פורום חרדות, טראומות, פחדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו התקפי חרדה, PTSD, חרדת בחינות, חרדה חברתית, פחד גבהים, פחד ממטוסים, קלאוסטרופוביה, פוביות אצל ילדים, חרדת ביצוע ועוד

מנהל הפורום

ד``ר חיים היילפרין
ד"ר חיים היילפרין
ד``ר אודי אורן
ד"ר אודי אורן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אודי אורן ללא פרסום בפורום

• ייעוץ בנוגע למה שעובר עלייי האם זה תסמיני חרדה
    אנונימית
    05/03/2024

שלום דוקטור אני בריאה בדרך כלל בת 26 אחרי לידה ע"פ ילד בן 10 חודשים הייתי מתאמנת באופן קבוע עד לפני 3 חודשים שהפסקתי בגלל חוסר זמן , לפני כ 3 שבועות הגעתי למיון עכב אירוע מסויים . יצאתי מהבית וקיבלתי דקירה חזקה בשריר ולאחר מכן הרגשה של זרוע אחורית תפוסה המשכתי בנסיעה והתחילו גם כאבי הבטן לחץ , זיעה , בלבול לא הבנתי מה קורה והייתי בטוחה שאני לחוצה כשהגעתי לייעד לחברה הבנתי שזה לא עוזב אותי ומתחילה להיות מסוחררת וביקשתי שתחזור אותי למיון הגעתי מבולבלת וחצי מעולפת עם טכיקרדיה קצב לב 119 במנוחה ורעד בגפיים נירולוג אבחן אמר שהכל תקין עשו אקג גם עליו אמרו שתקין , בדיקת דם יצאו תקינות ושללו טרופונין /אירוע לבבי . נתנו נוזלים והרגשתי קצת יותר בהכרה ניתן לומר ב 4 בבוקר שיחררו
    למחרת קמתי בבוקר ושוב כאב בטן ונימול ידיים מלעמלה עד מטה ביקשתי שיקחו אותי להורים
    שבוע אצלהם עם סריקה כזו שבעקבות מתחיל דופק ומעוקה כאבי בטן וכאבי לסת במהלך היום ישנתי ופחדתי שיעזבו אותי לבד עד כדי בכי עשו אבא שלי לקח ממני בדיקות דם נוספות ונתן תמיסות עם תרופה לשחרור עוויתות בבטן ושרירים )הוא רופא . לאחר מכן חשתי יותר בטוב . תוצאות יצאו תקינות . חזרתי לבית שלי ולמחרת עוד פעם חשתי ברע באיזור החזה והיד רצתי לאקג האחות עשתה ואמרה שהכל תקין וזו כנראה חרדה אמרה לי לקחת ולריאן באותו יום לקחתי 2 ולקראת הערב קיבלתי אגרסיה רצינית הייתי בטוחה שאני חווה התקף לב , הלב כמעט יצא מהמקום וכאב חזק , סחרחורות רעד רציני ביקשתי מבעלי שיזמין אמבולנס אבל ניסה להרגיע ולומר שזו חרדה ושאנסה לנשום .
    למחרת רצתי לקרדיולוגית שראתה את כל הבדיקות ואמרה שחושבת שזה התקפי חרדה והפנתה לאקו לב + נתנה לי קלונקס . שבוע לקחתי קלונקס שרק הוריד קצת את האגרסיות אבל לא הפריע מזה להגיע עוד פעם דופק חזק במהלך היום פולס בגב בשריר והרגשה של פחד העיקר. הגעתי לרופא משפחה אבחן חרדה ודיכאון והחליף ללוריוון כעת יום 3 איתם אבל עכשיו כל בוקר שאני קמה מתחיל כאב בכתף שמאל , במרפק והרגשה לא טובה של לחץ בחזה לצד הצלעות . הייתי אצל נירולוג שגם אמר שאין מקור למשהו נירולוגי אלא חרדתי והוסיף תרופה למקרי חרום אפרודיל או משהו כזה. אנדריקולוג שלל גם בעיות . צריכה לקבל תשובות של דופלר לב . ומחר יש אקו לב
    כרגע כבר 3 שבועות אני מרגישה שמאבדת את השפיות וסובלת וזה מפריע לי בתפקוד היום יומי
    כשאני לוקחת לוריוון לא מרגישה את קצב הלב החזק וגם הכאבים קצת פחות מורגשים (ברור זה מרפה שרירים ומוריד דופק)
    שבוע הבא יש לי תור לפסיכולוג להערכה
    לפי כך מג שהצגתי כאן
    תוכל לתת לי את דעתך ולהרגיע אותי או לתת לי כלי כלשהו כי אני באמת סובל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חרדת בחינות אצל בני בן האחד עשרה
    יפית
    03/03/2024

היי.
    הבן שלי בן ה11 סובל מחרדת בחינות קשה.
    הוא כבר שבועיים בבית ולא רוצה לחזור.
    האם יש המלצה לפסיכולוגית קלינית טובה ופסיכיאטרית מאיזור המרכז? אנחנו מרחובות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• החלמה חלקית מ crps
    אמי טוק
    19/11/2023

לוקה בירידה בזיכרון.
    o צעקות וקללות לעבר מושא הזעם או לחלל האוויר
    o האטמות וחוסר יכולת לשמוע את האחר
    o העלבות וצעקות על מישהו אחר
    o קוצר נשימה
    o אגרסיביות ובמקרי קיצון אלימות פיזית ומילולית
    נמצא בזוגיות אם בת זוג בעלת התנהגות חרדתית
    לוקח ויפאקס 225 מילגרם ביום
    טיפול פסיכולוגי שבועי מזה 5 שנים

לקביעת תור
    סגירה
    החלמה חלקית מ crps

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש קשר בין קושי בבליעה לכאבי גב?
    די
    26/09/2023

הוספת תגובה

תמונה

• האם מותר לנהוג אחרי קלונקס
    דוד
    09/07/2023

הוספת תגובה

תמונה

• נהיגה תחת קלונקס

ד''ר חיים היילפרין
    03/09/2023

רצוי שלא לנהוג בהשפעת קלונקס (בשל ההאטה בתגובה וההשפעה המרדימה שלו).
    ד"ר היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 10 עם פחדים. האם מצריך טיפול
    איה
    25/07/2023

שלום. בתי בת ה10. בכל פעם שנתקלת באנשים שצועקים באופן חריג יחסית היא נבהלת מאוד, בוכה ורוצה מהר ללכת מהאזור. דוגמאות למקרים: כשהיינו בבית קפה והיה אדם שנראה קצת לא בסדר נפשית שהסתובב ודיבר וצחק לעצמו בקול. או מקרה בו 2 הורים בטיול שנתי שהיתה רבו והרימו קולות אחד על השני. גם כשהיתה אזעקה של המעלית בבניין בעת שהיינו בבית. בכל המקרים בתי נבהלה ובכתה . גם מפחדת לשמוע חדשות אם בטעות שומעת ישר אומרת שלא רוצה לשמוע ושנסגור . כששואלים אותה מה הפחדים שלה היא אומרת גנבים בלילה ( לא מבוסס על איזה מקרה שמכירה). לעיתים קרובות ישנה איתנו. בכללי היא ילדה מאוד שמחה ווצחקנית אפילו עם בטחון ומוחצנת. לא מתביישת לדבר עם אנשים. האם ההתנהגות מצריכה טיפול?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פחדים

ד''ר חיים היילפרין
    03/09/2023

כן, פני לפסיכולוג קליני שמתמחה בטיפול בחרדות אצל ילדים. בהצלחה!
    ד"ר היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות קשה לחדשות בטלגרם
    יוסי
    02/07/2023

היי שמתי לב לאחרונה שיש לי התמכרות קשה לחדשות בטלגרם ברמה שאני חייב להתעדכן כל 5 דקות קראתי שזה יכול לגרום להשפעות פסיכולוגיות שליליות כמו חרדה סטרס לחץ . האם זה בהכרח גורם לזה האם מרגישים שיש חרדה וסטרס כתוצאה מההתמכרות אשמח למענה תודה .

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות לטלגרם

ד''ר חיים היילפרין
    03/09/2023

התמכרות לטלגרם (ובכלל) בוודאי עשויה לגרום לחרדה ולסטרס, וזו סיבה מצוינת נוספת להיגמל מההתמכרות! בהצלחה!
    ד"ר היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש לי פוסט טראומה?
    בדוי
    02/07/2023

אז אני עברתי אונס בגיל 4 מצד אבי והוא יצא מזה חף מפשע ואני רוצה לדעת האם יש לי פוסט טראומה איך בודקים?

לקביעת תור
    סגירה
    האם יש לי פוסט טראומה?

הוספת תגובה

תמונה

• פוסט טראומה

ד''ר חיים היילפרין
    03/09/2023

פנה לפסיכולוג קליני שמתמחה בטיפול בטראומות להערכה ולטיפול. בהצלחה!
    ד"ר היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד מטיסה כדורים שקיבלתי
    אתי
    02/07/2023

לקביעת תור
    סגירה
    פחד מטיסה כדורים שקיבלתי

הוספת תגובה

תמונה

• פחד מטיסה

ד``ר חיים היילפרין
    03/09/2023

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות על מריחואנה רפואית:
    ל`
    22/07/2023

שלום רב: אם רושמים לי מרשם של מריחואנה רפואית (קנאביס) בדרך של עישון, האם העישון ספציפית רק של המריחואנה הרפואית מזיקה לדרכי הנשימה כי במהלך העישון יוצאים חומרים לא בריאים? האם עדיף לצרוך את המריחואנה הרפואית בדרך של שמן ולא בדרך של עישון? בויקיפדיה רשום שאנשים הסובלים מפוסט טראומה ומקבלים לכך מרשם מפסיכיאטר מוסמך עלולים לחלות בדלקת גרון, דלקות בסמפונות, ודלקות במערכת הנשימה העליונה אם המריחואנה הרפואית נצרכת בדרך של עישון ולא בדרך של שמן קנאביס.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלות על מריחואנה רפואית:

הוספת תגובה

תמונה

• עישון מריחואנה רפואית

ד''ר אודי אורן
    23/07/2023

שלום, אני ממליץ להתייעץ עם הרופא שנתן לך את המירשם. רק הוא מכיר את מצבך הרפואי. בברכה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד שהקרובים שלי ימותו
    דדדד
    26/06/2023

כבר שנה שלמה שזה בא לי בגלים
    אני חושבת הרבה על מוות של משפחה, חברים קרובים...
    אני לא יודעת איך להתמודד עם זה ואני לא ישנה טוב,
    יודעת שהכל בראש, ניסתי להתחיל להתאמן, לראות טלווזיה לקרוא ספרים, לצאת לבילויים אבל תמיד זה חוזר. בעיקר שאני לבד. אי אפשר שתמדי יהיה איתך מישהו 24/7. למרות שגם עם אנשים זה פתאום מופיע. אני לא יודעת איך להתמודד מרגישה מטורפת , רופא משפחה הביא לי וואבן, ציפרלקס, כלום לא עוזר לי, החרדות הלחצים תמיד קיימים. הקטע שאני לא מפחדת ממוות על עצמי, נטו על הקרובים. איך אפשר להמשיך ככה, ולא רוצה ללכת לפיסוכולג ולהרגיש משוגעת או לא תקינה עם עצמי[זה לא בהכרח ככה]. מה עושים

לקביעת תור
    סגירה
    פחד שהקרובים שלי ימותו

הוספת תגובה

תמונה

• פחד ממות של קרובים

ד"ר אודי אורן
    01/07/2023

שלום, טיפול תרופתי אינו הפתרון לבעיה שאת מציגה. מפתיע אותי שאין לך בעיה לקחת תרופות פסיכיאטריות אבל את חוששת ללכת לפסיכולוג. טיפול פסיכולוגי הוא דבר מקובל שלא מעיד על "שגעון/חוסר תקינות". ממליץ לך בחום לנסות טיפול פסיכולוגי. חבל שתמשיכי לסבול. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה מנסיעות כאשר לא אני נוהגת
    טובה
    05/06/2023

אני סובלת מחרדה כאשר לא אני היא הנוהגת בכלי הרכב אלא מישהו אחר הוא הנוהג. החרדה התעוררה בעקבות חוויה שלילית של נסיעה עם מישהו שנהג שצעק עליי בשעת הנהיגה. אני רואה במה שקרה אירוע טראומטי וככל שחולף הזמן היא כאילו מתגברת. האירוע קרה לפני מספר שנים וניסיתי פה ושם לנסוע עם אחרים שנהגו אך לא באוטובוס שם החרדה היא קשה. אני מוצאת את עצמי נמנעת מנסיעות עם אחרים אם הם נוהגים ונרגעת כאשר אני תופסת את ההגה בידיים. נראה לי שזה קשור לשליטה.
    מדובר על כל כלי הרכב- אוטו, אוטובוס, רכבת ומטוס. מה עליי לעשות כדי להתגבר על החרדה/ הפחד?

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ננסיעות

ד``ר אודי אורן
    01/07/2023

שלום, לבעיה שאת מציגה יש פתרון. פני לטיפול ממוקד בטראומה/חרדה כמו EMDR או CBT.
    תוכלי למצוא מטפלים כאלו בקופת חולים או במרכז הישראלי ל-EMDR. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך לבצע גמילה מסימבלטה
    טליה
    15/06/2023

מבקשת לדעת איך אפשר להיגמל מהתרופה? אני במינון של 30 מג ליום. בבוקר. אנא עזרתכם

לקביעת תור
    סגירה
    איך לבצע גמילה מסימבלטה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מסימבלטה

ד''ר אודי אורן
    01/07/2023

שלום, אנא התייעצי עם הרופא שרושם לך את המרשם לתרופה. האינטרנט אינו מקום לקבלת עצות מסוג זה. את זקוקה למעקב רפואי שינחה אותך. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ALT גבוה בשל התמכרות קלה לאלכוהול:
    לי
    01/07/2023

שלום רב - כתוצאה מסכסוך שכנים מר ונמהר שהיה לי בעבר, התחלתי לפתח תלות באלכוהול - ובבדיקת הדם האחרונה שעשיתי גיליתי שיש לי ALT גבוה ולפי קריאה באינטרנט הדבר מצביע על הצטברות רעלים בכבד.
    אני מאוד רוצה להתחיל לקחת את עצמי בידיים ולהתחיל להפחית בהרגלי השתיה שלי, במיוחד כאשר אני כיום עזבתי את בית ההורים ואני רוצה לפתוח בחיים חדשים.
    אולם - מאוד קשה לי להפסיק לגמרי לא לשתות אלכוהול בכלל, אחרי שראיתי שיש לי ALT גבוה בדם אני כבר התחלתי להפסיק לשתות יין בצהריים ואני גם מנסה להימנע מלשתות בקבוק בירה לפני השינה - אולם אני יודע שלהפסיק לגמרי את שתיית האלכוהול יהיה לי קשה.
    אני נפלתי לטיפה המרה על מנת למצוא מפלט מהסכסוך שהיה לי עם השכנים, ומאז בנוסף לבעיית האלכוהול אני מתקשה להירדם בלילות, מתקשה להחזיק מעמד לאורך זמן במקומות עבודה, אבל עכשיו אני מבין שאם אני לא אתחיל לקחת את עצמי בידיים אני עלול לגרום לעצמי לנזק בלתי הפיך לכבד כמו גם לגרום לעצמי לנזק בלתי הפיך לקריירה שלי מבחינה מקצועית ותעסוקתית.
    אני כן מעוניין בטיפול - אבל אני יודע שטיפול תרופתי יגרום לי להתמכר לזה במקום לאלכוהול, ולכן אני יודע שאני צריך להיגמל מאלכוהול באופן זהיר ומידתי ולא בבת אחת.
    אבא שלי כבר הבין שיש עימי בעיה, והוא הביע בפניי את מורת רוחו על כך שכל פעם בחצי שנה אני מחליף מקום עבודה, אבל היה לי קשה להכיר בבעיה ורק אחרי שבבדיקת הדם האחרונה גיליתי שאני גורם לעצמי לנזק לכבד התחלתי להכיר בבעיה.

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות

ד''ר אודי אורן
    01/07/2023

שלום, יכול להיות שבדיקת הדם הזאת תשנה לך את החיים לטובה. אתה צריך לפנות באופן דחוף לטיפול דרך קופת חולים ו/או דרך משרד הבריאות. זה תהליך ארוך שמחייב מעורבות של אנשי מקצוע.
    אתה יכול גם להעזר בקבוצת תמיכה בשם אלכוהוליסטים אנונימיים.
    בהצלחה בהצלת חייך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אינסומניה גם סובל מטראומות וקושי להירדם
    יוסף הלר
    06/06/2023

אני לוקח בקביעות טרזודיל 50 ושלושה רבעים של בודורמין. אני קם בקושי בבוקר ומרגיש תשישות כל היום. רופא נוירולוג יעץ לי לקחת אגאבפנטין 300 ולרדת בהדרגה מהבונדורמין, בגלל שאני מרבה להתהפך בלילה. האם יש הצדקה לקחת אגבפנטין לרגליים לא שקטות? אני חושש שלא אוכל לקום בבוקר בגלל עומס הכדורים.

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות

ד"ר היילפרין
    10/06/2023

כפסיכולוגים, איננו יכולים לייעץ לך בענייני תרופות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה