פורום מחלות המעי הגס - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר נתן גלוק
ד"ר נתן גלוק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר נתן גלוק ללא פרסום בפורום

• דימום רקטלי רקטוסקופיה עם הכנה
    שחר
    22/03/2018

יש לי תור לבדיקה(עקב אי נוחות ודימום לפעמים). קיבלתי הכנה עם איזי גו אנמה. בהוראות של התכשיר ראיתי שרשום שאין להשתמש בתכשיר במקרה של דימום רקטלי. האם תמיד אסור??
    ועוד שאלה- בעוד חודש יש לי תור לקולונסקופיה. האם זה לא בדיקה כפולה?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דימום

ד''ר נתן גלוק
    30/03/2018

אפשר בעדינות לעשות חוקן
    לא בדיוק בדיקה כפולה כי גם הפרוקטלוג צריך לראות את אזור הרקטום. הקולונוסקפיה זה לראות דברים עמוקים יותר אם ישנם

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סובלת מכאבי בטן איומים
    פיונקלה
    29/03/2018

שלום רב.
    מזה כשנה וחצי אני סובלת מהתקפים של כאבי בטן משתקים. זה נע בין כאבים דוקרים וחדים לכאבים עמומים.
    לעיתים מלווה בשלשול, לעיתים בעצירות.
    בכל מקרה- ישנו שינוי בצואה. היא הרבה יותר רירית והתחושה בבטן היא של מלאות תמידית ונפיחות.
    עליתי הרבה מאוד במשקל השנה- כ- 10 ק"ג.
    אני עייפה מאוד ומוצאת דחף רב לפחמימות.
    לאחרונה ישנם כאבים בחגורת הגב התחתון.

אושפזתי פעמיים וביצעו לי בדיקות. הכל יצא תקין, כולל CT וגם MRI. כולל אולטרה סאונד בטן וכליות. ללא כל בעיות גניקולוגיות.

אני סובלת מאוד מכאבים בבטן.ואובדת עצות.
    מה זה יכול להיות?
    אילו בדיקות עלי לבצע?

לא מסוגלת להמשיך לחיות עם הכאבים הללו יותר....

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בטן

ד''ר נתן גלוק
    30/03/2018

נשמע כמו מקרה קשה של מעי רגיז- הפרעה תפקודית הגורמת לכאבים ושינויים ביציאות.
    מציע לך לגשת למרפאת מעי רגיז במכון גסטרו של אחד מבתי החולים הגדולים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי שרירים אנמיה וחוסר תאבון
    ניצן
    27/03/2018

אמי מתלוננת על חוסר תאבון, חולשה ותשישות עד כדי חוסר תפקוד וכאבי שרירים בכל הגוף. בבדיקת דם אכן נמצאו רמות נמוכות מאוד של המוגלובין אך נורמליות של fe. היא סובלת גם מסכרת סוג 2 ומטופלת בכדורים משני סוגים, בת 68. התחילה לקחת כדורי ברזל אך אני חוששת וחרדה שאיבוד הברזל הוא רק סימפטום אחד ולא הגורם (חוששת שאולי מחלה קשה יותר קיימת והיא שגורמת לכמה התסמינים). אלו בדיקות עליה לעשות כדי לאבחן יותר לעומק את מצבה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי שרירים

ד``ר עופר פורים
    29/03/2018

אכן לדעתי ישי מקום לבירור מעמיק וביצוע של קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה בהקדם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעית יציאות ועצירות לאחרונה
    עטיה
    13/03/2018

שלום
    יש לי מזה חצי שנה בעיה ביציאות, עצירות מוזרה כזאת וצואה דקה לפעמים. לפני זה היה איזה דימום יחד עם היציאות לתקופה של חודש. לקחתי נרות נגד טחורים לאחר המלצת רופא.
    העצירות נהייתה קשה יותר, והיה צורך להתאמץ. עברתי קולונוסקופיה והתוצאות היו שיש טחורים גדושים.
    המשכתי טיפול עם נרות, בנוסף הומלץ לי לעבור ניתוח. כמה הניתוח נחוץ, וכמה הוא יכול להחזיר את המצב לקדמותו.

חשוב לציין כי כעת אין דימום בכלל, ואני לא מרגיש כאבים.

אני בן 31, יושב מלא שעות מול מחשב בעבודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 31

ד``ר עופר פורים
    29/03/2018

שלום אתה צריך לפנות לכירורג שמתמחה בבעיה זו ההתמחות נקראת פרוקטולוגיה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צד שמאל עליון כאבים
    אור
    09/03/2018

בוקר טוב
    בת 42 ללא רקע של סרטן המעי.
    סובלת 4 חודשים מכאב בטן עליונה צד שמאל מלווה לעיתים בדיקה טיפה מתחת לשד שמאל.
    הכאב השמאלי לעיתים גם במותן שמאל.
    יציאות רכות לפעמים צואה כהה.
    אין תכיפות בשתן.
    הכאב מעיר בלילה. מלווה בבחילות.
    כצה ימים עם חולשה המוגלובין 12.2 שאר בדיקות דם תקינות.
    עם חולשה בשרירים מזה 4 ימים לאחר קבלת וסת ודימומים כבדים לא נמצאה בעיה גניקולוגית.
    חוזרת לבטן-צילום בטן נעשה תקין.
    צילום איברים בכל איזור שמאל נעשה טחול תקין כליות תקינות כיס מרה טיפה מכווץ. רחם שרירני.
    מתוסכלת מאד!!מרגישה שיש בעיה זקוקה נואשות לפיתרון. כואב לי היתכן שזה פסיכוסומטי?קשה לי להאמין.
    אנא הפנה אותי לגורם הלוונטי לבדיקות שלדעתך עליי לעשות ואשמח לחוות דעת אם יש לך כל כיוון מה. הכאב מעיד?
    המון תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 42

ד``ר עופר פורים
    29/03/2018

שלום רב
    לצערי אין הפורום יכו לתת מענה הוא מכוון ליעוץ כללי ולא פרטני אנא פני לרופא המשפחה שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דחיפות באיתור גרורות מוקדם
    יוגב
    08/03/2018

שלום רב
    בשיחה עם האונקולוגית שלי היא ציינה ש"אין משמעות לזמן שבין איתור גרורות ע"י אמצעים כגון CT לבין ביטוי קליני של הגרורות אצל הפציינט..." (כלומר אין צורך ביותר מדי בדיקות - אם יהיה משהו ארגיש...).
    אציין כי אני בן 69 ולפני כ-8 שנים עברתי כריתה חלקית של המעי הגס+ הוצאת גרורה בכבד. עד כה אין לי תופעות המחשידות חזרת הגידול. אולם יש לי דרמטומיוזיטיס , שהיתה גם פרה-ניאופלסטית וגם עצמונית (MI2 חיובי}., והתפרצויות שלה גורמות לאי ודאות לגבי חזרת המחלה הגידולית. כמו כן הסמן CEA לא בלט גם בעת התפרצות הגידול
    האם יש בכל זאת משמעות לאיתור מוקדם יותר? האם יש בדיקות מומלצות?
    בתודה
    יוגב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איתור גרורות

ד``ר עופר פורים
    29/03/2018

שלום ישנן המלצות מפורטות לגבי מעקב לאחר חולה עם סרטן מעי גס במעקב ,בהתאם לשלב המחלה ומשך הזמן שחלף לאחר 8 שנים אין המלצה לבדיקת CT כרוטינה .אלא לבדיקות דם וקולונוסקופיה מדי מספר שנים
    האונקולוגית שלך אמורה להכיר את ההמלצות למעקב ולנהוג לפיהן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מוביפרפ או פיקו סלקס
    שולמית
    21/02/2018

שלום רב,
    מה ההבדל בין שני חומרי ההכנה מוביפרפ ופיקו סלקס.
    האם קל יותר לעשות את ההכנה עם פיקו סלקס.
    לא ראיתי תשובה לשאלה למטה.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פוליפ יחיד בגיל צעיר
    אורן
    08/02/2018

שלום רב. אני בן 39, מוצא אשכנזי, גר בארה״ב, ללא היסטוריה משפחתית של סרטן. לקרובי משפחה מצאו פוליפים אחרי גיל 60.

ביצעתי השבועבדיקת קולונוסקופיה בעקבות כמה שבועות של שינוי בהרגלי היציאות ללא דימום.

בבדיקה נמצא פוליפ יחיד בגודל של 4 מ״מ באיזור הcecum, שהוצא כולו. בביופסיה מצאו מסוג האדנומה.

אני בלחץ רציני מאחר ולהבנתי פוליפים בגיל שלי נדירים מאוד, ובמיוחד באיזור הזה של המעי. קראתי קצת ספרות רפואית אבל לא הצלחתי למצוא מידע מפורט לגבי הגילאים האלה.

הרופא שביצע את הבדיקה לא ניתן לי פרטים רבים, ואת הרופא שלי לא ראה עד אפריל.

אשמח לקבל קצת פרטים מה זה אומר פרקטית מעבר לכך שכמובן אצטרך לעבור בדיקה בתזמון גבוה יותר בהתחשב בגיל שלי. יש בגלל סיכוי למנוע התפתחות של סרטן בסופו של דבר בהתחשב בגיל שלי ובכך שהסיכון לפוליפים עולה עם השנים?

האם יש טעם לייעוץ גנטי בהתחשב בכך שאין שום הסטוריה משפחתית של סרטן?

תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פוליפ צעיר

ד''ר נתן גלוק
    11/02/2018

צעיר אמנם.
    אבל מעקב טוב ימנע סרטן באחוזים גבוהים של הצלחה.
    דרוש בירור גנטי אף ללא סיפור משפחתי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה סוג של בירור גנטי

אורן
    12/02/2018

תודה.

אני גר בארה״ב כך שהמנגנון של ההפניות כאן לא כל כך ברור - יש לי תור נוסף לגסטרו בעוד כמה חודשים. אי אפשר בדרך כלל לקבל הפניה ליעוץ גנטי כללי אלא רק לבדיקת דברים מסויימים.

לאיזה כיוון של בדיקה היית ממליץ?
    בדיקה של סינדרום לינץ או של מוטציות אחרות? (כולל הגן שנמצא כביכול אצל יהודים אשכנזים)?

למיטב הבנתי בדיקות ללינץ מותנות בהסטוריה משפחתית מסויימת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובת מערכת העיכול לחוסר שינה
    סטודנט
    02/02/2018

הייתכן כי גוף מגיב לחוסר שינה בשלשול? שמתי לב שמדי פעם, כשאין ביכולתי לישון מספיק(עקב עבודה או לימודים), אני מרגיש דחף חזק ללכת לשירותים ולהתרוקן. בלי קשר למה שאכלתי יום לפני.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שינה

ד''ר נתן גלוק
    11/02/2018

הקשר יותר לסטרס מאשר לעצם המיעוט בשינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כריתת פוליפ ססילי ממאיר
    שרוליק
    10/02/2018

עברתי כריתת פוליפ ססילי בגובה 20 ס"מ (רקטוסגמה) שנכרת במלואו. תוצאות ההיסטולוגיה שלו: גודל 0.9X0.5X0.5 ס"מ. well differentiated Adenocarcinoma, invading to submucosa, involving resection margins. בבדיקת דם: CEA=1.3 ng/ml.

מה עלי לעשות?

תודה על התייחסותכם

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פוליפ ממאיר

ד''ר נתן גלוק
    11/02/2018

הכריתה אינה שלמה של פוליפ ממאיר. ככל הנראה יש צורך בניתוח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות האם לבצע בדיקה
    לי
    01/02/2018

בת 41 אחרי 2 לידות האחרונה לפני 7 שנים.לפני 8 חודשים היה ארוע של דם בצואה ..ממש כל האסלה נהיחתה ורודה שחשבתי שאולי זה מחזור..אחכ ראיתי שבין השכבות של הצואה היה דם טרי..ללא מאמץ בעת היציאה.קצת ..כמה לחיצות...נלחצתי מאוד ונבדקתי במיון ולא נמצא שום עדות לטחור חיצוני ונאמר שאולי זה טחור פנימי..נשלחתי לקולונסקופיה ואני די חרדתית ממנה..ושוקלת לא לעשות...האם העובדה שהדימום היה חד פעמי מצביע שזה טחור פנימי?איך בודקים טחור פנימי?..האם לדעתכם לאור הנתונים
    ניתן לוותר על הבדיקה? בנוסף החומר שנותנים כהכנה לבדיקה, האם מותר לי לשתות אותו מאחר ולפני 3 חודשים עברתי ניתוח חרום של הוצאת אבן בכליה ובשופכן (ניתוח מהנרתיק) הכליה התנפחה והיו כאבים...תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנה לא טובה לבדיקה
    ר.ו
    31/01/2018

שלום
    אני לא קראתי את ההוראות ולא ידעתי שיש צורך בתזונה מיוחדת לפני בדיקה ומחר הבדיקה שלי
    האם יש טעם בכלל להתחילא ת ההכנות עם המוביפרפ, האם בכלל יעשו לי את הבדיקה מחר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גלידה ושלשול אחרי יום
    סטודנט
    26/01/2018

שלום. אני חושד שיש לי רגישות מסוימת למוצרי חלב, וגם מעי רגיש. לפני יום וחצי אכלתי כמות נכבדת של גלידה. היום בבוקר תפס אותי "התקף" - היתי חייב ללכת לשירותים, ובמשך כמה דקות היתה התרוקנות. השלשול לא היה מימי. הרגשה כללית נורמלית, ללא כאבים, חולשה או אובדן תיאבון. האם הגיוני שהגלידה שלפני 30 שעות השפיעה רק עכשיו? ובאופן כללי, איך אפשר לדעת, האם מאכל זה או אחר הביא לתוצאות כאלה? אם עבר יום? כמה ימים, שבוע מהאכילה?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גלידה

ד''ר נתן גלוק
    30/01/2018

לרבים מאיתנו חסר האנזים המפרק את הלקטוז בחלב, ולרבים אחרים מעי רגיש. מה שהיה קשור או לא קשור לגלידה- אין לדעת. לרוב אם יש חסר בלקטאז התופעות קרובות יותר לצריכת החלב, תלוי בכמות כמובן. לרוב מספר שעות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר אנשימים ומעי רגיש

סטודנט
    30/01/2018

1. האם אתה ממליץ על לקיחת אנזימים בכדורים? יכולות להיות לזה השלכות בריאותיות בעתיד? או שזה דומה לאינסולין בסכרתיים 1?
    2. הייתכן כי העובדה שבאותם ימים אכלתי הרבה אורז, האטה את מה שהיה אמור לבוא - היציאה הרכה? ולכן לקח לזה לא כמה שעות, אלה יממה וחצי?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת חוזרת של קולונוסקופיה
    יפית
    29/01/2018

שלום
    אני בת 50
    לפני כחצי שנה אושפזתי בשל כאבי בטן ונמצא דיברטיקוליטיס. טופלתי באנטיביוטיקה חזקה ולאחר הטיפול בדיקות הדם היו תקינות
    שנה לפני כן בדיוק ביצעתי בדיקת קולונוסקופיה שנמצאה תקינה לחלוטין
    בבית החולים המליצו על בדיקה חוזרת לאחר ההחלמה. חזרתי לרופאה שביצעה את הקולונוסקופיה והיא סרבה לבצע בדיקה נוספת בטענה שהבדיקה מטרתה לאתר סרטן והיות והבדיקה שנה לפני כן הייתה תקינה אני יכולה לשקוט ולחכות עד תום חמש השנים לבדיקה נוספת שכן בבדיקה עצמה יש גם סיכון.
    מאז האשפוז ולאחר ההחלמה אני מרגישה טוב ולוקחת פרוביוטיקה באופן קבוע ומקפידה על תזונה סיבית ולרוב בריאה.
    לעתים רחוקות יש דימום קל בניגוב ייתכן ובשל בקע שאובחן כבר לפני שנים.
    השאלה היא האם להתייעץ עם רופא נוסף? האם בדיקת קולונוסקופיה נוספת היא חשובה עכשיו או לחכות עם זה? אולי יש בדיקות הדמייה אחרות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה

ד''ר נתן גלוק
    30/01/2018

אם ההכנה בבדיקה לפני שנה היתה טובה, אפשר לסמוך על הרופאה. בגדול היא צודקת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

יפית
    30/01/2018

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר נתן גלוק
    30/01/2018

אציין רק שהתסמנות של גידול כדלקת סעיפים הינה נדירה. לרוב זה באמת דלקת סעיפים ולא גידול שנראה כדלקת סעיפים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קולונוסקופיה

יפית
    30/01/2018

תודה
    ובכל זאת ההמלצה של הרופאה מקובלת או שכדאי להקדים את הבדיקה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עצירות אחרי ניתוח פרולפס
    poli
    22/01/2018

שלום עברתי ניתוח פרולפס רקטאלי עם שמיטת מעי סיגמואיד, מאז יש לי שנתיים סיבוכים שחלקם זה התרוקנות לא שלמה ואז אחרי כל שעה עוד עוד הרגשה שמשהו קצת יוצא , התחלתי להיעזר בחוקן שכן עוזר מאוד אבל אחרי שנתיים אני כבר לא יכולה להתרוקן ללא חוקן או כדור משלשל, בנוסף לכך עשיתי זריקת בוטוקס שלא שינתה דבר ואין ביכולתי אפילו להמשיך את החוקן כי בגלל שהשריר משותק המים מיד נוזלים החוצה של החוקן.. האם ידוע לך אם בניתוך של רקטופקסי כמו שלי חותכים גם חלק מהרקטום ? שאולי בגלל זה בהתחלה היה לי צורך תמידי להתרוקן ? אם אני מכניסה אצבע דרך פי הטבעת במצב ישיבה ( על מנת לעסות את המקום כדי לעזור לעצירות אני יכולה בקצה של האצבע להרגיש את התפרים שאיתם חיברו לי את המקום אחרי הניתוח.. זה אומר שאין לי רקטום או שזה הרטום עצמו באורך של אצבע? והאם יש דרך טיפול במידה והמעי לא פועל כמו שצריך אחרי שחיברו אותו.
    תודה וסליחה על הרבה שאלות..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פרולפס

ד''ר נתן גלוק
    30/01/2018

צריך הערכה מחודשת במרפאה המתמחה ברצפת אגן- אולטרסאונד רקטלי דינמי, מדידת לחצים וקרוב לודאי גם פרוקטוגרפיה. באחד ממכוני גסטרו בבתי החולים הגדולים במרכז.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה