פורום לידה בבית, לידה טבעית, לידה פעילה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הפרשות וגינליות
    אתי
    27/09/2012

שלום, אני בשבוע 36 (היריון חמישי) ויש לי הפרשות נוזליות גבינתיות, ואני ממש מרגישה במיוחד כשאני יושבת את העובר לוחץ לתוך האגן ויש לי תחושה שאוטוטו ייבקעו לי המים. האם זה יכול להיות או שזה נדמה לי?
    ולעיתים יש לי צירים גם במנוחה כל חצי שעה בערך (לא סדיר)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הפרשות וגינליות

הוספת תגובה

תמונה

• יותר נשמע כמו פטריה

אורנה דן
    27/09/2012

התיאור של הפרשות גבינתיות. או שלא הבנתי את התיאור.
    בכ"א שתהיה לידה טובה ורגועה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק
    איילת
    13/09/2012

כשיולדים בבית, מה הפרוצדורה מבחינת רישום של התינוק, תעודת לידה וכיוב'

לקביעת תור
    סגירה
    תינוק

הוספת תגובה

תמונה

• רישום תינוק אחרי לידת בית

אורנה דן
    27/09/2012

שני ההורים והתינוק צריכים להגיע למשרד הפנים, עם אישורים שמיילדת הבית תצייד אותם בהם.
    חשוב לציין שיש פקיד מסויים ברישום האוכלוסין שרושם לידות בית. (כשאני ילדתי בבית, אילנה שמש המיילדת ציידה אותי לא רק במסמכים הדרושים אלא גם בשמו של הפקיד שאליו עלי לגשת)
    אני עשיתי זאת שבועיים אחרי הלידה, אין דחיפות מיוחדת לרוץ לעשות מיד אחרי הלידה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות
    שירי
    23/09/2012

לידה ראשונה עברתי בתל השומר במרכז ללידה טבעית. בעלי שימש כ"דולה" רוב הלידה. הג'קוזי מאוד עזר לשיכוך הכאבים. לא התקבלה עזרה משמעותית שאני זוכרת מהמיילדת שם. כעת לפני לידה שנייה אני בהתלבטות . האם לחזור ללדת בתל השומר. יש שם אפשרות ללדת במים. מצד שני יש לי חשש גדול שהמיילדת שוב לא תעזור בלידה ובעלי יצטרך לשמש שוב כדולה. אפשרות נוספת היא ללדת בבי"ח מאיר בחדר לידה טבעי. עם אופציה לקחת שם מיילדת או דולה. הבעיה הנוספת היא המרחק לבית החולים. אני מתגוררת בתל אביב. ולידה שניה אמורה להיות הרבה יותר מהירה. לגבי בי"ח ליס יש שם גם חדר לידה טבעי אך החשש שלי שהלידה שם תהיה דומה לזאת שהיתה לי בתל השומר. יש לי חשש שגם בלידה השניה תהיה לי חסרה התמיכה של המיילדת בתהליך הלידה.
    מה דעתך?

לקביעת תור
    סגירה
    התלבטות

הוספת תגובה

תמונה

• שירי שלום

אורנה דן
    27/09/2012

אם אהבת את החדר הטבעי בתל השומר, למה שלא תקחי גם דולה בנוסף למיילדת? זה נשמע שאת מצפה מהמיילדת להיות דולה, אבל היא לא. יש לה תפקיד אחר.
    אני מציעה לך לחזור לתל השומר, ולהביא איתך דולה, שתערוך איתך מספר פגישות לפני הלידה, כדי שתכירו אחת את השניה, כדי שתרגישי בנוח איתה, וכדי שהיא תבין מה הציפיות שלך ממנה. דולה טובה תשתלב מצויין במערך הזה, וגם תדע לשתף את בעלך בלי שהוא ירגיש שהכל על הכתפיים שלו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אהלן
    די
    05/09/2012

רציתי לשאול אתכן, האם לידה פעילה ניתן לעשות רק בבית חולים? אפשר לעשות לידה בבית שתהיה גם לידה פעילה?

לקביעת תור
    סגירה
    אהלן

הוספת תגובה

תמונה

• את בטוחה שזה מה שרצית לשאול?

אורנה דן
    05/09/2012

כי בד"כ השאלה היא הפוכה. בבי"ח יש נהלים ומגבלות. בבית את יכולה להיות פעילה כמה שאת רוצה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצה ללדת בבית
    מיכלי
    08/08/2012

אני בת 46 וזאת הלידה הראשונה שלי
    אני מאוד רוצה ללדת בביתי אבל חוששת שאולי בגילי זה יכול להיות מסוכן? מה כדאי לי לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    רוצה ללדת בבית

הוספת תגובה

תמונה

• לידה בבית בגיל מאוחר יחסית

אורנה דן
    08/08/2012

אישית אני לא חושבת שזה מסוכן, אבל היות ולפי הספר ההריון שלך נחשב הריון בסיכון, כדאי לשמוע מה אומרות מיילדות הבית. אני מניחה שבפגישה עם מיילדת בית, היא תשקול את כל הנתונים לאור מהלך ההריון שלך ותוצאות הבדיקות, ותחליט אם היא מוכנה ליילד אותך בלידת בית.
    אישית ילדתי בבית בגיל 43, אך זו לא היתה לידה ראשונה, אלא אחרונה ברצף של לידות שהתחילו בגיל 21.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצה ללדת בבית - תגובה

ברברה בן עמי
    10/08/2012

שיהיה במזל טוב ובשעה טובה! ע"פ ההנחיות של משרד הבריאות אישה בגילך לא יכולה ללדת בבית. אני נוטה להסכים בזה שאישה בלידה ראשונה בגיל 46 עדיף ללדת בבית חולים. יתכן שתוכלי ללדת במרכז ללידה טבעית, בכל מקרה אני ממליצה שתהיה איתך דולה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המון תודה לכן על העזרה אתן נשמות טו

מיכלי
    27/08/2012

טובות :)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהצלחה

אורנה דן
    28/08/2012

המשך הריון בריא ולידה מאושרת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצה ללדת בבית אבל
    דניאל
    19/08/2012

אנחנו גרים בקומה רבעית ללא מעלית
    האם כדאי?
    האם זה משנה אם יהיה סיבוך כלשהו?

לקביעת תור
    סגירה
    רוצה ללדת בבית אבל

הוספת תגובה

תמונה

• אין הרבה משמעות לנתון הזה

אורנה דן
    19/08/2012

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה פעילה
    hailey
    29/07/2012

שלום, זהו הריוני הראשון ואני מעוניינת להתכוונן ללידה טבעית. יש לי שני חששות מרכזיים: 1. בחצי שנה האחרונה יש לי דלקת מפרקים בשני מפרקי הברך. התוצאה היא חוסר גמישות, מה שיכול להפריע בתנוחות מסוימות במהלך הצירים (כמו כריעה, עמידה על ברכיים...). האם הנ"ל יכול להפריע לי בתהליך לידה טבעית? האם יוגה הריון תוכל לעזור?
    האם יש עוד תנוחות שיכולות להיות במקום? האם ניתן להשתמש בכיסא לידה במקום כריעה?

2. בחצי שנה האחרונה יש לי פיסורה. האם הכאבים יקשו עליי להתמודד עם הצירים ללא משככי כאבים?

תודה :)

לקביעת תור
    סגירה
    לידה פעילה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה פעילה - תגובה

ברברה בן עמי
    29/07/2012

שלום רב. תצטרכי להמתין לדעת איך תרגישי לקראת מועד הלידה. בינתיים יוגה בהחלט יכול לעזור ולהכין אותך לקראת הלידה. ישנם מגוון של תנוחות ותנועתיות בתהליך של לידה. אני בטוחה שיתאימו תנוחה שיהיה נוח ויעיל. כל עוד שאין בעיה קשה עם פיסוק הרגליים אני לא מאמינה שתהיה בעיה למצוא תנוחה נוחה. כיסא לידה, שכיבה על הציד וכו... לגבי הפיסורהֿ תצטרכי להמתין ולבדוק מה המצב לקראת הלידה, האם ישנם איזה שהם כאבים או תופעות שיכולים להעיד על החמרת המצב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה, ושאלה נוספת

hailey
    30/07/2012

זה באמת מדאיג אותי.... כואב לי ביחסי מין בגלל הפיסורה...מאוד אפילו. אז כשאני חושבת מה יהיה בלידה...זה מדאיג. בייחוד שאינני מעוניינת במשככי כאבים.
    האם נתקלת במקרים של לידה פעילה כשיש פיסורה?

לפי הבנתי, דווקא בלידה פעילה ניתן יותר לשמור שלא יהיה נזק גדול יותר בפי הטבעת מכיוון שהאזור לא מאולחש וניתן לשים לב....

המון תודה,
    beetlejuice

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה, ושאלה נוספת - תגובה

ברברה בן עמי
    31/07/2012

האם את קיבלת איזה שהוא טיפול בעבר או הווה לפיסורה? המלצתי היא שתקחי תוספת של ויטמין C (שעשיר בביופלאבינוידס, שמסייעה בבניה וחיזוק של הדופן של כלי הדם) ושל ויטמין E שמשפר את זרימת הדם. שני ויטמינים אלו גם מאוד יעילים בטיפול בטחורים ודליות. איני זוכרת בדיוק את המינון המדויק, ולכן ממליצה שתתיעצי עם נטורופט או יועץ אחר. אני גם ממליצה שתשקלי טיפול הומאופתי, לזה תצטרכי לפנות להומאופת. בקשר ללידה, חשוב שתמנעי משכיבה ממושכת, כלומר שתהיה בתנועה, שינוי תנוחות.... וכמובן להמנע מלחיצות ממשושות. לא הייתי ממליצה תנוחת לידה כמו קריעה או שכיבה על הגב שיכול להגביר את הלחץ על איזור. יותר עדיף תנוחה של שכיבה על הציד או מה שנקרא "על 6", כך להוריד את הלחץ הישיר על האיזור. כמה שפחות ללחוץ, אם בכלל. ישנם טיפולים מקומיים של נרות ומשחות שיכול להקל על התופעה, לשתות הרבה, להמנע ממצבי עצירות ופעילות גופנית. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה טבעית
    מירית
    09/07/2012

אני יודעת שלידה כזאת חפה ממשככי כאבים, אבל יש איזה משהו נטורופתי שאפשר לקחת להקלה על הצירים"?

לקביעת תור
    סגירה
    לידה טבעית

הוספת תגובה

תמונה

• הקלה על הצירים בלידה טבעית

אורנה דן
    09/07/2012

מה שמאפיין לידה טבעית הוא שמצד אחד את מוותרת על משככי כאבים, ומצד שני, את לא כבולה למיטה, לצינורות, מתמרים ומגבלות אחרות, מה שמאפשר לך להיעזר במגוון דרכים טבעיות להקלה על כאב: לנוע כמו שהגוף שלך מבקש, להיעזר במקלחת/אמבטיה, עיסויים מבן הזוג/דולה/מיילדת, להתהלך וכו'. כל אלה מאוד מקלים על הכאב.
    באשר לעזרים חיצוניים, אפשר להיעזר בהומיאופטיה (יש ליצור קשר עם הומיאופט/ית מבעוד מועד, להיות מצויידת ברמדי המתאימים, ואף לקבל ממנה הוראות בטלפון בזמן הלידה לגבי אופן ומינון השימוש), אפשר להיעזר במכשיר טנס, כרית חימום וכד'.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה טבעית - תגובה

ברברה בן עמי
    19/07/2012

לא ידוע לע על משהו נטורופתי באופן ספציפי, אבל שימוש במים, תנועתיות, נשימות והרפייה מאוד מקלים על היולדת. כמוכן סביבה תומכת וחיובית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ דם נורמלי בהריון
    ד.
    18/07/2012

אני רוצה ללדת בבית, אבל הלחץ דם שלי טיפה ממש טיפה גבוה מהממוצע.
    כמה לחץ דם זה יותר מדי בשביל לידה בבית?

לקביעת תור
    סגירה
    לחץ דם נורמלי בהריון

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ דם נורמלי בהריון - תגובה

ברברה בן עמי
    19/07/2012

לחץ דם מעל 140/90 נחשבת גבוה ומצרך בירור וטיפול. ישנן מספר סיבות לעליית לחץ הדם בהריון, לכן חייבים בירור שכולל בדיקות דם להערכת תפקודי הכבד והכליות וספירת דם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה במים
    חסוי
    27/06/2012

זה מקל גם על הכאבים? ללדת בבית?

לקביעת תור
    סגירה
    לידה במים

הוספת תגובה

תמונה

• לידה במים - תגובה

ברברה בן עמי
    29/06/2012

רוב הנשים מדווחת שלהיות במים בזמן צירים ובלידה עצמה מאוד מקל. זה מקל על הכאבים ונתן תחושה של קלילות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה על לידה בבית
    נלי
    19/06/2012

אנחנו שוקלים את הלידה השלישית שלנו לעשות בבית אבל אני תוהה מה קורה במקרה של סיבוך? האם פשוט מזמינים אמבולנס? האם הזמן שממתינים לו יכול להיות קריטי? או שבכלל צריך להזמין רופא ללידה בבית?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה על לידה בבית

הוספת תגובה

תמונה

• ישנן מספר אפשרויות

אורנה דן
    19/06/2012

בד"כ רופא לא יוסיף משהו שאין למיילדת את הכישורים והסמכות לעשות בלידה, פרט ללידות בסיכון גבוה (כגון לידה אחרי קיסרי, לידת עכוז וכד') שאותן מיילדות הבית לא לוקחות, ויש צורך לקחת רופא מיילד.
    בלידה ללא סיכון (הריון רגיל, עבר מיילדותי רגיל) אפשר להביא הביתה מיילדת בית שמגיעה עם כל הציוד הדרוש. היא תכיר אתכם לפני כן, תברר מה המרחק מביתכם לביה"ח הקרוב, וזה יהיה הזמן כמובן להציב בפניה שאלות שמתעוררות אצלכם.
    במקרה של סיבוך כמובן שמזמינים אמבולנס שיפנה את היולדת לביה"ח הקרוב. בד"כ זה מתבצע מהר. גם כשיש סיבוך בבי"ח ומחליטים לנתח, לוקח זמן עד שמתחילים בפועל את הניתוח.
    כשמיילדת בית מזמינה אמבולנס, היא (או צוות האמבולנס) מיידעים מהדרך את ביה"ח מה המקרה שהם מביאים איתם, ואם יש צורך בכך, ביה"ח נערך לבואכם מבעוד מועד.
    יש יולדות שבוחרות להזמין אמבולנס מראש, שיהיה ב"היכון" סמוך לבית היולדת עד שהלידה תסתיים. זה סיפור קצת יקר, אבל זו אופציה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה על לידה בבית - תגובה

ברברה בן עמי
    29/06/2012

לידת בית מתוכננת עם מיילדת מוסמכת ומנסה היא אופציה בטוחה לנשים בריאות עם הריון בריא. אומנם לפעמים ישנם מצבים שבגללם חייבים לעבור לבית חולים להמשך טיפול. המיילדת מגיעה עם ציוד למצבי חירום שכולל חמצן, ציוד החייאה, עירוי נוזלים, תרופות אשר מכווצות את הרחם ומפסיקים דימום, וכו... בנוסף, כמובן במקרה חירום קוראים לאמבולנס כדי להעביר את היולדת לבית החולים במהירות. אסור שלידת בית תהיה רחוקה מדי (מעל 30 דקות נסיעה) מבית חולים כדי לאפשר העברה מהירה במקרה הצורך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה בבית
    מירה
    11/06/2012

במצב של סיבוך בלידה בבית, מה קורה? מסיעים את היולדת לבית חולים? מקפיצים רופא לשם? איך בדיוק זה הולך?

לקביעת תור
    סגירה
    לידה בבית

הוספת תגובה

תמונה

• בד"כ מזמינים אמבולנס

אורנה דן
    11/06/2012

שמפנה את היולדת לביה"ח הקרוב. בד"כ המיילדת מתלווה אל היולדת, אך כדאי לברר זאת מראש עם המיילדת אותה תבחרו.
    יש נשים שבוחרות מראש להזמין אמבולנס שיחכה בכוננות בסמוך למקום הלידה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנחיות של משרד הבריאות
    בת שבע
    17/05/2012

הבנתי שיש כל מיני הנחיות חדשות על לידה בבית.. האם זה באמת מקשה על לידות ביתיות?

לקביעת תור
    סגירה
    הנחיות של משרד הבריאות

הוספת תגובה

תמונה

• לא. יש מבחר של מיילדות בית מוסמכות

אורנה דן
    31/05/2012

שעונות על כל הקריטריונים של משרד הבריאות, אלו דברים שאפשר לבדוק מראש. אם את, והבית שלך, והמיילדת, עונים על הקריטריונים, אפשר ללדת בבית, ובזמן הלידה הדברים האלה לא צריכים להטריד אותך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחיר של לידה בבית
    נטלי
    28/05/2012

שלום, אני חודשיים לפני תאריך הלידה המשוער, מלכתחילה הייתי סגורה על לידה טבעית בבית חולים אבל לאחר שעברנו קורס הכנה ללידה התחלנו לחשוב על לידה בבית.
    אפשר לשמוע יותר על היתרונות והחסרונות? מה קורה עם חס וחלילה משהו משתבש והבית חולים נמצא ארבעים דקות נסיעה מהבית? באיזה תדירות לידות כאלה משתבשות והשאלה הכי חשובה לי כרגע, מכיוון שאיני יכולה להרשות לעצמי חופש כלכלי, מה המחיר הממוצע שמיילדות לוקחות על לידה ביתית? האם זה מומלץ גם בלידה ראשונה?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    מחיר של לידה בבית

הוספת תגובה

תמונה

• אכן, אחד התנאים ללידת בית, הוא המרח

אורנה דן
    31/05/2012

מביה"ח שבד"כ צריך שלא יהיה יותר מחצי שעה.
    יש ספר מעולה של המיילדת אילנה שמש, ששמו "ללדת בבית" תוכלי לקבל ממנו הרבה אינפורמציה.
    יש אתר של מיילדות הבית בישראל, שם יש גם רשימה של מיילדות הבית. אפשר גם לקבוע פגישה עם אחת מהן, ולהתחיל לדבר על הדברים בצורה קונקרטית יותר. ולשאול את כל השאלות.
    המחיר הוא בסביבות 5000 שח.
    אם זה מומלץ בלידה ראשונה? יש דעות שונות בעניין. יש האומרים שדווקא בלידה ראשונה חשוב שהלידה תעבור טבעי ובלי התערבויות, ויש כאלה שיגידו שכל עוד אינך מכירה את עצמך ואת גופך בלידה זה הימור להחליט על לידת בית כשאין בנמצא משככי כאבים.
    אבל, גם בלידת בית אפשר להחליט באמצע לעבור לבי"ח, לא רק בגלל סיבוכים, לפעמים פשוט בגלל שהיולדת מותשת והיא רוצה אפידורל.
    בספר של אילנה יש גם המון סיפורי לידה, היא לא צינזרה גם את הסיפורים ש"הסתבכו" וכד'.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה טבעית בבית חולים במרכז הארץ
    טלי
    21/10/2011

אהלן,

זהו הריון ראשון שלי, שבוע 24 וחצי וככל שאני קוראת ומעמיקה בנושא אני יותר ויותר בעד לידה טבעית ואכן מקווה שאצליח לעמוד בכאבים ושהתנאים יאפשרו לידה כזו.

מאוד חשובה לי השליטה על תהליך הלידה, ביחוד לאור רוב סיפורי הלידה ששמעתי, שברובם היתה התערבות רפואית (שנשמעת לי מיותרת ולא מכבדת את רצון היולדת).

ההתלבטות היא הכין ללדת? בינתיים יצא לי לבקר חברים שילדו במחלקת יולדות בתל השומר ולהיות בסיור קצר מאוד בחדר לידה של מעייני הישועה ולא התחברתי בכלל.

שמעתי שמעיני הישועה עם אורינטציה טבעית, אך חוץ מהשקט (שדי הכניס אותי להלם אני חייבת להודות, זה היה קיצוני מידי וכאילו מרגיש לא נעים להרעיש אם אצטרך במהלך הלידה) לא התרשמתי בכלל מדברי המיילדת.
    הכל מאוד פרוצדורלי התערבותי (מוניטור, אינפוזיה איך שמגיעים, פיטוצין לכיווץ הרחם אחרי לידה, בעקרון חותכים חבל לידה ישר אם לא מתעקשת על זה, לא מקובל ביות מלא) ולא נראה שיש שם בכלל אופציה מעשית לביות מלא מרוב עומס לדבריה. גם כששאלתי איך כזה שקט פה אם עמוס התשובה היתה שכולן עם אפידורל ולא כואב להן... היה לי קצת מוזר לשמוע.
    בנוסף גם אני וגם בעלי לא הרגשנו נוח עם כך שזה בית חולים חרדי, הרגשנו מאוד לא בנוח ושונים בנוף ושמתסכלים עלינו מוזר ולא ממש מתייחסים לבעל בסיור.

על איכילוב ואסף הרופא אני מוותרת כי אסור להכניס דולה, וזה מאוד חשוב לי שתהיה איתי מישהי שתעודד אותי ללדת טבעי ותתמוך בי.

לגבי לניאדו, חשבתי לסייר שם אבל אחרי החוויה הלא כל כך טובה במעיני הישועה נראה לי שאבדוק קודם את בלינסון ומאיר.

רציתי לשאול איפה עדיף לי ללדת לידה טבעית בבית חולים, עם דולה פרטית, במרכז?

שמעתי שבבלינסון החדר לידה הטבעי לרוב לא מרשים להיכנס אליו, האם זה נכון ומה אשפר לעשות כדי כן להיכנס לשם? האם אפשר להתעקש/להתקשר מראש?
    מה הפרוצדורה ללדת בחדר טבעי במאיר והאם זה עולה כסף?

האם באמת עדיף להגיע כמה שיותר מאוחר לבית חולים ולעבור את רוב הצירים בבית? או שזה מסוכן ועדיף להגיע איך שיש צירים כל 5 דקות?

ושאלה אחרונה, בקרוב יש לי פגישת היכרות עם דולה, שהיא דתיה. מה קורה אם אני יולדת בשבת? מותר לה בכלל לנסוע אלי או לבית חולים?

תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• לאור מה שכתבת, לדעתי אין לך מה לנסו

אורנה דן
    25/10/2011

את בלינסון, לא נראה לי שתתאהבי בו, אולי אולי את ביה"ח מאיר.
    לניאדו מאוד מאוד תומך בלידה טבעית, אולי האוירה החרדית פחות מורגשת ממעייני? לא יודעת.
    איפה את גרה? מה לגבי הדסה עין כרם? בי"ח מצויין ומאוד מכבד את היולדת, אוירה שקטה ונעימה שקצת חסרה לי בבתי החולים הגדולים והמתועשים במרכז.
    לשאלותיך.
    אני דולה דתיה, ואני נוסעת בשבת ובכל עת, גם ביום כיפור. כדאי לך לבדוק זאת איתה כדי לא להיות מופתעת. אני מניחה שגם היא נוסעת בשבת ללידות.
    החדר הטבעי בבלינסון הוא אכן "לראותם בלבד" רוב הזמן. באחת הלידות שליוויתי שם, ביליתי עם היולדת מספר שעות של צירים בחדר הטבעי וכשהלידה התקדמה עברנו לחדר רגיל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה טבעית בבית חולי םבמרכז

רוית
    26/10/2011

קודם כל תודה אורנה על תשובתך.

היינו אתמול בלניאדו והתרשמתי מאוד לטובה, החסרונות בעיני הם שאין מקלחת בתוך חדר הלידה, רק במיון, שאומנם לדברי המיילדת ניתן להתשמש בהן חופשי והם לרוב פנויים כי לדבריה הרוב לוקחות אפידורל.

החדר לידה טבעי בהחלט נראה טוב, אולי זה באמת הפתרון בשבילי, למרות שזה מוזר לי לשלם 1050 ש"ח בעיקר על אמבטיה, כי זה ההבדל המרכזי ובכך זאת יש בי חשש שאולי לא אצליח לעמוד בכאבים וארצה אפידורל ואז אולי זה ילחיץ אותי שכבר נכנסו לחדר לידה טבעית ושילמנו עליו וזה יראה לי ככישלון שלי.

חסרון נוסף זה המרחק, 50 דקות מגבעתיים לקח לנו ובשעות של ממש פקקים לא יודעת אם זה בכלל ריאלי. כמו כן בשבת גם אשקול אם ללדת שם כי בטח ארגיש פחות נוח להיכנס לשכונה חרדית עם רכב ושלא אוכל להשתמש במוזיקה.

נבדוק גם את בלינסון שבוע הבא ואלי גם את מאיר.

היום נפגשת עם הדולה, מקוה שיהיה קליק מוצלח.

תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת

רוית
    26/10/2011

אורנה - מאיזו סיבה העבירו אתכן מחדר הלידה הטבעית בבלינסון לחדר רגיל כשהלידה התקדמה?
    האם מותר להם להכריח אותך לעבור אם את עדיין יולדת טבעי?

מה דעתך על מאיר?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסיבה היא מיקומו של החדר הטבעי

אורנה דן
    26/10/2011

שנמצא במסדרון אחר, די מרוחק משאר חדרי הלידה, מה שמקנה לו את השקט המופלא שלו.
    אבל מכיוון שכל מיילדת אחראית על מספר יולדות, הן צריכות את הקירבה לשאר החדרים (זו גם הסיבה שלא סוגרים את הדלת בחדר הלידה) למקרה שצריך עזרה וכו'.
    ליוויתי הרבה לידות בתל השומר, בילינסון ומעייני הישועה, אך במאיר ליוויתי שתי לידות בלבד, ס"ה היה מעולה, אבל אני לא יודעת כמה זה משקף. הלידות שליוויתי לא היו בחדר הטבעי, כי שתיהן היו לידות VBAC (לידה אחרי קיסרי)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה לגבי בתי חולים בדרום הארץ?

נטלי
    28/05/2012

אזור באר שבע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה