פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

מנהלי הפורום

טטיאנה שקרה
053-4877800
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• זמן מחצית החיים של סימבלטה
    אני
    02/01/2018

בוויקיפדיה רשום שהוא 12 שעות אז למה לוקחים אותו פעם ביום רק?

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    טטיאנה שקרה - 053-4877800

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום אני

דר' טטיאנה שקרה
    05/01/2018

כסור סימבלטה לוקחים פעם או פעמיים ביום

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התקף פסיכוטי לאחר עישון מריחואנה
    חסוי
    01/01/2018

שלום רב ,
    אני בחורה צעירה בשנות העשרים לחיי.
    לפני מספר ימים בודדים עישנתי מריחואנה (לא בפעם הראשונה)
    ועקב זה חוויתי פעם ראשונה בחיי התקף פסיכוטי.
    קראתי על זה המון באינטרנט ופשוט רשום במדוייק את מה שחוויתי.
    לכן אני בטוחה שזה היה התקף פסיכוטי, למרות שבטופס שחרור מהבית חולים אליו פוניתי באותו הלילה רשומה האבחנה של (הרעלת סמים)
    כמה דברים:
    קודם כל אשמח לדעת מהי הרעלת סמים .
    דבר שני אני רוצה לדעת מה אני אמורה לעשות עכשיו אחרי הטלטול שהנפש שלי עברה .
    האם יש אנשים שאחרי התקף פסיכוטי חוזרים לתפקד רגיל?
    איזה סוגים של עזרה נהוג לקבל אחרי התקף כזה
    אני מאוד נמנעת מתרופות ומאמינה בטיפולים טבעיים .
    אני חוששת שהאירוע ישאיר בי צלקת ואפילו יפתח אצלי מחלת נפש
    מה בדרך כלל קורה למי שעישן מריחואנה וקיבל התקף פסיכוטי לאחר המקרה ?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום חסוי

דר' טטיאנה שקרה
    05/01/2018

קרוב לוודאי האבחנה זה שינוי במצב הנפשי על רקע שימוש בסמים. ממליצה להמשיך מעקב פסיכיאטרי, טיפול פסיכולוגי ובמידה וצורך לפנות למסגרת לנפגעי סמים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• השתנה בפומבי בכל שעות היום
    אינגה
    31/12/2017

שלום רב .
    יש לי שכן בן 67 לערך.
    בחצי שנה האחרונה אני ובני משפחתי עדים למקרה של השתנה ברחבי הביניין.
    יש לציין שאני והשכן הדיירים היחידים בבניין.היחסים שלנו עם השכן תקינים לגמרי...ללא ויכוחים או מריבות כלשהם.
    השכן מטיל את מימיו בכל מני מקומות בשטח הביניין ואז נכנס לביתו. לאחרונה זה מאוד מציק...יש לי 2 ילדים מתבגרים שהם מודעים למקרים הללו.אני לא יודעת האם זה הפרעה כלשהית ומה הסיבות לכך.אני במקצועי אחות לא מצאתי מידע בנושא הזה מלבד שלעיתים מציגים זאת כמעשה מגונה או דמנציה ואפילו אלצהיימר.אני בטוחה שגם אשתו וילדיו אינם מודעים לזה. מה לעשות והאם יש שם למצב כזה ? האם זו הפרעה ?
    לאחרונה הוא אוגר גם חפצים רבים במחסן המשותף שלנו, נוטה לשוטט ברחבת הביניין..דמנציה? הוא מזהה את כולנו כולל השכנים מסביבנו ועובד בשעות היום .
    תודה ויום טוב לך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום אינגה

דר' טטיאנה שקרה
    05/01/2018

אם ישנה הבעיה ואת חוששת משינוי במצב הנפשי של שכן שלך ממליצה לדבר עם משפחתו כי יכול להיות שקיים צורך לבירור גם נפשי וגם גופני.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חרדה \ לחץ משינה עקב חוסר שינה
    מושיק לובינסקי
    30/12/2017

שלום רב ,
    מזה 20 שנה אני לוקח בונדורמין+לוריוון עקב חרדות חזרות בנושא "השינה"
    בשנות ה80 חוויתי מתחים רבים שגרמו לי לבעיות של הירדמות ואיכשהו נלחצתי לא לישון, ומרוב שלא ישנתי נהיה לי פחד משינה.
    מן אובססיה כזו .

שהתחלתי קצת לישון בערך 4 שעות ביממה למשך 3 שנים , כל החרדות פסקו והבטחון עלה לי . 4 שעות זה מעט אבל תאמיני לי שהייתי ישן שעה ביממה מקסימום וגם לא תמיד ברצף.

לאחרונה בונדורמין ולוריוון לא כ"כ עוזר לי , אני מרגיש בעיניים תחושות מוזרות של עוררות , ולפי דברי הרופאים "הזיות היפוננגגיות" , אני עוצם עיניים ורואה דברים .

הרופא נתו לי מירו אך מירו סותם לי תאף ורק מרדים ואני מתעורר כל 20 דקות מחלום...אני רק חולם.... מה נסגר איתי?!

אני מצטער על אורך כתיבתי אך אשמח לתשובה ממך.

בברכה,
    מושיק .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום מושיק.

דר' טטיאנה שקרה
    05/01/2018

לא ברור האם עברת בירור בעיות שינה. במידה ולא ממליצה לעשות. בנוסף ממליצה לפנות לפסיכיאטר לצורך הערכה מצבך הנפשי ובירור חרדות. לא ניתן לשלול שמדובר במחשבות טורדניות ולכן טיפול בנוכחי הוא לא ממש מתיאם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איך מבצעים מעבר בין תרופות
    דניאל
    31/12/2017

שלום , אני מטופל כרגע בסרטרלין 100 מ"ג. התחלתי עם 50 מ"ג במשך חודש ועכשיו אני על 100 מ"ג כבר שבועיים. התרופה אינה עוזרת לי לגמרי . עדיין יש דיכאון וחרדה... אני רוצה לעבור תרופה. איך אמורה להתבצע ההעברה בין תרופות? אני רוצה לעבור לציפרלקס. האם אני צריך להפסיק בהדרגה את הסרטרלין ואז להתחיל בהדרגה את הציפרלקס ? או בגלל שהם מאותה משפחה אני יכול לעבור ישר ממינון גבוהה למינון גבוהה? מה קורה לגבי מעבר בין ssri למשפחות אחרות כמו איקסל או מירו ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום דניאל

דר' טטיאנה שקרה
    05/01/2018

כל שינוי בטיפול צריך להיות אך ורק לאחר התייעצות עם רופא ותחת מעקב רפואי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופות פסיכיאטריות ועלייה במשקל
    אורית
    30/12/2017

שלום רב! לפני כ-5 שנים בעלי נפטר וקיבלתי דיכאון כתוצאה מכך. האבל על מותו נמשך אצלי עד עצם היום הזה, ורופא המשפחה רשם לי בזמנו, כשזה התחיל, מירו 30 מ"ג וגם סרוקוול 30 מ"ג. נוסף לזה אני לוקחת כדור וחצי בונדורמין לפני השינה, בגלל קשיים בהירדמות. בשנים אלה עליתי במשקל למעלה מ-10ק"ג, לא בגלל שהתחלתי לאכול הרבה. לפני כחצי שנה התחלתי בדיאטה מוקפדת, אבל זה לא עוזר לי לרדת במשקל. מה עלי לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום הורית.

דר' טטיאנה שקרה
    05/01/2018

אם אין סיבה אחרת לעליה במשקל קרוב לוודאי מדובר בעליה במשקל על רקע טיפול תרופתי. ממליצה להתייעץ עם רופא מטפל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אורית *

דר' טטיאנה שקרה
    05/01/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התמכרות לאנטי היסטמין עקב אלרגיה
    משה
    25/12/2017

שלום רב,

אני סבור כי השאלה תהיה מוזרה אך אבקש, אם אפשר, להניח שאכן יש אמת בדבריי.

לאחר הפסקת טיפול כרוני בפנרגן (12.5מ"ג) שהינו אנטי היסטמין עקב אלרגייה, החלו אצלי הפרעות השינה. התעוררויות במהלך הלילה. לאחר כחודשיים בהם השינה לא הייתה טובה, הוחלט לחזור ולקחת את הפנרגן במינון 12.5מ"ג אך השינה לא חזרה להיות טובה ולכן הוגדל המינון ל 25מ"ג ואז השינה חזרה להיות מצויינת למשך חודש.

לאחר מכן, הוגדלה הכמות ל 50מ"ג פנרגן ואז השינה הייתה מצויינת לחודש נוסף.

בהמלצת הרופא, התחלתי ליטול במקום הפנרגן, מירו 7.5מ"ג שגם הוא אנטי היסטמין (רק חזק יותר) והשינה שלי הסתדרה במהרה. כרגע אני על מירו , ישן מצויין רק חושש שגם השפעת המירו תפחת בעתיד הקרוב.

לאור האמור, אני יוצא מנקודת הנחה שהמוח שלי התרגל לאנטי היסטמין ורק כך הוא מסוגל לאפשר לי שינה איכותית ולשמור על רצף השינה.

איך לדעתך ניתן להחזיר את מצב הרצפטורים של ההיסטמין שלי (H1) למצב הטבעי כדי שלא אהיה זקוק לאנטי היסטמינים במינוינים הולכים וגדלים כדי לישון.

אני מבין שבדך כלל בעיית שינה היא מכלול של דברים ולפעמים היא רק הסמפטום אך אני משוכנע שהבעיה שלי היא עם הרצפטור H1.

בהנחה שאכן זה המצב, מה ניתן לעשות?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום משה

דר' טטיאנה שקרה
    26/12/2017

אנטיהיסטמינים, באופן כללי, יש פוטנציאל נמוך התמכרות אם אתה לוקח אותם במינונים המומלצים.
    אם לקח, promethazine באופן קבוע במשך זמן רב אתה יכול לקבל "נדודי שינה ריבאונד" אם אתה מפסיק את זה פתאומי.
    זאת אומר שבמשך כמה ימים או שבועות אתה עלול למצוא את קשה יותר להירדם בלילה מאשר קודם.
    מירו זאת התרופה השייכת לקבוצה של סרוטונין ונוראפינפרין אנטגוניסטים עם השפעה על H1 רצפטורים.
    לא לשכוח שהפרעות שינה יכולים להיות רק סימפטומים של בעיה אחרת כולל בעיות נפשיות.
    הומלץ לפנות לרופא מטפל לצורך בירור.
    תרגיש טוב. ד"ר שקרה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפרעה במיניות של אדם בעל אספרגר
    מישהו30
    27/12/2017

אנא עיזרו לי ואל תמחקו את השאלה, גם אם היא עוסקת בתחום אינטימי. אני בן 30 ויש לי תסמונת אספרגר. מזה כ- 13 חודשים אני מטופל על ידי פסיכיאטר מאז שהתחלתי ללכת לנערות ליווי. באופן הדרגתי הוא העלה לי את המינון של הרסיטל עד ל- 40 מיל ביום והוסיף לי גם רידזין במינון 100 מיל ליום. למיטב ידיעתי הטיפול הזה נועד כדי שלא אלך יותר לנערות ליווי. האם גם אתם חושבים שזה לא בריא ונורמלי ללכת לנערות ליווי גם אם מקיימים את היחסים עם קונדום בלבד? אני באמת לא מבין את הפסיכיאטר שלי, ישנם סקסולוגים ואפילו פסיכיאטרים שמצדדים בהליכה לנערות ליווי. כמו כן קראתי שנותנים תרופות למיניות רק אם נמצאים בתקופה של הימצאות לפחות חצי שנה בסקס ואז בס"ך הכל הייתי כחודש לאחר איבוד הבתולין שלי. אז למה להעלות לי את המינון ? בעיה שנייה אצלי היא שמזה כ- 10 חודשים אני לא חווה זיקפה נורמלית בגלל הכדורים. איך אני יכול להצליח כן לייצר זיקפה ? הפסיכיאטר מרגיע אותי שכאשר אהייה בסיטואציה מינית עם בחורה אז תהייה לי זיקפה, אבל אני חושש שלא. אני עצוב מזה ומאוד כועס על הפסיכיאטר על כך הוא הרס לי את התיפקוד המיני, לפחות לדעתי הוא היה צריך להזהיר אותי לאורך הדרך שאם הוא יעלה לי את המינון אז בהדרגה גם אאבד את הזיקפה וכך הייתי משתדל יותר להתנהג יפה. האם זה בסדר שהוא מוכן יהיה לשקול לשנות לי את הטיפול התרופתי רק כשתהייה לי חברה? ואם ארצה לקיים יחסי מין בצורה ספונטנית ? האם אתם הייתם משנים לי את מינון התרופות ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הזיות שמיעה אצל בת 70
    khbsv
    25/12/2017

שלום רב
    אימא שלי החלה לסבול מהזיות שמיעה לפני כ4 חודשים ממש בהתחלה הסכימה לקחת תרופה הלופר היא הפסיקה אותו על דעת עצמה לאחר חודש בגלל סחרחורת קשה....לאחר מכן מתעקשת מאוד לא לקחת שום טיפול וכמו כן מתעקשת לא לעשות בדיקות כמו אם אר איי ובדיקת נוירולוג.....מצבה לא טוב היא לא מרוכזת אך ורק בקולות שהיא שומעת בשבועות אחרונים גם מנתקת מכשירי חשמל בבית כגון מקרר טלויזיה מחשב טלפון טוענת שהקולות מגיעים מהמכשירים....גם התחילה לצאת מהבית ובגינה מול השכנים מדברת עם הקולות ששומעת פלוס קללות וגידופים.מה אני יכולה לעשות ???

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום רב

דר' טטיאנה שקרה
    26/12/2017

לפי התאור אימא שלך זקוקה בעזרה פסיכיאטרית ובירור גופני .
    אפשר להזמין אמבולנס ולקחת אותה למיון בית חולים כללית. היא צריכה הערכה של מצבה הגופני וגם במסגרת מיון יכולה להיבדק על ידי פסיכיאטר.
    במידה והוא מסרבת לפנות למיון ממליצה לפנות לרופא משפחה, להסביר סיטואציה ולבקש ממנו לעשות ביקור בית.
    אופציה אחרת להתקשר ללשכת פסיכיאטר מחוזי באיזור איפה אתם גרים ולהתייעץ איתם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עזרה לחבר בעל הפרעות נפשיות
    מיכל
    25/12/2017

שלום רב,
    אובדת עצות ולא יודעת כבר למי לפנות!
    בן 35 מתמודד וסובל מהפרעות נפשיות מזה כ-10 שנים, בעל נטיות אבדניות, התפרצויות, מאובחן עם הפרעות אישיות, נרקיסיזם, פסיכוטי על סף הסכיזופרניה.
    שנים טופל ע"י פסיכיאטרים ופסיכולוגים, נוטל כדורים לסוגיהם.
    לכולם קשה מאוד מולו, הוא תמיד מרגיש רדוף, רואה אנשים סביבו שמסיחים לו את הדעת, מתפרץ (אין איתו אף אחד באמת. הוא חי לבד) בעל נטיות אבדניות.
    בבקשה, למי אני צריכה לפנות על מנת לעזור לו???

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום מיכל.

דר' טטיאנה שקרה
    26/12/2017

לפי התאור חבר שלך זקוק בעזרה פסיכיאטרית דחופה.
    במידה והוא מסרב להיבדק על ידי פסיכיאטר ממליצה לפנות בדחיפות לרופא משפחה, להסביר סיטואציה ולבקש ממנו לעשות ביקור בית.
    אופציה אחרת להתקשר ללשכת פסיכיאטר מחוזי באיזור איפה אתם גרים ולהתייעץ איתם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפסקת הטיפול בציפרלקס אחרי שלוש שנים
    דידי
    25/12/2017

שלום רב.
    מטופלת ב יפר לקס כ- שלוש שנים, בעיקר בשל חרדות תמידיות. התחלתי במינון של 10, עליתי ל 15, ובביקור האחרון הכיתה לי הרופאה הפסיכיאטרית את המינון ל 20 על מנת שישפיע טוב יותר. היה לי תור אל הרופאה ללפני שבועיים ונאלצתי לדחות אותו מאילוצים משפחתיים. התור הקרוב הבא הוא רק לעוד חודש. בינתיים נגמרו לי הכדורים כך שאני לא לוקחת אותם כבר כ- 10 ימים. אני מרגישה בימים האחרונים עצבנות יתר וחוסר רוגע שהולכים וגוברים. האם זו הסיבה? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום דידי

דר' טטיאנה שקרה
    26/12/2017

הפסקת טיפול בצפרלקס חייבת להיות הדרגתית לשם למנוע תופעות גמילה.
    ממליצה להתייעץ עם רופא לגבי טיפול.
    תרגיש טוב.
    ד"ר שקרה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דיכאון וחרדות וטסטוסטרון נמוך
    אבי
    24/12/2017

שלום
    בן 35 עם דיכאון ואו סי די מטופל בציפרלקס במינון נמוך בגלל תופעות לוואי..
    לאחרונה עשיתי בדיקת טסטוסטרון לצורך בדיקת תסמינים של עייפות וחוסר חשק מיני ועוד..בבדיקה יצא שהטסטוסטרון נמוך.האם יש קשר בין טסטוסטרון נמוך למה שאני סובל? והאם טיפול בו יכול להחמיר או להקל על התסמינים.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שךום אבי

דר' טטיאנה שקרה
    26/12/2017

עייפות, חרדה, עצבנות יתר ושינויים במצב הרוח נפוצים אצל גברים עם רמת טסטוסטרון נמוכה. זה יכול להיות מבלבל כי חלק מן ההשפעות הידועות של טסטוסטרון נמוך הם גם סימפטומים של דיכאון.
    אם אתה מרגיש מדוכא ורמות הטסטוסטרון שלך נמוך יש סיכוי טוב כי מצב הרוח שלך ישתפר כמו רמות הטסטוסטרון שלך לחזור לנורמלי.
    ממליצה להתייעץ עם רופא מטפל.
    תרגיש טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התרופה האנטי-פסיכוטית Fanapt
    ישראל
    22/12/2017

שמעתי על האנטי-פסיכוטית Fanapt.
    זו תרופה חדשה?
    במה היא שונה משאר האנטי-פסיכוטיות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלום ישראל.

דר' טטיאנה שקרה
    24/12/2017

FANAPT זה תכשיר אנטיפסיכוטי ויש לו השפעה גם כמייצב מצב רוח.
    התרופה לא חדשה, לגבי מנגנון פעולה,תופעות לוואי יש לפנות להתייעצות עם רופא או לקרוא עלון של תרופה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רסיטל ואבן ושיעור יתר
    אנונימי
    22/12/2017

שלום,
    האם רסיטל(מינון גבוה) וואבן יכולים לגרום לשיעור יתר?
    אשמח לתשובה
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם שילוב הטיפול שציינתי נחשב כמקובל?
    איילה
    11/12/2017

אחי מאושפז לסירוגין קרוב ל 9 חודשים.
    התקבל לבי"ח עם מינון לפונקס 450 מ"ג וקלונקס 1.5 מ"ג
    הוסיפו לו אטומין שכרגע עומד על מינון 120 מ"ג
    בחודשיים האחרונים מקבל טיפול e.c.t שנעשה פעמיים בשבוע
    לפני חודש הוחלט להוריד את ה e.c.t לפעם בשבוע ובמקביל הוחלט להוריד את מינון הלפונקס ל 300 מ"ג ומינון האטומין נשאר 100 מ"ג וקלונקס 1.5 מ"ג
    יש לציין שאחי מתלונן על ריור יתר
    עלה במשקל מאז שהחל לקחת את האטומין ועדיין קיימים מחשבות על פגיעה באדם קרוב
    שאלותי:
    האם שילוב הטיפול שציינתי נחשב כמקובל?
    האם הורדת 150 מ"ג לפונקס במהלך חודש וחצי אכן מקובלת?
    נאמר לנו שהורידו את הלפונקס תרופה שהיה איתה שנים עקב ההשמנה למרות שגם אטומין גורם להשמנה?
    האם שילוב של לפונקס תרופה אטופית יחד עם אטומין תרופה טיפית ו e.c.t+קלונקס אין בה איזושהי התנגשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איילה שלום

דר' טטיאנה שקרה
    21/12/2017

יש להתייעץ עם הרופא המטפל באשפוזו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה