פורום טרשת נפוצה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סחרחורות כחצי שנה בלי כיוון פתרון
    סחרחר
    11/09/2016

שלום ד״ר. מזה כחצי שנה סובל מסחרחורות שהתחילו באופן פתאומי . ישנם ימים טובים יותר וישנם ימים מגבילים מאוד . באוקטובר שנה שעברה עברתי בדיקות mri מקיפות (ראש גב וצוואר) שנבדקו על ידי נוירורדיולוג מומחה ונוירולוג מומחה לטרשת ונמצאו תקינות . לאחר שהחלו הסחרחורות הייתי אצל נוירולוג מומחה , מומחה לסחרחורות אא״ג ואפילו ניסיתי כיוון פסיכולוגי ואין מזור. אני כבן 30 ובקצב הזה אני יאבד את מקום עבודתי . אבקש המלצתך לאיזה כיוון לבדוק . את הסחרחורות קשה לתאר , כמו כבדות בראש ולפעמים נראה שאני עומד ליפול או הולך על ספוג , בדיקות דם תקינות כולל תפקודי כבד ובלוטת התריס ובי 12, הסחרחורות מלוות בטשטוש קל בראיה קראתי באינטרנט על בעית סחרחורות שנקראת pppd שמאוד מתאימה לתיאורים שלי האם מוכר לך ? לעצתך המלומדת אודה
    לאחרונה עשיתי גם בדיקת ברה bera שיצאה תקינה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• סחרחורות כחצי שנה בלי כיוון פתרון - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    11/09/2016

שלום

הבנתי מדבריך שבדיקות MRI של המוח וחוט צווארי היו תקינות כך שככל הנראה אין כאן מחלה דלקתית או לחילופין גידולית של המוח .
    הסחרחורת שלך מתוארת על ידך כמעין כבדות בראש או הרגשה של הליכה על ספוג ולכן אולי בעצם היא אינה ממש סחרחורת מסוג ורטיגו.
    קשה לי לייעץ ללא בדיקה נוירולוגית.
    אבל יהיה צריך לתקוף את הבעיות ללא השם סחרחורת כנראה ....
    גש לנוירולוג המטפל להמשך התייחסות או טיפול

בהצלחה,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על ההתייחסות שאלה קצרה נוס

סחרחר
    12/09/2016

ד״ר כרמון שאלה קצרה נוספת ברשותך ,
    הסחרחורות החלו כארבעה חודשים אחרי בדיקות ההדמיה , האם כדאי לדעתך לחזור על בדיקת הדמיה או שברה תקין ״מרגיע״?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של המוח
    ניקול
    06/09/2016

שלום,
    לפני חודש הרגשתי עקצוצים בפנים, פניתי לנורולוג, הבדיקה הנורולוגית היתה תקינה, אך בכל זאת שלח אותח לסיטי, הסיטי יצא תקין, אך מאחר ואמרתי שהעקצןצים הופעיו לי עשרות פעמים שלחו אותי mri על-מנת לשלול בעיה ויסקולרית או דמיאלנטיבית. עם הדיסק שקיבלתי הלכתי לרדיולוג מומחה שיבדוק אותו, הרדיולוג אמר לי שהכל בסדר והעקצןצים הם ממתח ובאמת זה עבר לי. בימים אלו קיבלתי את הפיענוח מהמכון בו ביצעתי ולהלן הממצאים: מודגמים מס' מוקדים זעירים לא ספציפיים בחומר הלבן בהמיספרות פרונטליות דו צדדית. מוקדים לא ספציפיים. FOLLW VOID בעורקי המוח ובסינוסים הוורידים תקינים. אין רסטריקציה בדיפוזיה. אין האדרה פתולוגית. לסיכום: מס' מוקדחם לא ספציפיים בחומר הלבן הפרונטלי. היתר בגדר הנורמה.
    האם יש לי מקום לדאגה מאחר והנורולוג ששלח אותי לא מסביר פנים ובעוד חודש אני טסה לארה"ב, לתשובתכם המהירה אודה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של המוח - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    06/09/2016

שלום

לפי התשובה לא מדובר בתוצאה מדאיגה אלא במספר מוקדים לא ספציפיים שטיבם וסיבתם לרוב אינן ברורות ושאין מהן סיבה לדאגה. אולם תמיד אמליץ לחזור לרופא הנוירולוג המפנה לסגור המעגל בכדי שיראה מה כמות המוקדים הללו והמראה שלהם
    כך לפחות אני נוהג לעשות

דר כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סימפטומים שונים המעלים שאלה לגבי טרשת נפוצה
    נגה
    04/09/2016

שלום,
    בת 39. כבר חודשים סובלת מכאבים נודדים באגן ובגב תחתון.לאחר שבועיים כאבים החלה תחושת כבדות ברגלים ולעיתים נימול ביד ורגל שמאל.
    אלו פסקו למשך כשבועיים שלושה וחזרו כעת בצורת נימול בשתי הידיים ובשתי הרגליים , לסירוגין במהלך היום. לא כל היום.
    בנוסף התגלתה אצלי פטרית קנדידה .
    ובנוסף מזה למעלה מחצי שנה נצפית נקודה שחורה בעין שמאל שנבדקה ע"י רופא עיניים שלא התייחס לעניין כמשהו מדאיג.
    בבדיקה אצל נוירולוגית נשלחתי לMRI צוארי ומוח.טרם הגיעו תשובות.
    כל הבירור שנעשה בבדיקות הדם תקין.
    שאלותיי הם: קראתי על קשר בין הקנדידה לטרשת. האם המצאות הפטרייה זה תורמת לחשד לטרשת?
    האם בדיקות הדם הן אינדיקציה טובה שיכולה להרגיע אותי עד לקבלת התוצאות של ה MRI?
    האם התופעות שלי מעידות על אפשרות לטרשת?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• סימפטומים שונים המעלים שאלה לגבי טרשת נפוצה - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    04/09/2016

טרשת נפוצה למיטב ידיעתי לא נמצאת באסוציאציה להימצאות פטרת קנדידה בנרתיק - אם זו הייתה כוונתך..
    התלונות שלך לא נשמעות מאוד מכוונות אך מאחר ולנוירולוג המטפל בך עלה חשד סביר לכך יש לשלול קיום אפשרות כזאת ואני סבור כי במידה ושתי הבדיקות הנ"ל יהיו תקינות הסבירות שתלונותייך הם על רקע טרשת נפוצה יצטמצם בצורה משמעותית מאוד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודאגת מאוד מאוד מטרשת נפוצה נימולים ותחושת שרפה
    אלנה
    22/08/2016

לפני חודש וחצי התחילה לי דלקת בעין וישר ממש נלחצתי. אני היפוכונדרית ממש וחברה של אמא שלי חלתה בטרשת והסימפטום הראשון אצלה התחיל מהעין. הדלקת כבר עברה לי ואין לי פגיעה בראייה או משהו. ( כן יש לי נפילת עפעף קלה מאוד והרופא עיניים אומר שנגרמה בעקבות עדשות מגע בזמן דלקת) .. אבל מאז שהתחילה לי הדלקת אני לא מצליחה להירגע... קוראת המון באינטרנט על המחלה ועוד והתחלתי להרגיש נימולים ברגליים, תחושת שרפה ברגליים ובגב, עוקצות באצבע שנעלם. אני מרגישה גם תחושה של לחץ או מתיחת עור ברגליים ... אני ממש בלחץ ולא יודעת מה לעשות.
    האם זה יכול להיות מסטרס?? כי הלחצתי את עצמי בטירוף. בלילה אני לא מרגישה כלום וישנה טוב אבל אז אני קמה בבוקר ומתחילה לחוש כל מיני דברים ואז ישר פותחת אינטרנט...
    האם נפילת עפעף יכולה להיות קשורה לטרשת?

הוספת תגובה

תמונה

• מודאגת מאוד מאוד מטרשת נפוצה נימולים ותחושת שרפה - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    24/08/2016

שלום

התלונות שלך יכולות להיות על רקע מתח או על רקע בעיה אמיתית .
    מציע לך לפנות לרופא נוירולוג שיוכל להתרשם ולהחליט בעצמו אם יש צורך בבירור נוסף

ד"ר יובל כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נוגדנים לאצטיל כולין רצפטור
    שיר
    20/08/2016

בבדיקה הנ"ל (בבי"ח איכילוב) התקבל הערך 0.3 כאשר הנורמה היא 0-0.45.
    האם זה יכול לרמז על נטייה מסוימת למיאסטניה גרביס, או שזו תוצאה תקינה לחלוטין?

הוספת תגובה

תמונה

• נוגדנים לאצטיל כולין רצפטור - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    24/08/2016

שלום

התשובה תקינה כלומר הערך בתחום הנורמה

"לרמז לנטיה למיאסטניה" - את המחשבה האם כן או לא יש מיאסטניה לא תקבלי מהתשובה הנ"ל שהיא תקינה
    עדיין יכולה להיות מיאסטניה עם תשובה תקינה ולכן כדאי לך לפנות לנוירולוג המטפל בכדי לבדוק מהם הסימפטומים והאם יש צורך בבדיקות אחרות בכיוון של מיאסטניה למשל EMG של סיב בודד.

בברכה,

ד"ר יובל כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סחרחורות בלי פתרון כבר כמה למעלה מחצי שנה
    ליאור
    18/08/2016

שלום ד״ר. מזה כחצי שנה סובל מסחרחורות שהתחילו באופן פתאומי . ישנם ימים טובים יותר וישנם ימים מגבילים מאוד . באוקטובר שנה שעברה עברתי בדיקות mri מקיפות (ראש גב וצוואר) שנבדקו על ידי נוירורדיולוג מומחה ונוירולוג מומחה לטרשת ונמצאו תקינות . לאחר שהחלו הסחרחורות הייתי אצל נוירולוג מומחה , מומחה לסחרחורות אא״ג ואפילו ניסיתי כיוון פסיכולוגי ואין מזור. אני כבן 30 ובקצב הזה אני יאבד את מקום עבודתי . אבקש המלצתך לאיזה כיוון לבדוק . את הסחרחורות קשה לתאר , כמו כבדות בראש ולפעמים נראה שאני עומד ליפול או הולך על ספוג , בדיקות דם תקינות כולל תפקודי כבד ובלוטת התריס ובי 12, הסחרחורות מלוות בטשטוש קל בראיה קראתי באינטרנט על בעית סחרחורות שנקראת pppd שמאוד מתאימה לתיאורים שלי האם מוכר לך ? לעצתך המלומדת

הוספת תגובה

תמונה

• זרמים וגירודים בכל הגוף,במשך כבר כחודש
    שרון
    26/03/2016

לאחרונה אני מרגיש זרמים בגוף ,פניתי לניורולג הוא עשה לי בדיקת emg ,שיתאה תקינה CT מוח תקין ,ובדיקה ניורולגית תקינה ,מה לעשות עוד הדבר מפריע לי כבר

הוספת תגובה

תמונה

• זרמים וגירודים בכל הגוף,במשך כבר כחודש - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    31/03/2016

שלום רב,
    לפי הכותרת ציינת שיש זרמים וגירודים בכל הגוף..... .
    אם זה ממש בכל הגוף כלומר מכף רגל ועד הקרקפת משני הצדדים ימין ושמאל לרוב זה לא על רקע נוירולוגי , אבל לא תמיד המטופל יודע להגיש היכן זה מסתיים ממש
    יש לבדוק שלא הוחל טיפול בתרופה חדשה, שבדיקות הדם המקיפות תקינות כולל B12 ו תפקודי בלוטת התריס, בדיקת הריון...
    ואם לא מוצאים פתרון חשובה הבדיקה הנוירולוגית לראות שאין ממצא חריג בבדיקה..
    כלומר לחזור לנוירולוג ואולי יהיה צורך להתקדם לבדיקות נוספות שטרם עשית...

ד" כרמון .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זרמים וגירודים בכל הגוף,במשך כבר כח

שרון
    18/06/2016

בוצע MRI מוח תקין ,בנוסף בדיקת emg ,תקינה ,בדיקת vbr ,תקינה ,ממתין לתשובות Apr ,בנוסף נעשה CT צוואר שהתגלו שם כמה בליטות ,למרות זה ממשיך הזמים בכל הגוף ,מה המלצתך בנידון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זרמים וגירודים בכל הגוף,במש - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    20/06/2016

שלום
    התייחסות לבירור הנ"ל שערכת ותלונותיך המתמשכות, מצריכה התייעצות פנים אל פנים עם הנוירולוג המטפל
    בברכה
    ד"ר כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נימולים

שרון
    06/08/2016

בהמשך לשאלתי בוצעו הבדיקות הבאות ,emg ,תקין ,ברה תקין sep לא תקין ,MRI מוח תקין ,MRI צואר עמוד שידרה תקין ,למרות זה יש לי כאבים בידיים ,וכאבים ברגליים ,ובנוסף קפיצות שריר ,מה המלצתך לעשות בהמשך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נימולים - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    12/08/2016

שלום

יש צורך לאחר סידרת בדיקות מקיפה זאת לפנות לרופא הנוירולוג המטפל בכדי לעשות סיכום מצב עד כה ולהחליט ולדון בסיבה לתלונות הנ"ל שלא נמצאה עד כה בבירור לא קטן.
    ד"ר כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI ,פעם שניה לאחר חולשה ביד וברגל

שרון
    30/09/2016

להלן תוצאות בדיקת MRI ,אבקש עזרתך בפעינוח בתשובה
    חדרי המוח הציסטרנות הפיסורות,והחריצים בגודל צורה ומיקום תקינים
    החומר האפור והלבן במיקום אותות תקינים , ציסטה פיניאלית בקוטר כ 9ממ ,ללא שינוי וללא משמעות קלינית
    הדיפוזיה תקינה ,מבני קו האמצע שמורים ,אין סימני דימום
    אין הגברה פתולוגית תוך מוחית לאחר הזרקת גדוליניום
    מודגמים סימני זרימה בכלי הדם הגדולים התוך ,גולגלתיים
    לסיכום : מבני המוחבגדר הנורמה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI ,פעם שניה לאחר חולשה ביד וברגל - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    05/10/2016

שלום

לפי התשובה שציינת כאן מבני המוח תקינים אבל מתוארת ציסטה בבלוטת הפיניאל (בלוטת האיצטרובל), ויש צורך לפנות לרפא נוירוכירורג שיראה את הצילום MRI בעצמו ויחליט על צורך במעקב תוך השוואה לבדיקה קודמת !
    ד"ר כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גם תבדקי כיוון של נוירופתיה

אביר
    16/05/2016

בזמן האחרון הרבה אנשים עם הסיפור הזה של עיקצוצים, נימולים, שריפוץ, תפיסות שריר,
    ועוד ועוד....
    נוירופתיה זה המענה.
    רפואה שלמה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדרך כלל שיש נוירופתיה כל הבדיקות

אביר
    16/05/2016

הרגילות יוצאות תקינות.
    גם EMG
    וגם CT
    ואפילו לפעמים QST

רק בדיקת סיבים דקים מגלה את זה.
    ובינתיים מי שעובר את התופעות האלה מתייחסים אליו כמו למשוגע.

בהצלחה..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושות מוזרות ביותר דחוף בבקשההה
    נירוש
    29/07/2016

שלום רב הנני בחורה בת 34 שבוע שעבר התחיל לי רדימות בלחי שמאל הייתי במיון ואמרו שהבדיקת גופנית תקינה וסיטי ראש תקין. נתנו לי בדיקות דם שיצאו תקינות מלבד טיפת טיפת קרישיות יתר. במהלך השבוע ממשיכה התופעה והיה לי פעם אחת יום שלם מן נימול כזה באזור השפתיים. כמו שורף כזה. ובמהלך השבוע יש לי קצת הרדמות וחולשה ביד שמאל הולך ובא וגם נימולים כאלו קצת בידיים ובשוקיים.ומתחת לצוואר. אבל התחושה של הנימול וה"שריפה" הזו בלחי שמאל עדיין קיימת. יש לציין שאין לי כאבים. אני ממתינה לMRI מה לעשות בינתיים? אני ממש מתחרפנת מהתחושות האלו? ומה זה נראה לך? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושות מוזרות ביותר דחוף בבקשההה - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    31/07/2016

שלום רב

מבין את הקושי בלהמתין . עברת הדמייה של CT שהיא טובה לאיתור ארועים מוחיים וגם גידולים ניכרים שלא מצאה משהו חריג.
    ה- MRI יכול לגלות דברים עדינים יותר וקטנים יותר... שה- CT לא מדגים ומכאן חשיבותו
    נותר לך להשלים בדיקת MRI מוח שחשוב שתיעשה עם הזרקת גדוליניום כמובן במידה ואינך בהריון.
    נסי להקדים הבדיקה - פעמים רבות מצליחים למצוא תור מטופלים שלי בשעות הלילה או הבוקר המוקדמות ... מהיום למחר
    רפואה שלמה ובשורות טובות
    ד"ר כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עוד משהו ברשותך

לי
    02/08/2016

היי ותדה אך מה ז"א:הזרקת גדוליניום?
    ומה ניתן בינתיים להרגיע את התחושות האלו? והאים זה מסוכן חלילה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בקופקסון
    דוד
    04/07/2016

לפני כחודשיים החליפו לי טיפול מטקפידרה לקופקסון40 בגלל ירידה בwbc לאחר חודשיים ירד 1750wbc האם זה ידוע ?

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול בקופקסון

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בקופקסון - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    07/07/2016

שלום

לתרופה טקפידרה תיתכן תופעת לוואי עם הזמן של ירידה בכמות סך הכדוריות הלבנות בדם- WBC .
    הירידה יכולה לנבוע מירידה בכמות הלימפוציטים (שהיא קבוצה בתוך ה- WBC), או במספר הנויטרופילים שהיא גם קבוצה אחרת בתוך ה- WBC.
    אני מניח שההפסקה אצלך בגלל ערך של 1750 היא בשל ירידה במספר סך הכדוריות הלבנות 1750 ( ולא באף אחת מתת הקבוצות).
    התופעה הנ"ל של הירידה במספר היא מוכרת וידועה וכנראה שהנוירולוג שהפסיק התרופה חשש מדיכוי יתר על המידה של מערכת החיסון.
    שיקול שכזה הוא הגיוני בהחלט להפסיק השימוש ולעבור לשימוש בתרופה אחרת.
    בברכה,

ד"ר כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נימולים כאבים סחרחורות וטשטוש בראיה
    מיכל
    27/06/2016

שלום אני בת 29 ולפני כשלושה חידושים התחילו לי נימולים בגוף אשר התחילו ברגליים, לאחר מכן התפתחו לידיים ואז לראש וקצות האזניים והגיע גם לשפתיים וללשון. יש לציין שזה היה דו צידי ולא בצד אחד של הגוף לפעמים שני הצדדים יחד ולפעמים צד אחד לא משנה איזה.
    לאחר מכן התווספו לנימולים סחרחורות וכאבים מדי פעם בזרועות וברגליים באיזור הירך בעיקר בצד שמאל אבל לא בהכרח. בנוסף הרגשתי טשטוש קל בראיה אך רופא עיניים לא מצא דבר מלבד אלרגיה קטנה בעין והביא לי טיפות עיניים.
    לאחר בדיקות דם התגלה לי מחסור בויטמין D וערכים נמוכים של 221 בויטמין B12.
    הנוירולוג המליץ לי לקחת תוסף של B12 ורופא המשפחה אמר לי לקחת גם כדור ויטמיןD.

לאחר תקופה שזה לא עבר והייתה החמרה ניגשתי לבית חולים שם עשו לי CT אשר יצא תקין. Emg שאני עדיין מחכה לתשובות וחזרו על בדיקת B12 ומחכה לתשובה.
    במקביל הנוירולוג ביקש שאעשה בדיקת שקיעת דם אשר יצאה תוצאות נמוכות מ0.06.
    CPK - 26 כאשר לפני חודשיים וחצי היה 36. בחודשים הללו הפסקתי להתאמן בגלל כל הסיבות הנ"ל.
    אני מחכה לבדיקת MRI שצריכה להיות באוגוסט.

יש לציין כי כל הבדיקות הנוירולוגיות התחושתיות שעשו לי יצאו תקינות ויש לי תחושה בכל חלקי הגוף. בנוסף בשבועיים האחרונים ישנה הקלה בתסמינים.

יש לי מספר שאלות:
    1. האם יש סיבה לדאגה? האם זה משהו נוירולוגי חמור או מחסור בויטמינים כמו ששיערו?
    2. איני יודעת לפענח האם תוצאות שקיעת הדם הן תקינות. אשמח לדעת האם הערכים הינם תקינים.
    3. האם הירידה בCPK יכולה להיות בגלל משהו מסויים או מכיוון שהפסקתי לעשות פעילות גופנית?

תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• נימולים כאבים סחרחורות וטשטוש בראיה - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    28/06/2016

שלום רב,

התלונות של הנימול מאוד ממושכות ומאוד מפושטות ....
    אמנם לא בדקתי אותך אבל לדעתי יש מקום להשלים בדיקת MRI מוח וחוט שידרה צווארי והבנתי שיש לך תור
    יש סיכוי טוב שזה יחזור תקין ...
    חשוב להיות במעקב נוירולוג
    יש לבדוק האם תרופה חדשה או אפילו ישנה, שהתחלת היתה קשורה לתלונות?
    התשובות של ה- CPK התבלגנו בשל השורות שקפצו בתשובתך

התלונות של הנימול לא נראה לי קורות ל- CPK וכן יתכן שיש פה סלט של ממצאים שלא קשורים זה לזה
    ממליץ על מעקב נוירולוג לאחר בדיקת MRI חוט צווארי ומוח יחדיו

ד"ר כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם בדיקת EEG ממושך מסוכנת?
    אהוד
    21/06/2016

שלום,

קראתי שלפני שנה וחצי נפטרה נערה במהלך בדיקת EEG בתל השומר. מה הייתה הסיבה למוות במהלך בדיקת הEEG?

האם משהו בEEG מסוכן ועלול לגרום למוות?

קראתי שכתוב באינטרנט " השכיחות של מקרי מוות במהלך הבדיקה היא אחד לעשרת אלפים בדיקות. "

מה סיבת המוות לאחד מתוך עשרת אלפים בדיקות EEG?

האם חיבור האלקטרודות הממושך, שנמשך 48 שעות בערך, עלול לגרום להתקף אפילפטי קטלני? אם לא, למה כתוב שיש מקרי מוות בבדיקת EEG VIDEO אחת לעשרת אלפים בדיקות?
    האם החיבור הממושך יכול להוות טריגר למוות?

תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    האם בדיקת EEG ממושך מסוכנת?

הוספת תגובה

תמונה

• האם בדיקת EEG ממושך מסוכנת? - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    22/06/2016

שלום
    פורום זה אינו פורום אפילפסיה אל אענה בקצרה
    בדיקת EEG רגילה או מתמשכת של וידאו EEG היא בדיקת רישום חשמלי ואין למיטב הבנתי כל סיכון בבדיקה עצמה מבחינה כלשהיא (מדוברת באלקטרודות שרושמות פעילות חשמלית ומקליטות אותה).
    לעיתים לפני הבדיקה יש חולים באפילפסיה עם התקפים שמפסיקים להם את התרופות או חלק מהתרופות בכונה בכדי לראות אם מופיעים להם התקפים אפילפטיים מסויימים ולדעת אם בכלל התרופה עובדת ואז קיים סיכון שהם יקבלו התקף. לאפשרות כזאת עלייך להיערך במידה ומפסיקים לך את התרופות יחד עם הנוירולוג במרפאת האפילפסיה שמטפל בך ולהתייעץ עימו לגבי דרכי פעולה אפשריות והאם בכלל הוא מתכוון להפסיק תרופות.
    אין בידי מידע לגבי הארוע אותו ציינת לעיל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קראתי את הכתבה שלך על לימפופניה
    מודאגת
    25/05/2016

הספירה שלי תמיד נמוכה. כל כמה זמן לעדכן את הנוירולוג?

הוספת תגובה

תמונה

• קראתי את הכתבה שלך על לימפופניה - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    25/05/2016

לא יודע איזו תרופה את נוטלת , משאלתך?
    למה את מתכוונת בלעדכן את הנוירולוג - הוא אינו יודע על הלימפופניה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אירוע חולף- שאלה נוספת ברשותך. תודה
    עדי
    18/05/2016

תודה על המענה! שאלה נוספת בבקשה. במידה ואכן היה מדובר באירוע חולף. מה הטעם בבדיקת mri שלושה ימים אחרי? כמו כןבהנחה שלא יראו משהו בmri למרות שנניח היה אירוע,אז איך אפשר להמנע מאירוע קשה שיכול לץלבוא בעקבותיו? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• אירוע חולף- שאלה נוספת ברשותך. תודה - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    18/05/2016

במקרים מסויימים הסיבה איננה ארוע מוחי אלא סיבה אחרת שה MRI יראה

ד"ר כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה! ולגבי מניעת אירוע קשה עתידי?

עדי
    18/05/2016

יש משו לעשות כרגע?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אירוע אסכמי חולף ובדיקות הדמיה tia
    עדי
    18/05/2016

שלום. לפני יומיים לפתע חשבתי בהעלמות שדה ראייה מימין עם הופעת עיגול כסוף בראייה. האירוע נמשך 20 דקות. בת 35 אחרי לידה ללא מחלות רקע. פניתי לאחר 3 שעות מהאירוע למיון. בדיקת עיניים תקינה בדיקה נוירולוגית תקינה אך לא הסכמתי לבצע סיטי ראש.
    שאלתי: במידה ומדובר באירוע איסכמי חולף tia ורוצים להמנע מחליחה אירוע קשה שיכול לקרות אחרי( עד טווח של 90 יון?) האם יש טעם בביצוע בדיקת mri כשלושה ימים לאחר האירוע או שלאחר זמן זה אין כל זכר? האם mri. בשלב זה יכול לעזור במניעת אירועמחריף עתידי? מה הסבירות לאירוע מוחי חריף?
    תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• אירוע אסכמי חולף ובדיקות הדמיה tia - תגובה

ד``ר יובל כרמון
    18/05/2016

שלום

אני מבין שזה היה ארוע ראשון בודד ולא היה אחרי הארוע כאב ראש.
    בד"כ מקובל לעשות הדמייה במידה ויש תלונה כזאת- CT או MRI.
    ויש צורך במעקב רופא נוירולוג
    במידה וזה היה ארוע מוחי חולף של 20 דקות ברוב המקרים לא יראו כלום ב- CT וגם לא ב- MRI....
    אבל זה שהם תקינים לא אומר שהארוע לא קרה...
    ממליץ כי תהיי במעקב נוירולוג כי תשלימי הדמיית מוח בהקדם !

ד"ר כרמון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום דר כרמון, בקשר לנוירופתיה
    אביר
    16/05/2016

לאחרונה גיליתי שיש דבר כזה נוירופתיה ושיש בדיקת לסיבים קטנים שמגלה אם יש נוירופתיה

יש לי תופעות שקראתי על אנשים עם נוירופתיה.
    חבל שאין מודעות לזה, כבר שנים שאף אחד לא יודע מה זה התופעות, ובבדיקות הכל תקין.

פניתי לכללית כדי שיתנו לי הפניה לבדיקה. הם ביקשו שנוירולוג יפנה אותי כדי שהם יאשרו. הלכתי לנוירולוגית שלא הבינה בזה דבר, ובדיוק כמו שאנשים כותבים בפורומים של נוירופתיה, היא התייחסה לזה כמו פסיכוסומטי.

ראיתי באתר שלך שאתה מומחה גם לנוירופתיה,
    האם אפשר להגיע אליך דרך כללית מושלם, כדי לקבל הפנייה לבדיקה וגם כדי לקבל ממך חוות דעת, וגם לאחרי הבדיקה להיות מטופל אצלך?

תודה רבה....

הוספת תגובה

תמונה