגיש עלייה בחרדות.
    אציין שבבוקר אני ממשיך לצרוך כוס נפה קפה עם קפה רגיל וכפית סוכר. כאשר אני מוסיף עוד כוס נס קפה אחר הצהריים יש הקלה במצב. המטרה: להגמל לגמרי מקולה ולא מנס קפה שהוא לא מזיק בכמות של 2 כוסות ליום.
    האם אני מזיק לתהליך בכך שאני שותה נס קפה וזה "מזכיר" למוח את הקולה ועלי להפסיק לחלוטין כדי להגמל מהקולה ולא לחוות את תסמיני הגמילה בדמות הגברת חרדה?
    אין ספק שהקפה אחר הצהריים משחרר אותי מחרדה למשך כמה שעות אך אני חושש שזה בדיוק כמו שאני שוב נוגע בקולה כלומר שוב צורך משקה שמכיל קפאין וסוכר ולכן כך לא אגמל לעולם אם לא אחתוך קפאין לגמרי.
    אודה לחוות דעתך לגבי המשך שתיית 2 נס קפה ביום כאשר נמצאים בגמילה מקוקה קולה וחווים תסמינים.

הוספת תגובה

תמונה

• אפשר עם שתי קוסות קפה ליום

פרופ` פנחס דנון
    24/05/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתי כוסות קפה תיקון !!

פרופ` פנחס דנון
    24/05/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן משפחה שלי לוקח ריטלין בהסנפה
    שרה
    24/04/2018

בן משפחה שלי לוקח ריטלין בהסנפה. האם יש אפשרות שיש שינוי בהתנהגות ובמחשבות קיצוניות שלא היו קודם

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות לכל דבר

פרופ` פנחס דנון
    29/04/2018

ריטלין הינו חומר ממריץ דומה לקוקאין בהשפעתיו
    לכן מומלץ לקבל טיפול בגמילה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות לקניות בגדים חייבת עזרה
    א
    18/04/2018

שלום,
    בשנה האחרונה אני הרגשתי שמשהו רע מאוד עבר עלי במשך מספר לא קטן של שנים ולצערי עדיין נמשך (בערך 6 שנים לפחות) ורק כאשר קרסתי תחת העומס והבלאגן כשהייתי צריכה לחפש משהו ותוך כדי ראיתי את כמויות הבגדים שקניתי שלא הספקתי אפילו ללבוש ואת חלקם אני אפילו לא כל כך אוהבת הבנתי שמשהו בהתנהלות שלי היה מאוד לא טוב... הבעיה שגם כשאמרתי לעצמי שאני לא אקנה יותר הרבה בגדים בכל פעם כשיצאתי מהבית עמד לי מול העיניים מבצע מפתה אחר והפיתויים גדולים וכך יוצא שאני לא רגועה אפילו כשאני בבית וחושבת על הפריט שלא קניתי ואני נכנסת ללופ כזה שלא עובר וגם כשאני כבר קונה את מה שרציתי תחושת הסיפוק נעלמת מאוד מהר ואני חושבת על הפריט הבא... אני סובלת מזה מאוד ורוצה לצאת מההתמכרות לקניות שמסחררת אותי ולא מאפשרת לי מרגוע, אני חסרת אונים והסיפוק קצר טווח ואפילו אחרי שקניתי אני עדיין משווה עם מה שויתרתי עליו... האם ישנה דרך בכלל לצאת מזה?! מה עלי לעשות?!

תודה רבה מראש!!!

הוספת תגובה

תמונה

• להתחיל טיפול פסיכולוגי

פרופ` פנחס דנון
    29/04/2018

מומלץ להתחיל טיפול פסיכולוגי בתחום התמכרות לקניות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזון בתחושות בהפרעת חרדה
    אדם
    12/04/2018

שלום אני מקבל טיפול נגד חרדה:
    קלונקס 3 מ"ג בלילה (שים לב למינון הגבוה)
    ויאפקס XR במינון 150 מ"ג בבוקר.
    כאשר אני שותה קולה פעמיים ביום (צהריים+ערב) אני מרגיש טוב מאוד. כאשר ניסיתי בהדרגה להפסיק שתיית הקולה חטפתי תחושה של עצבנות,חרדות ודיכאוניות של ממש שלא חולפת גם לאחר 10 שבועות ללא קולה-
    הרופא שלי אומר שהקולה לא בריאה אבל לא משפיעה ולא קשורה לשיפור או בהחמרה של חרדה וזו לא הסיבה אלא תלות פסיכולוגית במשקה. אני מרגיש כאילו הקולה נותנת מין איזון מעורר לקלונקס במינון הגבוה וכאשר אין קולה כמה ימים במחזור הדם אזי התשישות והעייפות מהקלונקס מביאה לדכאון וחרדה.
    אשמח לשמוע את דעתך כמובן מבלי להמליץ על מינונים.

הוספת תגובה

תמונה

• רופא מטפל

פרופ` פנחס דנון
    13/04/2018

בוקר טוב רופא מטפל מכיר אותך לכן אני מחזק את דבריו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה