פורום אפילפסיה - תמיכה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

שרונה נמר
שרונה נמר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל שרונה נמר ללא פרסום בפורום

• שרות צבאי
    נעמה
    14/09/2014

שלום

הבן שלי אמור להתגייס בעוד כחודש, ההתקף הראשון שלו היה לפני פחות משנה והשני לפני חצי שנה ומאז הוא לוקח דפלפט .
    כך שהוא כבר עבר את כל המיונים של הצו הראשון וההמשך (טיס, סיירות וכו) ואז הורידו לו פרופיל ל- 45.

הוא בטוח שהוא לא יעשה שום דבר חשוב או מעניין בצבא. ואני מחפשת מישהו שיכול לתת לו תקווה לפני הגיוס, שלא יוותר לעצמו.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שרות צבאי - תגובה

מיכל רוקר
    14/09/2014

שלום נעמה,
    האם הוא בדק איזה תפקידים בעלי משמעות קיימים גם עבור בעלי פרופיל 45?

יום נעים,
    מיכל רוקר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפילפסיה לפני צבא

סם
    30/09/2014

פרט לפרופיל הרפואי יש מדד שבודק את מנת המשכל של החייל לפני גיוס.
    בקביעת תפקיד צבאי לא תמיד מתחשבים בפרופיל(ישנם תפקידים שלא יוכל להיות כמו נהג,קרבי). גם אני חטפתי אפילפסיה לפני צבא ולי התחשבו ברצון שלי לשרת ונתנו לי תפקיד של פרופיל 64.
    במידה וההתקף היה מס' חודשים לפני גיוס הטעות היחידה היה לדווח על המחלה לצבא לפני הגיוס. היה צורך לדווח אחרי הגיוס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מומחה לאפילפסיה בהריון
    טל
    07/01/2014

שלום,

הרופא המטפל שלי - פרופסור יצחק שילר (רמב"ם) נמצא בשנת שבתון.

ברצוני להיכנס להריון ולכן חשבתי האם יש למישהי להמליץ לי על נוירולוג/ית מומחה/ית שמתמחה בנושא זה ?(הריון ואפליפסיה)? עדיף באזור המרכז

תודה
    טל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מומחה לאפילפסיה בהריון - תגובה

מיכל רוקר
    07/01/2014

שלום טל,
    אני יודעת שפרופ' מירי נויפלד היא נוירולוגית המתמחה באפילפסיה ממש כמו פרופ' שילר. יתכן שהיא תוכל לסייע לך בתהליך.

בהצלחה ורק בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פניה לטל

הילה
    16/02/2014

הי, אני מטופלת אצל ד"ר שילר והוא אמר לי שכשיהיה בשבתון אוכל לתקשר איתו באמצעות המייל.
    לצערי הוא לא עונה לי ואני נמצאת במצב בדיוק כמו שלך. בעלי ואני מתכננים הריון אך התרופות שאני נוטלת אסורות בזמן הריון וצריך גם הפסקה של זמן מה עד שיצאו מהדם. העניין דחוף לי ביותר ואשמח לתשובה ממך או מאחרים לגבי נורולוג מספיק ממוחה בעניין-האם אכן פנית לפרופסור נויפלד ואיך היא הייתה.
    בתודה,
    הילה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה להילה

טל
    16/02/2014

היי הילה,

אכן פניתי לפרופ' נויפלד. כמובן שבאיכילוב יש להם תור רק בסוף מאי (!) אז הלכתי אליה לצערי באופן פרטי.

הסיפור מאוד יקר אבל היא מאוד מקצועית והייתי מאוד מרוצה, כמובן שזה עניין של כסף...

במקביל השארתי את התור במאי להמשך טיפול...

בהצלחה! :)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פניה לטל - תגובה

מיכל רוקר
    18/02/2014

שלום הילה,
    את יכולה להכנס לאתר של אי"ל ולבדוק את הרשימת הרופאים המתמחים באפילפסיה ואולי אחד מהם יוכל לסייע לך.
    כפי שאמרה טל, אני יודעת (אמנם לא מנסיון אישי) שפרופ' נויפלד מקצועית מאוד.
    את יכולה גם לפנות לפורום בו עונים רופאים נוירולוגים על שאלות ולהפנות אליהם את שאלתך.

המון הצלחה ובריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי - תגובה

מיכל רוקר
    26/03/2014

המון תודה לך אור!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מאיפה הבאת את הנתון לגבי נויפלד?!

נני
    23/09/2014

היא כיום האפליפטולוגית היחידה (!!) בארץ שמתמחה בנשים והריון עם אפילפסיה.
    אני מכירה אישית לא מעט מטופלות שלה, בינהן אני ואני בהריון. יש נשים רבות שמוקירות לה תודה על הטיפול שלה בהן. בכיף אם תפני אלי אתן לך לשוחח עם כמה מהן שבזכותה מאוזנות, הקשר שלה איתן הוא של שנים וחלקן אוחזות בזכותה בילדים בריאים בידיהן.
    אגב, מטופלות שלה בהריון, מגיעות למרפאה באיכילוב פעם בחודש ללא המתנה מעבר לכך- זה נוהל שהיא קבעה.
    לגבי אילן בלט ודנה אקשטיין- מסכימה- הם שניהם מדהימים
    אבל הנתונים שמסרת על פרופ' נויפלד שגויים בעליל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא זקוקה לתמיכה
    דניאל
    27/04/2014

היי יקרים
    אז אני חדשה כאן נעים להכיר
    טוב שיש כזה מקום חם תומך ומכיל
    אני אמא לילדה בת שנתיים וחצי עם אפילפסיה
    התחילו לה רעידות בגיל שנה ואחרי המון בדיקות רק ביום הולדת שנתיים
    אובחנו באפילפסיה
    אנחנו עדיין בחיפוש עם הרופא אחר תרופה שתאזן אותה
    בינתיים ההתמודדות לא פשוטה לי כאמא
    ולה כילדה שעדיין לא יכולה להבין את משמעות הרעידות אבל בהחלט מרגישה שמשהו לא בסדר ומבוהלת
    כמה שאני מחבקת ומנסה להרגיע זה קשה

רציתי לשמוע מנסיונכם כמה זמן לקח עד שמצאתם את התרופה והמינון הנכון?
    האם אחרי כל נסיון תרופה תקופה מסויימת עשיתם את הבדיקה EEG וידאו ובכלל כמה פעמים עשיתם אותה?
    מכירים קבוצת תמיכה להורים לילדים חולי אפילפסיה? זה מאוד חסר לי

בנוסף הייתי רוצה שנהיה מטופלים אצל מומחה לאפילפסית ילדים אחד ולא רק אצל רופא בית החולים
    ואשמח להמלצה לרופא במרכז שעובד עם הכללית

המון תודה לכם וחג שמח

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא זקוקה לתמיכה - תגובה

מיכל רוקר
    27/04/2014

שלום דניאל,
    אפילפסיה היא מחלה שאופני הביטוי שלה ותרופות המאזנות אותה כולל המינונים, שונים אצל כל אדם.
    השונות גם מתבטאת בתדירות הבדיקות המושפעות מתדירות ההתקפים והקלות בה ניתן או לא ניתן לאזנם.
    אני לא מכירה קבוצת תמיכה להורים לילדים עם אפילפסיה אך יכולה להפנות אותך לאתר של אי"ל- אגודה ישראלית לאפילפסיה, יש שם מידע אודות המחלה.
    בנוגע לרופא המתמחה בילדים ישנו ד"ר אלי היימן המנהל פורום לאפילפסיה בילדים, ופרופ' אלי שחר. אלה השמות שאני מכירה אולי גולשים נוספים יתרמו שמות נוספים.

המון הצלחה ורק בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה לראש לחולי אפילפסיה
    שולה
    12/06/2014

אחי סובל מאפילפסיה, ובזמן ההתקף הוא נופל , ונחבל באופן קשה, מה אפשר לעשות עם זה, הוא כבר ילד גדול(בן 10) אי אפשר כל היום להשגיח עליו, ואי אפשר לדעת באיזה מצב ההתקף יקרה. איך להגן על הראש שלו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה לראש לחולי אפילפסיה - תגובה

מיכל רוקר
    13/06/2014

שולה שלום,
    האם יש לאחיך סימנים מקדימים להתקף שהוא או אתם יכולים לזהות?
    במידה ויש ניתן להגיב בצורה מושכלת יותר להתקף טרם התרחשותו.
    במידה ולא לצערי אני לא מכירה דרך למנוע מכה בראש.
    רק בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום שולה

נני
    23/09/2014

ישנן קסדות מיוחדות עבור ילדים עם אפילפסיה לא מאוזנת.
    ניתן לנסות להשאיל מ'יד שרה' אולי, או לפנות לאחת מחברות לממכר ציוד רפואי ולרכוש אחת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התקף אפילפסיה
    יואל
    27/05/2014

שלום
    אבקש את עזרתכם בקבלת מידע אודות התקף אפילפסיה שחווינו עם הבן הגדול בפעם הראשונה למרות שבהסתכלות לאחור מסתבר שהיו סימנים רבים מוקדמים. יש לי הרבה שאלות בעניין.
    נאמר לנו ללכת למעקב נוירולוגי. רוצה לברר על נוירולוג טוב. אני בכללית. מצד שני לנוירולוג טוב צריך לחכות חודשים עד לקביעת תור, נכון?
    קראתי באינטרנט מה עושים במקרה של התקף. אבל כל מה שקראתי עדיין לא עונה על כל סימני השאלה שיש לנו בעקבות ההתקף שאנחנו עברנו עם הבן.
    מה לגבי התרופה? הוא קיבל דפלפט כרונו 750 מ"ג. פעם ביום. הוא בן 21. משקל 65 ק"ג. האם המינון גדול? מה לגבי תופעות לוואי? עשינו בדיקת דם. CPK יצא 476 וקריאטינין יצא 1.22 . האם זה לא גבוה מדיי? האירוע קרה ביום שישי. והבדיקה היתה ביום ראשון. ביום שישי בביח CPK היה 300 לפני לקיחת התרופה. וביום ראשון אחרי פעמיים שלקח את התרופה CPK היה 476.
    אבקש את עזרתכם בקבלת מידע.
    האם תוכלו ליצור איתי קשר לטלפון?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התקף אפילפסיה - תגובה

מיכל רוקר
    27/05/2014

שלום יואל,
    בהחלט ממליצה לך על מעקב נוירולוגי אצל נוירולוג המתמחה באפילפסיה. אמנם יתכן שדרך הקופה ייקח לך מספר חודשים להגיע לרופא אך למיטב ידיעתי, במידה ובנך חבר בקופת חולים מגיעים לו מספר ביקורים פרטיים אצל רופא מומחה בשנה עם החזר כספי מהקופה.
    לגבי תוצאות בדיקות הדם, זה כבר תחום התמחותו של רופא, ממליצה לך להפנות את השאלה הזו לרופאים בפורום המקביל לנו שנקרא "אפילפסיה".
    רק בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חטיפת התקף 1

שק
    08/07/2014

לא הייתי ממליץ על הליכה לנורולוג אחרי התקף 1.
    ישנם אנשים(שאני מכיר אישית) שחוטפים התקף 1 בכל החיים.עדיף לחכות לשני
    התרופות שמקבלים למחלה גורמים להרבה תופעות לוואי.
    דפלפט כרונו מכיל שומן.
    ישנם תרופות שתופעות הלוואי שלהם עלולה לגרום להתקף גם כן(כמו לדוגמא שינוי רמת המלחים בגוף)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דם??
    מיכל
    14/07/2014

שלום לכולם אני אמא לילדה בת 14 קיבלה אפילפסיה לפני כשנה , עברנו כ -5 התקפות במשך התקופה מטופלים בלמיקטל 400 ג הבנתי שאפשר לעשות בדיקת דם ולבדוק את רמות התרופה בדם? האם זה נכון ואיזה בדיקה אני מבקשת מהרופא ? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דם?? - תגובה

מיכל רוקר
    14/07/2014

בוקר טוב מיכל,
    במידה ואכן ניתן לבדוק רמת תרופה בעזרת בדיקת דם (לא כל התרופות ניתנות מעקב דרך בדיקת דם), עליך פשוט לבקש מהרופא להוסיף לבדיקות הדם הרגילות גם בדיקת רמת תרופה בדם.
    יום נעים והמון בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה זו

נני
    23/09/2014

קרויה בפשטות 'בדיקת למיקטל'

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מצבי מתח
    לילך
    19/07/2014

שלום. לבעלי יש אפילפסיה הוא מטופל בדפלפט כרומו רוב הזמן הוא מאוזן.
    הבעיה היא במצבי מתח קיצוניים שאז הוא יוצא מאיזון.
    היו לנו 3 שנים ב"ה רגועות אבל לפני חודש גילו לאחיו הגדול סרטן במוח, התחיל מבצע צוק איתן ויש כל הזמן אזעקות (אנחנו גרים באשקלון) ונמאס לו מהעבודה הוא מתלבט עם להתפטר ויש לו לימודי תואר שני ואני אחרי לידה והוא מרגיש צורך להיות בבית בקיצור - הכל הכל קשה לו - הוא לא מדבר על זה הוא שומר בפנים הוא אומר שהוא לא מרגיש את המתח/ עצבנות וכו' אבל זה ברור כי זה מתפרץ בסגנון של התקפים. מה לעשות? עם מי אפשר לדבר? אני ממש חסרת אונים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מצבי מתח - תגובה

מיכל רוקר
    20/07/2014

שלום לילך,
    אכן המצב הרגשי גורם לחוסר איזון באפילפסיה.
    לגבי עזרה, אני מוכנה להציע את שירותי בתור המאמנת האישית היחידה בארץ המתמחה באימון להתמודדות עם אפילפסיה, כולל גם עזרה בהקניית כלים לאיזון מצבים רגשיים, אך אני גרה בחיפה.
    בנוסף אני יכולה גם להמליץ לך על מרכז חינוך לאפילפסיה בבית החולים סורוקה. עובדים שם עובדים סוציאליים שאולי יכולים לסייע לכם.

מלבד זאת, מנסיוני, חשוב מאוד שחולה האפילפסיה יכיר בצורך שלו בקבלת עזרה. במידה ולא יכיר בכך כל ניסיון להתערבות חיצונית סופה להעלות חרס בידי מי שמנסה לסייע לו.

המון הצלחה ורגיעה,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למיקטל
    אתי
    06/08/2014

שלום,
    נכנסתי להריון ראשון לפני חודש ואני נוטלת 300 מ"ג למיקטל ביום. מה הסיכוי להריון תקין? האם צריך ללכת לנוירולוג בהריון? יש תרופות/בדיקות מיוחדות לחולות אפילפסיה בהריון? מה קורה במידה ויש התקף בהריון?
    בבקשה עזרתכם בהקדם, אני ממש בלחץ!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• למיקטל - תגובה

מיכל רוקר
    06/08/2014

שלום אתי,
    ממליצה לך ללכת לנוירולוג המטפל בך לליווי במהלך ההיריון וכן ממליצה כמובן על ליווי של גניקולוג המודע לעובדה שאת לוקחת תרופות אנטי אפילפטיות וחולת אפילפסיה.
    מעבר לכך,לחץ לא מוביל לשום דבר טוב אז ממליצה לך ליהנות מההריון שלך כי זו אמורה להיות תקופה מיוחדת לכל אשה.
    בהצלחה ושפע של בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי אתי! מזל טוב!

נני
    23/09/2014

קודם כל את נוטלת את התרופה שנחשבת להכי ידידותית לעובר בהריון.
    לפי המכון הטרטולוגי, כאשר אני התיעצתי, אחוז הסיכון למומים בעובר אצל אשה הנוטלת למיקטל, זהה לסיכון של אשה בריאה.
    מציעה לך בכל מקרה להתקשר למכון הטרטולוגי ולבקש מידע. הם מאד נחמדים וגם שולחים אליך סיכום שיחה והמלצות בדואר, כך שיהיה לך מסמך להציג לרופאים.
    כעקרון (וכל מקרה לגופו) אין בדיקות מיוחדות שתתבקשי לעשות. יתכן וימליצו על סקירה מאוחרת מורחבת ולא רגילה ועל בדיקת אקו לב עובר. יתכן גם שיעלו את המינון של התרופה בהמשך מאחר וכלי הדם מתרחבים בהריון אז חשוב גם לעשות בדיקות של רמת התרופה בדם, לפי הנחיות הרופא המטפל (אני עושה כל חודש).
    חשוב מאד להיות תחת מעקב נוירולוגי בהריון. אני תמיד ממליצה להיות מטופלת אצל אפליפטולוג/ית ולא נוירולוג/ית רגיל/ה אך אם את כבר בטיפול של נוריולוג רגיל, זה גם טוב.
    אגב, אני אמא לילדה בת חמש וחצי וכרגע בחודש השביעי להריוני ונוטלת למיקטל- 300 מ"ג :)
    את מוזמנת ליצור איתי קשר אם תרצי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רציתי לקבל עזרה בנושא
    אנסטסיה
    18/08/2014

שלום. אני בת 21 ולפני כארבעה חודשים חוויתי התקף אפילפטי ראשוני בחיי. הייתי חיילת באותו זמן.היה התקף ראשוני ממושך שבעקבותו הייתי מאושפזת ומורדתת ארבעה ימים. מאז שיחרורי מבית החולים הכל היה בסדר . ולפני כשבוע חוויתי פרקוס קצר נוסף. אני עדיין לא הצלחתי להתרגל להכל ורציתי לבקש את עזרתם? יעוץ איך להתמודד עם זה? ואיך להתגבר על הכל.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איך להתמודד

סמדר
    29/08/2014

שלום,

ראשית, אני שמחה שפנית בכלל לפורום ושאלת שאלה, זה כבר מעיד שאת מנסה לקבל אותך "החדשה" "ישנה".

אני גיליתי שאני חולת אפילפסיה בגיל 32, נשואה + שני ילדים (לאורך 11 שנים הייתי חולת אפילפסיה וסובלת מהתקפים קלים אך אף אחד לא איתר את הבעיה)

בכל מקרה, כשאני גיליתי שאני חולה באפילפסיה המילה הייתה כל כך מפחידה... מה שחשבתי זה שאנשים שמפרכסים ברחוב, שרוק יוצא להם מהפה, שלא יכולים לחיות, שאין להם ילדים - פשוט מסכנים! פשוט הייתי בור ועם הארץ.

התביישתי לספר שאני חולה במחלת האפילפסיה, שמא יגידו, שמא ירחמו, שמא יסתכלו עליי מוזר ועוד'

שקעתי בעצמי וברחתי למיטה וישנתי.

ההתמודדות הראשונה והכי קשה היא קודם כל לקבל את עצמך!!!!!!!!!!!!!!!!

לחשוב כל הזמן ולשנן, יש אנשים חולי סכרת, יש אנשים עם בעיות בלב כולסטרול ועוד ולך, יש אפילפסיה את פשוט לא שונה מהם, הם לוקחים כדורים וכך גם את.

לא לרחם על עצמך! כמו שאמרו לי "את לא מסכנה, אל תרחמי על עצמך- את רוצה לרחם על מישהו בואי נעשה סיבוב בבית חולים שניידר ותרחמי עליהם על הילדים הקטנים וההתמודדות שלהם"

למדתי וקראתי קראתי ולמדתי והבנתי שזה משהו שאפשר לחיות איתו, שזה לא נורא כמו שזה נשמע בהתחלה.

כשקיבלתי את עצמי סיפרתי ואני מספרת ולא מתביישת לומר שאני חולת אפילפסיה, הסביבה מופתעת שואלים שאלות כי יש המון חוסר ידע ובורות בנושא המחלה.

כשאני מדברת עם הסביבה על המחלה ומסבירה עליה לסובבים אותי אני רואה את עצמי שליחה, תסתכלו עליי עלינו - אנשים רגילים עם עוד מחלת רקע...

לסיכום: לקבל את עצמך, לא לרחם על עצמך ולוותר - להילחם כל יום מחדש, ללמוד על המחלה ולהיות עוד נציגה שמסבירה לסביבה שזו סה"כ עוד מחלה..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קבוצות תמיכה לבני נוער
    מיכל
    14/07/2014

האם יש קבוצות תמיכה לבני נוער באזור המרכז ?ביתי חרדתית מאוד , היא מרגישה שמגיע ההתקף ונכנסת לחרדה עוד לפני האירוע , איך מתמודדים עם זה ? , מחפשת עזרה או עצה
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קבוצות תמיכה לבני נוער - תגובה

מיכל רוקר
    14/07/2014

שלום מיכל,
    לא ידוע לי על קבוצת תמיכה לבני נוער בשום מקום בארץ. את מוזמנת לפנות לאי"ל אגודה ישראלית לאפילפסיה ולבדוק האם הם מפעילים קבוצת תמיכה כלשהי במרכז או למרכז לחינוך לאפילפסיה בבית חולים סורוקה.
    בנוסף, אם אפשרות של תמיכה אחד על אחד גם כן רלוונטית, את מוזמנת לפנות אלי, אני מאמנת אישית המתמחה באימון להתמודדות עם אפילפסיה.

המון הצלחה,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קבוצת תמיכה - ילדה חרדתית

סמדר
    29/08/2014

שלום לך,

אינני יודעת לגבי קבוצת תמיכה לבני נוער. אבל אוכל לסייע לך לפי מה שקראתי יכול להיות שלי ולבת שלך יש חוויה דומה.

אני חולת אפילפסיה שעמידה לטיפול תרופתי משמע, אני חוטפת התקפים על בסיס יום יומי.

לי לפני כל התקף יש אאורה (ז"א - אני יודעת שעומד להגיע התקף) וההתקפים שלי הם פשוטים.

לא אחת שוחחתי עם הנוירולוגית שלי ואמרתי לה, שאינני יודעת מתי ההתקפים שלי הם התקפי אפילפסיה או התקפי חרדה.

הרגשתי כאילו אני מזמינה את ההתקף להגיע והוא היה בא לא היה לי שמץ של מושג מתי זה התקף אמיתי ומתי זה לא.

הרופאה החליטה לקחת אותי לבדיקה וידאו EEG על מנת לבדוק האם אלו התקפי חרדה או התקפי אפילפסיה. הממצאים היו 11 התקפי אפילפסיה אמיתיים ביום + 5 התקפי חרדה.

יכול מאוד להיות שהבת שלך סובלת מהתקפי חרדה שהיא מפרשת / את מפרשת אותם כהתקפי אפילפסיה.

באופן אישי לי היה מאוד קשה להבחין בין השניים.

אינני יודעת אילו תרופות לוקחת הבת שלך אבל הרגשתי שאחת התרופות פשוט עושה לי פחות טוב ובכל פעם שהסתכלתי על השעון בשעה שאני צריכה לקחת את התרופה הייתי חוטפת התקף (מזמינה התקף) - ככל הנראה התקף חרדה.

בעצה אחת עם הרופאה החלטנו להוריד את התרופה בשעות הצהריים (שם היא הייתה עושה בעיות) והיום אני כמעט ולא מזמינה התקף אלא ההתקפים היום הם רק התקפים אפילפטיים ולא התקפים שנחזים להיות כהתקפים אפילפטיים.

בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך אתן סיפרתן לבעל או בן הזוג?
    א
    13/05/2014

בנות נשואות/ עם בן זוג, הגיע זמני לספר לבחור ואני קצת בחששות. איך אתן סיפרתן לו? האם הוא נבהל או קיבל את זה באהבה ישר? אשמח לטיפים..
    ובנות שכבר ילדו- אמנם זה עדיין לא רלוונטי אבל בכל זאת, מפחיד קצת ..
    האם זה מורכב כל העניין? ועד כמה ילדים בערך אפשר להביא? האם זה נכון שהכדורים יכולים לפגוע בעובר אבל יש כדורים מיוחדים שלא?
    בקיצור, אשמח להסברים על הנושא, עידוד והרגעה ;-)
    (אם זה חשוב-אני חולה 7 שנים אבל ברוך ה' מאז השנה הראשונה למחלה לא היה לי התקף אבל עד שהתאזנתי היו כמה ניתוקים וב"ה היום לא. נוטלת למיקטל אבל זמנית בגלל בעיונת אני נוטלת למוג'ין)
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איך אתן סיפרתן לבעל או בן הזוג? - תגובה

מיכל רוקר
    14/05/2014

בוקר טוב,
    אני מספרת על האפילפסיה שלי מיד בהתחלה, ולא עושה מזה סיפור, כי אני מרגישה וחווה שזה לא סיפור.
    מעולם לא נתקלתי בבעיה בנושא.
    באשר להריונות כחולת אפילפסיה, מכיוון שקצרה הריעה מלהכיל, מפנה אותך לחומר נרחב בנושא הקיים בגוגל. כתבי בגוגל- הריון ואפילפסיה.
    לצערי אין לי ניסיון ממקור ראשון לשתף אותך.
    רק בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך לספר

sk
    26/06/2014

איך לספר ?
    קודם כל חשוב לומר שישנה מחלה
    ויש חשיבות להצגה
    כמו לומר שלא היה מזמן,ואתה מספר רק לידע...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לספר

דני
    09/08/2014

לכל בת זוג סיפרתי מיד בבחינת Take it or keave it! כמו כן להסביר על המחלה ומה לעשות בעת ארוע, כדי להימנע מאי נעימות, וכדי שיידע מה לעשות ובמה מדובר. למי שיש בעייה עם זה, שימשיך בדרכו, ולא לחכות לאכזבות. אני נשוי (אמנם בפעם שנייה) אבל יש לי בן מעל גיל 30 ובן מנישואין אלו בן 24, בלי בעיות. רק טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך לספר לבעל או לבן הזוג

סמדר
    29/08/2014

למענך ולמען אחרות:

לדעתי הדרך לספר ל:

בחור שאת מעוניינת לצאת איתו ואיננו יודע את המחלה:

אם זו עתידה להיות פגישה "עיוורת" ו/או הייתי משוחחת כמה פעמים (אולי שבועיים כמעט על בסיס יום יומי) בטלפון לפני שנפגשים. להכיר האחד את השנייה ולשמוע כיצד השיחה "זורמת" בניכם.

כשתגיעו לפגישה פחות או יותר תכירו מעט האחד את השנייה והמראה החיצוני יתחיל לשחק תפקיד - אם מתאים מצויין.

לקחת לעצמך עוד שבוע של שיחות על מנת שיכיר אותך וגם את אותו קצת יותר ובפגישה השנייה לספר באופן טבעי, "דרך אגב, לא זכור לי אם סיפרתי לך יש לי אפילפסיה" או להשחיל את זה בדרך בצורה מאוד טבעית ולשאול אתה מכיר חולות אפילפסיה? אתה יודע מה זה? ככה לנהל שיחה נעימה אבל לא לגרור את זה.

אם זה בן זוג שאת מכירה / בעל שלא ידע על המחלה ואת ידעת כשנכנסת איתו לקשר, זה קצת בעייתי, כי כאן עלול להיות משבר אמון מאוד משמעותי שרק הוא בפני עצמו יכול להוביל לפרידה ולא המחלה.

לדעתי בצדק, זה א',ב' במערכת יחסים אמון וברגע שלא סיפרת למעשה שיקרת ולא נתת לבן הזוג את יכולת הבחירה אם להיות במקום הזה או לא.

הייתי ממליצה בחום לא להיכנס לפינה הזו כי זה יסב המון נזק נפשי גם לך וגם לבן הזוג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כמה דברים:

נני
    23/09/2014

אני מאמינה שהגישה שלנו משפיעה המון על האופן בו מקבלים אותנו.
    מעולם לא הסתרתי את העובדה שאני אפילפטית, אני תמיד מספרת, אבל תמיד משדרת 'עסקים כרגיל'.
    מבחינתי האפילפסיה אינה מגדירה אותי וכך אני מתייחסת לזה וזה מה שאני משדרת.
    אני נשואה, אמא לילדה ואחד בדרך...
    בעלי ידע מאז ומתמיד כי אני אפילפטית כמו כן, כל חבריי, מכריי ויוצא לי לדבר על זה גם עם אנשים זרים בשיחות חולין (כמו נהגי מוניות למשל :)).
    לגבי הריון- אפילפסיה משפיעה שונה מאחת לאחת בהריון.
    אכן יש תרופות עם סיכון גבוה יותר למומים בעובר, אך גם אז האחוזים הם נמוכים.
    במקרה את נוטלת למיקטל (או תרופה בעלת אותו חומר פעיל, למוטריג'ין- אין זה משנה)
    שזו במקרה, התרופה שנחשבת היום לתרופה הכי ידידותית בהריון.
    לפי המכון הטרטולוגי אין כל עדות לסיכון מוגבר משל נשים בריאות לחלוטין.
    את ההריון הראשון עברתי עם תרופה אחרת, פחות ידיתותית ונולדה לי ילדה בירהא ושמחה. כעת אני עם למודקס- אותו חומר פעיל כמו של למיקטל.
    אם תרצי לדעת עוד,
    את מוזמנת לשאול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה בזמן התקף
    ריקי
    16/09/2014

שלום רב!

ביתי סובלת מאפילפסיה. תודה לאל כעת מאוזנת. למרות הכל אני אמא שלה תמיד בחרדות.
    היום לחרדתי קראתי כתבה בדיעות אחרונות על חייל שנפטר (לא עלינו) מהתקף אפילפסיה.(הכבתבה היא שיכירו בו כחלל היות וזה נגרם מחוסר שינה).
    אני נבהלתי מאוד כמובן היות ונאמר לי במפורש ע"י הפרופסורית שמטפלת בבתי שלא "מתים מזה" כדבריה.מה נכון?????

תודה ריקי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה בזמן התקף - תגובה

מיכל רוקר
    16/09/2014

שלום ריקי,
    מה שנכון זה מה שהפרופסורית אמרה, ברוב המכריע של המקרים.
    לצערי הרב התקשורת אוהבת לעשות פרובוקציות והמלצתי אליך היא לקחת בעירבון מוגבל את הכתוב שם.
    בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום ריקי

נני
    23/09/2014

תשובתה של מיכל אמנם מרגיעה אך אינה מדויקת.
    מקרים של מוות כתוצאה מהתקף הינם נדירים אך קיימים.
    ישנם סוגים רבים של אפילפסיה ומעל 40 סוגים של התקפים, בינהם התקפים קשים יותר ופחות.
    בעוד שרוב ההתקפים הכוללים איבוד הכרה (וכאמור- לא כל ההתקפים הם כאלו)
    אורכים מספר שניות עד דקה וחצי,
    ישנם אנשים עם אפילפסיה הסובלים מהתקפים קשים יותר- ארוכים משמעותית וכוללים הפסקת נשימה. כמו כן נמצא כי בחלק מהמקרים בהם נפטר חולה כתוצאה מהתקף, זה כי אותו חולה לקה בכשל גנטיבין המוח ללב.
    רוב הסיכויים שלבתך אין התקפים כאלו ואינה סובלת מכשל גנטי. כאמור- זה מאד מאטד נדיר.
    יכולות להיות סיבות נוספות שהביאו לפטירתו של החייל, מאחר ואין לנו פרטים על המקרה לא נוכל להתייחס לכך באופן ספציפי.
    כך או כך להציג את זה כאילו התקשורת מנפחת דברים סתם, כאשר העובדות לא נגד עינינו, זה לא נכון בהכרח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדיתג
    חנה
    18/09/2014

שלום,
    לפני מס ימים אובחנתי באפילפסיה. הוצע לי ללכת עם צמיד/שעון וכיו"ב. באתר של מדיתג ראיתי שעון שיש לו אפשרויות שונות למקרה שיקרה משהו ומישהו ימצא אותי. מכיוון שהוא מאד יקר רציתי לדעת אם מישהו מכיר ויודע משהו על שעון זה.
    כל עזרה בנושא יתקבל בברכה.
    תודה והמשך יום מקסים לכולם!!
    חנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מדיתג - תגובה

מיכל רוקר
    18/09/2014

שלום חנה,
    אני באופן אישי לא הייתי ממליצה לך לרכוש תג כזה כי אף אחד לא יודע מה המשמעות שלו, אלא אם הצמיד/ שעון מוצא חן בעינייך באופן אישי למטרות יופי.
    במידה ואת רוצה משהו שישמור עליך כולל קשר עם אנשים קרובים אליך אשמח לקשר אותך עם חברה המוכרת לחצני מצוקה שהם גם טלפון נייד מזערי. בתור בעלים גאה של מכשיר כזה, אני מוצאת שהם הרבה יותר יעילים מצמיד אנונימי.
    הרבה הצלחה ובריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מוקד מצוקה

חנה
    19/09/2014

שלום.
    אשמח לקבל אינפורמציה לגבי הטלפון/מוקד מצוקה.
    תודה וסופשבוע נעים.
    חנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מוקד מצוקה - תגובה

מיכל רוקר
    21/09/2014

היי חנה,
    את מוזמנת ליצור איתי קשר במייל ואפנה אותך לחברה.
    שבוע מקסים ושנה טובה,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום חנה

נני
    23/09/2014

אני דווקא כן הייתי ממליצה ללכת עם צמיד רפואי.
    על אף שלא רבים מכירים את הצמיד, יש את אלו שכן ושמעתי ממקור ראשון על מקרים בהם זה עזר.
    כמו כן, ככל שנלך יותר עם הצמיד, כך המודעות לשימוש שלו תגדל.
    אני הולכת עם צמיד של מדיתג - צמיד ספורט בצבע אדום.
    כתוב עליו 'אפילפסיה' 'להשכיב לצד' ושם ומספר נייד של בעלי כך שאם קורה לי משהו יכולים להתקשר אליו.
    יותר ויותר אנשים עונדים צמידים אלו, ממש לפני מספר חודשים 'מרכז החינוך לאפילפסיה' בסורוקה יצא במבצע וחילק כמות נכבדה של צמידים אלו בחינם.
    לצערי המלאי תם.
    צמידים אלו באתר של מדיתג עולים 164 ש"ח.
    חג שמח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חולי אפילפסיה המוכנים להתראין
    פולינה
    16/09/2014

שמי פולינה, תלמידת תיכון בת 18, במסגרת לימודי התיכון שלי אני לומדת רפואה כאחד ממקצועות ההרחבה ופרויקט הגמר שבחרתי לעשות הוא בנושא מחלת האפילפסיה. הפרויקט כולל חקר על המחלה, ההשפעה שלה על הגוף, על התפקוד היומיומי, הטיפולים בה ועוד.. כחלק מהעבודה עלי אני מחפשת חולים שיסכימו להתראיין לספר לי איך הם מתמודדים עם המחלה, הראיון הוא בעילום שם ומתקיים מולי ומול שותפתי בלבד ! העבודה היא אינה למטרות רווח, הבחירה במחלה זאת נובעת מסקרנות נטו, אשמח מאוד אם מי שמוכן לעזור יגיב ונתאם פרטים.

יום נעים, ותודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חולי אפילפסיה המוכנים להתראין - תגובה

מיכל רוקר
    17/09/2014

שלום פולינה,
    אשמח להתראיין לעבודה שלך.
    את מוזמנת ליצור עמי קשר.
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נהיגה
    חנה
    15/09/2014

שלום.
    באמצע חודש יוני עברתי התקף פרכוסים ראשון. מאז עברתי עוד כמה ואובחנתי כחולת אפילפסיה. (אני בת 39).
    נאמר לי שאסור לי לנהוג ולשחות במשך שנה. אני מנסה למצוא פיתרון חוץ מנסיעות באוטובוסים וחשבתי על אופניים חשמליים ו/או קלנועית וזאת מכיוון שמהבית שלי לעבודה לוקח מינימום של שעה וארבעים וחמש דק נסיעה באוטובוס (כאשר ברכב לקח לי כעשרים דקות).
    האם מותר לאדם שרק אובחן באפילפסיה לרכב על אופניים חשמליים או לנהוג בקלנועית?. התחלתי תרופה חדשה בשם טרילפטין שבתקווה תפתור את בעיית הפרכוסים.
    כל עזרה תתקבל בברכה.
    חנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נהיגה - תגובה

מיכל רוקר
    17/09/2014

שלום חנה,
    ממליצה לך לחשוב על כלי רכב שיהווה את הכי מעט סיכון כלפיך וכלפי אחרים במידה ואת מקבלת התקף.
    באופן אישי לא הייתי ממליצה על האופניים החשמליים או הקלנועית כי הנהיגה עליהם נעשית על הכביש ואז אין כל שוני בינם לבין רכב.
    במידה ומדובר בשנה בלבד ואת כרגע מאוזנת עם הטרילפטין ממליצה להמשיך לנסוע באוטובוסים.
    בריאות,
    מיכל רוקר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה