פורום מחלות המעי הגס - יש לך שאלה?

פורום מחלות המעי הגס או פורום סרטן המעי הגס יעסוק בניתוחים למחלת סרטן המעי הגס או במחלות המעי הגס. כאן תקבלו מענה ומידע אודות המעי הגס, רקטום, גידול ממאיר, קרוהן, קוליטיס, פוליפים, קולונסקופיה, מחלת מעי דלקתית, סרטן במעי ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר נתן גלוק
ד"ר עופר פורים
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דחוף-שלשול צואה שלטרה
    יעל
    06/04/2018

שלום
    ביום רביעי בערב/לילה (לפני יומיים) הקאות ושלשולים. לחא סימפטומים נוספים. השלשול האחרון בחמישי לפנות בוקר היה בצבע שחור. אתמול לא היו יציאות בכלל. היום צואה רכה, לא שלשול אך עדיין בצבע שחור. אין הקאות . האם צריכה לדאוג / לנסוע לבית חולים בגלל צבע הצואה או להמתין עוד יום / יומיים לראות אם יש שינוי? מעבר לזה
    מרגישה בסדר
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלשול שחור

ד''ר נתן גלוק
    12/04/2018

שלשול שחור לעתים מבטא דימום ממערכת העיכול. גשי לרופא להבדק ולבצע ספירת דם.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלשלולים ללא סמפטומים נוספים
    סטודנט
    31/03/2018

שלום, קראתי על מחלות קרוהן וקוליטיס כיבית, והבנתי שאחד התסמינים הוא שלשול. אכן, בשנים האחרונות(ביחוד 5 שנים, אך גם לפני זה היו לי תופעות דומות) אני רואה נטייה ליציאות רכות, אך מצאתי קשר בין שתיית קפה, אכילת בננות, ואולי מוצרים מתוקים בכמויות גדולות. מצד שני, אורז, במיוחד הסוג הלבן, מאד מקל עליי. אין לי ירידה במשקל, א כי גם קשה לי לעלות(מנסה לעלות מסת שריר, אבל תיאבון חזק אף פעם לא היה לי..). די נדיר שיש לי כאבי בטן, ואם כן, לרב זה קשור בגזים.
    האם זה דומה לאחת מהמחלות, או אולי איזה פוליפ במעי(לסבתא שלי בגיל 50+ היה סרטן מעי, ולילדיה נמצאו פוליפים שפירים בודדים בגילאי 60+).
    בן 36, ללא מחלות רקע. בדיקות דם תקינות, חוץ מבילירובין קצת גבוה מדי פעם.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלשול

ד''ר נתן גלוק
    12/04/2018

דורש ביקור מרפאה מסודר אצל רופא גסטרו, למרות שעל פניו לא נשמע מחשיד.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סטומה גדולה, האם יש שקיות גדולות לקוטר בסיס קטן יותר?
    טליה
    03/04/2018

שלום, אני כותבת בשם אמי שבעיקבות בדיקת קולונוסקופיה נוצר נקב ומיד עברה ניתוח להוצאת הסטומה במעי הגס העליון
    הסטומה עצמה מאוד גדולה וכבדה
    אנחנו עדיין מנסים להתרגל.. שאלתי היא: קוטר הבסיס של הסטומה הוא 70 אך השקית שלה עבור אמי קטנה... הגודל הבא הוא 100 וזה גדול מדי, בפורום ראיתי שמישהו כתב שיש שקיות לילה גדולות יותר בכדי שלא יצטרכו לרוץ לרוקן באמצע הלילה, אחיות סטומה לא מציעות זאת, האם יש דבר כזה?
    שאלה שניה : למי פונים בכדי שיבדקו את הסטומה, לכירורג? או רופא לדרכי עיכול ?
    תודה
    טליה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סטומה

ד''ר נתן גלוק
    12/04/2018

לא מכיר גודל שקיות. אחיות הסטומה הן המתמצאות.
    בדיקת רופא- כירורג.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יציאות רכות,כאבים בבטן העליונה
    ארטיום
    10/04/2018

שלום,בן 26 בשנה האחרונה סובל מכאבים ברום הבטן,ויציאות רכות/שלשולים בתדירות משתנה,לפני מספר חודשים הייתה פנייה לרופא משפחה,ששלח אותי לבדיקות דם ותרבית צואה.בבדיקות לא נמצא דבר וניתן טיפול של:CIPRODEX KALBETEN FORTE CPL 524MG mg 500 למשך 10 ימי,לאחר הטיפול הפסיק הכאב והיציאות חזרו לסידרם,למשך זמן קצר מאד.
    לאחר פנייה נוספת לרופא משפחה:נשלחתי לתבחין נשיפה מחשש להימצאות של החיידק אליקובקטר פלורי בכיבה.(הבדיקה רק עד כמה חודשים)
    השאלה שלי היא:האם יש מה לעשות עם הכאב עד הבדיקה,או האם אליי לדרוש מהרופא משפחה הפנייה לרופא גסטרולוג להתייעצות נוספת?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאב

ד''ר נתן גלוק
    12/04/2018

הטיפול בחיידק אם קיים עשוי לעזור. אם לא, בקש הפניה לרופא גסטרו.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקת קולונוסוקופיה עם דום נשימה
    בני
    27/02/2018

שלום
    אני אמור לעבור בדיקת קולונוסקופיה ואני סובל מדום נשימה וישן עם מכשיר סיפאפ בלילה.
    נאמר לי שאני צריך לעבור את הבדיקה בהרדמה כללית.
    מה הסיבה להרדמה כללית? האם אין אפשרות להסתפק בטשטוש?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דום נשימה

ד''ר נתן גלוק
    30/03/2018

זה לא הרדמה כללית אלא שיהיה נוכח מרדים במידה ויהיו סיבוכי נשימה. הבדיקה תיעשה בטשטוש

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תחושה של עלפון וכאבים עזים בזמן יציאות
    אנו
    10/03/2018

בת 29.כבר מספר שנים בכל פעם שיש לי שלשולים.אני מרגישה תחושה של עלפון נעשה לי חם מדי ואז קר וכאבי בטן עזים שקשה לסבול.לעיתים גם כפות הידיים נתפסות.זה ככה בכל פעם ספיציפית שיש לי יציאה רכה.בעת עצירות זה לא קורה.
    מה זה יכול להיות? האם אולי מדובר בהתקף חרדה או משהו אחר גופני?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חולשה

ד''ר נתן גלוק
    30/03/2018

יכול להיות חרדה אך לעתים כשיש הרבה יציאות יש תגובה עצבית של ירידה בלחץ הדם וזרימת דם למח ותחושת עלפון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פיקולקס בהכנה לבדיקת קולונוסקופי
    HAROSENET
    13/03/2018

שלום רב
    דודתי בת 81 זומנה לבדיקת קולונוסקופי.
    נאמר לה שאחרי גיל 80 אסור להשתמש בפיקולקס וניתן לה מרוקן.
    אבקש לדעת מה הסיבה.
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פיקוסלקס

ד''ר נתן גלוק
    30/03/2018

חשש מבעית כליה ועודף בפוספט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבים בבטן התחתונה בצד שמאל
    שי
    17/03/2018

היי אני בת 25 בריאה. בימים האחרונים יש לי כאב בבטן התחתונה בצד שמאל שמתבטא בעיקר כשאני בשירותים וכשמופעל לחץ על האזור. יש יציאות אבל אני צריכה מאוד להתאמץ בשביל זה. האם זה גזים?
    חשוב לציין לא כואב לי חוץ מכאשר מופעל לחץ וזה לא מפריע להתנהלות שלי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבים

ד''ר נתן גלוק
    30/03/2018

נסי לשתות הרבה ולעשות פעילות גופנית. לאכול מספיק סיבים על מנת למנוע עצירות. ככל הנראה זה גאזים וישתחרר עם ריכוך הצואה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דימום רקטלי רקטוסקופיה עם הכנה
    שחר
    22/03/2018

יש לי תור לבדיקה(עקב אי נוחות ודימום לפעמים). קיבלתי הכנה עם איזי גו אנמה. בהוראות של התכשיר ראיתי שרשום שאין להשתמש בתכשיר במקרה של דימום רקטלי. האם תמיד אסור??
    ועוד שאלה- בעוד חודש יש לי תור לקולונסקופיה. האם זה לא בדיקה כפולה?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דימום

ד''ר נתן גלוק
    30/03/2018

אפשר בעדינות לעשות חוקן
    לא בדיוק בדיקה כפולה כי גם הפרוקטלוג צריך לראות את אזור הרקטום. הקולונוסקפיה זה לראות דברים עמוקים יותר אם ישנם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סובלת מכאבי בטן איומים
    פיונקלה
    29/03/2018

שלום רב.
    מזה כשנה וחצי אני סובלת מהתקפים של כאבי בטן משתקים. זה נע בין כאבים דוקרים וחדים לכאבים עמומים.
    לעיתים מלווה בשלשול, לעיתים בעצירות.
    בכל מקרה- ישנו שינוי בצואה. היא הרבה יותר רירית והתחושה בבטן היא של מלאות תמידית ונפיחות.
    עליתי הרבה מאוד במשקל השנה- כ- 10 ק"ג.
    אני עייפה מאוד ומוצאת דחף רב לפחמימות.
    לאחרונה ישנם כאבים בחגורת הגב התחתון.

אושפזתי פעמיים וביצעו לי בדיקות. הכל יצא תקין, כולל CT וגם MRI. כולל אולטרה סאונד בטן וכליות. ללא כל בעיות גניקולוגיות.

אני סובלת מאוד מכאבים בבטן.ואובדת עצות.
    מה זה יכול להיות?
    אילו בדיקות עלי לבצע?

לא מסוגלת להמשיך לחיות עם הכאבים הללו יותר....

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאב בטן

ד''ר נתן גלוק
    30/03/2018

נשמע כמו מקרה קשה של מעי רגיז- הפרעה תפקודית הגורמת לכאבים ושינויים ביציאות.
    מציע לך לגשת למרפאת מעי רגיז במכון גסטרו של אחד מבתי החולים הגדולים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי שרירים אנמיה וחוסר תאבון
    ניצן
    27/03/2018

אמי מתלוננת על חוסר תאבון, חולשה ותשישות עד כדי חוסר תפקוד וכאבי שרירים בכל הגוף. בבדיקת דם אכן נמצאו רמות נמוכות מאוד של המוגלובין אך נורמליות של fe. היא סובלת גם מסכרת סוג 2 ומטופלת בכדורים משני סוגים, בת 68. התחילה לקחת כדורי ברזל אך אני חוששת וחרדה שאיבוד הברזל הוא רק סימפטום אחד ולא הגורם (חוששת שאולי מחלה קשה יותר קיימת והיא שגורמת לכמה התסמינים). אלו בדיקות עליה לעשות כדי לאבחן יותר לעומק את מצבה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי שרירים

ד''ר עופר פורים
    29/03/2018

אכן לדעתי ישי מקום לבירור מעמיק וביצוע של קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה בהקדם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעית יציאות ועצירות לאחרונה
    עטיה
    13/03/2018

שלום
    יש לי מזה חצי שנה בעיה ביציאות, עצירות מוזרה כזאת וצואה דקה לפעמים. לפני זה היה איזה דימום יחד עם היציאות לתקופה של חודש. לקחתי נרות נגד טחורים לאחר המלצת רופא.
    העצירות נהייתה קשה יותר, והיה צורך להתאמץ. עברתי קולונוסקופיה והתוצאות היו שיש טחורים גדושים.
    המשכתי טיפול עם נרות, בנוסף הומלץ לי לעבור ניתוח. כמה הניתוח נחוץ, וכמה הוא יכול להחזיר את המצב לקדמותו.

חשוב לציין כי כעת אין דימום בכלל, ואני לא מרגיש כאבים.

אני בן 31, יושב מלא שעות מול מחשב בעבודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן 31

ד''ר עופר פורים
    29/03/2018

שלום אתה צריך לפנות לכירורג שמתמחה בבעיה זו ההתמחות נקראת פרוקטולוגיה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צד שמאל עליון כאבים
    אור
    09/03/2018

בוקר טוב
    בת 42 ללא רקע של סרטן המעי.
    סובלת 4 חודשים מכאב בטן עליונה צד שמאל מלווה לעיתים בדיקה טיפה מתחת לשד שמאל.
    הכאב השמאלי לעיתים גם במותן שמאל.
    יציאות רכות לפעמים צואה כהה.
    אין תכיפות בשתן.
    הכאב מעיר בלילה. מלווה בבחילות.
    כצה ימים עם חולשה המוגלובין 12.2 שאר בדיקות דם תקינות.
    עם חולשה בשרירים מזה 4 ימים לאחר קבלת וסת ודימומים כבדים לא נמצאה בעיה גניקולוגית.
    חוזרת לבטן-צילום בטן נעשה תקין.
    צילום איברים בכל איזור שמאל נעשה טחול תקין כליות תקינות כיס מרה טיפה מכווץ. רחם שרירני.
    מתוסכלת מאד!!מרגישה שיש בעיה זקוקה נואשות לפיתרון. כואב לי היתכן שזה פסיכוסומטי?קשה לי להאמין.
    אנא הפנה אותי לגורם הלוונטי לבדיקות שלדעתך עליי לעשות ואשמח לחוות דעת אם יש לך כל כיוון מה. הכאב מעיד?
    המון תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בת 42

ד''ר עופר פורים
    29/03/2018

שלום רב
    לצערי אין הפורום יכו לתת מענה הוא מכוון ליעוץ כללי ולא פרטני אנא פני לרופא המשפחה שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דחיפות באיתור גרורות מוקדם
    יוגב
    08/03/2018

שלום רב
    בשיחה עם האונקולוגית שלי היא ציינה ש"אין משמעות לזמן שבין איתור גרורות ע"י אמצעים כגון CT לבין ביטוי קליני של הגרורות אצל הפציינט..." (כלומר אין צורך ביותר מדי בדיקות - אם יהיה משהו ארגיש...).
    אציין כי אני בן 69 ולפני כ-8 שנים עברתי כריתה חלקית של המעי הגס+ הוצאת גרורה בכבד. עד כה אין לי תופעות המחשידות חזרת הגידול. אולם יש לי דרמטומיוזיטיס , שהיתה גם פרה-ניאופלסטית וגם עצמונית (MI2 חיובי}., והתפרצויות שלה גורמות לאי ודאות לגבי חזרת המחלה הגידולית. כמו כן הסמן CEA לא בלט גם בעת התפרצות הגידול
    האם יש בכל זאת משמעות לאיתור מוקדם יותר? האם יש בדיקות מומלצות?
    בתודה
    יוגב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איתור גרורות

ד''ר עופר פורים
    29/03/2018

שלום ישנן המלצות מפורטות לגבי מעקב לאחר חולה עם סרטן מעי גס במעקב ,בהתאם לשלב המחלה ומשך הזמן שחלף לאחר 8 שנים אין המלצה לבדיקת CT כרוטינה .אלא לבדיקות דם וקולונוסקופיה מדי מספר שנים
    האונקולוגית שלך אמורה להכיר את ההמלצות למעקב ולנהוג לפיהן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מוביפרפ או פיקו סלקס
    שולמית
    21/02/2018

שלום רב,
    מה ההבדל בין שני חומרי ההכנה מוביפרפ ופיקו סלקס.
    האם קל יותר לעשות את ההכנה עם פיקו סלקס.
    לא ראיתי תשובה לשאלה למטה.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה