פורום מחלות המעי הגס - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו רקטום, גידול ממאיר, קרוהן, קוליטיס, פוליפים, קולונסקופיה, מחלת מעי דלקתית, סרטן במעי, טיפול תרופתי ועוד

מנהל הפורום

ד``ר נתן גלוק
ד"ר נתן גלוק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר נתן גלוק ללא פרסום בפורום

• ייעוץ תזונה למניעת חסימת מעיים
    מיכל
    02/04/2021

היי ד" ר, לאמי נמצאה בקולונסוקפיה וגסטרוסקופיה שבוצעה שאת גדולה וארוכה וכמעט חוסמת בחלחולת כ8-9 ס"מ מן תעלה אנלית.
    מהתייעצות עם הרופא שם נאמר לה לאכול רק מרק צח עם עוף ודברי חלב על מנת שלא תיווצר חסימה במצב זה עד להמשך הבירורים הרפואיים. רציתי לשאול האם ישנם דברים נוספים שמותר לאכול? הבנו שירקות ופירות לא מומלצים בגלל הסיבים שבהם שעלולים לגרום לחסימה. נשמח לעזרתך

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ייעוץ תזונה למניעת חסימת מעיים

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תחושת שריפה במעי הגס ובפתח הסטומה
    טובה רשטיק
    16/03/2021

בעלי עם סטומה אחרי קולוסטומי כמעט 22 שנים. מזה שנה וחצי תחושת שריפה במעי כל הזמן.בעת ביצוע חוקן תחושת שריפה חזקה בעת הזרמת המים למעי. שריפה בפתח הסטומה כשהצואה יוצאת או יש גזים. נשמח להתיחסות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קולונוסקופיה האם היא כואבת לאחר זריקת הטישטוש
    שרית
    04/03/2021

שלום.אני צריכה לעבור בדיקת קולונוסקופיה בזמן הקרוב ואני מאוד חוששת ומפחדת.האם שאני מקבלת זריקת הרדמה זה גורם לי לא לישון ולא להרגיש כלום בעת הבדיקה? אודה על תשובתך המהירה אני ממש חוששת.

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר בדיקת קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה
    יוני לוי
    25/02/2021

היי, לפני 3 ימים עברתי בדיקה משולבת גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה ומאז יש לי כאב קל באזור פי הטבעת וכאב מטריד באזור הבטן עליונה/חזה אין לי חום אין לי דם והצואה רגילה לחלוטין האם יכול להיות שנוצר קרע במעי או שיכול להיות כי מדובר בתופעות לוואי ידועות של הבדיקות? תודה רבה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר קולונוסקפיה

ד''ר נתן גלוק
    25/02/2021

קרע במעי גורם לכאב בטן קשה ומאד לא סביר.
    אולי היה שפשוף קל באזור פי הטבעת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

יוני לוי
    25/02/2021

אז אני יכול לדעתך להיות רגוע כי לא מדובר בפגיעה במעי?
    הכאב הוא נסבל באזור בטן עליונה/חזה הצואה רגילה
    אין דם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרטן קיבה גרורתי - טיפול בעזרת Cyramza ו-Keytruda
    ירון
    22/02/2021

שלום רב,
    אשתי אובחנה לפני כמה חודשים בסרטן קיבה גרורתי. מטופלת בכימותרפיה ועברה גם ניתוח "הייפק" לפני חודשיים.

לפי הנתונים לאשתי צביעה חיובית ל PDL 1 (המשמעות, כי יש חלבון כזה שיכול אולי להגיש לאימונטרפיה כלומר תרופה ביולוגית).
    התרופות המוצעות לטיפול הן Cyramza ו-Keytruda (או דומות להן)
    אשמח לשמוע על אנשים או קרובים שיש להם ניסיון בתרופות אלו, האם זה עזר לכם? היו תופעות לוואי חריגות? שיפר סיכויי החלמה או תוחלת ועוד?

תודה,
    ירון

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבטן תחתונה ומתחת לצלעות
    ליאורה
    12/02/2021

היי,
    כבר כמעט שבועיים מרגישה כאבים קשים בבטן תחתונה (עם נטייה לצד ימין) אך באופן כללי מפוזר על כל הבטן(שהרבה פעמים חשה גם במתחת לצלעות).
    תחושת כבדות וכאב ,מרגישה ושומעת את קולות המעיים יותר מכרגיל ויש יציאות מרובות מבדרך כלל. הכאב הוא קשה מאוד ומונע תפקוד באופן כללי.
    בתחילה יצאה תוצאה חיובית לדלקת בדרכי השתן אך אחרי נטילת אנטיביוטיקה הדלקת נעלמה אבל הכאב המשיך.
    הייתי באשפוז יומיים בו טענו שכל בדיקות הדם והצואה יצאו תקינות( למעט הליקובקטור אך לטענתם אין לטפל בו כעת מכיוון שהתסמינים שהצגתי אינם קשורים אליו כלל) , עשו לי סיטי כליות למציאת אבנים בכליה (בלי חומר ניגוד) ויצא תקין (על הדרך אמרו שאין חשד לתוספתן) , ומצאו בעיקר בלוטת לימפה מוגדלת בגודל 9 ממ במפשעה הימנית וטענו שהכאב מגיע ממנה וצריך לחכות שיעבור, כבר שבוע אחר כך ואין שיפור, שום משכך כאבים לא עוזר והיאוש שלי גדול, אשמח לעזרה

הוספת תגובה

תמונה

• כתם קטן ואדום בצואה- האם מסוכן?
    אלה
    15/01/2021

היי, מה המשמעות של נקודה באדום לא בוהק שראיתי באמצע הצואה? האם יתכן שזה מרוטב עגבניות שאכלתי יום קודם? (יש לציין שבדיקת דם סמוי בצואה מלפני חודשיים יצאה שלילית).

הוספת תגובה

תמונה

• גסטרוסקופיה ודגימה מעבר ושט קיבה
    ניר
    03/08/2020

שלום דוקטור,
    ביצעתי את הבדיקה שבכותרת ובמהלכה נלקחה ביופסיה מלשוניות מעבר וושט קיבה. להלן תוצאת הביופסיה:
    Squamocolumnar mucosa showing chronic inflammation with foveolar hyperplasia.
    no goblet cells are seen
    אשמח להבין במה מדובר.
    האם יש בארט? צריך לקחת משהו לגלקת?
    תודה לייעוצך

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת שריפה חזקה במעי בסטומה
    אביחי
    29/06/2020

שלום רב.
    אני לאחר ניתוח APR לפני כ-10 שנים מטופל מאז ברמיקייד כל שמונה שבועות. עברתי כריתה נוספת של חלק מהמעי הדק. הגיעה הבוערת שלי כרגע היא תרגמת שריפה בקצה המעי שבסטומה.
    ולא זה לא נובע מדליפה או מגע בעור. כאשר אני נוגע בקצה המעי בסטומה תחושה חזקה של שריפה... ובכלל בזמנים מסוימים יש תחושה של שריפה מתמשכת מהמעי ואני לא מוצא את הדרך להרגיע זאת.
    תודה רבה
    אביחי

הוספת תגובה

תמונה

• באילו מקרים יש לבצע קולונסקופיה והאם היא מחייבת כשאין כאבים?
    אורלנדו בלום
    22/06/2020

היי.
    יש לי עצירויות מספר שנים (יותר מ-8)
    מקפיד על תזונה לא כבדה, עשירה בירקות ובפירות.
    בעבר הייתה פיסורה פעמיים, טופלה עם משחה והחלימה יפה.
    מאז עדיין עצירויות אך ללא שום כאבים כי נוטל NORMALAX בקביעות ליציאות רכות.
    האם עדיין יש צורך לבצע קולונסקופיה?

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות במערכת העיכול - מה יכול להסביר אי עיכול של מאכלים?
    דיאנה
    22/06/2020

שלום רב.
    בעלת עצירות יותר מ-6 שנים, מטופלת בנורמלקס, טחור אחד, ללא בעיות נוספות.
    לאחרונה סובלת מכאבי בטן בבקרים, גזים ושלשול - במשך כל שבוע שעבר.
    שלושה ימים אחרונים יציאות רגילות, לא עצירות ולא שלשול, אך פעמיים ראיתי מאכלים שלא עוכלו באסלה, כמעט בשלמותם (פעם ראשונה אבטיח, פעם שניה ברוקולי).
    בוודאות נגסתי במאכלים, אכלתי באיטיות ובצורה מבוקרת.
    כיצד זה ייתכן?
    האם חסרים לי אנזימי עיכול מסוימים?
    מה זה אומר?

תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• יציאות מרובות וכאב בטן עליונה מרכז/ ימין
    מייק בן 47
    21/06/2020

שלום,
    כשנתיים כאב בטן מתחת לצלעות ימין. לך פעמים רגוע לחלוטין, לפעמים כואב כמו עיוות/ שורף. לפעמים שאני יושב עם הגוף נוטה הצידה אני צריך לשנות תנוחה על מנת להקל את הכאב. לפני שנתיים עברתי קולונוסקופיה תקינה.
    לפני שנתיים עברתי גסטרוסקופיה בה היה כיב בתריסריון עם h pylory. לקחתי טיפול ובדיקת משיפה הייתה תקינה. כמו כן היה תאי בארט 1 ס"מ.
    לפני שנה גסטרוסקופיה תקינה.
    לפני חצי שנה א.ס. בטן תקין (כולל כיס מרה תקין).
    האם ייתכן ששוב יש כיב שגורם לכאב?
    האם נשמע משהו מסוכן או אחרי שנתיים של כאב כנראה זה לא משהו כמו סרטן?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• יציאות מרובות

מייק מוסיף מידע
    21/06/2020

למען הסדר:
    הכאב נמשך שנתיים, יציאות מרובות שבועיים האחרונים. 5 עד 6 פעמים ביום עם תחושה שלא תמיד מתרוקן. יציאות קטנות. בגדול היציאות השתנו לגמרי מאז ביצוע הקולונוסקופייה לפני שנתיים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב

ד''ר נתן גלוק
    21/06/2020

כאב ממושך לא משתנה מפחית סיכון לסרטן
    שינוי של שבועיים עדיין אינו עילה לבירור
    לא נשמע כמו כיב
    הבירור הקולונו גסטרו עדכני ואין סיבה לחזור
    להשלמת הבירור ושקילת צורך בהדמיה נוספת כגון סיטי גש לרופא גסטרו. בפרט אם ההפרעות ביציאה ימשכו מעל חודש.
    האמור כאן אינו תחליף להתיעצות רפואית פורמלית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבטן שמאלית תחתונה וחשד לדלקת במעי
    שלומי
    04/06/2020

שלום יש לי שלוש שנים כאבים בבטן התחתונה, התחיל לי עצירות לאחר מכן התכווצות חזקה מאוד בבטן לכמה שניות, מאז סובל מכאב קבוע בבטן התחתונה משמאל. בעיה בכלי הדם לא ראו בסי טי עם חומר ניגוד. מה הסיכוי שיש דלקת בצד שמאל? אם עברתי סי טי בטן פעמים עם חומר ניגוד תקין mri קולונסקופיה קצרה שבודקת את צד שמאל תקין, מה הסיכוי לדלקת במעי השמאלי? בסי טי היה רשום התשםלות במעי הדק בלי חסימה, הודגם מבנה בצורת טרגרט בבטן שמאלית עליונה הכאב שלי בצד שמאל רק אחר כך סי טי מעי דק לא ראו התשםלות שוב?? רק נוזל באגן, מה אתה חושב על סיכוי שיש דלקת במעי השמאלי? אשמח לעזרה, תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• כאב

ד''ר נתן גלוק
    04/06/2020

הבדיקות שוללות דלקת במעי שמאלי ובכל מקום אחר
    הממצא בסיטי קרוב לודאי קשור לתופעה של הצילום ולא למחלה. לפעמים לולאה נכנסת לתוך הלולאה שאחריה כמו שרוול בעת הבדיקה, אין לכך חשיבות
    יש לך כנראה מעי רגיז ולא מחלה אורגנית
    לוודא את זה- המשך מעקב אצל גסטרואנטרולוג מטפל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת פרוביוטיקה לחולה קוליטיס
    דוד
    12/05/2020

היי, אני בן 19. חולה קוליטיס כבר שנתיים ומטופל באנטיביו לווריד.
    השאלה שלי היא, האם אני יכול ליטול פוביוטיקה במקביל לטיפול באנטיביו?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• פרוביוטיקה

ד''ר נתן גלוק
    26/05/2020

אין בעיה ליטול

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תבחין נשיפה ל-SIBO
    נטשה
    26/05/2020

האם בישראל עושים תבחין נשיפה ל-SIBO ? בפורום כמוני כתבו שיש רק בדיקות ל-hydrogen. למרות שזה לא מספיק וצריך לבדוק גם methane זה יותר טוב מכלום.
    הרופא אמר שהבדיקות האלו לא בסל. מי עושה אותם? לא יכול להיות שנותנים טיפול אמפירי בלי בדיקה!

לקביעת תור
    סגירה
    תבחין נשיפה ל-SIBO

הוספת תגובה

תמונה

• SIBO

ד''ר נתן גלוק
    26/05/2020

יש בדיקות מימן מבוססות על גלוקוז מסומן במכון הגסטרו באיכילוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה