פורום מחלות המעי הגס - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר נתן גלוק
ד"ר נתן גלוק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר נתן גלוק ללא פרסום בפורום

• פענוח תוצאות ביופסיה (קולונסקופיה דרכי עיכול תחתונות)
    רותם
    27/06/2017

שלום רב
    אשמח בפיענוח הביופסיה:
    מקור דגימה - sigmoid colon
    תאור: קטעי רירית מעי גס במבנה היסטולוגי תקין. הקריפטות רגולריות. בלמינה פרופריה נראים זקיקים למפטיים.

מקור דגימה - Rectum
    תאור: קטעי רירית מעי גס במבנה היסטולוגי תקין. הקריפטות רגלוריות. בלמינה פרופריה נראים ריבוי תאים מונונוקליארים, זקיקים למפטיים.

תודה רבה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פענוח

ד''ר נתן גלוק
    27/06/2017

דגימה ראשונה ממעי גס למעשה תקינה
    דגימה שניה מהרקטום יש תסנין דלקתי מסוים בלי פגיעה במבנה הכללי של הרקמה. בסך הכל נראה שלא מתאים למחלה פעילה.
    גשו עם זה לרופא הגסטרו שיתאים זאת לממצאים הקליניים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח

ד''ר נתן גלוק
    27/06/2017

דגימה ראשונה ממעי גס למעשה תקינה
    דגימה שניה מהרקטום יש תסנין דלקתי מסוים בלי פגיעה במבנה הכללי של הרקמה. בסך הכל נראה שלא מתאים למחלה פעילה.
    גשו עם זה לרופא הגסטרו שיתאים זאת לממצאים הקליניים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גידול מוזר במעי ללא תופעות לוואי
    אנה
    11/06/2017

שלום.
    יש לי שאלה בשם אבא שלי - הוא בן 69.
    הוא נשלח לבדיקת קולונוסקופיה בגלל דם סמוי בצואה (יש לציין שהוא לוקח מדללי דם).
    בבדיקה נמצא גוש שלא ניתן היה להסירו בגלל פיתול במעי הגס.
    נלקחה ביופסיה מהגוש - התוצאה חזרה שלילית(שפיר) אבל לפי הרופא צריך לחזור על הקולונוסקופיה ולקחת ביופסיה חוזרת כי היה מאוד קשה להגיע לגוש והוא חושש שהביופסיה נלקחה לא קרוי.
    לבנתיים הוא עשה בדיקת סיטי והתוצאות מצורפות.
    יש להדגיש כי אין לו תופעות נוספות כמו ירידה במשקל או בעיות עיקול.
    גם בדיקות דם יצאו תקינות(עשו לו בדיקת חלבון מיוחדת לגילוי סרטן).
    מה דעתך על הסיטי - האם אפשר להגיע לאיזשהם מסקנות לפני שעושים קולונוסקופיה וביופסיה חוזרת?
    הרופא אמר שהוא זקוק לניתוח על מנת להפתר מהגוש אבל עד שאין תוצאות סיטי וביופסיה - לא ניתן להחליט על סוג הניתוח..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גידול

ד''ר נתן גלוק
    12/06/2017

נראה בסיטי כגידול לא שפיר. רצוי (אך לא הכרחי אם סומכים על הCT והמראה החשוד גם בבדיקה הראשונה) להגיע לאבחנה פתולוגית לפני ניתוח במידת האפשר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על תשובה ועוד שאלה

אנה
    12/06/2017

היום עשו לו קולונוסקופיה חוזרת ונלקחו דגימות לביופסיה.
    מה דעתך - התוצאה של ביופסיה (ממאיר או שפיר)יכולה להשפיע על סוג הטיפול העתידי ?

תודה על תשובות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גידול

ד''ר נתן גלוק
    12/06/2017

אם שפיר ניתוח מצומצם וזהו
    אם ממאיר ניתוח רחב יותר ולעיתים טיפול משלים תלוי במידת ההתפשטות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנה לקולונוסקפיה - ציטראפליט במקום פיקולס
    גיורא
    03/06/2017

בבית מרקחת נתנו לי ציטראפליט במקום פיקולס האם זנ מעחליף?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנה

ד''ר נתן גלוק
    04/06/2017

מכיל אותו חומר פעיל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סיכוי לסרטן המעי הגס
    גלעד
    29/05/2017

שלום.
    בן 47. תמיד הייתי רזה ובמשקל יציב.
    מזה כשנה קצת חולשה. בדיקות דם היו תקינות אמרו שבריא.
    מזה כחצי שנה ירידת משקל לא מוסברת למרות שאוכל כמות רגילה ואין פחות תיאבון.
    ירדתי 5 קילו מ 58 ל 53 קילו.
    כמעט קילו בחודש וקצב הירידה קצת הואץ באחרונה.
    אציין שאין שלשולים ויש קצת עצירות.
    אני חי בדיוק את אותו אורח חיים ואוכל בדיוק את אותו אוכל
    ולמרות זאת מאבד משקל.
    בחישוב עם דיאטנית יצא שבממוצע הגוף שלי מוציא ביום
    כ 300 קלוריות יותר מאשר בעבר כך שעל אותה כמות קלוריות
    אני מאבד משקל.

במשפחה אין הסטוריה של סרטן מעי.
    בדיקות הדם תקינות כולל ספירת דם עם המוגלובין דומה לעבר כ 14, כימיה תקין , CRP תקין , שקיעת דם 7, TSH תקין
    קורטיזול תקין בגבוה 720 ( נשלל אדיסון ),
    CEA לפני חודש נמוך כ 1.8, CA19.9 תקין,
    סיגמואידוסקופיה לפני 3 שנים בגלל עצירות היה תקין נבדק לעומק 50 סנטימטר.
    CT בטן ללא חומרי ניגוד לפני שנה תקין ( נבדק בגלל החולשה ), US בטן לפני חודש תקין, דם סמוי לפני שנה תקין.

רופא המשפחה אמר שלא רואה שום בעיה ושאין שום סיכוי לסרטן מעי עם המוגלובין יפה כמו שלי.
    גסטרו אמר שתיאורטית עלול להיות סרטן המעי הגס.

אני לא יכול לעשות קולונוסקופיה או ניפוח הבטן בגלל בקע
    שכבר כמה פעמים כמעט נכלא.
    ברצוני לשאול
    1. האם סרטן המעי הגס מעלה את ההוצאה הקלורית של הגוף? זה סביר שיעלה בכ 300 ביום? והאם סרטן המעי הגס מוריד במשקל גם בלי ירידה בתיאבון וללא טיפולים לסרטן?
    2. האם סרטן שכבר מוריד במשקל כמה חודשים זה בד"כ
    סרטן שכבר התפשט ורוב הסיכוי עבר למקומות נוספים?
    3. אני יודע שאין וודאות מלאה אבל לאור הנתונים האם הסבירות לסרטן מעי באמת מאוד מאוד נמוכה אחוזים בודדים?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרטן מעי גס

ד``ר עופר פורים
    30/05/2017

שלום רב
    סרטן ידוע להוריד במשקל לפעמים ללא ירידת תאבון ,שאר שאלותיך הם במישור הספקולטיבי
    אם אכן ירדת במשקל כדבריך יש לברר ע"י רופא משפחה בירור ירידה במשקל עם CT כל גופי עם חומר ניגוד ואם ישנו חשד כגון דימום אן שינוי בהרגלי יציאה צרעך לבצע קולונוסקופיה ויש להתתייעץ עם מומחה בנושא עד כמה באמת הבקע מגביל אותך.
    אתה מתקרב לגיל 50 שבו ישנה המלצה לבצע קולונוסקופיה כבדיקת סקר לכלל האוכולסיה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרטן מעי

גלעד
    30/05/2017

תודה על התשובה.

התייעצתי עם כירורג אמר שלא מומלץ לנפח לי את הבטן בגלל הבקע הבעייתי ולכן אפחד מדי לעשות קולונוסקופיה ולא אעשה.

אם כך, אשאל רק שאלה אחת אעריך את תשובתך.

בהנחה שיש סרטן מעי, שגורם לי כבר כמה חודשים לירידה במשקל ( אבל אין שינוי בבדיקת דם )
    האם יראו אותו בבדיקת CT בטן?
    כך אוכל לעשות CT ולפחות לשלול את קיומו של הסרטן.

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרטן מעי גס

ד``ר עופר פורים
    31/05/2017

אם הוא בשלב מתקדם כן אבל אם הוא עדיין בדופן המעי לפעמים CT מתקשה להדגימו ולכן חשובה הקולונוסקופיה
    הייתי מתייעץ עם עוד רופא כירורג אינו גסטרואנטרולוג והוא גם לא האדם שמבצע את הבדיקה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דם סמוי וקולו'. התלבטות
    שולמית
    28/05/2017

קצת דומה לשאלתו של אדי.
    בת 73. ביצעתי קולונסקופיה לפני כשנה. נכרתו מס' אדנומות קטנות. (3 שנים בערך קודם גם נכרתו פוליפים).
    כעת ביצעתי בדיקת דם סמוי ויצאה חיבית ( אני יודעת בדיעבד שאסור היה לבצע). אך כעת השאלה אם לחזור על קולו' בגלל התוצאה החיובית? לחזור על בדיקת הדם סמוי? אציין שסובלת מדלקת בושט כנראה פעילה שהודגמה לפני שנה בגסטרוסקופיה והטיפול בשנה הזו בדלקת לא הושלם במלואו על ידי. שאלתי האם יכול להיות שהדם סמוי הוא בכלל מהושט? שבתי ליטול טיפול תרופתי לושט. האם לחזור על הגסטרוסקופיה? ולחזור על הקולונסקופיה? תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קולונוסקופיה

ד``ר עופר פורים
    28/05/2017

אכן לאור אדנומות ודם סמוי היתי חוזר על הבדיקה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נזק נוירולוגי - האם זה נכון
    ליאתי 75
    24/05/2017

שלום, האם זה נכון ששילוב התרופות הזה - FOLFOX לטיפול
    גורם לנזק נוירולוגי ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול כימותרטפי כדורים או טפטוף
    חברה
    21/05/2017

האם עדיף בטיפול הכימותראפי לקבל T.Capecitabine 500mg בכדורים שניים ביום למשך שבועיים או בטפטוף דרך פתח ליד הכתף לארבעים ושמונה שעות? האם בטפטוף יש פחות סיכון לבחילות? תודה על תשובה מהירה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כדורים

ד``ר עופר פורים
    21/05/2017

שני התרופות דומות ביעולתן מבחינת בחילות לשתיהן סיכוי נמול ליצירת בחילות מבכיון שבעיקרון זהו אותו חומר רק בצורות שונות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול כימותראפי כדורים או טפטוף
    חברה
    18/05/2017

האם עדיף בטיפול הכימותראפי לקבל T.Capecitabine 500mg בכדורים שניים ביום למשך שבועיים או בטפטוף דרך פתחליד הכתף לארבעים ושמונה שעות? האם בטפטוף יש פחות סיכון לבחילות? תודה על תשובה מהירה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קולונסקופיה ודם סמוי בצואה
    TAL
    06/05/2017

בס"ד
    שלום ד"ר
    אני כבת 65 לאחרונה בצעתי בדיקת דם סמוי חיובי בצואה ויצא חיובי הופנתי לקולונוסקופיה
    להלן התוצאות אשמח אם תפענח לי ותם
    טחורים פנימיים , מעי ארוך ומפותל , צקום זוהה ונראה תקין , היפוך ברקטום תקין ,השסתום האלאוצקלי ופתח אפינדקס נצפו, צקום נבדק רירית מעי דק תקינה רירית המעי בעלת ברק , ציור כלי הדם וקפלים תקינים
    בבסיס הצקום ממצא סוב מוקוזלי צהבהב כ 6 ממ
    כניסה קצרה בלבד לאלאום טרמינלי תקינה .
    נכרתו 2 פוליפים במראה שפיר באופן מלא עי ביופסיה חמה במתח נמוך בקולון יורד כ 45 סמ בגודל 3 ממ וברקטום דיסטלי כ 5 ממ הפעולה נסבלה היטה ללא סיבוכים

למעשה מה שהבנתי שנכרתו לי 2 פוליפים וקיים ממצא יכול להיות בלוטת שומן משהו מהבהב כפי שמתואר למעלה
    האם כבודו יודע מה פשר הדבר ? ממצא צקאלי זה מסוכן ?
    יש סיבה לדאגה ? מה אופן הטיפול ?
    בכל מקרה הרופא הפנה אותי גם לגסרוסקופיה וסיטי בטן ואגן בפרוטוקול לבלב להערכת הממצא הצקאלי
    מה הכוונה פרוטוקול לבלב ?
    אשמח לעזרתך האדיבה
    רפואה שלימה לכולם ושבוע טוב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קולונוסקופיה

ד``ר עופר פורים
    07/05/2017

עליך לברר עם הגסטרואנטרולוג מה לדעתו ממצא זה ? האם ליפומה שהיא ממצא שפיר
    לגבי ה CT פרוטקול לבלב זהו CT שמדגים את מיקום הלבלב ביחס לכלי הדם והאם ישנם בו גושים או ממצאים אחרים
    לא ברור מדוע הפנה ל CT בפרוטקול זה ומהי מחשבתו עליך לברר עם הרופא מה הם חשדותיו ומדוע שלח אותך לCT זה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך בירור

טל
    07/05/2017

תודה על המענה דר
    לדעת הרופא זה כנראה בלוטת שומן
    ממצא סוב מוזוקלי בבסיס הצקום. מה אומר המושג הזה
    הוא הפנה לסיטי בטן ואגן בפרוטוקול לבלב
    זא אפשר לעשות סיטי בטן ואגן בפרוטוקול אחר?
    האם יש חשש למשהו בלבלב מהממצא או מהפוליפים הקטנים שנכרתו ?
    רב תודות רפואה שלימה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• CT

ד``ר עופר פורים
    14/05/2017

לגבי ה CT מדובר ב CT שמדגים בצורה טובה את הלבלב הכבד ואת העורקים והורידים בבטן עליך לשאול את הרופא מדוע דווקא CT זה ממצא סוב מוקוזלי אומר ממצא מתחת לרירית המעי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך ברור

טל
    17/05/2017

תודה דר
    מה אומר ממצא סוב מוקוזלי ? זה מסוכן ? מורידים אותו איך שהוא
    הרופא אמר הרופאים יודעים מה לעשות
    לא ברור לי למה הוא בקש סיטי בטן אגן בפרוטוקול לבלב כחלק מברור
    הממצא נסוב מוקוזלי שנמצא בצקום ,
    מה בדכ עושים שיש ממצא כזה אילו בדיקות ומה החשש. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא

ד``ר עופר פורים
    17/05/2017

אם הממצא נראה לגסטרואנטרולוג כשפיר רק עוקבים אני מניח שביקש את ה CT על מנת לעמוד יותר באמצעי אחר שקיים לרפואה על טיבו של אותו ממצא שיוכל להיות בטוח יותר בטיב הממצא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש לסרטן המעי הגס עזרה בבקשה
    מיקה
    16/05/2017

בת 39, אחרי לידה רביעית. אחרי סיפור של התקן תוך רחמי שגרם לדימומים נוראיים הוצא ההתקן. בבדיקות דם ברזל:35. פריטין: 7.8 והמוגלובין: 11. הרופאה טוענת כי האנמיה מקורה בדימום שהיה. בנוסף סובלת מטחור שיוצא לפעמים ובעקבות יציאות מידי פעם נראה פס של דם אדום טרי בניגוב ללא סימנים של דם בצואה. לוקחת תוסף ברזל מסוג פריפול כמעט שבועיים. הצואה אחרהילה של התוסף יכולה להת ירוקה ונמרחת ולפעמים אפילו באותו היום רלה צהובה- חרדלית. במשך החודשיים האחרונים אני סובלת מבטן נפוחה וגזים מרובים מאד לאורך כל היממה. בימים האחרונים צרבת (סובלת לפעמים מריפלוקס) אין כאבי בטן והמשקל נשאר יציב ללא עליות / ירידות חדות. ישנה עייפות בתקופה האחרונה. אני מאד חוששת כי מדובר בסרטן המ הגס. האם יש בסיס לחשש שלי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוספת: שקיעת דם יצא 16 ומלפני שבועיים היתה 11

מיקה
    16/05/2017

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש

ד``ר עופר פורים
    16/05/2017

הטיפול הנכון בבעיה הינו יעוץ מסודר עם גסטרואנטרולוג אשר ישקול גם בירור אנדוסקופי עם קולונוסקופיה אך ישנם כאן סימפטומים אשר משמעותם היא לאו דווקא סרטן ולכן הבירור המסודר מול גסטרואנטרולוג הינו בעל חשיבות רבה מאוד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשד לבעיה לא ידועה
    לין
    14/05/2017

שלום, קיוויתי שאולי יוכלו לעזור לי בפורום הזה אז בחרתי להתייעץ כאן. כבר הרבה זמן שיש לי בחילות אחרי שאני אוכלת, בערך כבר שנתיים או שלוש, בהתחלה התעלמתי מזה אך רק השנה ייחסתי לזה חשיבות ושמתי לב שהצרבות והבחילות קורות לאחר שאני אוכלת בעיקר דברי גלוטן. אז החלטתי להפסיק עם אכילת גלוטן ואני כבר מקפידה על זה כמה חודשים-אני לא בטוחה אם זה צליאק אבל יש חשד. אבל עכשיו צצה בעיה מוזרה וחמורה יותר..שאין לי אליה הסבר, היצאות שלי הפכו למוזרות, כרוניות בכל יום (לרוב)- בחלקם לרוב יש דם על הצואה בצבע אדום או בורדו ממש ולעיתים בכמויות גדולות שדבוקות עליה ואפילו יוצא קצת או הרבה בניגוב על הנייר, תופעה מוזרה של הפרשות ריריות על הצואה, וצבע הצואה גם לאחרונה בימים אלה השתנה מחום-חום כהה לצהוב/לבן/ירוק, בעיקר ירקרק כהה חיוור עם אותם תופעות דם והפרשה רירית ובנוסף- הבחילות חזרו ולא נעלמו, רק מתונות יותר אך ממשיכות מפריעות וכואבות. קראתי על זה באינטרנט דברים שהדאיגו אותי ושאני לא רוצה להיות סמוכה להחליט ולאבחן בעצמי..
    ואשמח אם יתנו לי תשובה או לפחות פיתרון מה עלי לעשות ומה זה אומר והאם זה חמור- איני רוצה לקחת סיכון יותר ולהזניח..
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה

ד``ר עופר פורים
    14/05/2017

עליך לפנות בהקדם לרופא גסטרואנטרולוג ולעבור בירור של מעי הגס וכן של הקיבה על מנת להבין דימום יכול לנבוע מסיבות רבות וכן שאר הסימפטומים שתארת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם ניתוח של פוליפ סרטני במעי במהלך קולונוסקופיה גורמת לתאים סרטניים להתפשט בגוף
    JOS
    05/05/2017

האם ניתוח של פוליפ סרטני במעי במהלך קולונוסקופיה גורמת לתאים סרטניים להתפשט בגוף במהירות רבה יותר אילולי לא היה נכרת. כלומר האם עצם הכריתה של פוליפ סרטני לא מאיצה את התפשטות הסרטן.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פוליפ

ד``ר עופר פורים
    05/05/2017

כריתת פוליפ סרטני או כל פוליפ נדרשת להגיע לאבחנה ואלולא כריתתו או דגימתו לא היינו יכולים לאבחן ולטפל
    אין מגיע שדגימה של פוליפ מאיצה תהליכים סרטניים אלא להיפך גילוי מוקדם מעלה שעורי ריפוי מסרטן מעי גס.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרטן מעי הגס גרורות בכבד ובכליות
    לידור 45
    05/05/2017

שלום, אישה בת 72 גילו סרטן במעי הגס לפני שנה וחצי. עברה ניתוח להוצאת חלק מהמעי. יש פיזור . נכון לעכשיו גרורה בכבד גדולה 12 סמ ועוד 2 קטנות . + 1 באיזור הכלייה. אווסטין , וויקטיביס לא עזרו. כימו אין שיתוף פעולה. אודה להמלצה לשלב הבא מבחינה טיפולית.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גדול במעי הגס

ד``ר עופר פורים
    05/05/2017

שלום רב
    ישנן מספר אפשרויות טיפוליות בין טיפולים ביולוגיים והן כמותרפיה,אך תשובה מקיפה יכולה להנתן יכולה להנתן לאחר עיון בפרטים של המחלה ופרטי הטיפולים ובדיקת החולה ולא במסגרת הפורום שבא לענות על שאלות לצבור הרחב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפשרויות שונות לטיפול בדסמואיד
    אורית
    04/05/2017

ישנם מספר אפשרויות חדשניות (hifu, crayo ) לטיפול בדסמואיד . ממליצה להכנס לפורום desmoid tumor support בפייסבוק. שם יימצאו כל האפשרויות ואנשים שטיפלו. הכל תלוי במיקום ובגודל הגידול. בשל כך שסוג הגידול דיי נדיר הפורום בפייסבןק מרכז את האנשים מכל העולם עם סוג הגידול הזה אופן הטיפול והשיטות המצליחות.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם בדיקת M2KP אמינה? מדוע לא מציעים אותה בארץ כתחליף לקולונוסקופיה ?
    JJJ
    01/05/2017

האם בדיקת M2KP אמינה? מדוע לא מציעים אותה בארץ כתחליף לקולונוסקופיה או כסריקה ראשונית לאיתור מוקדם לפני קולונוסקופיה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ,2PK

ד''ר נתן גלוק
    03/05/2017

יצא רק לאחרונה וטרם התקבל כאמין באף המלצת איגוד בעולם
    צריך עוד נסיון עם זה והשוואה לכלים קיימים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה