פורום סרטן העור, מלנומה, נקודות חן - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו שומה חשודה, מיפוי שומות, מחלות ונגעים בעור, רפואת עור, סבוריאה, צלקות, פצעים, נגעי BCC, שינוי צבע של שומה ועוד

מנהל הפורום

ד"ר ניר נתנזון
ד"ר ניר נתנזון
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר ניר נתנזון ללא פרסום בפורום

• שטפי דם בציפורניים ללא פציעה מה זה אומר
    אנונימית
    12/12/2021

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שתי נקודות חן שהופיעו על הבוהן ברגל
    נתנאל
    12/12/2021

לפני כמה חודשים הבחנתי בשתי נקודות חן שהופיעו על הבוהן ברגל פתאום מה זה יכול ליהיות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• כיצד ניתן לבדוק שלא מדובר במלנומה של הציפורן
    אביבה רון
    03/12/2021

יש לי ציפורן, בוהן רגל ימין עם זיהום וכתם שחור. עברתי כבר 2 טיפולים לניקוי הזיהום, וגם הוסרה חלק מהציפורן, למרות זאת אין החלמה. איך אפשר לבדוק שלא מדובר במלנומה של הציפורן?

הוספת תגובה

תמונה

• אבחנה קלינית של המנגיומה והאם יכול להיות שזה גם ציסטה
    דוד
    27/11/2021

שלום ד״ר. בן 38 בריא. לפני כשנתיים החל להתפתח לי גוש קטן בשכם. בתחילה הגוש נראה כפצעון ולאחר שניסיתי לפוצץ אותו צמחו גם מן כלי דם כאלה מעליו. האבחנה הקלינית של שלושה רופאי עור הייתה המנגיומה ושאין מה לעשות עם זה, אך לי זה הציק אסתטית. לפני כמה ימים הסרתי את הנגע בניתוחון קטן. המנתח אומר שזו ציסטה חלב ושלח לבדיקה פתולוגית. את כלי הדם הקטנים הוא צרב עם מכשיר. מטריד אותי עניין כלי הדם (נגע וסקולרי) יכול להיות שזו גם ציסטה וגם המנגיומה, או שכלי הדם מבשרים על משהו מסוכן יותר?

הוספת תגובה

תמונה

• פס שחור מתחץ לבוהן יד
    לוגי
    25/11/2021

שלום בן 65
    ללא מחלות רקע
    לפני כ חודש הבחנתי בפס שחור
    בקצה הציפורן צמוד לתעלת העור
    בבוהן יד ימין
    מאז אין התרחבות בגודל הפס
    שאלותי :
    1 - במידה ואין החמרה ו/או בשינוי גודל הפס זה פחות מעורר דאגה של משהו ממהיר ?
    2- האם פס דומה,באותו מקום שהיה לפני כמה חודשים נעלם ושוב,חזר צריך להדאיג ?
    3 - באיזה,שלב,של גידול ממהיר מתחת לציפורן יופיעו נתונים לא סימפטים בבדיקות דם ?
    מצף תמונה רלוונטית מוגדלת פי 4( לפני יומיים חיטטתי עם קיסם מתחת לציפורן
    והפס השחור שהיה
    מובלט עומעם טיפה וקצת נהיה,פחות ממוקד

מקווה, מאד שאקבל ממך צפירת הרגעה
    בתודה מראש
    לוגי

לקביעת תור
    סגירה
    פס שחור מתחץ לבוהן יד

הוספת תגובה

תמונה

• חשד מלנומה בניקודת חן
    ליברזון סבטלנה
    19/11/2021

דר' נתנזון שלום רב,
    קיבלתי היום טלפון ממך לגבי הודעה שהשארתי, אבל לצערי כבר הזמנתי תור במקום אחר ,רופאה אחרת.לא היתי מכירה את הפורום שלך.
    דואגת שכל דקה חשובה לי. לפני כשנה עברתי כריתת רחם .סרטן אנדומטרי a1g1, ללא טיפולים בהמשך. עכשיו שמתי לב ש2 נקודות חן החליפו צבע. אם אפשר להוריד אותם בלייזר אפילו שזה חלילה סרטני

לקביעת תור
    סגירה
    חשד מלנומה בניקודת חן

הוספת תגובה

תמונה

• פס שחור באצבע שהופיע פתאום
    זואי
    14/11/2021

שלום
    לפני שבוע הופיע לי פס שחור באצבע של הרגל
    לא קבלתי מכה
    מה זה ??

הוספת תגובה

תמונה

• מהן השעות המסוכנות לחשיפה לשמש בחורף
    נתי
    09/11/2021

שלום, אני ברמת סיכון גבוהה לחלות בסרטן העור. ע"פ מידע באתר של האגודה למלחמה בסרטן- החשיפה המסוכנת לשמש היא בין שעות 10:00 ל 16:00. מכיוון ששעון חורף זז שעה אחת אחורה וזמן השקיעה של השמש ירד משמעותית, אני רוצה לדעת אם כעת ע"פ השעון הנוכחי שעות החשיפה המסוכנות הן בין 09:00 ל 15:00 או עדיין בין 10:00 ל 16:00.

הוספת תגובה

תמונה

• שטף דם בציפורן באגודל ברגל
    מאיה
    09/11/2021

לפני חודשיים היה לי כתם קטן כמו שטף דם בציפורן באגודל ברגל.
    לא יחסתי לזה חשיבות רק עכשיו זה משנה אצ צבעו ומתפשט על האגודל ועדיין ישנו כתם קטן של שטף דם. רופא עור אונליין ישר קבע על פי תמונות שזה פטריה האם אני יכולה להיות רגועה על סמך תשובתו

הוספת תגובה

תמונה

• פס ורוד-אדום בציפורן האגודל.
    טל
    04/11/2021

לפני מס' חודשים הופיע פס לאורך הציפורן.
    לאמא שלי היו כמה סרטני עור, האחרון היה מלנומה. האם יש לי סיבה לדאוג? קבעתי תור לרופא עור לעוד חודש וחצי, זה מה שהיה הכי קרוב... האם כדאי לנסות להקדים?
    אציין שאני בהירת עור לעיניים, קראתי שיש לזה משמעות...
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• נקודת חן חשודה קיימת כבר שנים
    אמ
    01/11/2021

הנקודות חן מתקלפת כל הזמן מצורף תמונה

הוספת תגובה

תמונה

• נקודות חן מגרדות מדממות
    מודאג
    23/08/2021

אני לוקה במחלת כאב שמתמודד איתה בעזרת דיקור נרקוטיקה טיפולים אלטרנטיבייים תוספי מזון ושיטות כמו היפנוזה מדיטציה וכדומה מעדיף שלא לפרט לגביה כי למדתי להתנהל איתה ומעדיף לשמור עם פרטיותי. לפני 3 חודשים בערך נפטר אחי הגדול מסרטן ריאות.במהלך הלוויה בהליך זיהוי הגופה הרגשתי שהגוף שלי מקבל שוק .דבר שקרה לי אחרי פטירת אבי.במהלך השיבעה החלו לי גרודים בגוף וקצת לאחריה הופיעו לי פצעים בעיקר בגפיים ראש עורף כתפיים וקצת בבטן חזה.רוב הפצעים הם בנקודות חן חלקן חדשות שהופיעו בגופי.הגירוד חזק ואני מחטא את הפצעים ודואג לשמור הגיינה.לפני שנתיים וחצי בערך עשיתי בדיקות דם והיתה בעיה בתאי דם לבנים.רופאת המשפחה שלי ביקשה שאגיע בשל זה ושתפנה אותי להמטולוג דבר שלא עשיתי כי חושש מכל נגיעה בי וגם כי חששתי מסרטן דם ובשל העובדה שהתחלתי טיפול פסיכולוגי מתיש. קבעתי בדיקות דם ואעשה אותן בקרוב באמצעות חברה שעושה בדיקות דם בבית שתגיע לביתי ואת זה אעשה בהקדם וכשארגיש מעט טוב יותר כי מחלת הכאב גם התפרצה בשבעה לאחר שהתחלתי ללכת צעדים ראשונים בניגוד לכל סיכוי שנתנו לי הרופאים בעיקר באמצעות דיקור שאם לא עושה אותו לא מצליח להניח רגל על הריצפה או לדרוך. אשמח לדעת דעתכם והכוונה מה לעשות .אני בהיר בצבע עורי ודי חושש מסרטן דם או עור ולכן גם לא הלכתי לרופאת המשפחה שלי.אציין שאני מתקשה מאד לצאת מהבית וכל יציאה מלווה ביומיים של מיטה וכסא גלגלים.אודה לתשובתכם.אשמח אם תחזרו אלי לדוא"ל שצרפתי.

לקביעת תור
    סגירה
    נקודות חן מגרדות מדממות

הוספת תגובה

תמונה

• נקודות חן מגרדות אין דרך לאבחן את זה

ד``ר ניר נתנזון
    23/10/2021

אין לי כל דרך לאבחן על סמל התיאור בלבד.
    במקרה זה חייבים בדיקה של רופא מומחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פס בציפורן בבוהן
    מיכל
    26/08/2021

לפני כשבועיים שמתי לב לפס כחול בציפורן בבוהן
    יש סיבה לחשוש?
    אודה לתשובה במייל

לקביעת תור
    סגירה
    פס בציפורן בבוהן

הוספת תגובה

תמונה

• פס לא ניתן לאבחן ללא בדיקה עם דרמוסקופ

ד''ר ניר נתנזון
    23/10/2021

לא ניתן לאבחן ללא בדיקה עם דרמוסקופ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשיפה לא מוגנת חד פעמית
    שאלה
    26/08/2021

בת 12.5 נחשפה בצהריי היום לשמש בגופיה ללא כלל הגנה.
    בהירת עור - סוג עור 2-3 , ללא ריבוי שומות, אך מעקב חד שנתי עם דרמוסקופ כי סבתא מצד האמא נפטרה ממלנומה. בדרך כלל מוגנת, קרם הגנה, חשיפות מבוקרות וכו.
    האם חשיפה חד פעמית למשך 20-30 דק בצהריי היום תגביר סיכון לחלות בעתיד?

לקביעת תור
    סגירה
    חשיפה לא מוגנת חד פעמית

הוספת תגובה

תמונה

• חשיפה חד פעמית ויש להקפיד על הקטנת חשיפה לשמש

ד''ר ניר נתנזון
    23/10/2021

יתכן שכן, אולם אין דרך לדעת כמה. (כנראה שמעט מאוד)
    בכל מקרה מאחר שאת הנעשה אין להשיב, פשוט יש להקפיד בהמשך על הקטנת חשיפה לשמש ועל בדיקות תקופתיות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גילוי כתמים בציפורניים וציפורן עבה
    ליאת
    02/09/2021

הי אני בת 40, לפני כחודש גיליתי מעין כתם מתחת לבוהן, הייתי מאוד מוטרדת לא זכורה לי מכה או משהו נגעתי בזה קצת ניסיתי להבין אם זה שטף דם, ושנגעתי "מעין פוצצתי" את זה וזה נהיה קטן יותר. היום שמתי לב לעוד שטף דם כזה/כתם באצבע ליד ששם גם הציפורן מעובה. אני עושה ספורט הליכון עם נעלי ספורט אבל לא מרגישה שהן לוחצות או משהו בסגנון. אני מאוד מאוד מוטרדת ואשמח ממש לעזרתכם אם תוכלו. תודה ושנה טובה

הוספת תגובה

תמונה

• כתם לא ניתן לאבחן ללא בדיקה עם דרמוסקופ

ד''ר ניר נתנזון
    23/10/2021

לא ניתן לאבחן ללא בדיקה עם דרמוסקופ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה