פורום מחלות המעי הגס - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו רקטום, גידול ממאיר, קרוהן, קוליטיס, פוליפים, קולונסקופיה, מחלת מעי דלקתית, סרטן במעי, טיפול תרופתי ועוד

מנהל הפורום

ד``ר נתן גלוק
ד"ר נתן גלוק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר נתן גלוק ללא פרסום בפורום

• דלקת במעי הגס קוליטיס כיבית
    חן
    20/09/2021

היי אני בת 27 אובחנתי בעקבות בדיקת קולונסקופיה בקוליטיס כיבית 4MAYO
    כרגע יש לי צואה דמית ומדי פעם כאבי בטן ובחילות. לאחר הבדיקות נתנו לי תרופות למשך חמישה שבועות - פנטסה פעם ביום ופרדינזון.. אחרי יומיים מלקיחת התרופות התחילו לי הקאות וכאבי בטן ולכן הרופאה הביאה לי בנוסף תרופה שנקראת נקסיום.. כרגע יש לי כאבים בצד שמאל בבטן והתכווציות.. האם זה תקין? האם זה בסדר לקחת את שלושת התרופות ביחד?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קוליטיס

ד''ר נתן גלוק
    21/09/2021

אין בעיה לקחת שלש התרופות. הדלקת קשה וצריך טיפול. יכולה לגרום לכאב בטן והתכוצויויות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נמצאה דלקת קלה ברירית בקיבה
    רונית
    29/08/2021

היי,
    בבדיקת קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה נמצאה דלקת קלה ברירית הקיבה . אפטות בודדות באילאום ואיזור מעט דלקתי סמוך לשסתום. ביופסיות קיבה גסטריטיס כרונית לא פעילה ללא HP. איליאום איליאיטיס ארוזיבית אקוטית ללא גרנולומות.
    קיבלתי אנטיביוטיקה ויש לי תור ל- MRE אנטרוגרפיה בגלל חשש לקרוהן.
    שאלתי, האם האנטיביוטיקה עלולה לשבש את תוצאות בדיקת ה mre ?
    האם אחרי שהדלקת תרפא יראו קרוהן (במידה ויש ) ? האם כדאי לחכות עם האנטיביוטיקה וקודם לעשות את בדיקת ה MRE ?

תודה מראש,
    רונית

הוספת תגובה

תמונה

• קולונסקופיה בגיל 85 מה הסיכונים
    עופר
    24/07/2021

אמי בגיל 85.
    הבנתי שיש מגבלה/סיכונים בגיל כזה לבצע בדיקת קולונוסקופיה.
    האם ניתן בכל זאת לבצע קולונוסקופיה?
    או האם יש בדיקות אחרות?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• סיכון אך ניתן לבצע את הבדיקה

ד''ר נתן גלוק
    25/07/2021

ניתן לבצע את הבדיקה, הסיכון מעט עולה
    לא רק ענין של גיל אלא של מחלות רקע, ניתוחי בטן קודמים וכו'
    והשאלה מה האינדיקציה לבדיקה ומה היא מסוגלת לעבור בעקבות הבדיקה במידה ויימצא משהו משמעותי בבדיקה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צביעת שיער אחרי טיפול ביולוגי
    תמי
    29/06/2021

שלום, אני מטופלת באנטיביו וסטרואידים בגלל קוליטיס כיבית.
    היום קיבלתי מנת אנטיביו
    האם יש בעיה לצבוע שיער בסמיכות לקבלת התרופה? (התמודדות של הגוף עם החומרים הכימים)
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• דימום כבד מהמעי סיטי קפסולה רקטוסקופיה
    ר
    07/06/2021

עקב דימום כבד מהמעיים אדום "דובדבן"
    באשפוז ארוך בוצע סיטי קפסולה רקטוסקופיה גסטרוסקופיה ולא עלו ממצאים
    לציין דימום מסיבי של כמה ימים
    מה יכולה להיות הסיבה לא מצאו כלום
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ תזונה למניעת חסימת מעיים
    מיכל
    02/04/2021

היי ד" ר, לאמי נמצאה בקולונסוקפיה וגסטרוסקופיה שבוצעה שאת גדולה וארוכה וכמעט חוסמת בחלחולת כ8-9 ס"מ מן תעלה אנלית.
    מהתייעצות עם הרופא שם נאמר לה לאכול רק מרק צח עם עוף ודברי חלב על מנת שלא תיווצר חסימה במצב זה עד להמשך הבירורים הרפואיים. רציתי לשאול האם ישנם דברים נוספים שמותר לאכול? הבנו שירקות ופירות לא מומלצים בגלל הסיבים שבהם שעלולים לגרום לחסימה. נשמח לעזרתך

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת שריפה במעי הגס ובפתח הסטומה
    טובה רשטיק
    16/03/2021

בעלי עם סטומה אחרי קולוסטומי כמעט 22 שנים. מזה שנה וחצי תחושת שריפה במעי כל הזמן.בעת ביצוע חוקן תחושת שריפה חזקה בעת הזרמת המים למעי. שריפה בפתח הסטומה כשהצואה יוצאת או יש גזים. נשמח להתיחסות

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קולונוסקופיה האם היא כואבת לאחר זריקת הטישטוש
    שרית
    04/03/2021

שלום.אני צריכה לעבור בדיקת קולונוסקופיה בזמן הקרוב ואני מאוד חוששת ומפחדת.האם שאני מקבלת זריקת הרדמה זה גורם לי לא לישון ולא להרגיש כלום בעת הבדיקה? אודה על תשובתך המהירה אני ממש חוששת.

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר בדיקת קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה
    יוני לוי
    25/02/2021

היי, לפני 3 ימים עברתי בדיקה משולבת גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה ומאז יש לי כאב קל באזור פי הטבעת וכאב מטריד באזור הבטן עליונה/חזה אין לי חום אין לי דם והצואה רגילה לחלוטין האם יכול להיות שנוצר קרע במעי או שיכול להיות כי מדובר בתופעות לוואי ידועות של הבדיקות? תודה רבה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר קולונוסקפיה

ד''ר נתן גלוק
    25/02/2021

קרע במעי גורם לכאב בטן קשה ומאד לא סביר.
    אולי היה שפשוף קל באזור פי הטבעת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

יוני לוי
    25/02/2021

אז אני יכול לדעתך להיות רגוע כי לא מדובר בפגיעה במעי?
    הכאב הוא נסבל באזור בטן עליונה/חזה הצואה רגילה
    אין דם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרטן קיבה גרורתי - טיפול בעזרת Cyramza ו-Keytruda
    ירון
    22/02/2021

שלום רב,
    אשתי אובחנה לפני כמה חודשים בסרטן קיבה גרורתי. מטופלת בכימותרפיה ועברה גם ניתוח "הייפק" לפני חודשיים.

לפי הנתונים לאשתי צביעה חיובית ל PDL 1 (המשמעות, כי יש חלבון כזה שיכול אולי להגיש לאימונטרפיה כלומר תרופה ביולוגית).
    התרופות המוצעות לטיפול הן Cyramza ו-Keytruda (או דומות להן)
    אשמח לשמוע על אנשים או קרובים שיש להם ניסיון בתרופות אלו, האם זה עזר לכם? היו תופעות לוואי חריגות? שיפר סיכויי החלמה או תוחלת ועוד?

תודה,
    ירון

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבטן תחתונה ומתחת לצלעות
    ליאורה
    12/02/2021

היי,
    כבר כמעט שבועיים מרגישה כאבים קשים בבטן תחתונה (עם נטייה לצד ימין) אך באופן כללי מפוזר על כל הבטן(שהרבה פעמים חשה גם במתחת לצלעות).
    תחושת כבדות וכאב ,מרגישה ושומעת את קולות המעיים יותר מכרגיל ויש יציאות מרובות מבדרך כלל. הכאב הוא קשה מאוד ומונע תפקוד באופן כללי.
    בתחילה יצאה תוצאה חיובית לדלקת בדרכי השתן אך אחרי נטילת אנטיביוטיקה הדלקת נעלמה אבל הכאב המשיך.
    הייתי באשפוז יומיים בו טענו שכל בדיקות הדם והצואה יצאו תקינות( למעט הליקובקטור אך לטענתם אין לטפל בו כעת מכיוון שהתסמינים שהצגתי אינם קשורים אליו כלל) , עשו לי סיטי כליות למציאת אבנים בכליה (בלי חומר ניגוד) ויצא תקין (על הדרך אמרו שאין חשד לתוספתן) , ומצאו בעיקר בלוטת לימפה מוגדלת בגודל 9 ממ במפשעה הימנית וטענו שהכאב מגיע ממנה וצריך לחכות שיעבור, כבר שבוע אחר כך ואין שיפור, שום משכך כאבים לא עוזר והיאוש שלי גדול, אשמח לעזרה

הוספת תגובה

תמונה

• כתם קטן ואדום בצואה- האם מסוכן?
    אלה
    15/01/2021

היי, מה המשמעות של נקודה באדום לא בוהק שראיתי באמצע הצואה? האם יתכן שזה מרוטב עגבניות שאכלתי יום קודם? (יש לציין שבדיקת דם סמוי בצואה מלפני חודשיים יצאה שלילית).

הוספת תגובה

תמונה

• גסטרוסקופיה ודגימה מעבר ושט קיבה
    ניר
    03/08/2020

שלום דוקטור,
    ביצעתי את הבדיקה שבכותרת ובמהלכה נלקחה ביופסיה מלשוניות מעבר וושט קיבה. להלן תוצאת הביופסיה:
    Squamocolumnar mucosa showing chronic inflammation with foveolar hyperplasia.
    no goblet cells are seen
    אשמח להבין במה מדובר.
    האם יש בארט? צריך לקחת משהו לגלקת?
    תודה לייעוצך

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת שריפה חזקה במעי בסטומה
    אביחי
    29/06/2020

שלום רב.
    אני לאחר ניתוח APR לפני כ-10 שנים מטופל מאז ברמיקייד כל שמונה שבועות. עברתי כריתה נוספת של חלק מהמעי הדק. הגיעה הבוערת שלי כרגע היא תרגמת שריפה בקצה המעי שבסטומה.
    ולא זה לא נובע מדליפה או מגע בעור. כאשר אני נוגע בקצה המעי בסטומה תחושה חזקה של שריפה... ובכלל בזמנים מסוימים יש תחושה של שריפה מתמשכת מהמעי ואני לא מוצא את הדרך להרגיע זאת.
    תודה רבה
    אביחי

הוספת תגובה

תמונה

• באילו מקרים יש לבצע קולונסקופיה והאם היא מחייבת כשאין כאבים?
    אורלנדו בלום
    22/06/2020

היי.
    יש לי עצירויות מספר שנים (יותר מ-8)
    מקפיד על תזונה לא כבדה, עשירה בירקות ובפירות.
    בעבר הייתה פיסורה פעמיים, טופלה עם משחה והחלימה יפה.
    מאז עדיין עצירויות אך ללא שום כאבים כי נוטל NORMALAX בקביעות ליציאות רכות.
    האם עדיין יש צורך לבצע קולונסקופיה?

הוספת תגובה

תמונה