פורום חרדות, טראומות, פחדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו התקפי חרדה, PTSD, חרדת בחינות, חרדה חברתית, פחד גבהים, פחד ממטוסים, קלאוסטרופוביה, פוביות אצל ילדים, חרדת ביצוע ועוד

מנהל הפורום

ד``ר חיים היילפרין
ד"ר חיים היילפרין
ד``ר אודי אורן
ד"ר אודי אורן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אודי אורן ללא פרסום בפורום

• חרדה מהבוס בעבודה בת 46
    יפעת
    21/03/2021

שלום רב
    בת 46 ,עובדת כשנה במקום הנוכחי .היה לי מנהל מדהים שעזב,הגיע מנהל חדש ,טיפוס נרקסיסט ,ציני ,עצלן שעובד בעיקר עם הפה.חלקלק מאד .בסה"כ 3 חודשים בחברה והוא מרגיש בטחון לקיים ישיבות צוות ולרדת על הצוות שבאמת מונה אנשים מעולים.הוא די פוחד על מקום עבודתו ,הוא בן 60 .פוטר מכל מקום עקב יחסי אנוש ברצפה .משליך את כל הלחץ המופעל עליו מלמעלה להביא רווחים לחברה על הצוות.
    העניין הוא שאליי אישית הוא באמת לא מתייחס בצורה רעה,להיפך ,כל בקשה שלי הוא לא מסרב,הוא נעזר בי ובידע המקצועי שלי,מדי פעם זורק הערות ציניות כדי להראות שליטה ,שזה יכול להטריף אותי .מי האפס הזה שבא להעביר עליי ביקורת בעבודה ?מהבוקר הוא בטלפונים אישיים במקום לעבוד ,וכשהמנכל יורד אליו הוא מורח אותו כאילו עבד כל היום.
    אני יודעת שבעברו פגע בהרבה מאד עובדים.אני יושבת מול החדר שלו,רואה הכל וגם פיתחתי מחשבות אובססיביות שמא יתנכל לי או יחתור לפטר אותי .הוא ידוע כנקמן ודו פרצופי.משתמש בי כרגע וכשייצבור יותר בטחון הוא יכול לפטר.
    חשבתי לעבור מקום שהתפנה ולא לשבת מולו .לצמצם מגע.זה הפך להיות אובססיה -אני כל היום בלחץ.
    מנסה לראות בו את הדברים הטובים אבל המחשבות משתלטות

זה יושב אצלי על פחד ממנהלים בעבר בעיקר במקום הקודם שממש נהיתה לי טראומה מאחד מהם שניסה כל הזמן להכשיל אותי .איך אני מפחיתה את החרדה הזאת ממנו< ? אני כל הזמן בלחץ שהוא לא יחפש אותי ויפטר אותי ,אני לא מפסיקה לחשוש לאבד את מקום העבודה שאני מאד אוהבת .מתפללת שהוא יילך כבר או שיגלו שהוא אוכל חינם.
    מודה לך על כמה טיפים להפחיד את החרדה הזאת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    חרדה מהבוס בעבודה בת 46

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חרדה מהבוס

ד''ר אודי אורן
    23/03/2021

שלום, את מתארת מצב לא פשוט. אין לי פתרון פלא לאתגר הזה. איני חושב שהפתרונות הרגילים של תרגילי הרפיה, פעילות פיזית וחשיבה חיובית יעזרו באופן מספיק. ברור שהתגובתיות הנוכחית "יושבת על" חויות עבר ואת מגיבה גם להווה וגם לעבר. ממליץ בחום על טיפול EMDR ממוקד שאני מעריך יוכל לעזור לך.
    אשמח להמליץ על מטפל/ת אם תגידי לי באיזה אזור בארץ את נמצאת. בברכה, אודי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה מהבוס

יפעת
    23/03/2021

תודה רבה על תשובתך.בהחלט אאמץ זאת.גרה בראשל"צ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סטרס חרדה ודיכאון עקב רעש בלתי פוסק וסכסוך שכנים
    אנונימי
    28/01/2021

אני בן 26 ומאוד פוחד לא לקבל חס וחלילה התקף לב כתוצאה מהשכנים המתגוררים מעל בית הוריי, השכנים המתגוררים מעל בית הוריי לא מפסיקים לעשות רעש בצורה מכוונת וזדונית - היום הרגשתי שהגיעו מים עד נפש וצעקתי בחדר מדרגות. הלכתי להיפגש עם עובדת סוציאלית בקופת החולים והיא הציעה שאעזוב את בית ההורים וככה אני אכן מתכנן לעשות, אולם כרגע בגלל הסגר של הקורונה אני לא מוצא עבודה קבועה ויציבה וכל הזמן שאני בבית אני מרגיש כאבים בלב כתוצאה מסטרס וחרדה.
    אני מדי פעם הולך עם המחשב הנייד לשבת בגן ולהירגע מהשכנים, אולם כאשר יש ימים גשומים זה לא מתאפשר לי מן הסתם.
    אני כבר לא יודע מה לעשות ופוחד חס וחלילה לא לקבל התקף לב כתוצאה מהשכנים.

הוספת תגובה

תמונה

• סטרס חרדה ודיכאון עקב רעש בלתי פוסק וסכסוך שכנים

ד''ר חיים היילפרין
    29/01/2021

יש דרכים רבות ומגוונות בהן להקל על המצוקה שלך - אתה יכול לתקשר עם השכנים ולפתור ישירות מולם את הבעייה (אם יש עם מי לדבר), להזמין משטרה (במקרה שהרעש נעשה בשעות המנוחה) ואף להגיש תביעת נזיקין, לשים אוזניות מפחיתות רעש או אטמים לאזניים, להתעמל על בסיס קבוע כדרך להורדת הלחץ (ולחיזוק הלב) - לאפשרויות נוספות וראייה רחבה יותר פנה לשיחה עם פסיכולוג בקופה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רעש שכנים

אמיר
    09/02/2021

גם אני באותה בעיה,אין אפשרות לתפקד במצב כזה,אפילו בעבודה מתחילות מחשבות ...
    שיהיה בשורות טובות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כן תדע לך שכנים רעים זה מכה

ירושלמי
    16/02/2021

המלחמה עם השכנים יכולה למוטט אותך נפשית ובריאותית, אני ירושלמי ושמעתי על אישה שהייתה גרה פעם בדירת חדר של עמידר ברחוב האפרסמון בשכונת גילה בירושלים, והייתה לה שכנה מעליה שגם עשתה לה צרות וכאשר עמידר לא רצו לתת לה דירה אחרת היא העדיפה לעבור משם ללא התמיכה של עמידר וכיום היא שוכרת דירה בלי עזרה כלכלית מעמידר.
    אנשים שהיו להם שכנים רעים העדיפו אפילו לעבור לדירה קטנה יותר ועזבו דירה מרווחת ומשופצת רק בגלל השכנים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזיבת זוגיות וחרדה- בת 34- דרכי התמודדות
    טלי
    29/12/2020

שלום,
    בתי בת 34 בזוגיות מזה מספר שנים . חווה עכשיו חרדה עקב רצון שקיים מזמן, לעזוב את בן הזוג מצד אחד וחשש מהאפשרות שתישאר לבד אם תעשה זאת.
    האם כדאי שתטופל בכדורים מסוג ציפרלקס כדי לעבור את התקופה המלחיצה ?האם קיימת בעיה בשל תופעות הלוואי שלהם?האם צפויה לה בעיית גמילה בהמשך?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• עזיבת זוגיות

ד''ר אודי אורן
    29/01/2021

שלום וסליחה על התגובה המאוחרת.
    טיפול תרופתי יכול לעזור בהפחתת הסימפטומים של חרדה.
    ההמלצה שלי היא לפנות לטיפול פסיכולוגי ממוקד (EMDR/CBT) שיעזור לה בהתמודדות עם האתגר בפניו היא עומדת.
    היא יכולה למצוא מטפל/ת במסגרת קופת חולים.
    בברכה,
    ד"ר אודי אורן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לבטים בזוגיות של מספר שנים

טלי
    31/01/2021

תודה לך על תשובתך.
    אם היא תיקח טיפול תרופתי להקלה על החרדה, האם תתמכר לכדורים? האם תהיה בעיה להפסיקם בבוא העת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התקפי חרדה וסיוטים ממקום עבודה
    שירן
    12/12/2020

שלום רב.
    בת 51 ,עובדת במקום הנוכחי כשנה .מקום עבודה שהוא התגשמות של חלום לאחר טראומות שעברתי ממקום קודם בו עבדתי 8 שנים ,עם התנכלות סמויה מצד מנהליי הישירים ,בעיקר סגן המנהל שפחד כנראה מהמקצועיות שלי ולכלך עליי לממונים כל השנים.אז חוויתי ממש טראומה ,התקפי חרדה סיוטים,עד שהעזתי לקום וללכת.
    במקום הנוכחי אני מוערכת מאד,יש לי תפקיד מעולה ,המנכל אוהב אותי מאד,הקולגות ,הלקוחות.היה לי מנהל מדהים אך לצערי הוא עוזב וכל מה שיגורתי הגיע לי.
    הגיע מנהל שהייתי תחת חסותו אם כי לא הישירה לפני 20 שנה כאשר הראש לא בדיוק היה בעבודה .זכורה לי סצינה שהוא גער בי במשרד שלו "את לא נסבלת,תלכי מכאן" והנה הוא עכשיו שוב הבוס הישיר שלי.אמנם חלפו 20 שנה ,הוא חדש בתפקיד ,כולם התקשרו לומר לי כמה הוא יהיה ושחצן ושעדיף להתחבר אליו,גם הוא קלט אותי כבר ביום הראשון ורמז לי באופן שבא והתיסכל לי בעיניים ואמר"אני מקווה שאת אומרת דברים טובים עליי כששואלים" ישר עניתי ..ברור.(זה היה ממש איום)
    מיותר לציין את הבעסה הנוראית.הוא אדם נוראי ולמרות שכבר שבוע מאד משתדל להיות סבבה עם כל הצוות,כולם כבר שמעו ולא ממני כמה הוא חרא של אדם (סליחה על הביטוי).
    ברור לי שכשהוא ייתחזק הוא יחפש להעיף אותי.למרות שששה מנהלים לפניו לא שרדו כי המנכל מאד תובעני איתם,וגם התחיל לדרוש ממנו המון דברים כבר ביום הראשון.
    מה אני עושה? איך אתנהג מולו?אני עם דפיקות לב וחרדות איומות.כל הטראומות מהעבר עולות לי,מקום שכל כך אוהבת ,אני כבר לא כזאת צעירה ופוחדת לאבד את פרנסתי בגללו כי רק אני מכירה אותו.והוא יודע זאת.
    בקיצור,חוסר מזל משווע .אני מנסה לא להיות איתו באינטרקציה אבל יושבת מולו וזה מאד קשה.כל היום אני במתח.
    פוחדת שעם הזמן הוא יטפטף למנכל שכאמור מאד אוהב אותי רעל מיותר או ייתעלל בי ויעקוץ אותי במכוון .
    אודה לעצותיך ,אני חד הורית ופוחדת לאבד פרנסתי.

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ממנהל חדש/ישן

ד''ר חיים היילפרין
    12/12/2020

התחושות הקשות שלך מובנות לגמרי, שירן, ויש הרבה מאד שאת יכולה לעשות כדי להרגיש יותר טוב - הרבה מעבר למה שניתן לכתוב בתשובה קצרה כאן. כדאי לך לשוחח בעניין זה עם איש מקצוע - אין צורך ביותר משיחה אחת במקרה שלך - ואשמח לסייע לך בזה (בפגישה או בטלפון). בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה בזוגיות איך מתגברים וממשיכים הלאה
    הילה
    04/11/2020

שלום רב

בת 48 גרושה מזה 22 שנה עם שתי בנות.
    בזוגיות 21 שנה עם גבר מעל גיל 60.לא גרים ביחד.
    זה התחיל באהבה גדולה מאד ועם השנים והשחיקה התאכזבתי מאד מהתנהגותו של בן זוגי. זה הגיע למצב שהוא לא יוזם סקס חודשים שלמים,במשך שנים הוא לא יוזם נופשים,בילויים .ממש כלום.אני לא תלויה בו כלכלית .יש לי דירה,אני עובדת במקצוע מכבד ומפרנסת עצמי בכבוד.לא טוב לי בזוגיות איתו,ויחד עם זאת אני עדיין נמשכת אליו גופנית,לא רואה את חיי עם גבר אחר,הוא מאד מניפולטיבי ומשחק ברגשותי.בעת מריבה הוא מסוגל לא לצלצל אליי כלל,ואז אני מתחילה לפתח חרדות ,ממש תחושות של מתח ולחץ בחזה במשך ימים ולילות,כל היום זרמים של פחדים והצפה של כל הורמוני המתח בגוף באופן שאני כל הזמן על סף התעלפות.הדבר היחידי שמרגיע אותי זה שאני בסוף מתקשרת ומתנצלת ,כי רק כך אני מרגישה בריאה ורגועה גופנית ונפשית.וכשאני איתו שוב אני מחפשת את הלבד .זה נורא ואיום .זה שנים כך.זה סוג של פחד נטישה או אובססיה או לא השד יודע.איך אני מתגברת על התחושות האלה ומחזירה לעצמי את החיים ללא חרדות איתו או בלעדיו ?

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה בזוגיות

ד''ר חיים היילפרין
    05/11/2020

פני לפסיכולוג המטפל בחרדות ובעיות בזוגיות. מנסיוני, במקרה שלך די בשיחה או שתיים כדי להעניק לך פרספקטיבה וכלים ואשמח לסייע לך בזה. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת תרופה נגד חרדות וייעוץ פסיכיאטרי
    איב פופוביץ
    02/11/2020

אני נוטל תרופות פסיכיאטריות וללא מעקב כבר יותר מחצי שנה הייתי רוצה לדעת עם יש איזה שם של רופא פסיכיאטר טוב שאתם ממליצים עליו עם אפשר המספר פלאפון שלו ?

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה

ד''ר חיים היילפרין
    03/11/2020

מצטער, תקנון הפורום אוסר העלאת הודעה שיש בה משום פרסום ישיר או עקיף לגוף מסחרי (כולל המלצות על אנשי מקצוע)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התנהגות קשה של קולגה בעבודה - חרדה
    ענת
    18/10/2020

שלום רב
    בת 49.עבדתי עד לפני שנתיים במקום עבודה 8 שנים.הגעתי עם המון נסיון וידע בתחומי.
    במשך הזמן סבלתי מאד משתי קולגות בצוות,אשר כל היום ליקקו לראש החטיבה ,ודאגו ממש לסכסך ולהקטין אותי עד למצב שהוא לא אמר לי בוקר טוב בבוקר.פשוט שתי נשים נוראיות.אזרתי אומץ,עזבתי את המקום הזה,מצאתי כיום עבודה באותו תחום שלי.אני מוערכת מאד על ידי המנכל והממונים עליי,יש לי צוות מדהים -כל מה שייחלתי לו.
    העניין הוא שאתמול אחת מהשתיים הגיעה לראיון עבודה -לאחר שפיטרו גם אותה וגם את המנהל שם -אמנם לא למחלקה שלי אבל לתפקיד בקומה שלי. ראיתי אותה וכל החרדות חזרו לי.היא מסוגלת להרוס לי את כל מה שבניתי .אני לא מסוגלת לפגוע בפרנסה של אדם ,אבל החלטתי שאעשה זאת ברמיזות לאנשי מפתח בחברה .העניין לא נותן לי מנוח.ובעיקר שאין לי שליטה עליו.
    מהרגע שראיתי אותה יש לי חרדות -מה עצתך ? והיא אפילו עוד לא התקבלה לעבודה.

הוספת תגובה

תמונה

• עצה

ד''ר חיים היילפרין
    19/10/2020

דברי בפתיחות על ההשגות שלך לגבי אותה גברת עם מקבלי ההחלטות. אין צורך להתמקד בזווית האישית שלך או להיות נגטיבית במיוחד - מקבלי ההחלטה יישמחו לקבל מידע עובדתי אודותיה ממישהו שעבד איתה בעבר ומכיר אותה היטב, גם עם ההמלצה איננה מיטיבה איתה. אם למרות זאת עדיין תחושי חרדה, פני לפסיכולוג קליני המטפל בחרדות. מניסיוני, במקרה שלך די יהיה בשיחה אחת. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיסופוניה מלווה בכאבים בלב ומתח נפשי
    שכן טוב
    02/10/2020

שלום - כאשר אני נמצא בבית שלי ושומע רעש מסוג מאוד ספציפי של גרירת רהיטים, ריצות, ודפיקות על הרצפה אני חש כאבים בלב ותחושה של חוסר ריכוז, בתוספת לחץ ומתח נפשי.
    המצב לאחרונה החריף עד כדי כך שכאשר אני ישבתי מול המחשב ושלחתי אימיילים עם קורות חיים או תביעה להבטחת הכנסה דרך האינטרנט ושמעתי רעש מצד השכנים, הרגשתי שאני בקושי מצליח להתרכז.
    יש לציין שאני לא יודע עם מדובר במיסופוניה כי כאשר הייתי בבתים אחרים שהם לא שלי - נניח בבית של השכנה שלי או של הדודה שלי שנפטרה, כאשר שמעתי את אותו סוג רעש לא חשתי באותם סימפטומים שאני חש בבית שלי והרעשים לא הפריעו לי כלל, הרעשים מהסוג הזה גורמים לי לחוסר ריכוז, מתח ועצבים, וכאבים בלב אך ורק כאשר אני נמצא בבית שלי.

הוספת תגובה

תמונה

• מיסופוניה

ד''ר חיים היילפרין
    04/10/2020

גש לטיפול אצל אנשי מקצוע שמתמחים בטיפול בתופעה (חפש בגוגל). בהצלחה!

ד"ר היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד קשה מדגים מגיל קטן - זקוקה לעזרה
    אנונימית
    23/08/2020

אז ככה, אני מגיל קטן מאוד מפחדת מדגים. אני כן מצליחה להתגבר עליו לפעמים, אבל רק אם אני עם אנשים שאני סומכת עליהם שמחזיקים ממש כמו ילד ב-20 דקות הראשונות בערך כשאני במים עד שמגיעים למים קצת יותר עמוקים, וגם אז אני מחכה להרגע לפני שאני משתחררת מהבנאדם שמחזיק אותי. כשאני במים אני זזה המון בלי להירגע כדי שלא יתקרבו אליי דגים. בילדות הייתי נכנסת למים רק עם סירה ומצאתי כל מיני פתרונות שכיום קצת פחות רלוונטיים... כשאני יוצאת עם חברים לים והם נכנסים למים אני פשוט לא מסוגלת להיכנס, ואם אני נשברת אחרי כמה שעות ומנסה להיכנס אני מחזיקה בין 5-10 דקות עד שאני רואה דג ורצה מהמים בצרחות.
    זה כבר מתסכל אותי שבגיל שלי אני עוד מפחדת מדגים ואני כל כך אוהבת את הים, וזכורות לי חוויות נעימות מהמים כשכן הצלחתי להתגבר על הפחד, היום אחרי 5 שנים, החוויה היחידה הנעימה מהים היא מלפני 6 שנים ואני מתגעגעת וחייבת למצוא פתרון. כל דבר יתקבל בברכה.

הוספת תגובה

תמונה

• פחד מדגים

ד''ר אודי אורן
    23/08/2020

שלום,
    את סובלת מתופעה שנקראת פוביה.
    זוהי תופעה שכיחה ויחסית קלה לטיפול.
    הטיפולים המומלצים הם טיפולים ממוקדים בחרדה כמו EMDR ו-CBT.
    תוכלי לפנות דרך קופות חולים או באופן פרטי.
    בקשי טיפול ממוקד בחרדה/פוביה.
    בהצלחה
    אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פוסט טראומה בעקבות רעש מצד השכנים
    אנונימי
    09/08/2020

שלום - אני מרגיש שהתחלתי לפתח פוסט טראומה כתוצאה מהרעש של השכנים מעליי שמרעישים לי בצורה מכוונת וזדונית, ברגע שהשכנים מעליי עושים רעש אני מרגיש לחץ ומתח נפשי, חוסר שקט פנימי, כאבים בלב ועצבנות.
    יש לציין שאותם שכנים מחפשים בכל דרך לגרום לי להתעצבן בשביל לסבך אותי מבחינה משפטית ופלילית, וכאשר לא התייחסתי לרעש שהם עושים אז לפני משהו כמו שלושה חודשים הם ראו אותי ברחוב והתחילו לקלל אותי ולאיים עליי.

הוספת תגובה

תמונה

• שכנים

ד''ר אודי אורן
    10/08/2020

שלום,
    מצטער לשמוע על מה שקורה לך עם השכנים.
    ממליץ שתפנה לקופת חולים ותבקש לראות עובד סוציאלי או פסיכולוג שיוכלו ללוות אותך ולתמוך בך בתקופה זו.
    אין ספק שלחץ מתמשך עלול לגרום לתופעות פסיכולוגיות שונות.
    בהצלחה
    אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זקוק לעזרה בעקבות תחושות של תסכול וחוסר כבוד
    רון
    01/08/2020

קשה לי מאד ולא נעים לי, אני לא מרגיש חיבוק ואהדה ממקום העבודה שאת חיי הקדשתי למענו...
    הייתי ברום העולם, מנהל מוערך, משובים חיובים, מצטיין בכל שעל ושעל... ובמחי יד קטפו לי את זה משיקולים זרים ולא עניינים.
    אני מתוסכל, אני לא רואה הצדקה. ניסיתי לדבר עם המנהלים, שלכאורה הבינו אך בפועל לא עשו כולם... רוצים רק שקט... שוכחים שאני בן אדם.
    מטייחים ולא לוקחים אחריות.
    ויתרו עליי.. זנחו אותי
    יודעים שאמשיך להשקיע
    אני מרגיש כאילו השתמשו וזרקו...וימשיכו להשתמש ולזרוק
    כאילו עושים ממני צחוק
    אני לא יודע מה לעשות כדי להחזיר לי את הכבוד האבוד!

הוספת תגובה

תמונה

• כבוד אבוד

ד''ר אודי אורן
    02/08/2020

שלום. מצטער לשמוע על מה שקרה. אין ספק שזאת חוויה מטלטלת שתשפיע על כל אדם. התגובה שלך היא בגבולות הסביר, ולמרות זאת אני ממליץ לך לקבל תמיכה ולהתמודד עם החוויה הטראומטית שחווית ועדיין חווה.
    תוכל למצוא מטפלים באזור מגוריך דרך פניה למרכז הישראלי ל-EMDR ב- www.emdr-center.co.il
    בהצלחה
    אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ופחד בעקבות הקורונה לישראלים השוהים בחו"ל
    נטלי
    21/07/2020

שלום רב,
    אני מתגוררת מחוץ לישראל, במקום בו אנחנו גרים במידה ומישהו חולה מאשפזים אותו בבידוד מוחלט. גם אם מדובר בילד והעובדה הזאת מדירה שינה מעיני. אני חוששת לי ולמשפחתי, אנחנו נזהרים מהוירוס במקסימום האפשרי. לראשונה בחיי בחודשים האחרונים אני חווה סוג של חרדה. אחת לכמה ימים/ שבוע אני בטוחה ומתחילה לדמיין שמתחילים לי איזשהם תסמינים ואז מתחילה למדוד חום בתדירות גבוהה מאוד. ואז אם חום גופי מגיע אפילו ל-37 אני כבר מתחילה להרגיש דפיקות לב ורעד קל ברגליים.
    כמובן שבסוף זה מסתכם בשום נתון פיזי אמיתי, אבל הפחד בהחלט משפיע עליי.
    עד כה אני ממש לא מגדירה את עצמי כטיפוס חרדתי, להיפך, אבל מרגישה שהנושא הזה ומה שקורה בעולם כולו פשוט משפיע עלי לרעה.
    מבקשת עצה..
    בתודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• פתרונות שונים ותרופות לחרדות
    גדי
    31/05/2020

ב"ה

האם לוסטרל יעיל לחרדות כמו ציפרלקס או הרבה פחות ?
    האם EMDR יעיל באמת לחרדות ?
    נא לשלוח תשובה לדוא"ל.

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות לוסטרל EMDR

ד''ר אודי אורן
    31/05/2020

שלום
    איני מכיר מחקר המשווה בין התרופות. אנא התייעץ עם הרופא המטפל.
    EMDR הינה שיטה מצויינת לטיפול בחרדות.
    בהצלחה
    אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרנדה 200 עם וולבוטרין 450 וחוסר שקט
    אני
    16/03/2020

רציתי לדעת אם אני לוקחת כבר את המינון הנ"ל מעל שנה ויש לי חוסר שקט לא במובן הפסיכוטי אלא כללי. אימפולסיביות, וזה לא ממש עוזר לדכאון מכיוון שאני סובלת מאשיות גבולית. מה לדעתכם , יש בשביל מה להמשיך ככה או שהשילוב בין השתיים יוצר את החוסר שקט? המטפלת שלי טוענת כך אך הפסיכיאטר לא חושב כך.

הוספת תגובה

תמונה

• סרנדה

ד''ר חיים היילפרין
    22/03/2020

הרושם שעולה מהודעתך הוא שהטיפול בך - במיוחד התרופתי - אינו מסייע לך. הייתי שמח לפרט יותר על הבעיה בטיפול ועל פתרון מפרספקטיבה אחרת אך קצרה היריעה כאן. אם תרצי, אסביר לך ביתר פירוט בטלפון. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרנדה 200 עם וולבוטרין 450

אני
    22/03/2020

מה שהבנתי זה שאתה מציעל דבר על זה בטיפול.כן?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרנדה

ד''ר חיים היילפרין
    22/03/2020

לא הצעתי לדבר על זה בטיפול - אמרתי שאוכל להסביר לך את עמדתי ביתר פירוט רק בשיחת טלפון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה כללית כתוצאה מטראומה של עישון
    אנונימי
    19/02/2020

אהלן אני שוהה בחו"ל כבר למעלה מ4 שנים ברצף ולפני כשנה בערך עישנתי גראס כנראה יותר מדי בבת אחת כתוצאה מכך חטפתי התקף חרדה כי הרגשתי תחושת ניתוק ותחושה שאני בעולם אחר שלא חשתי לפני כן הדבר הרגיש לי מוזר ולא שגרתי והוביל למצב שעד היום נותרה בי "צלקת" שמפריעה לאיכות חיים שלי. לפי מה שקראתי באינטרנט המצב נקרא דיסואסציה
    בשנה האחרונה עברתי המון קשיים ומצב של לחץ ועומס נפשי כבד עקב אירועים שונים בחיים שגרמו לי להתחיל תרופות נגד דכאון וחרדה (Zoloft) התחלתי לפני כ-3 חודשים בערך אני לוקח כל יום כ-50 מ"ג יש לציין שחל שיפור קל בהרגשה ממה שהיה אבל עדיין קשה לי לתפקד כמו בעבר אני מרגיש בן אדם שונה לחלוטין כל פעם שאני חווה הרגשה שאני "תקוע בעולם אחר" ולפעמים קשה גם לפתוח את העיניים כי אני לא רוצה לחוות את זה שוב נהיות לי צמרמורות חזקות באיזור הראש והדבר מוביל לחוסר אונים והרגשה של אי שפיות.

אני לא מרגיש שהכדורים כבר אפקטיביים למצב הנתון אני אמור להתחיל שיחות עם פסיכולוג השבוע בתקווה שמשהו ישתפר...אשמח לכל עצה שתוכל לעזור בנושא.

הוספת תגובה

תמונה

• טראומת עישון

ד''ר אודי אורן
    21/02/2020

שלום, אנשים רבים חווים טראומה כתוצאה משימוש בסמים. אתה אחד מהם. הסימפטומים שאתה מתאר הם סימפטומים קלסיים של PTSD. נדיר שתרופות מצליחות לרפא PTSD. גם טיפול פסיכולוגי רגיל הוא בעל השפעה מוגבלת. הטיפול המומלץ הוא טיפול ממוקד טראומה כמו EMDR. ממליץ לך לחפש מטפל כזה.
    בהצלחה
    אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה