פורום מחלות המעי הגס - יש לך שאלה?

פורום מחלות המעי הגס או פורום סרטן המעי הגס יעסוק בניתוחים למחלת סרטן המעי הגס או במחלות המעי הגס. כאן תקבלו מענה ומידע אודות המעי הגס, רקטום, גידול ממאיר, קרוהן, קוליטיס, פוליפים, קולונסקופיה, מחלת מעי דלקתית, סרטן במעי ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר נתן גלוק
ד"ר עופר פורים
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תור קולונוסקפיה עקב תוצאה חיובית בבדיקה דם סמוי
    MP
    11/07/2018

שלום,
    גיליתי אתמול תשובה חיובית של בדיקה דם סמוי. היום קבעתי תור קולונוסקפיה לעוד 6 שבועות. עשיתי קולונוסקפיה ראשון לפני 5וחצי שנים. האם 6 שבועות יותר מדי זמן לחכות לבדיקה? האם דחוף לנסות למצוא /לקבל בדיקה מהר יותר?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דם בצואה ובשתן לא סדיר
    ורד
    09/07/2018

שלום רב, אני בת 34, בריאה בדכ, לאחרונה אני שמה לב שיש לי דם ביציאות פעם זה נראה מהשתן שחשבתי שזה וסת ופעם מהצואה. אך לא באופן קבוע.
    שקראתי עכשיו בד"ר גוגל ישר הגעתי לסרטן במעי הגס אך רשום שזה נפוץ לגילאים 50 ומעלה.
    השאלה האם זה יכול להיוצ גם בגילי? כמובן שפיניתי לרופא משפחה אבל לצערי עד שיבצעו את כל הבדיקות וההפניות המתאימות יקח זמן. עפ התסמינים מה נראה הסיכון? חשוב לציין שאין כאבים ביציאות, יש לפעמים כאבים כמו דלקת בדרכי השתן אך זה חולף, יש כאבים בבטן התחתונה מדי פעם שהיו דומים לכאבי מחזור. אשמח לדעת מה דעתך.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הסבר על תוצאות ביופסיה
    עידו
    08/07/2018

שלום

אני בן 25 עברתי קולונסקופיה לאחר תלונה של שלשול/חתיכות ללא גבולות ברורים פעמיים ביום עד 5 פעמים. והיה חשש לקרוהן שיושב בין המאי הגס לדק.
    תוצאות הביופסיה
    תאור מאקרוסקופי
    Ileum+valve opening ileum
    3 פרורי רירית 1-3. הכל
    Normal at 15mc-rectum
    מספר פירורי רירית. 1-x. הכל.

רציתי לברר מה המשמעות של הביופיות? מה זה פרורי רירית? מה הערך הנורמאלי. כמה חמור המצב? האם זה יכול להעיד על עוד דברים מלבד קרוהן?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ממצא של בדיקת קולונוסקופיה
    יעל
    07/07/2018

שלום,בעלי עבר קולונוסקופיה הוא בן 62 .
    הממצא היה קולונוסקופיה עד לצקום בגובה 10-12 ס״מ,ממצא צירקולרי עם רירית לא סדירה.נלקחו ביופסיות,דיסטלי הוזרק דיו,פרט לכך רירית תקינה,הכנה טובה.
    אבחנה polyp of colon 211.3
    מה זה אומר ?האם זה מסוכן וצריך ניתוח?הוא סובל מכאבי בטן ולכן הגענו לבדיקה.מה הטיפול והדחיפות של הטיפול(במיוחד אם צריך ניתוח והאם כורתים חלק מהמעי?). תודה על המענה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי בטן כחודשיים ושינויים ביציאות
    חלי
    06/07/2018

שלום, בחודשיים האחרונים און אנד אוף אני סובלת מכאבי בטן ושלשולים ועצירות לסירוגין וגזים מרובים, ויש לי כאב בבטן בצד שמאל התחתון, הייתי אצל רופא שאמר לי שהמיקום של הכאב הוא מעי גס. נתן לי לעשות בדיקות דם וצואה אותם אעשה והיום הייתי אצל רופא גסטרו שהמליץ על קולנוסקופיה או סיטי, השאלה שלי היא במידה ובדיקות הדם והצואה יוצאות תקינות האם כדאי לעשות קולנסקופיה כי מדובר בבדיקה חודרנית,האם בסיטי גם רואים דלקת? תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופה טריויד מה יעודו
    דויד
    18/06/2018

שלום
    האם התרופה טריויד בסל התרופות וכמו כן מה ההשפעות
    אני לפני בדיקה במכון גסטרואנטרולגי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• צואה צהובה תסמינים נוספים
    דודי
    11/06/2018

שלום האם צואה צהובה שהייתה בשלשול מימי ועכשיו כשהפסיק השלשול יש צואה יציבה אבל עדיין צהובה. האם הגוף מתנקה הוירוס והצבע אמור לאט לאט לחזור ?
    בן 28 לעיתים מתלונן על כאב בפי הטבעת שבא והולך נתנו משחות בעבר

מה זה יכול להיות האם כדאי להמתין או פשוט לבקש בדיקת צואה

כמו כן האם סחרחורות כמו ןרטיגו ופנים רדומות יכולות להיות תסמינים של סרטן מעי הגס ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות של בדיקת קולונוסקופיה
    גלית
    06/06/2018

שלום,
    הגיעו לי התוצאות לקיחת ביופסיה שעשיתי בנוסף לבדיקת אנדוסקופיה ששם יצא שיש לי את החיידק הליקובטר פלורי,
    מה שכתבו לי לגבי הקולונסקופיה זה שיש לי ״לימפויד היפרפלאזיה בולטת להשלים קפסולה מעי הדק המשך מעקב רופא מטפל״
    מה זה אומר ?
    שאלה נוספת, מהתוצאות הנ״ל איני רגישה ללקטוז/גלוטן?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קמפילובקטור חוסר תיאבון וצואה מיימית
    שיר
    24/05/2018

שלום רב
    אני סובלת מזה חודשיים וחצי משילשולים שהולכים וגברים בתדירות של 3,4 פעמים ביום. עשיתי בדיקות דם שיצאו תקינות בתפקודי כבד.. ותרבית צואה שגילתה קמפילובקטור. טופלתי 5 ימים באנטיביוטיקה שלא עזרה כלל. הופניתי לגסטרו ליעוץ שאמר שאין צורך כרגע בקולונסופיה ונתן לי מרשמים ל2 אנטיביוטיקות לקחת בו זמנית לשבוע. יש לציין שירדתי במשקל 4 קג בחודשיים ויש לי חוסר תיאבון וכאבי בטן שקשה לי להצביע בדיוק איפה..קרוב לאזור הקיבה. אשמח ליעןץ שלכם איזה בדיקות כדאי לבצע כדי להמשיך לטיפול יעיל. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חשש מאיבוד נתרן ואשלגן בזמן הכנה לקולונסקופיה
    יהודה
    21/05/2018

שלום רב,
    קראתי היום על מספר אנשים שהגיעו לאי ספיקת כליות בזמן הכנה לקולונסקופיה. (וזה בגין אובדן נתרן ואשלגן בשילוב עם שתיית מים)
    מבקש לדעת איך אפשר לשמור על רמה תקינה של נתרן ואשלגן ובמקביל גם לעשות את ההכנה כמו שצריך ?
    תודה רבה מקרב לב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נפיחות נוראית בבטן התחתונה
    נאור
    17/05/2018

היי אני בן 23 יש לי נפיחות נוראית בבטן התחתונה לעומת זאת הבטן העליונה שלי שטוחה לגמרי יש לי גם טחורים לעיתים תכופות וצרבות עקב זאת התחלתי ליטול פרוביוטיקה שמקלה עלי אך הטחורים והצרבות ממשיכים להגיע לעיתים פחות תכופות, לפעמים יש לי עצירות ולפעמים שילשול, אחרי שאני רץ ועושה ספורט יש לי צרבת שלא מאפשרת לי לאכול ולישון צרבת חזקה מאוד אני עשיתי בדיקת קולונוסקופיה שיצאה תקינה ורופאת הגסטרו שלי אומרת שהכל בראש שלי אני נוטה לפקפק בה אני אשמח לעזרה אני צריך את בריאותי חזרה. בנוסף התבור שלי אדמומי ולפעמים רגיש כלומר שאני נוגע באיזור מרגיש דקירות בפנים הבטן .........יש לי גם ציפצופים באוזן שמאל
    ...................
    ...........
    .......
    בברכה נאור

תודה

רבה

הלוואי

תצליחו לעזור
    אנשודםצדןסמדטכשחדם
    חדןסצקםסצ

וס6דמדםצדםדצדםסצחד

ןסימסיןמדםד
    ןדןיסן

ןד7לבצפבצדםדצ

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקת MRE וCT אנטרוגרפיה
    נועה
    09/05/2018

שלום, עשיתי בדיקת CT אנטרוגרפיה שמצאה קטע באורך 8 ס״מ במעי הדק הסופי עם עיבוי דופן, היצרות והאדרה עודפת ברירית.
    כעת הרופא המטפל ביקש להפנות אותי ל-MRE.
    האם בדיקת הCT לא מהימנה מספיק וניתן לסמוך יותר על בדיקת MRE?
    תודה מראש, נועה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דלקת מעיים 13 שמים
    אורלי
    07/05/2018

אני סובלת בדלקת במעיים במשך 13 שנה והרופאים שלחו אותי לכל בדיקה אפשרית.מאז קיבלתי סטרואידים לסרוגין הפסקו לי כי טענו שהאבחנה לא נכונה ואז הפסקתי לטפל
    אני כרגע התחלתי בדיאטה שכוללת קמחים מלאים וירקות ועוף ללא סוכר וללא קפה וללא מוצרי חלב

לאחר שנים של סבל אשמח לקבל עזרה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבים גסים אחרי ניתוח סטומה
    ערין
    05/05/2018

אמא שלה עברה ניתוח סטומה משנת 2011 מאז סובלת מכאבי בטן גסים ועם הזמן רמת הכאבים עולה תמיד עם משככי כאבים כבדים פורקסט 10 שלשולים לא מספקים מצב בריאותי קשה מאוד;מחפשת עזרה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תמ"ר, היפנוזה וטיפול קוגניטיבי-התנהגותי
    רפי
    01/05/2018

לפרופ' ספרבר. בעקבות קריאת סיפרך 'לוקח לבטן במקום ללב', אודה לך אם תפנה אותי למטפלים בהיפנוזה המוכוונת לתמ"ר ולמטפלים בתמ"ר בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי. עדיף שאלה יהיו מאזור המרכז ובמסגרת קופ"ח כללית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה