פורום רפואת ספורט - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד"ר מוחמד כתאנה
ד"ר מוחמד כתאנה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מוחמד כתאנה ללא פרסום בפורום

• ebv חיובי
    טל
    08/03/2015

בן 24 בריא בדרך כלל.מתאמן קבוע. בבדיקות דם ebv חיובי וגם cmv חיובי.קשה לי לחשוב על הפסקת אימוני כושר. אני לא מסוגל לוותר על זה למספר חודשים. מה לעשות? אני מרגיש שאני יכול להתאמן.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    ebv חיובי

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ציסטה בברך מתשובה שנעשתה mri
    ציפי
    08/03/2015

מה הטיפול במים וציסטה בברך? האם אפשר להתעמל בינתיים אליפטיקל, עיצוב וחיטוב? תודה לתשובתכם

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• קרע מלא ברקטוס פמוריס
    עמרי
    17/02/2015

שמי עמרי אני ספורטאי מקצוען שחקן כדורגל. לפני 4 חודשים עברתי פציעה ברקטוס פמוריס ואובחן לי קרע חלקי. לאחר שיקום רגיל חזרתי למגרשים לשחק כהרגלי.
    בתקופה האחרונה חודש וחצי חודשיים הרגשתי שמשהו לא בסדר ברגל ובחלק העליון של הירך הופיע בליטה מאוד מאוד גדולה ובלי קשר הרגשתי שאני לא חוזר ליכולתי לפני הפציעה למרות שיקום מקסימלי וכושר גופני מצויין.
    עשיתי לפני כחודש אולטרסאונד ומתברר שהרקטוס פמוריס קרוע באופן מלא עם משיכה כלפי מעלה.
    אני מחכה לבדיקת MRI כדי שאוכל לעשות ניתוח לתקן את הנזק.
    הרופא שלי אופטימי למרות שהפציעה היא בת כמה חודשים והוא טוען שצריך למשוך את השריר המכווץ ולחבר אותו ככל הניתן בחזרה לגיד למרות שאין 100 אחוז החזרה למקום.
    אני מאוד מאוד מדוכא מהמצב אני ספורטאי פעיל בהרבה ענפים כמו גם מאמן ילדים וזה פוגע בתיפקוד שלי ובפרנסה שלי וגם מבחינה אסטטית זה מזעזע ממש בגודל של כדוריד.
    רציתי חוות דעת ממכם האם אתם מכירים את המצב ואת הניתוח למרות שעברו 4-5 חודשים מזמן הפגיעה הראשונה (הרופא המנתח טוען שכנראה אחרי שחזרתי לפעילות נגרם הקרע המלא מכיוון שבבדיקה הראשונה אובחן קרע חלקי)
    תודה רבה ומחכה לתשובה אופטימית ככל האפשר.

לקביעת תור
    סגירה
    קרע מלא ברקטוס פמוריס

הוספת תגובה

תמונה

• להתחיל פעילות גופנית
    אורם
    05/02/2015

היי אני בן 29 בריא לא עוסק בפעילות גופנית בכלל ורוצה להתחיל להתאמן איגרוף האם זה בסדר ולא יעשה נזק ללב ולשרירים עם אתחיל בפעמים בשבוע אימון של 45 דקות ובהדרגה העלה כול פעם רבע שעה כך שאחרי חודש כול אימון יהיה שעה וחצי?

לקביעת תור
    סגירה
    להתחיל פעילות גופנית

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות ציפורניים
    אשר
    02/02/2015

בריצות ארוכות יש לי כאבים חזקים באצבעות הרגליים. בשתי האצבעות שעל יד האגודל, יש לי מעין שטפי דם מתחת לציפורניים.

מה הפתרון לזה?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בעיות ציפורניים

הוספת תגובה

תמונה

• קריאטנין גבוה
    אלכס
    19/01/2015

שלום רב,
    אינני יודע אם הפורום הזה הוא הנכון אבל אנסה בכל זאת.
    אני בן 30 מתאמן בחדר כושר ולוקח קריאטין כתוסף מזון כבר מספר חודשים ( כ 5 גרם ליום ). רמת הקריאטנין שלי בדם היא 1.2 שלפי הכללית זה מעל לנורמה.
    יש לציין שלפני שנה הייתה לי רמה של 1.13 ומאז עליתי במסת השריר שלי.
    רציתי לדעת אם יש מקום לדאגה?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    קריאטנין גבוה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בשרירי הדלתא והזרוע הדו-ראשי
    יאיר
    07/06/2010

אני משחק כדורעף 2-3 פעמים בשבוע ובזמן האחרון אני חש כאבים חזקים בשרירי הדלתא והזרוע הדו-ראשי. לפני כל משחק אני מקדיש בין5-10 דקות למתיחה וחימום של שרירים אלו, ולמרות זאת אני עדין חש את הכאב. הכאב חזק במיוחד כאשר אני מנחית ועושה תנועה חזקה ומהירה עם הזרוע.
    האם יש דרך לטפל בכאבים לפני ממשחק?
    האם כדאי להשתמש במשחה כגון:בן-גי או וולטרן?
    היתכן שיש קשר בין הכאבים לבין זה שאני ישן עם מאוורר מכוון עלי?

אודה מאוד אם תוכלו לעזור לי עם תשובות
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת בכתף

אליעזר רוזן
    07/06/2010

הי,
    מה שיש לך כנראה זו דלקת בכתף! ואלו לא חדשות מעודדות.. ההחלמה הנה די ארוכה.
    יש תרגילים ספציפיים לחיזוק שרירי מסובבי הזרוע.
    למאוורר אין שום קשר.
    גם וולטרן לא יעזור.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בשריר הדלתא בצד שמאל

יעל
    10/01/2015

היי,
    אני בת 31,מזה שלושה שבועות יש לי כאבים בשריר הדלתא.
    הכאב מורגש בתנועה,מאמץ של השריר ובעיקר בשכיבה על השריר
    בשינה על הצד .
    ממה יכול להיות הכאבים והאם זה מעיד על משהו מסוכן ?
    אודה לתשובתך המהירה.
    בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים חמשה חודשים אחרי נקע
    דני
    05/01/2015

שלום וברכה

לפני חמשה חודשים נקעתי את הקרסול ברגל שמאל. הרגל התנפחה והיו בה נוזלים.
    קבלתי תרופה להורדת הנוזלים, ואכן הנפיחות ירדה כמעט לגמרי. אך עדיין אני חש כאבים ואי נוחות בהליכה, ועל אף שקויתי שיחלפו עם הזמן הם עדיין נמשכים.

בבדיקה שעשיתי כחודש אחר הנקע היו התוצאות:
    בצקת ניכרת בשומן תת עורי מסביב למפרק.
    מפרק טיביו-טלארי – נוזל בכמות קטנה.
    גידים קדמיים, לטרלים ומדיאלים – ב.מ.פ.
    רצועה AFTEL – מעובה, היפואקוגני בעל מבנה מטושטש, מתאים לקרע.

כעת עשיתי שוב אולטראסאונד ואלו התוצאות:
    מפרק טיביו-טלארי – ללא נוזל יתר.
    גידים קדמיים ולטרלים – ב.מ.פ.
    גידים מדיאלים – גיד TP המשכי, לא מעובה, מלווה בפס נוזל מתחת לפטישון.
    רצועה AFTEL – תפוחה, בלתי אחידה, והיפו-אקואית.
    רצועת דלותואיד – ב.מ.פ.

האם המצב ילך וישתפר עם הזמן מאליו, או שצריך טיפול. ואיזה?
    האם צריך לקחת תרופות להעלמת הנוזל שנשאר.

תודה רבה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• תסמונת המדור
    אורי
    24/12/2014

שלום

בן 40
    כבר שנים רבות שסובל מכאבים בשוקיים בזמן הליכה מאומצת/ארוכה, מחמיר בעליות.
    לפני כשבע שנים פניתי לרופא לצורך בירור, בוצע מיפוי עצם שיצא תקין, בדיקת כלי דם יצאה תקינה בזמנו, הרושם היה שמדובר בתסמונת מדורים והוצע לי לעשות בדיקת לחצים. לא עשיתי מאחר והבנתי שהאופציה היחידה היא ניתוחית וחששתי מזה.
    לאחרונה ביצעתי בדיקת לחצים:

"בבדיקה לאחר חצי שעה הליכה מאומצת נפיחות ונוקשות רבה מדורים קדמיים ולטראלי משמאל פחות מימין, לאחר חצי שעה המדורים נמושו רכים ופחות נפוחים בהתאמה לירידת הלחצים"
    בהמשך מפורט המספרים

מסקנות: לאו הבדיקה ומדידת הלחצים רושם של תסמונת מדור ב 3 מדורים שנבדקו, במיוחד הקדמיים. יש לציים נפיחות כל השוק גם במדורים אחוריים שנוקשים יותר לאחר מאמץ ולא ניתן לשלול גם בהם תסמונת מדור.

ברצוני לשאול

א. האם תסמונת מדור זה בעיה מולדת או נרכשת? מה הסיבה שלאחר יש ולשני אין?
    ב. האם האופציה היחידה היא ניתוחית?
    ג. זה מצוי שיש לחצים בכל המדורים בשוקיים? האם היה צורך לבדוק עוד מדורים במסגרת הבדיקה? זה הגיוני לנתח את כל המדורים?
    ד. מה האופציות הניתוחיות שיש? האם ניתן לבצע את זה בצורה יעילה ובטוחה גם בשיטה לפרסקופית?
    ה. הבנתי שהניתוח זה בעצם לחתוך את הפסיה, זה לא משהו שנסגר לאחר מכן לבד כמו כל חתך שיש בגוף ונסגר באופן טבעי במשך הזמן?
    ובאם חותכים את הפסיה זה לא גורם לכך שהשריר יבלוט החוצה ותיגרם בעיה אסתטית?

ושאלה אחרונה לסיום, האם ישנם סיבוכים וסיכונים מהותיים בניתוח כזה?

אשמח מאוד להיענות על השאלות הנ"ל

תודה ולילה טוב

לקביעת תור
    סגירה
    תסמונת המדור

הוספת תגובה

תמונה

• קרע בשריר השוק
    לילך
    24/12/2014

שלום רב
    אני בת 34 ,בריאה בדרך כלל, לא ספורטאית.לפני חודש בזמן תחילת תנועה הרגשתי כאב חזק ולא יכולתי לדרוך על הרגל, לאחר 3 ימים הופעה כחול בכל השוק. לאחר שבוע חזרתי לשגרה יום יומית אבל צלעתי. לפני שבוע עוד פעם הרגשתי כאב חזק וכל הסיפור חזר. לא עשיתי תנועות חדות או משהו. זה פשוט קורה ברגע שאני רוצה להתחיל בתנועת הליכה. עשיתי US -קרע בשריר 4 ס"מ.
    השאלה מה עושים כדי למנוע פעמים הבאות? תורים לאורתופד רחוקים ואני לא רוצה לפספס את הזמן שאפשר לשפר את מצבי ולא לגרום להחמרה ופגיעה כרונית. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    קרע בשריר השוק

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעה ואזו וגלית
    נאוה
    12/12/2014

שלום רב, הבן שלי, בן 18, אובחן (לאחר סדרת בדיקות ארוכה ומורכבת, נוירולוגית וקרדיולוגית, במבחן TILT בתל השומר) כבעל הפרעה במערכת הואזו וגלית. הפרופיל הצה"לי שלו כתוצאה מכך הוא 64. הוא עסק בפעילות ספורטיבית מגוונת לפני האבחון (אימוני לחימה, ריצה ו-TRX). ההנחיה, כרגע, היא כי אסור לו לעבור דופק של 160, מה שמשאיר לו רק אימוני TRX. מה ניתן לעשות כדי להתגבר על המגבלה הזו ולחזור לפעילות ספורטיבית מלאה?

לקביעת תור
    סגירה
    הפרעה ואזו וגלית

הוספת תגובה

תמונה

• כמה שאלות
    חדשה בתחום
    03/12/2014

לפני כמה שבועות התחלתי לרוץ על הליכון בבית(ריצה קלה 10-11 קמ"ש) למשך 20 דקות, 3 פעמים בשבוע.

כשהתחלתי להרגיש כאבי ברכיים קלים, הלכתי לכירופרקט והוא אמר שיש לי קריסה כלפי פנימה וקשת נייטראלית והציע לי מדרסים. אז יש לי כמה שאלות בעניין:

1. האם יש קשר בין גובה הקשת לקריסה? האם ייתכן שיש לי קשת נייטראלית וקריסה או שאלו שני מושגים שונים?

2. לגבי המדרסים, ממה שהבנתי הכירופרקט מתאים אותם לכף הרגל באמצעות גבס, אבל האם יש חשיבות גם למידת הנעל? כי יש חברות נעליים שהמידה 42 אצלהם היא כמו 42.5 בחברות אחרות, המידה שלי היא 42 בנעלי ספורט רגילות, אבל לאחרונה רכשתי נעלי ריצה של ברוקס והומלץ לי לקנות חצי מידה יותר כי הרגליים מתנפחות במהלך הריצה. האם תהיה לזה חשיבות בנוגע למדרסים?

ברצוני רק להבהיר שהשאלה שלי בנוגע למדרסים צצה מכיוון שהכירופרקט גם שאל למידת הנעל שלי, אז הבנתי שיש לזה חשיבות כלשהי, ולא רק למדידת כף הרגל היחפה באמצעות גבס.

תודה למשיבים מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    כמה שאלות

הוספת תגובה

תמונה

• קרע במעטפת השריר
    עומר
    01/12/2014

שלום רב,
    לפני מעל 10 שנים נשברה רגלי ובעקבות השבר נקרעה מעטפת שריר התאומים בחלקה התחתון של השוק. מאז אותו מקרה מופיעה לי בליטה אליפטית של 5X3 ס"מ (בולט כ-1.5-2 ס"מ מהעור) בעת פעילות מאומצת.
    בעבר, כשהקרע בשריר אובחן נאמר לי שאחוזי ההצלחה של פרוצדורה של תפירה הם נמוכים וכי אין סיבה שהדבר יפריע לי.
    יחד עם זאת, בתקופה האחרונה התחלתי לרוץ ואני חש כי העור נמתח ומופעל לחץ בצידה השני של הרגל כתוצאה מכך (יש לי שם צלקת אז הנקודה רגישה יותר).
    שימוש בגרבי לחץ לריצה לא הפעיל לחץ מספיק ממוקד על האיזור. האם יש פתרונות אלסטיים רלוונטיים לבעיות כאלה או שאתה ממליץ לבדוק אפשרות לפרוצדורה ניתוחית?

תודה רבה,
    עומר

לקביעת תור
    סגירה
    קרע במעטפת השריר

הוספת תגובה

תמונה

• פעילות גופנית
    פליקס
    23/11/2014

היי אני בן 32 רוצה להתחיל לעסוק בפעילות גופנית אינטנסיבית בהדרגה ולהגיע ל6 אימונים בשבוע עם איזו סוג של רופא עליי להתייעץ ולבדוק עם אני במצב תקין כדי להתאמן ואזה בדיקות עליי לבצע

לקביעת תור
    סגירה
    פעילות גופנית

הוספת תגובה

תמונה

• ספורט ותרופות
    רון
    01/11/2007

האם אפשר לעסוק בספורט בזמן נטילת אספירין במינון נמוך עקב קרישיות יתר של הדם

לקביעת תור
    סגירה
    ספורט ותרופות

הוספת תגובה

תמונה

• כן, אבל...

ד''ר נעמה קונסטנטיני
    04/11/2007

"ספורט" הוא ספקטרום עצום של פעולות, וכדאי לפרט ולא לשאול כללית. גולף, טיפוס הרים, סנוקר, צניחה חופשית ואיגרוף תאילנדי כולם ענפי ספורט, עם משמעויות שונות לחלוטין...
    כעקרון אין מניעה, ובכל מקרה רצוי לעסוק בענפים הסולידיים יותר כגון הליכה, ריצה, שחיה, אופנים, משחקי כדור וכו'.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרישיות יתר ומחלת גבהים

לולה
    16/11/2014

שלום,

אני בת 31 עם נטיה מולדת לקרישיות יתר(פקטור ליידן ברמה של הטרוזיגוט). בגיל 19 סבלתי מתסחיף ריאתי(בעקבות נטילת גלולות), טופלתי כחצי שנה בקומדין. היום אני בריאה ולא מקבלת שום טיפול, מלבד זריקות קלקסן בטיסות ארוכות.
    אני מתכננת טיסה לאקוודור הנמצאת בגובה של 2,850 מטר. במהלך הטיול אנו צפויים לעלות בהדרגה ולשהות אף בגובה של כ-4,500 מטר.
    האם הנטייה המולדת לקרישיות יתר מעלה את הסיכון לשהייה בגובה כזה? האם עדיף להימנע משהייה בגובה מסויים(אם כן מהו?). או שבמידה והעלייה הדרגתית אין בעיה?

לתשובתך אודה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה