פורום אפילפסיה - תמיכה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

שרונה נמר
שרונה נמר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל שרונה נמר ללא פרסום בפורום

• רשיון נהיגה אפלפסיה של ניתוקים קלים
    אנונימי
    28/01/2015

היי אני חולה אפלפסיה קלה מאוד הייתי במעקב עד לתקופה של הצבא אני משוחרר כבר חצי שנה ורוצה להוציא רישון קיבלתי כל מיני בדיקות להביא למשרד הבריאות אבל כבר מעל שנה אני לא לוקח כדורים על דעת עצמי כולם יודעים איך זה רפואה צבאית מעל 8 שנים ללא התקפים בכלל!(חולם בהקיץ חוויתי פרקוס יחיד ואחד בגיל 13 וחצי ואז החליפו לי טיפול תרופתי והכל היה בסדר עד היום) השאלה שלי היא כזאת EEG יצא בסדר גמור האם הבדיקה של הרמת כדורים בדם יכולה לפגוע בי ואני מפחד להגיד את זה לנורולוג שלא ידחה לי תרשיון בעוד שנה כי אני עוד שניה בן 22 בלי רשיון ואני ממש מרגיש שזהמכביד עליי כבר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מישהו יכול לעזור

אנונימי
    28/01/2015

??

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רשיון נהיגה אפלפסיה של ניתוקים קלים - תגובה

אוהד פוזיילוב
    17/02/2015

שלום

לגבי רשיון, אם באמת אין לך התקפים, אין מניעה מכך שתוציא רשיון.

האם כבר פנית למשרד הרישוי לבקשה להוציא רשיון ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התקף חלקי
    שמואל
    13/02/2015

רצוי מאוד לשבת (עדיף באזור סגור ללא אנשים שמדברים איתך) בעת התקף אבסנס וכך אנשים מסביב לא שמים לב לכך בכלל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• זקוקה ל-2 כדורים אוספלוט 200 מג בדח
    טל
    10/02/2015

בדחיפות מאיזור נתניה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פראמול אף ושיעול
    אביב
    10/02/2015

שלום רציתי לדעת אם לנער עם עבר של אפילפסיה מוקדית שפירה של הילדות שעברה וכבר אינו לוקח תרופות מותר לקחת כדור של התרופה פארמול אף ושיעול במקרה שזקוק
    האם יש בתרופה הזאת משהו שיכול לגרום לפרכוס?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הסרת שיער בלייזר
    יפית
    09/02/2015

אני מעוניינת להסיר שיער בלייזר ומכון אמרו לי שזה מעורר את המחלה ולכן אסור לי לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תעוד ההתקפים
    שמואל
    03/02/2015

שלום לכולם

אני מתעד כל התקף בזמן(יום ושעה) וגם מנסה לחשוב מה עשיתי שונה מיתר הימים שיכול היה לגרום להתקף (שונה הכוונה מבחינת תזונה, קולות, ראייה , פעולות למיניהם שמבצעים-במקרה שלי היו ראיונות עבודה), עת לקיחת התרופה מאוד משפיעה
    נ.ב

בעזרת התעוד גיליתי שיש בעיה בתזונה(כך עליתי על הבעיה עם המלח בדם שלי)
    וגם שמתי לב לבעיה בעת לקיחת התרופה(לדוגמא אם לוקחים מוקדם בבוקר אז בערב יכולים להיות...)
    הפתרון אצלי היה שינוי תרופה(שגרם לבעיה במלח)
    ושיניתי את מועד לקיחת אותה כמות תרופה יומית מפעם 1 חילקתי ל-3 ביום

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה תוך כדי שינה
    אנונימי
    26/05/2014

יכולים להיות התקפים אפילפטיים תוך כדי שינה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה תוך כדי שינה - תגובה

מיכל רוקר
    27/05/2014

ודאי שיכולים להיות גם התקפים תוך כדי שינה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 8שנמצא בשלב 24 שעות השגחה צמודה

אלונה
    08/09/2014

שלום לכולם.אני אמא לילד בן כמעט 8 שעבר התקף אפילפסיה קשה מאוד מתוך שינה עד להתקף הזה לא ידענו בכלל שהילד סובל מאפילפסיה .הילד ישן איתי והתעוררתי לרעש של חירחורים חזקים כשהפכתי את הילד הוא היה על הבטן ראיתי ילד כחלחל שמשניה לשניה נהיה יותר כחול ושפתיים סגולות חירחר עד שהפסיק לא היה דופק ולא נשימה .התחלתי לעשות החייאה והנשמות ‏{מה שזכרתי מקורס שעברתי לפני 8שנים}והזמנתי אמבולנס.בבית החולים הוא עבר עוד התקף שונה לחלוטין רעידות חזקות בגפיים ונוקשות בידיים ללא הכחלה ועצירת נשימה.בכול מצב זה מזעזע : - ( עשינו באישפוז EEG שהראה שיש מוקד ואכן אפילפסיה.התחיל לקבל טיגרטול 3 פעמים ביום 200 -100 -200 מ"ל .ברצוני להעזר בהורים שעברו אפילפסיה מתוך שינה .לקבל עצות וחיזוקים .איך חיים בצל הפחד מוות הזה .כרגע אני 24 שעות צמודה אליו הנחיה רפואית עד שהתרופה תספג בדם.איך משחררים אח"כ מטריד אותי יותר.עברתי טראומה קשה מאוד .ממש לראות את מלאך המוות בעיניים.בעיכבות זה הפסקתי לעבוד.והפכתי לתלמידה בכיתה ב : - )) בנתיים בעלי חזר מחו"ל וגם המום מכול המצב החדש.אולי יש קבוצות תמיכה להורים וייעוץ. תודה מראש אמא של יאיר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 8שנמצא בשלב 24 שעות השגחה צמודה - תגובה

מיכל רוקר
    08/09/2014

שלום אלונה,
    בתור אם חשוב שאת תהיי החזקה בעניין. הורים רבים נשאבים למקום בו הם הופכים למגוננים יתר על המידה על הילדים ובטווח הארוך זה לא משרת את הילדים.
    מכיוון שעברת טראומה ממליצה לך ללכת לשוחח על כך ולא בהכרח רק עם מטפל המתמחה באפילפסיה.
    חשוב לי לציין שמכיוון שהאפילפסיה היא רק חלק קטן מאוד מזהותו של בנך, זה לא פייר ולא נכון להפוך אותה לחלק המרכזי בחייו גם בכל הקשור ליחסכם אליו, כל זאת למרות שזה קורה באוטומט מתוך מקום אוהב וטוב של הגנה עליו. זכרי יאיר הוא אותו הילד שהיה לפני ההתקפים הלא נעימים אותם חווית אתו התרחשו.
    ממליצה לך בנוסף לא לשנות את אורח חייך בעקבות האפילפסיה של יאיר אלא להתאים את אורח החיים הנורמלי שלכם ולהוסיף את האלמנט החדש של האפילפסיה אך שוב לא כגורם מרכזי.
    במידה ותצליחו לאפשר ליאיר להתחזק מתוך מציאות חייו החדשה, להפוך אותה לעוצמה ולא לחולשה זו תהיה הצלחה כבירה.
    מאחלת לכם המון המון הצלחה ושפע של בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• 24שעות השגחה זה בקשה מהבית חולים

אלונה
    08/09/2014

למיכל היקרה תודה על תשובתך הארוכה והמפורטת .אך כרגע אני לא יכולה לפעול על פיה מכיוון שזה הוראה מפורשת של הנאורולוגית הראשית של בית חולים שניידר ביום השיחרור שלנו.24שעות.בחצר.בבית הספר.בשינה.זו לא החלטה שלי.(למרות שאני חושבת שלפי הטראומה שעברתי .הייתי עושה את אותו הדבר בלי הנחיה רפואית.וגם ברור לי שאני צריכה יעוץ ושיחות עם פסיכולוג שיעזור לע להשתחרר מהסיוט שחוויתי.אז כרגע אנחנו בהתחלה שבועיים מההתקף הראשון הקשה .והתגלה לנו מידע מזעזע .שהבן הגדול שלי 20שהוא PDD אספרגר מצא אותו בוקר אחד על הריצפה(נפל מהמיטה מהתקף)עם עיניים פתוחות .קצף מהפה.לא הגיב לשמו.וכמו שק תפוחי אדמה .ככה תיאר אותו בני.היום בשיחה עם אחותו.זה מחזק את הידיעה שיש לו התקפים לא פשוטים בשינה.הוא ראה אותו ככה לפני כשנה.ואני מתחילה לשחזר תופעות של בילבול הקאה וכאב ראש .שחשבתי כווירוס.מידי פעם אצל יאיר.קיבלנו גם BUCCOLAM מזרקים לבית הספר ולכול מצב של התקף של יותר מ5דקות.לפי ההנחיות האלה אני מבינה שזה לא פשוט.וזה מלחיץ מאוד.וכן יש לי פחד גדול מהתקף כזה חס ושלום .שמלווה באיבוד הכרה קשה 50סטורציה אחרי שכבר לא היה כחול.זה מלווה אותי כול לילה מחדש . : - (((

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• 24שעות השגחה זה בקשה מהבית חולים - תגובה

מיכל רוקר
    08/09/2014

כמובן שכרגע לא לעזוב אותו אם אלה ההנחיות מהרופאה, כוונתי היתה בטווח הרחוק.

מלבד זאת רציתי לשתף אותך במידע על טיפול חדש בארץ לאפילפסיה.
    מדובר בקוצב חדש המיועד לחולי אפילפסיה שבשונה מקוצב ה-VNS הרגיל המושתל בגוף החולה בהליך כירורגי. קוצב זה שנקרא T-VNS‏, הוא קוצב שאינו מצריך השתלה אלא עושה את פעולת הקוצב ללא הליך כירורגי.
    אולי שווה לבדוק עם הרופאה המטפלת אפשרות שימוש בו עבור יאיר.

מחזקת את ידייך ומאחלת לכם הרבה הצלחה ובריאות ואמן שיצליחו לאזן את יאיר במהירות.

מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה בשינה

דני
    25/01/2015

האפילפסיה שלי בעיקר בשינה. אז אני קם בבקר עם כאבים בלשון וכיווצים בעיקר ברגלים. אבל יש אאורות לפעמים ביום בעייפות יתר. אני משתדל לא להיות עייף מדי ולישון מספיק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נני תודה לך מכול הלב

אלונה
    23/09/2014

אתמול השתחררנו משניידר אחרי 9ימים.ליאיר היתה תגובה אלרגית קשה מאוד לתרופה(לטיגרטול)אחרי שהגוף נרגע מהאלרגיה.5ימים .ניסו שוב והיתה תגובה ממש קשה.אפילו הבדיקות כבד.והכליות יצאו מאיזון.(באמת הרגשנו שפנים)בסוף הבינו שאין סיכוי לטיגרטול.החליפו . לאספלוט.בנתיים אנחנו בחצי מינון לאט לאט עולים.אתמול היה לו התקף מוזר וחדש מבחינתי 9פעמים אמרתי לו לפתוח את התריס ולסגור את הרשת .והוא התמקד רק בתריס אחד ועשה הכול הפוך.כאילו אני מדברת שפה זרה והוא לא מבין אותה .זה היה מפחיד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחזקת

נני
    23/09/2014

זה אמנם לא מנחם אבל בעצם כולנו שפני נסיונות, בכל מה שקשור באפילפסיה ותרופות זה אכן ניסוי וטעיה.
    אף פעם אי אפשר לדעת מראש איזו תרופה תתאים, הן עובדות שונה על אנשים שונים. יש תרופות הידועות כמתאימות לסוגים מסוימים של אפי' אבל מה שיהיה טוב לי לא בהכרח יהיה טוב לאחר.
    יש פעמים שקולעים 'בול' אבל לא תמיד. יש גם סוגים קלים יותר לאיזון וכאלה שפחות.
    אני הייתי שומרת על אופטמיות זהירה.
    יאיר צעיר וכדאי שתדעי שהנתונים לטובתנו- כ-80% מהאפילפטים מאוזנים ע"י תרופות ומנהלים אורח חיים תקין. נשמע מעודד לא? :)
    בכל מקרה תמיד יש אלטרנטיבות כמו דיאטה קטוגנית, איני רופאה ולכן לא ממליצה אך מדגישה כי יש עוד מגוון תרופות יעילות, שיטות, טיפולים וטכנולוגיות הפתוחים בפניכם. תחזיקו מעמד.
    מי יתן והחג יעבור עליכם ברוגע וללא התקפים ושהאיזון המיוחל יגיע במהרה.
    שולחת חיבוק גדול מחזק.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התקף תוך כדי שינה בגיל הנ"ל

סם
    30/09/2014

גם לי היה התקף ראשון בגיל הזה אבל לא אפילפסית נעורים כי לאחר 17 שנה היה ההתקף השני
    אני לגמרי מבין איך זה לחיות בצל מישהו שחולה במחלה וחוטף בלילה - אני יודע טוב מאוד מזה לקום בלילה לקול החירחורים האלו

אני הייתי ממליץ על רופאה נורולוגית שההתמחות שלה היא אפילפסיה בתל השומר

נ.ב התרופה טגרטול היא תרופה חזקה מדי שמשפיעה על המלח בדם(מוריד אותו)
    תארי לך מקרה שבו הבן חוטף חס וחלילה ורמת המלחים בדם נמוך וכך לא יכולה לדעת אם בגלל האפילפסיה או הטגרטול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חזקו ואמצו

אריאל
    05/10/2014

שלום לך,

אני לא יכולה לדמיין את החוויה שחווית כי אני נמצאת בצד השני של המתרס. התקפים קורים לי ולא לאחד מיקרי. בעלי שהייה לצידי לפני שנתיים כאשר חוויתי את התקף הראשון עדיין לא התאושש :-) למרות שטיפול פסיכולוגי עזר לרכך את הטרוומה שהוא חווה ועזר לו לחזור לשגרת החיים פחוט או יותר.

רציתי רק להוסיף מהצד שלי שחוויה של התקף עצמו יכולה להיות מאוד מפחידה למי שחווה את זה בעצמו, יותר מפחידה מסרטי אימה הכי קשים.

המקרה הקל זה כאשר אדם פשוט מאבד הכרה ,חווה פרכוסים, חוזר להכרה ושלבים ראשון ושלישי עוברים בלי שהוא מודע עליהם.
    המקרה הקשה זה כאשר בן אדם עוד לאו איבד הכרה אבל הוא כבר לא יכול לשלוט על גופו, לא יכול לשנות תנוחה, לא יכול לקרוא לעזרה, אבל הוא לגמרי מודע למתרחש סביבו. זה נמשך שניות אבל מבחינת אותו בן אדם זה שווה לנצח. וכאשר הכרה חוזרת עליו יכול לקחת לו שעות להזכר מי הוא, איפה הוא נמצא, מה כל האנשים האלו עושים סביבו, ויכול לקחת לו ימים להתחבר חזרה לסביבה. במהלך הימים האלו אדם מרגיש כמו חייזר בגוף של עצמו.

כאשר אני חווה זאת זה מפחיד אותי עד מוות , למרות שאני בחורה גדולה בת 39.
    אני לא יכולה לדמיין אפילו איך כל זה יכול להפחיד את הילד הקטן שהוא רק בן - 8, ואיזו חותם זה יכול להשאיר עליו לכל החיים.

לכן אני מאוד ממליצה , אם עדיין ךא עשיתם זאת, לברר אצל הבן שלכם מה הוא זוכר מהלפני התקף , אם זה היה במהלך השינה האם הוא זוכר איזה חלום הוא חלם, ולשאול אותו איך הוא מרגיש לאחר התקף. ואם הוא חווה לפחוט חלק מהסרט אימה שאני חווה , לחפש דרכים איך לעודד אותו ולחזק את הבטחון העצמי שלו ולא לתת לסיוטים אלו להשפיע על החיים שלו.

בהצלחה, אריאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דוחה כול תרופה אלרגיה ל: 3תרופות

אלונה
    10/10/2014

תודה לכול המחזקים .נני.סם.אריאל.וכמובן מיכל .אנחנו עוברים תהליך מטורף שכול תרופה שהילד מקבל תוך 4-ימים עד שבועיים.מפתח אלרגיה קשה בכול הגוף .כבר היה טיגרטול.אספלוט.ודפלפט כרונו 750mgפעם אחת ביום .כי זו תרופה עם שיחרור מושהה למשך כול היום.וגם זה לא מתאים פיתח תגובה אלרגית.הרופאים מנסים לדחוף לו אנטי היסטמינים ופנסטיל לטענתם ככה זה יעזור לגוף להתגבר .קישקוש .סתם לדחוף את האלרגיה פנימה.ועובדה שזה לא עוזר.אני עובדת עצות : - ( אישפוז 5 ב חודש וחצי .אין לנו חיים שכחנו מה זה בית.מה זה בית ספר.ברוך השם לא היו עוד התקפים קשים ואיבוד הכרה .חוץ מנתק שנמשך 4דקות.אשמח לקבל עצות.ומידע על רופאים מומחים תרופות שפחות עושות אלרגיות או כול פיסת מידע אחראית ויעילה.הנאורולוגית של שניידר שמטפלת בנו נחשבת לטובה מאוד הדס גולדברג.ידוע על עוד מקרים של אי התאמה לתרופה אפילפטית ? כבר ויתרו על התרופה שמתאימה ל : מוקד מצד שמאל.ונותנים את הדפלפט שיותר כללית . וגם לא הולך. ממש עצוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הורדת תרופות כטיפול בתופאות לוואי

סם
    12/10/2014

איני יודע מה מצב בנך(אינני רופא) אבל נשמע שהרופאים יודעים רק להוסיף תרופה על תרופה ז"א אומרת כאשר יש בעיה ואח"כ כאשר נוצר תופעת לוואי חדשה אז הם מוסיפים עוד תרופה.

אני גם חולה באפילפסיה ולקחתי בעבר 3 תרופות וכאשר באתי לנורולוג עם תופעות לוואי חמורות הוא אמר להוסיף עוד 1 ולעלות ל-4 תרופות ואז הלכתי לנורולוגית שתחום ההתמחות שלה זה אפילפסיה בתל השומר והיא הורידה את התרופות לתרופה 1 (התרופה העיקרית שהורידה היה טגרטול)ותופאות הלוואי ירדו(כולל ההתקפים בכמותם)

אני מאוד ממליץ על הרופא הנ"ל בתור חולה במחלה 20 שנה היא היחידה שהורידה התקפי GM (מלאים עם פרכוס) להתקפים חלקיים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סם בבקשה שם הרופא

אלונה
    12/10/2014

סם תודה רבה אני ממש אשמח לקבל את השם של הנאורולוגית שעזרה לך כול כך .אנחנו ממש בבעיה.כרגע מקבל רבע מינון וגם יש פריחה וגירודים.לא על כול הגוף אבל ככה זה מתחיל.וכשהעלנו לחצי ממש סבל .מחכה לתשובה בקוצר רוח.אנחנו נלך גם באופן פרטי.רק שיהיה תור פנוי :-(

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאלונה ולמיכל רוקח

גלית
    26/10/2014

לאלונה היקרה והטובה,
    שמי גלית ואני אם לתינוק הסובל מאפילפסיה.
    גם אני, כמוך ולצערי חוויתי אשפוז ארוך, מכאיב, מדאיג, מייגע וכואב. העלו תרופות, הורידו ומה לא.
    אני מבינה ללבך וכואבת את כאבך.
    חשוב לי להגיד לך כי באפילפסיה, כנראה כפי שהדברים יכולים להדרדר במהרה כך גם הם יכולים להסתדר.
    חשוב לשמור על האופטימיות, לשמור על תקווה, לעבור עוד דקה ועוד דקה ועוד יום ועוד יום ולסמן "וי" על כל שיפור קטן.
    מאחלת לך, מכל הלב שהדברים יסתדרו ושתראי את השיפור כבר היום. רפואה שלמה ומלאה ושתחזרי להתעסק במהרה ביום יום ובפשטות שבהם. אמן.

לרופאה שכולם מדברים עליה בתל השומר קוראים פרופסור ברוריה בן זאב.

למיכל רוקח,
    אני חושבת שעצתך לאלונה ובמקרה הזה היא לא מקצועית, ואף מהווה טיפול לקוי ומזיק. כיצד אם שנמצאת בלב הסערה צריכה לזכור כי בעתיד היא צריכה להתייחס לבנה כרגיל שהעתיד, בכלל זה לוט בערפל?
    אם שעברה ועוברת חוויה טראומטית צריכה תמיכה, הכוונה מיידית ומלאה ולא ביקורת שאינה רלוונטית.
    אם ברצונך לסייע אנא הציפי את הצורך שלנו ההורים בקבוצת תמיכה, אנחנו כה צריכים אחד את השני!

בברכה,
    גלית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאלונה ולמיכל רוקר - תגובה

מיכל רוקר
    26/10/2014

גלית שלום,
    תחילה שמי הוא מיכל רוקר לא רוקח.
    צר לי שאת קוראת את תגובתי המקצועית כאשת מקצוע וכחולת אפילפסיה כביקורת, מאמינה כי הדבר נובע ממקום כואב אותו את חווה או חווית בחייך.
    אינני מארגנת פעילות קבוצתיות לתמיכה לשם כך יש לפנות לאגודת אי"ל.
    מאחלת לך שפע של בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טגרטול תרופה גרועה מאוד

שמואל
    03/02/2015

טגרטול היא תרופה מאוד גרועה יש דחוף להחליפה(כל תרופה אחרת עדיפה)
    (לילד בדר"כ נותנים רק דפלפט)
    לפי הנורולוגית במחלקת אפילפסיה בתל השומר,
    1. היא אומרת שהתרופה מורידה את המינון של כל תרופה אחרת כמעט לאפס(את יכולה לראות בבדיקות דם)
    2. התרופה מורידה גם את מינון המלח בדם וזה יגרום להתקפים מלאים נוספים יותר חמורים ממה שאת מכירה
    3. התרופה מגדילה את הסיכוי לקבל התקפים מכל סוג שהוא(נלדוגמא עבור ילד שחוטף התקפים קלים יופיעו לו התקפי GM וכמובן לחולי GM עלולים להכניס לסטטוס)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה תוך כדי שינה - תגובה

מיכל רוקר
    01/11/2014

שלום רב,
    כן, יכולים להיות התקפים בשינה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מידע על אפילפסיה מסוג eses
    רדה
    21/09/2011

שלום הילדה שלי בת 7 וישי לה אפלפסיה מסוג eses אני לא ראיתי אף פעם התקף רק עם מחברים אותה לEEG ראים פעילות שוערת במיוחד בשינה .כיום היא מטופלת בסטרוידים וכו אני רוצה לדעת יותר על מה זה eses האים יש מעמרים בעברית.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• eses - תגובה

יוסי אונטרמן
    22/09/2011

מתוך אתר של איל-אגודה ישראלית לאפילפסיה

CSWS = ESES ELECTRICAL STATUS IN SLOW WAVE SLEEP

סטטוס אפילפטיפורמי חשמלי בשינה של גלים איטיים

ד"ר ב. בן-זאב -נוירולוגית ילדים – ביה"ח ספרא לילדים – מרכז שיבא

תסמונת זו המוגדרת בעיקר על פי מאפייני רישום ה- EEG ופחות על ידי מאפיניה הקליניים

המאפיין או הדרישה המרכזית לאבחנה הינו מצב שבו בשינה שאינה שנת חלום מעל 85% מרישום ה- EEG יראה פעילות אפילפטיפורמית מתמשכת שיכולה להיות כללית או חד צדדית.

המאפיינים הקליניים בילדים מגיל שנה ועד 12 שנים , אך בממוצע בגילאים 4-5 שנים חל שינוי התנהגותי הכולל: הדרדרות בתפקודים נוירופסיכולוגים שונים: קשיי ריכוז ולמידה בולטים, קשיי שפה, קשיים שאינם שפתיים, משולבים בד"כ בהפרעת התנהגות בולטת בלתי שקטה ותוקפנית. מלווה לרוב בהופעת קשיים מוטוריים של סרבול, אפרקסיה ואטקסיה. לרוב החולים ישנם גם פרכוסים אפילפטים שיכולים להיות חלקיים או כלליים, : ניתוקים, ארועי נפילה (DROP ATTACKS) פרכוסים חלקיים מורכבים. אך לעולם לא פרכוסים טוניים. בחלק מן הילדים התופעה מופיעה ללא כל רקע נויורולוגי בלתי תקין קודם אך בחלק ניכר ישנו רקע של אי תקינות נוירולוגית (בשונה מתסמונת לנדאו קלפנר) הרקע הנוירולוגי יכול לכלול: שיתוק מוחין חד או דו צדדי, הפרעות מבניות מוחיות, גידולי מוח (גם לאחר שהוסרו).

חלק ניכר מהפרכוסים הינם בשינה (בעיקר בהתחלה).

ישנו קשר ישיר בין הפעילות האפילפטיפורמית המסיבית והמצב הנוירולוגי. הופעת ההדרדרות הנוירולוגית סמוכה להופעת ההפרעה והשיפור במצב חל עם העלמות פעילות זו. יש טענה שקיים קשר בין אופי ההדרדרות הנוירולוגית : התנהגות, שפה, מוטורית והדומיננטיות האזורית של ההתפרקויות האפילפטיפורמית.

הטיפול: הטיפול דומה לטיפול בתסמונת לנדאו קלפנר .התרופות האנטי אפילפטיות המומלצות כוללות: חומצה וולפרואית, זרונטין, בנזודיאזפינים (פריזיום, קלונזפם), טופירמט וכן טיפול בסטרואידים .

פרוגנוזה : כמו בתסמונת לנדאו קלפנר בעשור השני לחיים ישנה ירידה והפסקה של ההתקפים האפילפטיים , כמו כן חל שיפור הדרגתי בתמונת ה- EEG שהופך פעיל פחות וממוקם.עם השיפור ב- EEG חל שיפור בתפקוד החולה אך לרוב אין תיקון מלא ונשארים קשיים קוגניטיבים בעיקר בתחום השפה והריכוז וכן קשיי התנהגות.

אבחנה מבדלת : האבחנה המבדלת הבעייתית ביותר הינה עם תסמונת לנדאו קלפנר. ברמת ה- EEG ידוע היום שכמעט בכל מקרה של לנדאו קלפנר ישנן תקופות שההפרעה הינה זהה. אך כאשר התמונה הינה בעיקרה של נסיגה שפתית, בעיקר בילדים ללא רקע נוירולוגי קודם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• eses

שלומית
    24/01/2015

שלום. ביתי בת ה 9 אובחנה עם eses. מעניין אותי לשמוע עוד על זה. כי בינתיים החליפו לה כבר מס פעמים תרופות ועדיין לא מאוזנת. והאם אפשר דרך הפורום להתייעץ עם משפחה שיש להם ילדה עם אותה האבחנה. תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• eses

שלומית
    24/01/2015

שלום. ביתי בת ה 9 אובחנה עם eses. מעניין אותי לשמוע עוד על זה. כי בינתיים החליפו לה כבר מס פעמים תרופות ועדיין לא מאוזנת. והאם אפשר דרך הפורום להתייעץ עם משפחה שיש להם ילדה עם אותה האבחנה. תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סוף להתקפים
    שמואל
    18/01/2015

שלום לכולם
    היה לי מצב של התקפים מלאים בעבר עד שהחליפו לי התרופות(הורידו לאחת) וההתקפים המלאים נעלמו - נשארו מידי פעם סחרחורות והתקפים חלקיים
    כשניסיתי לראות מה משותף לכל ההתקפים הנ"ל שמתי לב שאני לוקח תרופה בערך כשעה לפני התקף.
    כידוע התקפים קורים רק בזמן "התרגשות" בקיצור מתי הלב דופק יותר וחילוף החומרים מואץ
    אז כפתרון הקדמתי את זמן לקיחת התרופה כ3-4 שעות לפני ה"זמן" שבו אני חושב שעלול להיות התקף
    סחרחורות בכלל.ומאז ללא התקפים וללא

מסקנה ברגע שיש לכם התקפים נסו לדעת למה ומתי ולקחת את כל התרופות ערב/בוקר לפני...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מציאת עבודה
    איתן
    11/01/2015

מבירור במרפאות אפילפסיה לגביי מציאת עבודה לחולי אפילפסיה הבנתי שהאגודה פותחת סדנה לעזרה בחיפוש עבודה
    אשמח לעוד פרטים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קפרה אוגבפנטין
    יפית
    29/12/2014

תודה על תשובתכם ניסו להחליף לי את הטגרטול לגבפנטין אלא שהייתי עיפה כל היום עכשיו אני התחלתי לנסות קפרה מה דעתכם על שתי התרופותושוב תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טגרטול וקפרה

שמואל
    01/01/2015

ניסיתי פעם טגרטול וראיתי שלתרופה יש יותר תכונות שליליות מחיוביות
    א. התרופה מאפסת את המינון של תרופת אפי' אחרת שלוקחים(אפנוטין,למיקטל וכו')
    ב. טגרטול מגביר את סוג ההתקף(התקפים חלקיים למלאים GM)- מאז שהפסקתי לא היו התקפים מלאים
    ג. התרופה מורידה את מינון המלח בדם מה שמוביל להתקפים מלאים בלי קשר למחלה

מסקנה במקרה של לקיחת כמה תרופות יש להוריד את התרופה הנ"ל (לא להחליף אלא להוריד לגמרי כמובן בהדרגה..)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ברקה
    ניר
    29/11/2014

שלום,

שמי ניר אני בן 24 ומאובחן באפילפסיה מגיל 17.
    כיום אני כבר יציב ללא התקפים כמעט 3 שנים, עם תרופות.
    יחד עם זאת, פעם בכמה שבועות אני מרגיש לשנייה-שתיים כאב חד ברקה השמאלית.
    הרופא שלי התייחס לזה בביטול, אמר משהו בסגנון "בסדר לכולם יש כאבי ראש".. אבל זהו לא כאב ראש רגיל, ואני מתאר לעצמי שיש לזה קשר הדוק לאפילפסיה.

אשמח לדעת האם זה קרה לאנשים נוספים, ומה נאמר להם בנושא?

תודה רבה והמשך סוף שבוע נעים.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ברקה - תגובה

מיכל רוקר
    23/12/2014

שלום ניר,
    האם ניסית לגשת לקבל חוות דעת אצל אפילפטולוג אחר?
    האם יש לך תופעות נוספות מלבד הכאב החד?
    האם הוא מגיע בעקבות משהו ? עייפות, מתח, לחץ וכו'

לילה טוב,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ברקה

שמואל
    29/12/2014

באמת כדי לנסות כמה נורולוגים(ביחוד כאלה המומחים לאפילפסיה)
    זה יכול להיות קשור לתרופות..
    הנורולוגים אינם מומחים למחלה והם עובדים בצורה של ניסוי וטעייה
    קרה לי מקרה דומה עם נורולוגית והחלפתי כמה נורולוגים עד שהם אחד מהם די עזר(לא פתר את הבעיה אבל די עזר...)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה
    בעילום שם
    23/12/2014

שלום,
    רציתי לשאול אם חולי אפילפסיה מסוג פטיט מאל, מאוזנים יחסית ומטופלים תרופתית ששירתו בצה"ל עם פרופיל 45 יכולים להתגייס למשטרה או לשב"ס או שבשום פנים ואופן לא? האם חולי אפילפסיה לא יכולים לעבוד במשרות ממשלתיות? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה - תגובה

מיכל רוקר
    23/12/2014

האם ניסית להתקבל למשטרה או לשב"ס? באיזה תפקיד היית רוצה לעבוד במסגרות אלה?
    אותן שאלות נכונות גם לגבי משרות ממשלתיות, זאת משום שקיימים כל כך הרבה תפקידים במסגרות אלה שנראה לי שההתייחסות צריכה להיות יותר ממוקדת.
    באופן כללי אם אתה מאוזן, אני לא רואה סיבה שתהיה בעיה בעניין ושוב חשוב לבחון את הדברים לגופו של תפקיד ומסגרת.
    בהצלחה,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה

בעילום שם
    24/12/2014

האם יש לך אפשרות לעזור בעניין או להפנות אותי לאנשים שיש להם נגיעה לתחום ויוכלו לעזור? למיטב ידיעתי יש הליך יחיד לקבלה למסגרות הללו והוא על ידי שליחת קורות חיים ואחריהם אם יימצא לנכון, תוזמן למבחני מיון. התפקיד מבחינתי פחות משנה (כמובן בהתחשב במגבלות- לחץ, שעות וכו). לדעתי יש אטימות במוסדות האלה ואין התייחסות לכל מקרה לגופו. גם אין כל כך עם מי לדבר בעניין. למדתי תואר ראשון ושני בקרימינולוגיה ואני מחפשת עבודה בתחום ולכן חשוב לי לדעת אם האופציה של עבודה דווקא שם פתוחה בפניי. ובמידה ולא, איזה אפשרויות תעסוקה אחרות קיימות בנישה זו שיש בהן יציבות ושכר הוגן? תודה ולילה טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה - תגובה

מיכל רוקר
    25/12/2014

שלום רב,
    האם ניסית לשלוח קורות חיים לתפקיד אליו את מייעדת?
    לצערי אין לי קשרים בעולם התעסוקה הבטחוני.
    בהצלחה,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השדת עבודה

שמואל
    29/12/2014

אם אתה מאוזן ולא חוטף
    אז למה צריך להזכיר בכלל את המחלה
    ואם חובה להזכיר את המחלה אפשר לומר שכרגע אין בכלל וזה היה מקרה חד פעמי
    (ההתקף הראשון שלי היה בגיל 18 ואחריו עברו 6 שנים עד ההתף השני...)
    לא להזכיר את מילה "מאוזן" בראיון עבודה זה נשמע שכל רגע אתה עלול להיות לא מאוזן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד אחרי פרכוס
    יפית
    24/12/2014

אני אשה מבוגרת היה לי התקף לפני כשבוע ולפני כו כארבעה פעמים בסך הכך מאז ההתקף יש לי כאבי ראאש ובחילות. ואני פוחדת מאד שיקרה משהו נוסף ולא יוצאת מהבית האם הבחילות וכאבי הראש שייכים להתקף לא יודעת מה לעשותובמי להעזראני מקבלת טגרטול ומינון הועלה. יכול להיות שזה בגלל זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד אחרי פרכוס - תגובה

מיכל רוקר
    25/12/2014

שלום יפית,
    בהחלט יתכן שמדובר בתופעות לוואי של התרופות ואת יכולה גם לבדוק זאת בעזרת הוראות השימוש של התרופות.
    אלה תופעות שעוברות עם הזמן, רק חשוב מאוד לודא שהן עושות את תפקידן.
    שפע של בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה. ושאלה

יפית
    25/12/2014

תודה מיכל. התרופות לא חדשות אלא שהמינון הועלה אני לוקחת טגרטול ייתכו שהבחילות וטעם לא טוב בפה זה מהן?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טגרטול

שמואל
    29/12/2014

לפי שיחה עם הנורולוגית שלי במחלקת אפילפסיה בתל השומר היא אמרה שטגרטול מעלה את האפשרות להתקף(אם יש סיכוי קטן להתקף מסוג מסויים(לדוגמה חלקי אז הוא הופך אותו לGM)) לכן כדי להוריד את התרופה לגמרי ( או להחליף)

טגרטול לדעתי היא התרופה הכי גרועה לאפילפסיה
    נ.ב תעשי בדיקת מלחים בדם בפעם הבאהשאת עוברת התקף

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ ועזרה נפשית לאחר התקף ראשון
    יעל
    26/12/2014

שלום,
    לפני כחודש חוויתי את ההתקף הראשון של בן זוגי. מאז יש לי קושי להירדם לידו בלילה, אני כל פעם מתעוררת מכל רעש קטן בחרדה שזה התקף. זה השפיע עליי מאוד ומאוד קשה לי. רציתי לדעת אם יש עדיין מפגשי תמיכה, ייעוץ פסיכולוגי לבני זוג של חולי אפילפסיה.
    אני מאזור הצפון ואשמח למצוא אוזן קשבת, קבוצת תמיכה של אנשים שחיים עם בני זוג עם המחלה.
    תודה ויום נעים.
    יעל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ ועזרה נפשית לאחר התקף ראשון - תגובה

מיכל רוקר
    29/12/2014

שלום יעל,
    אינני מכירה קבוצות תמיכה מהסוג שהזכרת.
    את מוזמנת ליצור עמי קשר לשיחה.
    יום נעים,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה