פורום אפילפסיה - תמיכה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

שרונה נמר
שרונה נמר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל שרונה נמר ללא פרסום בפורום

• שעווה כל כך כואב ובגילוח נשארים סימני 'קוצים' של גילוח
    שרון כהן
    29/03/2015

שלום,
    מגיל צעיר מאוד סבלתי מעודף שיער בגוף שגרם ללא מעט סבל נפשי. שנים "התחבאתי" מאחורי בגדים ארוכים. בזמן שחברים וחברות שלי פונים גם לניתוחים פלסטיים בשביל להראות טוב יותר, בחור יפה תואר כמוני זקוק רק להסרת שיער בלייזר.
    ירידה במשקל באמצעות ספורט ותזונה בריאה עבר בהצלחה לפני שנתיים.
    תספורת, בגדים , מוצרי טיפוח בקוסמטיקה משתמש בהנאה.
    שיער בגוף זה משהו עיקש ומטריד והטיפול בשעווה הכואבת וגילוח באופן קבוע מתיש מאוד.
    בהמשך בחיי קבלתי התקפי אפילפסיה - הגיעו אליי לא התראה.
    כיום אני נקי מהתקפים 5 שנים, מטופל בכדורים ומעוניין לעבור הסרת שיער בלייזר.
    שוחחתי עם הנירולוג שלי בבית חולים הדסה עין כרם בהקשר להסרת שיער בלייזר. הנירולוג אישר לעבור הסרת שיער בלייזר ונתן לי מסמך אישור כולל חתימה שאני יכול לעבור טיפול זה.
    בכל מכון הסרת שיער בלייזר שמכבד את עצמו נותנים דף מילוי שאלון רפואי ובאחד השאלות נשאל האם יש את מחלת האפילפסיה.
    פניתי למספר חברות הסרת לייזר פופולריות בישראל ואפילו שיש לי אישור מהדוקטור שלי בהדסה עין כרם הם לא מוכנים לטפל בי.

אני יכול להבין את החשש שלהם מתביעה בגלל השערה שלהם שהבזקי הלייזר עלולים לעורר במוח משהו שעלול להחזיר את המחלה, אך כל מי שמבין בתחום יודע שאין חשש! וזה בסדר גמור.

התייעצתי גם עם אנשים שטוענים שיש להם את המחלה שאומרים שניתן לעבור טיפולי לייזר ללא חשש. בנוסף, התייעצתי בעבר גם בפורום בגרסתו הישנה של אי”ל - אגודה ישראלית לאפילפסיה שגם שם טענו שאין בעיה עם הסרת שיער בלייזר ואפילו קיבלתי אישור לעבור הסרת שיער בלייזר מהדוקטור המקצועי - הנירולוג שטיפל בי בבית חולים הדסה עין כרם!

במכונים הבאתי איתי את האישור אך הם בשלהם לא מעוניינים להעניק לי טיפול.

אני מבקש שגורם בכיר ומקצועי במדינה שמתעסק עם חולי אפילפסיה או האגודה לחולי אפילפסיה בעצמה לפנות למכוני הסרת שיער בלייזר בבקשה לאשר טיפול לחולי אפילפסיה ולהסביר להם שאין חשש והכל בסדר!

מתוך בורות מכוני הסרת שיער בלייזר מפסידים לקוחות!
    לקוחות פוטנציאליים כמוני מפסידים איכות חיים!
    למשל, אני לא הולך כמעט ובכלל לים , לובש לפעמים בתסכול בגדים קצת ארוכים בקיץ , במלתחות בחדר הכושר מתלבש בשירותים ועוד ועוד. שעווה כל כך כואב ובגילוח נשארים סימני 'קוצים' של גילוח.

שוחחתי בטלפון עם ברכה מאי”ל - אגודה ישראלית לאפילפסיה והיא ביקשה ממני להשאיר הודעה כאן.
    ממתין לתשובה ותודה רבה,
    נתנאל.

העתק: אי”ל - אגודה ישראלית לאפילפסיה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• יחס?

שרון כהן
    21/04/2015

האם ללכת למכון הסרת שיער ולא לספר על המחלה? אין חשש שהמחלה תחזור בגלל טיפול הלייזר?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שרון זה שם בדוי בפורומים אחרים

שרון כהן
    21/04/2015

שמי נתנאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפלפסיה
    בדוי
    10/04/2015

אני יודע שתרופות נגד דיכאון אסורות לחולי אפילפסיה למה? אם אני לוקח דפלפט כרונו 500 פעמיים ביום ולוקח פאקסט 40 הדפלפט יכול למונוע התקפים ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפלפסיה - תגובה

אוהד פוזיילוב
    20/04/2015

לא ברורה לי השאלה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה ואלכוהול
    שרון
    16/04/2015

שלום רב,

אבקש לדעת על ההשפעה של אלכוהול בקרב חולי אפילפסיה? האם מותר? אסור? למה זה יכול לגרום?

תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה ואלכוהול - תגובה

אוהד פוזיילוב
    20/04/2015

בעיקרון ישנו איסור של אלכוהול עם כל תרופה.

עדיף לא לשתות , אך עם ממש רוצים אז לא להפריז .

ישנה אפשרות שתהייה התנגשות בין האלכוהול לבין התרופות שלוקחים ועלול להיות התקף.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התקף ראשון
    בעילום שם
    05/04/2015

שלום !
    בעלי קיבל התקף לפני כשלושה שבועות בפעם הראשונה בחייו(בע"ה מקווה גם אחרון), ומאז הוא מטופל בדפלפט כרונו 500 מג כל יום . מאז הוא סובל מתופעות לוואי -רעד דפיקות לב מואצות והרגשה של "רחף" .. מיותר לציין שהוא ממש חושש ומפוחד מאז שמא הוא עומד לפני התקף נוסף.
    רציתי לשאול האם תופעות לוואי אלו מוכרות וידועות לטיפול זה ? האם כדאי לנסות טיפול אחר ?
    חשוב לי לציין שבעלי לא אובחן כחולה אפילפסיה אך במשפחתו ישנם 3 אנשים שסבלו /סובלים מהמחלה מה שהביא , כנראה , את הרופאים להחליט על התחלת הטיפול.
    ארצה לקבל מידע על הרצאות בתחום .
    תודה וחג שמח !

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התקף ראשון - תגובה

אוהד פוזיילוב
    20/04/2015

שלום,

לרוב התקף ראשון לא מוגדר כאפילפסיה, לכן לא ברור מדוע התחילו את הטיפול התרופתי.
    לכל תרופה ובדפילאפט יש תופעות לוואי. אם אני זוכר נכון לפחות כשאני לקחתי את התרופה הזו, היו לי רעידות קלות בידיים .

צריך לזכור שלוקח לגוף זמן להתרגל לתרופה.

ניתן לקבל יותר מידע באתר איי"ל - אגודה ישראלית לאפילפסיה האתר נראה קצת מיושן אך בהחלט נותן הרבה חומר על האפילפיסה או בטלפון בסניף בירושלים .
    02-5000283 או בסניף תל אביב 03-5739090 .

בנוסף ישנן גם קבוצות תמיכה באגודה , ישנה גם אופציה של תמיכה פרטנית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה שלילית
    דודו
    07/04/2015

שלום לכולם,

רציתי לשאול אתכם אם אפילפסיה שלילית זה טוב או שלא?
    אשמח לתשובה ממכם בהקדם האפשרי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח נסיעות לחו"ל
    מיכל
    03/04/2015

היי, הבן שלי (11) מאובחן כאפילפטי, מקבל התקף פעם בחודש חודשיים. כרגע מטופל בצמחים ללא תרופות.
    חוץ מזה הכל רגיל איתו.
    אני לוקחת איתי לכל מקום דיאזפם למקרה חרום. עוד לא יצא לי להשתמש בו.
    אנחנו מתכננים לטוס לחול ביולי - האם זה ביטוח מיוחד, רגיל? כתובת ספציפית לפנות אליה? אשמח למידע.
    מיכל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הריון עם דפלפט כרונו
    ליטל
    14/03/2015

שלום,
    12 שנה הייתי מטופלת עם דפלפט- איתה הייתי יציבה.
    אני ובעלי מתכננים הריון, בעקבות זאת-הנוירולוגית העבירה אותי לקפרה, 2500 מ"ג.
    הייתי יציבה כמעט שנה, ובתקופה שהתחלנו לנסות להיכנס להריון -היו לי שני התקפים.
    החלטתי עם הנוירולוגית לחזור לדפלפט.
    הבנתי שיש סיכוי גבוה להתפתחות מומים בעובר.
    האם יש מישהי שעברה הריון עם דפלפט ויכולה לספר לי על כך?
    אפשר גם לעבור לפרטי..
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הריון ולידה למנוסות-צריכה ייעוץ
    רננה
    29/03/2015

היי:)
    ב"ה התחתנתי לפני חודש וחצי.. :) אני לא לוקחת גלולות למניעת הריון ולכן אני לא יודעת מתי אכנס להריון.. ובאוגוסט יש לי תור אצל הרופאה שלי בשניידר אז אני לא יודעת מה יהיה עד אז..
    אז קודם כל- אני אמורה כן לפני להתייעץ עם רופא? או לא להילחץ מהעניין וברגע שאני מגלה שנכנסתי ( בעז"ה) אז לקבוע תור להריון בסיכון גבוה?
    דבר שני- כל התהליך היה בסדר? התרופות לא פגעו בעובר והילדים יצאו בריאים? ובהנקה אין בעיות?
    רק אומרת שב"ה אני מאוזנת כמעט 8 שנים.. אפילפסיה קלה ( נוהגת וכאלה..)
    תודה רבה וסליחה על החפירה...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דפלט לילד בן 4
    הדס
    15/03/2015

היי

בשבוע האחרון הבן שלי גם נוסף לסטטוס של אפילפסיה...

הוא אמור לקחת דפלט פעמיים ביום.

יש לי בעיה איתו שהוא לא מוכן לקחת את הסירופ וכל נטילה עולה לי במאמץ רב ובשיכנועים רבים.

מה עושים? ניסיתי לערבב לו עם מיץ וזה לא הכי עובד איתו..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח
    רפי
    12/03/2015

שלום שמי רפי יש לי בת. בת שנה והיא ביום ראשון עוברת לטיפול באיפלפסיה יש לה דיספלזיה השמח לדעת הם יש תינוקות בגיל אזה או ילדים שעברו. בהצלחה את הניתוח. והשמח לדעת עד כמה הניתוח אזה עוזר

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה
    חסוי
    22/11/2014

שלום.
    יש לי שאלה.
    בגיל 13 היה לי התקף של איבוד הכרה איבחנו אותי כחולה אפליפסיה
    כיום אני בן 27 ומאז אני נוטל כדורים ולא מרגיש כלום ברוך השם הכל רגיל אצלי.
    השבוע יש לי בדיקות רפואיות באחד מבתי החולים בארץ לקבלה לעבודה, כיום וכלל השנים אני עובד במשמרות של 4 ימים בוקר 4 צהריים, 4 לילה ו4 חופש.
    אין לי שום בעיה בעבודה הנוכחית.
    הבדיקות הם לאותה עבודה, אותו סגנון משמרות רק במקום אחר.
    הייתי רוצה לדעת אם יכול להיות שלא אתקבל בגלל העבר הרפואי ושאני מאובחן כחולה אפילפסיה??

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפליה

סמדר
    23/11/2014

שלום לך,

קראתי את ההודעה שלך ולא ציינת האם בעבודה שלך יש צורך בתצהיר על מצב הבריאותי שלך או לא.

ואם כן, השאלה שנשאלת האם העובדה שאתה חולה אפילפסיה בכלל רלוונטית לאותה עבודה?

לצורך העניין - במידה ומדובר בעניין של בטחון - אבטחה הרי שלעובדת היותך חולה אפילפסיה ישנה משמעות בריאותית ואף סכנה גם לך - לבריאותך וגם לאופן תפקודך במצב חרום.

במצב כגון זה שציינתי לעיל עלינו חלה החובה לדווח ולעדכן על דבר היותנו חולים ולהשאיר את ההחלטה למעסיק לחליפין לפנות לרופא המטפל ולקבל את אישורו לעבודה מעין זו.

לצערי, אנחנו מוגבלים ועלינו להשלים עם זה שעבודה בסביבה לחוצה, מחסור בשינה גורמים להתדרדרות של המצב שלנו ואיננו יכולים לדעת מתי המחלה תחליט שוב לפרוץ במלוא העוצמה אם בכלל.

באשר לשאלתך, במקרים בהם מדובר למשל בעבודה פקידותית, מכירות, מלצרות או כל עבודה אחרת שאיננה מהווה סכנה לך ולסובבים אותך אינך חייב לספר על דבר היותך חולה במחלת האפילפסיה.

ההיפך הוא הנכון, במקרים כאלו אתה זכאי להעדפה מתקנת (אך בוא לא נסמוך על המעסיק) ופשוט אל תספר - כי אנחנו אנשים רגילים שחולים בעוד מחלה מיני רבות, חלקם חולי לב, חלקם בעלי רמת סוכר גבוה, כולסטרול ועוד ועוד....

אם אתה תתייחס למחלה כדבר של כך גם המעסיק יתייחס אליך .

בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה במשמרות

דני
    25/01/2015

אני לא יודע על איזו עבודה אתה כותב. שים לב שבעבודה פקידותית,אצלי הרוטינה בעבודה משמעית. גם משמרות הלילה לא מומלצים, לדעתי, אלא אם כן אתה ישן מספיק ביום. הלילה הופך ליום וצריך לתאם את נטילת התרופות. במיוחד לא לעבוד בעבודה מלחיצה ומעצבנת. בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה

שמואל
    03/02/2015

האם בבדיקות שמבצעים לך ניתן לראות אפילפסיה?
    האם אתה מדווח על שרות צבעי(בדיקת פרופיל)?
    אם התשובה היא לא אז אל תזכיר את המחלה.
    גם אני כרגע מרגיש טוב ועובד בחברה ואיני מזכיר את המחלה
    מניסיון אני יודע שברגע שמזכירים רוב הסיכויים שהיחס ישתנה....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה

דני
    12/02/2015

כנראה שאתם לא לוקחים בחשבון מה יהיה אם וכאשר יהיה התקף בעבודה, ואז יתנערו מאחריות. אז עדיף למסור את הפרטים, בבחינת Take it or keave it. , כלומר: אם ירצו אותך יקבלו אותך, אבל חייבים להודיע, גם על מנת שיידעו מה לעשות אם ח"ו יקרה משהו ולא ישייכו את זה למשהו אחר. בהצלחה. (אני עבדתי במשמרות 31 שנה במשטרה!)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אסור לפחד : במה יקרה אם יגלו

שמואל
    13/02/2015

אסור להודיע למעביד שאתה חולה אפילפסיה - כבר קרה לי מקרה שבעבודה בה הודעתי למנהל על המחלה לפני , המנהל פיטר אותי ואמר שזה בגלל ההתקפים(מלאים) והוא לא מוכן לקחת אחריות
    מאז הורדתי את מינון התרופות מ-3 סוגים ל-1 וההתקפים הפכו ממלאים לחלקיים

מניסיון במקרה שחטפת בעבודה האנשים שם חושבים את המקרה הגרוע ביותר(התקף לב או כל דבר אחר) וישר מזמינים אמבולנס וכמובן אתה נאלץ לדווח על המחלה, ובמקרה זה הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות זה פיטורין(שמבחינה זו אין לך מה להפסיד כי אם היית מדווח על המחלה לא היו מקבלים אותך)

וגם התחלתי לקחת את התרופות בתזמון שונה, חלק בבוקר חלק בערב וחלק כשעתיים לפני הדבר המלחיץ(כל אחד יודע מה מביא לעצמו לחץ) וכך הצלחתי להוריד את ההתקפים ברמה מאוד גבוהה(וגם ההתקפים שאני חוטף כרגע הם רק סחרחורות הדומות לניתוקים - סוג של חוסר התמצאות בסביבה כשאתה עירני לגמרי)

אם תחלק את זמן לקיחת התרופה ל-4 לדוגמא תיקח בבוקר אחד ועוד פעמיים בזמן העבודה סביר להניח שבזמן העבודה לא תחטוף(אם העבודה מצריכה חוסר שינה ולחץ אז רוב הסיכויים שבשיטה זו תחטוף כמה שיותר מאוחר בזמן היום אם בכלל)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה

אנונימי
    16/02/2015

שלום דני,
    אני מנסה להתקבל לעבודה במשטרה כי למדתי קרימינולוגיה וזה מעניין אותי וכל פעם מחדש מקבלת דחייה (כבר בין שלוש לארבע פעמים). הם יודעים שאני אפילפטית (ניתוקים למספר שניות). רק אם אתה מעוניין לשתף, הייתי שמחה לדעת איך התקבלת לעבודה שם כי בפעם האחרונה הם החזירו תשובה אחרי חודשיים ולדעתי הסתכלו על התיק הרפואי וראו פרופיל 45 וזו הסיבה לדחייה. אני עומדת בכל הפרמטרים האחרים שלהם ולא רואה סיבה אחרת לכך שהם לא מזמנים אותי לפחות למבחני מיון. תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה במשטרה

דני
    05/03/2015

מצטער על האיחור בתשובה. כשהתקבלתי לא סבלתי, או לא ידעתי, כי לא היו לי התקפים. בגלל עבודה מאומצת ביום מסויים, קבלתי התקף (שלא נדע מצרות: באוטובוס בדרך הביתה, וגם פרקתי כתף). הרופא המשטרתי (לפני כ-25 שנה), לא מנע ממני להמשיך, ואמנם המשכתי בכל התפקידים עד ליציאה לגימלאות (לא מוקדמת!). לא שמעתי על מקרה נוסף כזה במשטרה, וקשה להתפלא על תשובתם. אני עבדתי על אחריות הרופא המשטרתי, אבל טוב (לדעתי) שבמקום העבודה ידעו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה בשינה
    שני
    01/03/2015

רציתי לדעת, אם ניתן לקבל את מחלת האפילפסיה, כתוצאה מטראומה כלשהי לדוגמה פגיעה מינית,

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה והריון
    שני
    28/02/2015

שלום לכולם

רציתי לדעת אם יש פה מישהי שבהריון שלה הייתה מטופלת בלומינל ואם כן אז אם היו צריכים ליילד בניתוח קיסרי או לידה רגילה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האים יש קבוצת תמיכה של אנשים
    רפי
    12/02/2015

שלום
    שמי רפי ..
    אני מעוניין לברר בשביל אחי האים ישנה קבוצת תמיכה של אנשים
    שנפגשים אחת לכמה זמן ומשוחחים על מהות המחלה

התופעה של אפילפסיה היא חדשה עבור אחי ... המתח , חוסר ההבנה ממה זה מגיע , אי הודאות , פחדים שזה יקרה בזמן נהיגה , עם הילדים וכו ....
    בתקופה האחרונה גדל קצב התקפי האפילפסיה
    הוא לא מכיר אנשים , או את החוויה ונראה לי שכאשר הוא ישב עם קבוצה
    של אנשים שמתמודדים עם אותה בעיה הוא ירגע וילמד להתמודד עם זה נכון

בבקשה צרו איתי קשר
    רפי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גדנה

חנה
    25/02/2015

שלום בתי בת 16וחצי יש טיול גדנה(צבא) ובבית ספר נאמר שהיא לא יכולה להצטרף מה אני יכולה לעשות כדי לשנות את זה דחוף התמודדות קשה תודה מראש חנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הי אוהד
    שמואל
    03/02/2015

הי, האם יש קבוצה בפייסבוק( או משהו כזה) לחולי אפילפסיה יותר מבוגרים...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הי אוהד - תגובה

אוהד פוזיילוב
    17/02/2015

כן יש, אך היא קבוצה סודית

מהו שם המשתמש לך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

שמואל קובוס
    19/02/2015

הי אוהד שמי שמואל קובוס ורצ"ב המייל שלי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

אוהד פוזיילוב
    21/02/2015

אנגלית או עברית ?
    כתוב את השם שלך כאן כפי שהוא מופיע בפייסבוק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

שמואל
    22/02/2015

שמי בפייסבוק: shmuel kovos
    בחיפוש יש כמה שמות כאלו בחר את הראשון מלמעלה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה