פורום אנמיה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר פרדי אביב
ד"ר פרדי אביב
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר פרדי אביב ללא פרסום בפורום

• רמה נמוכה של ברזל בדם כדורי פריפול - איך ליטול?
    עילית
    07/01/2021

סובלת מרמה נמוכה של ברזל בדם. הרופאה רשמה לי פריפול. בהוראות השימוש כתוב שיש לקחת עם אוכל. הרוקחת אומרת שעל בטן ריקה. מה נכון?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מתן פריפול

ד''ר פרדי אביב
    10/01/2021

שלום רב .
    אני תמיד ממליץ לקחת ברזל לפני שינה .
    אז אין כל התנגשות עם חלבי או בשרי או תה וחו.....
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי פרינג'קט 500 מהו ההליך?
    שירן
    04/01/2021

שלום,
    הבנתי שמקבלים את עירוי הפרינג'קט 500 בעד רבע שעה.
    נאמר ועושים אותו רבע שעה בדיוק. מה קורה לאחר מכך?
    נשארים להשגחה לחצי שעה או שבחצי שעה הזאת מקבלים עוד משהו לוריד שמנקה כמו בונופר?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי פרינגקט

ד''ר פרדי אביב
    05/01/2021

שלום רב.
    מקבלים כ15 דקות ,והולכים הביתה.
    אין צורך במתן עוד משהוא לווריד לשטיפה .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול שיננית עם אנמיה- האם להמתין לעירוי?
    מור
    04/01/2021

שלום רב,
    האם בהמוגלובין 9.8 ברזל 22 ופריטין 6 ניתן לעשות טיפול שיננית או שעדיף להמתין לאחר שהערכים יעלו אחרי עירוי?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול שיננית באנמיה

ד''ר פרדי אביב
    04/01/2021

טיפול אצל שיננית ניתן לבצע בכל מצב .
    ברור שיהיה איבוד דם מינימלי בזמן ניקויי אבנית ,אך אין לזה חשיבות קלינית.
    לכן אין בעיה לבצע טיפול אצל שיננית במצב הזה .
    לעומת זסאת במידה ומדובר בטיפולים מורכבים כגון עקירות טיפולים כירורגיים ,הרדמות - הייתי ממליץ לבצע אחרי תיקון אנמיה .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי פרינג'קט 500 ושוב עירוי נוסף
    אורטל
    02/01/2021

שלום רב,
    עליי לעבור עירוי פרינג'ט 500 ואחריו עוד עירוי של 500.
    נאמר לי שאפשר אחרי שבוע שוב.
    האם אולי אצל אנשים שיש להם כמה מחלות רקע והם לא בריאים עדיף אולי להמתין יותר משבוע בין עירוי לעירוי?
    ותוך כמה זמן לאחר העירוי השני האנמיה אמורה להעלם?
    המוגלובין 10.9 ברזל 39 ופריטין 7 בי 12 וחומצה פולית תקינים.
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• מתן פרינגקט

ד''ר פרדי אביב
    04/01/2021

לצערי בסיפור שלך יש הרבה סימני שאלה ופרטים חסרים ,גיל ,מין,סיבת אנמיה (ברור שחסר ברזל ,אך לא ברור מדוע ?)וחו...
    לכן מתקשה לענות על שאלה השנייה - לגבי מתי תחלוף אנמיה - אם בחלל ?!
    לגבי אופן מתן פרינגקט - נותנים ב 2 פעמים ,בהפרש של 7-10 ימים בין מנה למנה .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות לגבי זמן יציאה לעירוי פרינג'קט
    שירי
    21/12/2020

שלום ד"ר,
    אני עם אסתמה קשה שמאוזנת. המוגלובין 9.9 פריטין מתחת ל 8 ברזל 13. ויטמין בי 12 וחומצה פולית בנורמה. האנמיה היא עקב מחזורים קשים. קיבלתי לעשות עירוי פרינג'קט כי מסתבר שתוספי הברזל לא נספגים אצלי. ניסיתי הכל.
    חשבתי ללכת עכשיו אך העיר שלי עוד כמה ימים תהיה אדומה וזה מתבצע באשפוז יום במרכז ראשי של מכבי שבו יש בדיקות קורונה, יש המון רופאים מקצועיים, חנויות וגם חיסוני קורונה.
    גם קשה לי לנשום עם מסכה והסיכום עם האשפוז יום הוא שאהיה מאחורי וילון בלי מסכה, אך עד שאעלה במעליות ואכנס למרכז ואמתין כן אהיה עם מסכה. אני מאוד הייתי שמחה לדחות את זה לעוד חודשיים שאז אם יהיה סדר שלישי שכנראה יהיה ותהיה קצת השפעה של החיסונים העיר תחזור להיות ירוקה.
    החשש שלי הוא רק שההמוגלובין שירד כבר ל 9.6 לפי קצב הירידה אצלי יגרם לי להחמרה באסתמה ולקשיי נשימה ושאז עם האסתמה תסתבך וגם העירוי שוב ידחה.
    האם לפי דעתך בערכים של 9.6 הסיכוי שהאסתמה תחמיר הוא לא קטן? והאם מדובר על קשיי נשימה רק במאמץ או בכלליות? כי קראתי בחלק מהמקומות שמצויין נשימה במאמץ רק.
    אני בכל אופן לא עושה ספורט ונמנעת ממאמץ כרגע.
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• פרינגקט ,אסטמה וקורנה

ד''ר פרדי אביב
    24/12/2020

שלום רב.
    המוגלובין מעביר חמצן בגוף .זה התפקיד היחיד של המוגלובין !
    פחות המוגלובין ,פחות חמצן בגוף.יותר המוגובין ,יותר חמצן בגוף,והרבה יותר קל לנשום .
    ממליץ כן לגשת ולקבל ברזל בווריד כהומלץ.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי פרינג'קט אשפוז יום
    שירי
    17/12/2020

שלום,
    האם לחולי אסתסמה ואלרגיה חשוב לעשות עירוי ראשון של פרינג'קט באשפוז יום, או שזה לא משנה אם זה בחדר אחיות רגיל ולא ממש קריטי אם זה אשפוז יום?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    עירוי פרינג'קט אשפוז יום

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי ...

ד''ר פרדי אביב
    20/12/2020

שלום רב.
    המטרה היא שחולה ירגיש בטוח וכך גם צוואת המטפל.
    לזה נכתבו בלי סוף הנחיות למתן תרופה .
    אני לא בקיע בכל הסיעיפים של זה .
    אז לפי הנחיות .אם יש כזאת הנחיה לקבל עירוי הראשון של פרינגקט באישפוז יום אז באישפוז יום .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה של חוסר ברזל- בת 37
    אפרת
    17/12/2020

שלום,
    אני בת 37. שנים לקחתי גלולות ברצף ל 3 חודשים עקב דימומים כבדים במחזור ואז ההמוגלובין היה בנורמה אך פריטין לא בנורמה וברזל מעט נמוך. לפני 4 שנים הפסקתי עם גלולות ואז ההמוגלובין ירד ל 10.7 וקיבלתי ונופר וחזרתי לגלולות וההמוגלובין כל השנים נע בין 12 ל 13. נאלתי להפסיק עם הגלולות כי רופא נשים אמר לי שעקב מיגרנות והיסטוריה משפחתית של מחלות לב, זה כבר הגיל להפסיק ובאוגוסט ההמוגלובין היה 10.7 פריטין 10 וברזל 41. ניסיתי לקחת תוסף ברזל ב 4 חודשים האחרונים אך בתדירות נמכוה עקב תופועת לוואי בקיבה, והיום 4 חודשים אחרי ההמוגלובין ירד ל 10.2
    פריטין נמוך מ 8 וברזל 16.(חומצה פולית ובי 12 בנורמה).
    האם ירדה כזאת ב 4 חודשים היא הגיונית עקב דימומים כבדים במחזור ועקב כך שהפסקתי עם גלולות?
    או שיש צורך לבדוק שאין דימום ממקור אחר?
    אני לוקחת גם נסקיום לסקע סרעפתי והברזל לא נספג טוב מהתזונה.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    אנמיה של חוסר ברזל- בת 37

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה של חוסר ברזל בת 37.

ד''ר פרדי אביב
    20/12/2020

שלום רב.
    כמה דברים - במידה ואכן היה דימום במחזור חזק אז כל מחזור יורד מספר 1 בהמוגלובין .
    לכן דעתי המחזור שלך לא כל כך חזק !
    דבר נוסף - גם בקע סרפתית גורמת לאיבוד ברזל על ידי דימום קל בקיבה שניגרם עקב לחץ של הבקע .
    לכן לסיכום יש לך 2 סיבות לירידה בברזל וכתוצעה מזה לירידה בהמוגלובין ,ושתי הסיבות הללו כניראה לא כל כך קשות כי המוגלובין בכל זאת ירד לא כל כך בהרבה .
    ממליץ להמשך ולקבל ברזל בצורה שנוחה לך.
    מטרת הטיפול לעלות המוגןובין לאזור 11-12 ולשפר רמות של ברזל בדם ופריטין.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחסור בברזל- ממה נובע ופתרונות
    ע
    19/12/2020

שלום רב,
    בת 40, לפני 6 שנים עברתי ניתוח שרוול ומאז נוטלת לנטון למניעת צרבות. מלבד זאת, בריאה, שומרת על BMI תקין ותזונה מאוזנת, ללא היסטוריה של אנמיה כולל בהיריונות ולידות.
    לפני שבוע בבדיקות שגרתיות, ללא סימפטומים, נמצא בספירה: המוגלובין = 8.2, WBC=3.4, RBC=3.56, HCT=27.7, RDW=18.2, MCV=77.8
    בבדיקות חוזרות כעבור שבוע נמצא: המוגלובין=9.5, WBC=4.7, RBC=4.11, HCT=32.2, RDW=17.5, MCV=78.4
    ברזל=25, פריטין=3.3, טרנספרין=342.7, B12 וחומצה פולית בנורמה.
    שאלותיי הן: 1. ממה עשוי לנבוע המחסור בברזל, האם יש צורך בהמשך בירור ומה כדאי לבדוק?
    2. מה יכול להסביר את הפער בתוצאות הבדיקות שנערכו בהפרש של שבוע (מבלי שנעשה בו שינוי)?
    3. מהן אפשרויות הטיפול, ומה מהן הכי מומלצת? (קיימת רגישות לעצירות)
    תודה רבה לתשובתך, ע.

הוספת תגובה

תמונה

• מחסור בברזל

ד''ר פרדי אביב
    20/12/2020

שלום רב .
    סיבות - הפראות בספיגה במארכת האיכול (עקב סיבות ידועות )
    בסימן שאלה אפשרות נוספת אפשרית כגון דימום במארכת האיכות - לזה צריך לבצע גסטרו וקולונוסקופיה .
    הסיבה נוספת זה מחזור בנוסף לבעיות ספיגה .

הבדלים בתוצאות לא יכול להסביר .בכל מיקרה ברור שמדובר באנמיה .
    וגם ברור מאוד שסיבה לאנמיה זה חסר ברזל .

טיפול במיקרים של אנשים אחרי ניתוחים במארכת האיכול אני אישיט ממליץ לתת ברזל בווריד (מאותה סיבה של הפראה בספיגה של ברזל במארכת האיכול)
    בהצלחה .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקות דם לאנמיה- CRP
    דן
    15/12/2020

שלום, לאור תקופה בה אני מרגיש רע מאוד בשילוב כאבי ראש, תחושת דופק חזק ורטט בגוף, אשר פוגעים משמעותית ביכולת התפקוד היומי שלי ביצעתי בדיקות דם:
    פריטין גבוה 350
    ברזל נמוך 37
    טרנספרין נמוך 170
    המוגלובין נמוך 12
    המטוקריט נמוך 38
    RBC 4.15
    חומצה פולית ו B12 תקינים
    בנוסף שקיעת דם תקינה, אך CRP גבוה 4.5
    חשוב לציין כי ברקע מחלת קוליטיס שלאחר התקף לפני כחצי שנה טופלה ולפני כחודשיים וחצי גסטרוסקופיה+קולונסקופיה תקינים לחלוטין. כמו כן עקב סלזופירין WBC נמוך אצלי תמידית, אך בדרך כלל באזור 3.8 ואילו הפעם 2.9.
    שאלותיי:
    1. האם התוצאות הללו אכן מצביעות על אנמיה?
    2. האם יכולות להסביר את תחושת הרטט והדופק החזק (לאו דווקא מהיר, ולחץ דם תקין) וכאבי הראש החזקים (והדי רציפים)
    3. במידה וכן, מה אפשרויות הטיפול?
    4. האם מדד הדלקת, בפרט CRP ומדדי הברזל יכולים להשפיע אחד על השני?
    בתודה,

לקביעת תור
    סגירה
    פענוח בדיקות דם לאנמיה- CRP

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקות דם

ד''ר פרדי אביב
    16/12/2020

שלום רב.
    דעתי המקרה מורכב ,והייתי ממליץ להתחיל מלהיבדק על ידי רופא משפחה כולל בדיקה גופנית אקג ודומה ואז מתרכז בשאלות אחרות.
    לא חושב שבמסגרת של פורום אוכל לעזור לך מעשי ,כי חייבים לבדוק אותך בעקבות התלונות ולבנות תוכנית בירור מסודר .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה בן 33 ועיסוק בספורט- ריצות
    אור
    03/12/2020

שלום דר היקר.
    בן 33 עוסק בכושר כל יום כ15 עד 20 קמ ריצה .
    תוצאות שהגיעו המוגלובין 12.5 פעם היה לי 13.5.
    פריטין 85 פעם 168
    RBC 4.4 בעבר 4.8.
    ברזל 66 פעם 80
    טרנספרין תקין
    שאני אומר פעם זה לפני שהתחלתי לרוץ הרבה יותר פיתוח גוף.
    B12 גבוה מאוד נשאר חומצה פולית גבוה מאוד .
    הגעתי המוטולוג בעקבות ירידה בכל המדדים שרשמתי עשה לי בדיקת אולטרסאונד הכל היה תקין ועשה לי בדיקת דם ששוללת ספיגה או הקרשה הכל יצא תקין אמר שיש מצב שזה בגלל הריצות יש קרע בנימים ואז יורד בהמוגלובין והברזל.
    האם לקחת ברזל מסויים ?המוטולוג אומר שאני צריך לרדת הריצות.
    ושאלתי השנייה איזה ברזל נספר הכי טוב לפי דעתך .?
    תודה רבה בברכה

הוספת תגובה

תמונה

• ספורט - ריצות

ד''ר פרדי אביב
    09/12/2020

מסכים עם הרופא שאמר לך לגבי ריצות .
    קרוב לוודי זאת הסיבה .
    חא בטוח שנטילת ברזל תתקן אנמיה .
    כי לפי מה שאתה מספר אתה עושה ספורט יותר ממקצוען !
    אני לא בטוח שזה מותר מבחינה פיזיאטולוגית לרוץ כל יום 20 קמ .
    גם ספורטאים שמתכוננים לאולימפיאדה לדעתי לא מרשים לעשות את זה !
    כדי לך לחשוב על זה .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוספי ברזל של אלטמן מה ההבדלים?
    משה50
    24/11/2020

האם יש הבדל מבחינת גרימה לעצירות בין מוצרי אלטמן "ברזל comfort" ו "ברזל רך". מדגיש: ספציפית מבחינת גרימה לעצירות.
    סטטיסטית כמובן.

הוספת תגובה

תמונה

• ברזל של אלטמן

שרית בנימין
    02/12/2020

הי משה, שני מוצרי הברזל שציינת עם סוגים שונים של ברזל. כאשר הברזל רך הוא מופחת תופעות לוואי במערכת העיכול (כמו עצירות). ברזל קומפורט בגלל טכנולוגיה מיוחדת שאיננה גורמת לתופעות לוואי במערכת העיכול כלל כולל עצירות. הברזל עטוף במעטפת מיוחדת שמונע מהברזל להשפיע על מערכת העיכול. אני דיאטנית קלינית ועובדת באלטמן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום משה

ד''ר פרדי אביב
    03/12/2020

לא חושב שישנה סטטיסטיקה לגבי אחוז מיקרים עצירות מאלטמן או מסוג ברזל אחר .
    ראתי תלונות עצירות ושילשולים !מכל הבוגים של הברזל ,כולל ברזך רך וכולל קומפורט .
    מתצפית אישית דעתי שברזל רך גורם לפחות עצירויות (כי מן הסתם מכיל פחות ברזל ) .
    אך שוב אין לי שמץ לגבי נתונים סטטיסטיים .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיריטין נמוך מה התופעות הגופניות
    מורי
    25/11/2020

שלום רב,
    האם פריטין נמוך יכול לגרום לתופעות של סחרחורת ועייפות קשה?

הוספת תגובה

תמונה

• שלום

ד''ר פרדי אביב
    26/11/2020

במידה והמוגלובין תקין - לא יכול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מוגלובין 11.8

מורי
    26/11/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה לילדה בת 17 ועצירות
    ג`ני
    24/11/2020

שלום רב,
    לבת שלי בת ה17.5 התדלתה אנמייה לפני 3 חודשים התעלפה ו
    בבדיקות דם התגלה
    הימוגלובין 9
    פיריטין 5.1
    ברזל 23
    ויטמין B12 175
    חומצה פולית 10
    אוכלת בשר ביצים ומוצרי חלב
    RDW-SD היה תקין. אחרי טיפול בברזל ו חומצה פולית + ויטמין B12 , תוצאות הבדיקות כמאט ולא השתנו רק ש RDW-SD ירד ל 36 ו Reticulocytes - C נמוך מהנורמה חשוב לציין שעברה בירור גסטרו כולל גסטרו ו קולו סקופיה תקינה קלופרוטקטין תקין
    מרגישה כל הזמן איפות סובלת מעצירות מאוד מבולבלת.יש לנו תור להימוטולוג רק בינאור העם כדי להקדים אותו לכמה שיותר מהר או שאין לי ממה כל כך לדעוג. תודה מראש( ממש מודעגת תודה)

לקביעת תור
    סגירה
    אנמיה לילדה בת 17 ועצירות

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רב.

ד''ר פרדי אביב
    25/11/2020

יש חסר בכל הויטמינים וגם ברזל .
    משהוא כאן לא מסתדר אחד עם השני?
    אם היא אוכלת הכל אז מדוע אין רמה טובה של חומצה פוליט ובי 12 ?!
    מצד שני מדוע לא עולה רמה ברזל אם היא כן לוקחת ברזל ?
    רומת נמוכות של הכל מרמז או על בעיה במארכת האיכול שלא נמצאה בדיקות של גסטרו וקולונו ,לכן ממליץ המשך בירור במכון גסטרו -כולל בדיקת הליקובקטר פילורי ,בדיקת צליאק .
    מבחינת הטיפול הייתי שוקל מתן ברזל בווריד וזריקות בי 12בשריר.
    חומצה פוליט ניתן לקבל רק דרך הפה.
    בהצלחה .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרובוקטור פלורי חיובי

ג`ני
    25/11/2020

שלום רב ,
    תודה רבה על תשובותיך, בדיקה של הלקובקטר פלורי יצא חיובית ויש סימני דלקת קלים ב קיבה , אבל הרופא אמרה ש זאת לא יכולה להיות הסיבה. צליאק שלילי.גסטרו בקשה יעוץ המוטולוגי.
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בהמוגלובין נמוך- איבוד דם פנימי
    איילת
    24/11/2020

שלום רב,בסוף שבוע שעבר אושפזתי בבי"ח מאיבוד דם פנימי שאח'כ התברר, נבע מכיבים בתריסריון. ההמוגלובין ירד מ13.2 בד'כ ל6.2 (אח'כ עלה ל7.5). קיבלתי 2 מנות ברזל בעירוי ומנת דם אחת. בשחרור המלצת הרופאים הייתה לקבל עוד 3 מנות ברזל במשך 3 שבועות,ונופר 500mg.
    רופא המשפחה טען שאין אפשרות כזו יש רק טיפול ל10 שבועות בונופר או לקבל חד פעמי Amp Ferrinject 500 mg.
    מה לדעתך נכון לי לעשות והאם אין סיכון בחד פעמי? תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רב.

ד''ר פרדי אביב
    25/11/2020

לא מבין שאלה.
    וונופר נותנים במנות של 100 מג או מקסימום 200 מג בפעם אחת .
    פרינגקט במינון 500 או 1000 מג לפי חסר המוגלובין ומשקל גוף (ישנה טבלה לחישוב ) .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ברזל פריטיו נמוך ממש זקוקה לתשובה
    נןי
    19/11/2020

שלום רב
    הנני בת 46 שנה ללא וסת
    הברזל שלי תמיד היה 12
    לפני שנתיים בבדיקות דם
    המגלובין 11.9 פריטין 20 iron היה 53
    אתמול עשיתי בדיקות
    ויש,חצייו ששתיתי מלא
    המגולובין 11.1 פריטין קטן מ 8 iron הוא 52
    סובלת 5 שנים ממעי רגיז
    פסוריאזיס וריפלוקס
    מעולם לא לקחתי ברזל

רוצה להתחיל לקחת אקו סאפ בגלל הקיבה הרגישה שלי

יש לי מה להלחץ מזה

כי רופאת המשפחה מלחיצה אותי

ממש מבקשת תשובה תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רב

ד''ר פרדי אביב
    22/11/2020

לפי כל הנתונים ברור שיש לך איבוד דם ,אמרת שאין מחזרו אז האיבוד הדם כנירה במארכת האיכול .
    לכן צריך לבצע בירור כולל גסטרוסקופיה קולונוסקופיה בדיקת הליקובטר פילורי בקיבה .
    זה מצד הבירור .
    מצד הטיפול צריך לקחת ברזל או בצורת כדורים או בצורת נוזל ,אבל צריך לקחת .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ברזל פריטיו נמוך ממש זקוקה לתשובה

נוי
    22/11/2020

הי דר
    אבל זה לא איבוד רציני

וגם התזונה שלי לקויה

ותמיד הברזל שלי היה גג 12 או 11.9

ובבוקר הבדיקה שתיתי 3 כוסות מים

אני יתחיל לקחת באזל נוזלי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה