פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד"ר בן עמית
ד"ר בן עמית
053-6834250
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר בן עמית
053-6834250 ללא פרסום בפורום

• אדרונקס תופעות לוואי
    ר
    02/04/2019

היי
    אני מטופלת בסרנדה (100 מ"ג) ואדרונקס (2 מ"ג) בעקבות דיכאון והפרעות אכילה
    לאחרונה הפסקתי בטעות לקחת את הכדורים למשך יומיים וחוויתי עייפות קיצונית שלא עברה גם לאחר יותר מ12 שעות שינה.
    האם הפסקה של נטילת האדרונקס יכולה להיות הסיבה?

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר בן עמית - 053-6834250

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עייפות לאחר הפסקת אדרונקס

ד"ר בן עמית
    04/04/2019

שלום,
    אכן ניחשת נכונה - לדעתי זה בדיוק העניין.
    בברכה,
    ד"ר עמית

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות פסיכיאטריות ותרופות נגד צרבת
    אורח
    25/03/2019

שלום רב,
    האם תרופות נגד צרבת וחומציות בקיבה, בפרט אומפרדקס, לנטון, פמוטידין/גסטרו וכן כדורי טאמס למציצה, עלולים להפריע לספיגה של התרופות שאני נוטל ל-OCD קשה או להתנגש איתם ? מדובר בציפרלקס+ויפאקס, לוריבן ובונסרין.
    האם ניתן לקחת את התרופות הפסיכיאטריות הקבועות שלי ביחד עם תרופה נגד צרבת או שצריך להמתין ביניהם זמן מסויים כדי לא לפגוע בהשפעתם ?
    ועוד שאלה - באינטרנט, בעיקר באנגלית, אפשר למצוא מקרים של אנשים שתרופות כמו אומפרדקס ולנטון גרמו להם תופעות לוואי פסיכיאטריות, בעיקר דיכאון וחרדה. האם זה משהו שצריך לחשוש מפניו ? יש לציין שכשניסיתי לקחת לנטון כמה שבועות ברציפות, התחלתי להרגיש החמרה בדיכאון וחרדה, אבל בהכירי את עצמי אני יודע שרוב הסיכויים שזה פסיכולוגי ולא אמיתי.
    כמו כן, כבר עברתי בירור גאסטרו כולל גאסטרוסקופיה ובדיקות נוספות ולא נמצאה סיבה לצרבות, לכן כל מה שנאמר לי זה לקחת תרופות לצרבת במידת הצורך.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אינטראקציות תרופתיות

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

שלום ידידי,
    עוד בטרם נדון באינטראקציות של נוגדי צרבת והתרופות האחרות - בעקרון לא מומלץ ליטול בונסרין, ציפרלקס וויאפקס באופן קבוע - כל אלה עלולים לגרום לתופעות לוואי ואף לסיכון, וכדאי להתייעץ בנושא עם איש מקצוע. חלק מתרופות נוגדות צרבת (למשל אומפרדקס) עלולות להגביר את רמת נוגדות הדכאון, כולל ציפרלקס, וגם להחמיר את תופעות הלוואי שלהן; זה לא קשור למועד נטילת התרופה. נשמע שהמקרה מורכב וצריך לנהל אותו מקרוב, כדי לשמור על בטיחותך ויעילות הטיפול; במידת הצורך אשמח לעזור. בברכה, ד"ר עמית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

אורח
    30/03/2019

שלום ד"ר ותודה על התשובה,
    אני לוקח ציפרלקס ויפאקס ובונסרין לא ביוזמה שלי אלא בפיקוח של פסיכיאטרים מומחים. פשוט זה השילוב הכי טוב שבינתיים מצאו ל-OCD הקשה שלי. תרופות אחרות (נוגדי פסיכוזה במינון נמוך, אנאפרניל, לוסטרל) גרמו תופעות לוואי מעיקות עד בלתי נסבלות. ציפרלקס לבד לא מספיק לי כי 20 מ"ג לא עשו את העבודה מספיק טוב ולפי הוראת משרד הבריאות לא מעלים מינון מעבר ל-20 מ"ג, אז הוסיפו לי 75 מ"ג ויפאקס. נעשו כמה נסיונות ארוכים רק עם ויפאקס במינון עד 300 מ"ג, גם זה לא היה מספיק טוב. בנוסף יש לי בעיית שינה קשה שנובעת מהחרדה ובונסרין זה בינתיים הכדור היחיד שעוזר לי לישון בלי לעשות יותר גרוע. נוסו גם סרקוול, זיפרקסה, איטומין, נוזינן במינונים נמוכים, שאמנם הפילו אותי למיטה, אבל גרמו לעייפות קשה במשך היום עד חוסר תפקוד ובאופן פרדוקסלי החמרה בחרדה. ניסיתי עוד הרבה תרופות, כולם היו גרועות יותר מציפרלקס+ויפאקס+בונסרין.
    בכל מקרה, אנסה לשאול את השאלות שלי בביקור הקרוב שלי אצל הפסיכיאטרית, אבל משום מה התרשמתי שהיא ממעיטה בערכן של אינטראקציות עם נוגדי צרבת, כמו גם רופאת המשפחה שלי.
    השאלה האם בינתיים אני יכול להיעזר בפמוטידין שהוא ללא מרשם ? בכדורי טאמס למציצה ?
    והאם פמוטידין מסוגל לגרום תופעות לוואי של חרדה או דיכאון ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובות בין תרופתיות

ד"ר בן עמית
    04/04/2019

שלום ידידי,
    לא ידוע לי שפמוטידין יכול לגרום לדכאון או חרדה, וזאת בהחלט אפשרות טובה, למרות שלדעתי פחות יעיל. אכן משמעות האינטראקציה עם נוגדי חומצה פחות מדאיג מאשר האינטראקציה בין נוגדי הכאון לבין עצמם, אבל אם בפיקוח מומחית - זה בסדר גמור. בהצלחה! ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מרגיש משתגע לאחר עישון גראס
    רוני
    22/03/2019

שלום דוקטור.
    לפני כשבוע עשנתי פעם ראשונה באופן רציני לא שכטה פה ושכטה שם מה . בהתחלה ההרגשה הייתה בסדר עד שהתחלתי להרגיש תחושות מוזרות שלא הצלחתי להסביר לסובבים אותי , התחלתי להכנס לעוד יותר חרדה שזהו אני משתגע וכנראה אני אשאר ככה והייתי בחרדות ובתחושות הזויות לאורך כל ההשפעה .
    יום למחרת התועררתי הרגשתי סוג של בסדר אבל באאוט רציני אבל בסדר, לאחר כמה ימים התחילו לי מחשבות ותחושות מוזרות שאפילו אני לא כזה מצליח להסביר.
    זה התחיל שהתחלתי לבחון כל דבר לעומק הדברים הכי קטנים נגיד שותה כוס מיים במחשבה חושב איך מה איך זה ומנסה להבין ופתאום נכנס לחרדה שאני לא יודע להסביר . זה המשיך למצב שאני לא מצליח להבין מה אני מה אני אני מקווה שזה לא ישמע קריטי אבל אני מגיע למצב שאני מנסה להבין לא יודע איך להסביר ולהגיד אבח משהו כמו מנסה להבין את התודעה שלי מי אני וזה קופץ לי במחשבה פתאום ואני נחרד ונגנס לפניקה שאני לא מצליח להסביר .
    שאני אכישהו משנקרא זורם ומנסה לא לחשוב אז אני סוג של נרגע ומתפקד רגיל אבל ברגע שזה בא אני מתחרפן ברגע שאני מתחיל לשקוע בזה מי מה לאפילו מזה הדבר הזה זאת אומרת אני ,אני נכנס לחרדה לשניות ושוב זה מרפה עד למחשבה שקופצת שוב.
    אני מרגיש שהתחרפנתי והגעתי למצב שאני שאני מנסה להסביר אני לא מצליח להסביר תתחושה שיש לי .
    חשוב לי להגיד שבצבא אובחנתי בהפרעה של ocdשל בעיקר מחשבות טורדניות הזיות וזה נרגע עם השנים ועכשיו לאחר עישון גראס נהיה לי משהו מוזר מאוד
    תודה על עזרה .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום

אורח
    26/03/2019

אני לא רופא וגם מעולם לא ניסיתי גראס אבל אני סובל מ-OCD קשה ואנסה לענות לך מה שאני יודע.
    דבר ראשון, אני מכיר מקרוב הרבה אנשים שמעשנים גראס ומשיחות רבות איתם אני יכול להגיד לך שמה שאתה מתאר זה בדיוק מה שהם מתארים. אין לך מה להיבהל, זאת תופעה ידועה ומוכרת כתוצאה מעישון גראס. אלא שעל אנשים שונים זה משפיע בצורה שונה, יש כאלה שאצלם התופעה היא קלה ולא גורמת להם מצוקה ויש כאלה שזה גורם להם סבל ולחץ נוראי. וזה בהחלט הגיוני ונורמלי שעל אנשים מסביבך זה לא השפיע בצורה כזאת קשה ועליך כן.
    דבר שני, גם ללא עישון גראס, OCD גורם לכל התופעות שהזכרת. אתה כותב שאתה לא מצליח להסביר בדיוק מה קורה בתוך הראש שלך, אבל אני לצערי מבין היטב למה אתה מתכוון. אני במשך שנים סובל מכל התופעות שהזכרת בגלל ה-OCD שלי, לפעמים זה יותר נרגע ולפעמים זה ממש בעוצמה חזקה ובצורה מלחיצה מאוד. וגם אני מתקשה מאוד להסביר את מה שעובר אצלי בראש. כי זה דברים בתוך מהלך המחשבה שכמעט לא ניתן להסביר בכתב או בדיבור, אבל כאמור מי שסובל מזה יודע מה זה.
    גם אני פעם פחדתי שזה משהו קריטי ושיגעתי את הרופאים שלי שאולי יש לי משהו הרבה יותר קשה מ-OCD כדוגמת סכיזופרניה או פגיעה קוגניטיבית חס וחלילה. אבל האמת היא שזה בדיוק התופעות של "OCD מחשבתי" ולא של מחלה אחרת.
    מה שקרה אצלך זה ששילוב של OCD שכבר היה לך מקודם עם ההשפעה של גראס, הם שיצרו את התופעות שאתה מתאר בעוצמה כל כך חזקה. זה דבר ידוע שמי שסובל ממחשבות טורדניות, גראס מגביר את זה עוד יותר. זאת הסיבה היחידה שלמרות שלאורך השנים אנשים ניסו לשכנע אותי לעשן גראס וטענו שזה יעזור למצב הנפשי שלי, סירבתי בכל התוקף והתרחקתי מזה מאוד, כי במקרה שלי זה יכול להחמיר את המצב חלילה.
    אני לא רופא, ככה שאני לא יכול לתת לך המלצות גורפות מה לעשות עכשיו, חוץ מאשר להימנע מגראס. אבל מנסיון כואב שלי, אם יש OCD בכל מקרה צריך טיפול אצל אנשי מקצוע, אחרת יום אחד זה פתאום מחמיר עד למצב שהחיים הופכים לסיוט וצריך אשפוז פסיכיאטרי. לכן לא כדאי לחכות שזה יקרה אלא לפנות לפסיכיאטר. חשוב למצוא פסיכיאטר טוב עם המלצות, כי לא כולם יודעים לטפל נכון ב-OCD מחשבתי. וכמה שלא נעים להגיד, לא כולם יודעים להתייחס למטופל בצורה מכובדת.
    בהצלחה !

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החמרה בחרדה ואובססיות לאחר עישון קנביס

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

רוני היקר,
    אכן החמרה בחרדה וכפייתיות היא תופעת לוואי מוכרת של שימוש בקנביס, בפרט בסוג החומרים שקיימים היום בשוק, בהם תכולת THC גבוהה ביותר. כך שאתה לא לבד. יחד עם זאת, חשוב לי לציין שאני לא מכיר אף אחד שנפגע באופן תמידי מעישון חד פעמי של קנביס - למוח יכולת מופלאה לתקן את עצמו, ולכן גם אם עברת חוויה לא נעימה וזה נשאר איתך - אני משוכנע שהכול יחלוף בימים הקרובים. אם צריך משהו נוסף - אני לשירותך. בברכה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אקסטזי וכדורים מצב רוח
    זורם
    24/03/2019

שלום רב
    אני נוסע עם חבר טסים לאמסטרדם.
    החבר הוא על כדורים פסיכיאטרים נוגדי דכאון כדורי עיצוב מצב רוח וכדורי שינה
    האם מסוכן לקח אקסטזי יותר מאדם רגיל למי שמואל את תרופות אלו באופן קבוע?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נוגדי דכאון ואקסטזי

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

שלום ידידי,
    אכן, ישנה סכנה מיוחדת בנטילת מרבית נוגדי הדכאון ואקסטזי, משום שעובדים על אותם מוליכים עצביים, ולכן נטילת אקסטזי עשויה לגרום לרמת יתר של מוליכים אלה (למשל סרוטונין), שעשויה במקרים קיצוניים להיות קטלנית. מתנצל על המסר הפסימי. בברכה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס ולמיקטל - שאלה
    אוהד
    23/03/2019

שלום
    אני לוקח כבר 8 חודשים ציפרלקס 20 מג, ולפני חודשיים הפסיכיאטר הוסיף לי למיקטל (כרגע אני על מינון 100 מג ביום)
    ובנוסף לוקח בונדרומין כדי להרדם

מדי פעם יש לי כל מיני תופעות לוואי כמו עייפות / בחילות / כאב ראש /
    ראיה מטושטשת / חוסר חשק לעשות דברים / התקפי בכי / לחצים מוגברים

השאלה שלי- האם יש לי אפשרות במשך תקופה כלשהי לנסות לא לקחת את הציפרלקס , ולקחת רק את הלמיקטל ?

נניח במשך שבועיים-שלוש לקחת רק למיקטל בלי הציפרלקס ?
    ואז לראות איך אני מרגיש עם זה..
    האם ההרגשה תהיה יותר טובה, פחות תופעות לוואי וכו׳

או שזה מסוכן להפסיק את הציפרלקס ככה במכה והאם יהיה קשה לחזןר לציפרלקס או ששוב ייקח חודש עד שהציפרלקס יתחיל לעבוד

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרקלס או למיקטל?

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

אוהד היקר,
    אכן שאלה מורכבת; התסמינים יכולים לבנוע מהציפרלקס או מהלמיקטל, קשה לדעת. בכל מקרה התשובה לשאלה באיזו תרופה לבחור תלויה בסיבה שבגללה אתה נוטל את התרופה, ותמיד כדאי לדון בכך עם הרופא המטפל. ככלל, עדי שלא להפסיק טיפול תרופתי "במכה", וכן - אחרי הפסקה ממושכת יתכן ויקח שוב זמן עד שהתרופה תעבוד שוב. בהצלחה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לוסטרל וצרבות-מצב לא טוב
    ערן
    22/03/2019

אני כחודשיים על לוסטרל 200 מג. לאחרונה התחילו צרבות נוראיות. הורדתי ל150 מ"ג ועדיין קשה, לקחתי 50 מ"ג כעת ואני ממש מרגיש זוועות. אני לא רוצה להגמל בבת אחת בגלל תופעות הלוואי, והפסיכיאטר שלי לא ממש עונה. מה אפשר לעשות?
    בנתיים אני בתהליכי התחלה על אפקסור בלי קשר, 75 מ"ג ביום

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מלוסטרל

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

שלום ערן,
    מתנצל על התשובה המאוחרת - הפורום לא מקום טוב בשביל מקרים דחופים... זה בהחלט משהו שכדאי לעשות בפיקוח הפסיכיאטר המטפל, ואתה צודק שלא כדאי להגמל בבת אחת. אני מקווה שהנושא הסתדר עד עתה - אשמח להתעדכן. בברכה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מירו ואקסטזי- שילוב בין השניים
    אלמונית
    20/03/2019

שלום בת 30 בריאה בדרך כלל
    ב7 חודשים אחרונים משתמשת במירו ( לשינה)
    ביום שבת הקרוב אצא ל מסיבה ואנסה אקסטזי
    האם יכול להגרם נזק?
    ניסיתי בעבר אקסטזי והכל בסדר פשוח מפחדת מהשילוב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מירו ואקסטזי

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

שלום אלמונית,
    תודה רב על השיתוף, והכנות. בדרך כלל אני מאוד מתירני, ולא מתריע אם אין באמת סכנה - אבל במקרה הזה אני חושש שיש באמת סכנה, משום ששתי התרופות משפיעות על נוירוטרנסמיטורים (מוליכים עצביים) דומים, ולכן השילוב עלול לגרום לתסמונת הפרשת יתר של סרוטונין, שעשויה להיות אף קטלנית. לכן מציע להמנע, במידה האפשר. מתנצל. בברכה, ד"ר עמית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אובססיה גובל בסכיזופרניה- אבחון
    אני
    20/03/2019

שלום רק אני אשה מבוגרת .אובחנתי בגיל 30 אך בגיל 40 זה החמיר האוסידי .כעת איך אומרים הצרות בצרורות.ירדה לי השמיעה. ממש יש לי בדיקה.שאני לא שומעת מה קופאית פקידה או עובדת אחרת,אני שואלת את עצמי אולי אמרה משהו לא טוב.ואני מרבה לשאול.מה אמרת ומסבירה בלי בושה שהשמיעה לא טובה אצלי. האם האוסידי גובל בסכיזופרניה . בגלל שאני אומרת לעצמי אולי אמרו לי משהו לא טוב ,ואני לא שומעת טוב.ברוב המקרים תמיד פקיד או קופאי מתלונן אם יש כסף קטן וכו לכן זה מעורר בי עוד יותר מחשבה אולי פלטה משהו לא טוב.ואפילו שאנו לא מכירות אישית .האם זה סכיזופרניה ? מלב זה אין לי דמיונות רק אובססיות חזקות .תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• OCD וסכיזופרניה

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

שלום,
    אני מאוד מודה לך על השיתוף; נשמע שאת בחרדה. קשה לאדם לאבחן סכיזופרניה בעצמו, ולמרות שלא תיארת משהו שנשמע אופייני לסכיזופרניה, אני מאוד ממליץ לפנות לפסיכיאטר ולקבל אבחון מקצועי. אשמח לסייע, אם מעוניינת. בהצלחה, ד"ר עמית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פריזה תופעות לוואי- בירור
    חיים
    18/03/2019

שלום רב,
    אני בן 45 ונטלתי פלוטין באופן קבוע מאז 2014. לצערי בשל מחסור והפסקת הייצור של התרופה, נאלצתי לעבור לפריזמה במקום. אני נוטל אותה מזה כחודשיים ומתחיל לסבול מהתופעות הבאות: תחושת ״גירוי״ בשרירי הגפיים, עודף עירנות (למרות שאני נוטל רק בבוקר - 40 מ״ל) ושינה ״קלה״, תחושות ״נימול״ בזרועות מפעם לפעם. כמעט ולא סבלתי מהתופעות האלו כשלקחתי את הפלוטין.
    לפני שעברתי לפוטין לקחתי ריסטל במשך הרבה מאוד שנים, ובשל השמנה עברתי לפלוטין. מה אני יכול לעשות? להרגעה אני לוקח רבע וואבן אבל זה לא תמיד עוזר.
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי במעבר מפלוטין לפריזמה

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

שלום חיים,
    אכן לפעמים יש הבדלים קלים בין חברות התרופות. אם פריזמה לא עושה לך טוב, אולי אפשר לנסות חברה אחרת, חוץ מפלוטין, לפני החלפה לתרופה אחרת. מעבר לכך קשה לי לייעץ לך מבלי להפגש - זה באמת עשוי לדרוש קצת ניסוי וטעיה. בברכה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ וחרדות בעקבות ברינטליקס
    רונוש
    24/02/2019

חרדות ולחץ
    רונוש24/02/19 20:51
    הי,
    בת 35 נשואה פלוס 3.
    תודה לאל הכל בסדר בחיי בית זוגיות ילדים עבודה... מאז ילדותי הייתי חרדתית ופרפקציוניסטית ברמה נסבלת.
    בשנים האחרונות לאור עומסי היום יום והלחצים - עסק של הבעל, תביעה משפטית פרפקציוניזם שכל הבית והילדים יהיו מתוקתקים, החל לחץ בדמות פסוריאזיס קל, דפיקות לב מואצות, קשיי נשימה, תחושת חנק בגרון ועוד.
    פניתי לפסיכיאטר שנתן לי ציפרלקס 10 מג בשילוב קלונקס 0.5. לאחר חודש חשתי שיפור אבל הציפרלקס דיכא לי חשק מיני, נלחצתי ועברתי למירו. המירו גם במינון נמוך גרם לעיפות והשמנה. החלטתי להפסיק ולנסות להתמודד לבד אך מסתבר שהתת מודע שלי חזק יותר ולמרות שאני לכאורה לא חשה לחץ או חרדה אז יש לי תופעות של קושי בנשימה, מכבש על הלב ומועקה, מעין גולה בגרון (בדיקת אאג תקינה)
    מה שעוזר לי מידי פעם זה לוריוון אחת לכמה ימים. הרופאה רשמה לי כדורים חדשים בשם ברינטליקס 10 מג... לא ראיתי הרבה אינפורמציה עליהם באינטרנט.
    אשמח לעזרתכם האם יש להם תופעות לוואי של השמנה? דיכוי חשק מיני? התמכרות?
    אני מאוד חוששת שמא אצטרך כל החיים לקחץ כדורים אלו וסהכ אני אדם נורמטיבי ושמח שאוהב את החיים...
    אני נוטלת אותם כשבוע בשילוב קלונקס חצי כדור של 0.5 בבוקר וחצי בערב. מאז הברינטלקס אני חשה החמרה בתחושת הלחץ והמחנק וגם בחילות נסבלות. האם זה הסתגלות לתרופה? הקלונקס מאזן מעט את התופעות... עד מתי להערכתך להמשיך עימה עם תופעות אתו?
    לעזרתכם אודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי ברינטליקס

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

רונוש היקרה,
    תודה על פנייתך. אני חושב שהיטיבת לתאר את עיקר המצוקות של מטופלים ומטפלים כאחד במקצועי - תופעות לוואי של הטיפול התרופתי. תופעות הלוואי של צירפקלס ומירו שתיארת - אכן מוכרות. ברינטליקס עובדת במנגנון דומה, ולכן למרות שיש לצפות לפרופיל תופעות לוואי שאינו שונה מהותית, יש עדויות ראשוניות לפיהן יתכן והטיפול מוביל לפחות השמנה ועייפות מאשר מירו, ולפחות דיכוי חשק מיני מאשר ציפרלקס, אם כי מכיוון שמדובר בתרופה חדשה, אנחנו עדיין לא יודעים מספיק. אכן, בשבועות הראשונים של הטיפול מקובל לחוש החמרה בתסמינים חרדתיים, שחולפים. אני מקווה שעד עתה - התסמינים כבר חלפו. ולגבי משך הטיפול - למרות שמפתיע, במקרים רבים לאחר כשנה אפשר להתחיל להוריד במינון, ולבסוף להפסיק הטיפול; כנראה כי המוח "לומד" להיות יותר גרוע. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות וכאבים בחזה- התייעצות

רונוש
    15/03/2019

בינתיים הפסקתי כבר עם הברינטליקס, עשה לי חרדות ברמת תחושה של התקף לב.
    לעת עתה אני עם קלונקס 0.5 חצי כדור בבוקר ולסירוגין בערב. הרופא אנר שמינון כזה לא ממכר, שאנסה תקופה ואז נחליט איך להמשיך.
    אם חלילה תופעות החרדה הלחץ בחזה ותחושת המחנק יחזרו, על איזה כדור אתה ממחיץ שלא משמין, מדכא מינית ועושה טוב את העבודה?
    אני ממש מנסה לעבודעל עצמי ולפתח טכניקות הרגעה, התחלתי קואצ'ינג הכל בשאיפה להמנע מכדורים.
    האם לדעתך חצי כדור קלונקס של 0.5 עד כדור ביום זה בסדר?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה על נוגד דכאון

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

שלום רונוש,
    לצערי לכל הכדורים נוגדי הדכאון תופעות לוואי - אם היה אחד שלא עושה אף אחת מאלה שפירטת, לא היה שום קיום לכל האחרות. זאת אכן בעיה; כך שלצערי אין לי המלצה גורפת, צריך להבין בדיוק עם מה את מוכנה לחיות ועם מה לא... קלונקס אכן ממכר, ועדיף לא להיות במצב שנוטלים כל יום; פסיכותרפיה והרגעה זה בהחלט מצויין, אבל צריך למצוא משהו שעובד עבורך. אם רוצה - אשמח לייעץ אישית, לצערי אין לי כאמור פתרון גנרי. בברכה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לוסטרל- טשטוש ראייה מרחוק
    דליה
    17/02/2019

שלום, התחלתי טיפול בלוסטרל לטיפול בהתקפי חרדה. נטלתי 1/2 כדור של 50 מ"ג. תופעות הלוואי ישנוניות, סחרחורת ושמתי לב שהראייה מרחוק קצת מטושטשת. למשל קריאת תרגום מהטלוויזיה. האם טשטוש הראייה זו תופעה שתחלוף? האם להחליף כדור? בעלון התרופות רשום שבמקרה של ראייה מטושטשת יש לפנות לרופא. נא עזרתכם בהקדם. המון תודה, דליה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טשטוש ראיה תחת לוסטרל

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

שלום דליה,
    תודה על פנייתך, התנצלותי על משך הזמן עד למענה, ומקווה שהנושא נבדק. אם רלוונטי, מדובר בתופעת לוואי לא נפוצה אבל מוכרת; ישנה התרגלות מסויימת, אבל יתכן והבעיה תמשיך, ויהיה צורך בהחלפת תרופה. לוסטרל הוא טיפול מצויין להתקפי חרדה, ואני מקווה שתמצאי לבסוף מה שיתן לך מזור. בברכה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לוסטרל- טשטוש ראייה מרחוק

דליה
    15/03/2019

תודה לך על תשובתך. החלפתי מאז תרופה לציפרלקס. סהכ התופעות יותר קלות וישנה הקלה למעט לחץ שאני חשה בלסתות. התחלתי כדור שלם של 10 מג לפני יומיים. האם לחץ בלסת ווקליקים משונים זו תופעה שתחלוף? מיואשת מהמחשבה להחליף שוב כדור... המון תודה לך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ בלסתות בתחילת ציפרלקס

ד"ר בן עמית
    30/03/2019

שלום דליה,
    מתנצל על התשובה המאוחרת; אני מניח שכעת את יודעת אם זה חלף או לא. בעקרון בתחילת טיפול יש החמרה במתח ובחרדה, ולכן יש תקווה שזה יחלוף... אשמח לשמוע אם אכן חל שיפור. בברכה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אובססיה גובל בסכיזופרניה- בירור
    אני
    30/03/2019

שלום רק אני אשה מבוגרת .אובחנתי בגיל 30 אך בגיל 40 זה החמיר האוסידי .כעת איך אומרים הצרות בצרורות.ירדה לי השמיעה. ממש יש לי בדיקה.שאני לא שומעת מה קופאית פקידה או עובדת אחרת,אני שואלת את עצמי אולי אמרה משהו לא טוב.ואני מרבה לשאול.מה אמרת ומסבירה בלי בושה שהשמיעה לא טובה אצלי. האם האוסידי גובל בסכיזופרניה . בגלל שאני אומרת לעצמי אולי אמרו לי משהו לא טוב ,ואני לא שומעת טוב.ברוב המקרים תמיד פקיד או קופאי מתלונן אם יש כסף קטן וכו לכן זה מעורר בי עוד יותר מחשבה אולי פלטה משהו לא טוב.ואפילו שאנו לא מכירות אישית .האם זה סכיזופרניה ? מלב זה אין לי דמיונות רק אובססיות חזקות .תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה דר שאלה דר
    אני
    30/03/2019

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• על תרופות פסיכאטריות ועוד
    אייל
    28/12/2018

שלום לדר יקר !!
    נוטל בין היתר תרופה בשם לפונקס שעוזרת לי עם הקטע של החרדות אך יש לי איתה הרבה בעיות של ת לוואאיי כמו עצירות חזקה עייפות וכבידות . .
    מה עליי לעשות .
    שאלה נוספת !! מה ההבדל בין קלונקס ולוריוון ..
    תודה על תגובתך.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה יי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי לפונקס

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

אייל היקר,
    תודה על פנייתך. לפונקס היא אכן תרופה מצויינת ומומלצת, ואני מציע לשוחח על תופעות הלוואי עם הרופא המטפל. עצירות עשויה להיות לא נעימה, ובמקרים קיצוניים - אף מסוכנת, ויש לפנות לרופא כדי להסדיר את היציאות ע"י תזונה, פעילות, שתיה מרובה ובמידת הצורך - משלשלים. את העייפות אפשר לשפר ע"י חלוקת הטיפול לכמה מנות במשך היום, ו"פטנטים" נוספים - כל עוד נעשה בתיאום עם הרופא.
    באשר לקלונקס ולוריבן - מאוד דומות; לוריבן "מחזיק" כמה שעות פחות.
    בהצלחה, ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מינוני תרופות - התייעצות חשובה

אייל
    29/03/2019

שלום רב !!
    ותודה על תגובתך ..
    שאלה עד איזה מינונים של קלונקס אני יכול להגיע ביום?
    נוטל 600 מ"ג לפונקס .
    רופא אליו נפגשתי לחוות דעת הפנה אותי לבדיקת רמת לפונקס בדם .
    מה אתה יכול לספר לי על זה ולמה צריכים זה ?
    תודה רבה לך ושבת שלום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כל הזמן בבעיה לא יכול
    מישהו
    29/03/2019

הכל קשה לי אני בן 27 מעולם לא עבדתי חודש אחד בחיים או שמפטרים או אני מתפטר פתאום נותנים ביקורת על העבודה או נותנים לי צעקה אחת ואני הולך אני כל החיים הולך ברחוב חושב מסתכלים קשה לי להסתכל בעיניים אפילו נהיה לי עיגול כזה קטן בעפעפיים ..יש לי בעיות ריכוז גם בעבודה ובכללי אני תמיד מרגיש סובל עצבני מבפנים יש לי מחשבות כאילו רוצים לעשות לי משהו וכאלה לפעמים ..ואני לא מקבל ביטוח לאומי או משהו ולא יודע מה יהיה איתי איזה עתיד יהיה לי ואני כבר בעתיד בן 27 לא יודע אם כדאי להתאשפז או משהו ..בעבר ניסיתי בגיל 17 לפני 10 שנים ציפרלקס ופרוזק ובצבא פבוקסיל ..שגם שם לא הסתגלתי אני תמיד בהרגשה שאני לא מוצא את עצמי משתגע כזה כל יום אצלי זה דכאון כל החיים מגיל קטן יום יום אני סובל מדכאון זה בחיים לא עבר לי תמיד ממורמר ולא יודע מה לעשות ומאיפה להתחיל אשמח לעזרה דחוף

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה