פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד"ר בן עמית
ד"ר בן עמית
053-6834250
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר בן עמית
053-6834250 ללא פרסום בפורום

• חוסר היענות לטיפול נוכחי - הודעת המשך
    דניאל מ.
    12/04/2019

בביקורי האחרון אצל הפסיכיאטרית המטפלת בי, הציעה להחליף טיפול ללוסטרל במינון של 100 מ"ג ליום, כמובן להתחיל ב-25 מ"ג ולהעלות המינון בהדרגתיות. האם זו חלופה טובה לדעתך? האם המעבר לתרופה זו ישפר אצלי את הפרעות החשיבה (ירידה משמעותית מאוד בזיכרון לטווח הקצר, בלבול, ריכוז ירוד, ירידה בהבנה של מידע שנאמר לי מפי אנשים, חשיבה מפוזרת ולא מאורגנת) שמהן אני סובל בשלושה-ארבעה חודשים האחרונים, שלדעתי החמירו כתוצאה מנטילת ציפרלקס במינון של 20 מ"ג ליום? כמו כן חלה אצלי גם החמרה משמעותית מאוד בעוצמת החרדה החברתית. עקב הניסיון הלא מוצלח שלי שהיה לי כבר עם התרופות האחרות (אנפרניל, ציפרלקס), לאחרונה פיתחתי חרדה אף מתרופות פסיכיאטריות, כיוון שאני חושש שהן כבר עלולות לא לסייע לי ואף להחמיר את תחושת חוסר האונים כתוצאה מהפגיעה בתפקוד המוחי (לדברי הפסיכיאטרית הפרעות אלו נובעות ממצבי החרדה).
    לסיכום, מעוניין לקבל חוות דעתך בנושא המעבר מציפרלקס 20 מ"ג ליום ללוסטרל 100 מ"ג ליום, האם קיימת סבירות שאחל להרגיש טוב יותר, התקפי החרדה יפחתו והתפקוד הקוגניטיבי ישוב להיות תקין? כמו כן מתי ואיך מומלץ ליטול את הלוסטרל? 100 מ"ג פעם ביום בבוקר או בערב, או 50 מ"ג פעמיים ביום בבוקר ובערב. אציין שבזמן האחרון אני נוטל גם קלונקס במינון 0.5 מ"ג (לא כול יום) והשיפור בהחלט ניכר וממש מקלה על מצבי החרדה הנוראיים ומסייעת לי להיות רגוע הרבה יותר מאשר ביום שבו אינני נוטל אותה. האם ניתן ליטול מינון זה בכול יום לפרק זמן של שבועיים, עד שאגיע למינון המקסימלי של לוסטרל?
    אשמח לתשובתך!

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר בן עמית - 053-6834250

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הפסקת נטילת ציפרלקס- ייעוץ
    רעות מנשרי
    23/03/2019

שלום, אני נוטלת ציפרלקס מספר שנים ובחודשיים האחרונים הורדתי כמובו בהדרגה ממינון של 10 מג ל5 מג. את הכדור אני לוקחת סמוך לשעות השינה. כבר תקופה ארוכה שקשה לי לקום בבוקר ואני סובלת מעייפות במשך שעות היום. מה ניתן לעשות?
    אני מעוניינת להפסיק עם הכדור.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת ציפרלקס

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

שלום רעות,

באופן עקרוני ציפרלקס אינה תרופה מרדימה במיוחד, ולכן אני לא בטוח אם השפעתה קשורה בקושי שלך לקום בבוקר; יתכן וגופך מרגיש את הירידה במינון נוגד הדכאון, וגם זה חלק מהסיבה. הפסקת הטיפול או החלפתו תלויה בהיכרות איתך, עם הסיבה לטיפול מלכתחילה, שגרת יומך ומצבך קודם הטיפול, ולכן קשה לי לייעץ בפורום, כי זאת שאלה ספציפית. אשמח להפגש אם מעוניינת בייעוץ יותר פרטני. בברכה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת ציפרלקס- ייעוץ

רעות מנשרי
    02/04/2019

הבנתי שיש כדורים טבעיים בשם "לשיאה" מתמצית לבנדר. המטרה שלי היא כן לרדת מהכדור ולהתרגל לאמציים טבעיים בלבד. האם לדעתך שווה לנסות לקחת אותה או תוספים אחרים טבעיים לטיפול בחרדה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לסיאה

ד"ר בן עמית
    04/04/2019

הי רעות,
    לצערי לא קיבלתי פידבקים טובים על יעילות הליסאה, אבל בהחלט לא יזיק לדעתי לנסות... אני לא מכיר הרבה אחרים - אולי ולריאן, ורמוטיב - אבל כאמור היעילות לא מדהימה, לצערי. בהצלחה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת ציפרלקס- ייעוץ

רעות מנשרי
    13/04/2019

ניסיתי לפנות אל רופא המשפחה שלי ולפסיכיאטר ושניהם לא מכירים את הלשיאה. למיטב הבנתי הלשיאה ניתנת אך ורק באמצעות מרשם מהרופא. אם כך ממי אני יכולה לבקש מרשם?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ וחרדות לוסטרל- בירור
    Ronush
    13/04/2019

הי,,בת 36 התחלתי לסבול התקפי חרדה יומיומיים הבאים לידי ביטוי בתחושת מחנק, לחץ בחזה, מעין בועה שעולה בגרון וחונקת. ההתקפים בעיקר נובעים מלחצי היומיום, עודף משימות,לא יודעת לשחרר.... אינני בדיכאון אוהבת את החיים אבל הלחץ לא עושה לי טוב.
    לטיפול ראשוני התחלתי ציפרלרס בשילוב קלונקס היה מעולה אבל גרם להשמנה וחוסר חשק מיני. בגלל שגם הרגשתי טוב אחרי חודש הםסקתי וכאן התחיל הגלגל. עברתי למירו שעייף והשמין אותי ואז לברינטליקס שזה היה סיוט ממש גרם לי לכמו תחושת התקף לב.
    לפני כשבוע התחלתי לוסטרל 25 מג בשילוב לוריוון עד שני כדורים ביום. שאלותיי הן כאלה:
    1. יש לי תופעות לוואי של מעט החמרת החרדות, האם אופייני? כך דממש מצריך אותי לשני כדורי לוריוון ביום. האם נורמלי?
    עוד שבוע הרופא אמר לעלות למינון של 50 מג האם זה בסדר?
    מתי אני אמורה לחוש שיפור מהכדור?
    האם תופעות הלוואי הן לאורך כל חיי נטילת הכדורים או זמנית עד שהגוף מתרגל?
    תודה לעזרה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ וחרדות לוסטרל- בירור
    Ronush
    12/04/2019

הי,,בת 36 התחלתי לסבול התקפי חרדה יומיומיים הבאים לידי ביטוי בתחושת מחנק, לחץ בחזה, מעין בועה שעולה בגרון וחונקת. ההתקפים בעיקר נובעים מלחצי היומיום, עודף משימות,לא יודעת לשחרר.... אינני בדיכאון אוהבת את החיים אבל הלחץ לא עושה לי טוב.
    לטיפול ראשוני התחלתי ציפרלרס בשילוב קלונקס היה מעולה אבל גרם להשמנה וחוסר חשק מיני. בגלל שגם הרגשתי טוב אחרי חודש הםסקתי וכאן התחיל הגלגל. עברתי למירו שעייף והשמין אותי ואז לברינטליקס שזה היה סיוט ממש גרם לי לכמו תחושת התקף לב.
    לפני כשבוע התחלתי לוסטרל 25 מג בשילוב לוריוון עד שני כדורים ביום. שאלותיי הן כאלה:
    1. יש לי תופעות לוואי של מעט החמרת החרדות, האם אופייני? כך דממש מצריך אותי לשני כדורי לוריוון ביום. האם נורמלי?
    עוד שבוע הרופא אמר לעלות למינון של 50 מג האם זה בסדר?
    מתי אני אמורה לחוש שיפור מהכדור?
    האם תופעות הלוואי הן לאורך כל חיי נטילת הכדורים או זמנית עד שהגוף מתרגל?
    תודה לעזרה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר היענות לטיפול נוכחי
    דניאל מ.
    07/04/2019

דניאל בן 25.
    סובל ממספר הפרעות ביניהן: דיכאון קליני, חרדה מוכללת, חרדה חברתית, או.סי די.
    מזה כחודשיים נוטל ציפרלקס במינון 20 מ"ג ליום, בשעות הבוקר-צהריים. בחודשיים-שלושה האחרונים (עוד מלפני תחילת הטיפול) מרגיש חרד, מתוח, עצבני ומדוכא מאוד, מנותק מכול מה שקורה סביבי, אדם חסר חיוניות ומשמעות. כמעט כלום לא מעניין אותי ולא מצליח לעורר בי רגש חיובי (הנאה, סיפוק, ביטחון, אושר).
    כמו כן אני סובל מתופעות של תפקוד קוגניטיבי ירוד שדי מדאיגות אותי כמו: ירידה חדה מאוד בריכוז וביכולת החשיבה, חשיבה לא מאורגנת, ירידה משמעותית מאוד בזיכרון (יותר לטווח קצר), בלבול, קושי בהבעת רצונות, צרכים ודעות באמצעות מילים (קושי להתבטא ולמצוא את המילים הנכונות).
    אציין שאני עובד בתעסוקה מוגנת כשלושה ימים בשבוע בשעות הערב. מעבר לכך כמעט ולא עוסק בפעילות משמעותית, מרגיש שכול פעולה קטנה גורמת לי חרדה, לחץ ועצבנות. גם כאשר אני בבית, בקושי רב מצליח למצוא עניין בדבר מה, מתקשה לשבת ולהתמקד בעשייה, ולרוב דרוך ומצוי באי שקט, יותר בשעות הבוקר מבשעות הערב.
    בנוסף אני מבלה שעות רבות במיטה, ישן הרבה, 10-12 שעות. כמעט ואין לי תיאבון, נמנע מיציאה מהבית ללא ליווי, נמנע עד כמה שאפשר מתקשורת עם אנשים בעבודה ואפילו עם בני משפחה.
    בעבר ניסיתי מספר תרופות אחרות כמו אנאפרניל במינון של 150 מ"ג (שגרמה לי יובש חריף ביותר בפה וקושי ביציאת שתן), סרוקסט ופריזמה במינונים משתנים שלאחר זמן מה הפסיקו לשפר את הרגשתי. כעת אינני סובל מתופעות הלוואי כתוצאה משימוש בתרופות האחרות, אולם בקושי מצליח לתפקד ביומיום, מרגיש ממש מושבת ומנוטרל מעשייה.
    אני סבור שאינני מגיב לטיפול בציפרלקס ומעוניין לדעת כיצד ניתן למצוא את התרופה המתאימה ביותר למצבי ולתופעות שציינתי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לשאלתי...

דניאל מ.
    11/04/2019

היום בביקור אצל הפסיכיאטרית, הציעה להחליף טיפול ללוסטרל במינון של 100 מ"ג ליום, כמובן להתחיל ב-25 מ"ג ולהעלות את הכמות באופן הדרגתי. האם זו חלופה טובה לדעתך? האם המעבר לתרופה זו ישפר אצלי את הפרעות החשיבה (ירידה משמעותית מאוד בזיכרון לטווח הקצר, בלבול, ריכוז ירוד, ירידה בהבנה של מידע שנאמר לי מפי אנשים, חשיבה מפוזרת ולא מאורגנת) שמהן אני סובל בשלושה-ארבעה חודשים האחרונים, שלדעתי החמירו כתוצאה מנטילת הציפרלקס במינון של 20 מ"ג ליום? כמו כן חלה אצלי גם החמרה משמעותית מאוד בעוצמת החרדה החברתית. אני במצב כזה שפיתחתי חרדות גם מפני תרופות פסיכיאטריות, כיוון שחושב שהן כבר עלולות לא לסייע לי ואף להחמיר את תחושת חוסר האונים כתוצאה מהפגיעה בתפקוד המוחי. אני גם לא סומך במידה רבה על עצת הפסיכיאטרית ובכלל על הפסיכיאטרייה, מכיוון שזהו מדע לא מדויק ואין אפשרות לדעת בוודאות את מידת התאמתה של תרופה מסוימת למטופל זה או אחר. מצפה לחוות דעתך. תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת תרופות לטיפול ב או.סי.די
    אורן גולדברג
    07/04/2019

שלום, אני סובל מאו.סי.די ולוקח כבר בערך שבועיים 60 מ"ג סרוקסט ו 200 מ"ג סרוקואל, חצי ביום וחצי בלילה. כשעה בערך לאחר נטילת הכדורים אני מרגיש עייף מאוד ואני חייב לישון, האם במקום לחלק את הכדורים לפעמיים ביום, אני יכול לחלק אותם לשלוש פעמים, כדיי שאהיה פחות עייף ? ואם לא אז מה אתה מציע ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרטלין טבע או פריזמה? מה פחות משמין?
    רייצ`ל
    07/04/2019

שתי שאלות:
    1.האם בתרופה שנקראת למודקס יש סוכר? אני מדברת על כדורים מסיסים.
    2.איזה כדור הכי פחות משמין? סרטלין טבע או פריזמה?
    עוד משהו:
    אני אחרי נסיון התאבדות.הייתי מונשמת ומורדמת במשך שבוע.אני מרגישה שהראש שלי לא עובד וזה מפחיד אותי.מאחר ולרוע המזל אני פה,האם עשיתי לעצמי נזק מוחי בלתי הפיך? גם קשה לי ללכת על הרגליים.רגל אחת רדומה לי ואת השניה אני מרגישה בסדר .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב בין ציפרלקס ואלכוהול
    נעמה
    07/04/2019

שלום,
    עקב חרדה התחלתי לאחרונה לקחת ציפרלקס 10 מ"ג.
    אני בחורה בת 25 ששוקלת 53 קילו.
    רופאת המשפחה אמרה שלא אמורה להיות בעיה עם אלכוהול אבל במידה
    אשמח לדעת מה הכוונה ומה הכמות אלכוהול שמותר לי לשתות

תודה רבה,
    נעמה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופה לדיכוי תיאבון והרזיה
    ליאור
    07/04/2019

שלום רב ברצוני לשאול
    האם יש תרופה פסיכיאטרית אשר תפקידה לדכא תאבון ולעזור בתהליך לירידה במשקל ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם שילוב התרופות תקין
    TR2
    07/04/2019

שלום,
    אבי בן ה 60 מאובחן בסכיזופרניה והתאשפז מספר פעמים בחייו.
    כיום מטופל ב לוריוול, בונדורמין (כדור אחד מכל אחד לפני השינה להרגעה)
    ובנוסף ריספרדל 2 מ"ג בערב. וזריקה של ריספרדל כל 20 יום של 50 מ"ג.

עוברת עליו תקופה לחוצה שהרגיש שאינו יכול לעמוד בה ומפחד מאשפוז לכן לקח כבר שלושה ימים כמות כפולה של ריספרדל על דעת עצמו.
    אחרי שסיפר שכנענו אותו ללכת לרופאו, הרופא אמר שתופעות הלוואי של הריספרדל בכמות כזו קשות מדי, ולכן רשם קלופיקסול 10 מ"ג בערב ו 10 מ"ג בבוקר.

אבא שלי בעבר קיבל תגובה אפילפטית ממתן קלוזפין ( לפונקס) גם במינון נמוך.
    ולכן מפחד מאוד לקחת את התרופה החדשה לבד. ( למרות שאין בה את המרכיבים הללו)

האם השילוב כרגע של ארבע תרופות שונות נשמע סביר ? אין חשש לערבוב יותר מדי תרופות?
    מה אפשר לעשות במצב זה? בחדרי האשפוז היומי לא רוצים לקבלו כדי לראות שמגיב לתגובה בסדר.

תודה רבה
    TR

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת גאבא לחרדה- בירור
    אביבית
    07/04/2019

שלום, בת 34, עם מחלימה מcmv, שבין היתר גרם לי להרבה תופעות עצביות ,מתח וחוסר שקט. התחלתי לקחת גאבא בעקבות המלצה של נטורופטית, ונראה כי משפיע. ברצוני לשאול אם אתה יודע אם גאבא הוא תוסף בטיחותי בפני עצמו? והאם עליי לקחת אותו לתקופה קצרה או בשילוב עם משהו נוסף? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות בשינה וקנאביס- התייעצות
    יורם
    03/04/2019

ידיד טוב שלי סובל מבעיות שינה חריפות כבר שנים.טופל במעבדות שינה ונוירולוגים שונים. פנה למומחים באופן פרטי. האבחנה החוזרת מחזור השינה שלו שונה ממחזור השינה של רוב בני האדם .לאחרונה ניסה פעמיים שימוש בקנאביס רפואי שקיבל מחבר לניסיון. מאד עזר לו. כיצד ניתן לעזור לו לקבל טיפול בקנאביס רפואי בהשגחה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קנביס לשינה

ד"ר בן עמית
    06/04/2019

שלום יורם,
    אכן קנביס יעיל מאוד לשינה, ובמדינות בהן הגישה לקנביס קלה, זוהי אחת מהסיבות הנפוצות ביותר לשימוש. לצערי בישראל הפרעות שינה אינן התויה תקפה, ולכן זה דורש פניה לועדת חריגים של משרד הבריאות, וזה מטריח ומורכב, וסיכויי ההצלחה קטנים, שכן זהו "מדרון חלקלק", ורבים עשויים לבקש קנביס בגלל הפרעות השינה שלהן. אני מקווה שהרגולציה תאפשר זאת, כי זה טיפול נכון עבורו. הוא יכול כמובן להמשיך להשתמש באופן לא חוקי, אבל זה כאמור לא חוקי ודי יקר, אם כי יוכל להשתמש במשורה, אם ירצה. אשמח לייעץ טלפונית אם מעוניינים. להתראות, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת נרדיל בעקבות דימום מוחי
    גיא
    06/04/2019

שלום רב מזה כ5 שנים מטופל בתרופה מדור ישן הנקראת נרדיל לאחרונה לאחר כאבי ראש וצוואר עזים במשך שבועיים התגלה אצלי דימום מכלי דם בראש ודלקת בכלי הדם. הוחלט על הפסקת הטיפול במיידית. עברתי חודש וחצי של בירורים וניקיון הגוף שזה היה גיהנום לא אוכל לא נהנה מכלום מעשן המון הודרתי 12 קילו ממשקלי. לפני יום אחרי פגישה אצל פסיאטר הוחלט על שימוש בלוסטרל במינון הדרגתי עד שאגיע ל200 מג וזה יהיה המינון. על הלוסטרל הוחלט בעקבות בדיקה שביצעתי בשם פנרג'ן שבה בודקים דרך הדנא את מידת הצלחת הטיפול על מגוון רחב של תרופות ובסוף מקבלים דוח שמפרט את הסיכויחם של כל תרופה. מה שכן התחלתי לפני כיומיים את הלוסטרל במינון של 50 מג ואני אעלה הדרגתית. מאז שהתחלתי אני מרגיש החמרה במצב. ואלפרליד כבר לא מזיז לי אין לי תיאבון, סבלנות, ריכוז, מנוחה, חשק לכלום. האם זה תקין? האם יש משהו זאפשר לקחת להקלה כי ממש קשה לי
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רסיטל והחלפה לציפלרקס האם מומלץ?
    אבי
    02/04/2019

שלום בנוגע לחרדות האם ציפלרקס יכול לעזור איפה שרסיטל כבר הפסיק?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס ורסיטל

ד"ר בן עמית
    04/04/2019

שלום אבי,
    בהחלט יתכן... שווה לנסות, בזהירות ובפיקוח.
    בהצלחה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רסיטל והחלפה לציפלרקס האם מומלץ?
    יוסי
    02/04/2019

שלום אני נוטל רסיטל 40 מג כ14 שנה לחרדו. הוא כבר לא משפיע במידה מספקת ואני נאלץ להשתמש בקלונקס במינונים נמוכים. האם החלפה לציפלרקס יכולה לתת מענה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם ציפרלקס יעיל מרסיטל?

ד"ר בן עמית
    04/04/2019

שלום יוסי,
    למרות שאין מידע ברור, יתכן וציפרלקס יעזור היכן שרסיטל הפסיק; ההבדל לא צפוי להיות דרמטי, אבל לא יזיק לנסות, מאחר ומדובר בנגזרת מאוד דומה, ולכן לא צפוי נזק. בהצלחה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה