פורום לידה בבית, לידה טבעית, לידה פעילה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חרדה של בעלי מהלידה
    יערה
    17/02/2011

שלום, אני נמצאת בחודש חמישי ומעוניינת מאוד לעבור את הלידה בבית.
    בעלי לעומת זאת מאוד חושש מהעניין (זה הריון ראשון) ומסיבוכים.

אנחנו גרים מרחק של כעשרים דקות נסיעה מבית חולים קפלן, והוא טוען שזה לא מספיק.

האם לדעתכן יש צורך להיות קרובים יותר לבית חולים?
    הוא אומר שזו החלטה שלי, אבל אני רוצה גם להתחשב בו, ושהוא ירגיש בסדר עם זה...

מצד שני, לי מאוד חשוב להיות בבית.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    חרדה של בעלי מהלידה

הוספת תגובה

תמונה

• המרחק לגמרי סביר

אורנה דן
    17/02/2011

אני מציעה שתתחילו קורס הכנה משולב ללידה. זהו קורס שמכין גם ללידת בית, וגם ללידה בבי"ח.
    החששות שלו מובנים היות והידע שלו מאוד מצומצם מן הסתם.
    ככל שתדעו יותר, הדעות שלכם יתבססו על ידע ולא על השערות, והוא יוכל להבין באמת את היתרונות והחסרונות של כל בחירה. בעצם שניכם, לא רק הוא.
    את יכולה לפנות אלי או לאפרת, ולהתחיל פגישות הכנה ללידה טבעית. כך תכירו את הנושא יותר מקרוב. יהיה לבעלך מקום לשאול ולבטא את החששות שלו, ותוכלו יחד להגיע להחלטה משותפת שתהיה מקובלת על שניכם, ושתהיו שלמים איתה.
    בהצלחה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה בבית
    מיקה
    08/02/2011

שלום לכן, האם יש אפשרות ללדת בבית בליווי רופא?
    אשמח למידע ולעלויות

לקביעת תור
    סגירה
    לידה בבית

הוספת תגובה

תמונה

• שלום מיקה

אפרת מינסקי
    08/02/2011

יש כמה רופאים שמלווים לידות בית. השאלה היא למה רופא ולא מיילדת? האם יש סיבה רפואית לצורך בליווי של רופא? ליווי של רופא בד"כ נע סביב 10000 ש"ח (לעומת מיילדת שעולה סביב 5000...)
    אם תכתבי מאיזה איזור את אשמח לתת לך שמות של רופאים שמלווים לידות בית..
    אפרת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יש אפשרויות רבות

אורנה דן
    09/02/2011

כפי שציינה אפרת יש רופאים שמיילדים בבית. ד"ר ברדה מירושלים, מגיע לדעתי לכל מקום בארץ. וגם ללידות מסובכות, כגון לידת עכוז נרתיקית, או לידה אחרי קיסרי.
    יש אפשרות ללדת עם רופא ודולה. (ליוויתי לידת בית שהרופא היה מיילד, והייתי הדולה, והיו חברות ובני משפחה)
    ויש אפשרות ללדת עם רופא + מיילדת (לדעתי מיותר) או רופא בלבד (לא מומלץ)
    בבית, כמות ה מלווים לא מוגבלת, אך חשוב כמובן לבחור כאלה שיתנו לך תמיכה וישרו עליך רגיעה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צירים
    רינה
    26/01/2011

היי אני בשבוע36ריון שני לאחר שהראשון היה קסרי עקב מצוקה עוברית אני לא מרגישה צירים ואין לי אפילו צירי ברוקסטון הייתי בבדיקה ואין לי לא פתיחה ולא מחיקה של צוואר הרחם האם אני צריכה להתחיל לדאוג שאני קרובה לחודש תשיעי ואין כל סימן שהגוף מכין את עצמו?. ודבר נוסף האם יש דרכים טביעים לגרום לצירים ופתיחה ללא כל התערבות רפואית?..תודה

לקביעת תור
    סגירה
    צירים

הוספת תגובה

תמונה

• ממש אין שום סיבה לדאוג

אורנה דן
    31/01/2011

אורכו של הריון הוא כ40 שבועות. את רק בשבוע 36.
    כך שיש לך עוד 4 שבועות, ואולי אף יותר. (אני באופן אישי לרוב ילדתי אחרי סוף שבוע 42)
    לא לכל אחת יש צירי ברקסטון, ולא תמיד יש הקדמות וסימנים שהגוף מכין את עצמו.
    יש הרבה מאוד יולדות שהלידה פשוט מתחילה יום אחד, ובאותו יום היא גם מסתיימת. (ואם את שואלת אותי... זה יותר קל ככה)
    סמכי על הגוף שלך, כמו שהוא ידע "להכין" את התינוק שבוע אחר שבוע, כך הוא יידע להתחיל את הלידה בזמן הנכון.
    אין צורך כרגע להילחץ ולנסות לגרום לצירים ופתיחה.
    אני יכולה להציע לך לבוא אלי לטיפול או מספר טיפולים, שיכינו את הגוף ללידה.
    אני מקבלת בירושלים ובמרכז. צרי קשר.
    המשך הריון בריא
    ולידה מאושרת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשת דולה דתיה במחיר סמלי
    עדי
    31/01/2011

שלום, שמי עדי ואני מחפשת דולה דתיה שתלווה אותי בלידה ב"ה בסוף מרץ.
    אלד במעייני הישועה או בתה"ש.
    אנא צרי איתי קשר 0503201037 או במייל.
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• עדי שלום

אורנה דן
    31/01/2011

במעייני הישועה יש מתנדבות מארגון "תמר" שתומכות ביולדות שמגיעות לשם, ללא תשלום. אם את רוצה דולה משלך, שזה שירות מקיף יותר, כולל היכרות מוקדמת, והיא שלך, ורק שלך, יש ליצור קשר עם דולה מקצועית. אני דולה דתיה ומנוסה, וגם עתירת נסיון בלידותיי האישיות, ואני פנויה בסוף מרץ, את יכולה להתקשר אלי.
    המשך הריון בריא ומאושר
    אורנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    שי
    23/01/2011

הייתי אמורה לקבל היום מחזור [עדיין לא קיבלתי]
    .
    בימי חמישי ושישי היו לי כאבים של מחזור, בחילות בבוקר, בטן ושדיים נפוחות.
    בשבת והיום עבר הכאבים, נשארו הבטן ושדיין נפוחות.

האם יכול להיות הריון??
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום שי

אפרת מינסקי
    23/01/2011

הדרך הכי טובה זה לבדוק. יש בכל בית מרקחת בדיקות הריון ולרוב הן מדויקות במיוחד לאחר האיחור במחזור.
    ממליצה לך לבדוק במקום לתהות..
    בהצלחה, אפרת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המרכז ללידה טבעית תל השומר גזלנות
    עמית
    15/01/2011

שלום

הצוות נחמד מאוד! וכנראה שמי שבאמת יולד שם מרוצה אך...

אל תתבלבלו כשיגידו לכם בסיור שאם לא תלדו שם מסיבה כלשהי כספכם יוחזר הם לא יציינו שאם קיימתם ולו אחת מפגישות ההכנה הם יגבו מכם 500 ש"ח על כך.
    גם לאחר פגישת הכנה אחת (הראשונה היא פגישה של 20 דקות שניתן במקום לרוץ לתל השומר פשוט לפקסס את מעקב הלידה עד כה = מיותרת! ללא כל שיחה על הלידה עצמה!)
    בקיצור הרעיון טוב אך הגישה הכספית מבזה עד מאוד!

שתהיה לידה בריאה ונעימה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום עמית

אפרת מינסקי
    16/01/2011

כמו כל נותן שירות אם התנאים לא נראים לך את לא חייבת להתקשר איתם.
    אני מסכימה שזה מרגיש לא נעים התנאים האלה אבל אני מניחה שזה פועל יוצא של ביקוש והיצע.
    הצביעי ברגלים וביחרי ללדת במקום אחר שיתן לך תמורה הולמת וגם נעימה לכספך.
    לידה טובה וקלה,
    אפרת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבנתי
    מיכל
    06/01/2011

תודה על תשובותייך.

לקביעת תור
    סגירה
    הבנתי

הוספת תגובה

תמונה

• בהצלחה

אורנה דן
    08/01/2011

:) שהכל יעבור בקלות ובשמחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה ללא אפידורל
    מיכל
    06/01/2011

שלום רב, אני כרגע בהריון ראשון בשבוע 27, ומצאו אצלי סכרת הריונית שכרגע מטופלת ע"י תזונה בלבד, אך יתכן ואאלץ להתחיל לקבל טיפול תרופתי. למרות זאת אני מעונייינת לעבור לידה כמה שיותר "טבעית": בבית חולים אך ללא אפידורל ועם כמה שפחות התערבות רפואית. האם זה אפשרי או שבתי החולים שוללים זאת מראש עקב הסכרת?
    במידה ולא שוללים, אני גרה באזור השרון ובנתיים ביקרתי רק בכנס של בי"ח מאיר שכפי שהוצג מעודד גם לידה טבעית, אם בחדרים מתאימים, מיטות מתאימות וצוות אחיות תומך, האם אתן ממליצות על עוד בתי חולים באזור שרון המאפשרים ומעודדים לידה טבעית?
    האם יש עוד המלצות מיוחדות והכנות מיוחדות שעליי לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    לידה ללא אפידורל

הוספת תגובה

תמונה

• אין בעיה בשלב זה לתכנן לידה טבעית

אורנה דן
    06/01/2011

אפידורל פה זה לא הבעיה. אין קשר בין סכרת הריון לאפידורל.
    הבעיה היחידה שאני צופה (במידה והכל תקין ולא יתווספו בעיות נוספות) היא האפשרות שתעברי את התאריך, ואז, בשונה מהריון רגיל, שניתן לחכות, רוב הרופאים ימליצו לזרז, ולידה מזורזת היא כבר לידה אחרת.
    אני מציעה שתתכונני הן ללידה טבעית, והן ללידה מזורזת.
    אפשר לשקול להתחיל זירוזים טבעיים החל משבוע 40.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הקשר בסה"כ לדעתי

מיכל
    06/01/2011

זה הסיכון שהתינוק יהיה גדול במיוחד, ואז יתכן שלא אעמוד בלידה טבעית, עד כמה שארצה בכך... אני לוקחת בחשבון גם את האופציה הזו...
    מעבר לכך, האם עד כמה שידוע לך אין מדיניות של בתי חולים נגד?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא. זו לא הנקודה היחידה בסכרת הריון

אורנה דן
    06/01/2011

אני מאמינה שאם תמשיכי להיות מאוזנת, התינוק לא יהיה גדול במיוחד. רוב הנשים שמקפידות על דיאטה מתאימה מגיעות ללידה עם משקלים לגמרי סבירים.
    אבל יש סיכונים מסויימים שקיימים בסכרת הריון במידה ועוברים את התאריך. ולכן מעדיפים לזרז ולא לתת להריון להמשיך מעבר לשבוע 40, 41.
    במצבים כאלה, אני מציעה ליולדות שהגיעו לתאריך, לבוא אלי לפגישה משולבת, של זירוז טבעי יחד עם הכנה ללידה מזורזת על כל המשתמע מכך. הפגישה כוללת טיפול שמטרתו לעודד את הגוף להתחיל לידה עוד לפני שיגיעו הזירוזים הרפואיים, ויחד עם זאת, התכוננות הכוללת הבנה של תהליך הזירוז. למידה זו מאפשרת א. בניית ציפיות מציאותיות מהלידה. ב. הבנת מרחב הבחירה בתוך האופציות השונות של זירוז.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום
    ליבי
    26/12/2010

אני מקווה שפה זה המקום...
    תודה לכן על ההשקעה והפניות

אני בתחילת הריוני הראשון (שבוע עשירי)
    ברור לי שאלד בבית.
    מתי נכון ליצור קשר ראשוני עם הילרי או שיין (הבנתי שהן מיילדות הבית הדרומיות היחידות)?
    אני מאוד רוצה לעבור את ההריון הזה ללא בדיקות, אבל לא נראה לי שזה אפשרי (כי התקנות מחייבות מעב הריון תקין). לכן חשוב לי לדעת עכשיו איזו סקירת מערכות יותר חשובה למיילדת העתידית שלי...סקירה ראשונה או שניה

לקביעת תור
    סגירה
    שלום

הוספת תגובה

תמונה

• הכי טוב שתרימי טלפון להילארי

אורנה דן
    02/01/2011

קודם כל תשרייני לך את התאריך שלך. ואז תוכלי לשאול את יתר השאלות, אפילו שזה נראה מוקדם.
    המשך הריון בריא, ולידה מאושרת.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה ללא אפידורל
    מריה
    26/12/2010

שלום רב,
    היום הוא תל"מ שלי וגיליתי לפני מספר ימים שלא אוכל לקבל אפידורל כי רמת טסיות הדם שלי היא מתחת ל100. אני בחרדה היסטרית כי הייתה לי כל כוונה ללדת עם אפידורל. דבר נוסף המפחיד אותי הוא שיצטרכו לזרז לי את הלידה,בהנחה ולא אלד בימים הקרובים. ולפי מה שאני קוראת פה צירים לאחר זירוז הם בלתי נסבלים וכאמור אפידורל לא בא בחשבון. אז מה עושים במקרים כאלה? אני חייבת לציין גם שהתינוקת שלי צפוייה להיוולד מעל ל4 ק"ג. גם אני וגם בעלי נולדנו 4.200. איך שורדים לידה ללא אפידורל עם עובר ששוקל 4 ק"ג ואולי אפילו לאחר זירוז???
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    לידה ללא אפידורל

הוספת תגובה

תמונה

• מריה יקרה

אורנה דן
    02/01/2011

אני מציעה לך לעשות פגישה אחת איתי או עם אפרת. פגישה שבה תוכלי ללמוד על דרכי התמודדות שונות עם כאב. גם ללא אפידורל.
    כדאי שבעלך יהיה בפגישה וילמד בה כיצד לעשות עיסויים שמקלים על הצירים. תלמדו תנוחות שמתאימות, ועוד דרכים טבעיות לשיכוך כאבים.
    אפשר גם להתמקד בתנוחות לידה שמתאימות לתינוק גדול במיוחד.
    לי יש פגישה שנקראת "זירוז והכנה לזירוז" זוהי פגישה שמתאימה לנשים שעברו את התאריך והרופא מתחיל לדבר איתן על זירוז. חלק מזמן הפגישה מוקדש לטיפול לזירוז טבעי, והמחצית השניה מוקדשת ללימוד כל תהליך הזירוז במידה ויתבצע זירוז בבית חולים. להכיר את האמצעים השונים, לדעת במה לבחור, מה היתרונות והחסרונות של כל אמצעי וכו'.
    את מוזמנת ליצור איתנו קשר.
    ויתכן שאחת מאיתנו גם תהיה פנויה ללוות אותך בלידה, לתמוך ולעסות וכו'.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    טלי
    16/12/2010

שלום רב,
    הפסקתי עם הגלולות למניעת הריון לפני 4 חודשים ועוד לא קיבלתי מחזור. האם יש לכן שיטות או טיפים שיכולים לעזור?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• כדאי ללכת לרופא, לברר מה הסיבה

אורנה דן
    16/12/2010

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סדרה תיעודית על לידות וחופשות לידה
    14שבועות
    05/12/2010

'14 שבועות' סדרה דוקומנטרית חדשה מעוניינת לקחת חלק במסע שלכם ולשרטט תמונה אמיתית ומציאותית של חופשת הלידה.

הלידה וחופשת הלידה שבאה אחריה הם שלב משמעותי בחיי אדם. '14 שבועות' תספר את הסיפור האישי שלכם ברגישות ובאופן מעורר השראה.

אם אתם בחדשי הריון אחרונים, ומתכוונים ללדת בבית (הריון ראשון, שני שלישי וכו', זוג חד מיני, חד הוריות וכל סיפור הריון אחר) ומעוניינים שנתעד אתכם במהלך חופשת לידה נשמח להיפגש ולפרט.

ניתן ליצור קשר בטלאול: 054-7288288
    או במייל: child.birth1@gmail.com

הוספת תגובה

תמונה

• :)

אורנה דן
    06/12/2010

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה! ונשמח לשוחח עם דולות בנושא

14שבועות
    06/12/2010

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלות על לידה פעילה
    ניקול
    05/12/2010

שלום
    קיבלתי את הספר לידה פעילה
    ניתן לראות למטה את מצבי (בת 40 , שבוע 20) כרגע במעברים לצערי.
    ולשאלות:

א. האם יש בית חולים באזור ירושלים , שמאפשר לידה בעמידה , או לידה פעילה?
    ב. אם לא, האם כדאי להגיע לבית החולים ברגע האחרון?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלות על לידה פעילה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום ניקול

אורנה דן
    06/12/2010

בירושלים ביה"ח הדסה עין כרם מאפשר לידה פעילה, מאפשר מוניטור בעמידה, להיות בתנועה רוב הלידה, וללדת בתנוחות שונות.
    יחד עם זאת, לא הייתי ממליצה לנסות להכין את עצמך ללידה מספרים בלבד. הספר לידה פעילה הוא מצויין, אך לדעתי הוא מתמקד בפן אחד בלבד של התקדמות הלידה, ופחות לוקח בחשבון אפשרויות שונות, ואילוצים שונים.
    אם את כבר מגיעה לירושלים, אני מציעה לך לבוא אלי לפגישות שיכינו אותך ללידה בידע רחב יותר, תוך היכרות קרובה עם "השטח" וגם עם איך זה מרגיש ופריסת כל האפשרויות העומדות בפניך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    עינת
    28/11/2010

אני כל הזמן מקבלת פידבקים חיוביים על לידה בבית ומאוד רוצה לחוות את זה, אין לי בעיה עם הכאב ללא אפידורל, הדבר היחיד שמפחיד אותי הוא הסכנה לעובר, או יותר נכון טיםול מיידי במצב של סכנה. המיילדת איתה אני בקשר הרגיעה אותי שמתפנים מיד לבי"ח ועדין, זה לא מהר כמו ממש להיות בבי"ח. יש לי הרגשה שהפחד ממשהו שלא בטח שיקרה משתק אותי מראש ויקשה עלי את הלידה. מה עושים?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום עינת

אפרת מינסקי
    02/12/2010

אני מציעה לשבת לשיחה נוספת עם המילדת ולברר איתה תרחישים אפשריים ולראות מה מקור החשש והאם הפתרונות שמציעה המילדת מניחים את דעתך. אם לא אז אולי הבית הוא לא המקום הנכון בשבילך ללידה. חשוב מאד שהמקום בו תלדי ירגיש לך הכי בטוח ומדוייק אחרת החששות ילוו את מהלך הלידה ועלולים אפילו להפריע.
    מאחלת לך לידה טובה, היכן שלא תהיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד שמשתק

אורנה דן
    02/12/2010

אם זה תופס לך את הראש, אולי לידת בית היא לא הדבר הנכון עבורך. יש כאלה שזה מתאים להן, ויש כאלה שלא. כל אחת צריכה ללדת במקום שבו היא מרגישה הכי רגועה ובטוחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    שרי
    15/11/2010

שלום לכן,

אני בשבוע 32, הריון שני. בהריון הראשון עשיתי קורס הכנה ללידה וילדתי בלידה רגילה (עם אפידורל לקראת אמצע הלידה- שמאוד עזר) והלידה עצמה לא היתה כל כך ארוכה. אפשר לסכם שזו היתה חוויה טובה (עם כל הכאב שכרוך בתהליך וחשוב לציין שמאוד כאב לי).

הטראומה שלי היתה דווקא אחרי הלידה: לא עיכלתי את השינוי שקרה בעיקר לגוף שלי + הכאבים העזים שהיו לי. זה היה מצב של איבוד שליטה מוחלט.

עכשיו, לקראת הלידה השנייה, וכשאני יודעת למה אני נכנסת ויודעת מה זה צירים ומה זה אחרי לידה, אני נורא נורא לחוצה.
    כל הזמן חושבת שאולי לא תהיה לי לידה כמו הראשונה, שאולי משהו ישתבש (אני נורא חוששת מניתוח חלילה או לידה מכשירנית או זירוז או כל פעולה שהיא שנראית לי מכאיבה או מיותרת).
    מנסה להכין את עצמי ולחשוב חיובי אך ללא הצלחה.
    האם יש משהו לעשות בנידון?

חוץ מזה, אם הלידה הראשונה היתה יחסית לא ארוכה, האם זה אומר שהלידה השנייה תהיה גם כך?
    האם הפרש גדול בין הלידות (ארבע שנים) משפיע לרעה (אחרי שהגוף חזר לעצמו)?
    ואם בלידה הראשונה האפידורל גרם לנמנום עד הצוואר (ואי יכולת להזיז את כל הגוף במשך כמה שעות) אומר שזה יחזור על עצמו גם הפעם?

סליחה על הפנייה הארוכה אך אני מאוד חוששת ואין לי את מי לשתף..

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתן לקיים פגישה או שתיים

אורנה דן
    15/11/2010

של התכוננות ללידה שניה.
    פגישה אישית, איתך, עם בן הזוג או בלעדיו (לבחירתך) שבה נתמקד בחששות שלך, ונלמד כיצד להתמודד עם הדברים שאת מעלה.
    אפשר לשים דגש גם על התקופה שאחרי הלידה, וגם על תרחישים שונים שמהם את חוששת.
    אין לנו תעודת ביטוח האם הלידה תהיה כזו או אחרת, אבל יש כלים להתמודד עם כל מה שעשוי להתרחש.
    מוזמנת להתקשר אלי, ואוכל להרחיב בנושא.
    בהצלחה.
    אורנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה