פורום הפלות חוזרות - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר יורם גלעדי
ד"ר יורם גלעדי
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יורם גלעדי ללא פרסום בפורום

• התייעצות הפלה מאוחרת שבוע 14-15
    דנה
    05/10/2016

שלום. יש לי 2 ילדים מהריונות תקינים ולידה בקיסרי. נכנסתי להריון שלישי והדופק של העובר הפסיק בשבוע 14-15, בדיקות קרישיות תקינות. האם ייתכן שהדופק הפסיק בגלל הדבקויות ברחם שנגרמו מקיסרי שהיה לפני 5 שנים? יש לציין שכמעט ולא גדלה לי הבטן בהריון הנוכחי.
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התייעצות הפלה מאוחרת שבוע 14-15 - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    05/10/2016

בהנחה שבעיית הקרישיות נשללה, ברוב המקרים שמפסיקים להתפתח בשבוע כזה מדובר בעובר לא תקין (מום אנטומי / גנטי כלשהו). לגבי אפשרות של הידבקויות ניתן בשלב ראשון לבצע צילום רחם כדי לשלול זאת ו/או היסטרוסקופיה במידת הצורך. (לגבי הבטן, היא לא אמורה לגדול באופן משמעותי בשלב זה של ההריון)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרידת ואקום?
    דנה
    08/09/2016

שלום רב,
    בת 40, לידה ראשונה ויחידה לפני 5.5 שנים. הלידה הייתה בקיסרי חירום. הניתוח הסתבך ובסיכום היה כתוב: "לאחר חילוץ עובר מזוהים אקסטנציה לצד ימין וקרע של אוטרינה. לאחר סגירת רחם ותפירת שני צידי אוטרינה, מזהים יורטר נכנס לתעלת היורטר שני ס"מ תחת מקום קשירת אוטרינה. מוזרק אינדיגו קרמין ללא צבע כחול בשדה הניתוח. שאר מהלך ניתוחי תקין."
    הרופא המנתח אמר לי שאסור לי לנסות להכנס להריון במשך שנה וחצי ואני התחלתי לנסות לאחר שנתיים וחצי, הווי אומר שאני מנסה במשך שלוש שנים.
    הקושי להכנס להריון שני נבע כנראה מרירית הרחם הדקה שהיתה לי לאורך כל התקופה(ייתכן מהניתוח אך לא בטוח) ועשיתי 6 הזרעות ו-4 הפריות ולבסוף הצלחתי להכנס להריון. יש לציין שבתחילת הדרך עשיתי צילום רחם והיסטרוסקופיה שהיו תקינות.
    בשבוע 7 היה דופק והכל תקין. פגישה חוזרת אצל הרופא בשבעו 10+5 ובה נאמר לי שהעובר בגודל מתאים ל-7 שבועות ואין דופק. הרופא נתן בידיי את החחלטה האם ליטול כדורים להפלה או לבצע גרידת ואקום. מצד אחד, הבנתי שהכדורים עלולים לגרום לסיבוכים ועדיף גרידה, אך מצד שני אני חוששת לבצע גרידה בגלל ההיסטוריה שלי עם הניתוח והרירית הדקה. השאלה אם הרחם שלי יוכל לעמוד בגרידה וזה לא מאוד מסוכן לי יותר מאישה רגילה - הן מבחינת הסיבוכים אחריה והן מבחינת סיכויי הכניסה להריון שוב.
    מה לדעתך עדיף לי לאור האמור לעיל? וגם- האם יש הבדל בין גרידה רגילה לגרידת ואקום?
    סליחה על האורך ותודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    גרידת ואקום?

הוספת תגובה

תמונה

• גרידת ואקום? - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    10/09/2016

ריקון הרחם ע'י כדורים (ציטוטק) בשבוע 7 הוא אפשרי אך צריך להביא בחשבון 10% סיכוי לריקון לא שלם שיחייב אח'כ ריקון כירורגי (גרידה) לאור הנושא של רירית דקה מומלץ לדעתי לנסות בכ'ז כדורים כדי להימנע מאפשרות של פגיעה נוספת ברירית הרחם. הסיכוי לפגיעה ברירית אינו גדול, אך קיים ולכן רצוי להימנע (ביצוע הגרידה ע'י שאיבת ואקום או מכשיר אחר תלוי במבצע הפעולה, עדיף כמובן ואקום שהוא פחות טראומטי)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרות וקרישיות יתר - מוטציה C677T ב-MTHFR והומוציסטין תקין
    הגר
    08/09/2016

שלום רב, עברתי 3 הפלות טיבעיות בשליש ראשון, בבדיקת קרישיות נמצאה מוטציה C667T ב-MTHFR והומוציסטין 8 (להבנתי תקין). מה הטיפול במצב זה? מה השלכותיו?

בתודה ויום טוב.

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרות וקרישיות יתר - מוטציה C677T ב-MTHFR והומוציסטין תקין - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    10/09/2016

לא הוכח קשר בין MTFHR והפלות חוזרות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

ד''ר יורם גלעדי
    10/09/2016

השאלה נענתה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

ד''ר יורם גלעדי
    10/09/2016

השאלה נענתה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה!

הגר
    10/09/2016

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות לגבי פרוגסטרון והפלות חוזרות
    אורית
    25/08/2016

שלום,

בעברי 4 הפלות בשבועות מוקדמים (5-8), כשבניהן לידה אחת עם הריון תקין. הריונות ספונטניים. ערכתי בירור אחרי שתי הפלות והכול נמצא תקין. אולם, את הבירור ההורמונאלי ערכתי רק במחזור של חודש זה.
    ההורמונים של תחילת הוסת (יום 3) היו תקינים, אבל הפרוגסטרון ביום ה- 21 יצא ng/ml 5.5 . כעת, שבוע לאחר הבדיקה הזו גיליתי הריון חדש. עוד לא הייתי אצל הרופא לאחר בדיקת הפרוגסטרון.

שאלותיי:
    1. האם הפרגסטרון ביום ה- 21 נמוך מדי להחזיק הריון?
    2. עד התור שלי לרופא, התחלתי לקחת אנדומטרין (שהיה לי מהריון קודם) במינון 100 פעמיים ביום. האם זה מספיק?
    3.האם השמנה יכולה להיות סיבה להפלות? בהנחה שהפוריות תקינה לכאורה

אשמח מאוד לקבל תשובותייך!

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות לגבי פרוגסטרון והפלות חוזרות - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    26/08/2016

אכן ערך הפרוגסטרון יחסית נמוך. הייתי מצפה לערכים גבוהים יותר במקרה של הריון. יכול להיות שהערכים עלו לאחר מכן כך שעקרונית צריך לחזור על הבדיקה, אך מכיוון שהתחלת לקחת אנדומטרין התשובה תהיה גבוהה בכל מקרה ... לגבי עודף משקל - אין ספק שיש קשר להפלות בכלל ולסיבוכי הריון בפרט.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לעזרה עד שאפגוש רופא נשים , הריון הפסקת ווסת
    שוקו
    20/08/2016

שלום,
    אני בת 41,
    לצערי fsh גבוה - סיכוי להריון לא הכי טוב.
    אמא סיימה ווסת כבת 50, אחותי סיימה בגיל 41-42.
    אני עם ווסת שמגיע בזמן (לפחות עד רגע זה)

ב15 לחודש הייתי אמורה לקבל ווסת.
    הייתי עם כאבי מחזור (קצת מוזרים) הפרשות חומות שמזכירות התחלה או סיום ווסת.
    הווסת לא הגיע. ב18 עשיתי בדיקת דם
    מבשר שאין הריון (פחות מ2) .

בבקשה,
    א. מה הסיכוי שישנה טעות בבדיקת דם וכן יש הריון ?
    ב. האם הגיוני שמסיימת ווסת ?

בלחץ לכאן ולכאן , טרם קיבלתי ווסת והלכו סימני המחזור, יש לי חולשה מאוד גדולה .

אשמח לעזרה קצת בהבנה,

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לעזרה עד שאפגוש רופא נשים , הריון הפסקת ווסת - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    20/08/2016

1 - כנראה שאין טעות בבדיקה אך במידה והווסת לא תגיע בשבוע הקרוב אפשר לחזור על הבדיקה
    2 - כנראה שההכתמות אינן ווסת של ממש אלא קשורות לאי סדירות של הביוץ. רצוי להיבדק ב US כדי לקבל אינפורמציה נוספת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה .. אשמח לדעת עוד משהו

שוקו
    20/08/2016

אי סדירות בביוץ זה אומר שיש עדין ביוץ ? זה היה ביוץ ?

יש סיכוי שהבדיקה היתה טעות ? או שבעצם בעיה בווסת ...

תודה תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה .. אשמח לדעת עוד משהו - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    22/08/2016

גם כאשר ה FSH מתחיל לעלות עדיין מופיעים ביוצים מדי פעם בצורה לא סדירה (וכתוצאה מכך גם הווסת לא סדיר) ולכן כל עוד מופיע ווסת עדיין יש סיכוי תיאורטי להריון. בנוסף - גם בתקופות בהן אין ביוץ כלל יכולים להופיע דימומים מדי פעם - האשה עצמה לא יכולה לדעת אם הדימום הוא ווסת לאחר ביוץ או דימום מסיבה אחרת, אלא אם כן בוצע מעקב ביוץ באמצעות בדיקות דם ו US לפני כן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש מהידבקויות ברחם עקב מחזור חלש ולא סדיר
    נורית
    13/08/2016

ד"ר שלום,
    עברתי הפלה נדחית (שתיית כדורים, ללא גרידה) במאי. חודש לאחר מכן המחזור היה חלש מאוד. חודש אחר כך- לא הגיע, וחודש לאחר מכן (החודש)- שוב חלש מאוד.
    קראתי שזה יכול להיגרם בגלל הידבקויות.
    האם הדבר אפשרי למרות שלא עברתי גרידה?
    האם אפשר לנסות להיכנס להריון לפני שפונים לבירור? זאת אומרת, אם חס וחלילה יש הידבקויות ואכנס להריון- האם הדבר יכול לפגוע בהריון/ לידה?
    תודה רבה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• חשש מהידבקויות ברחם עקב מחזור חלש ולא סדיר - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    13/08/2016

עקרונית יש הגיון בשאלה - מחזור חלש מאד בעקבות גרידה יכול להיות קשור להידבקויות ברחם,אך גם לגורמים אחרים.
    בשלב ראשון יש לבצע פרופיל הורמונלי ומעקב ביוץ כדי לשלול ביוץ לא סדיר שגורם לשינויים אלו. במהלך מעקב הביוץ רצוי לבצע US כדי לבדוק את רירית הרחם. בשלב הבא במידה ולא נמצא גורם אחר אפשר לבצע צילום רחם כדי לקבל תמונה של חלל הרחם והחצוצרות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אולי לא הסברתי את עצמי היטב..

נורית
    14/08/2016

ראשית, תודה רבה ד"ר.
    אולי לא הסברתי את עצמי היטב- ראשית, לא עברתי גרידה (רק שתיתי ציטוטק)- ורציתי לדעת אם גם במקרה זה ייתכנו הידבקויות,
    ושנית- האם כדאי לנסות להיכנס להריון לפני כל הבירורים, או שהמחזור החלש מעיד על בעיה שכדאי לברר לפני שננסה להיכנס להריון (לא ניסינו מאז ההריון שהסתיים בהפלה).
    ושוב תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אולי לא הסברתי את עצמי היטב.. - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    14/08/2016

יתכנו הידבקויות גם לאחר ציטוטק. אפשר לנסות להרות כרגע אך מומלץ לבצע את הבדיקות הראשוניות - פרופיל הורמונלי מעקב ביוץ ובדיקת אולטראסאונד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עליית בטא לאחר הפלה טבעית וcmv
    מבקשת לברר
    07/08/2016

לאחר 9 הפלות והריון תקין אחד .בשבוע 7 להריון שלא התפתח החלו דימומים.הרופאה אמרה שכמעט ולא נראה תוכן ברחם המליצה על לקיחת ציטוטק. .במקביל חליתי בcmv כאשר תסמיניו ניכרים .יש לי ירידה משמעותית בהמוגלובין בטסיות הדם עלייה בלימפוציטים וכו...אני מרגישה חלשה מאוד ועד לאחרונה היה לי חום גבוה .אי לכך חששתי לקחת את הציטוטק וקיוויתי שהגוף יעשה את שלו כפי שקרה בחלק מהפלות הקודמות .אלא שהדימום פסק די מהר ובבדיקות דם נראה כי ערך הבטא ירד וכעת במגמת עלייה קלה .
    שאלתי מה אתה ממליץ ? מדוע הבטא עולה ? האם לא בעייתי לקחת ציטוטק כאשר אני מרגישה כל כך חלשה .

הוספת תגובה

תמונה

• עליית בטא לאחר הפלה טבעית וcmv - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    12/08/2016

בשלב ראשון יש לבצע US כדי לבדוק האם יש עדות עדיין לתוכן ברחם ולשלול אפשרות של הריון חוץ רחמי. ניתן גם במצבך לקחת ציטוטק אך כמובן בתנאי שמדובר בהריון תוך רחמי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי הפלות חוזרות בלי סיבה
    לוני
    07/08/2016

שלום,
    אני בת 41, ללא ילדים, כבר שנתיים וחצי בטיפולי פוריות מתרומת זרע, בהן היו לי 4 הפלות בין שבועות 5 ל8 , ובגיל 35 הפלה ספונטנית סביב שבוע 9. כל הבדיקות בנושא תקינות, הכל כולל הכל, וואני אובדת עצות עד כדי מחשבה על תרומת ביצית.... כי הרופא שלי אומר שזה בגלל אי תקינות הביציות, איכותן בגיל הזה......השינויים הגנטיים שהן עוברות בדרך ונופלות, למרות שהן מניבות עוברים טובים שמתחלקים יפה, אך לא חזקות מספיק, לדבריו, להחזיק הריון. אני לא ממש רואה את האופק מרוב נסיונות.
    הוא אומר שאם ניפול על ביצית טובה זה יצליח ושצריך סבלנות. האם הסיפור שלי נפוץ, הרי לא התחלתי בגיל כל כך מופלג יחסית למאותגרות הפריון, אני עדיין שומעת על הצלחות...אולי זה הגוף שלי בכל זאת והרפואה לא מודעת להכל...?! האם אתה מסכים עם דעתו? אשמח לתשובתך, תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי הפלות חוזרות בלי סיבה - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    12/08/2016

אכן גיל 41 הוא לא גיל "מבוגר" אך עדיין שכיחות הקושי בכניסה להריון ושכיחות ההפלות אח'כ גבוהים יחסית. במצבך הייתי בהחלט ממליץ להמתין עם הרעיון של תרומת ביצית ולמצות את הנסיונות עם ביצית שלך. אינני יכול להביע דיעה נוספת כי אין לי נתונים לגבי הבירור שנעשה ו/או הפרוטוקולים הטיפוליים שקיבלת בכל מחזור. יש לבדוק זאת מול הרופא שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי להכנס להריון לאחר גרידה
    קרין
    07/08/2016

בת 28, בריאה
    לא מעשנת/שותה - משקל תקין. כנ"ל בעלי.
    הריון ולידה ראשונה לפני שלוש וחצי שנים
    הריון שני באוקטובר 2015, הסתיים ב1.16 בגרידה בשבוע 13 עקב עובר שאינו מתפתח ואי הופעת דופק.
    ב2 ההריונות האלה נכנסתי להריון בניסיון הראשון.

מאז, כבר חצי שנה, לא מצליחים. היה נדמה לי שהמחזור קצת השתבש ולכן שלושה חודשים נטלתי אסטרופם שיאריך לי אותו קצת (שומרת נידה) אבל עדיין אין כלום.

לפני שחוזרת לרופא, אשמח לדעת מה יכולות להיות האפשרויות ומה השלב הבא.
    מרגיש לי שמעבר לבעיית התזמון של הביוץ יש בעיה נוספת כי מוזר לי שנכנסנו להריון בכזאת קלות ולפתע מאז הגרידה חצי שנה שום כלום.
    לא רוצה לבזבז יותר זמן ומצבי הנפשי לא טוב עקב התסכול הרב מחוסר ההצלחה והזמן שעובר.

אז מה הרופא ימליץ לי / מה לבקש הלאה?

הוספת תגובה

תמונה

• קושי להכנס להריון לאחר גרידה - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    12/08/2016

עקרונית חצי שנה זה עדיין תקופה קצרה יחסית מכדי לקבוע שיש בעיה. במידה והזמן דוחק הבדיקה המומלצת כרגע היא צילום רחם כדי לשלול חסימת חצוצרות בעקבות הגרידה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרות ואספירין-חוששת מאוד
    שביט
    06/08/2016

שלום רב,
    לפני כשנתיים עברתי הפלה בגרידה מפני שלעובר לא היה דופק בשבוע 7. לאחר מספר חודשים נקלטתי בשנית וממש בהתחלה נתן לי הרופא נשים אספירין והריון הצליח. לפני 4 חודשים נקלטתי בפעם השלישית להריון ולצערי שוב חוויתי הפלה (לא נטלתי אספירין) אך הפעם טבעית ללא התערבות. היום שוב יש לי איחור במחזור ואני בטוחה שזה הריון כי המחזור אצל מדייק.
    האם לדעתך האספירין זה מה שגורם להריון להצליח ולא להפלות? אני מרגישה שרק בזכות הכדור הצלחתי לשמור את ההריון השני.
    כמו גם האם אספירין יכול לגרום למומים בעובר?
    יש לי תור לרופא נשים רק עוד שבועיים וחצי, אני חוששת שזה יהיה מאוחר מדי ושוב תהיה הפלה.

הוספת תגובה

תמונה

• הפלות חוזרות ואספירין-חוששת מאוד - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    12/08/2016

במקרה שלך אין ממש הוכחה שההריון המוצלח היה "בזכות" האספירין. אספירין אינה "תרופת פלא" למניעת הפלות אלא במקרים מסויימים הקשורים בקרישיות יתר של הדם ו/או למניעת רעלת הריון. במקרה שלך אין מספיק נתונים. בנוסף - 2 הפלות מוקדמות לא רצופות הן מאורע שכיח יחסית גם אצל נשים בריאות ופוריות. לשאלתך - אספירין אינו גורם למומים בעובר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אי קבלת מחזור לאחר גרידה-שאיבה
    רויטל
    12/07/2016

שלום רב. עברתי לצערי ניתוח שאיבה של הריון ב14 לאפריל השנה, לאחר שהרופא ראה שאין התפתחות של עובר בשק.כיום, ה12 ליולי, עדיין לא קיבלתי מחזור. הייתי אצל הגניקולוגית והיא נתנה לי פרוורה, לקחתי אותם והיום כבר היום ה9 לאחר הכדור האחרון ועדיין לא קיבלתי מחזור. היא עשתה לי גם אולטרסאונד ואמרה שהכל נראה תקין והרירית מעובה וזה נראה שאני הולכת לקבל מחזור, אבל כבר עבר הרבה זמן ולא קיבלתי.

מה עליי לעשות? אני קוראת באינטרנט על תסמונת אשרמן וזה ממז מפחיד אותי. האם עליי לעשות בדיקות אחרות ?
    תודה על תשובתך.

הוספת תגובה

תמונה

• אי קבלת מחזור לאחר גרידה-שאיבה - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    13/07/2016

כאשר יש אשרמן לא אמורים לראות רירית מעובה כך שנראה לי שאת עשוייה לקבל בכל זאת מחזור בקרוב. מומלץ כמובן גם לבצע בדיקת הריון ובמידה ושלילי - פרופיל הורמונלי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קרישיות שבועיים אחרי גרידה
    דנה
    13/07/2016

שלום רב

אני שבועיים לאחר גרידה בשבוע 15, האם ניתן לבצע בדיקת קרישיות יתר או שיש להמתין תקופה?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קרישיות שבועיים אחרי גרידה - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    13/07/2016

רצוי להמתין 6 שבועות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפלה בשבוע 15. מה מציעים לעשות?
    דנה
    04/07/2016

שלום רב
    אני בת 36.5, עם 2 ילדים שנולדו בניתוחים קיסריים במועד בגלל גודל עובר. ההריונות מהפריות. כעת נכנסתי להריון טבעי והתקדם תקין לחלוטין, שקיפות תקינה 1:10000 ובסקירה שבוע 15 עובר ללא דופק מתאים ל14-15 שבועות. מה יכולה להיות הסיבה להפלה בשלב כזה מתקדם? האם יש צורך בברורים מיוחדים? או לנסות שוב? האם הניתוחים או קרישיות יתר?
    ממה שהבנתי 99% מההפלות קוראות בשליש הראשון עד שבוע 12. אז המקרה שלי מיוחד. מה דעתכם?

הוספת תגובה

תמונה

• הפלה בשבוע 15. מה מציעים לעשות? - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    09/07/2016

הסיבה השכיחה ביותר להפלה מסוג זה היא מום כלשהו בעובר - בדר'כ בעיה גנטית . לאור ההיסטוריה של 2 ילדים בריאים בעבר הרי שרוב הסיכויים שמדובר בסיבה אקראית עם סיכוי נמוך לחזרה בעתיד. יחד עם זאת רצוי לבצע בירור כדי לשלול בעיות אחרות כמו סכרת, קרישיות יתר וגורמי סיכון אחרים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 42 אחרי 2 הפלות ספונטניות ולפני הריון בריא - זו התקווה
    מירב
    30/06/2016

שלום דוקטור, אני בת 42 +0 אחרי 2 הפלות ספונטניות, בשבועות 6 ו-8 בריאה בדר"כ, מעשנת ולא עושה ספורט. יש לי שלוש שאלות:

מלבד הגיל הלא תורם למטרת פריון - האם עוד משהו משהזכרתי בעוכריי? או משהו שאפשר לעשות ע"מ לעודד הריון בריא..

כעת, אני לפני בדיקות דם קרישיות וקריוטיפ - מה התוצאה שלהן אמורה להיות במקרה הטוב? ואם מתקבלות תוצאות לא טובות: יש להן פתרון רפואי או שההמלה היא לוותר?

דבר אחרון, ראיתי שנכתב רבות על פרופיל הורמונלי - האם אני צריכה לעשות את הבדיקה הזו או שהבדיקות האלה מייתרות אותה?

הוספת תגובה

תמונה

• בת 42 אחרי 2 הפלות ספונטניות ולפני הריון בריא - זו התקווה - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    30/06/2016

אכן בגיל 42 קשה יותר להרות, ובנוסף - אחוז ההפלות גבוה יותר גם ללא בעיית קרישיות או קריוטיפ לא תקין
    כמובן שעישון פוגע גם הוא ביכולת להרות ולכן מומלץ להפסיק.
    למרות הכל בהחלט לא כדאי לוותר בשלב זה כי הסיכוי להריון תקין עדיין קיים!
    רצוי להשלים בירור כולל שלילת גורמי סיכון אחרים כמו משקל עודף או תת משקל, סכרת וכו', פרופיל הורמונלי, צילום רחם וכו'

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפלה טבעית או סתם דימום, לפני הפלה יזומה
    דנה
    08/06/2016

שלום ד"ר,
    אני בשבוע 7, ביום חמישי ה2.6 היתי אצל רופא נשים ונעשה לי אולטראסאונד, נראה שיש שק הריון ועובר בפנים.
    ברצוני להפסיק את ההריון היות ואיני נשואה. החלטתי עם הרופא שאחכה לשבוע שבע פלוס בכדי לבצע הפלה באמצעות גרידה.
    הרופא שלי בחול עד ה13 לחודש. ביום ראשון התחילו לי דימומים חומים ולאחריהם אדומים . הדבר נמשך בערך יום שלם כאשר הדימום ירד לאט לאט.
    לכל זה התלוו כאבים קלים בבטן התחתונה.
    מאז ועד היום לא היה דימום אלא הפרשות חומות קלות מאוד עם קרישים.
    אתמול בלילה ממש בפתאומיות התחיל לרדת לי דם אדום וללא הפסקה, יותר חזק מהמחזור. הדם היה מלווה בקרישים, הדימום נמשך כל הלילה ללא הפסקה אולי ירד טיפה בכמות כי היתי במצב שכיבה.
    האם עברתי הפלה טבעית???
    מה עליי לעשות? לאן לפנות?

חשוב לציין, הממשכתי לעשן היות ואני גם ככה רוצה להפיל.

אודה לתשובתך המהירה.

הוספת תגובה

תמונה

• הפלה טבעית או סתם דימום, לפני הפלה יזומה - תגובה

ד''ר יורם גלעדי
    09/06/2016

לפי התיאור בהחלט יכול להיות שהייתה הפלה טבעית אך ניתן לדעת זאת רק ע'י בדיקת US . ממליץ להיבדק במיון נשים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה