פורום כאב - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד"ר אלון מרגלית
ד"ר אלון מרגלית
053-4877810
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אלון מרגלית
053-4877810 ללא פרסום בפורום

• כאבים בגב לאחר ארוחה כבדה
    דניאל
    07/07/2019

שלום ד"ר מרגלית,
    יש לי תופעה משונה של כאבים בגב אחרי שאני אוכל ארוחה כבדה. למה זה נגרם? יש דרך למנוע את זה או להעביר את הכאב בלי משככי כאבים?

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אלון מרגלית - 053-4877810

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבים פוסט הרפטיים- בירור
    איריס
    03/07/2019

האם ישנה דרך להקל על כאבים פוסט הרפטיים עזים שנמשכים כבר למעלה משנתיים מאדם מעל גיל 80. לא טיפול בכדורים קונבנציונליים כמו טרמדקס או כדורים לאפילפסיה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים חדים בחלק העליון של הירך
    אור
    30/06/2019

היי ד"ר מרגלית,
    אני בן 26.
    היום הופיעו לי לפתע כאבים חדים בחלק העליון של הירך השמאלי, סמוך לאזור החיבור בין הירך לאגן.
    חשוב לציין כי לא עשיתי שום פעילות גופנית או תנועה חריגה שיכלו לגרום לכאב.
    מה זה יכול להיות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב שהולך וחוזר באזור העקב
    אופיר
    26/06/2019

שלום ד"ר מרגלית,
    אני סובל מכאב שהולך וחוזר באזור העקב.
    הלכתי לבדיקות שונות כולל צילומים של האזור ולא מצאו שום ממצא לכאב.
    מה זה יכול להיות?
    למה זה חוזר כל הזמן, אם הכל תקין בבדיקות?
    ואיך ניתן לטפל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחפש הסבר מדעי למצב רפואי שאולי עדיין אינו מוכר
    אבירם
    16/06/2019

בגיל 14, בעקבות כאבים ונפיחות באמה שמאלית, התגלו אצלי מספר סיבי מתכת ממקור לא ידוע. הסיבים קצרים (כ-1 ס"מ), ומכופפים. הסיבים שם עד היום (ונראים היטב בצילום רנטגן) ולא הוצאו כדי למנוע סיבוכים מיותרים.
    לא ידוע כיצד הסיבים הגיעו לגוף או נוצרו בתוכו.

עם או בלי קשר - בשנים שלאחר מכן, התחלתי לסבול מתופעות של כאבים נוירופתיים בעיקר בצד השמאלי של הגוף, הכוללים חולשת ודלדול שרירים, נימול בגפי שמאל, כאבי שיניים, כאבים במפשעה ובמערכת העיכול.
    כל הבדיקות הקונבציונליות (MRI, EMG, מיפוי עצמות, קולונסקופיה, צילומי שיניים) לא העלו ממצאים שמסוגלים להסביר את עוצמת הכאבים או את מקורם.
    כאמור, לא ידוע אם קיים קשר כלשהו לסיבי המתכת שהתגלו ביד שמאל.

כאבים אלה, בעלי עוצמה סטטית גבוהה, מפריעים לשינה תקינה ומתפשטים בהדרגה (במשך כ-20 שנה) למערכות נוספות בגוף.
    היום אני מוכר כנכה מטעם ביטוח לאומי, נמצא בתת משקל (48 ק"ג, 172 ס"מ - למרות תזונה תקינה). דיאטן טוען שאולי קיים חוסר איזון כימי כלשהו בגוף.

אושפזתי השנה לתקופה של חודשיים בבית חולים שיקומי (רעות), אך לא נקבעה חד משמעית הבעיה ממנה אני סובל.
    כמו כן, תרופות להקלת כאבים שקיבלתי עד היום (למשל אופייאטים) לא עזרו ברובם וחלקם אף גרמו לתופעות לוואי קשות. עברתי רופאים מומחים, מנתחים ומנהלי בתי חולים, מומחי כאב ולמרות זאת אף אחד לא הצליח לתת שם או פתרון לבעיה.

אחרי שנים של התעלמות מצד רופאים והאשמת מצב נפשי בכאבים הקשים, סוף סוף מצבי הרפואי מוכר במערכת הבריאות אך עדיין ללא פתרון או תשובות חד משמעיות. נשלל CRPS ופיברומיאלגיה.

מה אני מחפש?
    מישהו מקצועי שיהיה מעוניין לבצע מחקר על בעיה רפואית שאולי לא מוכרת עדיין, ובדרך יתן לי תשובות ואולי גם שם למצב הרפואי. תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב קבוע בצד שמאל של הבטן
    נועה
    03/06/2019

שלום,
    אני בת 38, בריאה בדרך כלל, ולפני 9 חודשים היה לי וירוס בטן ושגרם לי כאב בשני צידי הבטן. הרופאה אמרה שהמעיים באובר פעילות ושיעבור לבד תוך מספר ימים.
    העניין הוא שמאז נותר לי כאב קבוע בצד שמאל (לפי המיקום, ככל הנראה מהמעי) עשיתי אולטרסאונד, בדיקות דם, ובדיקות צואה והכל יצא תקין, אבל הכאב נשאר.
    מדובר בסוג של כאב עמום, יותר מטרד מאשר כאב. לא מדובר בעוויתות, אלא בתחושה של איזור רגיש, אולי אפילו מתוח. כשאני מכניסה את הבטן פנימה אני מרגישה את איזור הכאב בצור ברורה. הרבה פעמים אחרי שחרור של גזים יש לי הקלה.
    השאלה שלי היא (בהנחה שאכן הכאב מהמעי כמו שגם הרופאה חושבת), מה יכול לגרום לאיזור ספציפי במעי לכאוב בצורה כזו? ולמה לאורך זמן?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי פנטום- האם יש תקווה ?
    עופר
    28/05/2019

כפי שהבנתם אני סובל מכאבי פנטום :( .
    תאונה דרכיםה ונפגעתי בבריכאל פלקסוס. יד שמאל משותקת. הבעיה כאבי פנטום איומים. שריפה נוראית !.
    אני כבר רץ ומטופל במרפאות כאב בארץ. ניסיתי גם דברים בחו"ל.
    האם מישהו מכיר מישהו ששיטה מסוימת/תרופה/ניתוח/טיפול/שמן/סקס עזרה לו להפחית את הכאב לרמה נסבלת תפקודית ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי פאנטום

אורנה יריב- מנכלי"ת פיזיוקליק- מאות פיזיותרפיסטים
    31/05/2019

יש פיזיותרפיסטים מומחים בכאבים ובמיוחד כאבים כרונים, כלומר אלו שנמשכים כבר שבועות ויותר.
    מאוד ממליצה לאחד מהם שמומחה בהדרכה איך להניח את היד, מה יכול להרגיע את הכאב, איזה תרגילים לעשות כדי לשפר את אספקת הדם ולהקל על תחושה השריפה, ועוד.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בטן תחתונה משמאל
    אמנון
    25/05/2019

סובל תקופה ממושכת בכאב בבטן תחתונה משמאל. מבדיקות גאסטרו, כירורגיה, אורולוגיה נמצאו אך ורק הממצאים הבאים שלדעת הרופאים לא מסבירים את הכאב: בקע קטן לא בולט במפשעה במקום נמוך מאזור הכאב, סעיפים (לא דלקתיים) בסיגמה בקולון. קיבלתי 3 פעמים זריקות במרפאת כאב לאזור הכאב אך רק הזריקה הראשונה עזרה למספר שבועות.
    האם יכול להיות שהכאב מוקרן מאזור עמוד השדרה ויש לפנות לאורתופד. האם יכול להיות שהבקע הנמוך מאזור הכאב מקרין?
    בנוסף, לאחר השתנה יש התגברות הכאב - לא ניתן הסבר מהאורולוג.מכל הרופאים לא קיבלתי הסבר לכאב. למי פונים?
    בתודה, אבי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שברים וקרעים בגב- בירור
    ישראל
    16/05/2019

שלום רב.
    נפלתי ונחתתי על קרש עומד שזה כמו לנחות על מסור.
    שברתי עצמות בית חזה 9,10,11 .קרע חלקי כתף+ נזק SLAP דרגה 3 + פגיעה לכל אורך עמוד השידרה +שבר באגן שלא אובחן+ קרעים מסביב למרפק אבל יש קרעים במקומות שונים שלא אובחנו כי הרופאים לא מוצאים את הידיים והרגליים מרוב הפגיעות וכשאני מבקש אולטרסאונד מהצוואר וכל הגב ושכחתי לציין שכמה ימנית שבורה ולא התאחתה אף אחד לא מפנה אותי. אני בודק עכשיו באופן פרטי כמה עולה אולטרסאונד לכל המקומות . פשוט בושה וחרפה כל מה שעברתי.
    לאחר הנפילה אורטופד כף יד אידיוט כשאמרתי לו שהמרפק שבור הוא אמר אין כלום ועשיתי MRI על חשבוני.
    הוא רשם חשד לרווח משני וכל אורטופד אחריו בקופה עשה העתק הדבק. מרוב הכאבים הייתי שמח להתאבד בתוך המרפאה יחד עם כל הכשלונות האלה וגרוע מכך.ביקרתי בכירורגיה תל השומר ובעודי בוכה מכאבים אני שומע את הכירורג מדבר בטלפון ואומר למישהי יש כאן מישהו שנוהם וכשאמרתי לו שמשהו תקוע בגב בעקבות השברים הוא אמר הכל תיקן וצחק כשאמרתי לו שיש קרעים בגב.
    יש לכם שאלה "הכאב מוציא אתכם מדעתם" .י

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סטנד צווארי הצרויות בעורקים
    מלי הררי
    13/05/2019

היי אני חולה במחלת טקיאסו ען הצרויות קשות בעורקי התרדמה עורק שמאל עם המטומה חסום לגמריי ועורק ימין עם הצרות 70% ולפני חצי שנה עברתי אירוע מוחי חולף הומלץ לי להכניס סטנד צווארי זה יתן זרימה טובה לא בטוח לטווח ארוך כולי חששות אשמח להמלצות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב ראש קל ועייפות קבועה
    אופק
    11/05/2019

שלום רב,
    יש לי עייפות קבועה (ובנוסף כאבי ראש חלשים קבועים באיזור החלק הפנימי של הגבות) מהרגע שאני קם בבוקר ועד הרגע שאני הולך לישון במשך שנים. ניסיתי היפנוזה וביופידבק לאחר שרופא במרפאת כאב טען שמדובר בכאב ראש מתחי. בדיקת b12 הראתה תוצאה מאוד נמוכה ולאחר שלושה חודשים של כדורים תוצאה תקינה (הרופא אמר להפסיק וטוען שהבדיקה הראשונה לא הייתה נכונה כי אין הכדורים עלייה כה דרמטית בשלושה חודשים). העייפות/כאב פוגעים באיכות חיי ביכולת להתרכז וללמוד.
    מה ניתן לעשות? האם לבדוק שוב b12? חקרתי את כל האינטרנט ואני מחפש כיוונים חדשים.
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מרפאת כאב יעילה לבעיות עור
    רפי
    06/05/2019

שלום רב מזה מס חודשים סובל מדלקת עור ממגע לפעמים יש תחושת גירוי או צריבה בכפות היד.אמנם מורח קרם לחות ליובש ביד.האם מומלץ פנייה למרפאת כאב ??

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מרחתי משחת פרורטו גליבונל ןקבלתי חולשה בגוף האם מרילה
    קלרה
    30/04/2019

שלום מרחתי משחת פרוקטו גליבונל וקודם לידוקאין ולקחתי רבע לוריבן וקבלתי חולשה בגוף יתכן שהצרוף גורם לחולשה ולאלרגיה ולתחושת אלו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טעויות באבחנה הכאבים המתמשכים בגב
    קלימיאן בני
    25/04/2019

מזה 10 שנים אני סובל מכאבי גב תחתון ולאורך עמוד השדרה טופלתי ע"י 8 רופאים , עברתי צילומים והדמיות כדורים ומשחות , פיזיותרפיה, זריקות , טיפולים אלטרנטיביים , זריקות תחת שקוף .
    רופא אחד המליץ ניתוח כפתרון ולבסוף פרופסור קבע כי הכאבים מעמוד השדרה הם אינם מהמקור הזה אלא ממפרק הירך .
    איך ייתכן כל הרבה טועים .
    לא בושה להגיד אני לא יודע .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דולוקסטין 30 לכאב ומחשבות
    עדי
    25/04/2019

רופאת המשפחה נתנה לי לקחת ל 30 יום דולוקסיטן 30 בגלל עודף מחשבות והתעסקות עודפת ומחשבות שלא מפסיקות על בעיות הגב שיש לי וגם לכאבים.
    מתי לקחת?
    היום אני לוקח בערב וזה רק כדור שני (פוחד מהתופעות לוואי )במהלך היום אני נוהג ועובד פיזי.
    בבוקר שאני קם יש לי שלשולים (כתוב דבקה על עצירות), תחושה שכל פעם שאני מפהק יש הרגשה מוזרה שבא להקיא ועייפות.
    זה תקין?
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה