פורום נוירולוגיה ילדים - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלות בנושא טיקים
    שלום אלון
    01/12/2013

בני בן 8(סובל מטיקים מגיל 3)
    בגיל שנתיים, היה חולה בדלקת גרון סטרפטוקוק-A ומאז לא הייתה דלקת גרון.
    בגיל 3 החלו טיקים תנועות כתפיים וצוואר וכיחכוך בגרון.
    **בדיקת נוגדנים מראה מאז ועד היום - אנטיסטרפטוליזין- 1300.
    **האם הנוגדנים הרבים הם הפוגעים במוח ומביאים לבעיית ה"טיקים" ?
    ** אילו בדיקות רצוי לבצע? האם MRI EEG יכולים לענות על שאלות בנושא?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלות בנושא טיקים

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות בנושא טיקים - תגובה

פרופ' רחל שטראוסברג
    08/12/2013

רוב הנוירולוגים ילדים לא מאמינים כיום בקשר בין סטרפטוקוק וטיקים - פאנדאס. יש להביאו להערכה עכשוית אצל נוירולוג ילדים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת חודשיים מזיזה את הראש מצד לצד
    ורד
    25/11/2013

בתי בת חודשיים וחצי, מרימה יפה את הראש , מחייכת ועוקבת אחר האצבע מצד לצד. כשאני משכיבה אותה על הגב (בטרמפולינה, סלקל וכו) היא מזיזה את הראש מצד לצד (בצורה של אוזן לכתף), בהתחלה חשבתי שהיא מסוקרנת , ומנסה להסתכל על גירויים אבל זה נראה מוגזם. רופאת עיניים שללה בעיית ראיה. האם מכירה את התופעה?

הוספת תגובה

תמונה

• מוסיפה לגבי שאלתי

ורד
    28/11/2013

שמתי לב שזה לא רק בשכיבה על הגב, אלא גם על הבטן. בנוסף, אני חושבת שזה קורה כשהיא מתמקדת על חפץ כלשהו, ואז בראש מתחיל לזוז..
    אודה לתגובה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת חודשיים מזיזה את הראש מצד לצד - תגובה

פרופ' רחל שטראוסברג
    08/12/2013

קרוב לודאי שמדובר בתנועות סטראוטיפיות של הראש, אך יש לבדוק אותה אצל נוירולוג ילדים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אטקסיה
    טל
    02/12/2013

יש לי ילד עם אטקסיה ועלינו לברר את הסיבה לאטקסיה (לא מהסוג התורשתי).
    נאמר לי שעלי לחפש נוירולוג שמתמחה באטקסיה אבל איני מוצאת כזה.
    האם תוכלו להפנות אותי לשם של נוירולוג המתמחה באטקסיה?

תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    אטקסיה

הוספת תגובה

תמונה

• אטקסיה - תגובה

פרופ' רחל שטראוסברג
    08/12/2013

רוב הנוירולוגים ילדים מתמחים באטקסיה. יש נוירולוגים המתמקצעים בהפרעות תנועה שאליה שייכת האטקסיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות לגבי בן שנה וחודש
    דנה
    02/12/2013

הי,
    הבן שלי בן שנה וחודש.
    לא מדבר בכלל - בעיקר צועק, אין לו הברות קבועות שאומר, לא חוזר אחרינו כשמדברים אליו, לא אומר הברות כפולות.
    מבחינה מוטורית הוא פחות או יותר מתאים לגילו הוא עומד כמעט ללא עזרה והולך מאוד יציב סביב רהיטים.

כן מבצע פעולות פשוטות כמו להרים ידיים כששרים לו "ידיים למעלה" ולהסתכל על האור (בלי להצביע) כששואלים אותו איפה אור - אבל לא תמיד.

הוא חייכן ומקבל אותנו בהתלהבות כשבאים לקחת אותו מהגן ולעיתים גם קשה לו להיפרד בבוקר.
    אבל אני מרגישה שהוא עדין לא ממש מתקשר איתנו ויודע להסביר לי את הרצונות שלו (כמו אוכל או צעצוע מסוים), לא מצביע על דברים. הוא יגש לקחת פשוט בעצמו.
    הוא כן משחק יפה עם הצעצועים ומגלה ענין.
    וגם לא תמיד מתייחס כאשר קוראים לו.
    עשינו בדיקת שמיעה שיצאה תקינה.

כאשר אנחנו פותחים לילד טלויזיה בערוץ "הופ ילדות ישראלית" שבו יש בעיקר שירי תינוקות.
    הוא ממש נשאב לתוכה לא מסתכל על שום דבר אחר - גם אם הבית מלא באנשים ורעש כלום לא מעניין אותו באותו רגע חוץ מהטלויזיה.
    הוא ממש מחייך לטלויזיה וצוחק.
    זה נשמע לך תקין?

מאוד מודאגת.
    מה דעתך?
    מה אתה ממליץ?

.

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות לגבי בן שנה וחודש - תגובה

פרופ' רחל שטראוסברג
    08/12/2013

כדאי שנוירולוג ילדים מנוסה יעריך אותו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיקים אצל בן 8.5
    רבקה
    03/12/2013

בני, בן 8.5 החל בחודש האחרון לעשות תנועות בלתי רצוניות עם אצבעות הידיים: כפיפה, מתיחה, חיבור בינהן וכדו'. הוא ילד מוכשר מאד, מצטיין בלימודים,קיים קושי חברתי ורגשי מסוים, אך לא טופל עד כה עקב היותו מינורי. סובל מעט מבעיות תחושה. ניסינו לשוחח איתו, אך לשווא... האם להתעלם? לגשת לטיפול? אם כן , למי??? רב תודות!

לקביעת תור
    סגירה
    טיקים אצל בן 8.5

הוספת תגובה

תמונה

• טיקים אצל בן 8.5 - תגובה

פרופ' רחל שטראוסברג
    08/12/2013

נראה כי מדובר בטיקים מוטוריים ויש להיוועץ בנוירולוג ילדים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות - תפקודי שפה בת 11 חודשים
    קרן
    28/11/2013

שלום רב,
    בת 11 חודשים בדיוק. מה שמטריד אותי הוא היעדר מגוון קולות בדיבור.
    ביתר התחומים הכל טוב. אפרט:
    מוטורית – מדהימה, מאורגנת יפה במרחב, עומדת וכבר הולכת סביב רהיטים, משתמשת יפה גם בידיים ובאצבעות.
    תקשורתית – מביעה רגשות כלפיי וכלפי אחרים, יוזמת תקשורת ומגיבה. למשל - עושה כפיים, מצביעה על כל דבר כדי להסב את תשומת ליבי או לבקש אותו, מראה לי צעצועים במהלך המשחק שלה, משחקת איתי משחקים ("אני אתפוס אותך" – אני זוחלת אחריה והיא בורחת וצוחקת), עושה טובה לאמא, מרימה ידיים למעלה ועל הראש לפי השיר, אוהבת לנענע את הידיים באוויר כששומעת שירים שהיא אוהבת, באה אליי כשאני קוראת לה "בואי לאמא", בחוגים כשהיא מרגישה שיש זרים באזור זוחלת אליי כדי להתנחם ועוד.
    הבנה – מבינה מאוד יפה מילים והוראות (יודעת לזהות חפצים – איפה האריה, המשקפיים, הדג, התפוח, הבננה, האף, אבא, אמא ועוד ועוד).

הבעיות בדיבור: עד גיל 10 חודשים היא לא השמיעה עיצורים שפתיים (לא היו בה או מה) היו קולות שונים (אה, או ואותיות גרוניות).
    בגיל 10 חודשים היא מלמלה והוציאה עיצורים שפתיים במקביל, היו הרבה (בהבה, בהבהבה, מהמהמה, מהמה, גהגה, אבא, את זה ועוד).
    מה שמטריד אותי שתקופת המלמול הזו נמשכה שבועיים וחצי ועכשיו היא הפסיקה למלמל. כבר כחודש שהיא בעיקר שקטה, אין לי בכלל עיצורים במהלך היום (לעיתים "בה" אחד או "מאמ"). יש עדיין הפקת קולות אבל בעיקר "אה" "או" וגם "המממממ" בתוספת הצבעה.
    אדגיש כי אין כל נסיגה בתחום כלשהו בתקופה הזו, ועדיין תקשורתית מאוד, כל הזמן מצביעה, משחקת עם אמא/אבא/סבא/מטפלת ועוד.
    היא התחילה לעמוד עצמאית וללכת סביב רהיטים לאחרונה.
    כמו כן, אציין היא ממש לא חזקה בחיקוי קולות – אם אני עושה "בה", נראה לי שקשה לה לחזור על זה.
    בגיל 8 חודשים עשיתי בדיקת שמיעה שהייתה תקינה.

אם אני אסכם- מה שמטריד אותי זה שהיא לא מתקדמת בשפה לפי מה שכתוב בספרים – אין מלמול גיבריש, אין עיצורים או הברות שונות. יש קולות אבל אין מגוון של קולות וכאמור המלמול נפסק בשבועות האחרונים.

קלינאית תקשורת אמרה לי כי כדאי לחכות עוד כחודש ולראות לאן מתפתח. כמו כן, ציינה כי היא מאוד תקשורתית.

ברור לי שלא ניתן לתת חוות דעת בלתי כתובה, אבל אשמח לשמוע איזושהי דעה ראשונית בעניין-
    1. האם יש בעיה נוירולוגית שנוגעת לתפקודי השפה בלבד ומהו שמה? כיצד ניתן לבדוק זאת - MRI?
    2. האם ייתכן שיש בעייה נוירולוגית כזו אם אין ספק שהילדה מבינה והבעיה היא בהפקת קול בלבד, או שאם יש בעיה נוירולוגית שנוגעת לתפקודי שפה הציפיה היא שגם ההבנה לא תהיה תקינה?

המון תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה שלישית - ברשותכן

קרן
    28/11/2013

שאלה נוספת ברשותכן - עשיתי חיפוש בגוגל וראיתי שיש תופעה כזו שמכונה אפזיה.
    האם זו תופעה שיכולה להופיע אצל תינוקות? האם אפזיה יכולה להיות אם יש הבנה?

משלימה פרטים לגבי תקינות ההריון והלידה - תקין עד שבוע 33 אז התגלה כולסטזיס - עליה בערכי כבד. אושפזתי למעקב במחלקה להריון בסיכון ונתנו לי כדור בשם אורסוליט (מפחית סימפטומים כמו גרד).
    קיבלתי זירוז לידה וילדתי בשבוע 38+2.
    לידה רגילה ותקינה לחלוטין, הילדה קיבלה אפגר 9/10.

המון תודה על תשובותיכן ועצתכן הטובה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוששת
    אלונה
    27/11/2013

שלום
    בתי בת שבעה וחצי חודשים. החלה להתהפך מהבטן לגב בגיל שלושה וחצי חודשים ומהגב לבטן בערך בארבעה וחצי חודשים. החלה לזחול על גחונה בערך בגיל חצי שנה ומאז היא שכללה זחילה זו ומבצעת אותה בצורה סימטרית ויעילה כך שהיא זזה הרבה במרחב ומגיעה לאן שרוצה. היא יכולה למשוך את עצמה לישיבה על כיסא אוכל למשל ולהחזיק כך זמן קצר, אך לא יציב ולא מתיישבת בעצמה. כמו כן היא לא עולה עדיין לעמידת שש וכמובן לא זוחלת שש.
    יש לי רושם שידיה חלשות כיוון שהיא לא מיישרת אותם בשכיבה על הבטן דבר שהבנתי שאמור לקרות כבר בגיל חמישה חודשים. היא מעבירה הרבה משקל מיד ליד ולמשל כשרוצה להגיע למשהו גבוה מרימה גבוה את היד אך היד השנייה נשענת על האמה והמרפק ולא מיישרת... כמו כן כשמרימה מעט את הגחון (מה שלא קורה הרבה) לא מיישרת את הידיים ונשארת על המרפקים..בנוסף שמתי לב שלעיתים ידיה מאוגרפות במידת מה (למשל תוך כדי זחילת הגחון), וכן לעיתים היא נשענת על גב כף היד... את הברכיים והטוסיק היא דווקא מעלה בקלות ונראה שרגליה חזקות.
    גם כשאני שמה לה מכשולים היא מצליחה לעבור מעליהם, אך בד"כ בירידה מהמכשול היא לא מיישרת את ידיה אלא ישר יורדת חזרה לגחון. כמו כן, עם או בלי קשר, שמתי לב שלפעמים היא מנסה להכניס את רגלה לפיה (מנסה זאת רק בצד אחד) ולא מצליחה להגיע... חשבתי שזה בגלל שהיא שמנמנה יחסית לגילה (אחוזון 90) אך אולי זה גם מעיד על בעיה כלשהי?
    אציין שסהכ היא משתמשת בידיה יפה לשם משחק מיישרת את ידיה כששוכבת על הגב ומעבירה חפצים מיד ליד. מתחילה עכשיו לנופף מעט לשלום (בלי כוונה אך מתחילה לחקות את התנועה).
    אני מאוד חרדתית באופן כללי וחרדה גם כעת.... האם המצב שתיארתי עשוי להתאים להפרעה נוירולוגית כלשהי כמו שיתוק מוחין?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    חוששת

הוספת תגובה

תמונה

• חוששת - תגובה

פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב
    28/11/2013

למרות התיאורים המפורטים שלך הדרך היחידה לאמר לך אם התנהגותה המוטורית של בתך תקינה היא בבדיקת רופא .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Mri עוברי
    נועה
    25/11/2013

שלום אני לא יודעת אם זה הפורום הנכון אבל ארשום בכל זאת ואולי תוכלו לתת לי מענה.
    בת 28 בהריון ראשון שבוע 33, לאחר טיפולי פוריות.
    נדבקתי ב-cmv בשליש השני. ביצעתי כבר 2 סקירות מכוונות מוח שיצאו תקינות והיום
    ביצעתי mri לבקשת הרופא המטפל.
    בממצאים רשום: חדרי מוח וחלליו קטנים מאוד בקושי נמדדים במדידות של - מימין 3 מ״מ משמאל 3 מ״מ בגובה הארטיום.
    רושם לשינוי אות היפראנטנסים בT2, מעט יותר מודגשים מהרגיל במײַוחד באיסורים טמפורלים אך אינני רואה ציסטות ברורות.
    ללא הרחבה של החדר שלישי או הרביעי.
    ללא סטיית קו האמצע.
    סולקציה סימטרית ומתאימה לגיל ההריון ללא הטרוטופיות.
    לציין כי ישנו קבום בפטום פלוצידום מודגש מהרגיל, המשכי עם קבום וורגה אשר רוחב פרסיי סטנלי המגיע לרוחב 9 מ״מ אך שאר מבנה קו האמצע שמורים כולל עצבי ראייה, עלי הקבום של ההפופיזה.
    הדגשה של חללי הנוזל האקסטראקסיאלים. לקורלציה עם הקפי ראש אם הם יותר גדולים מהרגיל.
    פוסה אחריות אינה מורחבת עם festigium וכן פיסורה ראשונית תקינים. הורמיס במבנה תקין. פונס, גזע המוח ומעבר קרניו-צרב קבילי תקינים. ללא עדות להסתיידויות ברורות או דמם מוחי או הפרעה רסטריקטיבית.
    לסיכום: mri מח בטווח תקין למעט הדגשת חללי הנוזל. קבום מעט יותר בולט מהרגיל. אות t2 היפראנטנסי בולט באיזורים סבקורטבילים. להמשך מעסק נוירוסנוגרפי הדוק ודיון משותף.

יצא קצת ארוך אך העתקתי כל מה שהיא רשמה.
    האם הבדיקה תקינה? או שיש מקום לדאגה? כמובן שאלך שוב לרופא אך בינתיים רציתי לדעת אם הממצאים הם בטווח הנורמלי גם מה שנמצא לכאורה קצת חריג.
    תודה וסליחה על האורך..

לקביעת תור
    סגירה
    Mri עוברי

הוספת תגובה

תמונה

• Mri עוברי - תגובה

28/11/2013

שנם חלקים רבים לחלוטין תקינים אבל עולה שאלה של משמעות ממצאים מסוימים ולכן אי מקום לדיין אותם מולך כאן ואני בטוחה שהגניקולוג המפנה יכוון ויסביר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיקים אצל ילד בן 8
    שרית
    21/11/2013

שלום רב בני בן ה8 כבר מספר שבועות מידי פעם מרים את הכתף ללא שליטה וכשאני שואלת אותו מדוע הוא עושה את זה הוא אומר שהוא מרגיש שיש לו קליקים( כמו שעושים עם האצבעות) לפני שהתופעה הזאת החלה הוא היה משחק עם העניים ופתאום מסתכל כפוזל . בשבוע האחרון הוא מתלונן שהוא רואה את הלוח זז מצד לצד .
    היום הייתי איתו אצל רופא עיניים והרופא אמר שהראיה שלו תקינה לחלוטין שהוא מציע לפנות לרופא המשפחה שיפנה לנוירולוג . אני מאוד מאוד מודאגת קבעתי תור לרופאת המשפחה אך מנסיוני התורים לנוירולוגים מאוד רחוקים.
    אני מבקשת כי תסבירו לי על מה נתופעות שציינתי יכולות להעיד ? ברור לי שנצטרך לעשות בדיקות על מנת להבהיר את התמונה אבל אשמח להבין מה זה יכול להיות?
    רוב תודות וכל טוב.

לקביעת תור
    סגירה
    טיקים אצל ילד בן 8

הוספת תגובה

תמונה

• טיקים אצל ילד בן 8 - תגובה

22/11/2013

נשמע כמו טיק'ים פשוטים שזו תופעה שכיחה אצל ילדים אצל חלק חולפת ואצל חלק מתחלפת מסוג לסוג אם לא מאוד פעיל וזה לא מפריע לו אין תורך בבדיקה נוירולוגית וטיפול

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טומאטיס
    אושרת
    18/11/2013

שלום רב,
    הייתי מעוניינת לקבל את חוות דעתכם המקצועית בנוגע לשיטת טומאטיס.
    האם יש לכם היכרות מקצועית עם השיטה?
    האם נערכו מחקרים מדעיים אוביקטיביים, בארץ או בעולם, אודות שיטת טיפול זו?
    האם יש לשיטה יעילות מוכחת?
    בתודה מראש על התגובה וההתייחסות.

לקביעת תור
    סגירה
    טומאטיס

הוספת תגובה

תמונה

• טומאטיס - תגובה

22/11/2013

כנוירולוגית אני מכירה את השיטה רק מסיפורי הורים ואין לי חוות דעת מסודרת עליה יש הורים שחשבו שמאוד הועילה לקש של ילדם ויש כאלה שלא קרה כלום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרניטין עם ואלפורל
    איריס
    12/11/2013

שלום רב,
    בתי ילדה בת 3.5 שנים הנמצאת על הרצף האוטיסטי עברה פירכוסי חום (לפי הרופאים ארוכים ולא שיגרתיים לפירכוסי חום - אחד נמשך כ 45 דקות ואחריו באו עוד כמה קצרים יותר) החלה בטיפול בוארפורל CC 0.9 * פעמיים ביום ועפ"י המלצת הנירולוג צריך להוסיף לה 3 CC פעמיים ביום של קרניטין 30%. בעלון קראתי כי אחד מתופעות הלוואי " דווחו מקרים של התקפי פירכוסים בחולים שסבלו או לא סבלו בעבר מפעילות פרכוסים". ולכן אני חוששת מה דעתכן?
    תודה
    איריס

לקביעת תור
    סגירה
    קרניטין עם ואלפורל

הוספת תגובה

תמונה

• קרניטין עם ואלפורל - תגובה

פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי
    12/11/2013

אני מציעה קודם לבדק את רמת הקרניטין בדם לפני מתן תוספת קרניטין.
    המינון של 900*2 (100 מג לקג) הוא גבוה וניתן במקרים שיש סימפטומטולוגיה קלינית.
    אני מציעה להתחיל עם מינון קטן יותר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה....

איריס
    13/11/2013

תודה רבה על תשובתך המהירה.
    משקל הילדה 11 קג".
    וסליחה על הבורות מה אומר: סימפטומטולוגיה קלינית, ניסיתי לחפש ולא מצאתי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה.... - תגובה

פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי
    14/11/2013

אם כן המינון מאד גבוה (170 לקג').
    סימפטומטולוגיה הכונה שלילד יש תופעות קליניות כגון הקאות אפטיה וכו' במקרה כזה נותנים 100 מג לקג קרניטין. במקרה של טיפול מונע (כמו במקרה זה ) המינון יותר קטן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרניטין עם ואלפורל - תגובה

פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי
    13/11/2013

אני מציעה קודם לבדק את רמת הקרניטין בדם לפני מתן תוספת קרניטין.
    המינון של 900*2 (100 מג לקג) הוא גבוה וניתן במקרים שיש סימפטומטולוגיה קלינית.
    אני מציעה להתחיל עם מינון קטן יותר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אטקסיה
    טל
    13/11/2013

לבני בן ה 6 יש תופעות שנראות כמו אטקסיה (נראה שאין לו שליטה טובה על הגפיים, בעיות בשיווי המשקל, מתלונן על סחרוחורות לפעמים, שפה עילגת במקצת למרות אינטליגנציה תקינה, תנועות לא רוצוניות בגב שהחלו בחודשים האחרונים, קושי מסויים בשליטה על הסוגרים, אוכל לאט מאוד).

האם יש סוגים של אטאקסיה הניתנים לטיפול? (התור לנוירולוג הוא רק עוד 4 חודשים).

לקביעת תור
    סגירה
    אטקסיה

הוספת תגובה

תמונה

• ועוד שאלה:

טל
    13/11/2013

ייתכן והתופעות שתיארת לי נגרמו מנפילה שהיתה לילד בגיל שנה וחצי.
    האם נזק כזה יכול להיות הפיך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שכחתי לציין שהנפילה היתה על הראש

טל
    13/11/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חבלה בראש
    נטלי
    06/11/2013

היי...רציתי לדעת..האם חבלה מכל סוג בראש גורמת בעתיד לבעית קשב וריכוז ?
    או בעיה לימודית כלשהי המצריכה שימוש בריטלין ?
    תודה....

לקביעת תור
    סגירה
    חבלה בראש

הוספת תגובה

תמונה

• חבלה בראש - תגובה

11/11/2013

לא
    לעיתים חבלה בראש חולפת ללא כל שארית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סקירות עובר
    איציק
    03/11/2013

שלום רב
    בסקירה המוקדמת המוחון נמדד 16.2 מ"מ בעובר אחד ואילו בעובר השני נמדד 17.6 מ"מ אך עובר זה היה גדול בממוצע בשלושה ימים מאחיו. המדידות התאימו פחות או יותר לגיל ההריון!!

גם בסקירה המאוחרת המוחון והגומה האחרוית נבדקו ודווחו כתקינים. אולם בסקירה זו קוטר המוחון לא נמדד.

האם היה הכרחי למדוד את הקוטר גם בסקירה המאוחרת ?

הילדה בת 3 מאובחנת C.P (היה לה דימום המוח , סובלת ממיפלגיה ימינית ואטקסיה בגוף )
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    סקירות עובר

הוספת תגובה

תמונה

• סקירות עובר - תגובה

פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי
    05/11/2013

השאלה אינה ברורה וחסרים נתונים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקת eeg
    אסתר
    03/11/2013

בני נשלח לבדיקת eeg בעקבות גדילת היקף ראש
    הוא בן 4.4 עם היקף ראש של 51.5
    בבדיקה רשום: לסיכום האטה טמפורו-אוקציפוטלית דו צדדית בנשימת יתר
    מה הפירוש?

לקביעת תור
    סגירה
    פענוח בדיקת eeg

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקת eeg - תגובה

פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי
    05/11/2013

בנישום יתר באופן רגיל יש האטה.
    ההחלטה אם לעשות הדמיה במקרה זה היא קלינית וה EEG לא תורם להחלטה במקרה כזה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה