פורום מחלות ריאה בילדים, הפרעות נשימה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אסתמה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה, ונטולין, סטרידו, לרינגומלציה, תבחין זיעה ועוד

מנהל הפורום

ד``ר גיא שטויר
ד"ר גיא שטויר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר גיא שטויר ללא פרסום בפורום

• חשד למחלת סיסטיק פיברזיס
    שיר
    12/06/2019

שלום ד"ר גיא, אשמח לדעתך. רופאים סביבי די אובדי עצות.
    אני יודעת שגילי אינו מתאים לפורום אך הופניתי לבירור אצל ריאות ילדים.
    בת 27 ממוצא מזרחי עם תסמינים שונים אשר הובילו לחשד במחלת cf. מאובחנת כאסמטית, יש מידי פעם זיהומים חוזרים בדרכי הנשימה ובשנה האחרונה אשפוז עם 40% תפקוד ריאה לאחר הידבקות בH1N1. בעיות עיכול מתמשכות על גבי יותר מ10 שנים, שלשולים ועצירויות, יש דלקת בקיבה לפי הגסטרוסקופיה אך לא בוצעה קולונוסקופיה. יש אאזוינופיליה חוזרת, ערכים אבסולוטיים עד 1200 לאורך שנים. נזלת אלרגית ופוליפ באף. בסי טי חזה לפני שנה נראו ברונכיאקטזיות מינימליות דו"צ.
    לאחרונה בעיות העיכול החמירו מאוד עד כדי הפרעה לתפקוד יומיומי וביטול ימי עבודה.
    תבחין הזיעה הבודק רק מוליכות נתן פעמיים ערכים גבוליים של 66 ו-63 ותבחין הזיעה הבודק ריכוז כלוריד נתן תוצאה תקינה של 31.5.
    כחלק מבירור החשד למחלה קיבלתי בדיקות רבות ואני מתלבטת אם לבצען לאחר שתבחין הזיעה השני יצא תקין. האם נכון לבצע סי טי חזה שנה לאחר שכבר ביצעתי? חוששת מהקרינה. בנוסף, האם יש טעם להמשך בירור גנטי (שהקופה כרגע לא מאשרת) לריצוף הגן?
    והאם יכול להיות כיוון מחשבה נוסף למגוון התסמינים האלה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בנטיזול סטרואידים 6 חודשים
    אנה
    01/02/2019

הי תינוקת בת 6 חודשעם קיבלה טיפול ל3 ימים
    2 כדורים פעמיים ביום.
    אני אחרי פעמיים של לקיחה.
    בזמן שינה עדיין שומעת צפצופים שלא פוסקים.
    מתי אמור להראות שיפור
    ומתי עלי לחזור למרפאה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול טורדני תינוק בן 3 חודשים
    ליהי
    10/01/2019

תינוק בן 3 חודשים היה מצונן ולא מפסיק להשתעל. היינו אצל רופאת משפחה שהמליצה רק על מי מלח.
    יש לי בבית משאף עם ונטולין של בתי בת ה4. האם מותר לתת ונטולין או שוב כדאי לפנות לבדיקת רופא?
    התינוק ממש סובל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול כרוני בתינוק בן 3 חודשים

ד''ר גיא שטויר
    10/01/2019

שלום לך ליהי
    ככלל מציע לטפל רק לאחר שידוע מה היא המחלה ופחות מומלץ לנסות טיפולים ללא הכרות עם המטופל, לבטח שלא בגיל כה צעיר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אסתמה נשימתית לא מאוזנת
    דיאנה
    28/12/2018

אני דיאנה בת 23.4 ומאובחנת כחולת אסתמה באוקטובר 2017 ואני מטופלת במשאפים ונטולין סימביקורט ואטרובנט וכדור מונטלוקאסט תרימה 10 מ"ג ושום טיפול לא עוזר אני מקבלת כל יומיים התקף אסמטתי קשה מה עליי לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת ריאות מינון מוקסיפן
    מירב
    08/11/2018

בני בן השנה וארבעה חודשים אובחן עם דלקת ריאות על סמך צילום . הרופא ניתן 7 סיסי ביום כפול שניים למשך 5 ימים. האם מספר הימים מספיק? לפי מה שקראתי המינימום זה 7 ימים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תבחין זיעה פעמיים ל-CF
    מורן
    15/07/2018

עקב חוסר שגשוג בעליה במשקל (בן 10 חודשים במשקל 6 קילו כבר במשך 4 חודשים)ואשפוזים חוזרים.
    ולאחר שעשינו צילומי ריאות, צילום וקט, גסטרוסקופיה, אולטראונד בטן והכל יצא תקין לחלוטין.
    עשינו בדיקת תבחין זיעה לפני שבוע בבית חולים כרמל ולא יצא מספיק זיעה.
    היום עשינו שוב בדיקה ושוב לא היה מספיק זיעה.
    מה עוד אפשר לעשות איזה עוד בדיקה יכולה לאבחן CF??
    אשמח לתשובה בהקדם

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תחליף לתבחין זיעה

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2018

אני יוצא מנקודת הנחה שקיבלתם הדרכה מספקת להכנות הנדרשות לפני תבחין הזיעה (שתיה מרובה, סוודר,...).
    במידה וכשלונות חוזרים למרות הכנה זו וחשד משמעותי ניתן לבצע בדיקה גנטית, בדיקת פוטנציאל פעולה -NPD ברירית האף או ברקטום, בדיקה לאלסטאז, תרביות כיח עמוקות ובדיקות מעבדה שיכולות לכוון אותנו למחלה זן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרבילים בבית עם תינוק אסמטי
    אמהית
    16/07/2018

הי
    יש לי תינוק בן שנה וחצי, אסמטי, מטופל בפלוקסוטיד וונטולין.
    האם אפשר לגדל בבית גרבילים (במרפסת, אך הילדים נוגעים בהם..) או שלא רצוי בגלל האלרגיה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גרבילים אסטמה בתינוק

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2018

הסיבה נפוצה ביותר by far לאסטמה בגיל זה היא מחלות ויראליות. אלרגיה אפשרית וניתנת לבדיקה במעבדה אולם נדירה יחסית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיזיותרפיסט נשימתי לחולה pcd
    אורלי מוטעי
    04/09/2018

שלום אני מחפשת פיזיותרפיסט נשימתי לחולה pcd
    איזור באר שבע

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פיזיוטרפיסט נשימתי

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2018

שלום לך אורלי
    הכתובת הטובה ביותר לכך היא הפיזיוטרפיסטים האחראים במרכזי CF. לכל אחד מאנשי מקצוע מעולים אלו רשימה של פיזיוטרפיסטים בכל עיר ועיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התקף סטרידו חוזר ונשנה
    שרה
    26/09/2018

שלום
    בני בן השנה ושמונה חודשים סובל מהתקפי סטרידו חוזרים ונשנים מאז שנולד.
    בהתקף האחרון בקיץ,טופל באשפוז במתן אינהלציה עם בודיקורד ו-4 כדורי בטנזול ביום במשך 4 ימים.
    הרופא נתן לי מרשם של הכדורים במידה וההתקף ישוב.
    ואכן כעבור חודש בהתקף חזר וטיפלתי בו באמצעות אינהלציה בשילוב בודיקורד בלבד . אך כבר במשך שבועיים הנשימה לא חלקה והשיעול הנבחני הולך ובא.
    הלילה שוב הגיע התקף ולאחר שאינהלציה לא הועילה והשיעול הנבחני המשיך ובמקביל נשימה כבידה ,החלטתי לתת 2 כדורי בטנזול.
    האם הכדורים האלה עוזרים מיידית? האם אין סכנה לתת אותם בהפרש של חודש? והאם מומלץ להמשיך בטיפול במשך מס' ימים,או אם אראה שההתקף חלף ,להסתפק במנה בודדת? או להיפך,מנה בודדת לא תועיל וחשוב להמשיך לתת כדורים?
    אשמח מאוד לתשובה.
    עלי לציין שאנחנו מתגוררים בחו"ל בשליחות ואינני סומכת מספיק על הרופאים כאן.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בסטרידור חוזר

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2018

שלום לך שרה
    מאחר ובכל מחלה רצוי תמיד לטפל בסיבה ולא בתוצאה ומאחר וקיימות סיבות ברות מניעה לסטרידור חוזר מומלץ שילדים אלו יעברו הערכה על ידי רופא ראות ילדים.
    ככלל הטיפול בסטרידור הוא על ידי הרגעה, אוויר קר, ובהעדר תגובה על ידי מנה בודדת של סטרואידים. אין לפצל את המנה ואין לתת מנות נוספות. המינון בבטנזול הוא 0.2 מ"ג לכל קג משקל גוף. בניגוד לאפקט הנוגד דלקת כאשר מפצלים את הטיפול ל2 או במינונים נמוכים במינונים אלו ההשפעה מהירה מאוד ולעיתים תוך שעה עד שעות ספורות.
    במידה וההחמרה נמשכת יותר מאשר יומיומיים יש לשקול אבחנה חילופית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לרינגומלציה לילד בן שנתיים וחודשיים
    בר
    01/11/2018

שלום רב , בני אובחן בגיל 8 חוד' עם לרינגומלציה .
    נאמר לי לאחר גיל שנתיים במידה ולא יהיה שינוי ברעש של הנשימה יאלץ לעבור ניתוח.
    נכון להיום הוא בן שנתיים וחודשיים ועדיין הוא "מחרחר" גם בשינה וגם בפעילות יומיומית.
    אוכל כרגיל מתפקד כרגיל .
    עד לפני שנה היינו מטופלים אצל דר' חברוני בקפלן , ואת הברונכוסקופיה ביצעו בברזילאי אשקלון .
    האם אני צריכה לחזור ולבצע את הניתוח ? אם כן איפה הכי מומלץ לבצעו ?
    עקב מעבר לעיר ירוחם הפסקנו את המעקב התפתחותי .
    נוסף על כך הוא מרייר מאוד לא כמו בני גילו האם יש קשר ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח לתיקון לרינגומלציה. ריור יתר

ד''ר גיא שטויר
    03/11/2018

כמובן שלא ניתן לייעץ בלי לראות את הילד במרפאה ולכן אפרט חומר רקע כללי בלבד. לרינגומלציה היא הפגם הנפוץ ביותר במבנה "קופסת הקול " אשר נמצאת בחלקו האחורי של הגרון. הביטוי האופייני הוא רעש נשימתי גס לפרקים. לעיתים קרובות מודגש בשאיפה. קשור לעיתים קרובות לעיכוב בהתפתחות המבנים שנותנים תמיכה לקופסת הקול, וכמות עודפת של רקמה באזור זה של חלק מהמבנים שנמצאים בפתחו של הקנה. במקרים קשים בהם יש כשל בעליה במשקל ניתן לשקול ניתוח בו קוטמים לרוב את אחד מהאברים עם הרקמה העודפת. מדובר בניתוח שכרוך בתחלואה משנית ולכן נחשב ל"אופציה אחרונה" ובמקרים חריגים ביותר. מאחר ולעיתים נדירות בותר יש צורך בכך אני ממליץ לגשת להערכה מסודרת נוספת קודם להחלטה על ניתוח שכזה. במידה ויוחלט שיש צורך בכך מומלץ לבצע את הניתוח בבית חולים גדול עם רופאי אא"ג שיש להם ניסיון רב בביצוע ניתוח מסוג זה ולכן רצוי לשאול את הרופא המנתח כמה ניתוחים שכאלו עשה בישראל וכמה מהמנותחים נותרו עם תסמונת אספירציה משנית לכך.
    לריור עודף מספר סיבות. הנפוצה שבהם היא הגדלה של רקמת ה"שקד השליש"י, האדנואידים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש קשר בין בטנזול לתיאבון יתר ונפיחויות
    אסף
    04/05/2018

היי
    בני בן 4.7 קיבל טיפול בבטנזול,5 כדורים שהמסתי במים ונתתי לו לשתות .זאת לא הפעם הראשונה שהוא מקבל טיפול שכזה ,יש לציין שהוא היה בהתקף קשה של שיעול במשך כמה ימים .הבעיה היא שאחרי כל טיפול שהוא מסיים הוא מעלה במשקל וממש רואים שהוא מתנפח והתיאבון גובר.האם יש דרך למנוע את התופעה הזאת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי של בטנזול

ד''ר גיא שטויר
    03/09/2018

שימוש חוזר בבטנזול מעיד על שליטה גרועה במחלת האסטמה ומצריך הערכה על ידי רופא ריאות ילדים על מנת שניתן יהיה לרדת לשורש הבעיה כך שלא יהיה צורך להשתמש שוב בבטנזול וברור מכך שגם להימנע מתופעות הלוואי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות על תבחין זיעה
    ליאם
    24/04/2018

ד"ר גיא שלום הרופא שלנו שלח אותנו לתבחין זיעה. לבנינו בן ה1.10
    מאז תחקירי על הנושא אנני מצליחה לתפקד ראיתי בפורום שלך יש ספק בחלק מהמכונים בתוצאות הבדיקה.. אנחנו מהצפון יש מקום שאתה יכול להמליץ לנו לבצע את הבדיקה בלי שנצטרך לחזור עליה למה נשימתי נעתקה מהרגע שקראתי על כך ולא חושבת שאצליח לעמוד בתקופה של עוד בדיקה חלילה.. אשמח גם שתכוון אותי איך הבדיקה אמורה להתבצע . בשורות טובות לכולנו...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תבחין זיעה

ד''ר גיא שטויר
    03/09/2018

למעט יוצאי דופן בודדים תבחיני הזיעה נעשים באמינות גבוהה במרכזים שהם גם מרכזי CF. תבחין הזיעה מכיל 2 אלמנטים. מוליכות וריכוז מלחים. הבדיקה האולטימטיבית צריכה לכלול את 2 האלמנטים הללו שכן בדיקת מוליכות בלבד שוללת חלק נכבד מהמחלות אך לא את כולן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת שנה - צילום חזה לא תקין
    חני
    14/06/2018

שלום
    הבת שלי בת שנה עם היסטוריה של צפצופים חוזרים ונזלת שלא עוברת.
    מזה 3 חודשים שהיא מצפצפת ברציפות היא קיבלה אנטיביוטיקה, בטנזול, ונטולין אשר שיפרו את מצבה אך לא עזרו להחלמתה. מזה כחודש שהיא מקבלת טיפול מונע: סינגולר ומשאף פליקסוטייד. צילום חזה לא היה תקין ובתשובה נכתב שיש או הליך דלקתי או שינויים כרוניים. הופננו ע"י רופא ריאות לבדיקות לרבות תבחין זיעה. ואנו ממתינים לתור.. לבינתיים אני מאוד מודאגת. מציינת שלמרות שהבת שלי רזה היא עולה במשקל ובדיקות הדם בגיל 9 חודשים היו תקינות. בנוסף אולי יש קשר..יש לה נוזלים באוזניים זמן רב וכן דלקות חוזרות ומחכים גם לתור ל א.א.ג.

אשמח לשמוע חוות דעתך והאם ישנם עוד בדיקות שכדאי לבצע.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צילום רנטגן חזה לתינוקת בת שנה
    נועה
    10/06/2018

היי , כשבתי היתה בת שנה עשו לה צילום חזה 1 , העניין הוא כזה שלא זכור לי אם שמו לה מגן עופרת על הבטן ומאז אני מאוד מוטרדת מההשלכות של זה..במידה ולא שמו לה מגן האם יכול להיות שנגרם לה נזק בלתי הפיך לשחלות כתוצאה מהקרינה ? האם זה משתווה לקרינה שבטיסה ארוכה ? ( הרי בטיסה ארוכה אין מגן עופרת , האם ניתן להשוות בין המקרים ) אודה לתשובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנושא נשימות כבדות לילדה בת חמש
    שיראל
    09/06/2018

שלום רב ותודה מראש על המענה ביתי בת חמש נולדה פג בשבוע 34 ללא הנשמה או עזרה נשימתית היום שהיא בת חמש מידי פעם אני שמה לב שנשימותיה מעט כבדות גם במנוחה אני שומעת את הנשימות שלה מידי פעם לוקחת נשימה עמוקה ממש לפעמים גם מתוך שינה לפעמים אני מודדת לה סיטורציה והתוצאה 97 האם זה תקין האם יכול להעיד על בעיה? היינו אצל רופא משפחה לא שמע צפצופים אודה לתשובתך האם מדאיג?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה