פורום מחלות המעי הגס - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו רקטום, גידול ממאיר, קרוהן, קוליטיס, פוליפים, קולונסקופיה, מחלת מעי דלקתית, סרטן במעי, טיפול תרופתי ועוד

מנהל הפורום

ד``ר נתן גלוק
ד"ר נתן גלוק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר נתן גלוק ללא פרסום בפורום

• גסטרוסקופיה ודגימה מעבר ושט קיבה
    ניר
    03/08/2020

שלום דוקטור,
    ביצעתי את הבדיקה שבכותרת ובמהלכה נלקחה ביופסיה מלשוניות מעבר וושט קיבה. להלן תוצאת הביופסיה:
    Squamocolumnar mucosa showing chronic inflammation with foveolar hyperplasia.
    no goblet cells are seen
    אשמח להבין במה מדובר.
    האם יש בארט? צריך לקחת משהו לגלקת?
    תודה לייעוצך

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גסטרוסקופיה ודגימה מעבר ושט קיבה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תחושת שריפה חזקה במעי בסטומה
    אביחי
    29/06/2020

שלום רב.
    אני לאחר ניתוח APR לפני כ-10 שנים מטופל מאז ברמיקייד כל שמונה שבועות. עברתי כריתה נוספת של חלק מהמעי הדק. הגיעה הבוערת שלי כרגע היא תרגמת שריפה בקצה המעי שבסטומה.
    ולא זה לא נובע מדליפה או מגע בעור. כאשר אני נוגע בקצה המעי בסטומה תחושה חזקה של שריפה... ובכלל בזמנים מסוימים יש תחושה של שריפה מתמשכת מהמעי ואני לא מוצא את הדרך להרגיע זאת.
    תודה רבה
    אביחי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• באילו מקרים יש לבצע קולונסקופיה והאם היא מחייבת כשאין כאבים?
    אורלנדו בלום
    22/06/2020

היי.
    יש לי עצירויות מספר שנים (יותר מ-8)
    מקפיד על תזונה לא כבדה, עשירה בירקות ובפירות.
    בעבר הייתה פיסורה פעמיים, טופלה עם משחה והחלימה יפה.
    מאז עדיין עצירויות אך ללא שום כאבים כי נוטל NORMALAX בקביעות ליציאות רכות.
    האם עדיין יש צורך לבצע קולונסקופיה?

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות במערכת העיכול - מה יכול להסביר אי עיכול של מאכלים?
    דיאנה
    22/06/2020

שלום רב.
    בעלת עצירות יותר מ-6 שנים, מטופלת בנורמלקס, טחור אחד, ללא בעיות נוספות.
    לאחרונה סובלת מכאבי בטן בבקרים, גזים ושלשול - במשך כל שבוע שעבר.
    שלושה ימים אחרונים יציאות רגילות, לא עצירות ולא שלשול, אך פעמיים ראיתי מאכלים שלא עוכלו באסלה, כמעט בשלמותם (פעם ראשונה אבטיח, פעם שניה ברוקולי).
    בוודאות נגסתי במאכלים, אכלתי באיטיות ובצורה מבוקרת.
    כיצד זה ייתכן?
    האם חסרים לי אנזימי עיכול מסוימים?
    מה זה אומר?

תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• יציאות מרובות וכאב בטן עליונה מרכז/ ימין
    מייק בן 47
    21/06/2020

שלום,
    כשנתיים כאב בטן מתחת לצלעות ימין. לך פעמים רגוע לחלוטין, לפעמים כואב כמו עיוות/ שורף. לפעמים שאני יושב עם הגוף נוטה הצידה אני צריך לשנות תנוחה על מנת להקל את הכאב. לפני שנתיים עברתי קולונוסקופיה תקינה.
    לפני שנתיים עברתי גסטרוסקופיה בה היה כיב בתריסריון עם h pylory. לקחתי טיפול ובדיקת משיפה הייתה תקינה. כמו כן היה תאי בארט 1 ס"מ.
    לפני שנה גסטרוסקופיה תקינה.
    לפני חצי שנה א.ס. בטן תקין (כולל כיס מרה תקין).
    האם ייתכן ששוב יש כיב שגורם לכאב?
    האם נשמע משהו מסוכן או אחרי שנתיים של כאב כנראה זה לא משהו כמו סרטן?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• יציאות מרובות

מייק מוסיף מידע
    21/06/2020

למען הסדר:
    הכאב נמשך שנתיים, יציאות מרובות שבועיים האחרונים. 5 עד 6 פעמים ביום עם תחושה שלא תמיד מתרוקן. יציאות קטנות. בגדול היציאות השתנו לגמרי מאז ביצוע הקולונוסקופייה לפני שנתיים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב

ד''ר נתן גלוק
    21/06/2020

כאב ממושך לא משתנה מפחית סיכון לסרטן
    שינוי של שבועיים עדיין אינו עילה לבירור
    לא נשמע כמו כיב
    הבירור הקולונו גסטרו עדכני ואין סיבה לחזור
    להשלמת הבירור ושקילת צורך בהדמיה נוספת כגון סיטי גש לרופא גסטרו. בפרט אם ההפרעות ביציאה ימשכו מעל חודש.
    האמור כאן אינו תחליף להתיעצות רפואית פורמלית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבטן שמאלית תחתונה וחשד לדלקת במעי
    שלומי
    04/06/2020

שלום יש לי שלוש שנים כאבים בבטן התחתונה, התחיל לי עצירות לאחר מכן התכווצות חזקה מאוד בבטן לכמה שניות, מאז סובל מכאב קבוע בבטן התחתונה משמאל. בעיה בכלי הדם לא ראו בסי טי עם חומר ניגוד. מה הסיכוי שיש דלקת בצד שמאל? אם עברתי סי טי בטן פעמים עם חומר ניגוד תקין mri קולונסקופיה קצרה שבודקת את צד שמאל תקין, מה הסיכוי לדלקת במעי השמאלי? בסי טי היה רשום התשםלות במעי הדק בלי חסימה, הודגם מבנה בצורת טרגרט בבטן שמאלית עליונה הכאב שלי בצד שמאל רק אחר כך סי טי מעי דק לא ראו התשםלות שוב?? רק נוזל באגן, מה אתה חושב על סיכוי שיש דלקת במעי השמאלי? אשמח לעזרה, תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• כאב

ד''ר נתן גלוק
    04/06/2020

הבדיקות שוללות דלקת במעי שמאלי ובכל מקום אחר
    הממצא בסיטי קרוב לודאי קשור לתופעה של הצילום ולא למחלה. לפעמים לולאה נכנסת לתוך הלולאה שאחריה כמו שרוול בעת הבדיקה, אין לכך חשיבות
    יש לך כנראה מעי רגיז ולא מחלה אורגנית
    לוודא את זה- המשך מעקב אצל גסטרואנטרולוג מטפל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת פרוביוטיקה לחולה קוליטיס
    דוד
    12/05/2020

היי, אני בן 19. חולה קוליטיס כבר שנתיים ומטופל באנטיביו לווריד.
    השאלה שלי היא, האם אני יכול ליטול פוביוטיקה במקביל לטיפול באנטיביו?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• פרוביוטיקה

ד''ר נתן גלוק
    26/05/2020

אין בעיה ליטול

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תבחין נשיפה ל-SIBO
    נטשה
    26/05/2020

האם בישראל עושים תבחין נשיפה ל-SIBO ? בפורום כמוני כתבו שיש רק בדיקות ל-hydrogen. למרות שזה לא מספיק וצריך לבדוק גם methane זה יותר טוב מכלום.
    הרופא אמר שהבדיקות האלו לא בסל. מי עושה אותם? לא יכול להיות שנותנים טיפול אמפירי בלי בדיקה!

לקביעת תור
    סגירה
    תבחין נשיפה ל-SIBO

הוספת תגובה

תמונה

• SIBO

ד''ר נתן גלוק
    26/05/2020

יש בדיקות מימן מבוססות על גלוקוז מסומן במכון הגסטרו באיכילוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות ביציאות שנה וחצי לאחר סגירת סטומה כאבים וצריבות. ובקע.
    חי
    22/04/2020

אבי עבר ניתוח כריתת מעי בעקבות גידול במעי הגס קרוב לרקטום בהדסה עין כרם. חצי שנה היה עם סטומה, עבר הקרנות ולאחר מכן עבר ניתוח השקת מעי וסגירת הסטומה בהדסה עין כרם.

כשנה וחצי לאחר ניתוח ההשקה הוא סובל מכאבים עזים באזור הרקטום בזמן היציאות, יציאות לא סדירות ורכות/מימיות. וריצות בלתי פוסקות לשירותים.

בשביל לייצר יציאות הדבר היחיד שעוזר לו לבצע יציאות זה אכילת שזיפים יבשים שלאחר מכן הוא 4-5 שעות רץ לשירותים כי זה לא נגמר בבת אחת.

אם הוא לא אוכל שזיפים אז אין לו יציאות והוא מרגיש כאילו הוא צריך אבל לא יכול. משלשלים שהי לוקח גרמו לו ליותר סבל.

אבי עבר כבר לפני מספר חודשים כ 8 הרחבות עד ל 18-20 מ"מ. והוא פוחד לעבור יותר הרחבות מהחשש שלו שלא יכול בכלל לשלוט ביציאות.

למעט נושא היציאות/הכאבים בעקבות כך באזור הרקטום והצריבה בעור אין לו בעיות נוספות -
    למעט בקע באזור סגירת הסטומה. כל פעם שהוא אוכל זה מתקשה ובולט באזור הזה.

הוא סובל מאוד גם פיזית וגם נפשית כתוצאה מהבעיה הזו ואנו מסים למצוא לה פתרון שכן זה ממשיך כך מאז ניתוח ההשקה. חזרה לסטומה מבחינתו לא באב בחשבון.

נשמח לדעת האם יש פתרון למצב הזה/טיפולים חלופיים/המלצות כי לאחר מספר פגישות עם הרופאים המנתחים/המטפלים לרבות ההרחבות לא הוקל לו ולא נמצא פתרון למצב זה.

תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• דם סמוי בצואה - תוצאה חיובית
    ענת
    14/04/2020

שלום, בת 61.
    ערכתי בדיקה ביתית לגילוי דם סמוי בצואה ונראה שהתשובה יצאה חיובית.
    לפני כחודשיים מצאו אצלי שתי פקקות ורידים (DVT) ברגל ימין ואני מטופלת מאז באליקוויס 10 mg ביום. בעקבות ממצאי ה- DVT הופניתי ל- US בטן ועוד כמה בדיקות, שעדיין לא עשיתי בגלל המצב (הקורונה..)
    השאלות שלי הן -
    האם תוצאות הבדיקה הביתית יכולות להיות מושפעות מהתרופה?
    אני מבינה שלא כל נוכחות של דם סמוי בצואה מעידה בהכרח על גידול סרטני, אך האם נוכחות ה DVT מחזקת את הסיכוי שמדובר בגידול סרטני?
    אני חוששת מאוד, תודה על תשובותיך

הוספת תגובה

תמונה

• דם סמוי

ד''ר נתן גלוק
    16/04/2020

לא אמור להיות דם סמוי חיובי גם במי שלוקח אליקויס. אבל עם יש משהו במעי אז אליקויס מגביר את הסיכוי שיהיה דם סמוי
    DVT יכול להיות ביטוי של גידול
    אבל בשורה תחתונה הכל ספקולציות עד שלא עושים את בדיקת הבחירה- קולונוסקופיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על התשובה, ושאלה נוספת בקשר לבדיקה

ענת
    16/04/2020

כדי לבצע את הקולונסקופיה נאמר לי שאני צריכה להפסיק את האליקוויס לכמה ימים לפני הבדיקה, אבל במצב הנוכחי אם אני שוכחת לקחת כדור (שכחתי פעמיים) הרגל ישר מתנפחת בצורה משמעותית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אליקוויס

ד''ר נתן גלוק
    17/04/2020

בעקרון צריך ייעוץ מומחה לקרישה המטולוג
    לרוב אחרי 6 שבועות ומעלה מהטיפול הקריש אמור להינמס ומותר להפסיק את היומיים הדרושים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה, שבת שלום

ענת
    17/04/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרד בגוף - נטילת תרופה
    יניב
    16/04/2020

שלום אני בן 25 מאובחן עם קרוהן ודלקת מפרקים פסוריאטית מקבל פנטסה וסלזופירין.
    אני לוקח כ- 5 חודשים סלזופירין 2 גרם. (ל - 2 גרם הגעתי לפני 3 חודשים כי העליתי מינון בהדרגה).
    פנטזה אני לוקח מס' שנים.

לפני כ- 3 שבועות התחיל לי גירוד ברגליים באזור השוקיים ובשבוע וחצי האחרונים הגירוד נהיה בכל הגוף, ואפילו מעיר אותי משינה לפעמים. הגירוד הוא בהתקפים והוא מאוד חזק ומעקצץ/דוקר.
    בגלל הגרד הפסקתי דבר ראשון לקחת את הסלזופירין, כי חשבתי שזאת תגובה אלרגית ואני לא לוקח את הסלזופירין כבר 9 ימים.
    למרות זאת, הגירודים ממשיכים לי, ואני לא יודע מה לעשות כרגע כי אין לי לאן ללכת ועם מי להתייעץ בזמן הבעייתי שנוצר בגלל מגיפת הקורונה.

בנוסף, מאז הפסקת הסלזופירין, כואבת לי יותר הבטן, הרבה יותר יציאות, וכל ההישגים שהיו לי בזכות הסלזופירין נעלמו, כולל ההקלה המסוימת בכאבי המפרקים.
    במשך 3 ימים לקחתי כדור טלפסט 180 מ"ג וזה לא עזר לי לגרד.
    רציתי לבקש את עזרתך:

א. בהנחה שהגרד הקשה נגרם לי כתוצאה מהשימוש בסלזופירין - האם יש משהו שאוכל לקבל כדי להקל על מצבי מבחינת הגירודים ?

ב. האם מה שאני מתאר יכול להיות תגובה אלרגית לסלזופירין? כאמור הפסקתי איתה לפני 9 ימים.

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    גרד בגוף - נטילת תרופה

הוספת תגובה

תמונה

• גרד

ד''ר נתן גלוק
    16/04/2020

יש תגובות עוריות לסלזופירין. לא רק אלרגיות. אתה צריך לגשת למומחה לאלרגיה או רופא עור. המומחים עובדים גם בימים אלה.
    טוב שהפסקת. למרות שלא בטוח שזה מהתרופה, אותה אתה לוקח כבר מספר חודשים. אם כי מוזר שאין הטבה לאחר הההפסקה.
    יתכן שאתה צריך קורס של סטרואידים
    גש לרופא המשפחה שלב ראשון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן ממושכים וחשד לסרטן מעי הגס
    ליאן
    02/02/2020

שלום דר', שאלה בבקשה. בת 66. לפני חודשיים וחצי התחילו לי כאבי בטן נוראיים, למטה, באמצע כבר לא מזהה איפה. עשיתי U.s איברים יצא בסדר, מחכה לפאפ מרופא נשים בדיקה ידנית בסדר. חודש הבא יש לי תור לגסטרו ולעשות קולנוסקופיה שלא עשיתי 25 שנה. כאבי הבטן מעירים אותי כל לילה במיוחד בחלק התחתון וגם בימין ובאמצע. הכאבים יוכלים להמשך שעות ופתאם יש הפוגה ואז חוזרים. גם יש לי יציאות מרובות שלא מובנות לי. לפעמים שאני עושה פיפי אז גם יש לי יציאה קצת מוזר. האם אלה תסמינים של סרטן המעי הגס? אני ממש חרדה ומפחדת. לא קרה לי מעולם כאלה כאבים בכלל ובטח שלא נמשכים תקופה כזאת ארוכה. תודה על תשובתך הכנה.

הוספת תגובה

תמונה

• הידבקות בחיידק שיגלה בהריון וטיפול מתאים
    עדי
    30/01/2020

שלום,
    שבוע 16 להריון.
    נדבקתי בחיידק שיגלה, אך לפני שקיבלתי את תוצאת התרבית רופא במוקד לרפואה דחופה רשם לי מוקסיפן (3 פעמים ביום לשבוע).
    כבר אין חום, יש הטבה מסוימת ביציאות אך עדיין יש התקפי בטן חזקים כל יום.
    האם הטיפול במוקסיפן נכון עבורי?
    רופא המשפחה הורה להמשיך ליטול טיפול זה עד תומו וזהו.

הוספת תגובה

תמונה

• סוג טישטוש לפני בדיקה
    הילה
    27/01/2020

שלום, אני אמורה לעבור קולונוסקופיה, הרופא הציע לי 3 אפשרויות : ללא שום טישטוש, טישטוש עם TEMESTA או הרדמה כללית. האם מניסיונכם, התרופה טמסטה רק מרגיעה או שהיא תגרום לי לישון ? אני לא רוצה להיות ערה בזמן התהליך. ומצד שני הרדמה כללית נשמעת לי כמו אופציה ממש קיצונית. תודה
    הילה

לקביעת תור
    סגירה
    סוג טישטוש לפני בדיקה

הוספת תגובה

תמונה

• טשטוש

ד''ר נתן גלוק
    28/01/2020

נשמע שאת לא בישראל לפי האופציות
    בארץ מרדימים מצוין עם פרופופול דרך הוריד ומתעוררים מיד בסוף הפעולה
    טמטסטה זה לוריבן. מרגיע וגורם לשכחה אך לא ממש שינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דברטיקוליטיס - קולונסקופיה וירטואלית ופוטנציאל להתקף
    מרב.
    28/12/2019

בת 46, לפני שלוש שנים התקף חזק ראשון. של דברטיקוליטיס שאובחן בCT . בחודש האחרון התקף קל נוסף. מעט אנטיביוטיקה וזה עבר. בעלת בעיית קרישה בדם וכל בדיקה פולשנית יכולה להיות מסוכנת עבורי. בגלל זה לא עשיתי קולונסקופיה מעולם.
    כבר כמה שנים יש עליה ב ldl -מצורפת בדיקה של מקור ה LDL והבנתי שמקור העליה היא במעיים.
    1. האם כדאי לעשות קולונסקופיה וירטואלית?
    2. האם קולונסקופיה וירטואלית יכולה לעורר התקף?
    3.האם יתכן שבווירטואלית לא יראו כלום ואין טעם בבדיקה?
    מה ההמלצה שלך למצב מסוג זה?

הוספת תגובה

תמונה