פורום לידה בבית, לידה טבעית, לידה פעילה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התייעצות
    נטע
    15/08/2010

לאחרונה קראתי על כל מיני חסרונות של אפידורל. השאלה שלי היא אם אני יולדת ללא אפידורל בבית חולים, האם זו לידה טבעית? או שבבית חולים בכל זאת נותנים איזה שהם חומרים אחרים דמויי אפידרול באופן כללי?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    התייעצות

הוספת תגובה

תמונה

• אפשר ללדת לידה טבעית בבית חולים

אורנה דן
    15/08/2010

צריך להכיר את מכלול המושגים, כי חוץ מאפידורל יכולים להציע זירוז, ודברים אחרים. כדאי להכיר הכל, כדי לדעת כיצד לבחור.
    ניתן לעשות פגישת הכנה ספציפית לנקודות האלה, כדי ללמוד כיצד לנהל לידה טבעית בבית חולים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בתי חולים בחיפה
    ענבר
    10/08/2010

שלום,אני מעונינת בלידה טבעית ופעילה אך בבית חולים,האם ידוע לכן איזה בית חולים באזור חיפה יותר משתף פעולה בנושא- מבחינת התערבות מינימלית,תנוחות,מיילדות עם אוריינטציה לנושא ,חיתוך חיץ ,המתנה בחיתוך חבל הטבור וכו'? (כרמל,רוטשילד-בני ציון,רמב"ם)
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    בתי חולים בחיפה

הוספת תגובה

תמונה

• אפרת מכירה טוב ממני את בתיה"ח בצפון

אורנה דן
    10/08/2010

אני מניחה שבהמשך היא תצרף את תגובתה. בינתיים ישנם נתונים מסויימים שתוכלי לבדוק באתר "זוהר כבר בדקה".

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    שרון
    05/08/2010

האם לדעתכן אישה שילדה כבר פעם ועברה קורס הכנה ללידה צריכה לעבור שוב קורס בהריון שני?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה כללית מידי, את יכולה לפרט?

אורנה דן
    05/08/2010

זה בשבילך?
    יש נשים שמרגישות צורך להתכונן ללידה השניה, וכאלה שלא.
    בכל מקרה, לא מתאים בהריון שני להצטרף לקורס קבוצתי, שבו יהיו זוגות בהריון ראשון.
    כן מתאים לעשות פגישות הכנה פרטיות, ואת זה אני עושה הרבה. יולדת שמגיעה לקראת לידה שניה, ואפילו רביעית, ומרגישה צורך להתכונן ללידה. יש מקום לשפר דברים, לשאול שאלות, להסיק מסקנות מלידות קודמות.
    הלידה הראשונה נותנת יותר רקע והבנה, עם מה היה קשה להתמודד, מה היה יכול לעזור וכו'.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    ריקי
    03/08/2010

הריון שלישי, ללא ילדים (שתי לידות בשבוע 23 ו-24 בעבר), היום שבוע 37 (:
    בשמירת הריון מוחלטת מזה 6 חודשים, היום מתחילים לצאת מה"הסגר"..
    עקב כך לא יצא לנו לעבור קורס הכנה ללידה

כיוון שהנסיבות יוצאות דופן והלידה מלווה בהתרגשות וחששות קצת יותר מהרגיל, מה אפשר להציע לנו בשלב כזה?
    תורה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• הי ריקי

אפרת מינסקי
    03/08/2010

קודם כל אני שמחה לשמוע על ההריון הזה שהגיע לשלב כלכך מתקדם - איזה יופי!!
    בעקרון אפשר בהחלט לעשות פגישה או שתים עם דולה או מדריכת הכנה ללידה באופן פרטי. יש כאלה שיגיעו אליכם הביתה ויש כאלה שיזמינו אתכם להגיע לקליניקה שלהן. אם תכתבי מאיזה איזור את אשמח להמליץ. אני גם בין השאר מעבירה קורס הכנה ללידה מזורז אז אם את מאזור השרון את מוזמנת להתקשר אלי ובאזור ירושלים יש לך את אורנה המצוינת.
    בהצלחה ולידה טובה ובידיים מלאות, אפרת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום ריקי יקרה

אורנה דן
    04/08/2010

מרגש ומשמח לשמוע שהגעת עד הלום.
    אתם יכולים לקבוע עם מדריכת הכנה ללידה שתכין אתכם באופן פרטני, בשבועות שנותרו. אפשר גם לקיים שתי פגישות בשבוע. (אגב, יש מדריכות שמגיעות לביתכם, וזה יכול היה להתבצע גם בשבועות של השמירה)
    כפי שאפרת כתבה, אני אוכל לעזור לכם באזור ירושלים-מרכז-דרום, ואילו אפרת תוכל לעזור לכם באזור השרון-מרכז-צפון.
    בהצלחה רבה, ובידיים מלאות!
    אורנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דולה
    רבקה
    03/08/2010

אני בשבוע 27, הריון ראשון, תקין ב"ה..

רציתי לברר לגבי דולה. כמובן שעדיף תמיד לקחת איש מקצוע בעל נסיון אבל בגלל שהעניין הכלכלי מהווה שיקול שפשוט לא אוכל להתעלם ממנו רציתי לדעת כמה דולה מתלמדת לוקחת ומה זה כולל.

ובנוסף, אני רוצה ללדת בלידה פעילה עם צוות קשוב, איזה בית חולים עדיף: שערי צדק או הדסה עין כרם?

לקביעת תור
    סגירה
    דולה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום

אורנה דן
    04/08/2010

שני בתי החולים הנ"ל מאפשרים לידה פעילה וטבעית אם את רוצה בכך. הדסה עין כרם יותר גמישים לגבי תנוחות לידה שונות. בשערי צדק לא מאפשרים בלידה ראשונה לבחור תנוחת לידה.
    כדאי לך לערוך סיורים בשניהם ולהתרשם בעצמך.
    דולה מתלמדת לוקחת כ400-600 שח.
    דולה מקצועית בין 1200-2500 תלוי בוותק וכו', יש דולות מקצועיות שגם מכינות אותך ללידה, ואת זה בהחלט כדאי לעשות עם דולה מנוסה ומקצועית (ובד"כ זה כלול בסכום הנ"ל)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    חלי
    22/07/2010

שלום
    אני בשבוע 21, בשמירת הריון עקב דימומים שמופיעים ונעלמים לאורך ההריון (כולל ניתוח בשחלה שעברתי בתחילת ההריון).
    אני מרגישה שאני כבר משתגעת בבית, ומאוד רוצה להצטרף לחוג לנשים בהריון (גם בגלל החברה וגם כדי לזוז קצת).
    האם זה אפשרי מבחינה בריאותית?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום חלי,

אפרת מינסקי
    23/07/2010

זו שאלה שרק הרופא שלך יכול לענות עליה.. הוא זה שמכיר את מצבך ויש לו את הידע והנסיון כדי לומר אם את במצב שמחייב שכיבה מלאה או שמאפשר תנועה..
    בכל מקרה אני מציעה לך להצטרף כגולשת פעילה בפורומים השונים המיועדים להריוניות, יש שם אינטראקציה חברתית ענפה ולעיתים אף מתארגנים מפגשים - תוכלי להציע את ביתך למפגש וכך לזכות ולהכיר חברות חדשות.
    בהצלחה והמשך הריון שלם ובריא ובסופו לידה טובה,
    אפרת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אם נקבעה לך שמירת הריון, היא חיונית

אורנה דן
    28/07/2010

להמשך תקין של ההריון.
    אני מניחה שלצאת מהבית, להיכנס לאוטו, ולהגיע למקום אחר, בלי הליכה מרובה ובלי מדרגות, זה אפשרי עבורך, וזה פותח לך הרבה אפשרויות של עניין, לאו דווקא של תנועה. את יכולה להשתתף בחוגים שונים, ללכת לסרט וכו'.
    את יכולה להיות בקורס קבוצתי של הכנה ללידה, אך במצבך לא כדאי לתרגל שם את כל התנוחות והתרגילים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות
    אורטל
    27/07/2010

יש לי בעיה של לחץ דם נמוך. רציתי לדעת האם במקרה כזה יש סכנה מיוחדת ללידה בבית?

לקביעת תור
    סגירה
    התייעצות

הוספת תגובה

תמונה

• מה שאני מציעה הוא

אורנה דן
    28/07/2010

לשאול את הרופא שלך (שאצלו את עושה מעקב הריון) האם יש לל"ד הנמוך שלך השלכות על הלידה, האם היא נחשבת לידה בסיכון וכו'. האינפורמציה שתקבלי ממנו, תוכל לסייע לך להבין האם יש סכנה מיוחדת או לא.
    בכל מקרה, כאשר את מתחילה להיפגש עם מיילדת הבית שלך, את צריכה להביא לה את כל הנתונים והבדיקות, והיא זו שמחליטה בסופו של דבר אם היא מוכנה לקחת את הלידה הזאת או לא.
    בגדול, לא נראה לי שיש בעיה ללדת בבית עם לחץ דם נמוך. לא ציינת באיזה שבוע של ההריון את נמצאת. באופן טבעי, לחץ הדם עולה מעט במהלך ההריון, כך שאם את בעלת ל"ד נמוך, לקראת סוף ההריון הוא יהיה "נורמאלי".

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה ראשונה
    נדיה
    15/07/2010

האם יש מניעה התחלתית מכך שלידה ראשונה תהיה בבית? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    לידה ראשונה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום נדיה,

אפרת מינסקי
    19/07/2010

בהנחה שההריון תקין ואת בריאה ועומדת בכל הקריטריונים ללידת בית, אין מניעה בכלל ללדת בבית לידה ראשונה ואפילו יש בכך יתרון - את זוכה ללדת מלכתחילה בהקשבה מלאה לגוף שלך ובמינימום התערבויות.
    בהצלחה,
    אפרת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה טבעית
    יעל
    13/07/2010

שלום לכן
    ילדתי את בני הבכור בניתוח קיסרי בשבוע 36 מאחר והיה במצג עכוז וירדו המים.
    נכנסתי להריון לאחר שנתיים ולפני חודש ילדתי שוב בקיסרי בגלל שהלידה לא התקדמה- ירדו לי המים והייתי בחדר לידה 40 שעות והיתה לי פתיחה של 4 בלבד. קיבלת אפילו זירוז שלפי מה שהבנתי לפני הלידה לא נותנים לאחר קיסרי ועדיין לא היתה פתיחה ולבסוף ניתחו אותי שוב בניתוח חירום.
    השאלה שלי היא האם ישנו סיכוי כלשהו כן ללדת בלידה רגילה לאחר 2 ניתוחים
    כמובן שהכוונה היא לא כרגע אלא בעוד כמה שנים, מאוד מאכזבת אותי התחושה של חוסר היכולת הזו שנשללה ממני..הגעתי ללידה השניה מוכנה כל כך ללידה רגילה ולכן גם חיכתי 40 שעות בחדר לידה ולא התייאשתי...
    מה דעתכן?

לקביעת תור
    סגירה
    לידה טבעית

הוספת תגובה

תמונה

• יעל שלום

אורנה דן
    13/07/2010

לידה רגילה אחרי שני קיסריים דורשת היערכות מיוחדת, וברוב בתי החולים היא מתאפשרת רק בנוכחות רופא פרטי.
    במעייני הישועה באים לקראת היולדת גם אם לא מדובר בלידה פרטית, ואפשר לשבת עם ד"ר חן, יחד עם דוחות הניתוחים הקודמים, והוא יחליט האם המצב מאפשר לידה נרתיקית או שלא.
    בשלב הנוכחי שבו את נמצאת, חשוב לעבד את סיפורי הלידות שלך. יש לך תינוק בן חודש, ואת מרגישה מאוכזבת ומתוסכלת בשל חלום שהתנפץ. לדעתי זה הדבר החשוב עכשיו, כדי לחיות בשלום ובשמחה עם עצמך ועם הסובבים אותך, וכדי להתפנות רגשית לתינוק החדש.
    את מוזמנת ליצור איתי קשר ואוכל לעזור לך בנושא.
    שלך
    אורנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה קטנה בהחלטה
    אור
    04/07/2010

היי,
    אני בשבוע 30 , הריון ראשון, ובמחשבותיי אני רוצה לידה טבעית ככל האפשר, אבל בבית חולים, לא בבית, יש לי את הספר "טבעי ללדת" שיש בו המון אינפורמציה והדרכה לנושא זה ורציתי לשאול האם מספיק ללכת לקורס הכנה ללידה מרוכז בבית חולים וכמובן לקרוא את הספר במלואו ולתרגל בבית או שעדיף למצוא קורס הכנה ללידה פרטי שגם הוא יכול להיות שניים או שלושה מפגשים אבל יותר אישיים, האם לסמוך על עצמי או להעזר במנוסים ממני שידריכו אותי?
    תודה,
    אור.

לקביעת תור
    סגירה
    עזרה קטנה בהחלטה

הוספת תגובה

תמונה

• קורס הכנה ללידה בבית חולים

אורנה דן
    08/07/2010

יכין אותך בעיקר ללידה מאוד קונבנציונאלית, ולא יתן לך את הכלים להתמודד עם הכאב בצורה טבעית. זה טבעו של קורס בבי"ח.
    הספר הוא מצויין, אבל קורס הכנה ללידה, הוא לא רק העברת אינפורמציה. יש דברים שצריך לעשות "בעל פה". בקורס פרטי, תקבלי מגוון אפשרויות של התמודדות עם כאב, והתכוננות שתיטע בך את הכוחות לעשות את זה טוב.
    בקורס פרטי המדריכה "תקרא" אותך ותבין על מה צריך לשים דגש.
    גם בן הזוג ילמד כיצד לתמוך בך, ויהיה יותר דגש על איך מייצרים את אותו דבר שאת מבקשת, כפי שכתבת: "לידה טבעית ככל האפשר אבל בבית חולים". תלמדו למה צריך לשים לב, מה יכול לעכב לידה, ומה מקדם אותה, מה יכול "להעיף" אותך מהחלום שלך, וכיצד כן ניתן לעשות זאת בבית חולים.
    אשמח לעזור ולפרט יותר, את מוזמנת להתקשר אלי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום אור

אפרת מינסקי
    08/07/2010

קודם כל בשעה טובה!
    אם חשוב לך ללדת בלידה טבעית כדאי מאד להגיע מוכנה - לקבל כלים פרקטיים להתמודדות עם הצירים, לדעת ולהבין את שלבי ותהליכי הלידה, להכיר את סוגי ההתערבויות השונים שעשויים לקרות - הסיבות, היתרונות והחסרונות, להגיע מוכנה רגשית ללידה, לדעת ולהכיר תנוחות ונשימות שיכולים לסייע לך.
    אם את מרגישה שאת כבר מוכנה אולי אין צורך בהכנה נוספת.
    לטעמי ומנסיוני ברוב הקורסים של בתי החולים לא תקבלי ידע וכלים משמעותיים שיסיעו לך בלידה טבעית.
    אולי כדאי באמת לקיים מפגש או שניים עם דולה או מדריכת הכנה ללידה שתוכל לכוון ולדייק אותך ואת הצרכים שלך ושל המלווה שלך.
    את מוזמנת לפנות אלי (אם את מאיזור השרון או המרכז) או אל אורנה.
    בהצלחה ולידה טובה,
    אפרת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    שירלי
    07/07/2010

שלום רב
    בני בן החודש יונק מלא, סבל מזה כחמישה ימים מאי מתן צואה. התחלתי לשתות מיץ שזיפים (לא יודעת אם זה קשור)ומאתמול הוא החל לתת צואה אתמול פעם אחת והיום פעמיים.
    הצואה שלו בצבע חרדל אולם היא ניראת לי מאוד נוזלית? (אני כבר לו זוכרת כיצד היה הקקי לפני)
    האים ייתכן שיש לו שלשול?
    תודה מראש רחלי

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• אינני יודעת

אורנה דן
    08/07/2010

מן הסתם מיץ השזיפים אכן שיחרר לו את העצירות. תני לזה כמה ימים לראות אם הצבע נראה לך סביר.
    את יכולה כרגע להפסיק עם מיץ השזיפים, ופשוט להקפיד על תזונה עתירת סיבים, כגון סלטים, ירקות בקליפה, סובין, לחם מקמח מלא וכו'.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה במים
    מעיין
    07/07/2010

רציתי לשאול אם אני רוצה ללדת במים איזה סכנות יש בזה? איפה אני יכולה לעשות את זה? מה היתרונות? ובאיזה מים מדובר? - זה בריכה מסוימת, ים או משהו אחר? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    לידה במים

הוספת תגובה

תמונה

• אפשר לקרוא על זה

אורנה דן
    08/07/2010

יש ברשת סיפורים של לידה במים.
    זה אפשרי בבית, בבריכת לידה.
    או במרכזי לידה טבעיים פרטיים, כגון, בצימר של אילנה שמש במושב ישרש, בג'הארה דולה, ובמקומות נוספים.
    בספרה של אילנה שמש "ללדת בבית" יש פרק שעוסק בנושא.
    אני אישית, אף שילדתי בבית, לא ילדתי במים (לא תמיד זה מתאפשר)
    באיזה שבוע את?
    תוכלי להתחיל קורס של הכנה ללידה טבעית וביתית אצלי, או אצל אפרת, ותוך כדי הקורס להבין את הנושא יותר, כך שתוכלי לקבל החלטה מתוך ידע נרחב יותר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דולה,הכנה ללידה ופוסט פרטום
    טלי
    30/06/2010

שלום בנות יקרות.
    ברצוני להציג את עצמי, שמי טלי ,אמא לשחר 4.5 ואור בן שנתיים,ונשואה באושר.גרה באזור השרון. מסיימת לימודי דולה,הייתי רוצה ללוות לידת בית ולידה רגילה,
    אני רואה בתפקידי כשליחה לתחום שאני מאוד אוהבת, אני טיפוס שאוהב לתת ולעזור.
    מתוך ניסיון בשתי לידות הייתי רוצה לקבל את כל התמיכה וההקשבה, הרגישות וההבנה,
    וזה רק חלק ממכלול של אוסף דברים שקשורים בתהליך ההריון והלידה ולטיפול שלאחר מכן.
    אשמח לעזור ולתמוך בכל אחת מכן,
    באהבה גדולה.
    טלי

הוספת תגובה

תמונה

• בהצלחה

אורנה דן
    08/07/2010

:)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    רוית
    28/06/2010

שאלה. שלום רב,
    מהי ההכשרה של דולה והאם את ממליצה לקחת דולה ללידה?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• הכשרת דולה

אורנה דן
    29/06/2010

יש בתי ספר לדולות, שבהן לומדות הדולות במשך שנה או שנתיים את כל הנושאים הרלבנטיים לתפקיד. לחלקן יש בנוסף גם תעודות של אחד מתחומי הריפוי האלטרנטיבי (רפלקסולוגיה, שיאצו, רייקי וכו')
    אני מאוד ממליצה לקחת דולה ללידה, היא נותנת הרבה בטחון, רוך וחום. היא שלכם בלבד, לא עוברת ליולדת אחרת, ולא מחליפה משמרת. היא מכירה אתכם עוד במהלך ההריון, ולכן כשהיא אתכם בחדר לידה היא כבר יודעת מה ההעדפות שלך ומה את אוהבת. גם את מכירה אותה, ולא צריכה לנחש בחדר לידה מיהי המיילדת ש"נפלת" עליה, האם היא נחמדה או קצרת סבלנות וכו'.
    היא שלך, ומשרתת את האינטרסים שלך, וכשהיא ממליצה לך על משהו, זה רק בשבילך, את לא צריכה להעסיק את עצמך בשאלה האם יש לביה"ח אינטרס כזה או אחר. כי היא שלך, פרטית, היא לא מטעם ביה"ח וכו'.
    זה על קצה המזלג.
    הספר "לחבק את האם" עוסק בנושא הזה, של מי שמלווה את האישה בחדר לידה, את יכולה לרכוש אותו, לשאול אותו, או לעיין בו בחנות ספרים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קלטות הדרכה
    גלי
    23/06/2010

האם קיימים סרטוני הדרכה ללידה בבית? האם אפשר לרכוש אותם?

לקביעת תור
    סגירה
    קלטות הדרכה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום גלי,

אפרת מינסקי
    24/06/2010

למיטב ידיעתי לא..
    והאמת גם אם היו קיימים לא היתי ממליצה על משהו כזה כהכנה ללידה ובמיוחד לא לקראת לידת בית.
    במפגש אישי עם דולה או מדריכת הכנה ללידה יש ערך מוסף בכך שאתם יכולים לשאול שאלות ולקבל תשובות, להתמקד בשיחה בנושאים החשובים לכם ודולה טובה גם תתיחס לכל הפן הריגשי לקראת הלידה תוך הקשבה לך ולבן זוגך, על החששות שלכם, על המסע שלכם עד כה ועל דברים רבים נוספים שלחלקם אולי אתם אפילו לא מודעים אבל במפגשים עם אשת מקצוע תוכלו להגיע אליהם ובכך להיות מוכנים טוב יותר ללידה.
    הכנה ללידה זה לא רק כמה ס"מ פתיחה צריך ובאיזה תנוחה כדאי להיות בזמן הצירים.
    אם תרצי לקיים מפגשי הכנה ללידה אשמח להמליץ לך על מישהי באיזוריך ואם את מאיזור השרון את כמובן מוזמנת לפנות אלי אם תהיי מעונינת.
    בהצלחה, אפרת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה