פורום אפילפסיה - תמיכה - יש לך שאלה?

פורום אפילפסיה - תמיכה הוא המקום לקבל תמיכה ולשוחח עם אנשי א.י.ל - פורום אפילפסיה הוא המקום להתייעץ עם מומחים אודות: אפילפסיה ילדים, התקף אפילפטי, אבחון אפילפסיה, פרכוסים, התקפי אבסנס, טוני קלוני, כפיון, EEG, טיפול באפילפסיה ועוד

מנהלי הפורום

שרונה נמר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קוצב וגאלי VNS ואפילפסיה עמידה לטיפול
    ק.ק
    17/06/2018

שלום רב,

רציתי לדעת אם מישהו כאן עבר השתלת קוצב לאחר שכבר היה מבוגר 25+ והאם הקוצב עזר לו בהפחתת "האורות" (הרגשות טרום התקף) והתקפים מיאוקלוניים בפרט?

אודה לכל מענה שינתן,

תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול לניתוקים עים חוסר תחושה ביד
    דני
    14/06/2018

מהניסיון ... תחליפו משחת שיניים לצמחית הניתוקים יעלמו
    לי זה עבד !

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לגבי תוספים מומלצים לאפילפסיה
    דני
    12/06/2018

היי, יש תוספים שמועילים להסדרת פעילות חשמלית במח?
    (סוג של אפליפסיה שהיא בלי התקפים בכלל)

הבנתי שניקוטין למשל דרוש לפעילות חשמלית תקינה במח, ניקוטין מירקות.

אצלי זה רק לחץ-סתימה-עיחפות בראש, הליכה איטית, תזוזתיות ברגליים. חוסר חדות ראייה
    נגרם בשינה ונמשך למשך כל היום.

אם זה חשוב אז התוצאת בדיקה -
    "פעילות אלפא אחורית הנחסמת בפקיחת עיניים,
    לאורך כל הרישום נקלטו התפרצויות של גלים עתירי מתח מחודדים בקבוצות, לעיתים היפרסינכרוניים, מעט יותר מימין, בנמנום האטה קלה של הרקע."
    "לאןר הממצאים באיאיגי כולל בחסך שינה, המצביעים על פעילות בעלת אופי פרוקסיסמלי, אני מציע טגרטול. במינוון 200*2"
    "עקב טיקים וחשד להתקפים אפילפטיים
    בבדיקת eeg נצפתה פעילות החשודה לפעילות אפליפטית"

תודה 🙂

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רופא מומחה אפליפסיה באזור תל אביב
    שרית
    11/06/2018

שלום
    אשמח לקבל המלצה לרופאים מומחים לאפליפסיה למבוגרים באיזור תל אביב. הנושא מאד דחוף !
    רוב תודות !!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קבוצת פייסבוק "אפילפסיה עמידה לטיפול תרופתי"
    לירז אלשך
    10/05/2018

אני לירז אלשך - אמא לעידו, חולה באפילפסיה. במשך שנים חווינו מעבר מתרופה לתרופה ללא כל הצלחה עד שהבנו שעידו מוגדר כחולה עמיד לטיפול תרופתי. הבנו שלמשפחות של חולים עמידים לטיפול תרופתי יש קשיים רבים, בעיות ובעיקר צורך לקבל מידע אמין ומקצועי על אפשרויות הטיפול וההתמודדות במחלה.
    היום עידו בן 23 ובזכות טיפולים לא תרופתיים שקיבל הוא סוף סוף מאוזן יותר, מרגיש טוב יותר וחיינו השתנו לטובה באופן משמעותי.
    מתוך החוויה שלי ושל בני משפחתי, ומתוך כך שאני מרגישה שעם מודעות נכונה , חולים ומשפחות יכולים להגיע לפתרונות ראויים מהר יותר ולחסוך סבל רב, החלטתי להקים קבוצת פייסבוק שמטרתה :
    1. להעלות מודעות לאפילפסיה עמידה לטיפול תרופתי.
    2. לספק יותר תמיכה ומידע על פתרונות אפשריים לחולי אפילפסיה עמידים לטיפול תרופתי.
    3. לשתף חוויות אישיות של חולים ומשפחות שנוגעות לנושא.
    על פי פרסומי משרד הבריאות , במדינת ישראל חיים כ-82,000 חולי אפילפסיה .
    כ-70% מהחולים מאוזנים תרופתית וכ-30% מהמטופלים מוגדרים עמידים לטיפול התרופתי.
    הקבוצה נקראת "אפילפסיה עמידה לטיפול תרופתי". אתם מוזמנים להצטרף

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אפילפסיה עקשנית

נירה
    14/05/2018

שלום לך , גם לי יש ילדה בת 22 עם אפילפסיה מידה לטיפול תוכלי לומר לי מה עשה כדי להגיע לאיזון? איזה טיפול

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איזון אפילפטי

לירז אלשך
    23/05/2018

הבן שלי אוזן בסופו של דבר על ידי השתלת קוצב וגאלי. זהו קוצב שמשתילים בחזה עם אלקטרודה בצואר ששולח פולסים למוח ובכך הוא שולט בהתקפים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לקיחת כדור דפילפט לאדם בריא
    אתי
    13/11/2017

שלום רב,

רציתי לדעת מה קורה לאדם בריא כאשר הוא מקבל בטעות כדור דפילפט 200 מג פעמיים ביום?
    האם יכול להיות מצב בו הגוף דוחה?
    האם כשאדם חולה אפילפסיה לוקח את הכדור אז הכדור מנטרל איזה שהוא הליך פיזי המתחולל בגוף החולה וכאשר הכדור אינו נפגש עם הליך כזה בגוף, אז יכול להיגרם נזק? למשל לכבד?
    אודה על תשובה מהירה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קבוצת תמיכה של אפילפסיה והריון
    הילה
    04/08/2017

היי, מחפשת לצור קשר עם אשה שחוותה הריונות וחולה באפילפסיה ומטופלת (ללא התקפים).
    כבר ניסיתי בפורום אחר ואף אחת לא יצרה עימי קשר.
    יש לי כמה שאלות ברמה האישית.
    בכל מצב, אלה הנתונים שלי:
    מ2009 ללא התקפים לאחר שהתחלתי טיפול יחידני בקפרה (לוותרים) 1000x2 ביום.
    לאחרונה גם הוצאתי סוף סוף רשיון נהיגה.
    אני בת 31.
    מפחדת מאוד להכנס להריון מהחשש הכבד שיחזרו ההתקפים. בזמנים לחוצים ומתוחים השינה שלי מאוד קלה ומסיפורי חברות שאינן חולות בדבר הבנתי שלא ישנים טוב לאורך כל ההריון.

אם יש אזשהי קבוצת נשים אפילפטיות- אשמח להצטרף
    אם חווית הריון ואפילםסיה אשמח לשמוע חוויות חיוביות ופרטים על מה נדרש במעקב הריון.
    אם יש לך נתונים דומים לשלי. עוד יותר טוב!

תודה תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניתוח שרוול לחולה אפילפסיה
    אלמוג
    03/07/2017

היי,יש פה מישהו שעבר ניתוח שרוול? יש לי כמה שאלות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נסיעה לחו"ל והעלאת תרופות למטוס
    שאלה
    13/03/2017

שלום!
    איך עובדים הדברים עם העלאת תרופות למטוס? האם צריך להוציא אישור באנגלית מרופא או משהו כזה, או שפשוט יתנו לי לעלות עם שתי קופסאות למיקטל בלי לשאול שאלות? ירשו לי להחזיק את התרופות עליי במטוס? (מסיבות ברורות אני מפחדת להתרחק מהן).

תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מה פרשנות תוצאת בדיקת EEG?
    פואם
    03/03/2017

שלום רב,
    אני בת 60.
    אשמח לדעת על מה מצביעה התוצאה של א.א.ג.

תודה רבה:)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ניתוח כריתה אפילפסיה בקרוב
    אלי
    01/03/2017

שלום חברים בסוף החודש מרץ אני הולך לעשות ניתוח לכריתה האפילפסיה ואשמח לדבר עם מישהו/י שעבר את הניתוח כבר בעבר ולהסביר מה הוא עבר ואיך זה הולך ...
    לחזור אליי במייל שלי ואשלח מספר פלא yahav1218@walla.co.il תודה ערב טוב לכולם!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נטילת תרופה טבעית לשינה במקביל לתרופות לאפילפסיה
    עומר
    20/02/2017

היי,

אני בן 27, נוטל למיקטל (למוטריג'ין) ואוספולוט (סולטיאם).
    רציתי לדעת האם אני יכול לקחת כדור שינה טבעי בשם קלמנרבין (מכיל:צמח ולריאן, פסיפלורה, ויטמין בי1 וויטמין בי5)?

בתודה מראש,
    עומר.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

שרונה נמר
    28/02/2017

לגבי נטילת תרופות ללא מרשם מומלץ להתיעץ עם הנוירולוג המטפל.
    לילדים שלי אני נותנת מלטונין אותו הזמנו מחו״ל בקלות ובמחיר מוזל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופות לאפילפסיה וכניסה להריון עם גלולות
    טל
    16/02/2017

היה לי התקף אחד בגיל ל 25 ואחד בגיל 28 לערך ( אני בת 32) , אני לוקחת טרילפטין 300 מ"ג 3 פעמים ביום ופריזיום 2 כדורים ביום של 10 מ"ג . לאחרונה אחרי המון שנים חזרתי לקחת גלולות למניעת הריון בשם יסמין . הגניקולוג ביקש שאבדוק עם הנוירולוג האם זה בטוח לשימוש או שהכדורים יכולים להוריד ולשבש את אמינות הגלולות והאם להפך הגלולות יכולות להוריד את יעלות התרופות האפילפטיות . האם יש קשר ? האם יש אי אפקטיביות ? , אודה מאוד לתשובה ועזרה דחוף בבקשה , המשך יום מקסים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גורמים להתקף ויכולת של הגוף בזמן התקף?
    דנה
    31/01/2017

שלום רב, אבי חולה באפילפסיה אך הוא מאוזן תרופתית. בדרך כלל הוא לא מקבל התקפים. ב33 שנה שאני מכירה אותו, ידוע לי על התקפים בודדים שהוא קיבל פעם בכמה שנים. אותם התקפים היו ארוכים מאוד , הוא איבד בהם את ההכרה . רציתי לשאול מה יכול לעורר התקפים? האם אדם שמקבל התקף פשוט נופל וזהו או שלגוף יש מנגנוני הגנה כלשהם? האם אדם שמחזיק תינוק יכול פתאום לקבל התקף וליפול עם התינוק או ליפול על התינוק? האם היו מקרים כאלה בעבר? אני ממש אודה לידע מקצועי או שאפילו תפנו אותי לחומר לקריאה בנושא

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גלולות נגד היריון ואפילפסיה
    ספיר
    20/01/2017

היי כולם,
    כשהייתי בת 14 החלה לי אפילפסיה פשוטה של רק קפיצות ביד ובגיל 17 התחלתי לקבל התקפים גדולים לתקופה של בערך חודש חודשיים ואז הפסיק לשמונה שנים. כרגע בגיל 24 חזרו לי ההתקפים במידה ממש מרובה (ביו 2-3 בשבוע) ואני מתחתנת בעוד חודשיים. יש לציין שבערך באותה תקופת זמן שחזרו ההתקפים התחלתי לקחת גלולות מינס בשביל המקווה (אחרי התייעצות עם ניורולוגית ורופא נשים). האם מישהי חוותה התקפים מרובים עקב גלולות או שזה לא קשור?
    תודה מראש, ספיר.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה