פורום אנמיה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר פרדי אביב
ד"ר פרדי אביב
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר פרדי אביב ללא פרסום בפורום

• בדיקות דם וחוסר ברזל- בת 46
    אתי
    03/02/2021

בת 46 כבר 20 שנים עם ברזל נמוך לוקחת סולגאר ברזל בקביעות ולפעמים צריכה זריקות ונופר בדיקות דם אחרונות הרופא אמרה שהכל תקין אבל רואה תוצאות חריגות שלא נראים לי מצרפת קובץ יש לציין שאני חלשה נורא ועייפה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקות דם וחוסר ברזל- בת 46

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בדיקות דם וחוסר ברזל

ד''ר פרדי אביב
    07/02/2021

שלום רב.
    ההבדל בתוצעות שצירפת מהנורמה הוא קטן מאוד ולא נחשב חשוב קליני - במילים אחרון אלו תוצאות תקינות .
    בהצלחה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך בדיקה

אתי
    07/02/2021

טעיתי בשליחת הקובץ זה התוצאות לגבי מה שכתבתי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

ד''ר פרדי אביב
    08/02/2021

רואים רמה נמוכה של ברזל בדם.
    צריך לבקש השלמה של טרנספרין,פריטין וספירת דם ואז אפש לדון על התוצעה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה וסחרחורות- איבוד דם- בת 40
    אודליה
    07/02/2021

שלום,
    אני בת 40 בקרוב. סובלת מאיבוד דם רב בכל מחזור בעקבות מיומה גדולה ברחם. אני לוקחת 2 כדורי ברזל פריפול ביום, משתדלת להעשיר את התזונה במאכלים עם ערך ברזל גבוה. בבדיקות האחרונות יצא ההמוגלובין - 10, איירון נמוך, פריטין גבוה ו - B12 גבוה.
    לפני כשבועיים התעלפתי וקיבלתי מכה חזקה בראש.
    מאז אותו יום אני סובלת מסחרחורות, חוסר יציבות, רואה נקודות שחורות בכל קימה לעמידה ומרגישה חולשה כללית.
    אמנם התחזקתי יותר מאז אותו אירוע, אבל החוסר יציבות והסחרחורות לרגעים נשארו ולא עוזבים.
    האם זה בעקבות האנמיה? האם בעקבות המכה? אני בחרדה נוראית מאז, וחוששת מבדיקות ובעיקר מהתוצאות שעלולות להיות. דוחה את הקץ.

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה וסחרחורת

ד''ר פרדי אביב
    08/02/2021

שלום רב.
    מנתונים שנמסרו לא בטוח שאבחנה היא פשות חסר ברזל ?
    ולכן מתקשה בלסכם ולהמליץ .
    כי שילוב של אנמיה וחסר ברזל מצד אחד ורמת פריטין גבוה מצד השני - יכול להיד על סיבות אחרות לאנמיה ולכן ממליץ קודם כל לבקש הפנייה להמטולוג .
    אין גם בדיקה שבודקת שסחרחורות מאנמיה או לא ?
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הומוגלובי נמוך בהריון שבוע 36
    סיון
    31/01/2021

שלום,
    אני בשבוע 36, עוד 3 שבועות עושה ניתוח קיסרי מתוכנן.
    ההומוגלובין שלי כמעט כל ההריון היה נמוך יחסית בערך 10.5.
    בשבועיים האחרונים בהמלצת רופא נשים אני נוטלת 2 כדורי פריפול ביום (לא ביחד).
    תוצאות הבדיקה לאחר שבועיים הצביעו על HB=10.6
    RBC=3.81
    HCT=34
    MCV=89.1
    VITAMIN B12= 238
    FERRITIN=41.8
    TRANSFERRIN= 378

זה עדיין נמוך, נכון? במיוחד אם אני לקראת ניתוח

יש לך המלצות איך ניתן להעלות את ההומוגלובין או שזה כבר מחייב מתן עירוי ברזל?

אודה לעזרתך

הוספת תגובה

תמונה

• המוגלובין נמוך

ד''ר פרדי אביב
    01/02/2021

שלום רב.
    חסר מידה על המוגלובין הבסיסי .
    במידה והוא היה יותר מאשר 10 אחוז מהרמה של העכשיו ,אז זה באמת רמה יחסי נמוכה ,במידה ורמת המוגלובין הבסיסית היא סביב 11.5 12 - רמת המוגובין בהריון לקרת לידה 10.6 זה טוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ספיגה של עירוי פרינג'קט- בת 37
    מיכל
    29/01/2021

שלום,
    אני בת 37 שנים ההמוגלובין ופריטין וברזל היו ממש מעט נמוכים. יש לי דימומים יחסים כבדים במחזור וגם בקע סרעפתי וריפלוקס(לוקחת נקסיום) . לאחר הפסקת גלולות(הייתי לוקחת רצוף כמה חודשים) ההמוגלובין הגיע ל 10 ברזל 25 ופריטין 6. למעשה ב4 חודשים ההמוגלובין ירד ב 0.5 מהבדיקות הקודמות והבנתי שעם תוסף כלום אצלי לא נספג.
    קיבלתי לעשות פרינג'קט 1000 מ"ג.
    האם גם בעירוי יש אנשים שהעירוי לא יספג אצלם טוב, או שאפשר להיות רגועים וזה חייב לעזור?
    והאם עם 1000 מ"ג לאחר חודש לרוב ההמוגלובין עולה רק בעד 3 יותר? נאמר מ 10 יעלה ל 13? או שיש אנשים שזה יכול לעלות להם בהרבה יותר?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• ספיגה ...

ד''ר פרדי אביב
    01/02/2021

שלום רב.
    המוגלובין שלך נמו מחזור קשה .להיות ומחזור ימשך ,כך הזמן יהיה לך ירידה בכמות של הברזל וברמה של ההמוגלובין.
    לכן את צריכה כל הזמן תמיחה ברזל בצורה כל שהיא .
    פרינגקט יתקן זמני כך או אחרת את החסר בברזסל והמוגלובין ואחרי זה קרו לוודי שוב יהיה צורך במתן ברזל !
    לכן זה תהליך שבעצם ימשך עד שיש לך מחזור !

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חולשה ומדדים נמוכים
    נועם
    25/01/2021

שלום רב,
    אני בת 30 וסובלת בחודש האחרון מחולשה ועייפות מרובה, קוצר נשימה במאמץ ודפיקות לב מוגברות.
    עשיתי בדיקות דם שהראו-
    TRANSFERRIN SATURATION- 14%,
    IRON- 59
    FERRITIN-23
    שאר המדדים תקינים לחלוטין.
    האם מדדים כאלה יכולים להסביר את התסמינים?
    אציין שזה לא חדש וגם בבדיקה שלפני הם היו באיזור דומה ואז לא הרגשתי כך...
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    חולשה ומדדים נמוכים

הוספת תגובה

תמונה

• חולשה ומדדים ...

ד''ר פרדי אביב
    26/01/2021

שלום רב.
    זה לא מסביר תלונות שלך .
    הייתי בודק גם תפקוד של בלוטת התריס וגם בודק לב וראיות .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תלסמיה אנמיה וחיסון
    עדי
    23/01/2021

שלום. בת 40 ברקע תלסמיה מינור ואנמיה המוליטית(רטוקליצים גבוהים)
    האם מותר לקבל את חיסון הקורונה או שהאספקט הזה לא נבדק ויכול להגרם הרס מסיבי יותר של כדוריות דם?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    תלסמיה אנמיה וחיסון

הוספת תגובה

תמונה

• תלסמיה ואמיה המוליטית .

ד''ר פרדי אביב
    25/01/2021

שלום רב.
    אנמיה לא מפריע לחיסון .
    תלסמיה של עצמה לא מפריע לחיסון .
    לגבי תהליך המוליזה שישולה להחמיר עקב חיסון - אין לי תשובה ,כי זה לא משהו שכתוב על החיסון ?!
    אם לדבר באופן תאורתי - אז לא צריך להיות קשר בין המוליזה לחיסון ,למרות שאם המוליזה היא אימונית אז יכול להיות שכן .
    בטלסמיה בדרך כל המוליזה היא מכנית (הרס בטחול עקב טחול מוגדל ) .כך שלסיכום - אין לי תשובה חד משמעית ,קרוב לוודי לא צריך להחמיר ,אך לא בטוח .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר ויטמינים חומצה פולית ובי 12
    דניאלה
    21/01/2021

שלום ד״ר, אני סובלת ממחסור בבי 12 וחומצה פולית. התחלתי לקחת לפני שבוע, אין שום הטבה, אפילו לא קטנה. חלשה מאד ועייפה, חיוורת ועוד תסמינים שקשורים. לוקחת בי 12 1000 מקג בכדורי מציצה ו5 מ״ג חומצה פולית. מתי הערכים מתחילים לעלות? ממש קשה לי לתפקד ככה. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר ויטמינים

ד''ר פרדי אביב
    21/01/2021

יש כאן 2 שאלות .
    הראשונה - האם תחושה קשורה לחסר ויטמינים ?
    והשניה - מתי עולים רמות של ויטמינים אחרי תחילת הטיפול.
    לגבי שאלה ראשונה - אין לי תשובה.
    לגבי שניה - במידה ומבצעים זריקות בי 12 ,ההשפעה אחרי 24 שעות כבר מתחילה !
    חומצה פוליט השפעה אחרי שבוע מתחילה .
    במידה ונוטלים כדורים של בי 12 תחת הלשון - ההשפעה יכולה לקחת חודש /שבועיים .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פריטין גבוה מאד
    עדן
    21/01/2021

שלום,
    אני בת 48 ונמצאת לפני ניתוח כריתת רחם עקב מיומה גדולה ודימומים כבדים
    בבדיקות דם לפני כשבועים:
    המוגלובין 7.5
    ברזל 12
    פריטין 9
    טרנספרין 376
    שבוע לאחר מתן 1000 מ"ג פרינג'קט נמצא בבדיקת דם:
    המוגלובין 9
    ברזל 92
    פריטין 793
    טרנספרין 301
    כדי לאפשר את הניתוח שהוא כבר די דחוף אני חייבת מינימום המוגלובין 10
    הרופאה המליצה על מתן 500 מ"ג נוספים של פרינג'קט.
    האם זה לא בעייתי מבחינת רמת הפריטין שצפויה לעלות עוד?
    תודה מראש על תשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    פריטין גבוה מאד

הוספת תגובה

תמונה

• פריטין גבוה ...

ד''ר פרדי אביב
    21/01/2021

שלום רב.
    אם המספרים הראשונים הנכונים (לפני מתן פרינגקט ) ,אז ההחלטה לגבי מתן עוד 500 מג של פרינגקט היא נכונה .
    הרמה הגבוה של פריטין במקרה הזה קשורה לקירבה למתן תרופה כי היא משפעה במשך חודש או חודש וחצי ושבוע הפסקה לא תשפיעה על השפעתה .
    בהצלחה .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פריטין גבוה

עדן
    21/01/2021

המספרים הראשונים נכונים.
    אני יודעת שהמצב היה ממש גרוע.
    תודה רבה על תשובתך המהירה.
    עזרת לי מאד
    יום טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רמה נמוכה של ברזל בדם כדורי פריפול - איך ליטול?
    עילית
    07/01/2021

סובלת מרמה נמוכה של ברזל בדם. הרופאה רשמה לי פריפול. בהוראות השימוש כתוב שיש לקחת עם אוכל. הרוקחת אומרת שעל בטן ריקה. מה נכון?

הוספת תגובה

תמונה

• מתן פריפול

ד''ר פרדי אביב
    10/01/2021

שלום רב .
    אני תמיד ממליץ לקחת ברזל לפני שינה .
    אז אין כל התנגשות עם חלבי או בשרי או תה וחו.....
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי פרינג'קט 500 מהו ההליך?
    שירן
    04/01/2021

שלום,
    הבנתי שמקבלים את עירוי הפרינג'קט 500 בעד רבע שעה.
    נאמר ועושים אותו רבע שעה בדיוק. מה קורה לאחר מכך?
    נשארים להשגחה לחצי שעה או שבחצי שעה הזאת מקבלים עוד משהו לוריד שמנקה כמו בונופר?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי פרינגקט

ד''ר פרדי אביב
    05/01/2021

שלום רב.
    מקבלים כ15 דקות ,והולכים הביתה.
    אין צורך במתן עוד משהוא לווריד לשטיפה .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול שיננית עם אנמיה- האם להמתין לעירוי?
    מור
    04/01/2021

שלום רב,
    האם בהמוגלובין 9.8 ברזל 22 ופריטין 6 ניתן לעשות טיפול שיננית או שעדיף להמתין לאחר שהערכים יעלו אחרי עירוי?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול שיננית באנמיה

ד''ר פרדי אביב
    04/01/2021

טיפול אצל שיננית ניתן לבצע בכל מצב .
    ברור שיהיה איבוד דם מינימלי בזמן ניקויי אבנית ,אך אין לזה חשיבות קלינית.
    לכן אין בעיה לבצע טיפול אצל שיננית במצב הזה .
    לעומת זסאת במידה ומדובר בטיפולים מורכבים כגון עקירות טיפולים כירורגיים ,הרדמות - הייתי ממליץ לבצע אחרי תיקון אנמיה .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי פרינג'קט 500 ושוב עירוי נוסף
    אורטל
    02/01/2021

שלום רב,
    עליי לעבור עירוי פרינג'ט 500 ואחריו עוד עירוי של 500.
    נאמר לי שאפשר אחרי שבוע שוב.
    האם אולי אצל אנשים שיש להם כמה מחלות רקע והם לא בריאים עדיף אולי להמתין יותר משבוע בין עירוי לעירוי?
    ותוך כמה זמן לאחר העירוי השני האנמיה אמורה להעלם?
    המוגלובין 10.9 ברזל 39 ופריטין 7 בי 12 וחומצה פולית תקינים.
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• מתן פרינגקט

ד''ר פרדי אביב
    04/01/2021

לצערי בסיפור שלך יש הרבה סימני שאלה ופרטים חסרים ,גיל ,מין,סיבת אנמיה (ברור שחסר ברזל ,אך לא ברור מדוע ?)וחו...
    לכן מתקשה לענות על שאלה השנייה - לגבי מתי תחלוף אנמיה - אם בחלל ?!
    לגבי אופן מתן פרינגקט - נותנים ב 2 פעמים ,בהפרש של 7-10 ימים בין מנה למנה .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות לגבי זמן יציאה לעירוי פרינג'קט
    שירי
    21/12/2020

שלום ד"ר,
    אני עם אסתמה קשה שמאוזנת. המוגלובין 9.9 פריטין מתחת ל 8 ברזל 13. ויטמין בי 12 וחומצה פולית בנורמה. האנמיה היא עקב מחזורים קשים. קיבלתי לעשות עירוי פרינג'קט כי מסתבר שתוספי הברזל לא נספגים אצלי. ניסיתי הכל.
    חשבתי ללכת עכשיו אך העיר שלי עוד כמה ימים תהיה אדומה וזה מתבצע באשפוז יום במרכז ראשי של מכבי שבו יש בדיקות קורונה, יש המון רופאים מקצועיים, חנויות וגם חיסוני קורונה.
    גם קשה לי לנשום עם מסכה והסיכום עם האשפוז יום הוא שאהיה מאחורי וילון בלי מסכה, אך עד שאעלה במעליות ואכנס למרכז ואמתין כן אהיה עם מסכה. אני מאוד הייתי שמחה לדחות את זה לעוד חודשיים שאז אם יהיה סדר שלישי שכנראה יהיה ותהיה קצת השפעה של החיסונים העיר תחזור להיות ירוקה.
    החשש שלי הוא רק שההמוגלובין שירד כבר ל 9.6 לפי קצב הירידה אצלי יגרם לי להחמרה באסתמה ולקשיי נשימה ושאז עם האסתמה תסתבך וגם העירוי שוב ידחה.
    האם לפי דעתך בערכים של 9.6 הסיכוי שהאסתמה תחמיר הוא לא קטן? והאם מדובר על קשיי נשימה רק במאמץ או בכלליות? כי קראתי בחלק מהמקומות שמצויין נשימה במאמץ רק.
    אני בכל אופן לא עושה ספורט ונמנעת ממאמץ כרגע.
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• פרינגקט ,אסטמה וקורנה

ד''ר פרדי אביב
    24/12/2020

שלום רב.
    המוגלובין מעביר חמצן בגוף .זה התפקיד היחיד של המוגלובין !
    פחות המוגלובין ,פחות חמצן בגוף.יותר המוגובין ,יותר חמצן בגוף,והרבה יותר קל לנשום .
    ממליץ כן לגשת ולקבל ברזל בווריד כהומלץ.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי פרינג'קט אשפוז יום
    שירי
    17/12/2020

שלום,
    האם לחולי אסתסמה ואלרגיה חשוב לעשות עירוי ראשון של פרינג'קט באשפוז יום, או שזה לא משנה אם זה בחדר אחיות רגיל ולא ממש קריטי אם זה אשפוז יום?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    עירוי פרינג'קט אשפוז יום

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי ...

ד''ר פרדי אביב
    20/12/2020

שלום רב.
    המטרה היא שחולה ירגיש בטוח וכך גם צוואת המטפל.
    לזה נכתבו בלי סוף הנחיות למתן תרופה .
    אני לא בקיע בכל הסיעיפים של זה .
    אז לפי הנחיות .אם יש כזאת הנחיה לקבל עירוי הראשון של פרינגקט באישפוז יום אז באישפוז יום .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה של חוסר ברזל- בת 37
    אפרת
    17/12/2020

שלום,
    אני בת 37. שנים לקחתי גלולות ברצף ל 3 חודשים עקב דימומים כבדים במחזור ואז ההמוגלובין היה בנורמה אך פריטין לא בנורמה וברזל מעט נמוך. לפני 4 שנים הפסקתי עם גלולות ואז ההמוגלובין ירד ל 10.7 וקיבלתי ונופר וחזרתי לגלולות וההמוגלובין כל השנים נע בין 12 ל 13. נאלתי להפסיק עם הגלולות כי רופא נשים אמר לי שעקב מיגרנות והיסטוריה משפחתית של מחלות לב, זה כבר הגיל להפסיק ובאוגוסט ההמוגלובין היה 10.7 פריטין 10 וברזל 41. ניסיתי לקחת תוסף ברזל ב 4 חודשים האחרונים אך בתדירות נמכוה עקב תופועת לוואי בקיבה, והיום 4 חודשים אחרי ההמוגלובין ירד ל 10.2
    פריטין נמוך מ 8 וברזל 16.(חומצה פולית ובי 12 בנורמה).
    האם ירדה כזאת ב 4 חודשים היא הגיונית עקב דימומים כבדים במחזור ועקב כך שהפסקתי עם גלולות?
    או שיש צורך לבדוק שאין דימום ממקור אחר?
    אני לוקחת גם נסקיום לסקע סרעפתי והברזל לא נספג טוב מהתזונה.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    אנמיה של חוסר ברזל- בת 37

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה של חוסר ברזל בת 37.

ד''ר פרדי אביב
    20/12/2020

שלום רב.
    כמה דברים - במידה ואכן היה דימום במחזור חזק אז כל מחזור יורד מספר 1 בהמוגלובין .
    לכן דעתי המחזור שלך לא כל כך חזק !
    דבר נוסף - גם בקע סרפתית גורמת לאיבוד ברזל על ידי דימום קל בקיבה שניגרם עקב לחץ של הבקע .
    לכן לסיכום יש לך 2 סיבות לירידה בברזל וכתוצעה מזה לירידה בהמוגלובין ,ושתי הסיבות הללו כניראה לא כל כך קשות כי המוגלובין בכל זאת ירד לא כל כך בהרבה .
    ממליץ להמשך ולקבל ברזל בצורה שנוחה לך.
    מטרת הטיפול לעלות המוגןובין לאזור 11-12 ולשפר רמות של ברזל בדם ופריטין.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה