פורום מחלות המעי הגס - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו רקטום, גידול ממאיר, קרוהן, קוליטיס, פוליפים, קולונסקופיה, מחלת מעי דלקתית, סרטן במעי, טיפול תרופתי ועוד

מנהל הפורום

ד``ר נתן גלוק
ד"ר נתן גלוק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר נתן גלוק ללא פרסום בפורום

• טעם מלוח בפה
    עופרי
    22/04/2010

בת 48. בחודש האחרון יש לי טעם מלוח בפה כמעט לאורך כל היום. המליחות לא חולפת ולכן אשמח לדעת ממה זה נובע. אילו בעיות יש לשלול? איזה בדיקות עלי לבצע? תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    טעם מלוח בפה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טעם מלוח

ד''ר אליזה טיומני
    25/04/2010

שלום לעופרי
    אין מספיק פרטים רפואים אך באופן עקרוני יכולות להיות סיבות מקומיות כמו טעם לוואי בעיקבות טיפול תרופתי,זהום בפטריות והשכיח הוא ביטוי של החזר קיבתי ושטי.

רצוי לברר בכיוונים הללו
    בברכה ד"ר אליזה טיומני

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנה לקולנוסקופיה ומה אפשר לעשות
    בת
    25/02/2022

שלום
    יום ראשון בשעה 12 אני צריכה לעבור קולונוסקופיה ומרוס פחד ובלבול שתיתי היום שזה יום שישי בשעה 19:00 את המנה הראשונה שבעצם הייתי צריכה לשתות אותה מחר ויש עוד מנה שאני צריכה לשתות שש שעות לפני הבדיקה.
    מה אפשר לעשות במצב כזה?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• עצירות מזה חודש בעת שימוש בסירוקאל
    מיכאל
    19/02/2022

שלום רב,
    אימא שלי (71) שרויה בדיכאון מזה יותר משנה ומטופלת בסירקואל, ונמצאת המתח נפשי רב, סובלת מזה חודש מעצירות, מזה שלושה ימים משתמשת בנרות גליצרין, עדיין ללא שיפור משמעותי.

השאלה שלי, מה עליה לעשות כדי להתרפא מהעצירות?

הוספת תגובה

תמונה

• CT מעי בעקבות שלשולים
    דורית
    11/02/2022

מודגם מקטע די ארוך של האיליום הסופי כולל האיליום הדיסטלי עם עיבוי של הדופן והאדרה מוגברת של הרירית, השומן
    סביבו שמור.
    לפני התייעצות עם רופא, האם הכוונה לקוליטיס או קרוהן?
    קצת בחרדה..

לקביעת תור
    סגירה
    CT מעי בעקבות שלשולים

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר הניתוח דלקת חמורה בשתן עם כאבים
    בני שגיב
    09/02/2022

שלו רב
    לפני חודש עשיתי ניתוח וכריתת הצד הימני של המעי הגס.
    אחרי כחודשיים חטפתי דלקת בשתן חמורה מאוד עם כאבים.
    יום התחלתי. טיפול אנטיביוטי.
    שאלתי האם יש קשר. בין הניתוח לבין. דלקת?
    האם עלי לחיות עם דלקת שתבא ותלך כל הזמן?
    אמרו לי שאפשר ש דלקת מגיעה. ג’לל חיידקי קולי שעוברים לשופכה, זה נכון?
    אני מקווה שאקבל תשובה מוסמכת מרופאים, וגם ממש ו שחווה את זה
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• לקיחת לקאסדין לפי בדיקת גאסטרו וקולונדוסקופיה
    מריה
    06/02/2022

הי, אמא שלי צריכה לעבור בדיקה ובדף הנחיות כתוב שהיא צריכה לקחת כדור לקסדין ביום 4, 3, 2 לפני הבדיקה. הבעיה שהיא כבר מיל שבועיים עם שלשולים ואמת הברזל והמוגלובין ממש נמוכים. האם זה לא מסוכן?

הוספת תגובה

תמונה

• צואה צהובה מה המשמעות?
    זי`זל
    06/01/2022

היי מזה זמן נכנסת ליציאות מרובות ביום זה יכול להיות 5 6 פעמים כמעט על כל דבר שנכנס לפי וצבעם צהוב ומימיות האם זה מראה על בעיה כל שהיא.יש לציין שעשיתי בדיקת קולונוסקופיה לפני זמן קצר הבדיקה יצאה תקינה .אלו בדיקות נוספות עלי לבצע ?לפני כשנה עברתי ניתוח לכריתת כיס המרה .אודה לך על תשובתך בת 64 בריאה (ניתוח פריצת דיסק )

לקביעת תור
    סגירה
    צואה צהובה מה המשמעות?

הוספת תגובה

תמונה

• דם בצואה במשך שבועיים ושלשולים
    נטלי
    21/12/2021

שלום רב קצת מביך אותי ללכת לרופא לדבר על זה אז העדפתי לשאול פה מומחה אני בת 28 בשבועיים 3 האחרונים היה לי גם בצואה בנייר כשניגבתי דם בצבע אדום בוהק בולט לא כל כך התייחסתי לזה אין לי עצירות או משהו פתאום דם בשבוע האחרון יוצא לי הרבה פתיחות ברמה של כל 10 דקות ופליצות מאוד מסריחות ברמה שאני נחנקת זה אף פעם לא קרה לי שלשולים לפעמים בימים האחרונים יש לציין שאבא שלי חולה סרטן או קיבה או מעי גס אני לא זוכרת לא כל כך בקשר איתו אני קצת לחוצה מהדם בצואה וכל מה שציינתי אני צריכה להיבדק או שזה לא משהו רציני?

הוספת תגובה

תמונה

• ריפוי קוליטיס בעזרת גדי
    שטראוס לוסי
    15/12/2021

מבקשת טלפון של גדי שנרפא מקוליטיס הוא תיאר את מצבו הבת שלי מתמודדת כבר 5 שנים ורוצה לעזור לה

לקביעת תור
    סגירה
    ריפוי קוליטיס בעזרת גדי

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות בין בדיקת קולונוסקופיה לבדיקה בעזרת תדרים
    יאיר, בן 20.
    08/12/2021

ב16 לנובמבר קיבלתי קלקול קיבה הוא עבר לאחר כמה ימים וכשחזרתי לאכול התחלתי לקבל עצירות קשה המתלווה בכאבים עדינים עד חזקים במותן שמאל ובכל הבטן התחתונה בצד שמאל, פעם אחת יצא לי דם בצואה הרופא אמר שזה כמראה גיד דם שנקרע מהתאמצות. בדיקות שתן ומפשעות תקין.
    הרופא הציע לי ללכת לעשות קולונוסקופיה הוא אמר לי שהוא לא יכול לדעת מה יש לי ולאחר הבדיקה נוכל לדעת. ההכנות לבדיקה נורא קשות ומצאתי שיטה אחרת דרך טבע קליני שנקראת רפואת תדרים שבודקים את המעי ואת כל מערכת העיכול עם מכשיר מיוחד ללא כל הכנה או בדיקה פושלנית.
    מה כדאי? לעשות קולונוסקופיה או שלנסות את הבדיקה עם התדרים לראות מה מו מי ואז לראות אם יש צורך בבדיקה פושלנית?
    תודה(:

הוספת תגובה

תמונה

• דם לאחר קולונסקופיה תחת הרדמה מלאה
    מיכל
    21/11/2021

שלוםצ
    עברתי קולונסקופיה תחת הרדמה מלאהצ במהלך הבדיקה התעוררתי וסובבתי את הראש לדבר עם הרופאה ואז שום נרדמתי -שאלתי אותה לאחר הבידקה אם דיברתי והיא אישרה. יום לאחר ראיתי דם בניגוב האם יכול להיות שנגם קרע כשהסתובבתי ?

הוספת תגובה

תמונה

• CEA 0.69 בבדיקת דם שגרתית
    זיוה
    17/11/2021

שלום
    בבדיקת דם קיבלתי תוצאה של 0.69 ל CEA. מה המשמעות? הבנתי שתוצאה תקינה היא שלילי

בוצע במסגרת ספירת דם שגרתית

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    CEA 0.69 בבדיקת דם שגרתית

הוספת תגובה

תמונה

• לקיחת 4 גרם טבליות רפאסל לפני השינה?
    אריק
    12/11/2021

האם אפשר לקחת טבליות רפאסל לפני השינה ואחרי שעתיים צום. כלומר האם אין בעיה לא לאכול מספר שעות אחרי בליעת הטבליות?

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשרי לאכול גלידה לפני בדיקת קולונוסקופיה
    רעות
    02/11/2021

שלום
    הבנתי שיום לפני בדיקת קולונסקופיה מותר רק תזונה נוזלית (מרק, וכו....)
    האם אפשרי גם גלידה?
    ולאחר הבדיקה - מותר יום לאחר הבדיקה לשתות אלכוהול?
    הבדיקה בבוקר ואני מתכוונת ליום למחרת בערב.
    אודה למענה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בפיענוח קולנסקופיה והאם זה בוודאות
    נתי
    29/10/2021

שלום רב,
    תור לגסטרו עוד חודש לבנתיים חייב לדעת האם זה בוודאות קרהון או קוליטיס ?

הוספת תגובה

תמונה