פורום לידה בבית, לידה טבעית, לידה פעילה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לגבי מי השפיר
    ליבי
    11/05/2011

לגבי השאלה הקודמת שלי על מי השפיר. איך אוכל להבדק במקום אחר? הרי אם אגיע לסורוקה, אנ מניחה שכבר לא אוכל להמשיך משם לדרכי, לא?
    אולי עם ירידת מים לא כדאי לקחת את הסיכון, אם כי אני מכירה יולדות שנסעו כשעה לבית יולדות אחרי ירידת מים כיוון שלא הייתה ברירה אחרת. מה באמת עושים במצב כזה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    לגבי מי השפיר

הוספת תגובה

תמונה

• כפי שאמרתי - אם המים אינם נקיים

אורנה דן
    12/05/2011

אל תקחי סיכון, אלא תגשי לסורוקה. כמובן שרוב הסיכויים שגם תלדי שם. אולם, במידה ושם יאמרו לך שאת יכולה לצאת לנסיעה של שעתיים, אז אין בעיה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתי שאלות..
    ליבי
    09/05/2011

שלום רב,
    שאלה ראשונה- אני זוכרת שבלידה הראשונה קיבלתי אנטיביוטיקה לוריד. הרופא שלי אומר שהסיבה היחידה לכך היא GBS . אני חושבת שלמרות שאיני יודעת זאת בוודאות, אנ אקח וזאת ע"מ שהתינוק לא יזדקק לכך. על כל מקרה- האם יאפשרו לי ללדת טבעי אם אני מחוברת לצינור העירוי ומקבלת אנטיביוטיקה? האם יש איזשהי מניעה? אם אני לא מספיקה להגיע בזמן לבית היולדות, כיוון שאני גרה בדרום ןמתכוונת להגיע למאיר.
    דבר שני- אני מנסה לחשוב על חלופה נוספת לחדר הלידה, רק כדי להמנע מלהגיע לסורוקה. איזה עוד בי"ח, שבגבול הצפוני זה כפ"ס הוא עם אוריינטציה טבעית. שמעתי שהדסה עין כרם, האם זה נכון? והאם מאיר הוא בי"ח מספיק גדול כדי להתמודד עם סיבוך חלילה?
    תודה רבה,
    לילך

לקביעת תור
    סגירה
    שתי שאלות..

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות

אורנה דן
    11/05/2011

אנטיביוטיקה לרוב לא מפריעה לנהל לידה טבעית. האנטיביוטיקה ניתנת בעירוי קצר, למשך 15 דקות, ולאחר שמסתיימת המנה, את מתנתקת מהעירוי (ומשאירים "פקק") כך שאת לא נשארת מחוברת לצינורות, והנושא לא מפריע לניהול לידה טבעית.
    ביה"ח הדסה עין כרם הוא מצויין, עם גמישות מירבית לרצונותיה והעדפותיה של היולדת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מי שפיר
    ליבי
    09/05/2011

שאלה אחרונה- האם בירידת מים אני יכולה לאפשר לעצמי את הנסיעה הזו של שעתיים לערך לבי"ח?

לקביעת תור
    סגירה
    מי שפיר

הוספת תגובה

תמונה

• אם מדובר במים נקיים זה בסדר

אורנה דן
    11/05/2011

אם המים אינם נקיים, עכורים, חומים/ירקרקים וכד', עדיף להיבדק קודם במקום קרוב יותר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ירידת מי שפיר
    סועד
    02/05/2011

שלום
    האם אפשר לרדת מהמיטה ולא לעשות מוניטור אם ירדו לי את כל מי השפיר?
    למשל לעשות מקלחת חמה,,ללכת קצת..כי אני בלידה הראשונה שלי הגעתי לבית חולים עם ירידת מים וללא פתיחה בכלל,עשו לי זירוז ואחר כך היה לי פתיחה 3 ונתקעתי עם פתיחה שלוש כמעט 12 שעות שוכבת על הגב ומחוברת למוניטור וסובלת מהצירים ומכאבי הגב.
    ואני עכשיו שוב בהריון וממש מפחדת שתהיה לידה כמו שהיתה לי האם צוות בית החולים תאשר לי לרדת מהמיטה???
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    ירידת מי שפיר

הוספת תגובה

תמונה

• ירידת מי שפיר - תגובה

אורנה דן
    03/05/2011

דעתי האישית היא שאין צורך לרוץ לבית חולים מיד עם ירידת מים, אלא להישאר בבית, לתת לצירים להגיע, ולהגיע לבי"ח עם צירים סדירים. רק אם חיכית בבית מספר שעות (4-5 שעות) ושום דבר לא קרה, כדאי להתחיל לפעול, ועדיף לפני כן לקבל טיפול אלטרנטיבי בביתך, או מחוץ לבי"ח (רפלקסולוגיה וכד').
    הגעה לבית חולים מיד אחרי ירידת מים אכן גורמת לעתים ללידה להיתקע.
    יש בתי חולים שמאפשרים יותר לידה פעילה גם אחרי ירידת מים, וכאלה שפחות. באיזה אזור את גרה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רמלה

סועד
    03/05/2011

אני גרה ברמלה.אז הלידה שלי תהיה באסף הרופא
    אז אפשר לא ללכת ישר לבית חולים אחרי ירידת מים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מסכימה ומצטרפת לדעתה של אורנה אבל..

אפרת מינסקי
    03/05/2011

רק בתנאי שהמים שירדו הם צלולים ולא עכורים ותנועות עובר מורגשות היטב.
    אם המים עכורים, מלווים בדימום או שיש הפחתה משמעותית בתנועות עובר כדאי להגיע בהקדם לבית החולים, להיבדק, ואם הכל תקין לבקש לחכות בסבלנות עד שיהיו צירים סדירים באופן ספונטני.
    בהצלחה ולידה טובה, אפרת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה

סועד
    03/05/2011

תודה רבה לך
    מאוד עזרת לי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אם רלבנטי מבחינתך ללדת בלניאדו

אורנה דן
    03/05/2011

יש סיכוי רב יותר שיתנו לך להסתובב. לדעתי גם בתל השומר, אם תגידי שזה רצונך, לא יגבילו אותך יותר מידי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם רגילה או קיסרי?
    קרן
    18/04/2011

שלום, אני בת 36, בריאה, אני עם שלישי בדרך. לידה ראשונה טבעית, לידה שניה קיסרי לא מתוכנן (מצג פנים)לפני 9 שנים. מה כדאי לי לעשות בשלישית?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    האם רגילה או קיסרי?

הוספת תגובה

תמונה

• זוהי למעשה בחירה שלך

אורנה דן
    27/04/2011

בפרט אם הילד השלישי הוא אחרון בתכנון שלך.
    אם הוא לא אחרון, כדאי מאוד לנסות לידה וגינאלית.
    אם הוא אחרון, הבחירה בידייך, ולכל אופציה יש את היתרונות והחסרונות שלה.
    החסרון הבולט של לידה קיסרית הוא ההתאוששות הממושכת יותר אחרי הלידה, וכשיש תינוק + שניים נוספים בבית, זה לפעמים מקשה על ההתמודדות.
    בלידה וגינאלית יש קשיים של הלידה עצמה, לידת VBAC (וגינאלית אחרי קיסרי) היא ממושכת יותר, לפעמים המגבלות של הצורך במוניטור רציף (ברוב בתי החולים) מקשות על ההתמודדות בשעות הצירים הארוכות.
    בשורה תחתונה - קיסרי - פשוט לפני, קשה אחרי. וגינאלי - פשוט יותר אחרי, קשה לפני...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה טבעית אחרי ניתוח להסרת מיומה
    סופיה
    26/04/2011

שלום!
    אני בת 33, עברתי ניתוח להסרת מיומה גדולה (10 ס"מ). נאמר לי שברירת מחדל אחרי ניתוח כזה הנה לידה בקיסרי.

האם יש סיכוי שלמרות הניתוח יתנו לי בכל זאת לנסות ללדת טבעי, אם כל השאר בסדר? (הרופא הזכיר אופציה כזאת במעורפל). אם כן למי פונים כשיגיע הזמן?

האם התשובה תלויה בזמן בין ניתוח להיריון או בדברים אחרים כלשהם?

האם יש דברים שניתן לעשות כבר עכשיו על מנת לשפר סיכויי ללדת בלידה טבעית (התעמלות, עוד משהו)? אני עדיין לא בהיריון וגם עדיין אסור לי לנסות להיכנס לההיריון.

אני רוצה כמה ילדים. האם בלידה קיסרית ראשונה אני בעצם קובעת סופית כי כל הלידות יהיו בקיסרי? האם מספר לידות שניתן לעשות בקיסרי מוגבל?

הוספת תגובה

תמונה

• כדאי להמתין, ולקבל חוות דעת נוספת

אורנה דן
    27/04/2011

ככל שיעבור הזמן, ייבדקו הנתונים, וייתכן שיצביעו לטובת האפשרות ללדת בלידה וגינאלית.
    אם את מתכננת עוד מספר ילדים, כדאי שהאופציות יישארו לך פתוחות, ויהיה קל יותר ללדת מספר ילדים בלידות שאינן קיסריות.
    אפשר להתייעץ עם דר בני חן מביה"ח מעייני הישועה בבני ברק. הגישה שם היא כזו שמאפשרת לידות וגינאליות ולא רצה להמליץ על ניתוחים. גם בלניאדו יש גישה דומה.
    מעבר לזה, אין הרבה מה להתכונן כרגע.
    במידה ולקראת סוף ההריון יש לך אישור רפואי ללדת רגיל חשוב לעשות הכנות עם דולה מנוסה שאולי גם תלווה אותך בלידה, ותסייע לך להתמודד עם הלידה ולהתגבר על מכשולים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שירותי דולה
    איריס
    05/04/2011

שלום,
    אני בשבוע 29 ורק עכשיו הגעתי למסקנה שכדאי אולי לשכור את שירותיה של דולה ע"מ למקסם את סיכויי ללידה טבעית.
    מה עלות שירות דולה פחות או יותר?
    האם ידוע לך על דולות מתלמדות או בתשלום סמלי?
    אני מתכוונת ללדת במרכז ואם לא יהיה לי מספיק זמן להגיע- אז בבבאר שבע.
    תודה ויום נפלא,
    איריס

לקביעת תור
    סגירה
    שירותי דולה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום איריס

אפרת מינסקי
    05/04/2011

אכן מחקרים מראים שבליווי רציף יש סיכוי גבוה יותר ללידה טבעית וללא התערבויות

דולה מתלמדת (בסטאז׳) בד״כ גובה בסביבות 500 ש״ח ללידות הראשונות שהיא מלווה כדולה, דולה מתחילה (שכבר ליוותה כמה לידות- אין חוקים אבל בד״כ עד 20 לידות) גובה בין 1000 ל 1500 ש״ח ודולה ותיקה ומנוסה גובה בין 2000 ל 2500 ש״ח.
    כמובן שהמחירים גם משתנים בהתאם לאזור הגאוגרפי ולמה שהדולה נותנת כחלק מחבילת הליווי.
    אם תרצי הפנייה לדולה מהאזור שלך את מוזמנת לכתוב (כאן או במייל) יותר במדויק מאיפה את ואיפה את מתכננת ללדת ואשמח להמליץ לך על דולות.
    בהצלחה ולידה טובה
    אפרת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רק הערה לגבי סורוקה

אורנה דן
    05/04/2011

בסורוקה מותר מלווה אחד בלבד. כך שאם דולה מצטרפת אליך לסורוקה, היא ובן זוגך יצטרכו להתחלף ביניהם כל הזמן. אם ברזילי באשקלון במרחק סביר, הוא עדיף לדעתי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צירים לא סדירים כבר כמה ימים
    זויה
    03/04/2011

שלום,

אני נמצאת בשבוע 38 להריון ראשון. לפני שלושה ימים ביום ה' גילו במוניטור שיש צירים לא סדירים וראו פתיחה של אצבע רחם אחורי. כבר עברו שלושה ימים ואני עדיין לא מרגישה כלום, למרות שבמוניטור שעשיתי היום (יום א') רואים שיש צירים לא סדירים.
    האם המצב לא מסוכן לתינוק? כמה זמן יכולים להמשך צירים לא סדירים? מתי צריכים להתחיל צירים סדירים?

תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• צירים לא סדירים כבר כמה ימים - תגובה

אפרת מינסקי
    03/04/2011

שלום זויה,
    נשמע שהכל תקין, אם המוניטור מראה שמצב התינוק טוב, כמות מי השפיר טובה ושאר המדדים תקינים (לחץ דם, חלבון בשתן וכו') אז אין מה למהר.
    יכול להיות שעוד היום תתפתח לידה ויכול להיות שיקח עוד כמה ימים ואף שבוע ויותר.
    צירים לא סדירים זה חלק מהשלב הלטנטי ובמיוחד בהריון ראשון יכול לקחת זמן.
    אין מה למהר ולנסות לזרז את הלידה אלא להבין שזה הקצב וזו הדרך של הלידה הזו.
    בהצלחה ולידה טובה וקלה,
    אפרת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה בבית וסיכונים
    סיון
    28/03/2011

אני רוצה ללדת בבית, אך אני מפחדת שזה סיכון לי ולתינוק. האם יש קריטריונים שלפיהם אוכל לדעת אם יש סיכון בכך שאלד בבית?

לקביעת תור
    סגירה
    לידה בבית וסיכונים

הוספת תגובה

תמונה

• בכל לידה יש סיכון, גם בבי"ח

אורנה דן
    28/03/2011

אפשר להתחיל ללמוד את הנושא ולהכירו מקרוב. יש את הספר של אילנה שמש "ללדת בבית" שיש בו הרבה אינפורמציה. אפשר להיפגש עם מיילדת בית ולשאול אותה כל מה שמטריד.
    גם בי"ח הוא מקום עתיר חיידקים ולא בהכרח הדבר הבריא ביותר לתינוק זעיר להתחיל בו את החיים. לכל דבר יש יתרונות וחסרונות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעיניי הישועה
    ליבי
    21/03/2011

שלום רב,
    אני מתגוררת בדרום ומחפשת בית יולדות עם אוריינטציה טבעית. אני מעוניינת בלידה טבעית ופעילה.
    אני מתרשמת מאתרם של מעעיני הישועה בבני ברק, אם כי איני אישה דתייה.
    מה המלצתכם לגבי בית החולים הנ"ל?
    מחד- אני רואה הרבה המלצות ברשת לגביהם ומאידך- דוח ליקויים מסכן חיי אדם. אני ממש נוטה ללכת לשם. מהי דעתכם עפ"י נסיונכם?
    יום נפלא,
    איריס

לקביעת תור
    סגירה
    מעיניי הישועה

הוספת תגובה

תמונה

• מעיניי הישועה - תגובה

אורנה דן
    23/03/2011

איריס יקרה שלום
    אינני יודעת איפה בדרום את גרה.
    מעייני הישועה בי"ח טוב ויש בו יחס מאוד נעים
    אם כי יתכן שכחילונית זה קצת יהיה זר לך. האוריינטציה שם היא דתית.
    אמנם אין כפיה כמובן.
    ליוויתי שם לידות רבות, רובן דתיות אבל מגוונים שונים.
    הדסה עין כרם בירושלים אף הוא בית חולים מצויין, עם גישה טבעית ופתיחות מירבית.
    גם שם ליוויתי לידות רבות, ויש שם יחס מאוד נעים.
    אם הוא לא רחוק לך מידי, אני ממליצה מאוד.
    כדאי לך לעשות סיורים בשני בתי החולים הללו, כדי להתרשם בעצמך כיצד את מרגישה שם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מציאת חלופה לזירוז
    זיוה
    21/03/2011

שלום ,
    אני בשבוע 37 להריוני ( הריון ראשון ) ועקב עוברית קטנה הוחלט על יילוד מוקדם ביום ד' הקרוב .
    אני ממש רוצה להימנע מכל התערבות רפואית מיותרת ולכן ממש צריכה עזרה בשיטה טבעית כלשהי לנסות לגרום לזירוז . חשוב לציין שכבר יש לי צירים הם פשוט לא סדירים .
    עד כה ניסיתי כמעט כל שיטה אפשרית וידועה לי : עיסויים , רפלקסולוגיה , הליכות (שעה ביום ) , עיסוי פטמות , סקס , תה פטל .
    שמעתי גם על דיקור אבל לא מצאתי בבאר שבע .
    האם ידוע לכן על מקום שמבצע דיקור באזור באר שבע ?
    האם יש לכן הצעה אחרת ?
    אני חייבת עזרה כי יש לי יומיים בלבד ....

לקביעת תור
    סגירה
    מציאת חלופה לזירוז

הוספת תגובה

תמונה

• חיפוש ועזרה במציאת דולה
    לי
    08/03/2011

שלום,
    הריון ראשון, שבוע 26 , מחפשת דולה שתוכל ללוות אותי ואת בעלי בלידה טבעית, אני מאיזור מרכז, עדיין לא יודעת בוודאות איזה ב"יח אבל זה יהיה ב"יח באיזור המרכז.
    אם מישהי יכולה מכם יכולה לעזור במציאת דולה במחיר סימלי, או להמליץ על מישהי שהיא מכירה וחוותה איתה לידה, אשמח לתגובה.

לקביעת תור
    סגירה
    חיפוש ועזרה במציאת דולה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לי

אפרת מינסקי
    08/03/2011

את מוזמנת להתקשר אלי ואשמח לעזור לך בהפנייה לדולה מתלמדת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם כל חדר לידה טבעית הוא בתשלום?
    ריקי
    02/03/2011

אני בשבוע 39 ועדיין לא סגורה על עצמי לגבי איפה ללדת... בלניאדו המחיר הוא 1150 לחדר הטבעי. המקום נראה נחמד ומואר. אשמח לתגובות ממנוסות במקום.
    זו לידה שישית וכנראה אחרונה והיא הולכת להיות חוויה כיפית וטובה! אני מאזור מודיעין ומוכנה להגיע עד נתניה לצוןרך העניין. היינו בסיור בעין כרם, הצוות היה מאד מכיל ונחמד אבל המקום ממש קלסטרופובי! חשוב לי, חוץ מהצוות והגישה, אור, אויר, ומרחב. ואם אפשר, חלון גדול עם נוף. אשמח להמלצות, וכן, מה סדר הגודל של עלות של דולה וכן של מיילדת פרטית והאם האחד מבטל את השני?( דולה / מיילדת פרטית)

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות

אורנה דן
    02/03/2011

לדעתי במאיר החדר ללא תשלום.
    בבלינסון לפי הידוע לי, גם ללא תשלום, אך לא מרבים להתשמש בו (והוא חדר מקסים ברמות על!)
    שימי לב, שבכל מקרה את צריכה להיות מסווגת כיולדת ללא כל סיכון כדי "להתקבל" לחדר הטבעי. כלומר, לא סכרת, לא לחץ דם, לא הערכת משקל גבוהה, ללא קיסרי בעברך וכו', וגם במהלך הלידה תתקבלי לחדר ה טבעי רק אם המוניטור תקין וכו'.
    בלניאדו ובעין כרם העלות כוללת מיילדת צמודה, אך את לא יכולה לבחור אותה מראש.
    (כלומר, היא שלך, והיא לא עוזבת אותך במהלך הלידה, לא מטפלת ביולדות אחרות. אך תכירי אותה רק כשתגיעי בפועל ללדת)
    לעומת זאת דולה נפגשת איתך עוד בשבועות שלפני הלידה, אתן יוצרות קשר, מתאמות עמדות וציפיות, והיא מתלווה אליך לכל מקום שתבחרי ללדת בו. עלות של דולה היא בין 1500-2500 שח, מחיר שכולל בדרך כלל מספר פגישות לפני הלידה, ופגישה אחרי הלידה. חלק מהדולות יסכימו לבוא לביתך עם התחלת הצירים, לתמוך בך בבית, ורק אז לצאת ביחד לבית החולים.
    עלות של החדר הטבעי בעין כרם כולל מיילדת צמודה היא כ3500.
    אפשר גם ללדת במרכזי לידה טבעיים חוץ אשפוזיים, כגון הצימר של אילנה שמש, מרכז ג'הארה דולה וכד'. זה כולל כמובן מיילדת טבעית פרטית לגמרי, והעלות היא כ4500 שח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עיסוי הפרינאום
    ליבי
    01/03/2011

אורנה שלום,
    קודם כל- יישר כוח, אני ממש נהנית ומחכימה לאור כל העיצות כאן בפורום. מאיזה שבוע כדאי לעסות? האם כל אישה צריכה לעשות זאת? ראיתי שכתבת כאן לאחת המשתתפות שיש לך סרטון על העיסוי. האם תוכלי להעביר אותו לפורום או לשלוח לי, אני אודה לך מאוד.
    יום נפלא,
    איריס

לקביעת תור
    סגירה
    עיסוי הפרינאום

הוספת תגובה

תמונה

• איריס שלום

אורנה דן
    01/03/2011

אפשר להתחיל משבוע 34
    האם כל אישה צריכה? זה לא חובה, אבל זה מגמיש את הפרינאום, ומקל על יציאת התינוק בלידה ראשונה, ממזער את הסיכוי לקרעים.
    שלחי לי מייל, ואשלח לך במייל את הסרטון
    orniki@neto.net.il

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה בבית
    אורי
    27/02/2011

שלום, אשתי ממש רוצה ללדת בבית. הייתי שמח לדעת מהן האופציות לעשות זאת והאם זה אפשרי בליווי דולה בלבד?
    היא בחודש החמישי.

לקביעת תור
    סגירה
    לידה בבית

הוספת תגובה

תמונה

• שלום אורי

אפרת מינסקי
    27/02/2011

לידת בבית היא בריאה ונפלאה (למי שעומדת בקריטריונים) אך לדעתי לידה עם דולה בלבד וללא מיילדת זה סיכון כיוון שלדולה אין הידע, הכלים, הציוד וההכשרה לקבל לידה. דולה יכולה להיות תוספת חשובה ונהדרת למיילדת גם בבית וגם בחדר לידה.
    אם תרצו המלצות למיילדת בית כתוב מאיזה איזור אתם. אני גם עושה הכנה ללידת בית וגם מלווה לידות בית באזור המרכז.
    בהצלחה, אפרת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא יודעת איזה דולה תיקח אחריות

אורנה דן
    27/02/2011

להשתתף בלידה כזו. לידת בית ללא מיילדת. אם לכך התכוונת.
    אני ילדתי בבית בליווי מיילדת בית מקצועית. וליוויתי לידות שבהן הייתי דולה, בנוסף למיילדת/רופא מיילד.
    גם קראתי על לידות בית אנאסיסטד, כלומר שהיולדת יולדת לבד, בלי שום תמיכה מקצועית. אבל כדולה לא הייתי מרימה את הכפפה להתלוות ללידה כזו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה