פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד"ר בן עמית
ד"ר בן עמית
053-6834250
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר בן עמית
053-6834250 ללא פרסום בפורום

• גנטיקה ותורשה בנוגע לסכיזופרניה
    א
    29/03/2019

שני אחיי הם חולי סכיזופרניה .מה הסיכוי שלי ללדת ילד חולה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר בן עמית - 053-6834250

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טראומה לאחר מכתב פיטורין
    אמנון
    28/03/2019

שלום רב,
    אני בן 50,לא מסוגל לעבוד כבר שנה וחצי מאז שקבלתי מכתב פיטורין. מאז המכתב אני בדיכאון וסובל מחרדות ובעיות שינה ומטופל בכדורים פסיכיאטריים ובשיחות אצל פסיכיאטר.
    הביטוח הלאומי הכיר לי זאת כפגיעה בעבודה תחת הסעיף הפרעת הסתגלות. האם אני לא סובל בעצם מפוסט טראומה היות והפרעת הסתגלות נמשכת לרוב מס' חודשים?
    תודה
    אמנון

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ברינטלקס ועליה בהורמון PTH
    יופיה
    26/03/2019

משתמש ברינטלקס כנגד דיכאון בהצלחה יחסית ... לאחר שציפראמיל הפסיק לעבוד.
    בבדיקת דם שגרתית נתגלה עליה קלה מעל הנורמה של ההורמון למרות שרמת סידן תקניה ...
    הייתכן ש ברינטלקס אחראי ? שכן כתוב בעלון שעשויים להיות שברים בעצמות - אני מניח מאוסטאופורוזיס ... יש איזה מידע בעיניין ?
    ועל הדרך אם אפשר הסבר על מנגנון הפעולה של התרופה ...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כמה זמן עד שתרופות מפסיקות להשפיע?
    מיתר
    26/03/2019

היי
    אני אחרי משהו כמו 3 חודשים במצטבר של טיפול בתרופות פסיכיאטריות שונות. כבר חודשיים וחצי אחרי שהפסקתי את הטיפול ועדיין סובל מאי-שקט, כהות רגשית ופשוט הרגשה כללית לא טובה.
    כמה זמן זה יכול להימשך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ועליה במינון- התייעצות
    נעמה
    17/03/2019

שלום, יש לי שאלה מיקצועית לפסיכיאטר,

7 חודשים אחרי הלידה הראשונה קיבלתי חרדות התחלתי טיפול תרופתי בציפראמיל. אחרי שנה סיימתי טיפול.

ניכנסתי להריון שני ואחריו 4 חודשים קיבלתי שוב חרדות. ושוב התחלתי ציפראמיל חצי כדור 10 מ"ג, לאחר חודשיים זה לא הספיק, היתה הטבה אך שוב חזר והעלתי לכדור 20 מ"ג.

עכשיו אני שנה וחודשיים עם טיפול תרופתי. לפני כחודש שוב החלו תנודות וזה מעט חזר לפרקים, מחשבות מדאיגות שממש גורמות לחרדות עם עצמי, כל היום עסוקה בעצמי איך אני מרגישה-לא מרגישה טוב, מחשבות מציקות כמו על החיים וכו'...

לפני כחודש נפטרה בפתאומיות סבתא של בעלי שהיה לי קשר די טוב איתה וגם עברתי סיפור משפחתי קטן. אני לוקחת הכל אישית וקשה לי עם כל מה שקורה לכולם..

והרגשתי שזה מחמיר לי,

לפני חודשיים ייעץ לי הרופא להעלות את המינון בעוד חצי כדור.

רציתי לשאול את חוות דעתכם בענין,

האם זה יסתיים מתי שהו החרדות האלו אם בעבר הן חלפו?

האם כל החיים אקח את הכדור הזה? (יש לציין אני מהתחלה רוצה כבר לסיים...)

האם יועיל להעלות את המינון?

האם אצא מיזה ואחזור לחיים רגילים כמו פעם?

והאם יש טיפול במקום תרופתי?

ועוד שאלה, האם יש בעיה לקחת לעיתים קרובות כמו פעם בשבוע חצי כדור לוריוון (שמאוד עוזר לי בהתקף או תחושה רע) שאני מרגישה רע?
    אשמח לתשובה מהירה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם כל החיים אקח את הכדור הזה?

ד"ר בן עמית
    23/03/2019

נעמה היקרה,
    העלית כמה שאלות, ובכל זאת בחרתי בכותרת הנ"ל, כי בעיני זאת השאלה החשובה מכל - האם לנצח אהיה תלויה בכדור? מכורה? רובוט?
    ובכן - ראשית כל, אני מבין את הקושי. אף אחד - ובמיוחד לא רופאים, אגב - לא אוהבים ליטול טיפול תרופתי, ובפרט כזה שמשפיע על המוח. יש כמובן המון חלופות לא תרופתיות לחרדה, ואני מנסה להמנע מתרופות במידת הצורך, אבל חלק מעדיפים טיפול תרופתי וזה בסדר גמור. בגדול - הפסקת הטיפול תלויה בסיבה שבגללה הטיפול ניתן; במקרים רבים ניתן לאחר מספר שנים, או אפילו חודשים, להפסיק בהדרגה, והדכאון או החרדה לא חוזרים. מדוע? בין השאר משום שהמוח הוא "פלסטי", ותקופה של טיפול עשויה "לשנות את החיבורים", בצורה כזאת שהמוח "לומד" להיות מאושר ושלו, ולאחר מכן לא זקוק יותר לתרופה. זה מאוד תלוי במצב, אבל בהחלט במקרים רבים - אם כי לא בכולם - יש אפשרות להפסיק את הטיפול, תחת מעקב, ועדיין להרגיש מאושרים ושקטים. לגבי הלוריבן - ממש בסדר, אם זה אחת לכמה ימים. ואם יש שאלות נוספות - אני לשירותך בשמחה. להתראות, ד"ר עמית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך תגובה

נעמה
    24/03/2019

ד"ר בן עמית היקר!
    תודה רבה כ"כ התרגשתי על המענה המהיר והאיכפתי, פעם ראשונה שאני מקבלת כזה מענה אנושי.

לגבי שאלת העלאת המינון בסוף העלתי את המינון בעוד חצי כדור, ושוב יש תופעות לוואי כמו: ראש תפוס, אדישות, ניתוק מעט,עייפות... מתי יעברו התופעות האלו?
    ןהאם תשתפר ההגשה? (יש לציין שבתחילת טיפול היה לי ממש המון תופעות לוואי)

והאם יש אפשרות לזרז את הריפוי ע"י שיטות שונות?

תודה רבה!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס+למיקטל-שאלה
    אוהד
    23/03/2019

שלום
    אני לוקח כבר 8 חודשים ציפרלקס 20 מג, ולפני חודשיים הפסיכיאטר הוסיף לי למיקטל (כרגע אני על מינון 100 מג ביום)
    ובנוסף לוקח בונדרומין כדי להרדם

מדי פעם יש לי כל מיני תופעות לוואי כמו עייפות / בחילות / כאב ראש /
    ראיה מטושטשת / חוסר חשק לעשות דברים / התקפי בכי / לחצים מוגברים

השאלה שלי- האם יש לי אפשרות במשך תקופה כלשהי לנסות לא לקחת את הציפרלקס , ולקחת רק את הלמיקטל ?

נניח במשך שבועיים-שלוש לקחת רק למיקטל בלי הציפרלקס ?
    ואז לראות איך אני מרגיש עם זה..
    האם ההרגשה תהיה יותר טובה, פחות תופעות לוואי וכו׳

או שזה מסוכן להפסיק את הציפרלקס ככה במכה והאם יהיה קשה לחזןר לציפרלקס או ששוב ייקח חודש עד שהציפרלקס יתחיל לעבוד

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מכדורי שינה והרגעה
    אורן
    16/03/2019

אני בחור בן 28. עקב בעיות שינה ניתנו לי כדורי שינה וכדורי הרגעה שעלו המינונים עם השנים. לוקח 2 נוקטורנו ביום ו3 מג לוריואן ביום כבר 10 שנים רצוף. גם עם הכדורים הללו אני לא מצליח להירדם כבר ויש לי בעיות שינה קשות וכל נסיון של הפחתה בכדורים גורמת לחרדות קשות תופעות לוואי רעות מאוד של גמילה.
    הלכתי ל4 פסיכאטרים דרך קופת חולים מכבי והם לא ידעו איך לעזור לי להיגמל מהכדורים האלה לתת לי תוכנית גמילה שאפשר לעשות בבית.
    אני לא רוצה להתאשפז בשום בית חולים פסיכאטרי אין לי שום מחלת נפש פשוט מאוד התמכרות לכדורי שינה והרגעה. האם אפשר לקבל רופאים באזור המרכז שיכולים להדריך אותי איך לעשות את הגמילה בבית שלי? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מכדורי שינה

ד"ר בן עמית
    23/03/2019

אורן היקר,
    אתה מתאר בעיה שלצערי היא נפוצה ומורכבת; התמכרות לתרופות, כולל משככי כאבים וכדורי שינה, הפכה למגפה עולמית. בולטת כאן במיוחד לטובה המודעות שלך לבעיה והרצון לטפל בכך, וזה כבר חלק גדול מהדרך לפתרון. אכן יש דרכים רבות לטפל בבעיה בבית וללא אשפוז, ולמרות שלא פגשת עד כה בהצלחות, פסיכיאטריה זה בהחלט הכיוון. אם מעוניין - אשמח להפגש ולחוות דעתי. אל דאגה - יש תקווה. להתראות, ד"ר עמית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בחרדות מלקחת את הכדור
    מורן
    20/12/2018

יש לי חרדות ונתנו לי כדורים אבל אני בחרדות מלקחת את הכדור

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מורן

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

מורן היקרה,
    התנצלותי על המענה המאוחר; מקווה שמאז חלה התקדמות. מה שאת מתארת הוא תופעה ידועה, ולא פוסחת אפילו על רופאים... אני מציע לנהל את השיחה המורכבת הזאת עם איש מקצוע, שיבין מה מקור החששות, כמה חשוב במקרה שלך לקחת את הטיפול, ויעזור לך לקבל החלטה. לקחת כדור שמשפיע על המוח זו אכן לא החלטה קלה, וכרופא אני משתדל תמיד לזכור את זה, כאשר משוחח על אפשרות של טיפול תרופתי עם מטופלי. בהצלחה רבה! ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מירו נגד בעיות שינה
    שרגא
    23/12/2018

האם מירו עוזרת גם לבעיות פסיכוטיות וגם לבעיות שינה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מירו - למה זה טוב?

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

שלום שרגא,
    מירו היא תרופה המשמשת למגוון התוויות, כולל דכאון, חרדה והפרעות שינה. אין למיטב ידיעתי למירו השפעה נוגדת פסיכוזה, אולם יש להתייעץ על כך עם הרופא המטפל. בהצלחה! ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מפחד לחלות גם בסכיזופרניה
    יונתן
    16/12/2018

לאבא שלי יש סכיזופרניה, אני מפחד לחלות גם, יש דרך למנוע את זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיכון משפחתי לסכיזופרניה

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

יונתן היקר,
    תודה על השאלה; החשש בהחלט מובן. זה נכון שיש רקע גנטי לסכיזופרניה, כמו לכל דבר, אולם חשוב לזכור שלמרבית חולי הסכיזופרניה אין הורים חולי סכיזופרניה, וגם להיפך - מרבית הסיכויים היא שלהורה הלוקה בסכיזופרניה יצא ילד בריא לחלוטין. כך שסיכוייך טובים מאוד. בכדי לצמצם את הסיכון, כדאי להקפיד על אורח חיים בריא, צמצום חשיפה לסטרס חריג ביותר, ובעיקר - להמנע משימוש בסמים, מכל סוג, בעיקר בגיל צעיר. במידה ויש תסמינים כלשהם - חשוב לפנות למומחה מוקדם ככל האפשר, ולו בכדי שיניח את דעתך. בהצלחה רבה! ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת סרוקסט בפריזמה עקב השמנה
    ליאת
    10/02/2019

במשך ארבע שנים לקחתי כדור סרוקסט 40 מ"ג ביום ובתקופה הזאת עליתי 30 קילו . ללא שינוי תזונה או שינוי בכושר . התרופה גרמה לחילוף חומרים איטי והייתי הולכת לשירותים פעם בשבוע בממוצע . הכדור גרם גם לעליה בלחץ הדם וכולסטרול ולעייפות תמידית וזומביות הרופאה המליצה לי על החלפת הכדור לפריזמה 20 מג ואמרה שהכדור הזה לא משמין ובעל תופעות לוואי מעטות וחולפות לאחר מספר ימים . האם פריזמה באמת לא כדור משמין ? וזה הפתרון הטוב ביותר עבורי?
    תודה רבה .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט, פריזמה והשמנה

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

שלום ליאת,
    תודה על השאלה ומתנצל על המענה המאוחר. אכן, לסרוקסט יתרונות רבים, אולם יכול להוביל לעצירות כפי שתיארת, ישנוניות ועליה במשקל. פריזמה הוא טיפול מאותה משפחה, שאני מסכים עם הרופאה המטפלת שיש לצפות שיוביל לפחות תופעות לוואי כגון אלה. מקווה שההחלפה עברה בשלום - מוזמנת לעדכן. תודה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות חשובה בקשר ל OCD
    אורן
    09/03/2019

שלום, אני סובל מאו סי די, אני לוקח 60 מ"ג פארוקסטין
    ו 200 מ"ג סרוקוול (רק לאחרונה הפסיכיטרית שלי העלתה לי
    את המינון של הסרוקוול ל 200 מ"ג). הפסיכיאטרית אמרה לי
    להתחיל לקחת את כל 60 מ"ג הפארוקסטין ישר על הבוקר, ואת
    הסרוקוול חצי בבוקר וחצי בלילה, זה נראה לי מוזר כי אני מבין שההסרוקוול והפארוקסטין משלימים אחד את השני, האם לדעתך עלי לקחת את כל 60 המ"ג בבוקר, או חצי בבוקר וחצי בערב ?
    כמו כן קראתי שהמינון המקסימלי לסרוקוול ל או סי די הוא 160 מ"ג, האם זה בסדר לקחת 200 מ"ג כפי שהפסיכיאטרית רשמה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פרוקסטין וסרוקוול - תופעות לוואי וחלוקה לאורך היממה

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

שלום אורן,
    תודה על פנייתך. הטוב ביותר תמיד הוא להתייעץ עם הפסיכיאטרית המטפלת, המכירה אותך ללא ספק טוב ממני ותוכל לענות. באופן כללי, פרוקסטין היא תרופה בעלת אפקט מרגיע, ולעיתים מרדים, ולכן נכון שיש אנשים שנוהגים ליטול לפחות מחצית מהמינון היומי בשעות הערב. גם סרוקוול עשויה להרדים; אין חשיבות מיוחדת ליטול את שתי התרופות (סרוקוול ופרוקסטין) יחד. בסופו של דבר אני מציע להתייעץ עם הפסיכיאטרית - חלוקת התרופה לאורך היום תלויה לרוב במידת הרצון שלך באפקט מרגיע, או בהמנעות מישנוניות במשך היום. מבחינת ההשפעה על סיכויי ההצלחה של הטיפול אין למועד הנטילה ביום השפעה מיוחדת.
    באשר למינון - המידע הרשום בעלון הוא בגדר המלצה כללית, ותמיד יש ללכת לפי הוראות הרופא המטפל. ניתן גם לקחת מינון של 1000 מ"ג סרוקוול ביום ללא נזק, כך ש-200 מ"ג זה בהחלט סביר ביותר. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס האם הסיבירות לעצירות היא כמו בסימבלטה?
    יעל
    21/12/2018

שלום,
    האם ציפרלקס עלולה לגרום לעצירות באותה סבירות כמו סימבלטה?
    והאם זה נכון שבציפרלקס תופעות הלוואי האפשרית של עלייה במשקל היא לא רק עקב עלייה בתאבון אלא עקב שינוי חילוף החומרים? ז"א, שיש סיכוי שאם אקפיד על מכסת קלריות שלא חורגת ממה שאני שורפת ביום עדיין אעלה במשקל?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם התרופה FANAPT מומלצת?
    שרול
    18/12/2018

האם התרופה FANAPT מומלצת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רידזין ותוך כמה זמן משפיע
    דורית
    13/12/2018

בס"ד
    שלום רב דוקטור.
    אני בת 38, חולה בסכיזופרניה. בעיקר סובלת מקהות רגשית (תסמינים שליליים).
    נטלתי תרופות אנטי פסיכוטיות רבות שחלקן לא הועילו כלל וחלקן רק באופן חלקי.
    התרופה היחידה שנמצאה יעילה עבורי היא הרידזין (מלריל). נוטלת 175 מג כרגע.
    חשוב לי לדעת מהו פרק הזמן שלוקח לרידזין להשפיע?
    3 חודשים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה