פורום פוריות הגבר והאישה, אמבריולוגיה,IVF - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד"ר אליעזר גירש
ד"ר אליעזר גירש
053-4877802
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אליעזר גירש
053-4877802 ללא פרסום בפורום

• קרינה/מיפוי בתקופה של טיפולים
    חרובי
    03/05/2023

היי, בן 46 בטיפולים עם בתזוגתי 3 שנים. בדיקות זרע תמיד תקינות, אך משום מה אין הצלחה. עשיתי בדיקת הלוספרם שהראה שברים מעל 30% ואינדקס 6. בנוסף יש לי וריקוצל קלה, וריד עד 3 מ"מ ללא היפוך זרימה. כעת, עלי לבצע מיפוי לב ואני חושש מהקרינה. האם מיפוי לב יפגע לי ב-DNA של הזרעונים? כלומר, במידה ואני רוצה לתת זרע בעוד חודש מהבדיקה, האם זה תקין? או שמא בדיקה כמיפוי לב תגרום לתאי הזרע לההירס, או להרוס את ההפריות גם ככה לאחרונה לא כ"כ טובות. אני מודה על תשובתכם.

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אליעזר גירש - 053-4877802

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    05/05/2023

עד כמה שידוע לי, מיפוי לב אינו צריך לפגוע בתהליך ייצור תאי הזרע.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סיכונים בהריון בגיל מבוגר
    אני
    01/05/2023

שלום רב,
    מה הסיכון בהריון בגיל 46? שוקלת תרומת ביצית. האם עקב שימוש בתרומה, מפחית את הסיכונים בהריון בגיל זה? תודה מראש!

הוספת תגובה

תמונה

• בגיל 46 אין ביציות תקינות שיכולות לתת היריון

ד''ר אליעזר גירש
    02/05/2023

לפי סטטיסטיקה, בגיל 46 אין ביציות תקינות שיכולות לתת הריון, גם אם יש מחזור חודשי. מסיבה זאת בגיל מעל 45 עוברים לתוכנית של תרומת ביציות. הסיכונים להיות בהריון בגיל זה הם סיכונים הידועים כגון רעלת הריון, לחץ דם גבוה ועוד. ממליץ לפנות לרופא גנקולוג שלך ולקבל יעוץ מורחב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רפלקס הקאה וכיווץ רחם
    ניבי
    21/04/2023

האם רפלקס הקאה כאשר דוחפים אצבע לגרון כדי להקיא מזון מכווץ את שריר הרחם ועלול להפריע להשתרשות עובר לאחר החזרה?

לקביעת תור
    סגירה
    רפלקס הקאה וכיווץ רחם

הוספת תגובה

תמונה

• רפלקס כיווץ רחם

.
    29/04/2023

מקפיצה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בחומר סיכה שומני לטובת שמירת זרע
    דודו
    28/04/2023

שלום רב.
    במקרה של ביצוע שמירת זרע באמצעות אוננות ושפיכת נוזל הזרע לתוך כוס סטרילית, האם קיימת בעיה להשתמש בחומר סיכה שומני, בהנחה ומקפידים שחומר הסיבה לא יזלוג (ביחד עם נוזל הזרע) לתוך הכוס הסטרילית?
    בתודה רבה, דודו.

הוספת תגובה

תמונה

• אין להשתמש בחומר סיכה למתן זרע

ד''ר אליעזר גירש
    29/04/2023

שלום דודו,

בעקרון, אין להישתמש בחומר סיכה למתן זרע בגלל חשש לפגיעה בתאי הזרע. פעם, לפני מספר שנים, היה קיים בארץ חומר סיכה Preseed, שנחשב כחומר סיכה, שאינו פוגע בתאי הזרע, אך כבר תקופה ארוכה אינו נמכר כאן בארץ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם גודל האשכים מעיד על רמת הפוריות
    רותי
    27/04/2023

שלום,
    רציתי בבקשה לדעת אם גודל האשך מעיד על רמת הפוריות של הגבר
    ניסיתי לקרוא באתרי אינטרנט אך לא מצאתי תשובה לכך, אני מאוד חוששת לפוריות שלי ושל בן זוגי

הוספת תגובה

תמונה

• לא בהכרח אך אם אשכים קטנים

ד''ר אליעזר גירש
    27/04/2023

שלום רותי
    לא בהכרח, אך אם אשכים קטנים, אז הרבה פעמים זה קשור לחוסר התפתחותם ולכן גם לפגיעה בפוריות הגבר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת זרע, התפתחות עובר ותרופות קבועות
    אלירן
    23/04/2023

שלום רב,
    אני בן 37, בריא, מנהל אורח חיים ספורטיבי ובריא כל חיי.
    אני ובת זוגי בת ה-35 מתכננים הריון (גם טבעי וגם כגיבוי שימור ביציות מופרות).
    מגיל 22, כלומר כבר 15 שנה, אני נוטל פינסטריד 1 מ"ג, ומשתמש בשמפו קטוקונזול פעמיים בשבוע על מנת לשמור על שיערי (מה שמצליח בצורה מופלאה). מעולם לא חוויתי תופעות לוואי מהתרופות האלו - לכל הפחות לא משהו שיכולתי לשים עליו את האצבע.
    מכיוון שאני סובל מהפרעות קשב וריכוז, אני נוטל בחלק מימי העבודה אדרל במינון נמוך (5 מ"ג לכל היותר).
    התבקשתי על ידי רופא הפריון לבצע בדיקת זרע בסיסית כחלק מהתהליך.

ככל הידוע לי, לפינסטריד אין השפעה על פוריות הגבר ועל התפתחות העובר ברוב הגורף של המטופלים. כנ"ל לגבי קטוקונזול טופיקלי.
    לגבי האדרל - אין לי מושג.

מן הסתם, הייתי מעדיף לא להפסיק עם התרופות שכן הן תורמות רבות לחיי.

שאלות:
    1. האם כדאי לגשת לבדיקת הזרע הראשונה ללא הפסקת התרופות הקבועות, ואז במידה ומשהו לא תקין, להפסיק למספר שבועות ולנסות שוב?
    2. האם נמצא קשר בין שימוש בתרופות הללו בגבר לבין התפתחות העובר?

המון, המון תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• תבצע בדיקת זרע ללא הפסקה בנטילת התרופות

ד''ר אליעזר גירש
    24/04/2023

שלום אלירן
    1. תבצע בדיקת זרע ללא הפסקה בנטילת התרופות
    2. ככל שידוע לי, לא נמצא קשר בין שימוש בתרופות הללו בגבר לבין התפתחות העובר.
    חשוב לזכור כי לנשים בגיל הפוריות או בהריון יש להימנע ממגע עם פינאסטריד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• 2 שאלות ivf לאחר ivf
    דניאל
    21/04/2023

שלום
    אני בחורה בריאה שעשתה ivf ותודה לאל נולד תינוק בריא.
    2 שאלות
    1. כמה זמן אחרי הלידה הגוף צריך כדי להתחיל מחדש טיפולים.
    2. אם הקפאת עובר האם ניתן להקלט עי הזרעה של זה ?
    3. ביציות מוקפאות מה גורלן?לכמה זמן יהיו טובות לאחר הפשרה.
    4. מאחר והיה לי מוקפאות ובכלזאת הרופא עשה לי מחדש את השאיבה לפני ההחזרה .האם זה תהליך חובה כל הזריקות האלה .למה אי אפשר להשתמש בביציות מוקפאות בשביל מה ככ משכנעים לעשות אתזה אם זה נשאר בפריזר.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    2 שאלות ivf לאחר ivf

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    21/04/2023

שלום דניאל
    יש לך קצת יותר מ-2 שאלות וגם לא ברור לי חלק מהשאלות שלך.
    מבחינת הכנה הורמונלית למחזור טיפול חדש, יש לקחת בחשבון שאם את מניקה עכשיו אז טיפול הורמונלי עלול להשפיע גם על תינוק שלך דרך הנקה.
    לא ברור לי אם יש לך בהקפאה עוברים או ביציות?
    אם מדובר בביציות, אז אפשר להפשירן ולהפרותן בזרע, לקבל עוברים ולהקפיא עד השימוש העתידי. אם מדובר בעוברים בהקפאה, אז מפשירים עובר ושמים אותו לרחמך (לאחר הכנה הורמונלית של רירית הרחם).
    אין שום סיבה לשמור עוברים/ביציות בהקפאה ללא צורך ולעשות טיפול חדש ליצירת ביציות טריות אם לא מדובר בשימור הפוריות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח מעקב זקיקים
    דובדבנית
    20/04/2023

שלום!
    אובחנתי עם שחלות פולציסטיות, מזה כחצי שנה שאני ובעלי מנסים להרות.
    קיבלתי מהרופאת נשים שלי טיפול בלטרוזול.
    היום אני ביום ה12 למחזור, עשיתי הבוקר מעקב זקיקים, אשמח לקבל פיענוח של הבדיקה וכן לדעת מתי הביוץ שלי על פי הנתונים.
    נתוני שחלה ימנית:
    מידות השחלה 28×16× מ"מ
    זקיקים בגודל 16×16 מ"מ, 14×14 מ"מ
    נתוני שחלה שמאלית:
    מידות השחלה 32×28× מ"מ
    זקיקים בגודל 23×22 מ"מ
    עובי אנדומטריום 8.7 מ"מ
    הערות: תלת שיכבתית
    דוגלס: חופשי מנוזל
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח מעקב זקיקים

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    20/04/2023

שלום דובדבנית,
    כאשר קיימים זקיקים מעל גודל של 18 מ"מ (18-20 מ"מ) אפשר כבר לתת טריגר הורמונלי להבשלת הביציות (השראת ביוץ).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תרומת ביצית או המשך טיפולים
    אני
    19/04/2023

שלום פרופ' גירש,
    בת 45 וחצי, ללא ילדים, לאחר 5 טיפולי IVF עם 7 החזרות ללא הריון. למרות שהרזרבה מרשימה, והתגובה לתרופות הייתה מעולה, והיו גם עוברים ברמה A וגם B , זרע תקין ואין שום בעיה ספציפית לאי קליטת הריון - מלבד הגיל - הומלץ לפנות לתרומת ביצית.
    שאלתי - האם יש טעם לנסות עוד מספר טיפולים? כי סה"כ אין בעיה ב"ה.
    אשמח לדעתך. תודה מראש!

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    19/04/2023

שלום לך.
    כן, גם אני חושב שנכון, במצבך, לעבור לתרומת ביצית. המלצה נוספת: אם בכל זאת תקבלי אישור לעשות טיפול עם ביציות משלך, וזה הרצונך, תבקשי לעשות בדיקה גנטית לעוברים (PGT) לפני החזרת עובר לרחם. אם יהיו עוברים תקינים גנטית, שווה לנסות לעשות ההזרתם לרחמך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

אני
    19/04/2023

תודה רבה על תגובתך המהירה!
    האם אי תקינות גנטית, לא עלינו, יכולה להוות סיבה לאי היקלטות? והאם בגילי הסיכוי לאי תקינות גנטית גבוה? או שזה כלל לא קשור לגיל?

האם קיימת זריקה מסוימת לרחם לפני החזרה שיכולה להעלות ולו במעט, את סיכויי ההשתרשות? (שמעתי זאת מרופאת משפחה, אך היא לא ידעה להגיד לי בדיוק במה מדובר, כי גם היא שמעה מקולגה).
    אשמח להבהרה ממך. תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אי תקינות גנטית של עוברים

ד''ר אליעזר גירש
    19/04/2023

בהחלט, אי תקינות גנטית של עוברים היא הסיבה העיקרית לחוסר הריון תקין בגיל מתקדם של אישה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אזוספרמיה וניתוח מיקרו טסה
    בת32
    18/04/2023

שלום ד״ר ,
    בעלי אחרי 2 בדיקות זרע - אזוספרמיה.מחכים לייעוץ גנטי ,לבדיקות קריוטיפ ומחסור בכרומוזום y. אנחנו אחרי ביקורת של אורולוג ו us אשכים( נשללה וריקוצלה ולא כתב משהו מיוחד ,רק כתב שהאשכים קטנים).
    אנחנו מיואשים ולא רוצים לשמוע על תרומת זרע.האורולוג המליץ לנו על ניתוח מיקרו טסה הבנתי שהסיכויים לא גבוהים למציאת זרע, בעלי גם חושש מהסיכונים של הניתוח שתיהיה פגיעה בטסטסטרון ויזדקק לטיפול תרופתי לכל החיים.
    פרופיל הורמונלי מצורף.האורולוג ציין שתוצאות טסטסטרון נמוך? זה באמצע בידיוק לפי מה שראיתי ,מה דעתך ? עם השנים זה ירד לו עוד?
    בעלי בן 38 ,מתאמן קבוע לא לוקח ולא לקח סטרואידים בחיים רק אבקת מי גבינה איכותית ובכללי מקפיד על אורח חיים בריא.
    כתבת לנו מקודם בהודעות קודמות שצריך לקבוע תור גם לאנדוקרינולוג ,בלוטת התריס תקינה אצלו, רופאת משפחה לא נותנת הפניה כי שואלת על סמך מה ? אני לא יודעת מה להגיד לה שתיתן?
    לפני שהולכים לניתוח פולשני מה דעתך לגבי חיפוש זרע במעבדת ברטוב/כל בדיקה אחרת בהגדלה , האם יש סיכוי למצוא תאי זרע ולפי זה להחליט אם ללכת על הניתוח.
    האם קיימות בדיקות נוספות שנוכל לעשות על מנת להבין אולי בכל זאת יש איזושהי תקווה? האם טיפול תרופתי לפני ניתוח מיקרו טסה נותנים לגבר וזה עוזר? האם המצב של הזרע יכול להשתפר איכשהו ע״י טיפול תרופתי/ניתוח?
    (האורולוג הסביר לנו שלרפואה כיום אין תשובה למה יש העדר זרע אולי מחלה בילדות ועוד כל מיני סיבות במידה ובדיקות גנטיות תקינות).
    סליחה על ההצפה של השאלות ותודה רבה!!!

הוספת תגובה

תמונה

• מצב ההורמונלי בתוצאות הבדיקה

ד''ר אליעזר גירש
    18/04/2023

שלום לך

מצב ההורמונלי בתוצאות הבדיקה שצרפת יש התאמה למצב של בעלך, לתמונה של אזואוספרמיה.
    לא יודע מה גודל האשכים, אבל אם אורולוג קבע שאשכים קטנים (שזה תואם מצב ההורמונלי והעדר תאי הזרע), אז נראה לי שאין הרבה מה לעשות כטיפול לגבר. אשכים קטנים, לא מפותחים אינם יכולים לתפקד בצורה תקינה. חיפוש תאי זרע בהגדלה (שיטת פרופ' ברטוב) אינה מתאימה למקרה שלכם, זאת דעתי. ל- micro-TESE אולי יש סיכוי נמוך מאוד, אם בכלל למצוא משהו, אך אני די סקפטי לגבי זה. ברפואה אין 100%, לכן ניתוח אשכים בשיטת micro-TESE זאת אפשרות. לפחות הניתוח יתן תשובה סופית לגבי פוטנציאל של בעלך לייצר תאי הזרע. לדעתי, תרומת זרע זאת הדרך הנכונה במקרה שלכם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תרומת ביצית דרך חברת רפאל קייר
    ו
    17/04/2023

שלום ד"ר גירש, מאחר שאתה עובד גם ברפאל קר, אני שואלת אותך מספר שאלות בקשר לתרומת ביצית:
    אני יחידנית ומעוניינת בתרומת ביצית. ראיתי שאתם מציעים תרומת ביצית מאוקראינה ומרוסיה. האם אוכל לקבל את שמות המרפאות שאתם אתם עובדים? האם ניתן לראות את הפרופיל ואת התמונות של התורמות? מה היקף הבדיקות הגנטיות שהתורמות עוברות? והאם יש פיקוח מטעם רפאלקר על המרפאות ברוסיה ובאוקראינה? כמה ביציות מופרות אני מקבלת והאם אני משלמת על האחסון של הביציות המופרות?
    תודה רבה! 

הוספת תגובה

תמונה

• מדובר על תורמות מרוסיה ואוקראינה

ד''ר אליעזר גירש
    18/04/2023

שלום ו
    תודה על פניתך. איני מקדם את חברת רפאל קייר בפורום זה - זה לא המום, אבל בקצרה, מדובר על תורמות מרוסיה ואוקראינה הנמצאות בגאורגיה. קיימים מספר מסלולים של ביציות ושל עוברים לכן, לגבי המסלולים ופרופילים יש לפנות ישירות לחברת רפאל קייר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עקרות גברית - האם גבר יכול להיות עקר עם OTA?
    מישהו
    08/04/2023

אם גבר בן 45 אובחן עם OTA ברמה בינונית - כלומר כל המדדים (תנועתיות, מורפולוגיה, ריכוז) מתחת לנורמה אך לא ברמה קיצונית - מה הסיכוי שלא ניתן יהיה להשיג הריון תקין עם זרע כזה עם תורמת ביציות צעירה בהנתן שמבוצע ICSI.
    אם התשובה היא שקיים סיכוי שפשוט לא ניתן להשיג הריון תקין - אשמח להבין מה יכולות להיות הסיבות.

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    08/04/2023

שלום
    אם יש לך OTA, חשוב להיבדק אצל אורולוג שמתמחה בפוריות. קיימת חשיבות למצוא את הסיבה/ות ל-OTA ולטפל בתופעה בהתאם. בהחלט, במצבים ש-OTA נוצר לא על רקע הגנטי אלא מסיבות סביבתיות והתנהגויות אפשר לשפר את המצב.
    בכל מקרה, בעזרת שיטות ה-IVF קיים סיכוי שיימצא תא זרע תקין להפריה, היכול להביא להריון תקין ולידת תינוק/ת בריא/ה.
    בתור תוספת, ממליץ בחום על שימוש בתוסף תזונתי Vitamale המשפר את פעילות האשכים וכך גם לייצור של תאי הזרע באיכות טובה יותר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על התשובה אבל...

מישהו
    08/04/2023

ראשית,
    היו לי 2 תוצאות של OTA אבל שנה לאחר מכן - התוצאות היו טובות - כלומר, הכל מעל הנורמה (60% תנועה, 5% מורפולוגיה ו-40 מיליון ריכוז)...לא עשיתי שום שינוי תזונתי או משהו.
    מי יודע מה המצב עכשיו...
    אני פשוט מנסה להבין האם גבר יכול להיות עקר אם יש לו מספיק זרע ברמה סבירה גם אם לא אופטימלי.

לגבי התוסף שאתה מציע - לפי מה שראיתי (תקן אותי אם אני טועה), אתה קשור לחברה שמשווקת את התוסף הזה (האם אתה פיתחת את התוסף?)...
    ולכן אני לא ממש יודע איך להתייחס להמלצה שלך - מכיוון שנראה שיש לך אינטרס כלכלי בעניין...
    סליחה אם אני ישיר מדי...אבל פשוט ככה זה נראה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    09/04/2023

יתכן וגופך עבר עקה מסיבה כלשהי וזה השפיעה על איכות הזרע. לאחר מכן הכל הסתדר. אנחנו מכירים מצבים כאלה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מנת זרע- איך יודעים אם האיכות טובה
    אני
    02/04/2023

שלום ד"ר גירש,

רכשתי מנת זרע של תורם.
    כשהמנה הופשרה לאחר שעברתי שאיבה צוין בדוח של העוברים תנועתיות 20% ריכוז 60 מיליון לסמ"ק.

אם הבנתי נכון אז פחות מ20% תנועתיות מעיד על בעיה בזרע. האם משמעות הדבר שכדאי לקנות מנת זרע מתורם אחר כי לא מדובר בנתונים טובים? (בהפריה הזרע הצליחלהביא להפריה רק כאשר הוזרק לביציות ולא כאשר פוזר במבחנה סביב הביצית)

תודה

מהם נתוני זרע טובים?

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    02/04/2023

שלום רב,
    אחוז נמוך בתנועת תאי הזרע הכוונה היא לזרמה המקורית לאחר מתן זרע טריא. כאשר מדובר בהקפאת זרע והפשרתו, אז בממוצע כ-50% מתאי זרע שהיו בתנועה לפני הקפאה מאבדים תנועתם לאחר הפשרה. לגורמים נוספים קיים משקל נוסף, כגון תהליך ההפשרה - איך הוא בוצע, כמה תאים ללא תנועה היו לפני ההקפאה, מתי נעשתה בדיקת זרע - מייד עם הפשרה או לאחר זמן שניתן לתאי הזרע להתאושש...
    לדעתי, עם יש 20% תאי זרע בתנועה מזרע של תורם לאחר הפשרתו, זאת תוצאה מספיק טובה עבור תהליך ההפריה ביחידה להפריה חוץ גופית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השאלה אם בכל זאת יש בעיה במנה

אני
    03/04/2023

קודם כל תודה על תשובתך.

קראתי שבחו"ל אם יש פחות מ-40$ תנועתיות במנת זרע שהוקפאה אז לא משתמשים בזרע כי מבחינם הוא לא מספיק טוב.
    מכאן אני מבינה שאולי 20% זה מספיק טוב לטיפולי IVF אבל לא ברמה שמצפים ממנות זרע של תורמים בחו"ל..

זו ההזדמנות האחרונה שלי להפרייה ואם יש סיכוי קטן שבקטנין שלא מדובר במנת זרע איכותית מאוד (והיא מקור הבעיה בהפריות קודמות) אולי בכל זאת עדיף להחליף תורם?

אציין שפעם קודמת הזרע הפרה 10 מתוך 20 ביציות.
    חצי מהביציות הופרו בהזרקת הזרע וחצי בפיזור של הזרע סביב הביציות.
    רק כאשר הזרע הזה הוזרק הוא הצליח להפרות את הביציות.
    שרד רק עובר אחד יום 5 דירוג בינוני. השאר שרדו עד יום 2 או 3 אבל לא שרדו ליום 5..

השאלה שלי היא מהי בממוצע בדרך כלל רמת התנועה מזרע של תורמי זרע בארץ? אולי בגלל התנועה הנמוכה לא הצליח לחדור לביציות?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מבין את סיבת הדאגות שלך

ד''ר אליעזר גירש
    03/04/2023

הי
    אני מבין את סיבת הדאגות שלך. אין מספיק נתונים. אם תציגי דוח מעבדה מטיפול הקודם כאשר הופרו 10 ביציות מתוך 20, כאשר בדוח מופיעה כל האינפורמציה לגבי ביציות וזרע, יהיה באפשרותי להיתיחס למקרה בצורה נכונה ושקולה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלב לוטאלי קצר? כניסה להריון
    דפנה
    01/04/2023

בת 33, בהיסטוריה הפסקת וסתות לתקופות מסוימות על רק תת משקל.
    בחודשים האחרונים מנסה להיכנס להריון אך חוששת שאולי יש בעיה. הביוץ כפי שמגיע לידי ביטוי בהפרשות ובבדיקות ביתיות מגיע בערך 3 שבועות לאחר הוסת, ואילו הוסת שאחרי מגיעה שבוע אחרי , כלומר מקדימה, מה שנראה כמו שלב לוטאלי קצר. פרופיל הורמונלי נלקח 4 ימים לאחר בדיקת ביוץ חיובית ו3 ימים לפני שהגיעה וסת:
    פרוגסטרון 9.1
    LH 0.9
    אסטרדיול 275
    FSH 3.5
    פרולקטין 146
    נראה כי הפרוגסטרון נמוך לשלב זה, נכון?
    האם נראה כי קיים אולי ביוץ חלש? שלה לוטאלי לא תקין?
    האם זה שלב על סמך המידע הנ״ל להתחיל בירור או התערבות למרות שאנו מנסים רק 3 חודשים? פשוט לא רוצה לבזבז זמן לשווא.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    01/04/2023

שלום דפנה,
    אני אמבריולוג קליני. את שאלתך יש להפנות לגנקולוג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת זרע ראשונה
    רון
    23/03/2023

היי דוקטור,
    אני בן 27 לאחר שאני ואשתי לא הצלחנו להיכנס להידון מספר חודשים פניתי לבדיקת זרע.
    קיבלתי את התוצאות, ובחלק של הריכוז רשום ״בודדים״ מדובר על כמה מיליונים בודדים שכמובן הם לא מספקים או פיזית על בודדים?
    ונראה שבעקבות הסיבה הזו לא יכלו לבדוק את שאר הדברים, האם זה בהכרח מצביע על בעיה או שבדיקה נוספת יכולה להביא תוצאות שונות לגמרי?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת זרע ראשונה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת זרע

ד''ר אליעזר גירש
    23/03/2023

שלום רון
    נתוני זרע יכולים לנוע בטווחים שונים בזמנים שונים כי ייצור תאי הזרע מושפע מגורמים רבים. בכל מקרה, קשה לצפות שממצב לא תקין הנתונים מעצמן יעלו לרמה תקינה. ממליץ לבצע בדיקת זרע נוספת כ-10 ימים מבדיקה הקודמת. חשוב לאסוף את כל הזרמה ולא לאבד שום טיפה, במיוחד את הטיפה הראשונה, בה יש הכי הרבה תאי הזרע. אם תוצאה תחזור שזה לא תקין, יש לפנות לברור אצל רופא אורולוג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלב הבא

רון
    23/03/2023

תודה רבה דוקטור,
    האם במונח בודדים מדובר על מיליונים בודדים או ממש על כמות מספר בודדים?
    מקריאה פה בפורום, אם המצב הוא כזה אין סיכוי להיריון טבעי אני צודק?
    ועם השבחת זרע?
    מאוד מעריך את הסיוע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בודדים בבדיקה זה אומר שזה נע בין מאות ואלפים

ד''ר אליעזר גירש
    24/03/2023

שלום רון,
    בודדים בבדיקה, זה אומר שזה נע בין מאות ואלפים למיליונים בודדים.
    עם נתונים כאלה כמעט בלתי אפשרי להרות בצורה הטבעית, אך בעזרת הפריה חוץ גופית בהחלט הסיכוי גדל.
    "השבחה" שזה מוסג שאינו נכון ומטעה - לא משביחים את הזרע, אלא מבודדים תאי הזרע שבתנועה על מנת להחדירם לרחם האישה. במקרה שלך אין מספיק תאי זרע עבור תהליך זה.
    ממליץ בחום על תוסף תזונתי Vitamale היכול לשפר את איכות תאי הזרע הבודדים שיש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה שניה

רון
    30/03/2023

היי דוקטור,
    ביצעתי היום בדיקה 2, בבדיקה הזו יש יותר נתונים, אך עדיין נראה שדרך טבעית בלתי אפשרית וגם לא התהליך שתיארת עם הפריה תוך גופית אני צודק?
    אני בשלב של שינוי אורח חיים כולל התוסף תזונה שהזכרת, האם שינויים כאלה ונוספים יכולים לעלות אותי לכמות זרע הדרושה לבידוד הזרע ״השבחה״?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נתוני הזרע שלך בהחלט אינם תקינים

ד''ר אליעזר גירש
    01/04/2023

שלום רון,
    נתוני הזרע שלך בהחלט אינם תקינים גם בבדיקה השניה, אך ניתן לקבל הריון גם עם הנתונים הללו בעזרת הפריה חוץ גופית. ממליץ להיבדק אצל רופא אורולוג וגם לבצע בדיקות גנטיות: קריוטייפ וגם חסרים של מקטעים בכרומוזומי מין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה