פורום חרדות, טראומות, פחדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו התקפי חרדה, PTSD, חרדת בחינות, חרדה חברתית, פחד גבהים, פחד ממטוסים, קלאוסטרופוביה, פוביות אצל ילדים, חרדת ביצוע ועוד

מנהל הפורום

ד``ר חיים היילפרין
ד"ר חיים היילפרין
ד``ר אודי אורן
ד"ר אודי אורן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אודי אורן ללא פרסום בפורום

• חרדה כללית כתוצאה מטראומה של עישון
    אנונימי
    19/02/2020

אהלן אני שוהה בחו"ל כבר למעלה מ4 שנים ברצף ולפני כשנה בערך עישנתי גראס כנראה יותר מדי בבת אחת כתוצאה מכך חטפתי התקף חרדה כי הרגשתי תחושת ניתוק ותחושה שאני בעולם אחר שלא חשתי לפני כן הדבר הרגיש לי מוזר ולא שגרתי והוביל למצב שעד היום נותרה בי "צלקת" שמפריעה לאיכות חיים שלי. לפי מה שקראתי באינטרנט המצב נקרא דיסואסציה
    בשנה האחרונה עברתי המון קשיים ומצב של לחץ ועומס נפשי כבד עקב אירועים שונים בחיים שגרמו לי להתחיל תרופות נגד דכאון וחרדה (Zoloft) התחלתי לפני כ-3 חודשים בערך אני לוקח כל יום כ-50 מ"ג יש לציין שחל שיפור קל בהרגשה ממה שהיה אבל עדיין קשה לי לתפקד כמו בעבר אני מרגיש בן אדם שונה לחלוטין כל פעם שאני חווה הרגשה שאני "תקוע בעולם אחר" ולפעמים קשה גם לפתוח את העיניים כי אני לא רוצה לחוות את זה שוב נהיות לי צמרמורות חזקות באיזור הראש והדבר מוביל לחוסר אונים והרגשה של אי שפיות.

אני לא מרגיש שהכדורים כבר אפקטיביים למצב הנתון אני אמור להתחיל שיחות עם פסיכולוג השבוע בתקווה שמשהו ישתפר...אשמח לכל עצה שתוכל לעזור בנושא.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובה תרופתית בין ציפרלקס לצמח ורבנה רפואית
    אני
    04/02/2020

שלום רציתי לברר אם ידוע על תגובה תרופתית בין ציפרלקס לצמח ורבנה רפואית תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ורבנה

ד''ר חיים היילפרין
    05/02/2020

מאחר ולא מדובר בתרופה, הנושא לא נחקר והתשובה היא "לא ידוע".

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דה ראליזציה דה פרסונלזיצה ניתוקים
    יואל
    10/01/2020

האם תחושות דה ראליזציה קשורים לפגיעה בידלות ? אני חווה לסירגוין תחושות של דה רליזציה / תחשוה של ניתןק שכאליו אני צופה בחיים שלי מהצד והתחושות האלה מכניסות אותי לחרדה זה הגיוני שזה קורה כמע כל היום במשך שנה +?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דה ריאליזציה

ד''ר חיים היילפרין
    16/01/2020

דה ריאליזציה ותחושות ניתוק הן רק ביטויים לחרדה שלך (לא ההיפך) וכן, כשאדם חרד הוא עשוי לחוות אותן לאורך שנה ויותר. החדשות הטובות הן שאפשר להיפטר מהפרעת חרדה בטיפול מתאים. מניסיוני, די בפגישה או שתיים כדי לגרום לך להקלה משמעותית, ואשמח לסייע לך בזה. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טראומה בגיל צעיר, OCD וחרדות
    אדם
    22/12/2019

שלום,

אני עוד כמה חודשים אהיה בן 30 וכמעט כל חיי סובל מ-OCD, התקפי חרדה ודיכאון.
    בזמן האחרון חזרתי להתעסק באיזשהו אירוע שקרה לי בסביבות גיל 10 - חשפו אותי לצילום וידאו מאוד מאוד מפורש ובוטה של רצח (אמיתי ככל הנראה).
    ההבנה שהאירוע הזה ככל הנראה עיצב אותי בצורה שונה וגרם לעוד שלל בעיות במהלך הדרך, החלה לחלחל אצלי רק בזמן האחרון.
    רציתי לדעת מה אירוע שכזה עלול לגרום להמשך חייו הבוגרים של ילד בן 10? אני מרגיש שזה המפתח להרבה מהבעיות שאני סובל מהן.

תודה על העזרה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טראומה

ד''ר חיים היילפרין
    22/12/2019

תחושת הבטן שלך נכונה - אירוע טראומתי, במיוחד אם הוא אינו מטופל כראוי, יכול לגרום לבעיות רגשיות והתנהגותיות לכל החיים. בכל מקרה, כדאי לך לפנות לטיפול ולהשתחרר מהשלכות הטראומה - מניסיוני, במקרה כמו שלך די במספר מצומצם של מפגשים כדי לעשות תפנית של ממש בחייך, ואשמח לסייע לך בזה. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות לגבי החלפת תרופה
    גלעד
    12/12/2019

שלום רב , אני מטופל 10 שנים בציפראלקס 20 מ"ג במהלך כל התקופה מתפקד היטב ללא התקפי חרדה אבל כל הזמן תחושה של חוסר שקט (סטרס) והשינה לא משהו. נ.ב ניסיתי חצי שנה 30 מ"ג ללא הטבה .
    האם מומלץ לנסות את הלוסטרול ?(קראתי שלוסטרול יותר מרגיע)
    או לחלופין מולץ לעבור למשפחת snri ?
    במידה וכן איזה עדיפה לחרדות אפקסור, איקסל או סימבלטה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת תרופה

ד''ר חיים היילפרין
    13/12/2019

לכל התרופות שמנית השפעה דומה ושום פסיכיאטר לא יוכל לומר לך בביטחון איזו תרופה תתאים לך יותר. מסיבה זו פסיכיאטרים מנסים תרופות שונות וכדאי לך להתייעץ בעניין זה רק עם הפסיכיאטר שמטפל בך. בכל מקרה, כדאי שתדע שהטיפול התרופתי אינו הטיפול הראשוני המומלץ בלחץ וחרדה, ומשלב תפיסה שגויה (הרואה בתסמינים מחלה בפני עצמה במקום תגובה רגשית לגיטימית למצוקות אמיתיות) והתערבות שגויה (התמקדות בתסמינים ובהפחתת החרדה באמצעות תרופה במקום טיפול במוקדי המצוקה הראשוניים). למרות שהתרופות עשויות להקל על התסמינים (במקרה הטוב), הן אינן מטפלות בשורשי הבעיה (ולכן עלולות גם לקבע אותה) ויש להן גם תופעות לוואי מזיקות. הטיפול המומלץ הוא טיפול פסיכולוגי (שיחתי) ומניסיוני, במקרים כמו שלך די לעיתים בשיחה או שתיים כדי להשיג הקלה משמעותית גם ללא התערבות תרופתית, ואשמח לעזור לך בזה. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה נורמלי שאני לא זוכרת הרבה ממשהו שקרה לי בגיל 5-6?
    אנונימית
    01/12/2019

בגיל 5-6 הייתי מאושפזת בבית חולים. כנראה שהתייבשתי או שיותר קרוב לדלקת כי סבלתי מכאבים בגב וצריבה בזמן השתנה. ייתכן שבאמת הכליות שלי היו בסכנה וקיבלתי עירוי דרך הוריד (אם למקרה שיש ספק, לא עברתי ניתוח). אני זוכרת דברים מהאשפוז, אבל לא הכל. דווקא מבחינת שפה, אני חושבת שהתבטאתי טוב יחסית לגיל 5-6 (אם גם זה רלוונטי). זכור לי למשל, מי בא לבקר אותי מבני המשפחה, וגם דמות של רופא אחד שהמשפחה שלי מכירה המון שנים, ויכול להיות שאולי בדיקה מינורית ופשוטה יחסית כמו מדידת לחץ דם. עדיין, מפריע לי בעיקר שאני לא זוכרת בדיקות כמו ביקור רופאים במחלקה (כשמבקשים מהמלווה לצאת והמטופל נשאר לבד עם הרופאים) וכולי. אני חוששת שאולי פגעו בכבודי כחולה ובצנעת הפרט שלי. שאולי נניח, אמרו לי להתפשט למרות שלא היה צורך, או שהגיעה קבוצה גדולה של סטודנטים לרופאה ולא טרחו להסביר לי על כך או לבקש את הסכמתי וכולי. למרות שכל עניין האשפוז היה רחוק מלהיות נעים, ההורים סיפרו לי ששמרתי על קור רוח. כמובן ששאלתי את ההורים שלי האם פגעו בכבודי כמו שרשמתי קודם, והם אמרו שאלו שטויות ואני צריכה לשכוח מזה. האם אפשר לשחזר את מה שקרה אז באשפוז ויש סיכוי לגלות רגעים טראומתיים ולא נעימים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• זכרון מגיל 5-6

ד''ר אודי אורן
    13/12/2019

שלום, זה בהחלט נורמלי שאת לא זוכרת הרבה. בכל זאת חלפו הרבה שנים וקרו הרבה מאד דברים מאז. מצד שני העובדה שאת מוטרדת ממה שקרה שנים לאחר מכן מעלה סימני שאלה.
    למרות שאין בטחון בעניין, את יכולה לנסות מספר מפגשי EMDR. בשיטת טיפול זו מתמקדים בזכרונות ולא פעם האסוציאציות מביאות להיזכרות בפרטים שהאדם לא זכר קודם לכן. טיפול EMDR גם יכול לטפל בעובדה שהנושא ממשיך להעסיק אותך. בברכה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה נורמלי שאני לא זוכרת הרבה ממשהו שקרה לי בגיל 5-6?

אנונימית
    13/12/2019

תודה, היכן בארץ יש טיפולים כאלה והאם אני יכולה להכין את עצמי לטיפול- למשל לשאול שאלות מסוימות?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדת בליעה- מטופלת בcbt
    אחת
    11/11/2019

שלום רב, אני בת 32.לפני כעשרה חודשים צצה לי המחשבה בראש שאפשר להיחנק מאוכל, ושלבלוע זה לא אפשרי ומפחיד... זה היה לי בעבר בגיל 10.. ןאיכשהו אז הורי עזרו לי להתגבר על כך בלי שום טיפול. כעת אני תקועה ממש אני בטיפול התנהגותי אצל פסיכולוגית שאכן עזרה לי והיו לי תקופות טובות באמצע.. אך לא עזב לגמרי.. לפני חודשיים גיליתי שאני בהריון לא מתוכנן והחרדה חזרה ובגדול, רגרסיה מטורפת. אני ממש לא יכולה לבצע את פעולת הבליעה. מפחדת מאוד.. מה עוד יכול לעזור לי?
    עשיתי מלא בדיקות רפואיות אין לי שום בעיה פיזית, מה שעוד יותר מגביר את החרדה...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדת בליעה

ד''ר אודי אורן
    12/11/2019

שלום. הרגרסיה קשורה ללחץ מההריון המפתיע. הסיכוי שיש בעיה פיזית הוא נמוך עד לא קיים. ממליץ לנהל דיון עם המטפלת על המצב ולברר האם היא יכולה לתת כלים נוספים. ממליץ לשקול להוסיף טיפול ב-EMDR לטיפול הנוכחי. מעריך שמספר פגישות שיתמקדו בארועים מגיל 10 יוכלו לתרום. בהצלחה. אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדת בליעה

אחת
    13/11/2019

תודה על תשובתך, היו לי המון מפגשים עם הפסיכולוגית בהם חקרנו מה היה בעברי כילדה... אני כרגע אוכלת אוכל טחון בולעת עם הרבה מים, יש לי כאבים בקיבה כבר.. רעבה. אני שבוע 12 האם זה יכול לפגוע בעובר ? הפסיכולוגית המליצה לי על כדור הרגעה.. אני מיואשת ורעבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כדור שינה..............................
    ROT
    16/10/2019

האם יש כדור שינה שניתן לקחת באופן קבוע ולא זמני יחד עם סרוקסט כדי להימנע ממחשבות לפני השינה ושיהיה קל להירדם? עם כמה שפחות תופעות לוואי. מה אתה ממליץ (כמובן שבאישור רופא)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כדור שינה

ד''ר חיים היילפרין
    17/10/2019

כפי שציינתי לעיל, הכתובת לשאלות אלה היא הרופא המטפל בך, עדיף פסיכיאטר מנוסה המכיר היטב אותך ואת ההסטוריה הרפואית שלך. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט - בירור
    TOY
    16/10/2019

כיום אני נוטל 20 מ"ג סרוקסט כאשר בעבר נטלתי ציפרלקס, רסיטל.
    נגד דיכאון , חרדה, OCD. אפשר להגיד שהסרוקסט הכי משפיע.
    1. רציתי לדעת מהניסיון המקצועי שלך , במידה ועולים ל40 מ"ג סרוקסט (כמובן באישור הרופא), האם בדרך כלל צפויות תופעות לוואי נוספות? האם בדרך כלל התופעות לוואי הקיימות נהיות קשות יותר?
    2. אני יודע שכל כדור משפיע על כל בן אדם אחרת, אבל אני מתעניין אם מהניסיון המקצועי שלך,אם יש כדור בעל אפקט קרוב או דומה כמו סרוקסט (לא ציפרלקס ורסיטל שאותם כבר ניסיתי) שיכול להשפיע בצורה דומה על דיכאון , חרדה, OCD ,אבל בלי תופעת הלוואי של השמנה? התופעת לוואי הזאת מאוד מציקה לי. (כמובן שבמידה ואעבור זה יהיה באישור רופא)
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט

ד''ר חיים היילפרין
    17/10/2019

הכתובת לשאלות אלה היא הרופא המטפל בך, עדיף פסיכיאטר מנוסה המכיר היטב אותך ואת ההסטוריה הרפואית שלך. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רב, יש לי בעיה חמורה שאני סובל ממנה קשה כבר 10 שנים
    חיים
    11/10/2019

שלום רב, יש לי בעיה חמורה שאני סובל ממנה קשה כבר 10 שנים! יש לי רעד בראש בעיקר בקצה הראש איפה שמתחילה מערכת העצבים, הרעד הזה מחמיר שאני בלחץ, וגם שאני מזיז את הראש לצדדים, וגם בבוקר שאני קם, ויש לי גם קליקים קטנים בזמן הזזת הראש בצורות מסוימות, הבעיה הזאת מפריעה לי לתפקוד היום יומי ואני מרגיש שהחוט השדרה שנכנס לראש לא יציב ורופף ואני יכול לשחק איתו ולעשות קליקים חופשי כנראה הוא התנתק מהחיבורים, בנוסף הצוואר שלי נוטה קצת קדימה, עשיתי מלא תרגילים הלכתי להמון רופאים ולאף אחד אין פיתרון, מי יכול לעזור לי? אני מוכן לשלם כמה שצריך בשביל פיתרון לסיוט המוזר הזה שלא נגמר, תודה רבה לעוזרים, חיים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ראש לא יציב

ד''ר אודי אורן
    12/10/2019

לחיים שלום,
    נשמע באמת כמו סיוט. אני משער שכל הבדיקות הרפואיות לא העלו ממצאים כלשהם. על בסיס הנחה זו אני ממליץ לך לפנות לטיפול פסיכולוגי שיוכל לעזור לך להתמודד טוב יותר עם הקושי שאתה מתאר. טיפול EMDR הוא טיפול ממוקד ויעיל שאני מעריך יוכל לעזור לך ותוכל למצוא מטפל באזור מגוריך בעזרת פניה למרכז הישראלי ל-EMDR. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התקפי חרדה ודופק מהיר
    מור
    10/10/2019

היי
    אני סובלת כבר שנה (עקב גירושין) בהתקפי חרדה ודופק מהיר, אני לוקחת כל כמה חודשיים כדורי לישאה ולפעמים גם חצי וואבן ואז זה עובר לכמה חודשיים ושוב חוזר לי (אם אני ממש מתעצבנת ממשהו או לוקחת ללב), כבר שבוע ששוב זה חזר לוקחת כדורים ולא עוזר הלב דופק מהר ומפריע לשלוותי.. מה עליי לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התקפי חרדה

ד''ר חיים היילפרין
    10/10/2019

הטיפול התרופתי אינו הטיפול המומלץ בחרדה, ומשלב תפיסה שגויה (הרואה בתסמינים מחלה בפני עצמה במקום תגובה רגשית לגיטימית למצוקות אמיתיות) והתערבות שגויה (התמקדות בתסמינים ובהפחתת החרדה באמצעות תרופה במקום טיפול במוקדי המצוקה הראשוניים). למרות שהתרופות עשויות להקל על התסמינים (במקרה הטוב), הן אינן מטפלות בשורשי הבעיה (ולכן עלולות גם לקבע אותה) ויש להן גם תופעות לוואי מזיקות. את גילית כבר שאת מסוגלת להתמודד עם מצוקות חייך (עם ובלי כדורים) ובתקופה האחרונה את כנראה מתמודדת עם קשיים גדולים (או מצטברים) יותר. מנסיוני, במקרה כמו שלך די בשיחה אחת או שתיים איתי כדי להשיג הקלה משמעותית, ללא כל התערבות תרופתית, ואשמח לעזור לך בזה. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא מטרידה אותי מאוד...
    ספיר
    06/09/2019

יש דרך להרחיק את אמא שלי ממני? אני כבר בחרדות ממנה וממה שהיט מסוגלת, היא מדברת עליי עם העובדת סוציאלית ומדאיגה אותה, העובדת סוציאלית בעקבות זה באה אליי להטריד אותי בדירה שלי(אנע גרה לבד) וזה מפריע לי, ביקשתי שיניחו לי ואני לא צריכה עזרה ואני בסדר גמור, אמא שלי אומרת לעו"ס שאני לא רוצה לעזור לעצמי ושאני במצב קשה ושאני לא אוכלת,זה לא נכון , אמא שלי העלילה עליי דברים והמציאה עליי דברים ומדאיגה אנשים היא פנתה לגורמים כדי שיאשפזו אותי בכפייה אושפזתי לא מרצון והצלחתי לצאת אחרי וועדה, אני לא מסוכנת לעצמי ולא לסביבה שלי, אני ביקשתי מאמא שלי שתניח לי ותיתן לי לחיות והיא כמו עלוקה לא עוזבת אותי וכל הזמן מדברת עליי עם אנשים כמו העובדת סוציאלית שבאה לפה ודפקה לי בדלת וביקשתי ממנה ללכת כי אני יודעת שהיא באה במטרה להטריד והיא לא הלכה והמשיכה לדבר לעצמה ואני התעלמתי, אני לא רוצה את ההטרדות האלה יותר, ואיך פסיכאטר מחוזי הסכים לחתום על צו אישפוז בכפייה אם הוא מעולם לא ראה אותי ולא דיבר איתי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא מטרידה

ד''ר חיים היילפרין
    06/09/2019

יש לא מעט דברים שאת יכולה לעשות כדי להגן על עצמך - פני לאיש מקצוע (פסיכולוג, פסיכיאטר, עו"ס) שיוכל, על בסיס היכרות מעמיקה איתך ועם ההיסטוריה הרפואית שלך, לעמוד לצידך ולהנחות אותך כיצד להתנהל בצורה מיטבית מול אימך ובכלל. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על המענה ..

ספיר
    06/09/2019

אמא שלי בעצמה פנתה לעו"ס האזורית,
    היא עשתה הכל כדי שיאשפזו אותי בכפייה, לצערי העו"ס לא משתפת פעולה איתי היא משתפת פעולה עם אמא שלי, אני לא קטינה אני אשה בוגרת ויודעת מה אני עושה ומה אני מרגישה, אני מרגישה זלזול מצד העוס שעושה דברים בניגוד לרצוני, עם אמא שלי ולפנות לגורמים כדי לגרום לאשפוז שלי לא ברצוני, העוס לא מכבדת את הזכויות שלי כאדם, ביקשתי ממנה לא ליצור איתי קשר ולא לבוא אליי לדירה, והיא שוב הופיעה פה ואני לא מעוניינת בקשר איתה, ולמרות שביקשתי מאמא שלי ומהעוס לא לדבר עליי אחת עם השנייה הן ממשיכות לפגוע בי ולשתף פעולה ביניהן מאחורי הגב שלי, ולקבל החלטות לגביי החיים שלי במקומי .
    עם אבא שלי המצב הרבה יותר טוב הוא לא כמוה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה חלקית

עו"ד
    20/09/2019

לא מתיימר להחליף חוות דעת רפואית/פסיכולוגית. אחת האפשרויות היא לפנות לעו"ד כדי שיפסיק את ההטרדות. הרשויות חייבות לכבד את האוטונומיה שלך ולא להטריד אותך ללא היתר מצד בית המשפט.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טראומה מאשפוז בעבר הרחוק
    דלית
    07/09/2019

אתם כתבתם לי ללכת לטיפול זה בדיוק הבעיה אני פוחדת ללכת לטיפולים פסיכיאטרים ופסיכולוגים עקב הטראומה שעברתי בעבר אני גם לא מתכוונת בשלב זה ללכת לטיפול פסיכיאטרי ופסיכולוגי יש אפשרות של טיפולים אחרים שיכולים לעזור? אולי טיפולים אלטרנטיביים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טראומה

ד''ר חיים היילפרין
    07/09/2019

זה כל העניין, דלית - התשובה היא לא. מטבע הדברים, אין אלטרנטיבות לאיש מקצוע מוסמך ומיומן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ודפיקות לב מהירות
    דלית
    06/09/2019

אני מטופלת בתרופות פסיכיאטריות אבל לא מעבר לזה. אין לי שום מסגרת לקום אליה בבוקר אני מחפשת עבודה והתנדבות עד עכשיו ולא מוצאת. אני קמה בבוקר ללא מטרה ומרוב שאין לי מה לעשות במשך היום אני מרגישה דפיקות לב מהירות לא יודעת מה לעשות אם עצמי אני די בודדה בחיים אין לי מסגרת תעסוקתית מטעם מסגרת כזו או אחרת אני מטופלת אצל רופא משפחה ואני לא מעוניינת בטיפול מעבר למה שאני מקבלת מהרופא משפחה אני עברתי טראומה בעבר מטיפולים שעברתי ואני לא מתכוונת לחזור לזה ובכל זאת אני רוצה לשאול אם אתם מסכימים כמובן כי אני לא בטיפול איך לעצור את הדפיקות לב המהירות בגלל חוסר עשייה מה אני יכולה לעשות כדי להרגיש יותר טוב?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך דפיקות לב מהירות חרדה

דלית
    06/09/2019

אני פוחדת לחזור לטיפולים בגלל הטראומות שחוויתי בעבר בטיפולים כאלו או אחרים ולכן בסיכום אם הרופא והמשפחה אני לא חוזרת לטיפולים האלה אני גם לא מעוניינת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח למענה תודה

דלית
    06/09/2019

שבת נפלאה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ודפיקות לב מהירות

ד''ר חיים היילפרין
    06/09/2019

אי עשיה והיעדר טיפול בוודאי שלא יפחיתו את תסמיני החרדה. עבודה בהתנדבות או בשכר, וכמובן טיפול הולם, עשויים לשפר משמעותית את מצבך. טיפול הולם יסייע לך גם עם הטראומה שיש לך מטיפולים קודמים. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ספורט ובעיות נפשיות- בירור
    ספ
    28/07/2019

היי, 1. רציתי לשמוע את חוות דעתך לגבי ספורט ובעיות נפשיות. השאלה היא שאלה כללית כי כל מקרה לגופו אבל אשמח לשמוע אם לדעתך ספורט אמור להקל בצורה משמעותית על הסובלים מבעיות נפשיות כאלה ואחרות והאם יש מחקרים שהוכיחו את זה? והאם גם הליכה מהירה נחשבת לדעתך לספורט לעניין הבעיות נפשיות? 2. נתקלתי לאחרונה במוצקר טבעי שנקרא X לדיכאון וחרדה. אשמח לשמוע את חוות דעתך לגביו במידה ולא שמעת אשמח אם תקרא עליו בגוגל ותחווה את דעתך (לצערי לא ניתן לצרף כאן לינקים)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ספורט ועוד

ד''ר חיים היילפרין
    09/08/2019

אין שום ספק שספורט מקל משמעותית על הסובלים מבעיות נפשיות, וריצה קלה עדיפה על הליכה מהירה (מצ"ב מאמר מתחילת השנה שמסכם מחקרים רבים ומדגיש בשורה התחתונה: התעמלות על בסיס שוטף איננה רק אופציה מומלצת, היא הכרחית לבריאות האדם בין השאר, מצוין שם שאם ניתן היה להפוך התעמלות לגלולה, ההתעמלות הייתה מייתרת 95% מכלל התרופות בשוק (לא רק הפסיכיאטריות)! לגבי המוצר הטבעי X (ערכתי את הודעתך שכן על פי חוקי הפורום אסור להעלות הודעות בהן יש משום פרסום ישיר או עקיף למוצר מסחרי) - המוצר הזה ודומיו חסרים ערך של ממש (וכאמור ספורט עולה עליהם ללא השוואה). בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה