פורום סרטן העור, מלנומה, נקודות חן - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו שומה חשודה, מיפוי שומות, מחלות ונגעים בעור, רפואת עור, סבוריאה, צלקות, פצעים, נגעי BCC, שינוי צבע של שומה ועוד

מנהל הפורום

ד"ר ניר נתנזון
ד"ר ניר נתנזון
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר ניר נתנזון ללא פרסום בפורום

• נקודת חן חשודה שנעלמה והאם לבדוק
    עומר
    17/09/2021

לפני כמה ימים הייתה לי נקודה אדומה באצבע ששינתה צבע מספר פעמים ואף נהייתה קטנה יותר
    חשבתי שזו נקודת חן ולכן קבעתי תור לרופא עור אבל עכשיו אני רואה שהיא נעלמה אז בעצם אין לי מה להראות לרופא עור
    האם כדאי לי בכל זאת ללכת אליו או שזה סתם בזבוז זמן?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נקודת חן חשודה שנעלמה והאם לבדוק

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• גילוי כתמים בציפורניים וציפורן עבה
    ליאת
    02/09/2021

הי אני בת 40, לפני כחודש גיליתי מעין כתם מתחת לבוהן, הייתי מאוד מוטרדת לא זכורה לי מכה או משהו נגעתי בזה קצת ניסיתי להבין אם זה שטף דם, ושנגעתי "מעין פוצצתי" את זה וזה נהיה קטן יותר. היום שמתי לב לעוד שטף דם כזה/כתם באצבע ליד ששם גם הציפורן מעובה. אני עושה ספורט הליכון עם נעלי ספורט אבל לא מרגישה שהן לוחצות או משהו בסגנון. אני מאוד מאוד מוטרדת ואשמח ממש לעזרתכם אם תוכלו. תודה ושנה טובה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• חשיפה לא מוגנת חד פעמית
    שאלה
    26/08/2021

בת 12.5 נחשפה בצהריי היום לשמש בגופיה ללא כלל הגנה.
    בהירת עור - סוג עור 2-3 , ללא ריבוי שומות, אך מעקב חד שנתי עם דרמוסקופ כי סבתא מצד האמא נפטרה ממלנומה. בדרך כלל מוגנת, קרם הגנה, חשיפות מבוקרות וכו.
    האם חשיפה חד פעמית למשך 20-30 דק בצהריי היום תגביר סיכון לחלות בעתיד?

לקביעת תור
    סגירה
    חשיפה לא מוגנת חד פעמית

הוספת תגובה

תמונה

• פס בציפורן בבוהן
    מיכל
    26/08/2021

לפני כשבועיים שמתי לב לפס כחול בציפורן בבוהן
    יש סיבה לחשוש?
    אודה לתשובה במייל

לקביעת תור
    סגירה
    פס בציפורן בבוהן

הוספת תגובה

תמונה

• בליטה מתחת לציפורן אחרי מוגלה
    סיגל
    24/08/2021

שלום רב
    אני בת 38 וחוששת מאוד .
    לאחרונה הופיעה לי מוגלה באגודל. היה לי שם לק ג'ל והפעלתי לחץ רב על הציפורן היא היתה ארוכה והתעקמה שכופפתי אותה ואחכ יצא מוגלה .
    באותה ציפורן היה לי בערך 10 שנים כמו חוט חום דק מתחת. רופא עור ראה את זה ואמר שזה תקין .
    לאחר המוגלה הציפורן נראת חולה , צהובה צומחת כעת עם בליטה. מה זה יכול להיות ? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• מצרפת תמונה מהצד

סיגל
    24/08/2021

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נקודות חן מגרדות מדממות
    מודאג
    23/08/2021

אני לוקה במחלת כאב שמתמודד איתה בעזרת דיקור נרקוטיקה טיפולים אלטרנטיבייים תוספי מזון ושיטות כמו היפנוזה מדיטציה וכדומה מעדיף שלא לפרט לגביה כי למדתי להתנהל איתה ומעדיף לשמור עם פרטיותי. לפני 3 חודשים בערך נפטר אחי הגדול מסרטן ריאות.במהלך הלוויה בהליך זיהוי הגופה הרגשתי שהגוף שלי מקבל שוק .דבר שקרה לי אחרי פטירת אבי.במהלך השיבעה החלו לי גרודים בגוף וקצת לאחריה הופיעו לי פצעים בעיקר בגפיים ראש עורף כתפיים וקצת בבטן חזה.רוב הפצעים הם בנקודות חן חלקן חדשות שהופיעו בגופי.הגירוד חזק ואני מחטא את הפצעים ודואג לשמור הגיינה.לפני שנתיים וחצי בערך עשיתי בדיקות דם והיתה בעיה בתאי דם לבנים.רופאת המשפחה שלי ביקשה שאגיע בשל זה ושתפנה אותי להמטולוג דבר שלא עשיתי כי חושש מכל נגיעה בי וגם כי חששתי מסרטן דם ובשל העובדה שהתחלתי טיפול פסיכולוגי מתיש. קבעתי בדיקות דם ואעשה אותן בקרוב באמצעות חברה שעושה בדיקות דם בבית שתגיע לביתי ואת זה אעשה בהקדם וכשארגיש מעט טוב יותר כי מחלת הכאב גם התפרצה בשבעה לאחר שהתחלתי ללכת צעדים ראשונים בניגוד לכל סיכוי שנתנו לי הרופאים בעיקר באמצעות דיקור שאם לא עושה אותו לא מצליח להניח רגל על הריצפה או לדרוך. אשמח לדעת דעתכם והכוונה מה לעשות .אני בהיר בצבע עורי ודי חושש מסרטן דם או עור ולכן גם לא הלכתי לרופאת המשפחה שלי.אציין שאני מתקשה מאד לצאת מהבית וכל יציאה מלווה ביומיים של מיטה וכסא גלגלים.אודה לתשובתכם.אשמח אם תחזרו אלי לדוא"ל שצרפתי.

לקביעת תור
    סגירה
    נקודות חן מגרדות מדממות

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר הסרת שומה דיספלסטית
    שרית
    15/08/2021

שלום
    בת 43 הורידו לי שומה דיספלסטית ביד שמאל שהיתה בין הכתף למפרק לפני שלוש שנים נשארה צלקת ( לאחי היה מלנומה )
    אני ימנית ואת החיסון הראשון והשני נגד קורונה אני בחרתי לעשות ביד ימין , אני ביקשתי שיחסנו אותי ביד ימין
    השאלה היא אם אין בעיה הפעם שיחסנו אותי ביד שמאל
    בצד שהורידו את הנקודה כול עוד לא מזריקים על הצלקת , הצלקת שיש היא לא על הכתף אלא ממש באמצע בין הכתף למפרק כי אני ימינית ופעם שעברה כאבה לי היד מאוד מהחיסון והיה קשה לי לתפקד עם יד שמאל

לקביעת תור
    סגירה
    לאחר הסרת שומה דיספלסטית

הוספת תגובה

תמונה

• קילוף עור יבש בנקודת חן
    עינב
    14/08/2021

הי,

יש לי מעין עור יבש לבן כזה מעל נקודת חן, וכשניסיתי לקלף אותו פצעתי את הנקודת חן והורדתי חלק שחור/חום קטן ממנה ועכשיו יורד לי דם.

קבעתי תור לרופא עור, אבל התורים הם רק לעוד חודש. האם כדאי ללכת דחוף? האם זה יכול להיות סרטני?

לקביעת תור
    סגירה
    קילוף עור יבש בנקודת חן

הוספת תגובה

תמונה

• פס כהה על ציפורן ברגל ימין
    גבריאל
    02/08/2021

שלום רב לפני מספר חודשים הופיע פס בצבע חום על האצבע בציפורן ברגל ימין. סובל מפטריות בציפורניים מזה שנים ארוכות.
    האם יתכן שמדובר במנלומה?

הוספת תגובה

תמונה

• פס כחול אופקי מתחת לאגודל
    Rotem
    30/07/2021

שלום לפני מספר ימים הבחנתי בפס כחול אופקי מתחת לאגודל. לא קיבלתי מכה. יש סיבה לחשש מלנומה?

לקביעת תור
    סגירה
    פס כחול אופקי מתחת לאגודל

הוספת תגובה

תמונה

• פס כחול

ד''ר ניר נתנזון
    02/08/2021

אין סיבה לדאגה, אולם כדאי שרופא עור יבדוק רת הציפורן בעזרת דרמוסקופ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משחות שונות לאטופיק וסרטן
    עדי
    29/07/2021

שלום דר. בני בן 5 וסובל בשנה האחרונה מאטופיק..לכל אורך הרגליים ובהתפרצות האחרונה זה היה גם בכל הבטן. קיבל 3 ימי אלוקום לרגליים ו5 ימי בטקרוטן G לבטן..שהעלימו את זה לחלוטין..ועכשיו אנחנו ב 3 שבועות של פרוטופיק על בסיס יומי על כל הבטן ולאורך על הרגליים.
    שתי שאלות בבקשה:
    1. הוא מקבל טיפול יחסית חזק ועל מקומות ממש גדולים בגוף-כל הבטן והרגליים..וקראתי שפרוטופיק נקשר למחלות סרטן(לימפומה) .. זה נאד מלחיץ. האם טיפול כמתואר מעלה)שילוב של 3 משחות על בסיס יומי לאורך חודש במטבר) יכול לגרום לסרטן או שמא מדובר בילדים שמקבלים טיפולים חוזרים ונשנים כאלו לאורך שנים?
    2. האם הטיפול ההומופאתי יכול לעזור?
    אני ממש מודאגת מהקשר של הטיפול לסרטן ומהעובדה שאני פשוט לא רואה איך זה אי פעם יעבור לו.
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• אטופחק

ד''ר ניר נתנזון
    02/08/2021

אין קשר לנושא הפורום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דרמטופיברומה אבחנה ברורה
    דנה
    31/07/2021

יש לי נגע בזרוע שהרופא עור אבחן כדרמטופיברומה ושלח אותי לפלסטיקאי. לשאלתי את הפלסטיקאי האם אני חייבת להוריד ענה שכרגע לא אבל אחזור בעוד חצי שנה לרופא העור.
    שאלתי מדוע אין אבחנה ברורה והאם כל חצי שנה אצטרך לבדוק?

לקביעת תור
    סגירה
    דרמטופיברומה אבחנה ברורה

הוספת תגובה

תמונה

• דרמטופיברומה

ד''ר ניר נתנזון
    02/08/2021

אם האבחנה ברורה, אין תורך לבדוק כל 6 חודשים (אלא אם הנגע משתנה).
    לרוב מומלצת ביקורת שנתית (כמו לכל אדם).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משהו מוזר קורא לי האם יש קשר בין התופעות?
    רחלי
    15/07/2021

לאחרונה משהו עובר על העור שלי
    מעולם לא הייתי רגישה בעור
    ופתאום מרגישה לעיתים קרובות תחושה של שריפה בעור
    היום בשלתי ומהאדים קיבלתי כוויות בפנים ובידיים
    לעיתים אני מרגישה גם את הבעירה הזו כמשהו פנימי
    גם בראש לעיתים כואב לי הראש ואני כמו מרגישה שריפה בראש
    ויש לציין שאף פעם לא סבלתי מכאבי ראש
    כמו כן מצאתי לאחרונה שומה ברגל שלדעתי גדלה באופן ניכר האם יכול להיות קשר?
    דחוף ביותר כי נושא זה מטריד אותי ממש .

הוספת תגובה

תמונה

• תמונה נוספת בעניין שאלתי - פס בהיר לאורך הציפורן
    גלי
    10/07/2021

מוסיפה תמונה נוספת. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פס בהיר לאורך הציפורן בכף הרגל
    גלי
    10/07/2021

שלום,
    ראיתי היום לפתע פס בהיר לאורך הציפורן בכף רגל ימין.
    האם לפי התצלום המצורף, הדבר עשוי להעיד על מלנומה?
    אציין כי בכף הרגל השניה, בבוהן, יש לי פטריה, שכרגע אני לא יכולה לטפל בה, ובה עצמה יש פס כלשהו, בתוך הציפורן שנראה לי כחלק מהפטריה עצמה.
    תודה מראש על כי אינפורמציה בעניין זה.

הוספת תגובה

תמונה