פורום מחלות ריאה בילדים, הפרעות נשימה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אסתמה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה, ונטולין, סטרידו, לרינגומלציה, תבחין זיעה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר גיא שטויר
ד"ר גיא שטויר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר גיא שטויר ללא פרסום בפורום

• סיליקה תרופה מהומיאופת לילד בן 3
    אור
    24/06/2020

הבן שלי בן 3 עוד מעט עם דלקות ריאות חוזרות וסה"כ בריא פשוט מאוד רגיש.
    הלכנו להומיאופת מוסמך על מנת לעלות לו את המערכת החיסונית והוא קיבל ממנו תרופה בשם סיליקה
    אני בשבוע הזה נעשיתי לחוצה כי ביום ראשון קיבל את התרופה ויומיים האחרונים אני רואה שינויים במזג משהו שלא הכרתי אצל הילד, עצבני, צועק, בועט בדברים והילד הוא לא כזה לא עשה את זה בחיים. התרופה הזו מסוכנת מוכרת טבעית?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קורונה ופיג ברונכוס
    ענבל
    18/04/2020

שלום.האם פיג ברונכוס הוא מצב שכרגע מחשיב ילדים בקבוצת סיכון בשל הקורונה? ואם כן.האם ילד בגיל 4 לא יוכל כרגע לחזור למערכת החינוך? ומה לגבי משפחתו? איך עלינו להתנהל?תודה מראש, ענבל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    קורונה ופיג ברונכוס

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם של תינוק בן 3 חודשים
    אלכס
    26/03/2020

בננו בן 3 חודשים, במסגרת ביקור במרפאת FTT בשניידר עשינו בדיקות דם. יש ערכים מאוד נמוכים בכמה מדדים ונשמח להבין משמעות:
    pO2 46.3 mm Hg
    O2 SATURATION 84.7 %
    HCO3 21.6 mMol/L
    STD BASE EXC (SBE) -3.2 mMol/L
    AMYLASE 24.0 U/L
    HCT 34.6 %

הוספת תגובה

תמונה

• קנה רך אצל תינוק בן חודשיים
    יעל
    08/02/2020

שלום דוקטור,
    הבן שלי בן חודשיים ומאז שנולד הוא " מחרחר" , היינו אצל 2 רופאי ילדים אשר אמרו כי לא מדובר בחירחור מהריאות אלא הרעשים שהקטנציק משמיע ( בעיקר בזמן אכילה) הינם כתוצאה מקנה רך.
    יש לציין כי בזמן שינה כמעט ואין רעשים.
    השאלה שלי מתי בערך הקנה אמור להתקשות ? התינוק מרגיש כאב כלשהו? ( הוא נינוח לגמרי) והאם יש דרך להקל עליו או דרך לסייע מקנה להתקשות?

תודה מראש!

הוספת תגובה

תמונה

• Mono anisocytosis לחייל בן 19
    רנה
    15/01/2020

חייל בן 19 קרבי פרופיל 97. בזמן מאמץ היה קוצר נשימה וחשד לאסטמה. אחרי בדיקות אסטמה נשללה והחייל נשלח לבדיקות דם שגילו שיש לו MONo Anisocytosis. מה זה אומר? יש לציין שהוא תורם דם תקופות ולפני כמה חודשים תרם דם בהפרש של פחות מ3 חודשים ועל כך הגיע ממכתב ממדא. האם זו יכולה להיות הסיבה? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    Mono anisocytosis לחייל בן 19

הוספת תגובה

תמונה

• בנוגע לסימביקורט
    אנונימי
    04/10/2019

יש רופאים הטוענים שצריכים לצרוך את הסימביקורט על בסיס יום יומי, ומנגד יש רופאים הטוענים שזה סטרואידים ועל כן יש לצרוך את התרופה רק כאשר יש התקף ומרגישים קוצר נשימה.
    אני אישית צורך את התרופה רק כאשר אני מרגיש קושי בנשימה, אך מהו המינון המומלץ לצריכת הסימביקורט?

לקביעת תור
    סגירה
    בנוגע לסימביקורט

הוספת תגובה

תמונה

• Cpam בריאה ימין אומה עליונה תינוק בן שנתיים
    פלורי
    06/07/2019

שלום דוקטור רציתי להתייעץ. בסקירת מערכות השניה שלי התגלה לעובר שלי cpam .כאשר נולד חשבנו שנעלם.אך לצערינו לאחר שנה כשעשינו לו סיטי התברר שבריאה ימינית הוא עדיין קיים והמבנה של האונה העליונה שונה במקצת מאיך שצריכה להיות. הפרופסור בהית חולים המליצה על ניתוח. האם באמת כדאי לעשות ניתוח? האם אפשר לחיות עם זה מבלי להסתכן? מה סיכונים של ניתוח כזה?? ואיזה מוסד רפואי מתמחה בניתוחים הללו. חשוב שאני מתה מפחד. זה גורם לי למצב נפשי ממוטט.זה בני היחיד והוא כל עולמי. תודה דוקטור

הוספת תגובה

תמונה

• הפורום לא פעיל. חבל על כתיבת הודעות חדשות
    חפשו מקום אחר
    01/07/2019

הוספת תגובה

תמונה

• חשד למחלת סיסטיק פיברזיס
    שיר
    12/06/2019

שלום ד"ר גיא, אשמח לדעתך. רופאים סביבי די אובדי עצות.
    אני יודעת שגילי אינו מתאים לפורום אך הופניתי לבירור אצל ריאות ילדים.
    בת 27 ממוצא מזרחי עם תסמינים שונים אשר הובילו לחשד במחלת cf. מאובחנת כאסמטית, יש מידי פעם זיהומים חוזרים בדרכי הנשימה ובשנה האחרונה אשפוז עם 40% תפקוד ריאה לאחר הידבקות בH1N1. בעיות עיכול מתמשכות על גבי יותר מ10 שנים, שלשולים ועצירויות, יש דלקת בקיבה לפי הגסטרוסקופיה אך לא בוצעה קולונוסקופיה. יש אאזוינופיליה חוזרת, ערכים אבסולוטיים עד 1200 לאורך שנים. נזלת אלרגית ופוליפ באף. בסי טי חזה לפני שנה נראו ברונכיאקטזיות מינימליות דו"צ.
    לאחרונה בעיות העיכול החמירו מאוד עד כדי הפרעה לתפקוד יומיומי וביטול ימי עבודה.
    תבחין הזיעה הבודק רק מוליכות נתן פעמיים ערכים גבוליים של 66 ו-63 ותבחין הזיעה הבודק ריכוז כלוריד נתן תוצאה תקינה של 31.5.
    כחלק מבירור החשד למחלה קיבלתי בדיקות רבות ואני מתלבטת אם לבצען לאחר שתבחין הזיעה השני יצא תקין. האם נכון לבצע סי טי חזה שנה לאחר שכבר ביצעתי? חוששת מהקרינה. בנוסף, האם יש טעם להמשך בירור גנטי (שהקופה כרגע לא מאשרת) לריצוף הגן?
    והאם יכול להיות כיוון מחשבה נוסף למגוון התסמינים האלה?

לקביעת תור
    סגירה
    חשד למחלת סיסטיק פיברזיס

הוספת תגובה

תמונה

• בנטיזול סטרואידים 6 חודשים
    אנה
    01/02/2019

הי תינוקת בת 6 חודשעם קיבלה טיפול ל3 ימים
    2 כדורים פעמיים ביום.
    אני אחרי פעמיים של לקיחה.
    בזמן שינה עדיין שומעת צפצופים שלא פוסקים.
    מתי אמור להראות שיפור
    ומתי עלי לחזור למרפאה?

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול טורדני תינוק בן 3 חודשים
    ליהי
    10/01/2019

תינוק בן 3 חודשים היה מצונן ולא מפסיק להשתעל. היינו אצל רופאת משפחה שהמליצה רק על מי מלח.
    יש לי בבית משאף עם ונטולין של בתי בת ה4. האם מותר לתת ונטולין או שוב כדאי לפנות לבדיקת רופא?
    התינוק ממש סובל

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול כרוני בתינוק בן 3 חודשים

ד''ר גיא שטויר
    10/01/2019

שלום לך ליהי
    ככלל מציע לטפל רק לאחר שידוע מה היא המחלה ופחות מומלץ לנסות טיפולים ללא הכרות עם המטופל, לבטח שלא בגיל כה צעיר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אסתמה נשימתית לא מאוזנת
    דיאנה
    28/12/2018

אני דיאנה בת 23.4 ומאובחנת כחולת אסתמה באוקטובר 2017 ואני מטופלת במשאפים ונטולין סימביקורט ואטרובנט וכדור מונטלוקאסט תרימה 10 מ"ג ושום טיפול לא עוזר אני מקבלת כל יומיים התקף אסמטתי קשה מה עליי לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    אסתמה נשימתית לא מאוזנת

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת ריאות מינון מוקסיפן
    מירב
    08/11/2018

בני בן השנה וארבעה חודשים אובחן עם דלקת ריאות על סמך צילום . הרופא ניתן 7 סיסי ביום כפול שניים למשך 5 ימים. האם מספר הימים מספיק? לפי מה שקראתי המינימום זה 7 ימים

לקביעת תור
    סגירה
    דלקת ריאות מינון מוקסיפן

הוספת תגובה

תמונה

• תבחין זיעה פעמיים ל-CF
    מורן
    15/07/2018

עקב חוסר שגשוג בעליה במשקל (בן 10 חודשים במשקל 6 קילו כבר במשך 4 חודשים)ואשפוזים חוזרים.
    ולאחר שעשינו צילומי ריאות, צילום וקט, גסטרוסקופיה, אולטראונד בטן והכל יצא תקין לחלוטין.
    עשינו בדיקת תבחין זיעה לפני שבוע בבית חולים כרמל ולא יצא מספיק זיעה.
    היום עשינו שוב בדיקה ושוב לא היה מספיק זיעה.
    מה עוד אפשר לעשות איזה עוד בדיקה יכולה לאבחן CF??
    אשמח לתשובה בהקדם

לקביעת תור
    סגירה
    תבחין זיעה פעמיים ל-CF

הוספת תגובה

תמונה

• תחליף לתבחין זיעה

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2018

אני יוצא מנקודת הנחה שקיבלתם הדרכה מספקת להכנות הנדרשות לפני תבחין הזיעה (שתיה מרובה, סוודר,...).
    במידה וכשלונות חוזרים למרות הכנה זו וחשד משמעותי ניתן לבצע בדיקה גנטית, בדיקת פוטנציאל פעולה -NPD ברירית האף או ברקטום, בדיקה לאלסטאז, תרביות כיח עמוקות ובדיקות מעבדה שיכולות לכוון אותנו למחלה זן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרבילים בבית עם תינוק אסמטי
    אמהית
    16/07/2018

הי
    יש לי תינוק בן שנה וחצי, אסמטי, מטופל בפלוקסוטיד וונטולין.
    האם אפשר לגדל בבית גרבילים (במרפסת, אך הילדים נוגעים בהם..) או שלא רצוי בגלל האלרגיה?

הוספת תגובה

תמונה

• גרבילים אסטמה בתינוק

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2018

הסיבה נפוצה ביותר by far לאסטמה בגיל זה היא מחלות ויראליות. אלרגיה אפשרית וניתנת לבדיקה במעבדה אולם נדירה יחסית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה