פורום מחלות ריאה בילדים, הפרעות נשימה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר גיא שטויר
ד"ר גיא שטויר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר גיא שטויר ללא פרסום בפורום

• שיעול חזק וצפצופים ילד בן שנתיים וחצי
    מנאר
    15/01/2017

הבן שלי בן שנתיים וחצי מקבל סינגולר והוא החל להשתפק מבחנת שיעול הכרוני אבל השבוע הוא סבל משפעת שבגללה הוא החל להשתעל עם צפצופים בריאות ... היה לו חום רק יומיים וכבר אין חום הוא משתפר עם מכשיר ונטולין בודיקורט ..אבל כבר שבוע הוא עדיין סובל משיעול למרות שעכשיו קל מאוד אל כשהוא זז הרבה והוא ילד הוא משחק הרבה הוא מתחיל להשתעל עד שהוא מקיא ..האם יש עוד מה לעשות??! יכול להיות שיש דלקת ריאות כי הוא כבר שבוע משתעל אבל אין חום!! רופא ילדים לא מפנה אותנו לרופר ריאות בטענה שלא צריך בגיל הזה אם יש בעיה אז זה מתגלה בגיל יותר מבוגר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שיעול לאחר מחלת שפעת

ד''ר גיא שטויר
    17/01/2017

מנאר שלום
    השאלות רבות. אנסה לענות
    נראה על פניו שלפחות חלק מהטיפול עזר. שיעול לאחר מחלת שפעת נפוץ ביותר ולאו דווקא מעיד על בעייה משמעותית. אמנם לא ניתן להתרשם מדלקת ריאה דרך האינטרנט אולם בהעדר חום או נשמת ובמידה והילד לתקופות זמן ארוכות ללא שיעול הסבירות לדלקת ריאה נמוכה ביותר. שיעול בזמן מאמץ נובע לרוב מאסטמה או נזלת (יש גם סיבות נדירות יותר). ל2 הבעיות הללו יש לרוב פתרונות יעילים מאוד. מציע לחזור לרופא המטפל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשד לשעלת לילדה התשובה עדיין לא הגיעה
    צביה
    10/01/2017

שלום בתי בת 4 שיעול ממושך יום ראשון ממש שיעול והתקפים כמו של שעלת התשובה עדיין לא הגיעה אבל בגלל שהילדה סובלת הרופאה רשם אזניל אים שלילי להפסיק זה הגיוני שיש שעלת אים קיבלה חיסון ואחרי כמה זמן השיעולים של שעלת חולפים לגמרי

הוספת תגובה

תמונה

• האם ילד מחוסן עלול להידבק משעלת ?

ד''ר גיא שטויר
    17/01/2017

החיסונים עובדים בשיטת העדר ועובדים רק אם כולם מתחסנים. אחרת יכולים להפחית את עוצמת המחלה אך להגן מהדבקות באופן חלקי בלבד. מספיק שיש ילד לא מחוסן אחד כדי לגרום לנזק לילדים מחוסנים רבים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול לילד בן 11 וחצי
    צביה
    09/01/2017

שלום בני בן 11 וחצי שנים הוא לפני עשרה ימים התחיל להשתעל חזק לקחתי אותו לרופא היא אמרה שיש חסימה בריאה ויש צפצופים נתנה לו מוקסיפן למשך שבעה ימים וחזרתי לביקורת הריאות נקיות ואמרה שאני יתן לו טיפול מונע כול חורף לוקח את הכחול לפי צורך והכתום קבועה הפסיק השיעול ושוב פעם חזר מדי פעם שוב פעם לקחתי אותו הראות נקיות האים הטיפול מונע אמור לעצור את השיעול

לקביעת תור
    סגירה
    שיעול לילד בן 11 וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• האם טיפול מונע באסטמה מונע התקפים באופן מוחלט

ד''ר גיא שטויר
    10/01/2017

הטיפול שניתן הוא טיפול לאסטמה וניתן לרוב לילדים עד גיל 6 שנים. מעל גיל 6 שנים רצוי לשקול את הטיפול במשאפי אבקה.
    במידה והטיפול ניתן באופן מיטבי, בטכניקה ובמינון הנכון ובמידה ומדובר באסטמה סביר שתהיה הקלה בתסמינים, ירידה בכמות ההחמרות והקלה בחומרתן. במרבית המוחלטת של המקרים בהם הטיפול לא משפיע יש טעויות יסודיות בבחירה של הטיפול או בדרך המתן שלו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בבקשה שיעול לילדה
    מלי
    09/01/2017

היי בתי בת 4 משתעלת חודש בימים האחרונים השיעול החמיר מאוד גם בלילה לקחתי אותה הרופאה שלחה אותה לצילום יצא תקין מחכים לתשובת שעלת ויש ציצופים בראות אתמול בלילה דיברתי אים רופא און לין והוא אמר להשים לה באנלציהוונוטולין ומים ובוטקורד. ולתת לילדה סינוגליר שאלתי האים זה יכול להשפיעה אל הילדה הטיפול הזה ואחרי כמה זמן הילדה ממש משתעלת

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בבקשה שיעול לילדה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בשיעול וצפצופים באינהלציות וונטולין ובודיקורט

ד''ר גיא שטויר
    10/01/2017

לשיעול כרוני עשויות להיות סיבות רבות. העובדה ששמעת צפצופים מצמצמת את האבחנה מאוד ובמידה ותהיה השפעה טובה תוך 15-20 דקות לאינהלציה של וונטולין ובודיקורט הסביר הוא שמדובר באסטמה.
    סינגולר מצד שני הוא תרופה שעדיף לא לתת כמרשם אינטרנטי שכן למרות שתרופה מצוינת ניתנת מראש לילדים שידוע שיש להם אסטמה, עשויים להיות לה תופעות לוואי והאפקט המטיב שלה לוקח ימים עד שבועות. מכך עדיף שתינתן על ידי רופא שמכיר את הילדה ויכול לעקוב אחריה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול לילדה במשך חודש
    מלי
    03/01/2017

היי בתי בת 4 שנים לפני חודש התחילה להשתעל בהתחלה היה ציצופים קיבלה וונוטולין ומים לשבוע אבל הילדה עדיין משתעלת שיעול לחתי שבוע שעבר היה לה חום ויש לה חיידק בגרון כרגע מטופלת המוקסיפן מה אני עושה לגבי השיעול מיואשת הלכתי ארבעה פעמים כול הזמן אומרים לי שהראות נקיות מה עושים

לקביעת תור
    סגירה
    שיעול לילדה במשך חודש

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול כרוני וצפצופים

ד''ר גיא שטויר
    03/01/2017

האם שיפור עם אינהלציות הוונטולין ולו רק ל15-20 דקות?
    ניתן להניח שאם שומעים שיעול וצפצופים ללא סטטוסקופ אזי הריאות לא באמת "נקיות"
    במידה והרופא המטפל לא מצליח לפתור את הבעיה מציע לגשת ליעוץ רופא ריאות ילדים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול

מהיין
    04/01/2017

היי לאחר טיפול הוונוטולין הריאות נקיות הלכתי ארבעה פעמים הראות נקיות לגמרי הרופאה שהלכתי אליו רופא ראות ילדים והוא שמעה את השיעול שיעול לחתי הילדה משתעלת חודש מה הפיתרון אני מיואשת האים לתת לילדה בטרזול

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האזנה עם סטטוסקופ דורשת מיומנות

ד''ר גיא שטויר
    09/01/2017

מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה. הורים שומעים צפצופים , חרחורים, וליחה מתגלגלת ממעמקי הריאות גם ללא סטטוסקופ בעוד שרופא המשפחה לא שומע דבר. כלל אצבע שנכון לעתים קרובות הוא שאם השיעול ליחתי עמוק ולבטח באם אתם ההורים מצליחים לשמוע גם ללא סטטוסקופ את הליחה והצפצופים הרי שהריאות לא נקיות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חירחורים ממושכים של תינוקת בת שנה
    מאיה
    22/12/2016

שלום רב, יש לי תינוקות בת שנה מזה חצי שנה היא לא מפסיקה לחרחר אחרי אינלהציות +ונטולין כאשר הרופאה שמע צפצופים ...
    לא עוזר שום דבר איך אפשר כן לטפל בנושא ?
    הילדה לא מפסיקה להשתעל עד מצב חנק מתרבה לה הליחה היו המון מקרים שמרוב ליחה הייתה מקיאה את כל מה שהייתה אוכלת...
    ניסינו גם טיפול רפלקסולגיה לא עזר בכלום.
    לאיזה רופא מומחה אפשר לפנות בנושא ?!

הוספת תגובה

תמונה

• חירחורים, ליחה ושיעול כרוניים בתינוקת

ד''ר גיא שטויר
    03/01/2017

יש לפנות לרופא ריאות ילדים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סטרידו ופרופיטן כמניעה ותופעות לוואי
    דבי
    15/12/2016

שלום רב

הבן שלי בן 2 וחצי חטף התקף סטרידור קשה בהפרש של 3 שבועות. בראשון הגעתי לאשפוז שם נתנו המון אדרנלין ובטנזול ולאחר מכן בבית הציעו להמשיך בודיקורט עם מי מלח במשאף.

ההתקף האחרון לקחתי לרופא פרטי שאמר כי בהתקף יש לתת שילוש של כדורי בטנזול ופניסטיל וכטיפול מונע הצעע פרופיטן פעמיים ביום. נאמר לי כי האינהלציה עם בודיקורט איננה יעילה בהתקך ואולי רק במניעה אבל לא בעוצמת ההתקף שהיתה לו.

מה דעתכם על פרופיטן כמניעה האם יש תופעות חוואי ומה הסיכונים?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פרופיטן להתקף סטרידור חוזר

ד''ר גיא שטויר
    03/01/2017

במקרים בהם הסטרידור הוא הביטוי לתגובה אלרגית עשויה להיות השפעה טובה לפרופיטן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גושים בליחה וליחה אדומה
    דניאל
    12/12/2016

ניסיתי להתקשר אלייך אך נותק.
    הייתי אצל הרופא המבצע לפני שבועיים עם כל התופעות המדוברות של גושים בליחה וליחה אדמדמה, כאב הגרון וההתקפים הלייליים. לדעתו אין אפשרות שנשארו חתיכות בריאות והוא לא המליץ על צילום או טיפול כלשהו חוץ מרוליד. לקחתי ל7 ימים ואין שינוי בתופעות.

האם להתעלם ולחכות שיעבור (בעיקר מציקות היקיצות הליליות)? מה לדעתך הסיכוי שאכן נשארו שם חתיכות ומה הסיכון אחרי קורס אנטיביוטיקה?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    גושים בליחה וליחה אדומה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת נשימה וסחרחורת לבן 5
    יהודה
    29/11/2016

שלום וברכה,

ילדי בן החמש עבר ליד אתר בניה עם אבק באויר, ואני (בטיפשותי ?) אמרתי לו להפסיק לנשום - הוא הפסיק לכמה עשרות שניות; והתלונן על סחרחורת. האם יש חשש לפגיעה, בשל העדר חמצן, במוח ? בתודה ובדאגה !

הוספת תגובה

תמונה

• נזק מהפסקת נשימה יזומה

ד''ר גיא שטויר
    29/11/2016

אין סכנה
    בזמן ערנות אצל ילדים בריאים המוח מסוגל להכריח אותנו לנשום במידה ומרגיש מצוקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יש נזק בירידת סיטורציה לפג?
    אוהד
    13/11/2016

שלום רב,
    בני נולד פג, ומספר פעמים לאחר שניסו להאכילו מבקבוק, היתה לו ירידת סיטורציה לערכים של 51% ואפילו פעם אחת 42%. אבל תוך כמה שניות הוא חזר לעצמו. כפי הנראה, אוכל עלה לו.
    האם יש בארועים אלו כדי לגרום לו נזק ?

הוספת תגובה

תמונה

• אספירציה של מזון

ד''ר גיא שטויר
    14/11/2016

במידה וירידת הסטורציה בזמן האכלה ל40-50% אמיתית מדובר באירוע משמעותי שעלול אף לסכן חיים. למעט אם אנמיה קשה ביותר ירידת סטורציה שכזו תלווה בכחלון עמוק ועשויה לרמז על אספירציה של מזון לריאות (כניסה של מזון לריאות).
    כניסה של מזון לריאות יכולה לגרום לנזק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רמת קרינה בבדיקת ברונכוסקופיה
    דניאל
    16/10/2016

אני בת 17 ולפני כשלושה שבועות שאפתי בטעות חתיכת חביתה של כחצי ס"מ ולא יצאה בשיעול. לאחר התייעצות עם רופא ריאות ושמיעת צפצופים בצד שמאל בלבד יחד עם מועקה הולכת וגוברת בחזה עד הלוע (בעיקר אחרי שאני מתאמצת או שרה) נקבע לי תור לברונכוסקופיה גמישה במרפאת ריאות בבי"ח בשבוע הבא (ללא CT מכוון וללא חום).

לא ממש הסבירו לי מה עומד לקרות. האם זה נכון שעושים את הפעולה תחת שיקוף בלייב (ואם כן עד כמה רמת הקרינה גבוהה, כלומר שווה ערך לכמה צילומים)? האם יכול להתעורר צורך בברונכוסקופיה קשיחה באמצע הבדיקה (ולכן גם הרדמה כללית ולכן יעירו אותי ושוב וירדימו)? לאיזו הכנה יש לצפות כשיש גם אסתמה בינונית (אינהלציות, סטרואידים, אשפוז חלילה)?
    אשמח לכל מידע שיש לך על ברונכוסקופיה גמישה וקשיחה כדי שאדע הכל.

תודה וחג שמח

הוספת תגובה

תמונה

• עוד דבר

דניאל
    17/10/2016

האם הטשטוש מוחלט כלומר ישנים ולא מודעים לדבר במהלך הפעולה כמו בגסטרוסקופיה עם פרופופול? אני דואגת שארגיש לא נעים במהלך הבדיקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בסוף כן הרגשתי את הבדיקה

דניאל
    20/10/2016

וזה היה מאוד לא נעים (לא השתמשו בפרופופול לצערי), אבל החתיכה הוצאה אחרי כ20 דקות (הייתה מוקפת ליחה).

עכשיו אני עם כאבים בגרון ובחזה שלא עוברים ואף מחמירים מאתמול, שיעול עם המון ליחה, צרידות, קצת קוצר נשימה וכאב בנשימה עמוקה. האם זה תקין לאחר ברונכוסקופיה ואמור לעבור בקרוב? מפחדת שיתפתח זיהום ודלקת ריאות.

תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה אדומה

דניאל
    29/10/2016

אני שבוע וחצי אחרי, יש עדיין כאב גרון מאוד לא נעים (אני אוהבת לשיר וזה מחמיר אחרי) וליחה מדי פעם שבחלקה יוצאת שקופה עם גושים ירקרקים, אדמדמים זעירים ובחלקה יוצאת צבועה אדום קל בכולה. יכול להיות גם שהחום מתחיל לעלות (37.7 אתמול אך מאז חזר ל 37). תקין? אלך לרופא שלי בשבוע הבא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צרידות ושיעול לאחר ברונכוסקופיה

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2016

יש לבצע הערכה לשלול דלקת ריאה, אסטמה וקרע ברקמת הריאה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טשטוש והרדמה בזמן ברונכוסקופיה

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2016

הטשטוש מוחלט. לא תזכרי דבר למרות שעלי לציין שלפני שנים רבות כאשר למדתי את הנושא הראה המדריך כיצד עושה על עצמו ברונכוסקופיה בזמן ההרצאה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה בן ברונכוסקופיה גמישה לברונכוסקופיה קשיחה

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2016

ברונכוסקופיה גמישה נעשית לרוב בטשטוש תוך שהמטופל נושם בעצמו. קשה יחסית להוציא גופים זרים בפרוצדורה זו ולכן אני מעריך שבמידה וימצא גוף זר יוצא הגוף הזר בעזרת ברונכוסקופיה קשיחה. ההחלטה אם להעיר אותך תלויה בגורמים המקומיים ובהסכמה שאת חותמת עליה
    ברונכוסקופיה קשיחה נעשית בחדר ניתוח בהרדמה עמוקה תוך שהמטופל מונשם. זאת היה הדרך העדיפה להוציא גופים זרים. בפרוצדורה זו צפוי שיהיה כאב גרון לאחר מכן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לד"ר שטויר

דניאל
    04/11/2016

אז כפי שציינתי נעשתה ברונכוסקופיה גמישה ולא קשיחה ובה הוצאה חתיכת החביתה לאחר כ20 דקות. אני מופתעת מאוד לשמוע שהמרצה שלך הדגים על עצמו את הפעולה כי תאמין לי שאני זוכרת את הבדיקה והרגשתי אותה עוד תחת טשטוש וזה היה מאוד לא נעים וכואב.

אז עברו שבועיים ועדיין כאב גרון, קצת הרגשה כללית לא טובה, אין חום אבל יש את הליחה הרבה המתוארת אדמדמה. מהם התסמינים לקרע ברקמת הריאה?

תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול, כאב גרון, ליחה אדומה לאחר ברונכוסקופיה.

ד''ר גיא שטויר
    05/11/2016

דניאל שלום
    הליחה האדמדמה עשויה להצביע על נזק לרקמת הריאה, דלקת ריאה או שאריות של גוף זר. לא פשוט להוציא חביתה עם ברונכוסקופ גמיש. אשמח לראות את דוח הניתוח.
    ההרגשה הלא נעימה תלויה באנטומיה האישית של דרכי האוויר העליונים שלך, באיכות ההרדמה המקומית שלהם ובעיקר בגודל הברונכוסקופ ובקשיחותו.
    מרבית המטופלים שעשיתי להם ברונכוסקופיה לא נשארו עם הרגשה רעה וכאב גרון מעבר ליום הבדיקה. מציע שתבדקי שוב באם אכן נעשה עם ברונכוסקופ גמיש.
    מעבר לכך הפורום אינו פלטפורמה מתאימה לפינג פונג אינסופי של שאלות ותשובות בנושא שאינו נוגע לכלל הציבור ולבטח שלא לחוות דעת שנייה
    מציע שתצרי קשר במהלך השבוע באמצעי הקשר שלי כפי שמפורסמים באתר ואנסה לעזור לך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכן הייתה גמישה בהחלט

דניאל
    05/11/2016

ולפי הרופא המבצע לא הייתה בעיה למצוא את החביתה ולשאוב אותה. בגלל שהטשטוש היה קל הרגשתי את הבדיקה ונלחמתי בה ולכן הכאב עכשיו.
    ליצור קשר כדי לעזור לי במה? אלך לרופא שלי ביום ראשון. שוב, אין חום כך שקרע או דלקת לא נשמעים לי הגיוניים.

תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיידק בכיח לחשוד ב-CF
    שיר
    30/10/2016

באחת הבדיקות שערכו לבני יצאה תוצאת הכיח - פולי מיקרוביאל, חזרנו על הבדיקה, האם עליי לפנות לרופא הכללי על מנת לקבל טיפול אנטיביוטי או שהחיידק הזה לא אלים?

לקביעת תור
    סגירה
    חיידק בכיח לחשוד ב-CF

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול. תוצאת תרבית ליחה

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2016

מדובר בזיהום חיצוני של הליחה על ידי חיידקים מהפה
    במידת הצורך יש לחזור על תרבית הליחה. אם מצבו טוב אין צורך לעשות דבר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לרינגומלציה תינוקת בת 5 שבועות
    לנה
    19/10/2016

שלום,
    בתי בת 5 שבועות ואובחנה ברינגומלציה לאחר בדיקת א.א.ג והחדרת מצלמה לקנה נשימה וצילום קנה.
    הרופא אמר שהמקרה שלה מאוד קל וישנה הצירות ממש קלה וכרגע אין צורך לטפל ויעבור לבד.
    מה שכן מגיל 3 שבועות הייתה אוכלת 120 כל 3 שעות וממש עלתה יפה במשקל נולדה 2885 ובגיל חודש שקלה 4100.
    בשבוע האחרון פתאום התחילה לאכול בין 60 ל90 cc בכל ארוחה ומושכת יותר.
    האם זה קשור לרינגומלציה כי גם הקולות שהיא משמיעה התחזקו בשבוע האחרון לעומת מה שהיה לפני 3 שבועות.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• רעש נשימתי מתחזק כתוצאה מלרינגומלציה

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2016

לנה שלום
    הרעש הנשימתי תלוי ב2 גורמים עיקריים.
    בדרגת החסימה (לרוב חסימה קשה =רעש חזק), ובמהירות הנשימה. על מנת להבחין בן החמרה בחסימה ובן עלייה במהירות הנשימה רצוי להיבדק שוב על ידי הרופא המטפל ובמידת הצורך על ידי רופא ריאות ילדים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתי עושים ניתוח פיום קנה בניתוח ומתי בגישה המלעורית?
    אדווה
    05/09/2016

הייתי במצב קריטי ועשו לי פיום קנה בגישה הניתוחית.
    לדברי הרופאית לא היה ניתן לעשות פיום קנה מלעורי מכוון שהצוואר שלי קצר.
    מה הכוונה? כשאני מסתכלת במראה הצוואר שלי נראה ממש לא קצר ואפילו ארוך מרוב האנשים.
    אודה להסבר.... איך בעצם בוחרים איזה סוג ניתוח לבצע?
    והאם נכון שפיום קנה מלעורי לא משאיר צלקת?

הוספת תגובה

תמונה

• מתי עושים ניתוח פיום קנה בניתוח ומתי בגישה המלעורית? - תגובה

ד''ר גיא שטויר
    06/09/2016

אדווה שלום

2 הגישות שאת מדברת עלהן הם פיום (=יצירת נתיב מהקנה לאוויר החיצון) באופן כירורגי. במהלך פרוצדורה זו מורידים חלק מהסחוס שמכסה את הקנה באיזור שבן הטבעת הסחוסית (הקנה מכוסה בטבעות סחוסיות) השלישית והרביעית ופיום מלעורי שנעשה כ3 ס"מ גבוה יותר !!! יכול להעשות על ידי איש צוות מנוסה אך דורש לעיתים קרובות את העזרה של הסתכלות "מבפנים" על ידי סיב אופטי =ברונכוסקופ
    הגישה הגבוהה יותר, המלעורית, מסובכת יותר, איטית משמעותית ודורשת ניסיון על מנת לנסות להכנס במרווח הצר מאוד מלכתחילה גם אצל אנשים עם "צוואר ארוך"
    יתרה מזו, בגישה המלעורית אחוז הסיבוכים גבוה יותר והטענה היא שהסיכון להווצרות הצרות של הקנה גבוה ב50%
    קשה במיוחד לעשות זאת במטופלים עם עודף משקל, מטופלים שעצמות הצוואר שלהם לא בולטות או שרקמת בלוטת התריס גדולה יחסית, מטופלים שזקוקים להתערבות דחופה, תינוקות ועוד....
    איני יודע מה הסיבה הסופית שהובילה את המנתחים לבחור בגישה הסטנדרטית אולם מהתיאור הקצר שנתת עולים מספר אפשרויות סבירות ולא הייתי מתחבט בשאלה מה אילו?....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא cpam בריאה ימנית בעובר עם ציסטות
    סתיו
    28/08/2016

שלום,
    אני בהריון ראשון. שבוע 25. עד כה כל הבדיקות היו תקינות.
    נושאת בריחמי עובר ממין זכר, כשבסקירת מערכות מאוחרת התגלה ממצא cpam בריאה ימנית. רוצה לציין כי ביצעתי סקירת מערכות מאוחרת 1 באופן פרטי בסוף שבוע 23 בה כל הממצאים היו תקינים. בנוסף ביצעתי סקירת מערכות מאוחרת 2 דרך הקופה (כדי לראות את ההבדלים מאחר ומדובר בהריון ראשון) בסוף שבוע 24. בבדיקה זו התגלה הממצא החריג.
    לאחר הגילוי פניתי שוב לרופא הפרטי שסקר בממוקד וגילה כי אכן מדובר בממצא cpam שככל הנראה משתרע על כ50 אחוז מהריאה הימנית. ובנוסף גילה מספר ציסטות שלא נראו יום קודם, בגודל מקסימלי של עד 6 מ"מ
    הייתי רוצה להבין מה משמעות של תפקוד ילד עם ממצא זה בריאה. עד כמה זה משפיע או בכלל לא.
    כחלק מההפניות שקיבלתי הופנתי לרופא ריאות ילדים אך ממספר שיחות שקיימתי מסתמן שאין רופא שמוכן לקבל אותי מאחר ומדובר בעובר ולא בילד.
    האם יש המלצה לרופא מסויים אליו אוכל לפנות?
    על כל פיסת מידע אודה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא cpam בריאה ימנית בעובר עם ציסטות - תגובה

ד''ר גיא שטויר
    30/08/2016

שלום לך סתיו
    CPAM בעובר הוא ממצא שכיח למדי עבור רופאי הריאות ילדים במוסדנו. אני מעריך שכל רופא ריאות ילדים בבית חולים שלישוני ראה מקרים דומים לרוב ויוכל לעזור לכם לקחת את ההחלטות הנכונות עבורכם.
    אוכל להמליץ למי לפנות בהתאם לאזור מגוריכם. אנא צרו קשר בפרטי
    באופן כללי ממצא שממלא 50% מהריאה הימנית בשבוע 25 לא מהווה סיכון משמעותי לעובר. אם זאת ההופעה הפתאומית של ממצא גדול שכזה במהלך שבוע אחד בלבד מעלה סימני שאלה רבים, עשויה לרמז על גדילה מהירה מאוד ובמידה ואכן לא הייתה עדות לממצא שבוע קודם לכן מחייבת מעקב קריבני. אבקש לכן לא להתמהמה וליצור קשר בהקדם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה