פורום פיברומיאלגיה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד"ר אדית מרלין דניאל
ד"ר אדית מרלין דניאל
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אדית מרלין דניאל ללא פרסום בפורום

• שבר ביד שמאל צילום מיפוי עצמות
    דניאל
    19/04/2016

שלום לפני שבוע נפל עלי בעבודה ארגזים של אקונומיקה על יד שמאל ניגשתי לטרם ושם בחנו שבר באמה נגשתי לאורטופד הוא שם לי גבס ושלח אותי למיפוי עצמות התוצאה בתמונה האם מישהו יכול לעזור לי ולהגיד לי מה התוצאה ועם אכן רואים שבר או משו חריג ביד שמאל אשמח לתשובה תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• המשך טיפול

דניאל
    19/04/2016

תמונה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ... הבדיקות תקינות... ויש תהליך ניווני
    מירי ה.השרון
    13/04/2016

שלום, אני אחרי ביקורת ראומטולוג אתמול וביקורת אורטופד לפני כחודש ואחרי סידרה של בדיקות: CT גב תחתון, מיפוי עצמות, EMG גפיים תחתונות
    הרופאים טוענים שהבדיקות תקינות... יש תהליך ניווני... כמובן שהציעו כדורים... האורטופד הציע זריקות קורטיזון ישירות למקום הכואב
    מזה למעלה משנה שאני מתלוננת על כאבים באזור מפרק הירך... בשני הצדדים כך שהנגיעה במקום כואבת...
    ברקע יש סרטן שד... הוצאת גוש ובלוטות לימפה בצד ימין... כימותרפיה והקרנות לפני 7 שנים פלוס...
    פריצת דיסק גב תחתון... וחוליות ע"ש צווארי שמקרין ליד שמאל... קשיון של פרקי הידיים... כל הזמן עייפה... נרדמת בכל מצב...
    הראומטולוג אתמול אמר לי שתוצאות הבדיקות שלי תקינות...
    אבל כואב לי !!!
    אני עושה הליכות של 30-45 דקות כשאני מסוגלת ללכת על הרגליים...
    כרגע מזה כחודש עושה טיפולי רפואה משלימה: דיקור שיאצו ופלנדקרייז ולאחר מכן רוצה להיכנס לרוטינה של פילאטיס מכשירים...
    איך אפשר לדעת אם מה שיש לי זה פיברומיאלגיה ???

הוספת תגובה

תמונה

• שבר ביד שמאל צילום מייפוי עצמות

דניאל
    19/04/2016

שלום לפני שבוע נפל עלי בעבודה ארגזים של אקונומיקה על יד שמאל ניגשתי לטרם ושם בחנו שבר באמה נגשתי לאורטופד הוא שם לי גבס ושלח אותי למיפוי עצמות התוצאה בתמונה האם מישהו יכול לעזור לי ולהגיד לי מה התוצאה ועם אכן רואים שבר או משו חריג ביד שמאל אשמח לתשובה תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים, האם אולי זוהי פיברומיאלגיה?
    ליאור
    06/04/2016

שלום רב ,
    מזה שנים רבות אמא שלי סובלת מתחושות של כאבים מפושטים בכל הגוף
    עייפות כרונית ,יקיצות פתאומיות בשינה ודופק לב גבוה
    לעולם אין היא מרגישה טוב .....
    האם ייתכן שזוהי פיברומאילגיה ? והאם ייתכן שהתסמינים הוחמרו בעקבות ניתוח להסרת גידול סרטני בבלוטת התריס שהיא עברה לפני מסר שנים ?

תודה רבה מראש!

הוספת תגובה

תמונה

• האם טראומה יכולה להיות גורם לפיברומיאלגיה ?
    אור
    23/03/2016

לפני מס' שנים חוויתי טראומה כשתלמיד בבית הספר בו לימדתי הפיל אותי בעוצמה ..התחלתי לסבול מכאבים בכל הגוף ואובחנתי כחולת פיברומיאלגיה. בגלל הטראומה הקשה נאלצתי לעזוב את עבודתי כמורה . ככל שהשנים עוברות הכאבים מתפשטים ומתגברים . א. האם יש קשר ישיר בין האלימות והטראומה שחוויתי להתפרצות המחלה ? ב. איך אפשר ואם בכלל לעצור ואו להקל על הכאבים והעייפות הרבה ?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פיברומיאלגיה ולמפה פרס לטיפול בקלה על כאבים ונפיחות בגפיים
    ציונה
    25/02/2016

הובחנתי בפיברומיאלגיה לפני מספר שנים.

לאחרונה התנסיתי במכשיר למפה פרס שעושה עיסוי וניקוז לימפטי ברגליים. הרגשתי מעולה לאחר מכן, הנפיחות ברגליים ירדה והכאבים פחתו

האם יש למישהי נוספת נסיון במכשיר זה?

תודה

ציונה

הוספת תגובה

תמונה

• גם אני חליתי בזה ומצאתי פתרון מדהים
    נעמה ברק
    02/02/2016

שלום!
    לפני קרוב לשנה,זה קרה גם לי,הרגשתי עייפות,תשישות,כאבי שרירים ולא ישנתי בלילות וחיפשתי מזור לכאביי על ידי חיפוש באינטרנט,כעבור זמן קצר גיליתי שיש מוצרים מופלאים של חברת forever אשר העמידו אותי מחדש על הרגליים,תרתי משמע.
    למי שמעוניין שיפנה אליי לפרטים נוספים במייל.

הוספת תגובה

תמונה

• חשש לפיברו+האם חייב לבדוק
    יעל
    21/12/2015

שלום וברכה,

שמי יעל, בת 29 בקרוב, נשואה ואם לשלושה
    מאז שאני זוכרת את עצמי - מאז הלידות ליתר דיוק, תמיד היו לי מידי פעם כאבים משונים בכל מיני איברים בגוף, תמיד משהו היה כואב לי , בעיקר כאבי ראש שהיו מגיעים בתקופות של מתח / חרדה / הריון וכו, אך כרגע הם פחות מורגשים כי טיפלתי בעניין החרדות. אך בשנה האחרונה שמתי לב לזה יותר, ולאחרונה ממש בחודש האחרון התחלתי לחוש כאבים הדומים מאוד לתיאורים של פיברומיאלגיה, כאבים שיותר קשורים לשרירים או לפרקים אני לא יודעת אם אני מתארת את זה נכון
    כאילו מישהו תופס אותי חזק באיזור הכאב, ברגל או ביד , גם יש לי כאב חד באגן שמאל שמקרין לי לרגל שמאל. ומידי פעם כאבי גב תחתון וגם יכול לקרות לפעמים כאבים בזרועות ובאצבעות
    אני מצד אחד מאוד חוששת מזה מפני שאיני יודעת אם זו מחלה שמידרדרת או נשארת ככה כמו שהיא.
    החשש העיקרי שלי הוא שלא אוכל להמשיך בספורט שאני אוהבת - אני רוקדת זומבה פעמיים עד שלושה בשבוע. לא הייתי בחוג כשלושה שבועות ואתמול כן הלכתי ודי הצלחתי לרקוד ואף במהלך הריקוד חלק מהכאבים השתחררו.
    השאלות שלי הן כאלה:
    -האם חייב לבדוק את זה או שזו מחלה שלא חייבת להיות מאובחנת ואפשר לנסות להתעלם וללמוד לחיות עם זה / או שהאם זה משהו שחובה לאבחן על מנת לדעת מה מותר לי ומה אסור על מנת לא להחמיר את המצב

- האם אני יכולה להמשיך לרקוד זומבה?

- האם הכאבים שאני מתארת מתאימים לתיאורים של פיברומיאלגיה?

חשוב לי לציין, אמנם יש לי עודף משקל אך אני בתהליך הרזיה ואני מאוד מודעת לאורח חיים בריא, תזונה מאוזנת ובריאה וספורט

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    חשש לפיברו+האם חייב לבדוק

הוספת תגובה

תמונה

• אפיתרפיה

הילמר
    12/01/2016

אפיתרפיה – ריפוי בעקיצות דבורים

אפיתרפיה היא שיטת טיפול אשר עושה שימוש בתוצרי כוורת לריפוי האדם ושיפור תזונתו.
    עוד בימי קדם נהג האדם להיעזר בתוצרי כוורת לריפוי תחלואים שונים. כיום, נעשה שימוש נרחב באפיתרפיה בסין, ביפן, ברוסייה וארצות מזרח אירופה.

על תוצרי הכוורת נמנים: הפרופוליס, שעוות דבורים, ארס דבורים, מזון מלכות, אבקת פרחים, וכמובן – הדבש.

ריפוי בעקיצות דבורים יהיה אפקטיבי כאשר הוא מכיל תוצרי כוורת טבעיים ולא מעובדים ולכן מומלץ להעזר בתוצרי דבורים שמקורם בכוורות ביו אורגניות כדי למקסם את השפעתם של החומרים התזונתיים המצויים בשפע בתוצרי הכוורת והנחוצים לאדם (פחמימות, שומנים, חלבונים, ויטמינים ומינרלים). ערכם הביולוגי מיוחס לכמות עשירה של אנזימים, חומצות אמינו, חומרים אנטיביוטיים אנטי דלקתיים והורמונים טבעיים.

במקרים רבים ריפוי בעקיצות דבורים משלב גם טיפול באכילת תוספי תזונה מהכוורת כגון: אבקת פרחים, פרופוליס, מזון מלכות ודבש.
    דיקור בארס דבורים, נועד לטיפול במקרים של כאבים חזקים ויעיל במיוחד נגד דלקות מערכתיות כגון דלקות פרקים ודלקות ראומטיות (ארטריטיס), שיגרון ניווני, טרשת נפוצה, פצעים כרוניים, לחץ דם גבוה, אסתמה, חולשות של המערכת החיסונית ומחלות כרוניות אחרות.
    מרכיביו העיקריים של ארס דבורים הוא המליטין והאדולפין. לחומרים אלה תכונה אנטי דלקתית וביו אנרגטית בעצמה גדולה פי ארבע מזו של קורטיזון.

ריפוי בעקיצות דבורים מאפשר לשחרר את המטופל מהתמכרות לתרופות סינתטיות כגון סטרואידים ונמצא יעיל כטיפול מיטיב אף במקרים מסוימים של סרטן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש צורך לבדוק אם יש לי פיברומיא
    שן
    17/11/2015

שלום, אני כבר שנים סובלת מכל מיני בעיות שלכאורה לא קשורות אחת לשניה אך התחלתי ללמוד על פיברומיאלגיה ושמתי לב שיש לי הרבה מאוד תסמינים של המחלה. הגוף שלי בכללי מגיב באופן מוגזם לכל דבר קטן. אך התסמינים ששמתי לב אליהם אצלי הם בעיקר: בעיות בשינה, קושי בהירדמות והתעוררויות בלילה, גם אם אני כן ישנה "טוב" אני עדיין מתעוררת עייפה, לא משנה כמה שעות אני ישנה— ובאופן כללי בקרים נורא קשים לי בשנים האחרונות. יש לי מעי רגיז, בעיות במפרק הלסת, סובלת מכאבי גב וצוואר בלתי מוסברים כבר שנים, יש ימים שאני קמה בבוקר וכל העור שלי בגוף כואב ורגיש למגע ועוד כל מיני תסמינים קטנים. באופן כללי אני מרגישה שתמיד משהו כואב לי בגוף אך אני כן מתפקדת באופן רגיל רוב הזמן, השאלה אם יש צורך לבדוק האם זה פיברומיאלגיה?

הוספת תגובה

תמונה

• פיברומיאלגיה?
    א
    16/11/2015

היי
    אני בת 23, סובלת כבר שנים מכאבי גב, ברכיים.
    זה התחיל מגיל 15 בערך מהשרירים בשכמות,כתפיים וצוואר. 3 שנים אחר כך התווספו גם כאבי גם תחתון, ושנה אחר כך ברכיים.
    העוצמה של הכאבים משתנה, קשה לי להגדיר מתי כואב לי יותר או מתי פחות. לפעמים אני מרגישה שהצוואר והכתפיים יותר תפוסים. בבוקר הגב התחתון בעיקר כואב לי. לפעמים הכאב תמיד שם ולפעמים רק כשאני לוחצת על האזור. הרבה פעמים יש לי "קליקים" מהגב וכתפיים שיכולים לפעמים להקל. בשבועיים האחרונים יש לי גם כאבים בחיבור של הרגל עם האגן.
    אני בדרך כלל עייפה רוב הזמן, ובחודשים האחרונים סובלת מכאבי ראש, חוסר ריכוז, זיכרון פחות טוב (ממה שהיה לי) וכאבי בטן ונפיחות.
    כל הבדיקות שעשו לי יצאו תקינות תמיד.
    גם צילומים וכו', לא הייתה בעיה.
    אני לא יודעת אם לקשר את זה לפיברומיאלגיה או סתם עומס..
    אשמח לדעה, ואם נראה שיש צורך אני אפנה לרופא.. פשוט מרגיש לי כבר שאני כל פעם באה עם תלונה אחרת ואף פעם אין לי כלום.

לקביעת תור
    סגירה
    פיברומיאלגיה?

הוספת תגובה

תמונה

• ראומטולוג פיברומיאלגיה
    סיגל
    15/11/2015

ערב טוב...
    בינואר השנה עברתי ת.דרכים נכנסו ברכב בו עמדתי בפקק במהירות ובה שברתי את הלסת ואגודל. החל מאז יש לי כאבי גב עזים כאבי ראש מלווים בהקאות נימול ביד וברגל ירידה בתפקוד האישי אחרי סיטי מח צוואר וכן גב תחתון אחרי בדיקת נוירולוג הוא אמר שלעוצמת הכאבים אל מול הבדיקות אין משהו חריג לדעתו מדובר בשרירים ואם תלכי לראומטולוג בטח יגיד שיש לך פיברומילאגיה מעבר לכך הכאב הוא תמידי ורופא המשפחה רשם ציפרלקס עקב תלונות של ירידה במצב רוח ומשככי כאבים כמו ארקוקסיה וטרמדקס שאינם עוזרים
    לאן פונים... הולכים ואיך מאבחנים
    תודה וערב טוב

לקביעת תור
    סגירה
    ראומטולוג פיברומיאלגיה

הוספת תגובה

תמונה

• פיברומיאלגיה ותנועות בלתי נשלטות בש
    דורון
    12/11/2015

שלום! אובחנתי ע"י ראומטולוג כחולה בפיברומיאלגיה. מזה כשלוש שנים בעת השינה בלילה אני סובל מתנועות אגרסיביות ביותר בלתי רצוניות של בעיטות ברגליים, התרוממות על המרפקים וזריקת הגב למעלה. כתוצאה מכך קרעתי את המיניסקוסים בבירכיים, פגיעות בגב ובעמוד שידרה שגם כך רגיש ביותר.אני הולך לישון ולא יודע באיזה מצב אקום. אני כלאחר יאוש והמצב הולך ומדרדר במהירות עקב הפגיעות החוזרות ונשנות. אני בן 61 ,לוקח למיקטל 200 מ"ג וקלונקס 0.5 מ"ג נגד שריפה בכפות רגליים (אין לי סוכר),דיובן,דיזותיאזיד וקרדילוק להורדת לחץ דם וליטורבה לכולסטרול.אני ישן עם מסכת cipap בגלל דום נשימה בשינה. לפני כמה חודשים אישרו לי קנביס רפואי בטיפות שעד כה לא עזר לי.בבקשה, עיזרו לי אתם כיצד מתגברים על התנועות שבשינה. בתודה, דורון.

הוספת תגובה

תמונה

• המלצות על ד"ר עמר סוהיל
    ליאת
    26/10/2015

זהו הרומטולוג יחיד במאוחדת!
    האם יש מישהו שמטופל אצלו ויכול לתת המלצות? וחוות דעת?

לקביעת תור
    סגירה
    המלצות על ד"ר עמר סוהיל

הוספת תגובה

תמונה

• פיברו וכאבי תופת
    דניאלי
    16/10/2015

אובחנתי כחולת פיברומיאלגיה לא מזמן
    כבר שנתיים כןאבות לי הרגליים מבוקר עד ערב ,במנוחה ובפעילות.כאבי תופת!בא לי לפעמים לקחת גרזן ו.....
    כואב לי בנוסף גם במרפקים בצוואר בגב אבל הרגליים כואבות בטירוף.
    זה הגיוני שפיברו לבדה גורמת כזה כאב?
    זה אופייני?
    הרופא רשם לי ליריקה .לא לקחתי.האם זה יעזור???
    עזרה בבקשה

לקביעת תור
    סגירה
    פיברו וכאבי תופת

הוספת תגובה

תמונה

• סימבלטה
    סיגל
    01/10/2015

הייתי אצל ראומטולוג שאבחן אותי עם פיברומלגיה והמליץ על סימבלטה ושכח להגיד לרופאת משפחה עם כמה מתחילים
    מה המינון ההתחלתי ומה האפקטיבי?
    חוץ מזה המליץ על הידרותרפיה - האם יש מינון לזה מהקופות או ממשרד הבריאות או רק פרטי?

לקביעת תור
    סגירה
    סימבלטה

הוספת תגובה

תמונה

• איך אני יודעת אם יש לי פיברו?
    טל
    30/09/2015

אז ככה, אני כבר חודשיים מאז שעשיתי איזה טיפול הפריה, אני בבית עם דקירות בבטן, חום שנע בין 37.2 ל37.5 , מיגרנות בתדירות היסטרית והכי קריטי זה כואבים לי כל השרירים מהאצבעות ברגליים עד לצוואר, בכל תזוזה כואב לי, אני כל היום במיטה,
    נתנו לי לעשות כל מיני בדיקות דם. איך אני יודעת לפי הבדיקות אם יש סיכוי בכלל לפיברומיאלגיה? בRF יצא לי 9.9, כל השאר די תקין נראה לי
    תודה

הוספת תגובה

תמונה