פורום חרדות, טראומות, פחדים - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר חיים היילפרין
ד"ר חיים היילפרין
ד``ר אודי אורן
ד"ר אודי אורן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אודי אורן ללא פרסום בפורום

• התקפי חרדה ופחד תמידי
    סמיילי
    10/04/2017

היי
    אני בת 28, לפני שנה וחצי התחילו אצלי התקפי חרדה ומצב תמידי של פחד מכל דבר ובעיקר מהדברים מהם לא פחדתי לפני.
    הייתי בטיפול פסיכולוגי כ 3 חודשים, הפסקתי ולאחרונה ניגשתי שוב לטיפול cbt
    חשוב לציין שאני מסרבת לקחת תרופות
    השאלות הן:
    האם יש קשר בין מחסור בויטמנים לחרדה?
    מה הסיכויים להחלים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חרדה תמידית

ד''ר חיים היילפרין
    10/04/2017

א. אין קשר בין ויטמינים לחרדה מהסוג שאת מתארת. (בתזונה מאוזנת אין גם סיבה למחסור בויטמינים.)
    ב. הסיכויים להחלמה מחרדה גבוהים מאד בטיפול הולם. לצערי ברוב המקרים הטיפול (בעיקר אצל פסיכיאטרים אך גם אצל פסיכולוגים רבים) משלב תפיסה שגויה (הרואה בתסמינים מחלה בפני עצמה במקום תגובה רגשית לגיטימית למצוקות אמיתיות) והתערבות שגויה (התמקדות בתסמינים ובהפחתת החרדה באמצעות תרופה וכד' במקום טיפול במוקדי המצוקה הראשוניים) ולכן עלול להיות ארוך ו/או לא יעיל. מניסיוני, די בפגישה אחת או שתיים כדי לחולל שינוי תפיסתי מהותי המביא איתו הקלה משמעותית, ובמרבית המקרים אין צורך בהרבה יותר מכך. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר מציפרלקס לפלוטין בעקבות חרדה שחזרה
    משה
    09/04/2017

שלום רב, לאחר מ"ס שנים בהם לקחתי ציפרלקס במינון 15 מ"ג חזרה אליי החרדה ובגדול - בחילות, גלי חום,הרגשה רעה ובעיקר הבוקר קשה ומיאש. הפסיכיאטר רשם לי פלוטין 20 מ"ג ולאחר שבועיים שלא היה שיפור העלה ל40 מ"ג. אני כבר יומיים עם המינון החדש. עוד כמה זמן אראה שיפור? כבר אין לי סבלנות ואני מיואש ממצבי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות לגבי מעבר תרופות

ד''ר אודי אורן
    09/04/2017

למשה שלום, מעברים בין תרופות עלולים לקחת כמה שבועות. ממליץ בחום להתייעץ עם הפסיכיאטר שמלווה אותך. ממליץ לך לשקול להוסיף לטיפול התרופתי גם טיפול פסיכולוגי ממוקד בחרדות כדוגמת EMDR או CBT. בהצלחה וחג שמח, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד וחרדות שמשתקות וגורמות לי לבלבול
    זואי
    06/04/2017

שלום רב דר',
    לפני כשנה הדיירים שהיו גרים לידי זרקו אבקה ליד דלת ביתי.
    ביררתי לגבי זה והתברר שזה רעל לחרקים/מכרסמים.
    היחסים בינינו לא היו טובים בזמנו, והדיירים טענו שהכלבה שלי מפריעה להם.
    אז חשדתי שהם זרקו את הרעל.

בינתיים הדיירים האלה עברו דירה.

מה שכן, לאחרונה יש לי חרדות משאר הדיירים.
    מסיבה זו אני מחייכת לכולם, גם למי שלא צריך, מהפחד שיעשו משהו דומה כמו שאותם דיירים עשו.

דר', מה אתה מציע לי לעשות?
    לדבר יפה גם למי שלא מגיע לו, בגלל הפחדים שלי?
    אני פשוט מבולבלת.

אודה לתגובה, זואי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד וחרדות

ד''ר חיים היילפרין
    08/04/2017

זה טבעי לחשוד בשכנים כשדיירים הטוענים שהכלב שלך מפריע להם שמים רעל ליד דלת ביתך - ואף להכליל את החשש לשאר הדיירים. זה גם טבעי לחייך כשאת נפגשת עם השכנים שלך, לאו דווקא בגלל הפחד שירעילו את הכלב שלך - סתם כי זה תורם לשכנות טובה. (לא הבהרת למה יש לך שכנים "שלא צריך" לחייך אליהם; גם לאלה הייתי מחייך - ופותר איתם את הבעיות, אם יש לנו כאלה, בגישה נעימה ואסרטיבית.) אם כל העניין גורם לך למצוקה מעבר לכך, פני לשיחה או שתיים עם פסיכולוג קליני המטפל בחרדות בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני מומחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות לא טובות ופחדים
    אילנה
    02/04/2017

היי
    לאחרונה יש לי מחשבות שליליות רבות בעקבות אירוע שקרה לפני 7 שנים וכל שנה מחזיר אותי לשם.
    אחי התאבד לפני 7 שנים כתוצאה ממניה דיפרסיה והותיר את כולם בהלם.
    אחי נבר כל הזמן בהיסטוריה המשפחתית. מסתבר שסבא שלי נפטר בגיל חמישים בבית חולים. הוא סירב לאכול למעלה מחודש וטען שסבתא שלי רוצה להרוג אותו.
    אף אחד מאיתנו לא יודע את האמת אבל מתעוררהבי פחד אולי זה תורשתי ולכן אני תקועה עם מחשבות שליליות ופחדים ובעתה ממש.
    היום היתה האזכרה של אחי והסיפורים לא פסקו סביבו מה שגרם לי להתקף פאניקה ממש.
    גם כך עוברת עלי תקופה קשה מבחינה רגשית.
    האם יש לי מה לפחד מבחינת גנטיקה? כל הזמן זה מעסיק אותי.
    המון תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לקבלת תשובה

אילנה
    03/04/2017

אשמח מאוד לתגובה מהמומחים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחשבות ופחדים

ד''ר חיים היילפרין
    04/04/2017

ישנה הסתברות קצת יותר גבוהה להתפרצות המחלה בקרב אחים (כ-10%) אך זו עדיין הסתברות נמוכה מכדי שתהיה לך סיבה לדאגה ממש. אין גם כל סיבה שתהיה תקועה עם חרדות בהקשר זה - כדאי לך לפנות למספר שיחות עם פסיכולוג קליני המטפל בחרדות בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית, ואשמח לעזור לך בזה. בהצלחה!

ד"ר חיים היילפרין
    פסיכולוג קליני בכיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פוביות ופחדים מזה 3 חודשים
    אורית
    02/04/2017

היי,
    בדצמבר האחרון התחלתי עבודה חדשה לאחר פיטורים. הפיטורים היו טראומתיים עבורי בגלל הגיל והסטטוס ושמחתי שמצאתי עבודה מהר.
    שבועיים לאחר שהתחלתי לעבוד (עבודה באותו סגנון לעבודה קודמת רק קצת קשה יותר) התחלתי להרגיש מוזר. באותו זמן. בדיוק הייתי צריכה לחדש רישיון נהיגה והסתבר שהמספר במשקפיים קפץ לי בחמישה מספרים שהיו הלם עבורי. היה לי קשה להתרגל אליהם לכן הרכבתי אותם רק מול המחשב בעבודה. באותו זמן התחלתי להרגיש כמו ניתוק וריחוף. כאילו לא הרגשתי את הפנים שלי, הייתי מדברת עם הבוסית והפה הרגיש כמו אויר מה שהכניס אותי ללופ מחשבתי של אימה ממש. אני מטבעי טיפוס חרדתי עם דמיון מפותח אבל התחושה הזאת לא עזבה אותי והכניסה אותי לפאניקה. מצאתי את עצמי חושבת רק על זה כל היום ומה לעשות מחשבה יומרת מציאות. לאחר שבועיים פוטרתי וחשבתי שארגיש הקלה אך לא כך. מאז ישבתי בבית שלושה חודשים שכל הזמן המחשבות שלי עסוקות רק בזה.
    זה שיבש לי את כל החיים ממש. אני אם יחידנית וענין התעסוקה הוא אקוטי מבחינתי אך במצב הנוכחי קשה לי מאוד. מצאתי עבודה חדשה אך הסימפטומים לא מרפים. קראתי חומרים באינטרנט ואפילו קצת נבהלתי, אולי היה איזה טריגר שהוציא את זה החוצה, שינוי בהרכב הכימי של המוח שגורם לזה? גיל המעבר?
    שמתי לב שכאשר אני מנקה את הבית בזמן היחידי הזה התופעות נעלמות לגמרי,,מה שלא קורה כאשר אני מבשלת, נוהגת, עובדת שאלה גם דברים שמצריכים ריכוז. כך שהמוח כן יכול לחזור לאיזון וחוזר חלילה.
    לא אוהבת תרופות ולכן לקחת תרופות לתקופת מה לא נראה לי אופציה, מצד שני אני מכניסה את עצמי לסרטים ממש מפחד להשתגע.
    זה לא מרגיש כמו חרדה כי עברתי בחיי שניים שלושה אפיזודות של התקפי חרדה (אגרופוביה).
    אני מבוהלת ממש!!
    רוצה את החיים שלי בחזרה. עברתי פרידות, אובדנים, מעברי דירה כל שנה, גידול ילדים לבד לגמרי וזו החוויה הקשה ביותר.
    אשמח לשמוע את דעת המומחים.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פוביות ופחדים

ד''ר חיים היילפרין
    02/04/2017

את סובלת מתסמינים של מצוקה נפשית חריפה, המובנים לחלוטין לנוכח מציאות חייך. אינך צריכה תרופות אלא פרספקטיבה נכונה כיצד להתמודד עם המצוקה הזו ועם האתגרים האובייקטיביים הניצבים בפנייך. מניסיוני, במקרים כמו שלך די במספר מצומצם של פגישות כדי להקל עליך משמעותית, ואשמח לסייע לך בזה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פוביות ופחדים מזה 3 חודשים

אורית
    02/04/2017

תודה רבה על תגובתך המהירה!! אשמח מאוד ליצירת קשר עימי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי חרדות ופחדים בסיטואציות מסויימות
    מירי
    11/03/2017

בוקר טוב,
    עברתי הרבה בחיים, טראומות משברים, גם לפני כן היו לי חרדות!
    עבדתי על עצמי והתגברתי על החרדות ללא עזרה חיצונית.

מה שכן, לאחרונה משפחה של בני מיעוטים רבו איתי, ולא הייתי אדישה עניתי להם בביטחון.

אך לאחר מספר ימים התחילו לי פחדים שלא היו לי.
    כשהם פונים אליי אני מפחדת וקשה לי לענות.

מה גם שבן המשפחה שלהם כל פעם שרואה אותי לוחץ עליי כדי שאעזור להם במשהו, שידי אינה משגת בכך.

קשה לי להגיב לו ולומר ולעמוד על שלי, שיפסיק לפנות אליי - יש לי חרדות.
    אז במקום שאכעס אני מחייכת ומוציאה את העניין בהלצה ובדיחה.

מה ניתן לעשות?

איך אעמוד על שלי ואצליח להתבטא כמו שאני רוצה בלי לפחד?

אשמח לעזרה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קשיי התמודדות

ד''ר אודי אורן
    18/03/2017

למירי שלום,
    מצב לא פשוט שמשלב קושי מתמשך עם אתגר בהווה. נסי להתמודד בדרכים שעזרו לך בעבר, ואם לא תצליחי פני לייעוץ מקצועי. מטפל CBT או EMDR יוכל לעזור לך במספר פגישות לא רב. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בחרדה מה מומלץ במקרה
    יולי
    14/03/2017

אני חוששת שאני סובלת מהתקפי חרדה, בעיקר בנושא הבריאותי. לא בדיוק היפוכונדריה אבל כן פחד מהתקף בריאותי. חליתי בסרטן מניחה שיש קשר לזה, למרות שהחרדה דווקא פחות קשורה למחלה או לחזרה שלה. איזה טיפול מומלץ במצב כזה? אני בתחילת הריון וכרגע מרגישה יותר לחוצה והכל צף.

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בחרדה

ד''ר חיים היילפרין
    15/03/2017

הטיפול המומלץ הוא טיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוג קליני המתמחה בטיפול בחרדות. מניסיוני, במקרים כמו שלך די בשיחה או שתיים ואשמח לסייע לך בזה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סכנות של תרופות לחרדה
    שאלה
    26/02/2017

שלום ד"ר אני לאחר שנה קשה ובו עשיתי ניתוח. לפני חודשיים התחילו לי חרדה ופחד הרופא נתן לי ציפלקס עדיין לא לקחתי כי הוא הסביר לי שזה למינימום 4 חודשים. האם זה התקופה שצריך לקחת? האם אתה ממליץ? האם זה בטוח? עשיתי טיפול בcbt לצערי לא התחברתי מה דעתך? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות לחרדה

ד''ר חיים היילפרין
    26/02/2017

הטיפול התרופתי אינו הטיפול הראשוני המומלץ לחרדה, ומשלב תפיסה שגויה (הרואה בתסמינים מחלה בפני עצמה במקום תגובה רגשית לגיטימית למצוקות אמיתיות) והתערבות שגויה (התמקדות בתסמינים ובהפחתת החרדה באמצעות תרופה במקום טיפול במוקדי המצוקה הראשוניים). למרות שהתרופות עשויות להקל על התסמינים (במקרה הטוב), הן אינן מטפלות בשורשי הבעיה (ולכן עלולות גם לקבע אותה) ויש להן גם תופעות לוואי מזיקות (כפי שניתן לראות בעלון התרופה. תוכלי לקרוא יותר על עמדתי כאן - http://www.hebpsy.net/articles.asp?t=0&id=3074). הטיפול המומלץ בחרדה הוא אכן טיפול פסיכולוגי (שיחתי) אצל פסיכולוג קליני המטפל בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית ולא ברור לי מדוע הניסיון שעשית לא עלה יפה (האם ייתכן שטופלת ע"י מטפל שאינו פסיכולוג קליני ועבר רק הכשרה נקודתית ב-CBT? יש גם כאלה) - מניסיוני, במקרים כמו שלך די בשיחה אחת או שתיים כדי להשיג הקלה משמעותית, ללא כל התערבות תרופתית, ואשמח לעזור לך בזה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות לחרדה המשך

שאלה
    02/03/2017

ד"ר שלום אני לא מעוניין בטיפול פסיכולוגי ניסיתי לא עזר כרגע אני מתרכז בכדורים.

השלה שלי האם קלונקס ממכר וזה לא טוב לתווך הארוך? האם זה טוב להשתמש בו חודש רצוף? שאלה נוספת הומלץ לי לקחת 4 חודשים ציפלקס האם זה בטוח לשימוש והאם זה באמת לאחר השימוש חלילה הפחד והחרדה באמת חוזרים? תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות לחרדה

ד''ר חיים היילפרין
    02/03/2017

כן, הקלונקס ממכר, פיזיולוגית ופסיכולוגית. לא, הוא לא טוב לטווח הארוך ולא מומלץ להשתמש בו חודש רצוף. על תופעות הלוואי הרבות של הציפרלקס תוכל לקרוא בעלון לצרכן. יש סיכוי טוב שלאחר השימוש הפחד והחרדה באמת יחזרו מהסיבות שפירטתי בתשובתי למעלה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פאניקה חרדה וכל השאר
    קרי
    19/02/2017

הכל התחיל לפני כשנה.כרגע הלחץ רק גובר והתסמנים רק מחריפים .הדב מקשה עליי לחזור לעבושה ויצר אצלי בעיות כלכליות שמוסיפות ללחץ הקיים .פאניקה בנסיעות באוטובוס על בסיס יום יומי.לחץ בראש שלא נותן לתפקד.חוסר רצון לצאת מהבית זה רק חלק מהסיפור .ניסיתי להתחיל לטפל בזה רק לאחרונה כי כמה כבר אפשר לסבול ,רופא משפחה רשם לי אלפלוריד שלא משפיעה בכלל לא מרגיעה וניראה לי רק מחפיר את התסמינים שלי מה עליי לעשות איך להתמודד עם כלכך הרבה לחץ?????

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פאניקה חרדה ועוד

ד''ר אודי אורן
    19/02/2017

שלום, נשמע שאת סובלת מאד. אם את רוצה טיפול תרופתי כדאי שתחזרי לרופא המטפל ותבקשי להחליף את התרופה אם כבר חלפו כמה שבועות ללא השפעה. מצד שני הייתי ממליץ על טיפול פסיכולוגי ממוקד בחרדה כמו EMDR או CBT שבהסתברות גבוהה יוכל לעזור לך. אם עד לפני שנה הרגשת טוב, אני מניח שקרה משהו שגרם להתפרצות הקשיים. ל-EMDR יש יכולת מוכחת לטפל בתוצאותיהם של ארועים קשים. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול תרופתי בזמן התקף חרדה
    ג`ון
    13/02/2017

שלום,

אני נמצא (כנראה) בעיצומו של התקף חרדה, על רקע אירוע טראומתי של מוות פתאומי במשפחה.
    ביום שישי האחרון, רופא המשפחה שלי המליץ על תחילת טיפול בציפרלקס, ולקחתי חצי כדור (5 מ"ג).
    כמה שעות לאחר מכן, התחלתי להרגיש מאוד לא טוב, עם בחילות, צרבות, יובש בפה וחולשה כללית.
    כמובן שלא המשכתי את הטיפול, כלומר הדבר היחיד שלקחתי הוא אותו חצי כדור ביום שישי בבוקר.
    היום (שני), אני עדיין מרגיש מאוד לא טוב. האם יכול להיות שזה עדיין בגלל חצי הכדור הקטנטן? אם כן, מתי זה צפוי לעבור ומה מומלץ לעשות?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול תרופתי

ד''ר חיים היילפרין
    13/02/2017

הטיפול התרופתי אינו הטיפול הראשוני המומלץ להתקפי חרדה, ומשלב תפיסה שגויה (הרואה בתסמינים מחלה בפני עצמה במקום תגובה רגשית לגיטימית למצוקות אמיתיות) והתערבות שגויה (התמקדות בתסמינים ובהפחתת החרדה באמצעות תרופה במקום טיפול במוקדי המצוקה הראשוניים). למרות שהתרופות עשויות להקל על התסמינים (במקרה הטוב), הן אינן מטפלות בשורשי הבעיה (ולכן עלולות גם לקבע אותה) ויש להן גם תופעות לוואי מזיקות (כפי שחשת על בשרך). (תוכל לקרוא יותר על עמדתי כאן - http://www.hebpsy.net/articles.asp?id=3074). הטיפול המומלץ בחרדה הוא טיפול פסיכולוגי (שיחתי) אצל פסיכולוג קליני המטפל בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. מניסיוני, במקרים כמו שלך די בשיחה אחת או שתיים כדי להשיג הקלה משמעותית, ללא כל התערבות תרופתית, ואשמח לעזור לך בזה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות ותרופות מה לעשות?
    שאלה
    08/02/2017

ד"ר שלום עברתי ניתוח לפני 80 יום ולפני חודש התחיל לי חרדות ופחד הרופא אמ שזה טעי כי עברתי שנה קשה ועשיתי ניתוח והמליץ לי על ציפקלס אני חושש לקחת משהו כימי אבל הפחד נימצא בלב ובעיקר בלילה מה דעתך מה עליי לעות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות ותרופות

ד''ר חיים היילפרין
    09/02/2017

טיפול התרופתי אינו הטיפול הראשוני המומלץ להתקפי חרדה, ומשלב תפיסה שגויה (הרואה בתסמינים מחלה בפני עצמה במקום תגובה רגשית לגיטימית למצוקות אמיתיות) והתערבות שגויה (התמקדות בתסמינים ובהפחתת החרדה באמצעות תרופה במקום טיפול במוקדי המצוקה הראשוניים). למרות שהתרופות עשויות להקל על התסמינים (כמו שחווית בעצמך), הן אינן מטפלות בשורשי הבעיה (ולכן עלולות גם לקבע אותה) ויש להן גם תופעות לוואי מזיקות. (תוכל לקרוא יותר על עמדתי כאן - http://www.hebpsy.net/articles.asp?t=0&id=3074). הטיפול המומלץ בחרדה הוא טיפול פסיכולוגי (שיחתי) אצל פסיכולוג קליני המטפל בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. מניסיוני, במקרים כמו שלך די בשתיים-שלוש שיחות כדי להשיג הקלה משמעותית, ללא כל התערבות תרופתית, ואשמח לעזור לך בזה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה לאחר ניתוח

אילן
    12/02/2017

שלום ד"ר אשמח מאוד להיפגש איתך אני ירושלמי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה אחרי ניתוח

ד''ר חיים היילפרין
    12/02/2017

בשמחה - צור איתי קשר ב-08-9281224 או 052-2533683 בכל יום אחרי השעה אחת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה אחרי ניתוח

אילן
    12/02/2017

סלילה ד"ר אני גר בירושלים אתה עושה גם בי"ם טיפולים?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות

ד''ר חיים היילפרין
    12/02/2017

אני רואה מטופלים רק בקליניקה שלי בבאר יעקב (כמחצית השעה מירושלים דרך מנהרות כביש 1 ו-431)...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה לאחר ניתוח

אילן
    12/02/2017

ד"ר תודה אבל אין לי רכב וקשה לי לנסוע כרגע

אני אחפש משהו בי"ם וב"ה יהיה טוב

שוב תודה וסליחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות וטיפול בזמן הריון
    סיון
    09/02/2017

שלום, אני מטופלת בטיפול cbt, הייתי כבר ב-9 מפגשים אך ללא שינוי משמעותי.. כעת אני גם בהיריון, מה עליי לעשות והאם יש טיפול לחוסר מצב רוח וחרדות כלליות תודה??

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות וטיפול בזמן הריון

ד''ר אודי אורן
    10/02/2017

לסיון שלום, ממליץ בחום להעלות את הנושא בשיחה עם המטפל/ת שלך. והיה אם לא תקבלי תגובה/תשובה סבירה בעינייך, ממליץ לשקול לעבור למטפל אחר. בהנחה שאין נושאים/בעיות אחרות ברקע, הבעיה שאת מתארת בהחלט יכולה לקבל מענה במסגרת טיפול CBT או EMDR. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות מתמשכות ולא עוברות
    רועי
    06/02/2017

שלום רב
    אני רועי בן 34 אני סובל מחרדות מזה 10 שנים בהתחלה נתנו לי כדור בשם פאקסט לקחתי למשך חודש והפסקתי גם החרדות הופסקו לאחר כמה שנים שוב חזרו החרדות ולא לקחתי שום טיפול מנסה להתמודד לאחרונה לאחר מאמצים כושלים להתמודד נתן לי רופא נוירולוג כדור בשם פרוטין לטיפול בחרדות לקחתי למשך שלושה חדשים והוא עוזר מאוד והפסקתי כי איני רוצה להיות תלותי בכדורים אני כל פעם לוקח לתקופה קצרה ומפסיק .. האם זה בסדר? האם להמשיך לקחת את הכדורים ? אשמח לתשובה כנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות מתמשכות

ד''ר חיים היילפרין
    08/02/2017

הטיפול התרופתי אינו הטיפול הראשוני המומלץ להתקפי חרדה, ומשלב תפיסה שגויה (הרואה בתסמינים מחלה בפני עצמה במקום תגובה רגשית לגיטימית למצוקות אמיתיות) והתערבות שגויה (התמקדות בתסמינים ובהפחתת החרדה באמצעות תרופה במקום טיפול במוקדי המצוקה הראשוניים). למרות שהתרופות עשויות להקל על התסמינים (כמו שחווית בעצמך), הן אינן מטפלות בשורשי הבעיה (ולכן עלולות גם לקבע אותה) ויש להן גם תופעות לוואי מזיקות. (תוכל לקרוא יותר על עמדתי כאן - http://www.hebpsy.net/articles.asp?t=0&id=3074). הטיפול המומלץ בחרדה הוא טיפול פסיכולוגי (שיחתי) אצל פסיכולוג קליני המטפל בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. מניסיוני, במקרים כמו שלך די בשתיים-שלוש שיחות כדי להשיג הקלה משמעותית, ללא כל התערבות תרופתית, ואשמח לעזור לך בזה. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה על אובדן אדם קרוב
    דינה
    01/01/2017

היי לכולם
    אוף אני ממש משתגעת כל פעם רצות לי בראש חרדות ופחדים על אובדן או תאונה
    נניח בעלי יוצא לעבודה ותמיד יש בי פחד שיקרה לו משהו ולא נתראה יותר אבל אדם מאוד חיובי באופן כללי ויש לי אחלה חיים כאלו באמת אין לי סיבה לחשוב ככה אבל זה כאלו תקוע לי בראש וכל יום זה ככה לפעמים אני מתבוננת בו ופשוט מפחדת לאבד אותו וחושבת מה יהיה אם אאבד אותו .. האם זה לגיטימי ? ולמה זה קורה? והכי הכי חשוב זה איך ניתן לפתור זאת ולהספיק לחשוב ככה
    אני פשוט נורא מאמינה במחשבות וכל דבר בעולם נוצר ממחשבה וחשוב לי לביות חיובית כל הזמן אז המחשבות האלה מציקות לי 🤕😕 מנסה ישר לא לחשוב על זה או לשרוף רעיון זה אבל זה מתיש אותי
    אשמח לעזרה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה על אובדן אדם קרוב

ד''ר אודי אורן
    11/01/2017

לדינה שלום, כלנו דואגים לשלומם של היקרים לנו. זה לגיטימי לגמרי עד שזה מתחיל להפריע בחיי היום יום. אני מציע לך להחליט כמה פעמים ביום את רוצה לדאוג (המלצה שלי: שלוש פעמים) ולדאוג באופן מתוכנן בזמנים שקבעת. אם זה מצליח, הכל בסדר. אם לא, אני מציע לפנות לטיפול פסיכולוגי ממוקד בחרדות כמו EMDR או CBT. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה יום יומית כל רגע ורגע.
    גל
    13/12/2016

שלום.
    אני בן 24, עברתי תקופה לא כל כך נעימה לפני כמה שנים. סוג של פסוט טראומה, במשך הזמן הדחקתי את הכאב הנפשי את העצב כי לא יכלתי להתמודד איתו, הייתי מנתח את המחשבות בשביל שאני ארגיש יותר טוב וכך רק מדחיק את מה שאני באמת מרגיש. בכל זאת הייתי לוחם בצבא שלוש שנים, אפילו שזה ישב לי על הראש כל הזמן (זה לא טראומה מהצבא).
    בשנה האחרונה של הצבא התחילו כאבים פיזיים, בראש ברגל בחזה. אחרי השחרור ההכאבים עלו שלב וניהיו קוצר נשימה, הסרעפת מתכווצת וקשה לי לשאוף אוויר(מילותיו של איש מקצוע). אז הבנתי שאני צריך לבקש טיפול, נפתחתי מול ההורים והתחלתי ללכת לפסיכולוג ובאמת זה עזר בהתחלה כי סוף סוף פרקתי את מה שהפריע לי כל כך הרבה זמן. אחרי חודשיים טיפול טסתי לחול, ושם המחשבות לא כל כך הפריעו אבל הכאבים ניהו הרבה יותר חזקים ביחד עם הקוצר נשימה. חזרתי אחרי 8 חודשים קוצר נישמה עדיין נמשך ושוב חזרתי לנתח מחשבות וכו. הלכתי לפסיכולוג עוד פעם תקופה וגם לפסיכאטר שהביא לי כדורים. (ציפרלקס, לחרדה זה עזר לי בהתחלה אבל עכשיו כאילו אין הבדל אחרי שלושה חודשיים של כדור וחצי החרדה עדיין מאוד קשה)כדורים אני עדיין לוקח ועם הפסיכולוג הפסקתי, זה נתן לי נקודת מחשבה להמשך אבל בעיקרון הבנתי שהעבודה היא עצמית, הבנתי שצריך להפסיק לנתח ולהדחיק, והתחלתי ללכת למטפל של דימיון מודרך כי לא משנה כמה אני אחפור אנתח לא אנתח בסוף צריך לעבוד על הרגש שנפגע מבפנים(מקווה ששאני מצליח להיות ברור) .(סליחה שיצא לי מאוד ארוך) רציתי לוודא איתך עם מה שאני עושה נכון, החרדה שלי היא כל רגע ורגע, אין לי רגע נחת, ואני מרגיש שפסיכולוג לא יכול עכשיו ללמד אותי או להסביר לי משו חדש אלא צריך לעבוד על מה שבפנים שהוא גם הדבר שמעוררר את החרדה, ולכן אני הולך למטפל שעובד על הרגש. האם הדרך שלי נכונה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פוסט טראומה

ד''ר אודי אורן
    14/12/2016

שלום גל, אני חושב שאיבחנת את עצמך היטב. נראה שאתה סובל מפוסט טראומה. איני יודע מה קרה לך אבל ברור לי שאתה זקוק לטיפול ממוקד בטראומה. זה אינו טיפול פסיכולוגי רגיל שקשור - כמו שאתה כותב - ללימוד או הסברים, אלא לעבודה ממוקדת על השפעות הטראומה. אני מציע לך לפנות למטפל המתמחה ב-EMDR, שיטת טיפול אפקטיבית ביותר העשויה לעזור לך בפרק זמן קצר יחסית. טיפול בטראומה מצריך ידע ספציפי. טיפול בדמיון מודרך וטיפול תרופתי אינם הטיפולים המומלצים לאנשים הסובלים מפוסט טראומה. אין סיבה שתמשיך לסבול כפי שאתה סובל. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה השיטת טיפול שאת ממליץ?

גל
    15/12/2016

קודם כל תודה על התגובה דר אורן.
    חוץ מemdr, אתה אומר שטיפול בטראומה מצריך ידע מאוד ספציפי, מה היית ממליץ ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בפוסט טראומה

ד''ר אודי אורן
    15/12/2016

בוקר טוב, יש היום גישות שהוכיחו את יעילותן בטיפול ב-PTSD. EMDR ו-PE הן הבולטות שבהן. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• emdr ממולץ?

גל
    21/12/2016

שלום דר אורן.
    משו קטן ברשותך, חיפשתי emdr באינטרנט ויש המון אופציות, יש מטפל מוסמך או מקום מוסמך שאתה יכול להמליץ לי עליו? או אוליי אפילו אצלך? תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• EMDR טיפול

ד''ר אודי אורן
    11/01/2017

שלום גל, אתה מוזמן לפנות למרכז הישראלי ל-EMDR או לאתר עמותת EMDR ישראל. בהצלחה, אודי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה