פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• זיפרקסה במינון 7.5 מ"ג לחרדה קשות ללא פסיכוזה
    גיא
    31/01/2020

שלום
    אחרי ניסיונות מרובים של כלל נוגדי הדיכאון וחרדה עם הצלחה חלקית מאוד, הפסיכיאטר החליט על אוגמנטציה של זיפרקסה למרות ששולל פסיכוזה אלא כדי להפחית חרדה חברתית קשה ודיכאון קליני משני. לאחר שבועיים מצב רוחי השתפר אך החרדה לא פחתה, מדוע? יש היגיון מדעי/רפואי/קליני בשילוב של SSRI ונוגד פסיכוזה לחרדות קשות? major tranquilizers

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• אדרונקס האם מטפל בחרדות?
    נילי
    22/01/2020

שלום דר.
    אני בדיכאון קשה של מאניה דיפרסיה מקבלת סרוקוול 300xr אמביאן וקלונקס.
    אני לא מגיבה לאף תרופה כולל כל המייצבים ושילובים.
    בזמנו הגבתי לאנפראניל ועזר לי מאוד.
    הרופא נתן לי אדרונקס לפני שנעבור משפחה.
    הגבתי לוולבוטרין שהעיר אותי ונתן לי מרץ אבל הייתי פקעת עצבים תוקפנית והפסקתי לישון. אז הפסקתי.
    יש לי חרדות והפרעות שינה והאמביאן כבר לא עוזר יותר משעתיים.וגם לא הקלונקס.6
    האם האדרונקס מטפל בחרדות? האם יפריע לשינה גם אם לוקחים מוקדם? לפי מה שאני יודעת לא נותנים כטיפול יחיד.
    לעזרתך אודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    אדרונקס האם מטפל בחרדות?

הוספת תגובה

תמונה

• פרפאנאן וחוסר מוטיבציה 2
    dana
    18/01/2020

בתום תקופה בת שבעה חודשים בה התחיל עם הנ"ל מ4 מ"ג מעלה ל24,מתוכם כעת כבר שלושה חודשים על 4, הורדה מוחלטת השבוע, עדין חוסר מוטיבציה וסגירות אם כי נוכחות שמרגישה יציבה. איך עוברים את ההר הבא? את התחלת התנועה אחרי הארון מתים הזה?

לקביעת תור
    סגירה
    פרפאנאן וחוסר מוטיבציה 2

הוספת תגובה

תמונה

• קלונקס הורדה של הכדור לחלוטין הפסקה
    אלעד
    08/01/2020

שלום
    נטלתי קלונקס 0.5 עקב חרדות קשות תשע חודש כמעט כול יום 2 כדורים ביום לפעמים גם 3 ולעיתים רחוקות 4 כדורים
    בשבוע האחרון אני בתהליך ירידה מהכדור לחלוטין למה צריך להוריד בהדרגה את הכדור עד הפסקה מוחלטת ? למה נניח אי אפשר להפסיק ישר ? מה ההבדל ? מה יש בתהליך ההורדה במינון בשונה מהפסקה ישירה ?

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפקטיביות רסיטל פוחתת אחרי שנים של נטילה?
    איתמר
    28/12/2019

שמעתי פעם שאם נוטלים תרופה פסיכיאטרית כמו רסיטל/ציפרלקס במשך שנים, אפקטיביות התרופה פוחתת ובעצם כבר לא משפיעה.
    זה הגיוני?

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לואי בלתי רגילות לתרופות אנטי פסיכוזה
    שיר
    26/12/2019

שלום. קרוב משפחה מאושפזת בבאר יעקוב עם פסיכוזה. מתחילה לקבל תרופה ומקבלת תופעות לוואי קשות המדמות פרקינסון,אי יכולת ניידות ויציבות, בעבר גם חם קר מגרד.נסתה את כל התרופות כמעט כולל מתוך תוצאות של בדיקת ניופורמג'ן.כולל 13 טיפולים בנזעי חשמל.מחלת וילסון נשללה. לא מצליחה לזהות אנשים שמכירה מתוך תמונות.את בני המשפחה מזהה.שקטה יחסית עכשיו .מטופלת רק ב לוריוון ו דופיקר 3 פעמים ביום רבע כדור.חוץ מזה מחפשים רופא שיתן חוות דעת שניה ויהיה מוכן להגיע לבית חולים.
    אם יש איזה קצה אור..

תודה
    שיר

הוספת תגובה

תמונה

• אינטראקציה בין תרופות ושעות הפרדה
    דליה
    22/12/2019

האם פלאוויקס שנלקח כמדלל דם חי בשלום עם אסטו 10.אסטו 15,הבנתי מהרוקח שבאסטו יש גם מרכיב מדלל דם.
    מתי לקחת כל אחד מהם וכמה שעות הפרדה ביניהם מומלצות?

הוספת תגובה

תמונה

• לוסטרל לפני בדיקת דם
    דנה
    20/12/2019

שלום
    אני נוטלת 100 מג לוסטרל כל לילה
    אני צריכה בקרוב לעשות בדיקת דם
    מתי להפסיק את השימוש בתרופה? האם לא לקחת ערב אחד לטובת בדיקת הדם? או שאפשר לקחת כרגיל?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    לוסטרל לפני בדיקת דם

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה והורדת מינון ציפרמיל בעקבות שיפור
    נעמה
    19/12/2019

שלום אני נוטלת ציפרמיל 25 מ"ג פעם ביום כבר במשך שנה ו8 חד' בשל חרדות. אני מרגישה כבר הטבה 3 חודשים אחרונים כבר בסדר..
    למעט מידי פעם (פעם בשבועיים בערך....) נפילות מצב רוח שנראות לי רגילות...
    רציתי להתיעץ איך אני כולה לדעת מתי לגשת לרופא להוריד מינון? לפי מה זה נבחן?

הוספת תגובה

תמונה

• משך תסמיני גמילה של טיפול בחרדה
    יואב
    09/12/2019

שלום. אני מטופל 3 שנים בגלל התקפי חרדה וחרדה כללית בשילוב תרופות VIEPAX XR 150 MG + קלונקס 3 מ"ג (בלילה).
    מזה שנה, המצב התערער וישנם תסמיני חרדה.
    הפסיכיאטר המטפל אמר שאני עסוק מידי סביב "החרדה" והמליץ ללכת לטיפול CBT בטורדנות ולצד זה מתי שיש עליה בחרדה להוסיף 0.5 מ"ג עד 0.75 מ"ג קלונקס.
    יצא במשך 6 שבועות נעזרתי בתוספת כזו 3 עד 4 פעמים בשבוע כעצת הפסיכיאטר הבכיר.
    במהלך טיפול ה-CBT לאחר רכישת כלים להתמודדות עם חרדות, המטפלת המליצה להפסיק לקחת את תוספת הקלונקס ולהתמיד רק עם ההרכב התרופתי הקבוע וכאשר עולה חרדה להתמודד עם הכלים הנרכשים.
    בשבועיים-שלושה הראשונים חשתי גמילה חזקה ביותר אותה אני מכנה "גיהנום". לאחר חודש חלה התמתנות מסוימת והיום חודשיים מיום הפסקת התוספת, חל שיפור נוסף אך עדיין אני מקבל כמעט כל יום גלים של התקפי חרדה כולל אי שקט חזק וקפיצות שרירים לרוב לקראת שעות אחר הצהריים-ערב.
    בשבועות הראשונים תופעות הגמילה התפרסו על פני רוב רובו של היום וכעת הן מגיעות בגלים אך עדיין קיימות.
    (זאת למרות שאת המינון הקבוע של הקלונקס 3 מ"ג אני עדיין לוקח). כמה זמן ניתן לייחס תופעות אלו כתסמיני גמילה?
    האם זה סביר שימשכו לאחר 8 שבועות מהפסקת נטילת התוספת?(אשר כמוזכר נלקחה 6 שבועות בתדירות של 3 עד 4 פעמים בשבוע מינון 0.75 מ"ג). אשמח מאוד לתשובתך

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת לקיחת וולבוטרין עם ציפרלקס
    חנית
    28/11/2019

לקחתי וולבוטרין עם ציפרלקס, בליווי הרופאה שלי הפסקתי עם הציפרלקס (עלי לציין שהיא לא המליצה אבל התעקשתי) רוצה להפסיק עם וולבוטרין (300 מ"ג) איך לעשות זאת? אי אפשר לחצות את הכדור?

הוספת תגובה

תמונה

• הפחתה אחראית תרופות אנטי פביכוזה
    נוייה
    21/11/2019

א. מה דעתך על זה
    ב.היה לםני מס שהץנים אדם שכל הזמן ענה פה לעניין ועבר הפחתה אחראית .משון מה נעלם מהפורום לומד פסיכולוגיה.
    ג.האם נכון שכל הצקף םסיכוטי של מאנייה עושה נזק בלתי הפיך.
    ד.האן יש אמת בהמלצת אופא שאומר זה המינון הגבוה ואותו אתם צריכים כל החיים? אפילו שיש רמיסייה

הוספת תגובה

תמונה

• צמרמורת מוח בעקבות ויפאקס
    מיתר
    18/11/2019

אהלן.
    נוטלת כחצי שנה ויפאקס XR 150 מ"ג בעקבות הפרעת פאניקה ואגרופוביה.
    חווה בימים האחרונים תופעת צמרמורת מוח (brain zaps).
    חוויתי את התופעה הנ"ל עם תחילת נטילה של מירו (אותו נטלתי למשך כ3 חודשים עד לפני חודשיים בערך)אך לא נעשה שינוי תרופתי מאז.
    התופעה כוללת התקפי צמרמורת מוח (כמו מכות חשמל קטנות), סחרחורת, חוסר שיווי משקל, כאב ראש והרבה תסכול.
    האם ניתן לעשות משהו על מנת למנוע את התופעה? האם קיימים מחקרים בנושא בנוגע לסיכונים של התופעה על המוח?

תודה,
    מיתר.

הוספת תגובה

תמונה

• האם מותר לשתות צריכה מתונה של אלכוהול לדוגמה:בירה עם נטילת כדורים פסיכיאטריים
    עומר
    16/11/2019

אני נוטל כבר כמה שנים תרופות פסיכיאטריות ואני נוטל תרופה בשם לוסטרל ורציתי לשאול אם בזמן נטילת הכדורים אני ישתה פעם בכמה זמן בירה יש עם זה בעיה (צריכה מתונה)

הוספת תגובה

תמונה

• סובלת בדיכאון רב
    דנה
    14/11/2019

לפני שלושה חודש היה לי מאניה ועכשיו דיכאון מטופלת ב40 רסיטל וxr servel מה יותר יעיל נגד דיכאון הפסקתי להצטלם לטפח את עצמי לדבר לצחוק לאהוב שום דבר לא מעניין אותי לא גורם לי להנאה מה הכי יעיל

לקביעת תור
    סגירה
    סובלת בדיכאון רב

הוספת תגובה

תמונה