פורום יתר לחץ דם, לחץ דם גבוה - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הפרש בין סיסטולי לדיאסטולי והמרווח ביניהם
    נורית אפק
    29/08/2021

ל.ד. בסביבות 150/75-(ממוצע)
    נוטלת לרקאנפריל 10מ'ג אחת ליום יום-יומיים
    המירווח תמיד נשאר כ-70-75

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בקשי מהרופא המטפל הפניה להולטר לחץ דם

פרופ` אליעזר קליינמן
    02/09/2021

לא ברור לי איזו תרופה את נוטלת - אנאלאפריל או לרקפרס. על כל פנים בקשי מהרופא המטפל הפניה להולטר לחץ דם ליממה לבדוק האם הוא אכן מאוזן

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ דם גבוה באופן פתאומי
    מאי
    29/08/2021

ערב טוב דוקטור
    בת 47 כחודשיים לאחר סגירת צנתור לסגירתpfo בעקבות שינויים איסכמיים בחומר הלבן המתאימים למחלות כלי דם קטנים
    הולטר לחץ דם תקין
    הולטר לב 48 שעות דופק מקסימלי 150 במנוחה ממקור סינוס
    כל הבדיקות נעשו עקב אירועים שנמשכים כשלושה שבועות ברצף לאחר קימה ממצב של שכיבה לישיבה בלילה שאני קמה לשירותים או בבוקר מה שקורה שיש עלייה פתאומית בלחץ הדם לערכים של 190/90 ויותר ודופק של 150 במנוחה מוחלטת
    לפעמים הפנים חמות ובאחת הפעמים כפות רגליים היו חמות מאוד
    בנוסף מבצעת בירור אנדוקריני ואיסוף שתן 24 שעות למטאנפרינים עד כה הכל תקין ממה שהגיעו התוצאות ממתינה לעוד מספר בדיקות דם שיגיעו
    ניסיתי לקחת קרדילוק במינון 1.25 אך לחץ הדם שלי שבדרך כלל נמוך מאז הסגירה של הpfo סביב 90/60 יורד עוד יותר אז הפסקתי ליטול את הקרדילוק
    האם זו תופעה מוכרת מה שאני מתארת לאחר הצינתור ?
    האם לחצי דם יכולים להיות נמוכים מהרגיל לאחר צינתור לסגירת pfo לפני הפעולה לחצי הדם שלי היו סביב 120/80
    אני ממש מתוסכלת מהמצב לא לישון בלילות כבר כשלושה שבועות
    ולאף אחד אין הסבר למה זה קורה
    חשוב לציין באחת הפעמים שזה קרה לא לקחתי קרדיולוק המדדים חזרו להיות תקינים תוך כחצי שעה באופן ספונטאני
    האם מותר לקחת קרדיולוק רק בזמן שזה קורה ? מה עדיף
    אשמח לשמוע את דעתך
    תודה רבה על המענה

לקביעת תור
    סגירה
    לחץ דם גבוה באופן פתאומי

הוספת תגובה

תמונה

• קובץ מצורף לבדיקת הולטר לב 48 שעות

מאי
    29/08/2021

האם על פי האירועים ובדיקה זו עליי ליטול קרדילוק במינון 1.25 למרות שלחצי הדם שלי מאוד נמוכים כל היום סביב 100/50 ועולים רק בלילה לאחר שכיבה ובבוקר ?
    יש לציין שאני נוטלת את הקרדילוק בערב ולא בבוקר כי זה לא השפיע על אירועי הלילה
    אם טיפול תרופתי ובלי הדופק ולחץ הדם יורד תוך חצי שעה ואף פחות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השאלה ארוכה מדי להתייחסות כאן

פרופ` אליעזר קליינמן
    02/09/2021

ארוך מדי להתייחסות כאן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חומצה אורית גבוהה
    דורית
    25/08/2021

אני בת 53 חולת לופוס,נוטלת פמיד ווקטור ליתר ל.דם.הפמיד גרם לגאוט. הפסקתי לקחת פמיד ובמקום העלתי בערב ווקטור מ80 ל160.
    האם זה מהווה תחליף?
    הנפרולוג מודע לכך שמעל שנה יש לי חומצה אורית גבוהה בדם,אך סירב להחליף את הפמיד.ואמר שנשקול לקחת קולכיצין.
    לא ברור לי למה עליי לסבול מחלה נוספת שנוצרת משימוש במשתן?

לקביעת תור
    סגירה
    חומצה אורית גבוהה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות ללחץ דם

פרופ` אליעזר קליינמן
    25/08/2021

תנסה לשאול על פוסיד במקום פאמיד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה לטיפול ביתר לחץ דם
    עמיר
    21/08/2021

שלום,
    אני בן 52 סובל מיתר לחץ דם שנים רבות ומטופל בכדורים. עושה כושר מידי יום ( ריצה כ-30 דקות מידי יום). לחץ הדם במנוחה שלי בערך 145-100 ומיד אחרי מאמץ בערך 180-115.
    לחץ הדם הדיאסטולי שלי גבוה במנוחה ומאמץ.
    האם ניתן להמשיך כך בפעילות הגופנית?
    האם יש טיפול להורדת לחץ הדם עוד יותר לערכים סבירים יותר?
    בבוקר אני לוקח פרמיד 2.5 מ"ג
    בערב אקספורג'10/160
    סובל מעודף משקל bmi29

לקביעת תור
    סגירה
    המלצה לטיפול ביתר לחץ דם

הוספת תגובה

תמונה

• לח"ד וטיפול תרופתי

פרופ` אליעזר קליינמן
    24/08/2021

לחץ הדם שלך כנראה לא מאוזן. בקש מהרופא שלך הפניה להולטר לחץ דם ובהתאם לתוצאות יהיה צורך לאזנו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת metanephrine
    מאיה
    15/08/2021

שלום דוקטור
    נוטלת אספירין במינון של 100
    פלאביקס 75
    לאחר סגירת pfo
    התחלתי לפני מספר ימים טיפול בקרדילוק 1.25 פעם ביום עקב שבוע של אירועים עלייה בדופק עד 150 במנוחה ולחץ דם
    בדרך כלל לחץ הדם נמוך מאוד סביב 100/60
    צריכה לבצע איסוף שתן 24 שעות
    האם עליי להפסיק את נטילת הקרדילוק לפני הבדיקה ואם כן מתי
    יש לציין שהתופעות חוזרות מידי בוקר או בלילה עסקה לאחר השכיבה שאני מתחילה לנוע
    למרות נטילת הקרדילוק בבוקר
    דיברתי עם המצנתר וביקש להוסיף עוד קרדילוק 1.25 בערב לשבוע הקרוב
    לאחר מכן ביקש להחליף את הקרדילוק לikapress 120 מג פעם ביום בבוקר
    מה ההבדל בין התרופות ?
    האם את הikapress יש צורך להפסיק לפני בדיקת איסוף השתן ?
    תודה רבה על העזרה 🙏 שבוע טוב ומבורך

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת metanephrine

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

פרופ` אליעזר קליינמן
    16/08/2021

אין צורך להפסיק לפני איסוף השתן. שתי התרופות מורידות דופק ומונעות הפרעות קצב פרוזדוריות אך במנגנון שונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות הולטר לחץ דם לא מתאים לבדיקות
    רונית
    15/08/2021

היי, לחץ הדם שלי הוא תמיד 160/110 , גם בבית וגם במרפאה. להפתעתי בדיקת הולטר לחץ דם של קופח נתנה תוצאה של 140/90(בממוצע).

מה יכולה להיות הסיבה להפרש ?
    האם ייתכן שיש בעיה בהולטר?
    מה מומלץ לעשות?
    תודה !

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ דם?

פרופ` אליעזר קליינמן
    16/08/2021

כנראה שלחץ הדם שלך הוא בכל זאת גבוה ואני ממליץ להתחיל טיפול מתאים בעצת הרופא המטפל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

מאיה
    12/08/2021

שלום דוקטור
    בת 47 כחודשיים לאחר סגירת צנתור לסגירתpfo בעקבות שינויים איסכמיים בחומר הלבן המתאימים למחלות כלי דם קטנים
    ביום שני הקרוב אני צריכה לעשות בדיקת הולטר לחץ דם עקב 5 אירועים ברצף שקרו השבוע של עלייה פתאומית בלחץ הדם לערכים של 190/90 ויותר ודופק של 150 במנוחה מוחלטת
    זה קרה בסמוך לקימה משכיבה ממש דקותיים אחרי שהתחלתי לנוע
    בנוסף באחת הפעמים כפות רגליים היו חמות מאוד
    שאלה במידה והתופעות אינן קרדיאליות מה עליי לבדוק בנוסף ?
    והאם עליי להפסיק את נטילת הקרדילוק 1.25 לפני בדיקת הולטר ללחץ דם ?
    האם זה יכול לשבש את התמונה ?
    חשוב לציין באחת הפעמים שזה קרה לא לקחתי קרדיולוק המדדים חזרו להיות תקינים תוך כחצי שעה באופן ספונטאני
    האם מותר לקחת קרדיולוק רק בזמן שזה קורה ? מה עדיף
    אשמח לשמוע את דעתך
    תודה רבה על המענה

לקביעת תור
    סגירה
    לחץ דם גבוה באופן פתאומי

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

פרופ` אליעזר קליינמן
    13/08/2021

מהתאור נראה שמדובר בהתקפי הפרעת קצב מהירה כגון פרפור פרוזדורים או מהירות על חדרית שיכולה להיות נספח ל PFO גם לאחר סגירתו. התקפים כאלה גורמים מטבע הדברים לסטרס ולעליות לחץ דם. קרדילוק יכול למנוע אותם ולכן ראוי לקחת אותו גם בעת ביצוע ההולטר. אין טעם לקחת אותו רק בעת התקף שחולף ספונטנית לפני שהקרדילוק מתחיל להשפיע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

מאיה
    14/08/2021

תודה רבה על המענה
    האירועים שתיארתי בהודעה הקודמת ממשיכים כבר שבוע ברציפות זה קורה כ3 דקות לאחר שאני קמה ובלילה או מוקדם בבוקר משכיבה ומתחילה לנוע
    לדוגמא היתה פעם שמדדתי לחץ דם בחצות וחצי היה 100/60 דופק 56
    קמתי בשעה 0200 לשתות מים / שירותים ותוך דקות התחלתי להרגיש דפיקות לב חזקות במיוחד
    לחץ דם 190/100 ופעימות לב מ150
    המקרה מתועד בהולטר המצורף
    לקחתי קרדילוק 1.25 ותוך שעתיים המדדים לחץ הדם חזרו להיות תקינים הדופק תוך כדי חצי שעה
    אני אובדת עצות לוקחת כבר מספר ימים את הקרדיולוק בבוקר אך התופעות חוזרות כל לילה במשך שבוע
    זה ממש מלחיץ
    מה עושים דוקטור ?? אשמח לשמוע ממך
    תודה רבה על המענה 🙏
    ביצעתי בדיקת הולטר לב 48 שעות
    מצרפת תמצית תוצאות
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה חדה בלחץ דם תקין
    ליאור
    10/08/2021

היי
    בבידקת לחץ דם שעשיתי לפני שבועיים היה לי 108/56 ועכשיו שעשיצי שוב יש לי 80/40 יש סיבה לדאגה?
    לא מרגישה יותר מדי חוץ מסחרחורות קלות במעבר בין מצבים תנוחות אשמח לעזרתך תודה

לקביעת תור
    סגירה
    ירידה חדה בלחץ דם תקין

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ דם נמוך דורש מלח וקפה שחור

פרופ` אליעזר קליינמן
    11/08/2021

כדאי להוסיף מלח וקפה שחור לתזונה אם אין מחלות רקע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

מאי
    10/08/2021

שלום בשנית דוקטור
    אני אמורה לחזור על בדיקת הולטר לב 48 שעות
    בשלושת הימים האחרונים היה לי יום לאחר יום עליית דופק ל160 במנוחה מוחלטת ללא שום מאמץ זה קורה כשלוש דקות לאחר קימת הלילה שאני הולכת מספר מטרים בבית ללא שום מאמץ !!! ( לאחר הטלת שתן אם זה חשוב לציין )
    אני מתחילה להרגיש את הדופק עולה ודפיקות לב חזקות במיוחד
    בעת מדידת לחץ הדם המדדים מגיעים ל190/ 100 והדופק ל150
    ביום הראשון שזה קרה נטלתי קרדיולוק 1.25 ותוך כחצי שעה המדדים חזרו להיות תקינים
    ביום השני שזה קרה לא לקחתי והמדדים חזרו להיות תקינים ללא טיפול תרופתי
    היום בבוקר שזה קרה נטלתי שוב קרדיולוק המדדים חזרו להיות תקינים אך הדופק נשאר כ45 דקות כ100 במנוחה
    שאלה ראשונה מכיוון שהיום אני אקח הולטר לב ל 48 שעות האם נטילת הקרדיולוק לא תפריע לבדיקה הרי הכדור מוריד דופק לפחות חיממה ולחץ דם אותה שאלה לגבי הולטר לחץ דם שאעשה בשבוע הבא ל24 שעות
    האם עליי להפסיק את נטילת הקרדיולוק ?
    אני מפחדת לא לקחת שזה קורה כי איני יודעת כרגע מה הסיבה לתופעה שחוזרת ברצף כבר שלושה ימים כל בוקר בדיוק באותה צורה שתיארתי
    יש לציין שהפעם הראשונה שזה התחיל היתה 4 ימים קודם עם לחץ דם גבוה באופן פתאומי ודופק סדיר וזה היה בשעות הערב כפי שכבר כתבתי לך בפורום בשבוע שעבר
    עוד אציין שלחץ הדם שלי מאז סגירת הpfo נמוך מאוד 100/55 לפני היה בדרך כלל 130/80
    לדוגמא אתמול בחצות מדדתי המדדים היו 95/55 מה שקרה הבוקר היה בשעה 0645

אשמח לשמוע ממך מה דעתך
    אני בלחץ אטומי
    תודה רבה על המענה

לקביעת תור
    סגירה
    לחץ דם גבוה באופן פתאומי

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

פרופ` אליעזר קליינמן
    10/08/2021

נראה לי שעדיף לא לקחת כלום ואם תופיע שוב התופעה שאת מתארת תקחי את הקרדילוק. חשוב לתעד בהולטר גם את התופעה וגם את תגובת הכדור כדי לדעת איך לטפל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

מאי
    10/08/2021

דוקטור יקר
    תודה רבה על המענה המהיר
    היום מהשעה 1200 אני עם הולטר לב ל48 שעות לקחתי קרדיולוק בשעה 0700 בבוקר מכיוון שהדופק קפץ ל160 ולחץ הדם הגיע ל180/90 ויותר ופחדתי שיקרה משהו כי הסיבה שסגרו לי את הpfo היה שינויים איסכמיים בחומר הלבן המתאימים לאוטמים שנתגלו בבדיקת mri ראש בגיל 36 ומאז עבר עשור והיתה דינמיקה של אותם שינויים איסכמיים בחומר הלבן
    האם זה לא מסוכן להישאר במצב שאני נמצאת בו כבר 3 ימים ברציפות ? האם הקרדיולוק לא יפגע באיכות הבדיקה כי הרי הכדור מוריד את לחץ הדם והדופק וזה לא המצב האובייקטיבי
    התור שלי להולטר לחץ דם רק ביום שני הבא
    האם לקחת את הקרדיולוק ?
    במידה ויהיה שוב אירוע ?
    יש לציין שבתקופה זו אני נוטלת אספירין במינון של 100 לכל החיים כמו שביקשו ופלאביקס 75 לשלושה חודשים מאז הצינתור ( 7 שבועות )
    אודה לך על המענה

ה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יתר לחץ דם כרוני אך מאוזן והסיכון הכרוך בו
    אלי
    08/08/2021

האם קשישים שיש להם יל"ד שנים רבות, אך הם מאוזנים תרופתית, עושים פעילות גופנית קבועה, אוכלים תזונה מאוזנת, רזים, ואין להם תופעות לוואי, צפויים להיות בסיכון גדול יותר מקשישים שלחץ הדם שלהם תקין?

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

פרופ` אליעזר קליינמן
    10/08/2021

לאו דווקא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חולה (סובל מ-) יתר לחץ דם?

אלי
    10/08/2021

האם מבוגר המטופל בתרופה ל-יל"ד נחשב (או מוגדר) "חולה" (או "סובל ממחלה"), כפי שמטופלים מתבקשים, במקרים מסוימים, למלא טפסים רפואיים על מצבם הרפואי?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יתר לחץ דם התקפי - דיאסטולי גבוה!
    שרי
    08/08/2021

פרופ' נכבד,

73, בד"כ בריאה, למעט דלקת בקיבה והליקובקטר חשוך מרפא...

התקפי לחץ דם פתאומי! מלווה כאב ראש חד בקדקד ובעורף. להט הסמקה בפנים.
    אירוע אחרון: מדידה ראשונה 157/94, מדידה שניה 173/152 בצד הופיע סימון 💖.

לדברי אחות במוקד: "אין דבר כזה! זאת שגיאה במכשיר!"

הגדרת היצרן: סימון לב מראה דופק לא סדיר, יש לחזור על הבדיקה...

ברפואה כמו ברפואה, "אין דבר כזה שאין דבר כזה"
    אכן, אין דיאסטולי כזה גבוה...?!

תפקודי כבד/כליות תקין.
    ממה התפרצות י.ל.ד?

תודה, שרי

הוספת תגובה

תמונה

• לשלול אפשרויות של תסמונת קרצינואיד

פרופ` אליעזר קליינמן
    08/08/2021

האחות צודקת. יש לבקש מהרופא המטפל לשלול אפשרויות של תסמונת קרצינואיד או פיאוכרומוציטומה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

מאי
    05/08/2021

צהריים טובים פרופ' אליעזר
    בת 47
    ברקע מחלות כלי דם קטנים במוח בעקבות כך בוצע צנתור לסגירת pfo לפני 6 שבועות עם התקן של מטרייה
    ללא מחלות רקע נוספות
    לא מעשנת
    ללא משקל עודף
    ברקע לחץ דם סביב 130/75 עד הצנתור
    בחודש וחצי האחרונים אני עוקבת מידי יום על לחץ הדם המדדים היו סביב 100/60 ואף 90/55
    ביומיים האחרונים לחץ הדם היה סביב 150/80 ואתמול בשעה 2130 בערב קפץ כלפי מעלה ל170/80 ואף הגיע ל195/100
    יש לציין שהרגשתי מעט כאבי ראש וכמה שעות קודם הרגשתי מעין חום מוזר בפנים
    תוך שעתיים ירד בחזרה ל150/80 והבוקר 130/80
    יש לציין שאני סובלת מפלטיפציות מאז סגירת הpfo
    בהתחלה הומלץ לקחת קרדיולוק במינון 1.25 אך לאחר תוצאות בדיקת הולטר 48 שעות אמרו שאפשר שגם לא כי כמות הפעימות המוקדמות היו סביב 100 ליום מסוג apbs
    Vpbs
    אתמול רציתי לקחת קרדיולוק 1.25 באופן חד פעמי אך לבסוף לחץ הדם ירד ללא הכדור
    שאלתי מה יכולה להיות הסיבה לעליית לחץ דם באופן כזה גבוה ?
    מה עליי לעשות ? או ליתר דיוק יש משהו שעליי לעשות ?
    אודה לך על המענה
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    לחץ דם גבוה באופן פתאומי

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ דם?

פרופ` אליעזר קליינמן
    05/08/2021

מציע לבקש הפניה להולטר לחץ דם ל 24 שעות ואם לא עשית אז גם להולטר אקג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צעיר שאלה לדוקטור
    שקד
    03/08/2021

דוקטור יקר שאלה בפי, אני בן 27 בריא בדכ, האם זה שרואים את הדופק מבעד לצוואר, וגם ברגל , בקרסול, ז״א רואים את הוריד פועם, האם זה תקין?
    לא התאמנתי במכון כבר שנה, אבל לפני שנה הייתי רץ, מרים משקולןת והכל.
    הדופק במנוחה בערב -64 , ובבוקר הוא 73/78 , האם זה בסדר?

תודה,

לקביעת תור
    סגירה
    צעיר שאלה לדוקטור

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

פרופ` אליעזר קליינמן
    04/08/2021

הכל תקין. מה שפועם הם עורקים ולא ורידים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יתר לחץ דם- טיפול אלטרנטיבי
    אלי
    02/08/2021

רציתי לשאול האם ניתן להוריד לחץ דם גבוהה 150/80
    רק ע"י אורח חיים בריא ורפואה אלטרנטיבית ללא כדורים?
    ואם כן אלו מוצרים מומלץ לצרוך כתוספי מזון
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

פרופ` אליעזר קליינמן
    03/08/2021

ניתן בהחלט ע"י אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית סדירה, דיאטה מתאימה, יותר דלת מלח, והרפיית מתחים. ניתן להוסיף תוספי שום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ ממדידת לחץ דם
    יואב
    02/08/2021

היי אני בן 45 ועדיין כל פעם ששמים לי מכשיר למדדידת לחץ דם אני לא מצליח להירגע וחרד אציין שקניתי מכשיר ביתי כפי שהומלץ להורדת החרדה ועדיין כשזה מתחיל ״להתנפח״ על הזרוע אני בחרדה ולא יודע אם אכן לחץ הדם גבוהה מהחרדה שזה בדרך כלל 150/90 או כי באמת יש לחץ דם גבוןהה..
    שאלתי אם ניתן למדוד לחץ דם תחת השפעה של כדור הרגעה ולקבל תוצאה מהימנה
    תודה יואב ההיסטרי..

לקביעת תור
    סגירה
    לחץ ממדידת לחץ דם

הוספת תגובה

תמונה

• לח"ד וסטרס

פרופ` אליעזר קליינמן
    03/08/2021

בקש הפניה לבדיקת מאמץ - ארגומטריה. שם מתבטל אפקט המתח עקב המאמץ שאתה מבצע והמדידות לכל אורך הבדיקה מהימנות יותר למעט זו שלפני הבדיקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה