פורום אפילפסיה - תמיכה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

שרונה נמר
שרונה נמר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל שרונה נמר ללא פרסום בפורום

• שרונה יש לי שאלה אליך
    מאור
    16/07/2016

אמרת שהבת שלך סבלה גם מניתוקים שאלה ראשונה שלי אליך אם היום הניתוקים עברו לה שאלה שניה איזה כדורים היא קבלה אצל איזה רופא היא במעקב תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שרונה יש לי שאלה אליך - תגובה

שרונה נמר
    25/07/2016

שלום מאור
    הבת שלי מטופלת בלמיקטל ואין לה יותר ניתוקים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בבית לחולת אפילפסיה תודה
    איתן
    12/07/2016

אישתי חולת אפילפסיה לאחר כמעט שנתיים בלי התקף . בזמן הזה נולד לנו תינוק שכבר בן 10 חודשים השבוע לצערי חזרו ההתקפים האם מישהו יודע האם מגיע עזרה מביטוח לאומי למטפלת בבית כי אישתי עם התינוק בבית.
    בברכה איתן

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בבית לחולת אפילפסיה תודה - תגובה

שרונה נמר
    13/07/2016

איתן שלום
    במידה וההתקפים ימשיכו יש אפשרות להגיש בקשה לביטוח הסיעודי מהקופה לעזרה.
    אופציה נוספת: להגיש בקשה לביטוח לאומי לנכות ולשר"ם.
    במידה וההתקפים מתועדים ע"י גורם רפואי ומדובר על התקפים חלקיים מורכבים או כלליים יש סיכוי לקבל גמלה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• JEM
    ענבל
    31/01/2016

היי
    לביתי התגלתה אפילפסיה מסוג JEM לפני כשנתיים והיא קיבלה טיפול למוג'יל שאיזן אותה לחלוטין. מעולם לא חוותה התקפים קלוניים. האפילפסיה שלה באה לידי ביטוי לאחר שינה על ידי קפיצות של הידיים וגם, לא תמיד. היא כיום מגוייסת לצבא בפרופיל 45.
    בספטמבר הפסיקה את התרופות ללא התראה וללא ידיעתנו בטענה שאין לה קפיצות יותר. היום היא הודיעה לי שהקפיצות חזרו אך אין בכוונתה לחזור לכדורים.
    אני שואלת- האם אפילפסיה הסוג שיש לה יכולה להחמיר ללא תרופות? האם היא יכולה לקבל התקפים קלוניים? האם משרד הרישוי יכול לקחת רישיון למישהי שלא עברה התקפים קלוניים?
    מיותר לציין שמכיוון שיש לילדה מידי פעם קפיצות בגפיים העליונות היא לא מתייחסת לנושא ברצינות.
    עכשיו כשהיא בצבא, קשה יותר להגיע לרופאים מומחים ולעשות ברורים :(

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• JEM - תגובה

אוהד פוזיילוב
    13/02/2016

שלום,

דבר ראשון, אסור להפסיק לקחת תרופות ללא ידיעת הרופא אלה עם התרופות עושות ממש לא טוב. אז קובעים במהירות האפשרית תור לרופא.

כל סוג של אפילפסיה יכולה להחמיר ללא תרופות

משרד הרישוי משהה את רשיון הנהיגה לאנשים עם אפילפסיה במידה והם לא מאוזנים . במידה והם כן מאוזנים , אז המשרד הרישוי מאשר לך לנהוג וצריך לחדש את האישור כל שנתיים [ הוא שולח טפסים לחידוש]

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• JEM - תגובה

שרונה נמר
    09/03/2016

ענבל שלום
    באפילפסיה מהסוג שיש לה עלולים להיות גם התקפים טונים קלוניים (פרכוס כללי).
    אני ממליצה להגיע בהקדם לנוירולוג.
    תסבירו לבת שלכם, שכדאי לה, למען בטחונה, לקבל טיפול.
    אפילפסיה עלולה להחמיר.

אם היא רוצה, תשאירו פרטים ואוכל לתת לביתי לשוחח עימה.
    ביתי באותו גיל של ביתך, מאוזנת ומטופלת באותה תרופה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה

איילת
    12/07/2016

אולי בתך תוכל לעזור לבתי. אני מחפשת משהי שעברה אתזה ביתי בת 16

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה - תגובה

שרונה נמר
    13/07/2016

תשאירי כתובת מייל והבת שלי תיצור קשר עם הבת שלך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוקים קצרים של במוח עם דיבור איטי למשך כמעט 15 שניות
    נגר שמחה שרה
    26/04/2016

בס"ד
    הנני בת 55 מזה חודש ימים יש לי ניתוקים עם דיבור איטי במשך 15 שניות בערך. כעת הגעתי לטיפול של 100 מ"ג למיטל ועדיין אין שיפור. ערכו לי EMG פעמיים וגם EMG וידאו באיכלוב. ולהיפך ההתקפים לעיתים יותר ולעיתים פחות. אני בהכרה מלאה שזה קורה. אבקש עצה להמשך הבדיקות והטיפולים זה שיבש את כל אורך חיי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוקים קצרים של במוח עם דיבור איטי למשך כמעט 15 שניות - תגובה

שרונה נמר
    07/05/2016

שלום רב
    לעיתים לוקח זמן עד שההתקפים מפסיקים.
    חשוב לחזור לנוירולוג המטפל, יש עדיין אפשרות להעלאת מינון.
    תקפידי לישון טוב ולא להגיע למצב של חסך שינה.
    גם מתחים עלולים לעיתים להחמיר התקפים.
    הבדיקה שעשית נקראת eeg...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לשרונה - תגובה

שרונה נמר
    29/06/2016

מאור שלום
    לבת שלי היו ניתוקים.
    במידה ותהיה מאוזן לגמרי לפחות שנתיים ינסו להוריד לך תרופות ולהישאר במעקב.
    הסיכוי לריפוי מלא מאפילפסיה כתוצאה מחבלת ראש הוא נמוך יותר...

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשל לתשובתך שרונה

מאור
    30/06/2016

מה הכוונה יציב ? אני לא מפרכס שאת אומרת יציב את מתכוונת עד שהניתוקים שיעלמו לחלוטין ? אולי אני לא מקבל את הכדור המתאים אני רק עם דפלפט פעמיים ביום איזה כדורים קבלה הבת שלך ומה המצב שלה כרגע אם את יכולה להגיד לי הניתוקים נעלמו לה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיניין הניתוקים שרה

מאור
    25/06/2016

חפרתי שעות באינטרנט אני גם סובל מניתוקים אבל יותר קצרים של גג 5 שניות אני גם נתקע כמו לא יכול לפתוח תפה כשזה קורה לי הסביבה לא תרגיש שזה קורה לי אני לא רואה צבעים או דמיות אני מתנהג ממש רגיל אבל זה מעצבן אני מבין אותך זה ממש הורס תשיגרה חפרתי שעות באינטרנט מצאתי שאתוסוקסימיד מאוד מתאים לניתוקים יש לי עוד מעט ביקורת מקווה שהרופא יתן לי תתרופה הזאת הבנתי שהיא לא בסל התרופות תרגישי טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת כדור הדפלפט על הריון לאור אפילפסיה
    יעל
    13/06/2016

שלום,
    אני נמצאת בטיפולי פוריות, יש לי אפילפסית נעורים קלה, לוקחת 400 מג דפלפט ביום סה"כ. לא הסתדרתי עם תרופות אחרות.
    שאלתי מהי השפעת הדפלט במינון כזה על ההריון והעובר?
    האם מינון כזה פחות מסוכן?
    האם ישנם מומים שלא ניתן יהיה לראות במהלך ההריון?
    מה הם הסיכונים?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הצלת חיים במקרה של התקפה
    אלון
    09/10/2011

שלום,לפני כיומיים, בן דודי קבל התקף אפילפסיה בשירותים.לצערי הוא נפטר (יהא זכרו ברוך).הוריו לא הצליחו לפתוח את דלת השירותים מכייון שהוא היה אדם כבד גוף.אני לרגע חושב לעצמי שאם הייתה דלת הזזה אולי הוריו היו מצליחים לטפל בו כראוי . אני מקווה שעיצה זו תשמש את חבריי הפורום.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הצלת חיים במקרה של התקפה - תגובה

מירי רייזנסון
    10/10/2011

אלון שלום!
    משתתפת בצערכם ומודה על פנייתך.

למרות שאנו מדגישים כי אנשים עם אפילפסיה יכולים לקיים אורך חיים רגיל, ישנם כללי זהירות שעשויים לסייע במיוחד לאלה שאינם מאוזנים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנה"ל

אהרון אור כהן
    13/04/2016

אני משתתף בצערכם על מה שקרה , יש לנו תלמיד גם חולה ב אפילפסיה ושהוא נככנס לשירותים אז אני בכוונה נכנס ומחכה לו הוא נכנס לתא אני מחכה וסופר עד דקה-2 דקות ואם אני לא שומע משהו אז אני קורא לו והוא מייד מגיב ,ואם הוא יא יגיב אפשר לפתוח את הדלת בכוח כי הציר הוא מפלסטיק והיו מקרים שהוא התעלף 3 פעמים ליידי ואני שמרתי על הקור רוח השכבתי אותו בכוח והרמתי את הרגליו אבל שזה היה פעם הראשונה אני לא ידעתי מה לעשות קראתי לו ואחרי שזה פעם הראשונה הבנתי שזה אפילפסיה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופה בשם ZONISAMIDE
    שמואל
    25/01/2016

שלום רב

במסגרת עבודתי אחד המטופלים שלי מטופל בתרופה בשם ZONISAMIDE המטופל כיום חבר בקופת חולים מאוחדת ואני מעונין להעבירו לקופת חולים כללית בגלל הרבה סיבות נוחות

לפני ביצוע המעבר פניתי לבתי המרקחת של כללית לבדוק אם יש להם את התרופה הנ"ל וכן בדקתי באתר שלהם ומתברר שהם לא מספקים את התרופה הזאת, כל קופות החולים האחרות מספקים אותו ללא בעיות ורק בכללית לא ניתן להשיג את זה.

מישהו התנסה בבעיה הזאת בכללית ויודע על פתרון?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופה בשם ZONISAMIDE - תגובה

שרונה נמר
    09/03/2016

שמואל שלום

בכדי לקבל תרופה זו, צריך לפנות בכללית לועדת תרופות עם טופס 29ג ומכתב מנוירולוג.

תרופה זו מאושרת לאחר שנוסו מספר תרופות.

לאחר מכן הקופה חייבת לספק את התרופה או שתקנו ותקבלו החזר.

אני מכירה מטופלים בכללית שקיבלו אישור...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הזיות ואפילפסיה
    אמא
    21/01/2016

היי, בני שסובל מאפילפסיה (ללא פרכוסים) מקבל דפלפט והיה מאוזן משך חודשיים ועכשיו שוב חלה החמרה. לפעמים יש לו הזיות והוא רואה דמות הולכת או עומדת. אתמול זה קרה לו שוב ולא היה לו התקף אחרי, האם תמיד אחרי הזיה יש התקף וזה מקרי שלא היה לו או שזה לא קשור?
    אשמח לתשובה, אמא שלומדת אפילפסיה מהי....

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הזיות ואפילפסיה - תגובה

אוהד פוזיילוב
    26/01/2016

שלום,
    אולי זאת הדרך שלו לדעת מתי מגיע התקף , דבר שנקרא אאורה - תחושה מוקדמת לפני התקף .
    זה יכול להתבטא בהרבה סוגים של תחושה מוקדמת, התחושות שונות מאדם לאדם.

תתייעצי בנושא עם הנוירולוג המטפל, אולי צריך להחליף תרופה אם התרופה הזו לא מתאימה .

תתעדי את ההתקפים שלו, תאריכים , תחושות שלו אחרי ולפני אם יש, שעות.

בן כמה בניך?

בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הזיות ואפילפסיה - תגובה

שרונה נמר
    31/01/2016

שלום לך
    גם לבני היו הזיות.
    יש לזה מספר סיבות:
    יכול להיות שזאת אאורה(תחושה מקדימה).
    אאורה היא בעצם פרכוס חלקי פשוט, שלעיתים זה מגיע לפני פרכוס גדול יותר או שזה התקף חלקי שנגמר ואין המשך...
    לעיתים הזיות יכולות להיות גם כתופעת לוואי...
    חשוב לדווח לרופא הנוירולוג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה וצבא
    ולריה
    03/11/2015

שלום,
    אני בעלת פרופיל 45 על סעיף רפואי - אפילפסיה.
    האפילפסיה שלי מתבטאת במיצמוצי עיניים, עיוותים, בלבולי מוח ודיבור לא תקין בזמן התקף. ההתקף אינו עובר מעצמן כמו במקרה אפילפסיה רגיל אלא יעבור אך ורק עם זריקת תרופה לוריד.
    ההתקפים שלי נובעים ממחסור בשינה כמו כן סבלתי מנשמת כתוצאה מתופעות לוואי של תרופות שאני לוקחת באופן יומיומי(אוספולוט). הייתה הפסקה בהתקפים אך מחודש יוני ההתקפים חזרו גם עם קוקטייל תרופות (kepra + ospolot).
    והפרופיל הרפואי שמתאים לאדם אפילפטי עם התקפים חוזרים עם תרופות הוא 21 ושלי עדיין נשאר 45.

אני במעקב באיכילוב מכבר 6 שנים.
    הרופא אפילו המליץ על שירות לאומי.

כשהייתי ביום הפתוח בעיר שלי ואמרו לי שלא מגיעות לי הקלות בתור אפילפטית.

מה אפשר לעשות כדי לערער על פרופיל?

תודה,
    ולריה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה וצבא - תגובה

אוהד פוזיילוב
    10/01/2016

האם כבר התגייסת או שאת לפני צבא?
    את רוצה שיורידו לך את הפרופיל ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ולריה
    10/01/2016

אני כרגע נמצאת לפני גיוס (אמורה להתגייס ב17/7).
    אני רוצה להוריד פרופיל - כשפניתי לבקש וועדה רפואית אמרו לי לשלוח מסמכים רפואיים שאותם כבר שלחתי ואמרו לי שאין שינוי בפרופיל.

מה אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

אוהד פוזיילוב
    10/01/2016

מה הרופא/ה המטפל/ת שלך אומר/ת?

תוכלי להתייעץ בנושא עם האגודה בירושלים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מי יכול לפנח לי את זה
    איציק
    02/01/2016

קיבלתי תשובה מהEEG
    ממצאי הבדיקה
    רקע מעט לא סדיר , סימטרי, מורכב מפעילות אלפא 9-10 מ/ש , הנחסמת בפקיחת עיניים .
    אין שינוי בנישום יתר ולא בגירוי אור.
    לסיכום : תרשים בגדר הנורמה .

מה אומר התשובה ??????

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מי יכול לפנח לי את זה - תגובה

שרונה נמר
    07/01/2016

למיטב ידיעתי הבדיקה תקינה.
    ממליצה בכל מקרה לחזור לרופא המטפל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפצית נעורים
    שלי
    29/12/2015

שלום .
    בילדותי חויתי אפילפצית נעורים ..טופלתי בתרופות והמינון נשאר נמוך כי לא עידכנו את איתי שצריך לעלותו, והניתוקים עברו למרות המינון הנמוך ,האם זה יכול לגרום למשהו בעתיד או לחזרה של המחלה? ועם יש קשר לזה ולהתכווצויות של שרירים ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רשיון נהיגה
    עמית סיאדה
    20/12/2015

אני חולה אפלפסיה 14 שנה היה לי התקף אחרי 12 שנה ויש לי התקף ההתקף ההאחרון היה לפני שנה ועשר ואני שותה דפלפט האם זה יכול להוציא רשיון

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רשיון נהיגה - תגובה

אוהד פוזיילוב
    28/12/2015

כן, אתה יכול.

תבדוק עם משרד הרישוי מהו התהליך. *5678

אם אני זוכר טוב . צריך לשלוח את הסיכום שהרופא הנוירולוג שלך למכון הרפואי בחיפה ולקבל מהם אישור. כי צריך ליידע את המכון שיש לך אפילפסיה ושאתה מאוזן.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מכשיר emfit לגילוי פרכוסי לילה
    מירב
    22/12/2015

האם יש מישהו בקבוצה שיכול להמליץ לי על המכשיר אמפיט או מכשיר אחר
    לגילוי פרכוס לילה ? הבן שלי בן 3 פרכס לפני חודש ומאז הוא ישן לידי מפחדת להחזיר אותו למיטה שיהיה פרכוס ולא אדע עליו. האם יש מישהו בקבוצה שרכש את המכשיר ויכול להמליץ עליו ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רישיון נהיגה
    גל
    08/11/2015

שלום רב,
    בהמשך להודעתי הקודמת לגבי רישיון נהיגה . ציינתי שאני בגיל 33 , כבר 18 שנה מאוזנת עם טיפול (טימוניל כדור ביום) וללא התקפים אי אי גי תקין, אולם נויורולוג אינו יכול לומר בוודאות שעברה המחלה אלא המליץ להפסיק טיפול בהדרגה .
    עד עכשיו לא הוצאתי רישיון בגלל הפחד שיקרה לי משהו בשעת נהיגה , וגם עכשיו שהחלטתי להוציא ואני כבר לומדת לתאוריה , יש לי כל מיני מחשבות שאני נוהגת ומקבלת התקף (אפילו דמיינתי חלילה שאני מאבדת איבר בגוף).
    האם הפחד נורמלי ומוצדק? ומה לעשות עם זה?
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רישיון נהיגה - תגובה

אוהד פוזיילוב
    07/12/2015

היי גל

פחד זה משהו טבעי. אך לא צריך לתת לו לשתק אותנו.

יכול להגיד לך שכאשר התחלתי לנהוג אחרי שנה שלא נהגתי עקב התקפים, היה לי חשש של מה יקרה אם ...

צריך למצוא את האומץ להשאיר את החששות מאחור ולהתקדם הלאה, אני לא אומר שצריך לבטל את החשש , צריך שהוא יהיה אך ברקע...

שיהיה בהצלחה בהוצאת הרשיון .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הייתי, למדתי, הכרתי ואפילו הופתעתי
    סמדר
    30/03/2014

טוב,

בד"כ אני לא נוטה להשתמש בפורומים אבל כאן אני יחרוג ממנהגי לטובת ולמען הכלל שגם אחרים יוכלו ללמוד מניסיוני בטרם יעשו כל פעולה משמעותית (כולל ניתוח)אני יכולה לספר לכם/ן שעברתי המון רופאים בתחום שטיפלו בי במסירות רבה, גם הבכירים שבניהם וגם הזוטרים שבניהם.
    המלצתי בראש ובראשונה, ללכת עם הלב ועם הרגש והאינטואיציה שלכם מי הוא הרופא הטוב ביותר עבורכם. בכל מקרה ולא משנה כמה אתם סומכים על הרופא, חוו"ד שניה!

אספר לכם קצת על הניסיון שלי (יש מידע שאתם לא יודעים עליו בוודאות וגם חלק נכבד מהרופאים בארץ או שלא יודעים עליו או שלא יודעים לתת מענה עליו גם הבכירים ביותר בארץ).

מאוד בקצרה, בגיל 30 בעקבות התקף גדול הבחינו שיש לי אפילפסיה, אפילפסיה קשה מאוד ושאני נמצאת במצב מאוד קשה, ואני עמידה לטיפול תרופתי כלום לא עזר, הייתי כמו מתה ולאחר כחודש וחצי יצאתי מביה"ח במצב סביר כשאני לא זוכרת כלום!

הסתבר לי שאני חולת אפילפסיה שעמידה לטיפול תרופתי ושהמוקד האפילפטי אצלי הוא האונה הטמפורלית הימנית. ההמלצה לחלק מהטיפול בחולים כמוני - ניתוח, קוצב...

לאחר התייעצות עם הרופאים הבכירים ביותר בארץ ולאחר שלפני ביצוע ניתוח ועשיתי והשלמתי את כל הבדיקות לשם ביצוע ההליך.

למזלי!!! ההליך היה ארוך עד להשלמת כל הבדיקות (בהחלט מזל משמיים)

במשך כל התקופה הייתה רופאה שמאוד התחברתי אליה ושהרגיש לי מאוד נכון להמשיך ולהיות מטופלת אצלה במסגרת קופת החולים ולא לפנות לרופאים אחרים (להיות כמובן ברקע עם רופאים אחרים ולקבל את המלצתם חוו"ד שניה ).
    ואכן האינטואיציה שלי לא אכזבה אותי וגם הפתיעה מאוד את בעלי ואותי ואת קהילת הרופאים בארץ לאור הממצאים שהיא "עלתה" עליהם שרופאים - פרופ' אחרים לא עלו עליהם.

כפי שכתבתי אני חולת אפילפסיה שעמידה לטיפול תרופתי ואני חוטפת על בסיס יום יומי התקפים (במינימום כ-3 התקפים ליום!) ההתקפים נחשבים בין ההתקפים הקלים ביותר אך בהחלט פוגעים באיכות חיי.

הרופאה עלתה על זה שיש לי אפילפסיה אוטואימונית ?! מה זה אתם שואלים.... כיצד מטפלים בזה?, כיצד עולים על זה? גם רופאים אחרים לא ממש יודעים לתת את התשובות המלאות. הכול נמצא במחקרים, אני היחידה בארץ "שעלו עליה" שיש לה את זה וכמוני ישנם עוד. בנס ניצלתי מניתוח שבוודאי לא היה מועיל לי לאור הממצאים.

גם אתם, תשאלו על זה! תבדקו! מרבית הרופאים לא יודעים על זה, או קראו על זה במחקרים אך לא בודקים את זה כהליך שבשגרה.

אשמח לסייע לכם ולפרט יותר, אך המקום פה מוגבל.

סמדר.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בקשה לסמדר

טל
    31/03/2014

האם תוכלי להשאיר מייל או מס טלפון
    מאד אשמח לדבר איתך
    תודה טל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה לאחרים וחוו"ד שניה

סמדר
    31/03/2014

כמו שכתבתי, המטרה שלי אך ורק לעזור לאחרים!

לידיעתכם, הלכתי היום לקבל חוו"ד שניה (כמנהגי) ופרופ' שפניתי אליו/ה השיב/ה לי וחזר/ה ממש על אותם הדברים שהרופא/ה / הפרופ' השני/ה השיבה לי.

לא יודע/ת, במחקר, לא ברור כלום, אי אפשר לדעת כיצד ומה בנוגע לכל השאלות לרבות היריון והמשך הטיפול.

הבינותי ממנה/ו שכיום בעקבות הממצאים שלי הם התחילו לעשות את הבדיק/ות גם לחולים נוספים....

ובאשר למחלה, אכן מדובר במחלה אוטואימונית (אפילפסיה אוטואימונית ליתר דיוק) שבה הגוף מייצר נוגדנים אשר תוקפים הגוף עצמו ובעצם "נלחמים" בו.

אתם מוזמנים לפנות אליי לקבלת מידע נוסף (אינני יודעת אם בפורום מפרסמים את המייל האישי שלי והייתי מעדיפה שלא)

ההעדפה שלי שתעבירו אתם אליי את כתובת המייל שלכם ואוכל להשיב אליכם מוקדם ככל האפשר.

לידיעתכם, בחרתי באופציה של קבלת מייל כאשר מתפרסמת הודעה אז אני מעריכה שאוכל להשיב לפניותיכם.

המקרה שלי די ידוע בקהילת הרופאים וגם הם מתעניינים בו וחלקם אף מתעדכנים מול הרופא/ה הפרופ' שמטפל/ת בי.

אני משתדלת לשמור על עמימות בנוגע לרופא/ה הפרופ' שטיפלו/מטפלים בי, כי כולם כולל כולם רופאים מוכשרים ואינני רוצה לתת המלצות למי כן ולמי לא.

רק למסור את המידע...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מדובר במיוקלוניק אסטטיק?

אורלי
    03/07/2014

אשמח לשמוע פרטים. מה מצבך כעת? הצליחו לאזן אותך? כיצד? (סטרואידים?)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הייתי, למדתי, הכרתי ואפילו הופתעתי - תגובה

מיכל רוקר
    31/03/2014

היי סמדר,
    קראתי בשקיקה את סיפורך!
    אשמח לדעת מה מצבך כיום וכיצד את מטפלת באפילפסיה שלך?
    איך קורה שאפילפסיה הופכת לאוטואימיונית, (משמע שהגוף תוקף את עצמו דרך האפילפסיה)?
    יום נפלא ושפע של בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לשאלת מיכל וגם תשובות לאחרים

סמדר
    31/03/2014

שלום מיכל,

מצבי בעצם לא השתנה, כפי שכתבתי אני חוטפת התקפים על בסיס יום יומי כ-3 התקפים ליום בממוצע, אני עמידה לטיפול תרופתי.

הטיפול בתרופות לאפילפסיה שבהם אני משתמשת הן למוג'ין ופירזיום.

התרופות לא נותנות מענה מלא למחלה. השאיפה במתן התרופות היא שלא יקרה מצב שאני יגיע להתקף גדול.

באשר לשאלתך, איך קורה שאפילפסיה הופכת לאוטואימונית?

לא כתבתי ולא אמרתי שהאפילפסיה הופכת להיות אוטואימונית - על השאלה זו אין מענה. מה קדם למה, הביצה לתרנגולות או ההיפך.

הסברה היא, שהמחלה האוטואימונית היא שגרמה לאפילפסיה ולא ההיפך.

לשאלתך, אכן מחלה אוטואימונית זוהי מחלה שבה הגוף תוקף את עצמו.

כיום ההמלצה לטיפול בי, זה טיפול של פלסמהפרזיס (הליך של סינון הדם מהנוגדנים), כפי שנהוג במחלות אוטואימונית אחרות (בדומה לחולי דיאליזה או מושתלי כליות / גידולים ועוד אחרים), בנוסף תוספת של סטירואידים או סוג של כדורים (כימותרפיה קלה) לחיזוק המערכת החיסונית אשר נדרש במסגרת הליך הפלסמהפרזיס.

שוב, לא ידוע כלום! מה תיהיה ההשפעה של הטיפול על האפילפסיה שכיום אני סובלת ממנה.

פורום רופאים נכבד מהשורה הראשונה בארץ דנו במקרה שלי ואמרו לי, "אין לך מה להפסיד, במקסימום זה לא יצליח"

כפי שאמרתי המקרה שלי "עורר הדים" ופתאום קו המחשבה (לפחות בשני בתי חולים שבחרתי להתייעץ עמם) השתנה והם בודקים גם נקודה זו אצל חולים נוספים אחרים.

הסיבה שטרם התחלתי את הטיפול הניסיוני הוא, שהחלטתי שאני רוצה הריון נוסף , אך שוב לא יודעים מהם ההשפעות עליי / על העובר ולכן אני בסבב של התייעצויות נוסף עם רופאים שמתמחים גם במחלות אוטואימוניות ביחד עם מומחים לאפילפסיה. אני ממתינה לקבל תשובות (אם בכלל יש כאלו).

דרך אגב, לקח לי המון זמן להשיג אישור מקופה"ח לביצוע ההליך של הפלסמהפרזיס, שכן זה איננו הליך שבשגרה לבצע את זה לחולים כמוני.

הרופא/ה הפרופ' המטפל/ת נאלצה לשוחח עם רבים מקופה"ח שבה אני מטופלת שיאשרו לי את הטיפול ואכן בסיכומו של יום הם אישרו.

אני יודעת שהמידע שאני כותבת בשורות הללו מעורר המון שאלות ותהיות והלוואי והיו לי / לרופאים תשובות ברורות יותר אך לצערי אין כאלו.

אני אופטימית שהרופאים בארץ חוקרים את הנושא לעומק ובתקווה שייתן איזשהו מענה לחולים נוספים כמוני לכשיתגלו כאלו והלוואי ולא יצטרכו להגיע לניתוח בטרם יבדקו את כל הכיוונים וגם את הכיוון הזה.

אני לא רוצה לעורר פחד בקרב ציבור חולי האפילפסיה, ממש לא, אך כדאי גם לשאול / להתייחס לנושא זה ולשאול / לבדוק את הנושא.

כפי שכתבתי, זה עדין במחקר!!!

עצם העובדה שהתחילו ליישם ולבדוק גם חולים נוספים להמצאות הנוגדנים מראה שהם אינם מקלים ראש בעניין ובעצם ממשיכים לבדוק ולברר ולחקור בדומה למדינות אחרות....

שיהיה לכולנו בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יצירת קשר

סמדר
    02/04/2014

טל,

לידיעתך, שלחתי אליך מייל.

המשך יום טוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טל שלחתי בשנית

סמדר
    02/04/2014

קיבלת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לשאלת מיכל וגם תשובות לאחרים - תגובה

מיכל רוקר
    02/04/2014

תודה לך סמדר על השיתוף הכן והמפורט.
    מאחלת לך שפע של בריאות והצלחה.
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לסמדר

ענבל
    25/11/2015

סמדר שלום ותודה רבה על כל המידע המפורט.
    ידוע לך האם אפילפסיה אוטואימיונית היא מהסוגים שבהן רואים ממצאים ב - mri?
    או שזה סוג שרק רואים מוקד ב eeg, וה mri תקין
    לא מצאתי תשובה לכך, אין כמעט חומר ברשת על זה..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לגבי חוו"ד שני מנורולוג

שק
    06/04/2014

לא תמיד מומלץ לשמוע חוו"ד מרופא אחר מהסיבה :
    הרופא הנוכחי נימצא איתך כבר הרבה זמן ומכיר אותך יותר טוב
    וגם הרופא השני יתחיל בטיפול - ואי אפשר להפסיק את הטיפול של הרופא הראשון כך שיוצא שלוקחים הרבה תרופות וזה מזיק
    לדוגמא קרה לי מקרה שהלכתי לקבל חוו"ד שני והוא הוסיף תרופה שנייה שלא עזרה ועכשיו אני די תקוע איתה(והיא ממש לא בריאה)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבדיקה היא ANTI GAD או GAD AB

סמדר
    28/04/2015

לא כל הרופאים מכירים, תבקשי שייבדקו.

ד"א את הבדיקה (לפחות בקופת החולים שלי) את בדיקת הדם שלי לקחו במרכז שבו לוקחים דמים ולא בסניף של קופה"ח.

ושוב אם הרופא לא מכיר, שייבדוק. כך גם האחיות.

בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה