פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

טטיאנה שקרה
053-4877800
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל טטיאנה שקרה
053-4877800 ללא פרסום בפורום

• עזרה בהתמודדות עם מחלה נפשית
    איך להתמודד
    19/01/2018

אמי מתמודדת עם מחלה נפשית, מאניה דפרסיה, מעולם לא הינו קרובות או שבגלל המחלה או שגם כך הטבע שלה, היא אמא שלא מחבקת ומנותקת(כך לפחות אבא שלי טוען) .
    המצב הוא שמעולם לא חיבקתי אותה, לא אמרתי שאני אוהבת אותה ולא זכור לי שהיא עשתה את זה. היום אני כבר לא קטניה אבל מתמודדת עם הרבה בעיות איתה, אני מתעצבנת, צועקת עליה, אין לי סבלנות אותה, עושה מאמצים קשים כדי להשאר רגועה כי בדרך כלל אני לא. התגובה שלה לפעמים איטית וגם לזה אין לי סבלנות(מנסה לשכנע את עצמי שהיא חולה ושאני צריכה להבין ולדעת שהיא אמא שלי, אבל לא מצליחה) לא מסוגלת להכיל את הקשיים בבית(יחסי הוריה לא טובים בנוסף למחלה) וכל זה משפיע עליי מאוד. אני עדיין גרה עם הוריי.
    איך מתמודדים איתה ועם המחלה? איך אפשר לקבל ייעוץ לגבי זה ומי יכול לעזור למשפחות של פגועי נפש(באופן כזה שיהיה פרטי)

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    טטיאנה שקרה - 053-4877800

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שלום רב

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

ממליצה לפנות לפסיכולוג לצורך הדרכת משפחה או טיפול תמיכתי.
    במישה וישנו צורך בהערכה פסיכיאטרית ניתן לפנות לרפאתי בכל עת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עייפות קשה בנטילה של ציפרלקס
    שלומי
    18/01/2018

שלום. אני מטופל בציפרלקס כמה שנים כבר בגלל בעיות של חרדה חברתית. לקחתי תקופה מסויימת ציפרלס 10 מג' והרגשתי עייפות קשה במהלך היום ובעיה בלזכור דברים. הרופא ניסה להזיז לי את התרופות לשעות שונות ביום וזה לא עזר אז אמר שאקח מינון נמוך יותר בין 5 מג' ל 7.5 מג' לפי החרדות שלי וזה באמת הפחית את התופעות שהתלוננתי עלייהם. כרגע הפסיכיאטר הספציפי הזה עזב את הקופה ופניתי לאחרים והדעה שלהם הייתה שונה קיצונית כלומר הם דיי התלעמו מהבעיות שציינתי שהתרופה גורמת לי וכולם חשבו שאני צריך לקחת בין 15 מג' ל20 מג' ושזה בכלל לא מקובל איך שטופלתי על ידי אותו פסיכיטאר עם המינונים הנמוכים ואפילו שאין לי חרדה קשה הם אומרים שזה המינונים שצריך כדי שאהיה כמו כולם. שאלתי אותם גם לגבי החלפת תרופה והם אמרו שהתופעות שציינתי לא מצדיקות החלפת תרופה ובתרופות אחרות תופעות לוואי קשות יותר. השאלה איך אני יודע מה נכון ומי צודק? כי כל פסיכיאטר אומר לי משהו אחר גם לגבי מינון וגם לגבי אופן הנטילה למשל אחד טוען שזה לכל החיים לוקחים ללא הפסקות ופסיכיאטר אחר אמר לקחת שנתיים מינון גבוה ואז נפסיק את התרופה.
    אשמח לשמוע את דעתך בנושא תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלומי שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

יש לפנות לפסיכיאטר להערכת מצב נוספת.
    ישנה אפשרית להחלת תרופות נוגדי דכאון לקבוצה אחרת.
    ניתן לפנות למרפאתי בכל עת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• 1 מ"ג אלפרליד. מה המינון המקביל בקלונקס?
    מורן
    18/01/2018

אני לוקחת במצבי sos אלפרליד במינון 1 מ"ג (לפעמים 2). אני רוצה להחליף לקלונקס כי הוא בכללית ואוכל לקבל חידוש מרשם דיגיטלי. מה המינון המקביל בקלונקס שעלי לבקש מהרופאה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מורן שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

יש לפנות לרופאה לצורך קבלת מינון מתאים.
    ניצתן לפנות למרפאתי בכל עת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה פסיכולוגית שגורמת לירידת סרוטונין
    שואל
    17/01/2018

שלום רב. לעדכן כי אני סובל מחרדות ולכן מטופל בתרופות :
    VIEPAX XR 150
    CLONEX 3 MG
    בנוסף נהגתי לשתות כל יום 1/2 ליטר קולה בצהריים + 1/2 ליטר קולה בערב.
    בשל עלייה במשקל, בעיות שיניים ובעיות בריאות החלטתי בהדרגה להפחית כמות הקולה עד להפסקה מוחלטת. היו לי 6 שבועות של זוועה החמרה בחרדה והתווספות עצבנות ודיכאוניות. כעת לאחר 10 שבועות ללא קולה בכלל אני במצב של עצבנות וסוג של דיכאון. אציין כי אני כן שותה קפאין בבוקר עם כפית עד שתיים של סוכר ובכל זאת חש שוני לרעה בהרגשה הנפשית ללא הקולה.
    שוחחתי עם הפסיכיאטר המטפל בי שנים והוא לא רואה כל סיבה להפסיק את הקולה אלא להפחית תדירות וכמות וכי יתכן מאוד כי הידיעה המשודרת למוח כי "לעולם" לא אגע שוב בקולה גורמת למוח לירידה פיזית ברמת הסרוטונין ומכאן הרגשת הדיכאוניות. המלצתו היא לצרוך נניח פעמיים בשבוע בקבוק של חצי ליטר ולא להיות קיצוני להפסיק הרגל אהוב. היום לצערי שוב הרגשתי את הדיכדוך והדיכאוניות הזו ללא כל סיבה וירדתי לקנות קולה. אנסה עד לביקורת הבאה אצל הפסיכיאטר לשתות פעמיים בשבוע ולראות אם חזר מצב הרוח.
    אשמח לשמוע את חוות דעתך על המצב כפי שתיארתי לאור מה שקורה ומתמשך כבר 10 שבועות מאז הגמילה המלאה מהקולה... אני לא יודע אולי לא הקולה או המחסור בקולה גורם לי לירידת מצב הרוח אלא התרופות שאני מקבל? (שים לב - קלונקס במינון 3 מ"ג כל ערב - הפסיכיאטר אומר שאם אוריד מינון אחטוף חרדות ואין מה לעשות , בפרט שאני מצוי כרגע בהחמרה חרדה ודיכאון הוא מציע לא לשנות מינון בעת הזו).
    אוי איזו אכזבה, מאז הפסקתי עם המשקה אני סובל כל כך שאני תקווה שאצליח להישאר עם צריכת הקולה בשליטה של פעמיים בשבוע ולא פעמיים ביום...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הצלחה בדרך

פרופ` פנחס דנון
    18/01/2018

תמשיך את התוכנית עם פסיכיאטר מטפל
    בהצלחה בדרך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שואל שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

יש להמשיך מעקב אצל רופא פסיכיאטר ולפעול בהתאם להוראות.
    במידה והינך מעוניין בבדיקה נוספת ניתן לפנות למרפאתי בכל עת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרווקאול 300 מ"ג האם אחרי חודש יש כבר אינדיקאציה האם הוא מעלה את
    נופר
    17/01/2018

מתי אפשר לדעת כבר האם סרוקאול מגביר תיאבון? מתי יש לזה אינדיקאציה? כבר בימים הראשונים או שאפשר לגלות את זה אחרי חודש?
    בינתיים אני חודש עם זה.. ואין איזשהו שינוי משמעותי.
    שמעתי ש300מ"ג סרווקאול לא מעלה במשקל.
    זה נכוו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נופר שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

עלייה בתיאבון אינה תלויה במינון אלא זה אינדיווידואלי לכל מטופל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת שנייה: שינוי אבחנה פסיכיאטרית
    יוגב שמני
    13/01/2018

לפני כחודשיים פניתי לרופא משפחה בעקבות חרדה שהתמודדתי עמה עצמאית במשך שנים, הרופא משפחה הפנה אותי לפסיכיאטר והוא אבחן אותי בדיכאון כרוני (הטעות כולה שלי, כי לא הייתי מספיק פתוח ולא הכנתי רשימה של תסמינים מראש). שבוע שעבר החלטתי לקשץ לחוות דעת שנייה לפסיכיאטר פרטי שאכן אבחן אותי בחרדה ללא סימנים של דיכאון (משום שהפעם הייתי מסודר עם רשימה והכל). שאלתי היא : האם רופא המשפחה לאחר שאבוא אליו עם חו"ד השנייה יכול לשנות לי ברישום הרפואי את האבחנה? מבלי שאצטרך לגשת לפסיכיאטר הראשון.
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש כאן מישהו שיכול לענות?

מישהו?
    18/01/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יוגב שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

לצורך שינוי אבחנה יש לפנות לחוו"ד פסיכיאטרית נוספת.
    רק לאחר שינוי חוו"ד בהתאם למצבך ע"י פסיכיאטר ניתן לשנות את האבטחנות הקודמות ( במידה והאבחנה אכן שונה)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב ויטמינים ו"תסמונת סרוטונין"
    שמוליק סרוטוניק
    09/01/2018

שלום ד"ר
    יש לי שאלת התייעצות בנוגע לשילוב של ויטמינים עם תרופות ממשפחת SSRI.

אמנם אני משתדל לקחת בעירבון מוגבל הסברים 'רפואיים' באינטרנט (כי בעיניי זה גורם לאנשים יותר פחד מהקלה..)
    אבל קראתי כמה כתבות והסיפור הוא כזה-

אני נוטל בכל יום 150 מ"ג של סרנדה (Sertraline) ובמקביל יש לי לחץ כרוני בצד שמאל של הראש כבר מעל שנתיים. לאחר שכבר הייתי בבדיקות אצל נוירולוגים + בדיקת CT + בדיקת MRI
    נראה כי אין איזשהו גורם 'מסוכן' שבגללו כאבי הראש האלה באים.
    לצערי כששאלתי את הנוירולוג מה ניתן לעשות כמענה לכך הוא ענה לי שהתרופה היחידה שניתנת במרפאות כאב כנגד לחצים כרוניים בראש היא תרופה פסיכיאטרית מהדור הישן בשם "אלטרולט".
    בואי נאמר שלא 'התלהבתי' מהרעיון בלשון המעטה ועד שהשגתי את היציבות הנפשית שיש לי כיום (בזכות הסרנדה ובזכות הפגישות שאני עושה כל שבוע), אני לא מעוניין 'להעמיס' על עצמי עוד תרופות ובטח שלא לשלב תרופות פסיכיאטריות זו עם זו סתם כך.

מפה לשם זה הביא אותי לחיפוש אחר פיתרון יותר 'אלטרנטיבי' וראיתי שישנן כמה אופציות-
    1) HTP5 - תוסף טבעי להגברת הסרוטונין
    2) ויטמינים ממשפחת B

לגבי האופציה הראשונה, קראתי ששילוב עם תרופות נוגדי דיכאון (כגון סרטרליין לצורך העניין) עלול לגרום לתסמונת סרוטונין ולהיות קטלני.
    לגבי האופציה השניה, לא מצאתי מספיק מידע מספק האם ניתן ובטוח לשלב ויטמין B עם התרופה שאני נוטל.

לכן אני פונה אלייך-
    האם ידוע לך על בעיות שויטמין B (או מולטי-ויטמינים כמו "צנטרום") עלול ליצור עם שילוב של סרטרליין?
    האם כדאי לבצע בדיקות דם לפני זה?
    הפסיכיאטר שלי הוא מטעת קופת החולים שלי, האם להתייעץ איתו? או שמא מספיק לדבר עם רופא המשפחה?

אודה לך מאוד על העזרה!
    שמוליק.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב ויטמינים ו"תסמונת סרוטונין"

שמוליק סרוטוניק
    16/01/2018

הלו? יש פה מישהו? למה מתעלמים מהשאלה שלי?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שמוליק שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

ניתן לפנות לרופא משפחה לבדיקות דם ולאחר מכן אין בעיה ליטול ויטמינים.
    במידה והינך מעוניין באבחנה פסיכיאטרית ניתן לפנות למרפאתי בכל עת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסבר למה יש לי?
    טול
    15/01/2018

אנסה להסביר את תחושותיי במילים.. לאחרונה אני מרגישה דברים לא חוויתי מעולם והייתי רוצה לקבל חוות דעת מקצועית לפני שאגש לפסיכיאטר אם בכלל יש צורך..
    אציין שאני בת 27. בריאה, בד"כ מאוד פעילה, שאפתנית ואסרטיבית.
    בחודשיים האחרונים אני מרגישה מרוקנת. כאילו אין לי כוחות נפשיים לכלום. הפעולה הכי קטנה ופשוטה דורשת ממני כמויות אדירות של אנרגיה. אני מוטרדת לחוצה וחוששת. לא ברור לי ממה. אין לי נחת ואין לי שלווה. אני לא רוצה לראות אנשים. אין לי כוח לדבר. אין לי כוח לענות לטלפון. אפילו להיכנס להתקלח נהיה מטרד, זה קשה ומלחיץ. כשאני צריכה לצאת מהבית או ללכת לעבודה אני מריצה את הפעולה הזו אינספור פעמים בראש שלי וזה נראה כמעט בלתי אפשרי. אני מרגישה שאני לא עצמי. אני מרגישה שהדרך בה אני חווה את העולם והסביבה השתנתה, אני חווה את הדברים כאילו לא בצלילות דעת, לא בבהירות. המחשבות שלי רצות, לא ברורות, סתם בלאגן שמתרוצץ בראש.
    אני לא שותה אלכוהול, מעולם לא השתמשתי בסמים ולא קרה שום דבר חריג או יוצא דופן טרם החוויות הנ"ל.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טול שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

ממליצה להתיעץ עם פסיכיאטר לבדיקת המצב הנפשי ואבחנה בהתאם ולקבלת טיפול תרופתי שיכול למנוע את התופעה אותה את מרגישה.
    ניתן לפנות למרפאתי בכל עת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התקף דיכאון שהולך ומחריף
    ירין
    14/01/2018

שלום
    אני בן 19 וחייב לקבל עזרה
    בגיל 15 התחילו לי התקפי דיכאון לב דווקא שקשורים לאיזשהו מקור ספציפי, הייתי מנסה לעשות הכל כולל פעילות גופנית רבה אך ללא הצלחה.
    סבלתי מחרדות קשות ומחשבות בלתי פוסקות שלא נתנו לי רוגע ומנוחה בתקופת הגיל הזה התחילו לי התקפי מיגרנה קשים ועייפות עד הגעה למצב של 17 שעות שינה ביום, גם אחותי סובלת ממיגרנות ועוד אחות שלי סובלת מדיכאון קשה .
    אני חייב לציין שאני בן אדם מאוד אופטימי וכן רציתי לשנות זאת אך ללא הצלחה .
    עברתי mri בהמלצת נורלוג וגילו שיש לי כברנומה קטנה שדורשת מעקב אך לא מסכנת חיים, התחלתי טיפול מונע מיגרנות של כדור אלטרולט פעם בלילה וחל שיפור בהתקפי המיגרנות ברמה משמעותית מאוד אך לצד זה תופעות לוואי קשות שנאלצתי להתמודד איתם כמו החרפת העייפות חוסר כוח ורצון.
    התחלתי טיפול פסיכאטרי בגיל 16 לאחר דיכאון קשה שלא איפשר לי איכות חיים, בהתחלה הייתי לוקח ציפרלקס 20 מג בבוקר אלטרולט בלילה .
    הציפרלקס עזר לי בתקופה של שלושה חודשים בערך החרדות וגם העוצמות של הדיכאון פחתו.
    לאחר שלושה חודשים שוב חזרו ההתקפים ברמות גדולות יותר אציין שעדיין עשיתי ספורט בחדר כושר ויצאתי המון מהבית אך לא הצלחתי להיות שמח ומאושר כל הזמן טיפול פסכילוגי לא עזר לי.
    לבעיית הקשב וריכוז הנורלוג רשם לי ריטלין קונצרטה ניסיתי את כל הסוגים שלהם וסבלתי מתופעות לוואי קשות של דופק מואץ מאוד רעידות התקפי הזיות והוחלט להפסיק .
    בגיל 17 הפיסכאטרית רשמה לי אדרל 20 מג בנוסף לציפרלקס ולאלטרולט כמשהו שיסייע לי להתמודד עם העייפות והקשב והריכוז
    בשנה הראשונה עד גיל 18 חשבתי שקיבלתי את הפיתרון לכל הבעיות האדרל עשה אותי כלכך מאושר ושמח פתאום גיליתי מוטבציה ורצון להתמודד עם הכל הרגשתי באופוריה הדיכאון נעלם לגמרי! הכל היה נראה טוב נהניתי מכל שנייה תחת ההשפעה שלו
    לצערי לאחר שנה הגוף שלי התרגל לכדור והגעתי למצב שרציתי רק את תחושת הסיפוק שהוא נתן לי הייתי לוקח הרבה יותר כדורים ממה שהייתי צריך כי רציתי לחיות ככה לא עייף ולא בדיכאון הפסכיטרית החליפה לי את האטנט האדרל לאחר ששמה לב שפיתחתי תלות וסימני התמכרות מהכדור לכדור ויואנס 50 מג ואת האלטרולט בכדור של דפלפט בגלל התופעות לוואי שלו הציפרלקס כבר לא השפיע אז עברתי לסימבלטה שגם לא משפיע עלי למרות מינון גבוה
    הויאנס לא עוזר כמו האטנט שהייתי מטופל בו.
    אני חייב לשאול האם כדור ממשפחה שונה לגמרי יכול לעזור לי גכון מעכב ספיגה של דופמין בשם של הכדור וולבולטרין
    כדורי ssri ו snri לא משפיעים כמעט בכלל היום ואני לא מצליח לקיים שגרה אולי קנאביס רפואי יתן מענה טוב יותר? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ירן שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

ממליצה לפנות לפסיכיאטר לצורך אזון מצב נפשי וכן להערכת מצב נפשי ובדיקת הטיפול התרופתי בעבר והתאמת טיפול בהתאם לבדיקה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מכוני גמילה טובים וידועים כאן בארץ רצוי במרכז
    נופר
    13/01/2018

היי,
    אני בחורה בת 24 שמכורה לכדורי שינה.
    והייתי מתה לשנות את זה.
    הבעיה שהפסיכיאטרית גם חושבת שזה בגלל אוסידי סביב שעות השינה וההתעסקות בשעות השינה וכמה לישון וכאלו..
    בכל אופן רציתי לשאול האם קיימים מכוני גמילה? וגם כאלו שצריך להישא לישון שם. והאם אין הפרדה בין מכורים לאל אס די לבין תרופות פסיכיאטריות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נופר שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

אם ההתמכרות לאל אס די יש לפנות לרווחה למציאת מכון גמילה בהתאם.
    אם ישנה התמכרות לכדורי שינה יש לפנות למכון גמילה העוסק בנושא זה.
    במידה והינך מעוניינת באבחנה נוספת או שינוי טיפול ניתן לפנות למרפאתי לבדיקה נוספת בכל עת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כדור ל-ocd ודכאון קל - בינוני
    אבי
    11/01/2018

שלום ,
    אני כבן 40 סובל מזה כעשר שנים מדכאון קל עד בינוני ו-ocd ( ברמה קלה).
    התפקוד היומיומי הוא רגיל לכאורה, אבל ישנה פגיעה בשמחת החיים, ובביצוע מטלות על ידי דחייתן.
    לפני מספר שנים ניסיתי ליטול כדורים שונים ממשפחת ה-ssri:רסיטל,ציפרלקס,פרוזאק ולוסטרל ,אך בכולם חזרה תופעת לוואי שהיא נדודי שינה.גם נטילת כדורי שינה בנוסף לא עזרה.
    אותה תופעה חזרה גם עם אנפרניל ורמוטיב.
    עם כדור אחד בשם פבוקסיל התופעה של נדודי השינה כלל לא התרחשה , אבל תופעה של עצירות כן
    (יציאה אחת בשבוע).
    את הפבוקסיל לקחתי במשך מספר שנים במינון נמוך יחסית של 25 מ"ג (רבע כדור) ,ולאחרונה הפסקתי.
    1.האם ישנם כדורים אחרים שעשויים להתאים ואם כן אילו?
    2.האם ניתן לשלב עם הפבוקסיל כדור אחר ,כדי לשפר את בעיית העצירות?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אבי שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

ניתן לשלב עם כדור אחר למנוע את תופעת העצירות.
    יש להתייעץ עם פסיכיאטר לגבי סוג הטיפול.
    ניתן לפנות למרפאתי בכל עת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רעש באוזניים, אשמח לעזרה
    דנה
    11/01/2018

שלום
    סובלת מאישיות גבולית (עם דיסוציאציה), ועוד מס' הפרעות הקשורות לדיכאון וחרדות.
    אתמול רבתי עם חברה שלי, ומאז יש לי רעש באוזניים, כמו רעש של מנוע מרחוק.

שמתי לב שזה בא לסירוגין אבל לפרקים ארוכים.
    זה מתחזק בכל פעם וגורם לכאב ראש.

אני לא מטופלת כרגע ולכן שואלת קודם בפורום

האם לדעתך זה משהו נפשי או שזה בכלל פיזי?
    במידה וזה נפשי, מה אני יכולה לעשות כדי להתמודד עם זה?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דנה שלום

דר' טטיאנה שקרה
    19/01/2018

יש לערוך בירור גופני ובמידה ואין סיבה ניתן לפנות למרפאתי לבירור פסיכיאטרי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת התרופה סרקוול בגלל עליית סוכר
    רינה לוי
    10/01/2018

שלום רב,
    עקב דיכאון מזה שנים, בשנה וחצי האחרונות, אני נוטלת לוסטראל 150 מ"ג, בבוקר, ובערב 200 מ"ג סרקוול.
    לצערי מאז שאני נוטלת סרקוול, רמת הסוכר עלתה לי משמעותית ל-150 בבוקר ולפעמים יותר. אינדוקרינולוג נתן לי את התרופה גלוקומין 850, שקצת איזנה. ברצוני להפסיק לקחת את הסרקוול. שאלתי היא: איזה תחליף אוכל לקחת במקום הסרקוול שאינו גורם לעליית הסוכר בדם. תודה ובברכה, רינה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רינה

דר' טטיאנה שקרה
    10/01/2018

קודם כל לפני שינוי בטיפול תרופתי ממליצה להתייעץ עם אינוקרינולוג האם הסיבה לסכרת היא טיפול בסרוקוול.
    במידה וכן ממליצה לפנות לפסיכיאטר להערכה של מצבך הנפשי ולשקול החלפה של טיפול בסרוקוול במידה וצורך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נגמר לי הטיפול לפני שבוע
    סאמח
    09/01/2018

הייתי אצל רופא בסיכיאטרי בתוך מסגרץ טיפולית לפני שנה וקבע שאקח ריספירדל 2מ והיה רשום בסיכום schizotypal disorder
    נגמר לי הטיפול לפני שבוע..
    יקרה לי משהו אם אפסיק לקחת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום סאמח

דר' טטיאנה שקרה
    10/01/2018

הפסקת טיפול יכולה לגרום להחמרה במצב הנפשי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקה בבת אחת- לאחר התקף פאניקה כשהופס. כדור אחר
    נופר
    09/01/2018

אני נוטלת סרווקאול 300מ"ג כשלושה שבועות.
    אני בת 24.
    הפסקתי רסיטל בבת אחת גם לפני שלושה שבועות, לאחר שבוע- שבו לי התקפי הפאניקה והמחשבות האובדניות, הגעתי למיון ואמרו לי לחזור חזרה לרסיטל.
    השאלה היא האם אפסיק בבת אחת את הסרווקאול זה כזה מסוכן? יפריע לי בשינה? יגרום למשהו לא נעים?
    עוד כאבי ראש אני מסוגלת לסבול..
    אשמח לדעתכן בעניין.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום נופר

דר' טטיאנה שקרה
    10/01/2018

כל שינוי בטיפול צריך להיות תחת מעקב רפואי על מנת למנוע תופעות לוואי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה