פורום חרדות, טראומות, פחדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו התקפי חרדה, PTSD, חרדת בחינות, חרדה חברתית, פחד גבהים, פחד ממטוסים, קלאוסטרופוביה, פוביות אצל ילדים, חרדת ביצוע ועוד

מנהל הפורום

ד``ר חיים היילפרין
ד"ר חיים היילפרין
ד``ר אודי אורן
ד"ר אודי אורן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אודי אורן ללא פרסום בפורום

• פחד מנפילת אנרגיה
    נועם
    21/06/2022

שלום אני בן 29 וחי חיים טובים בריאים ומאושרים הפחד היחידי שיש לי שאני פוחד מנפילת אנרגיה ולכן דוחה מטלות פגישות וכו . לדוגמא אני קם בבוקר באנרגיית שיא ובשעה × פתאום נפילת אנרגיה ואין לי חשק להתקדם, זה קורה לי הרבה ימים בחודש ושאני באנרגיה טובה אז הפחד שהנפילת אנרגייה תגיע מעדד לי ומפריע לי
    מה היתם ממליצים לי לעשות ?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פחד מנפילת אנרגיה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בהנחה שאתה בריא פיזית אני מציע שתגיע לפסיכולוג

ד''ר אודי אורן
    21/06/2022

שלום, אני משער שעברת בדיקות רפואיות ושאתה בריא.
    אם לא, אנא עשה זאת.
    בהנחה שאתה בריא פיזית, אני מציע שתגיע לפסיכולוג המתמחה
    ב-EMDR שיוכל לברר את התבנית שתארת ולהתחיל טיפול
    שיוכל לעזור לך ולהקטין בצורה משמעותית את מספר ועוצמת
    הסימפטומים שאתה מתאר.
    בהצלחה, אודי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה מטיסה למרוקו
    פאני
    22/05/2022

שלום
    שמי פאני בת 59 אני צריכה לטוס למרוקו ל15 יום והתחלתי להרגיש חרדה מהטיסה מחשבות אם המטוס יקרה משהו וכל מני תסריטים מפחדים
    אני יכולה לציין שכבר טסתי להרבה מקומות ולא פחדתי היו לי חרדות וחששות איך היה וכו
    אבל עכשיו שאני מודעת שאין לי שליטה ויש טייס שאצלו השליטה זה התחיל להכניס אותי ללחץ וחרדה
    רציתי לשאול מה אתה מייעץ לי אני מאוד רוצה לטוס ולא לוותר ומצד שני פוחדת לקבל התקף חרדה קשה ומלחיץ
    תודה רבה לתשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    חרדה מטיסה למרוקו

הוספת תגובה

תמונה

• נוגד דיכאון לא משמין
    חן
    10/05/2022

היי,
    אני בת 32 ,סובלת מתסמונת קדם וסתית
    שמתבטאת בחרדה ודיכאון
    ניסיתי כמה סוגים ssri עזרו לי מעט
    במשך שנה וחצי
    ציפרלקס הכי השמין אותי
    פרוזק גם וגם לוסלטרל.

הפסיכיטארית נתנה וולבוטרין אבל גרם לי מיגרנות קשות מאוד
    3 פעמים ביום

אני כעת הפסקתי עם כל הכדורים
    ותוהה האם יש עוד כדור שיכול לעזור לי שלא גורם השמנה?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    נוגד דיכאון לא משמין

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ בנוגע לטיפול DBT
    עינבל
    06/05/2022

שלום!
    מאובחנת עם דיכאון חרדה וגם הפרעת אישיות גבולית.התחלתי טיפול DBT לפני כשבועיים,אך המטפלת היא לא פסיכולוגית/פסיכיאטרית אלא עו"ס בלבד.שאלתי היא,האם לפנות לפסיכולוג/ית שמטפלים בDBT או להישאר איתה?האם היא מוסמכת מספיק לטיפול בי ברגעי משבר/אובדנות/מצוקה?מבחינה כספית היא גובה כמו פסיכולוג בתחום,ואני תוהה האם ההחלטה להתחיל איתה טיפול במקום פסיכולוג היתה נכונה.

תודה על המענה

לקביעת תור
    סגירה
    ייעוץ בנוגע לטיפול DBT

הוספת תגובה

תמונה

• הכשרתם הפורמלית של מטפלים

ד''ר חיים היילפרין
    06/05/2022

הכשרתם הפורמלית של מטפלים או הגישה הספציפית בה הם משתמשים הם רק חלק ממה שקובע את איכות הטיפול. אישיותם וניסיונם המקצועי, למשל, חשובים לא פחות (במיוחד לגבי שאלת ההכלה ברגעי משבר\אובדנות\מצוקה). על על השאלה האם היה נכון להתחיל עם המטפלת בה בחרת תוכלי לענות בעצמך בתוך מספר מפגשים. ואם היא אינה עונה על צרכייך, חפשי מטפל\ת מקצועי\ת ומנוסה יותר. בהצלחה!
    ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעה נפשית הוא חרד מכל דבר חתולים .
    שולמית
    29/04/2022

מאז תחילת הקורונה תקף את בני שגעון הסטרליות שוטף את היידים מספר פעמים וטוען שהכל מזוהם. נעזר בכדורים פרוזק רצה להתאשפז בביהח לחולי נפש בטירה אבל לא מקבלים אותו במה אני יכולה לעזור לו בתור אמא לחזור לעצמו. כל דבר בבית חד פעמי. כדי שיהיה מרוצה הכל חד פעמי גזר שמיחות כי הכל מזוהם בעניו. זרק הרבה בגדים ואוכל כי זה מזוהם לא הגיוני זה לא עובד הוא מודע לבעיה שלו והוא רצה טיפול ואיני יודעת למי לפנות הוא בן עם אייק יו גבוה ולכן אני חסרת אונים הוא משפטן מקצועיי יודע חוקים וליישם אותם לדבר איתו זה תענוג אבל לא יודעת מה תקף אותו בן 44 לא נשוי ואין ילדים או חברה. לקחתי אותו אלי שלא ישאר לבד בבית יש כלב בבית קטן שהוא לא חרד ממנו אוהב אותו מאוד הכלב קשור אלי אבל גם קשור אליו

הוספת תגובה

תמונה

• גרמופוביה- מה עושים עם זה לעזאזל?!
    אנונימוס
    26/04/2022

גרמופוביה זה די אבחון עצמי אבל מרגיש לי לנכון לנוכח העובדה שכל דבר (חיצוני או פנימי של הבית) גורם לי לרגשות של "זה מלוכלך, זה לא נקי" ומביא אותי למצב של שטיפת ידיים קיצונית ואף יותר- מקלחות מרובות, החלפת בגדים/מצעים מרובה, כביסות וכו' על מנת להרגיש ניקיון ולא משנה כמה ההגיון אומר אחרת החרדה מתגברת על ההגיון.
    זה התחיל מהקורונה שאז היה לי חשש מובהק מהנגיף ואז זה התפשט לחיידקים ולכלוך בכללי. כל דבר ואני מתכוונת *כל דבר* מצית אותי וגורם לי להתקפי חרדה וחששות של "האם נקי" שלא מרפות ממני ולא נותנות לי להתרכז בשום דבר אחר.
    הייתי בטיפול מיינדפולנס ובטיפול cbt אך מרגיש לי כאילו זה לא עזר, זה הביא להחלשה רגעית במצב (מציינת- החלשה, עדיין היה חשש ושטיפה ופחד) אך לא מרגישה כי זה אי פעם עזר לי ב100% שיכלתי לחשוב באופן רציונלי ולחזור לנהל אורח חיים בריא ועכשיו המצב חזר ואף החמיר.
    קשה לי אפילו עם האנשים הכי קרובים מסביבי כי אני כל הזמן בחששות של "במה הם נגעו? האם הידיים/בגדים שלהם נקיות?"
    זה גורם לסבל רב, בין אם זה לי ובין אם זה ליקרים שלי שגם רואים אותי במצב כזה וגם סובלים מכל המחשבות האי רציונליות שלי.
    האם יש מה לעשות עם זה? משהו שיעזור לי לחזור לעצמי ולחזור לחיות?

הוספת תגובה

תמונה

• פני לטיפול אצל פסיכולוג קליני המתמחה בחרדות

ד"ר היילפרין
    28/04/2022

פני לטיפול אצל פסיכולוג קליני המתמחה בחרדות. מניסיוני, במקרים כמו שלך די בשיחה או שתיים כדי לחוות הקלה משמעותית ואשמח לסייע לך בזה. בהצלחה!
    ד"ר היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הייתי כבר בטיפול CBT ולא הרגשתי שזה עזר

אנונימוס
    29/04/2022

קודם כל, תודה על התגובה.
    אציין שוב כי כבר הייתי בטיפול cbt ולא הרגשתי שזה עזר.. עובדה גם שהמצב חזר לעצמו ובאופן יותר חמור..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוזמפיק גורם לחרדה?
    דבורה
    13/04/2022

האם זריקת אוזמפיק יכול לעורר חרדה למי שסובל כבר מחרדה? נוטלת פריזמה 60 מג כבר מספר שנים ולאחרונה התחלתי אוזמפיק ומרגישה שהחרדה התעוררה לי. יש קשר?

לקביעת תור
    סגירה
    אוזמפיק גורם לחרדה?

הוספת תגובה

תמונה

• האם עליית מפלס החרדה קשורה לשינוי תרופתי או פסיכולוגי

ד''ר אודי אורן
    25/04/2022

שלום, אני ממליץ כי תפני בעניין לרופא העוקב אחרי הטיפול התרופתי שאת מקבלת. ללא רקע פסיכולוגי ורפואי מתאים קשה לענות על השאלה. כמעט כל אדם הסובל מחרדות הוא בעל רגישות שהיא גבוהה מהממוצע לשינויים שונים. אין לי אפשרות לדעת האם עליית מפלס החרדה קשורה לשינוי תרופתי או פסיכולוגי.
    בברכה
    אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה מחזרה של סרטן
    גל
    16/04/2022

יתכן שסרטן שהיהה מאוד פשוט ברחם ונותח, שב.
    תוצאות פט סי טי השבוע.
    אינני מסוגלת לחשוב לתפקד או לחיות.
    מה הטעם?

לקביעת תור
    סגירה
    חרדה מחזרה של סרטן

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ממחלה

ד``ר חיים היילפרין
    17/04/2022

הטעם פשוט - גם במקרה הכי גרוע את תבריאי והכל יהיה בסדר. ואם את רוצה להחליף את החרדה הפוסט-טראומתית ממנה את סובלת בהערכה עמוקה יותר של כל רגע בחיים, פני לטיפול אצל פסיכולוג קליני המתמחה בחרדות. מניסיוני, במקרה שלך אין צורך ביותר ממספר שיחות ואשמח לסייע לך בזה. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חבל שהפסיכאטרים לא מזהירים לגבי האלכוהול
    מאור
    08/04/2022

קראתי מאמר בנושא נזקי האלכוהול וחשוב ליידע את הציבור ,חברי הנהלת אילסם, הפסיכיאטרים, המתמחים בתחלואה כפולה (קיום מחלת נפש במקביל להתמכרות לחומרים), מזהירים כי שתייה מרובה עלולה להוביל להתפרצות הפרעות נפשיות. • בעיות נפשיות - חולים במחלות כמו: סכיזופרניה, הפרעה דו-קוטבית והלם קרב, הנעזרים בתרופות פסיכיאטריות, מצבם עלול להחמיר בעקבות שתיית אלכוהול. בפועל, ניכרת אצלם החמרה במצב ועלייה באשפוזים חוזרים עקב שתיית האלכוהול. במהדורה הרביעית של המדריך הדיאגנוסטי והסטטיסטי להפרעות פסיכיאטריות, הופיעה לראשונה קטגוריה הכוללת הפרעות פסיכיאטריות שהתפתחו כתוצאה מצריכת אלכוהול. כיוון שלאלכוהוליזם השפעות רבות על הפעילות המוחית, בהתאם גם ניתן לראות כי ישנן הפרעות רבות ביותר שיכולות להופיע על רקע אלכוהוליזם. בין היתר מדובר בהפרעות מצב רוח, הפרעה פסיכוטית, שיטיון, הפרעות שינה ועוד. המאפיין המובהק של כל ההפרעות שמקורן באלכוהוליזם הוא שהן התפתחו בעקבות ההשפעה הפיזיולוגית של האלכוהול. כמו כן, בניגוד למשל להפרעה פסיכיאטרית שלא נובעת כתוצאה מאלכוהוליזם, הפרעה פסיכיאטרית הנובעת מאלכוהוליזם צפויה לחלוף גם ללא טיפול, למעט טיפול תומך, תוך מספר שבועות לאחר הפסקת השתייה.

הוספת תגובה

תמונה

• קלונקס לוריוון או בונדורמין
    יעלה
    29/03/2022

בעלי , בן 67, חודשיים לאחר ניתוח הומירוס בזרוע. עדיין עם כאבים לא חזקים ולוקח לפני השינה אופטלגין.
    הבעיה שהוא מתעורר לעתים לפנות בוקר ולא יכול להירדם.
    נתתי לו קלונקס 0.5(שאני משתמשת) וישן נהדר עד בוקר. בלי אופטלגין.
    ברור לי שזה לא בהמלצת רופא...אולם שאלתי אם הוא יכול לקחת קלונקס במשך שבועים נוספים....
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בקלונקס

ד''ר אודי אורן
    29/03/2022

שלום, ממליץ בחום להתייעץ עם הרופא שמכיר את בעלך. כעיקרון שימוש לפרק זמן קצר לא צריך להוות בעיה אבל איני חושב שהחלטה כזו צריכה להתקבל ללא ליווי רפואי.
    בברכה
    אודי אורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד עם חרדה קשה באמצע החיים
    אברהם
    22/02/2022

שלום דוקטור .. לפני שנתיים במקרה לגמרי התגלה אצלי גידול דרגה 1 במוח שנקרא גליומה עברתי ניתוח והוציאו את זה אם עושים לזה כריתה מלאה אז יש סיכוי שלא יהיה חזרה של התהליך .. היום אני בגיל 35 ונשוי ומאז הניתוח אני כל יום בוכה על מה יהיה אם יחזור יש לי ילדות קטנות שלידם אני עושה כאילו הכל טוב ואיך שהם הולכות לישון ישר מתחיל לבכות לא רוצה לראות אנשים ותמיד מרגיש שעולה הבכי ... לוקח ציפרלקס שלא ממש עוזר אני תמיד חושב על זה אפילו שאני אוכל או עובד וישר מתחיל לבכות מרגיש שזה גדול ממני .. אין לי יותר שמחת חיים כל יום הולך לישון מקודם מאוד ... ומרגיש שאף אחד לא מבין אותי באמת

הוספת תגובה

תמונה

• התגובה הרגשית שלך מובנת לגמרי בנסיבות

ד''ר חיים היילפרין
    22/02/2022

התגובה הרגשית שלך מובנת לגמרי בנסיבות, אברהם. פנה לטיפול אצל פסיכולוג קליני שמתמחה בטיפול בחרדות. מנסיוני, במקרה כמו שלך די במספר מצומצם של שיחות ואשמח לסייע לך בזה. בהצלחה!
    ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החרדה מונעת ממני לחיות חיים שלווים ורגועים
    אנונימית
    20/02/2022

היי אשמח להתייעצות ..
    אני בת 25 תמיד הייתי ילדה עם חוסר ביטחון והייתי נמנעת ממצבים חברתיים או בכללי.. אבל זה הלך והתפתח עם השנים עד שהגעתי להפרעה קשה בתפקוד.. החרדה מונעת ממני לחיות חיים שלווים ורגועים
    אני כל בוקר ועד שהולכת לישון עם דופק מהיר עם מחשבות טורדניות שלא משחררות.. זה בעיקר דאגה בגלל העתיד ובגלל המצב שנמצאת בו מרגישה שאף אחד לא מבין אותי..
    הולכת לפסיכאטרים והם רק דוחפים לי כל פעם מרשמים חדשים לתרופות חדשות .. מחכה בסבלנות ובצפייה חודש וחצי+ כל פעם (כי זה הזמן שצריך להמתין בשביל לראות האם התרופה משפיעה או לא) וכלום ושום דבר! אפילו לא הטבה קלה... רק אכזבות,בזבוז זמן ויותר חרדה !
    הייתי אצל פסיכולוגית אני בן אדם שלא אוהב לשתף.. לא הצלחתי להיפתח למרות שניסתה . לא קל לדבר על קשיים אני תמיד מרגישה חנוקה אני לא בטוחה גם שדיבור על העבר יעזור..זה פשוט מחשבות לא טובות שהמוח שלי אימץ שנים..לחשוב שהעולם מפחיד.. אם היתי אולי מטפלת בזמן יכול להיות שהיה קל להחלים מזה
    כדורים לא עוזרים .טיפול פסיכולוגי לא . האם אני הולכת לחיות כך עד סוף חיי?):

הוספת תגובה

תמונה

• פחד ממעליות במקום העבודה
    קובי
    14/02/2022

לאחרונה התחלתי מקום עבודה חדש ואני אוהב את מקום העבודה ואת האנשים, הבעיה היא שיש לי פחד ממעליות בגלל הפחד להיתקע במעלית.
    כאשר אני עולה במעלית עם אנשים אני לא מרגיש חרדה, אבל כאשר אני נאלץ לעלות לבד במעלית בימים שבהם אני מסיים את העבודה מאוחר אני מרגיש לחץ נפשי וחרדה מהפחד להיתקע במעלית.
    איזה דרכים יש להתמודד עם פחד ממעליות?

לקביעת תור
    סגירה
    פחד ממעליות במקום העבודה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד ממעליות וייעוץ עם פסיכולוג קליני

ד``ר חיים היילפרין
    15/02/2022

פנה לפסיכולוג קליני שמתמחה בטיפול בחרדות (פוביה). במקרה שלך אין צורך ביותר משיחה אחת ואשמח לסייע לך בזה. בהצלחה!
    ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ממחטים לא מקבל טיפול רפואי
    יערית
    09/01/2022

זקוקה לעזרה ויעוץ.
    הבן שלי בן 17.5 חרדתי ממחטים בצורה קיצונית אינו מקבל טיפול רפואי לא עושה בדיקות דם שנים.... כרגע אין לו תו ירוק ואף מטפל לא מקבל אותו.. הבן מתוסכל מזה מאוד
    לא רוצה סתם לשלם כסף .. חשוב לי להגיע לאדם הנכון שפגש מקרים כאלו וטיפל בהם..
    איזה מטפל עליי ללכת? פסיכולוג? פסיכיאטר? אם יש מניסיונך אדם שכזה לעזרה והכוונה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדת מחטים ומדובר בפוביה פשוטה יחסית לטיפול

ד''ר אודי אורן
    09/01/2022

שלום, מדובר בפוביה פשוטה יחסית לטיפול בעזרת מטפל המתמחה בגישת ה-EMDR או גישת ה-CBT. פני דרך קופת חולים או דרך עמותת EMDR או אי"טה. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם EMDR הוא טיפול שמתאים גם לרצף האוטיסטי
    אלי
    12/12/2021

שלום. האם Emdr הוא טיפול שמתאים גם לרצף האוטיסטי . לבוגרת בתפקוד גבוה……….

הוספת תגובה

תמונה

• EMDR למטופלת על הרצף

ד''ר אודי אורן
    12/12/2021

שלום,
    EMDR הינו טיפול פסיכולוגי שאינו מתמקד בדיבור ואינו תלוי ברמת אינטיליגנציה או מיקום על הרצף. יש נסיון לא מבוטל של טיפולי EMDR עם אנשים על הרצף, בודאי כאשר התפקוד הוא גבוה. אם תבדקו בgoogle scholar תוכלו לקרוא מאמר על הנושא. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה