פורום רפואת ספורט - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד"ר מוחמד כתאנה
ד"ר מוחמד כתאנה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מוחמד כתאנה ללא פרסום בפורום

• חופשת סקי עם סטומה בבטן, האם ממולצת? או להימנע ?
    ליאור
    22/02/2016

שלום,

לאבי יש סטומה וסטומה של שתן שחוברו אחת לפני מס שנים והשניה לפני כ4 חודשים . אבי ספורטאי שחובב סנאובורד וגולש טוב הרבה שנים (למעלה מ20), האם ספורט זה שכרוך בו נפילות עלולות לסכן אותו ואת הבטן שלו? מה היית ממליץ ?

תודה רבה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אילחוש ביד בעת ריצה
    עירית
    14/02/2016

שלום,

רצתי הבוקר (06:00, 10 מעלות), אחרי 5 ק"מ שמתי לב שיד ימין שלי מאולחשת, עצרתי לקשור את השרוך ושמתי לב לכך. רצועת הטלפון היתה על יד ימין, הורדתי אותה והתחלתי להזרים בעזרת איגרופי כף היד, דם. ולאחר כמה דקות זה עבר.
    יש לציין שרצתי 20 דקות אחרי שהתעוררתי. אכלתי תמר ושתיתי קפה. אני בכושר סביר.
    האם צריך להדאיג? יש צורך לעשות בדיקות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    אילחוש ביד בעת ריצה

הוספת תגובה

תמונה

• היכן מבצעים בדיקת ischemic test
    דורון קורץ
    09/02/2016

קיבלתי מהרופא הפניה לביצוע הבדיקה
    בקופת חולים כללית לא יודעים לאן להפנות אותי
    היכן עושים ואיך מקבלים הפניה

לקביעת תור
    סגירה
    היכן מבצעים בדיקת ischemic test

הוספת תגובה

תמונה

• לאיזו טמפרטורה מקסימלית הגוף יכול להגיע במאמץ בלי שיגרם נזק ?
    יהודה
    01/02/2016

האם שימוש במדחום בריצה למרחקים ארוכים יכולה לשמש כאינדיקציה למצב מסוכן ואם כן מאיזו טמפרטורה ??

תודה
    ד"א אני בן 47 ,186 ס"מ , 92 ק"ג , בריא . אם זה מוסיף או משנה משהו .

הוספת תגובה

תמונה

• דקירות בחזה
    גוני
    19/01/2016

מדי כמה חודשים בעת מנוחה או פעילות רגילה אני חשה לפתע דקירה בחזה בצד שמאל אשר מקפיאה את תנועתי ומתעצמת כשאני נושמת עמוק. כעבור כמה דקות/ שניות היא חולפת.
    רופא המשפחה שלי אמר לי שאין מה להיבהל ומדובר בתגובה שנובעת ממיקרוטראומה של שרירי החזה. התכווצות חזקה בעקבות פעילות שרירית של החזה/עמוד השדרה
    האם זה נכון? אשמח אם תוכלו מעט להרחיב על התופעה ולהסיר חחש מליבי!
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    דקירות בחזה

הוספת תגובה

תמונה

• מכיר את התחושה.

דני
    21/01/2016

מכיר את התחושה.
    זה מגיע לרמה שלא ניתן לנשום בכלל מכאב, אבל כמו שאמרת זה עובר תוך כמה דק'.
    גם לי נאמר שזה לא משהו רציני ומאוד נפוץ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מכיר את התחושה

דני
    21/01/2016

מכיר את התחושה.
    זה מגיע לרמה שלא ניתן לנשום בכלל מכאב, אבל כמו שאמרת זה עובר תוך כמה דק'.
    גם לי נאמר שזה לא משהו רציני ומאוד נפוץ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הליכה מהירה
    חיים
    20/01/2016

אני בן 43 ועושה כ5 פעמים בשבוע כ6 קילומטר עד 6.5 המשקל שלי 79 ק"ג
    הקצב הליכה שלי הוא נע בין 8:30-8:45 לקילומטר האם זה קצב טוב?

לקביעת תור
    סגירה
    הליכה מהירה

הוספת תגובה

תמונה

• שחיקת סחוס
    חני
    14/01/2016

שלום רב, אני בת 53 ולאחרונה התגלה שיש לי שחיקת סחוס קלה בבירכיים. איזה סוגי ספורט מומלץ לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    שחיקת סחוס

הוספת תגובה

תמונה

• חזרה לריצה אחרי נקע בקרסול
    תומר
    14/01/2016

שלום,
    נקעתי את הקרסול במרוץ עמק המעיינות 4.12.15.
    מאז ניסיתי להשתקם כדי לרוץ את מרתון טבריה אך ללא הצלחה ונאלצתי לפרוש (כדורים, פיזיותרפיה, מנוחה).
    כרגע עדיין הרגל לא מרגישה בריאה לגמרי.
    במנוחה מוחלטת מזה שבועיים וחצי ולא מורגש שיפור משמעותי.
    בשאלה היא האם חזרה לריצה תחמיר את המצב או שלא? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• קשר בין ריצה להחמרה בבוהן קלובה?
    ענבל
    12/12/2015

שלום אני בת 42 ובשנה האחרונה התחלתי לרוץ באופן רציף 3 פעמים בשבוע כ9 ק"מ בממוצא בכל פעם (27 קמ בשבוע)
    בחודשיים האחרונים יצאה לי בוהן קלובה בצורה שכל הנעליים שלי כבר לוחצות בבוהן. העצם כואבת רק בנעליים, כאשר אני יחפה לא כואב לי.
    שאלתי איך כדאי לרוץ כדי לא להחמיר את התופעה והאם הריצה עצמה מחריפה את הבעיה?
    תודה רבה ענבל

הוספת תגובה

תמונה

• תשישות אחרי אימון
    מני
    12/12/2015

דוקטור שלום,
    אני בן 39 ללא בעיות רפואיות, מתאמן 3 - 4 פעמים בשבוע ריצה 20 - 30 דקות בדופק אירובי, לפעמים עושה אימון אינטרוולים (אנאירובי), מרגיש קושי בזמן ריצה אבל הרגשה כללית טובה.
    לאחרונה לאחר האימון, אם ריצה או רק תרגילים אני מרגיש לא הכי טוב.
    יש לי תחושה רעה בגוף כאילו משהו לא טוב עומד לקרות, אולם לא מרגיש עייפות, חולשה או כאבי שרירים, אבל כן מרגיש מעט מסוחרר (תחושה שיותר דומה לשיכרות).
    אני חושב שזה משפיע עלי גם בזמן ריצה רק מכיוון שאני יודע שהתחושה הלא טובה תגיע אחרי.

חשוב לציין שיש לי אנמייה קלה עם המוגלובין נמוך בין 11 ל - 12.

בכל מקום שאני קורא או מנסה לברר אני תמיד מגיע לנקודה שיש לי בעיה בלב או אי ספיקת לב או בעיה אחרת בלב, וזה דיי מפחיד.

היכן להתחיל לבדוק, איזה בדיקות לדעתך אני צריך לעשות?
    (כמובן שקבעתי תור לרופא כבר, אבל אשמח לשמוע את דעתך).

האם יכול להיות שאני מצליח להתאמן כך אם יש לי אי ספיקת לב?

תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    תשישות אחרי אימון

הוספת תגובה

תמונה

• שרירים תפוסים "קבוע"
    ל.א
    11/12/2015

שלום רב ,
    אני מאמנת כושר מזה כבר 7 שנים טובות ואני מכורה לעבודה שלי ולאימונים .
    קצת היסטוריה על עצמי : אני בת 34 כיום .
    שנה לאחר שהתחלתי לאמן גיליתי אימוני ההיט ,טבטה וכדומה והתאבתי בשיטה ,ובאמת הגוף שלי נהיה יותר חזק ,יותר חטוב וכו ...אטבל אני מודה האימונים שלי רק כאלה ,עם קפיצות ,ופליאומטרי ...רק כשאני מרגישה שהגוף לא יכול אז חוזרת לאימונים ללא אינפקט לשם "מנוחה" .
    עם השנים הגב התחתון התחיל לכאוב לי ,ואז העליון .ואז צוואר ,והיום כל הגוף שלי כאוב.
    כל אימון שאני עושה אני תפוסה כאילו פם ראשונה שאני מתאמנת ...הפחטתי משמעותית בכמות האימונים שלי בשבוע ...דבר שמדכא אותי מאוד.כבר כמה חודשים לא קופצת ,עושה גג 2 אימוני כוח הכי גריאטריים בשבילי ,(כוח) ורוקדת זומבה בין פעם לפעמיים בשבוע ...זומבה מהסוג האינטנסיבי אבל מכורה רק לאינטנסיבי ....אחרת מרגישה לא אפקטיבית .
    חייבת לציין שפעם לאחר כל אימון הייתי מותחת כמעט חצי שעה כל הגוף ,זה היה מבחינתי חלק בלתי נפרד מהאימון שלי ועם כבר הכי כייפי.כיום אפילו לזה האבדתי מוטיבציה כי אני מרגישה שלא עשיתי כלום אז למה למתוח (ברור לי שאין קשר כלל ,פשוט פסיכולוגית מריגשה כך ) .אני משחררת או מחממםת את הגוף שלי לפעמים עם הגליל שדיי מקל עליי מכאבים אך לא מתמידה .
    עשיתי בדיקות דם באפריל לראות שהכל תקין ועל פי הרופא משפחה (לא רופא ספורט) הכל תקין.המגנזיום שלי 2.2 לכיוון הגבול התחתון ולפני כן בבדיקות הקודמות היה 1.9 .לא ברור לי למה כי דווקא היום אני אוכלת הרבה הרבה פחות טוב ,אין כמעט ירקות ופירות בתפריט שלי ,פחות שותה מים ...בקיצור בלאגן גדול .ודווקא המגנזיום עלה .
    אני מאמינה שכל הפקטורים אלא הם אולי הסיבה שכך אני מרגישה .קצת מלחיץ אותי אפילוץ
    קמה בבוקר ואני תפוסה ...מדגימה 3 חזרות של תרגיל ישבן למתאמן שלי ואני ארגי מידית את התחושה בישבן ...שזה עובד...מה זה היה בשבילי זה פעם ?
    היום כל תנועה שאני מדגימה ארגיש אותה למחרת ...איבדתי משמעותית את הכוח המתפרץ שלי ,פליאומטרי ,ומשקל גוף.משקולות דווקא לא איבדתי ולא הורדתי במשקללים.רק בסקווטים עם מוט.הורדתי 5 קילו כל צד.
    אני מדוכאת מאוד ולא יודעת לאן לפנות כל כך כדי לוודא מה יש לי .
    לדעתך לפנות לרופא ספורט טוב טוב כדי שנבדוק את זה ? או פשוט לפיזיוטרפיסט ?
    או מישהו אחר ?
    מתנצלת מראש על אורכו של הטקסט.מקווה שתעזור לי לגלות ...:) תודה רבה .

לקביעת תור
    סגירה
    שרירים תפוסים "קבוע"

הוספת תגובה

תמונה

• בנג'י בגיל מבוגר
    סער
    09/12/2015

שלום,
    אבי בן ה-70 מעוניין לעשות קפיצת בנג'י בניו-זילנד, האם זה בריא/מותר לבצע בנג'י בגיל מבוגר? האם יכולות להיות השלכות על הגוף לאחר הקפיצה?
    האם עליו לקבל אישור רפואי?
    ברצוני לציין שהוא בריא בדר"כ, מטייל הרבה ומתפקד בצורה תקינה.
    אשמח לשמוע דעתך והמלצתך בנושא.

לקביעת תור
    סגירה
    בנג'י בגיל מבוגר

הוספת תגובה

תמונה

• נזק אוסטיוכונדראלי בראש פמור ימין
    חיים ו.
    24/11/2015

שלום.
    לפני שלושה חודשים בעקבות כאבים שהיו לי במפרק ירך ימין האורתופד שלח אותי לעשות צילומי רנטגן ומיפוי עצמות ספקט. התגלה נזק אוסטיוכונדראלי בראש פמור ימין.
    היום הכאבים החזקים חלפו ונשארה רגישות במקום. האורתופד אישר לי לחזור ולהתאמן (לפני כן התאמנתי בחדר כושר - הליכות ומשקולות).
    שאלתי היא האם יש מניעה להתחיל להתאמן באמנות לחימה כמו קראטה.

בתודה

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר ניתוח שיחזור רצועה ותפירת מינס
    תומר כהן
    18/11/2015

שלום רב
    עברתי ניתוח לפני שלושה שבועות שיחזור רצועה acl ותפירת מינסקוס.במשך שלושת השבועות הייתי עם סד צירים נעול(180 מעלות)בהליכה,ישיבה ושכיבה.רק בפיזיוטרפיה שיחררו את הסד ל90 מעלות.כעת הרופא אמר שניתן ללכת עם הסד בזוית של עד 60 מעלות.
    השאלה היא האם ניתן גם לשבת ולשכב עם הסד ב60 מעלות או להמשיך לשבת ולשכב עם סד צירים נעול ב180 מעלות?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גב תחתון
    ניר
    27/10/2015

שלום!
    אני בן 27, בריא! מתאמן כשנתיים בחדר הכושר [בעיקר אימוני כח] ואירובי בדמות כדורגל כפעמיים בשבוע.
    מבצע המון תרגילי כח מורכבים כגון סקוואטים, דד ליפט, לחיצות חזה וכדומה.
    בסקוואטים, הגעתי למשקלים גבוהים יחסית, בביצוע של סקוואט עמוק.
    לפני כשלושה חודשים החלו לי כאבי גב תחתון [מתונים] בעיקר כאשר אני יושב[ואם אני יושב,אז כאשר ממש מרפה את השרירים ונותן לגב "ליפול"] בעיקר בצד השמאלי של הגב.
    בישיבה ארוכה, הגב כואב וכנ''ל ברך שמאל[כאב קל] ותחושה של חום/נימול בכף הרגל השמאלית]
    החום בכף רגל שמאל קורה גם בעמידה.
    *דעתי האישית- עומס מצטבר בעקבות סיבוב האגן בתחתית הסקוואט הוא זה שגורם לכאבים.
    *כיום לא מבצע סקוואט ודדליפט בהנחיית הפיזיותרפיסט שלי "להוריד עומס ישיר מהגב התחתון".
    *עובד, הולך, הכל כרגיל. אף פעם התסמינים לא היו חריפים ואף פעם לא סבלתי ממשהו כרוני, בטח שלא גב תחתון.
    *חשוב לציין, הכאב לי צצ ברגע אחד, אלא התפתח בהדרגתיות[מה שלדעתי שולל פריצת דיסק.]

ממתין לדעתך. תודה.
    ניר

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי גב תחתון

הוספת תגובה

תמונה