פורום חרדות, טראומות, פחדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו התקפי חרדה, PTSD, חרדת בחינות, חרדה חברתית, פחד גבהים, פחד ממטוסים, קלאוסטרופוביה, פוביות אצל ילדים, חרדת ביצוע ועוד

מנהל הפורום

ד``ר חיים היילפרין
ד"ר חיים היילפרין
ד``ר אודי אורן
ד"ר אודי אורן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אודי אורן ללא פרסום בפורום

• סובל מחרדות קשות ביותר עם הרגשת שריפה
    רועי
    28/11/2021

שלום רב
    שמי רועי והכל התחיל בשנת 2006 שהתחילה מלחמת לבנון השנייה נורו קטיושות על עירי ונפלו ממש קרוב אלי תוך כדי שאני מנסה להימלט ולמצוא מחסה הרגשתי תחושת פחד נוראית עם כאבי בטן .. לאחר יום הכל עבר וחזר לקדמותו לאחר חודשיים התחילו אצלי חרדות קשות ביותר עם הרגשת שריפה בעור ובראש בידיים דיכאון והיסתגרות בבית .. קיבלתי טיפול תרופתי של פאקסט ואחרי שלושה שבועות הכל עבר כאילו לא היה .. חזרתי לשיגרת החיים . לאחר שלוש שנים התחילו אצלי פחדים ממקומות פתוחים כמו כבישים ראשיים או ביניינים גבוהים זה היה גורם לי לפחד ולנסות להסתתר ..ככה מאז ועד עכשיו אני חי עם זה איכות החיים שלי נפגעה יש לי ילדים ואנחנו לא יוצאים הרבה לנופשים במקומות רחוקים בגלל הנסיעות שגורמות לי לחרדות ולפחד רב ..אני ממש מחפש דרכים בכדי לא להגיע למצב שבו החרדה מופיעה .. לא ניסיתי שום טיפול פסיכולוגי או פסיאטרי רופא המשפחה נתן לי כדורים מקבוצת ssri שהתלוננתי על כאבי ראש מתמשכים ושרירים קופצים .. הכדורים עוזרים קצת אך זה לא פיתרון קבוע .. מה עלי לעשות ? והאם יש האמת דרך שתוציא אותי מזה ותחזיר אותי לחיים שהיו לי לפני הפחד הנורא ב2006 מוכן לנסות הכל אפילו היפנוזה .. מחכה לתשובתכם הכנה .. רועי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סובל מחרדות קשות ביותר עם הרגשת שריפה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פנה לטיפול פסיכולוגי קליני לטיפול בחרדה

ד''ר חיים היילפרין
    03/12/2021

פנה לטיפול אצל פסיכולוג קליני המתמחה בטיפול בחרדה. מנסיוני, במקרים כמו שלך די בשתיים-שלוש שיחות כדי לחוות הקלה של ממש ואשמח לסייע לך בזה (אפשר גם בטלפון). בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני מומחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ללכת לביץ בפר בגלל שירותים
    יעל לשם
    19/11/2021

בני בן ה 14 מפחד למאת מהבית שמא יצטרך לשירותים. חפני כל יציאה כואבת לו הבטן וזה יוצא ישיבה של שעות
    לשירותים. הפסיקהללכת לבית ספר. אני מיואשת

הוספת תגובה

תמונה

• סובל מחרדה ידועה ויחסית שכיחה

ד''ר אודי אורן
    20/11/2021

שלום
    בנך סובל מחרדה ידועה ויחסית שכיחה.
    ממליץ לפנות לפסיכולוגית בית הספר או לפסיכולוגית בקופת חולים ולבקש טיפול CBT או EMDR.
    בהצלחה
    אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סובל מהפרעת חרדה ומרגיש שזה אזור הנוחות שלי
    אאאאא
    09/11/2021

שלום
    אני סובל מהפרעת חרדה מוכללת ואני מרגיש רווחים משניים כלומר כשאני מרגיש שאולי בא לי שהחרדה כן תישאר אולי כי זה אזור הנוחותת שלי וכי אני מקבל אמפתיה מה לעשות נגד זה? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• קשיי נשימה ונשימה מודעת והמלצה לטיפול
    איתמר
    01/11/2021

היי דוקטור, אני בן 19(לפני גיוס) לפני בערך 4 חודשים חזרתי עם חבר מירושלים,ויש לנו משחק כזה שאנחנו מגיעים למנהרה(בנסיעה) אנחנו עוצרים את הנשימה עד שאנחנו עוברים את המנהרה, במנהרה היה קצת פקוק ולקח בסך הכל קצת יותר מדקה לעבור את המנהרה. לאחר שסיימנו חזרתי לנשום והתנשפתי קצת, החבר שלי שישב לידי אמר לי שזה לא בריא לעצור את הנשימה לכל כך הרבה זמן בגלל שזה יכול לפגוע במוח, לאחר שהוא אמר לי לקחתי כמה נשימות גדולות כדי ״להחזיר״ את האוויר לגוף, לאחר חצי שעה של נסיעה לאחר שהיינו במנהרה התחלתי להרגיש סחרחורת ותחושת חנק כזאת וקושי לסיים את המשפט, הגענו לבית של החבר והורדתי את החבר אבל עדיין הרגשתי תחושת מחנק וחוסר חמצן, דיברתי עם הרופא משפחה והוא הפנה אותי לבית חולים, בבית חולים עשו לי בדיקות וראו שהכל בסדר. התחושת מחנק עברה והרגשתי הכל בסדר חוץ מזה שהרגשתי שהאף שלי ממש סתום, חזרתי הביתה הלכתי לישון ולמחרת קרו הרבה פעמים שהרגשתי שאני חושב על הנשימה והופך אותה למודעת, כל פעם שחשבתי על הנשימה הרגשתי סחרחורת וכאבי ראש חשבתי שזה בגלל שהאף שלי סתום, התחלתי בירור רפואי והרופא נתן לי מרשמים לתרסיסים וכדורים שיפתחו לי את האף, גם אחרי שהשתמשתי בתרסיסים והכל הרגשתי את התחושת כאב ראש וסחרחורת כל פעם שהנשימה שלי התחילה להיות מודעת, הרופא המליץ לי ללכת לפסיכאטר(אני בלי קשר אצל פסיכולוג) הוא המליץ לי על ציפרלקס, ומאז התחלתי לקחת(לפני חודשיים) ואני כבר על 15 מ״ג. למרות זאת עדיין כל פעם שהנשימה שלי הופכת להיות מודעת אני מרגיש כאב ראש וסחרחורת וכל פעם אני מנסה לשנות שיטת נשימה בתקווה שזה יעבור פעם אחת נושם מהבטן פעם אחת נושם לאט לפעמים נושם מהר אבל כל פעם שאני חושב על הנשימה יש לי את התסמינים, חוץ משאני שותה אלכוהול. ככה זה כבר 4 חודשים על בסיס יומי, קראתי על זה היום קצת באינטרנט וראיתי שכנראה זה מין ocd מיוחד שמתרכזים בתהליכים בגוף, התחלתי ביופידבק עכשיו אולי זה יעזור אבל רציתי לדעת אם יש עוד איזשהו טיפול(אולי להחליף כדורים או משהו) שיכול לעזור לפתור את הבעיה אני באמת לא יודע אם זה פסיכולוגי הכאבי ראש או שבאמת מתי שאני מעביר את המודעות לנשימה אני פשוט לא נושם טוב אבל הייתי עושה הכל בשביל שזה יפסק, והייתי שמח אם יש לך טיפול להמליץ לי?

הוספת תגובה

תמונה

• קשיי נשימה ומעריך שסובל מחרדות ולא בעיה גופנית

ד''ר אודי אורן
    02/11/2021

שלום, אני מעריך שאתה סובל מחרדות ולא מבעיה גופנית. איני חושב שתרופות יעזרו לך. ממליץ לך בחום לקבל טיפול EMDR או CBT שיהיה ממוקד בארוע במנהרה ובסימפטומים שהתפתחו. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות שינה כתוצאה מחרדה ואיזה כדור עדיף
    אסתי עיני הולנד
    28/10/2021

שלום
    אני סובלת מחרדה עקב מצב גופני שמטריד אותי (תופעות פוסט חיסון). לקחתי לוריבן אבל התעוררתי עם כאבי ראש. למחרת לקחתי ואבן חצי כדור ולמרות שהרגשתי מטושטשת לא יכולתי להרגע ולהרדם במשך שעות רבות. למחרת לקחתי סטילנוקס אבל התעוררתי אחרי שלוש וחצי שעות. הכל במרשמים של הרופא שניסה איתי כמה סוגים. שאלתי: איזה כדור עדיף לי, והאם רצף כדורים מאותו סוג גורם לתלות. תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• הטיפול התרופתי אינו הטיפול הראשוני המומלץ לחרדה

ד''ר חיים היילפרין
    28/10/2021

את עושה טעות שאת לוקחת בכלל כדורים, אסתי. הטיפול התרופתי אינו הטיפול הראשוני המומלץ בחרדה, ומשלב תפיסה שגויה (הרואה בתסמינים מחלה בפני עצמה במקום תגובה רגשית לגיטימית למצוקות אמיתיות) והתערבות שגויה (התמקדות בתסמינים ובהפחתת החרדה באמצעות תרופה במקום טיפול במוקדי המצוקה הראשוניים). למרות שהתרופות עשויות להקל על התסמינים (במקרה הטוב), הן אינן מטפלות בשורשי הבעיה (ולכן עלולות גם לקבע אותה) ויש להן גם תופעות לוואי מזיקות. הטיפול המומלץ הוא טיפול פסיכולוגי (שיחתי) אצל פסיכולוג קליני המתמחה בטיפול בחרדה ומניסיוני, במקרים כמו שלך די בשיחה אחת או שתיים כדי להשיג הקלה משמעותית, ללא כל התערבות תרופתית, ואשמח לעזור לך בזה. בהצלחה!
    ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא ממליץ לקחת תרופות לפני שפנית לטיפול פסיכולוגי לחרדות

ד''ר אודי אורן
    31/10/2021

שלום, אני לא ממליץ לך לקחת תרופות לפני שפנית לטיפול פסיכולוגי ממוקד בחרדות. אני מתרשם שאת מגיבה לארוע שהיה מאתגר עבורך. הטיפול צריך להתמקד בארוע והשפעתו ולא בסימפטומים. אני ממליץ על טיפול EMDR או CBT. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 7 עם כאבי בטן/חרדות ושתן תכוף
    יוני
    17/10/2021

בני בן ב7 , לפני מספר חודשים החל להתלונן על כאבי בטן ,שתן כל 10 דקות ,לאחר בדיקות רפואיות בבטן לא עלה חשד למשהו כל שהוא , המצב החל להחמיר שהוא כל ערב מבקש מאחד ההורים שישן לידו הוא התחיל לקום באמצע הלילה ושוב להתלונן על כאב בטן ושהוא חייב לצאת לבחוץ לאוויר מדובר בילד חברותי ,לומד במסגרת רגילה אציין שרוב המקרים קורים בשעות הערב וגולשים ללילה

הוספת תגובה

תמונה

• בסבירות מאוד גבוהה הבן שלך סובל מחרדה

ד''ר אודי אורן
    17/10/2021

שלום רב,
    בסבירות מאד גבוהה הבן שלך סובל מחרדה. כל הסימפטומים שאת מתארת הן תופעות הקשורות לחרדה (בייחוד אם האפשרות הרפואית נבדקה ונשללה). אני ממליץ על טיפול EMDR או CBT אצל מטפל/ת המתמחה בטיפול בילדים.
    בהצלחה
    אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תאונה קשה והמון חרדות ולחצים בבקשה בבקשה זועק לעזרה
    פלוני
    12/10/2021

עברתי תאונת דרכיםקשה למעחה מחודש אינני מצליח לישון יותר משעה עד שעתיים ביום ומתעורר מסיוט שבו אני ממש בשניות הראשונות מתעורר,אני מקבל פחאשבקים כל יום לפחות 4 עד 5 מינימום. מפחד מלעלות על מוניות ואוטובוסים ואם עליתי אני יורד מהר באמצע הדרך. כל רכב שעובר אני נלחץ וסתכל כל רגע שלא אדרס ואפגע. אני לא מרוכז,שוכח מה רציתי לעשות באותו הרגע,מפחד מאוד שכאשר אצא מהדירה יקרה לי משהו ולכן אני אוהב ומחכה כל רגע לחזור לדירה מהבביקות,לחץ ועצבים בקניונים וחנויות עם לקוחות ועד לתאונה לא יכולתי שלא לעבור ולהיות בקניונים ובקניות... כל יום מתעורר עם סחרחורות וממש ממש מתחנן שהסיוט יעבור,קיבלתי לוריוון 1 מ"ג אך הוא אינו עוזר ומרגיש כמו אקמול. מה לעשות אני ממש בסיוטים ומתעצבן ובהתקפי חרדה כאשר אני רואה אופנועים ונבהל ומתעצבן על מי שצופר. האם אני אחזור לחיות כמו שהייתי לפני התאונה? האם אפסיק לבכות כאשר אני חושב על זה ומדבר על זה? ומעולםצלא בכיתי ולכן זה מרגיש לי בושה... אף אחד לא מבין אותי ולא יכול להבין את המצב שלי. כאילו שרק אני חווה את זה. האם זה מחלה נפשית שנוצרה או האם זה הדבר שמפחיד לי לחשוב עליו שאני אהיה עם פוסט טראומה? האם זה יעבור לי? בבקשה אני כבר לא יודע מה לעשות? יש תור לפסיכיאטר לאחר המלצה של רופא המשפחה. מה עלי לעשות? אני מתחנן לעזרה.הי,אשמח לעזרה בפענוח.
    לאחר חודש מיום התאונת דרכים הקשה שעברתי בתור רוכב על דו גלגלי נזרקתי על הכביש במהירות 90 קמש לערך ומאז לא מצליח לעמוד ולישר את הרגל,כאבים נוראים ואשמח לתשובה בבקשה.
    (במיון הומלץ על mri).
    להלן התוצאות:

הוספת תגובה

תמונה

• תסמיני פוסט טראומתיים טיפוסיים לאחר תאונת דרכים

ד"ר היילפרין
    12/10/2021

אתה סובל מתסמינים פוסט-טראומתיים טיפוסיים לאחר תאונת דרכים קשה וזקוק לטיפול אצל פסיכולוג קליני המתמחה בטיפול בחרדות. כל הטיפולים הנוגעים לתאונה, כולל הטיפול הפסיכולוגי, אמורים להיות מכוסים על חשבון חברת הביטוח (בתום ההליכים). פנה במקביל לעורך דין שיציג לביהמ"ש את רשימות הטיפול (ותעודות רפואיות אחרות, כמו סיכום מחדר מיון), כבסיס למינוי מומחים בתחומים השונים (אורתופדיה, פסיכיאטריה וכד') ואלה יקבעו את אחוזי הנכות המגיעים לך ובשורה התחתונה, כמה כסף תקבל כפיצוי. צור איתי קשר אם יש לך שאלות נוספות בעניין זה. החלמה שלמה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני מומחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ד"ר היילפרין

פלוני
    13/10/2021

האם הפסיכיאטר שאליו אני מופנה על ידי הרופאת משפחה יכול לעזור? כי קיבלתי לוריוון 1 מ"ג פעם ביום והפסיכיאטר מסר לקחת אחד ביום ואחד בלילה ונכון להיום הוא בכלל לא מזיז לי.

האם הסבל שנמשך נצח יעבור או שעלי להשלים שבשנה הקרובה אצטרך להתיידד עם הכדורים? האם המחשבה שהסבל הפסיכולגי לא עוזר לכדורים יכול להשפיע על כדורים כאלה או שהם חזקים יותר ממני? כי כרגע חוץ מנימול קל אין ללוריוון בכלל השפעה.

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אודה על המענה ד"ר היילפרין בשאלה שהכותרת הינה : תודה ד"ר היילפרין

פלוני
    17/10/2021

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכדורים לא פותרים דבר והפנייה לפסיכולוג קליני

ד''ר חיים היילפרין
    17/10/2021

הכדורים מסממים אותך אך אינם פותרים דבר ולכן לא הצעתי לך טיפול תרופתי אלא פנייה לפסיכולוג קליני שמתמחה בחרדה...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת אפיקסור ונדודי שינה
    טלי
    08/10/2021

שלום
    לבתי שהחלה לקחת אפקסור יש נדודי שינה שתמיד סבלה מהם אלא שבעקבות האפקסור היא לא ישנה כלל.
    האם במשך כל זמן נטילת האפקסור זה ימשיך כך או שעם הזמן תופעת לוואי זו תחלוף?

הוספת תגובה

תמונה

• קרוב לוודאי שהתופעה תחלוף בתוך ימים

ד``ר חיים היילפרין
    09/10/2021

קרוב לוודאי שהתופעה תחלוף בתוך ימים, אבל בכל מקרה, עליך ליידע בהקדם את הפסיכיאטר שרשם לבתך את התרופה שהיא אינה ישנה כלל ולשאול בעצתו.

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש דרך לקבל עזרה עם סידורים
    אסתי
    30/09/2021

אני סובלת מחרדות מאוד קשות. אני בת 39 ולא מתפקדת כלל. מוכרת בביטוח לאומי נכות מלאה. אני לא מתפקדת כלל ולא מסוגלת לעשות דברים פשוטים כמו לקבוע תור לרופא וכל מיני כאלה. האם יש דרך לקבל עזרה לקביעת תורים וכל מיני בירורים טלפונים שאני לא מסוגלת לעשות? אני במצב של הזנחה ואני חייבת שמישהו יעזור לי. אני מוכנה גם לשלם על זה אם צריך.
    יש עזרה כזאת?

הוספת תגובה

תמונה

• ניתן לקבל ייעוץ מומחה הנוגע לטיפול בחרדה

ד''ר חיים היילפרין
    01/10/2021

לצערי, בפורום זה ניתן לקבל רק ייעוץ מומחה הנוגע לטיפול בחרדה, לא עזרה טכנית.

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה סימפטומים חרדה מתמשכת 24/7
    ירין
    27/09/2021

שלום , אני בן 21 חייל בצבא , לפני כ3 שבועות התחלתי ליטול ציפרלקס עקב הפרעות חרדה התחלתי להתאזן קצת אבל פתאום התחיל משהו חדש , כאב ראש מוזר כזה יותר מציק פחות כואב , ועוד מצב ברגע שאני נרדם בערך 10 20 דקות , מרגיש שהכל מסתובב לי וחייב לפתוח את העיניים בישביל לחזור לעצמי , חשוב לציין שזה גורם לי חרדה מלהירדם מה שאני מרגיש זה עוד תסמין של חרדה ? חשוב לציין שביצעתי א.ק.ג ובדיקת לב והכל תקין חשוב לציין שבנוסף במהלך כל היום מרגיש ריקנות כזאת פחד מוזר כזה כל היום שמשבית אותי לגמרי , רוב הזמן יש לי סחרחור קל מוזר כזה טשטוש וברגע שאני מתאפס זה נעלם , סחרור קל מאוד שמכניס אותי יותר לחרדה , רוצה גם לציין שהתאבון הלך וירדתי קצת במשקל (אני אחרי ניתוח בריאטרי שביצעתי לפני 4 שנים גם ככה לא אוכל ) רציתי לדעת עם כל מה שאני מתאר פה זו חרדה ? בשביל שיהיה יותר רגוע כל דבר קטן שקורה בגוף מכניס אותי ללחץ זה מתסכל !! ממש ממתי שקם בבוקר עד שעולה לישון שגם זה בקושי אני במחשבות וריקנות פחד ממחלה או ממוות לא יודע … אשמח לתשובה של המומחים אם כל מה שאני חובה ועובר נראה כמו חרדה נטו ולא משהו אחר , חשוב לציין שעברתי במיון בדיקות דם כלליות צילום חזה אקג ועוד הכל תקין

הוספת תגובה

תמונה

• סימפטומים של חרדה ולבקש טיפול פסיכולוגי

ד''ר אודי אורן
    27/09/2021

שלום,
    הסימפטומים שאתה מתאר נשמעים כמו סמפטומים של חרדה, והעובדה שכל הבדיקות מצביעות על כך שאתה בריא פיזית רק מחזקות את ההערכה שלי..
    ממליץ לך לפנות לקב"ן ולבקש טיפול פסיכולוגי בעדיפות ל-EMDR או CBT. טיפול תרופתי מצליח להקל על סימפטומים אבל עדיף שטיפול פסיכולוגי יתייחס לסיבות לחרדה.
    בהצלחה
    אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות ודרכי התמודדות
    אין שם
    23/09/2021

אלפי פעמים אני חווה את זה, ומאומה לא גורם לי להשתחרר מזה, גם הפעם אני במקום של מחנק, איך יוצאים מזה

לקביעת תור
    סגירה
    חרדות ודרכי התמודדות

הוספת תגובה

תמונה

• התמודדות עם חרדות

ד``ר חיים היילפרין
    24/09/2021

פני לטיפול אצל פסיכולוג קליני המתמחה בטיפול בחרדות. מניסיוני, במקרים כמו שלך די בפגישה או שתיים כדי להיפטר מהחרדות לצמיתות ואשמח לסייע לך בזה. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני מומחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות שליליות נוספות ולא טובות
    מור
    03/09/2021

לפני כמה חודשים התחלתי טיפול שנקרא חוש החישה בעקבות פחד מנהיגה והרגשה שרוצה לברוח מהאוטו.בהמהלך הטיפול הדימיוני הזה עלו מחשבות על קפיצה ממקום גבוה ובעקבות זה עוד מחשבות שליליות נוספות אפילו פגיעה בסכין לקרובים אלי.מוזר לי כי אין לי רצון אמיתי לפגוע באף אחד וגם לא להתאבד זה במחשבה וזה חוזר הרבה.התחלתי cbt.זה יעבור? מזה?

הוספת תגובה

תמונה

• מתיל פולאט 15 מ"ג לטיפול בדיכאון
    נונה
    01/09/2021

ידוע לי שהתכשיר לעיל מועיל מאד בטפול בדיכאון, עם תרופה אנטי דכאונית,דבר שהתברר במחקרים בארה"ב.
    בארץ ישנם תכשירים במינון של מקסימום 800 מיקרוגרם.
    אני מבקשת לדעת באיזו מדינה בחו"ל קיים תכשיר זה, ואיך אפשר להשיגו? האם יש באוסטרליה?

הוספת תגובה

תמונה

• מתיל פולאט אין לי את הפרטים שאת מבקשת

ד``ר אודי אורן
    03/09/2021

שלום, לצערי אין לי את הפרטים שאת מבקשת. גוגל? בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם הימנעות משהייה בבית יכולה להיחשב כפוסט טראומה?
    אנונימי
    26/08/2021

שלום רב - לפני כחצי שנה עזבתי את בית ההורים כתוצאה מסכסוך שכנים מר ונמהר שבמסגרתו השכנים המתגוררים מעל בית הוריי עשו לי ולהוריי רעש בכוונה.
    הכרתי אנשים מקסימים בשכונה החדשה שבה אני שוכר דירה דרך בית הכנסת השכונתי, אולם התסמינים שהיו לי בבית הוריי החלו ללוות אותי גם בדירה החדשה - כאשר אני נמצא לבד בדירה שאני שוכר ושומע רעשים מבעלת הדירה זה מכניס אותי ללחץ נפשי ולחרדה, וכאשר דיברתי עם בעלת הדירה ושיתפתי אותה שזה מאוד מקשה עליי לשמוע את הרעשים הללו היא אמרה שהרעשים לא מגיעים רק מאצלה ואין לה שליטה על זה.
    בזמן שאני נמצא בדירה שאני שוכר אני שומע מוזיקה מרגיעה בפול ווליום כי רק ככה זה עוזר לי להתרכז, ובמקום לשמוע את הרעשים של בעלת הדירה הכוללים ריצות ודפיקות והזזת חפצים ורהיטים אני שומע את המוזיקה המרגיעה וזה עוזר לי.
    אחר הצהריים אני לא מסוגל להישאר בדירה שאני שוכר ואני חייב לצאת מהדירה עד הלילה - גם אם זה אומר לשבת על אותו ספסל ברחוב באותו המקום, וחוזר הביתה רק בלילה והולך לישון לא לפני שאני שותה בירה לבנה או יין אדום.
    העובדת הסוציאלית של קופת החולים לא עזרה לי חוץ מלומר לי להגיש בקשה לביטוח הלאומי לקבלת קצבת נכות נפשית, ויש לציין שאני רוצה להיות אזרח נורמטיבי שתורם לחברה אולם הבעיה של הרעש מהשכנים מאוד מקשה עליי לתפקד בדירה.
    גם הפסיכיאטר של קופת החולים לא אבחן אותי כמו שצריך והסתמך על אבחנות קודמות מהילדות שלי שכבר לא רלוונטים כי עברו יותר מ10 שנים מאז.
    אני לא יודע בוודאות אם פיתחתי הפרעת דחק פוסט טראומטית כתוצאה מהסכסוך עם השכנים המתגוררים מעל בית הוריי, אבל האם לפי התסמינים שאני מתאר יכול להיות שפיתחתי פוסט טראומה המתבטאת ברגישות יתר לרעשים מהשכנים למעלה ובהימנעות משהייה בדירה?

הוספת תגובה

תמונה

• הימנעות משהייה בבית

ד``ר חיים היילפרין
    27/08/2021

אין ספק שעברת טראומה מסוימת בסכסוך השכנים של הוריך, אך רעש מכוון של שכנים אינו נופל תחת ההגדרה הפורמלית של טראומה כאירוע מאיים חיים. באותה מידה, אפשר לראות את התגובות שלך כפוסט-טראומתיות לאותו סכסוך ולרעש אבל הן עשויות להיגרם גם מסיבות אחרות, תקפות לא פחות (למשל, אתה עשוי להשתמש בטראומה כ"מוקד נוח" לכל שאר הצרות שיש לך בחיים). בקיצור, גם בלי לחבר את זה לאבחנות שספחת בילדות הסיפור מורכב ולהערכתי לא זה הבסיס עליו תימצא זכאי לקצבת נכות נפשית.

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות מכל דבר שרואה או שומעת
    אימוש10
    16/08/2021

בוקר טוב, ביתי בת ה11 , ילדה מתוקה, חרדה מהמון דברים בזמן האחרון רואה בתיק טוק, הגאולה תגיע המשיח יגיע ושואלת אותי מה זה ושהיא פוחדת, הפעם זה משיח פעם הבאה זה סיאנס ופעם אחרת קוראת בקפה וזה המון דברים שאנחנו המבוגרים יכולים להבין שיש שרלטנית, או כל מיני דברים שאדם בוחר אם להאמין או לא אבל איך אני בתור אמא מעבירה לה מסר שלא כל דבר שקוראים רואים הוא אמיתי או שטויות שזה החרדה שלה ומזה היא מודאגת אפילו בבית הספר הנושא שלא אסטרונומיה הכניס בה חרדה כל דבר אנחנו בטופלים אצל פסיכולוג, כרגע בחופשה טיפול תרופתי היא מסרבת לקחת, מה צריכה לענות לדברים כאלה, תודה מראש אמא מודאגת😭

הוספת תגובה

תמונה

• גמול בנדיבות ומחמאות בעת שביתך בחרדה

ד``ר חיים היילפרין
    17/08/2021

התעלמי נקודתית מהחששות חסרות השחר של בתך והתמקדי במקום זה באיומים או הלחצים האמיתיים בחייה (ויש כאלה) ונסי למצוא להם פתרונות שיפחיתו או יסירו ממנה את האיום או הלחץ. במקביל, תגמלי אותה בנדיבות (במחמאות וכו') כל פעם שהיא נוהגת כהלכה, מדברת לעניין, מפגינה בטחון וכדומה. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה