פורום חרדה, דיכאון - טיפול לא תרופתי - יש לך שאלה?

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר דורון תודר
053-4877792
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• נימול בפנים בצד שמאל
    ח.
    17/08/2018

לא ישנתי טוב הלילה אני עה מ2 לפנות בקר , וקמתי רגיל לעבודה בסביבות השע 7 החלות בצד השמאלי של הפנים חוסרת תחושה כמו אחריי טיפול שיניים דקירות קטנות מצליחה לנשום דרך האף אבל מרגישה שזה לא רגיל, בנוסף זה התפשט על כל החצי השמאלי של הפנים , אני מתפקדת ומדברת, אם כי באיטיות עובדת בגלל עיפות, מה הסיבה. אני מודאגת, אני גם פרה סכרתית מטופלת בתרופות

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר דורון תודר - 053-4877792

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד"ר דורון תודר
    18/08/2018

שלום רב
    צר לי. זו לא שאלה שניתן לענות עליה דרך הרשת בלי בדיקה רפואית.
    בריאות שלמה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פחד וחרדות קיומיות מדברים זניחים
    איילת
    16/08/2018

לפעמים אני ממש מרגישה פחד קיומי מדברים לא הגיוניים, תאונות דרכים, ג'וקים, פיגוע. זה לא תמיד זה בא בהתקפים. איך מטפלים בזה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד"ר דורון תודר
    17/08/2018

שלום רב
    קשה לענות על שאלות כאלה בלי בדיקה של האדם.
    יש צורך להגדיר היטב את הבעיה טרם ליכולת להציע פתרונות.
    אם הבעיה היא פחד מדברים נקודתיים כגון ג'וקים אז הפיתרון הנכון ביותר הוא טיפול פסיכולוגי קוגנטיבי התנהגותי (CBT)
    אם הבעיה היא פחדים מופשטים אזי יש צורך לבחון אם מדובר הפרעת חרדה מוכללת ובמידה וכן ניתן לטפל בה באמצעים תרופתיים או גרייה מוחית שרלוונטית למצבים כאלה.
    תחום החרדה הוא אחד התחומים שמגיב מאוד מהר לגרייה מוחית. הרבה פעמיים מטופלים חרדתיים מתקשים לשאת את תופעות הלוואי של הטיפול התרופתי וכאן יש יתרון נוסף לגריה המוחית שהיא בד"כ ללא תופעות לוואי משמעותיות.
    בריאות שלמה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה על התרופה ליתיום
    חסוי
    11/08/2018

האם ליתיום יעילה לתוקפנות והאם היא תרופה מרגיעה שתעזור לי לאזן את המצב רוח ששאר התרופות לא עזרו כי הוא כל הזמן משתנה אצלי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ליתיום

ד"ר דורון תודר
    15/08/2018

שלום רב
    ליתיום היא התרופה הטובה ביותר שיש כיום לאיזון מצב הרוח.
    באופן ברור, כדאי לנסותה אם כל שאר הטיפולים נכשלו.
    כמובן שיש לוודא שאין בעיה גופנית שמונעת שימוש בה.
    בין השאר היא גם יכולה להוריד תוקפנות.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפסקה בטעות של רסיטל
    דוריה
    13/08/2018

שלום ד"ר תודר,
    האם אחרי הפסקה לא מתוכננת ופתאומית בת 3 שבועות של רסיטל 20 מ"ג, אותו אני נוטלת מזה 12 שנה, אפשר לחזור אליו מיד למינון של 20 מ"ג או בהדרגה? מיותר לציין, שהתופעות הנפשיות בעקבות ההפסקה מטלטלות😢
    אודה מאד אם תוכל להשיב לי בהקדם.
    תודה רבה, דוריה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד"ר דורון תודר
    15/08/2018

שלום רב
    אין בעיה לחזור למינון המלא
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חרדה חברתית ותחושת בדידות
    גיא
    12/08/2018

סובל מחרדה חברתית, הולך כל הזמן עם תחושת בדידות. הלכתי לטיפול לתקופה ארוכה, עזר בהרבה תחומים אבל לא במקום הזה... מרגיש אובד עצות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חרדה חברתית

ד"ר דורון תודר
    15/08/2018

שלום רב
    חרדה חברתית היא הפרעה שמקורה בתפקוד לא תקין של איזורי מוח מוגדרים היטב.
    השפעה על איזורי מוח אלה מביאה להקלה ברורה בסימפטומים.
    ניתן להשפיע על איזורי המוח הללו באמצעות טיפול תרופתי או באמצעות גרייה מוחית מתאימה.
    התרופות פשוטות לשימוש והבעייתיות שלהן מוכרת היטב (משפיעה על כל הגוף ולא רק על האיזור הרלוונטי במוח).
    הגרייה המוחית (בעיקר גרייה ברזולוציה גבוהה) משפיע ישירות באיזור המוח הרלוונטי. בשל כך אין תופעות לוואי ראויות לציון. הטיפול משפיע מהר ונותן אפקט ארוך טווח כפי שמחקרים רבים הוכיחו. מדובר בטיפול שאושר על ידי משרד הבריאות אך לא נמצא בסל התרופות ולכן לא במימון קופות החולים.
    בריאות שלמה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דיכאון חוזר בזמן הריון
    שירן
    09/08/2018

אני בהריון וחזר לי דיכאון אחרי הרבה שנים. יודעת שאפשר לקחת תרופות אבל מן הסתם מעדיפה כמה שפחות. חוץ מטיפול מה עוד אני יכולה לעשות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול לדיכאון בזמן הריון

ד"ר דורון תודר
    10/08/2018

שלום רב
    במצבי דיכאון אנו יכולים להציע 3 טכנולוגיות שהוכחו כיעילות מאוד בדיכאון.
    השיטות הן נוירופידבק, גרייה מגנטית עמוקה וגרייה ברזולוציה גבוהה.
    שיטות אלה בטחות מאוד וללא ספק בטוחות יותר לעבור יחסית לתרופות כיוון שהגרייה ממוקדת באיזורי המוח הרלוונטים ולא מעבר לכך.
    לכל שיטה היתרונות שלה. הבחירה בין השיטות תלויה בפקטורים מרובים שנבדקים בשלב הבדיקה.
    בד"כ אנו יכולים להגיע לשיפור ברור במצב הדיכאוני בטווח של שבועיים ימים.
    בריאות שלמה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חרדה קשה לפני שינוי בחיים
    אלדד
    31/07/2018

התקבלתי ללימודים בחו"ל ובעוד כמה חודשים אני יורד מהארץ. אני ממש ממש בחרדה, מהכל, סגירת העניינים פה, פתיחת עניינים שם, הלימודים, איך אני אסתדר, ואם לא אסתר, ואם לא אמצא חברים.. בקיצור אני כל היום מסתובב עם תחושת מועקה. לא רואה טעם להתחיל טיפול כי אני לא אוכל להמשיך אותו, ובטח שלא רוצה תרופות, אני יודע שחסמתי את כל האפשרויות אבל אולי בכל זאת יש משהו שיכול לעזור לי להירגע?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד"ר דורון תודר
    05/08/2018

שלום רב
    תשקול לקבל טיפול פסיכולוגי קוגנטיבי התנהגותי (CBT) שיכול לעזור לך להתמודד מהר עם המשבר שבו אתה שרוי.
    בריאות שלמה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נכנסת ללחץ מכל מיני סיטואציות
    ליאור
    29/07/2018

שלום ד"ר
    אני בת 23 מאז ומתמיד סבלתי מחרדה כללית
    אין לי התקפי חרדה פשוט אני מפחדת מהרבה דברים ונכנסת ללחץ מכל מיני סיטואציות מה שמשפיע עלי מאד פיזית (גורם לי לכאבי שכמות קשיי נשימה וכאבי ראש)
    אני לא רוצה לקחת כדורי כימים כי אני מפחדת מההשפעה שלהם ומהתופעות לוואי שעלולת להיות לי וגם אני סובלת ממיגרנות ורוב הכדןרים האלה גורמים לכאבי ראש.
    על איזה כדור טבעי/חליטה/תרןפה היית ממליץ לי לקחת על בסיס יום יומי שבאמת משחרר מהחרדות וגורם לי להיות יותר שלווה ונינוחה ונושמת לרווחה???תודה לך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד"ר דורון תודר
    05/08/2018

לום רב
    במצב כזה הייתי מציע לך לשקול טיפול לא תרופתי.
    אנו משתמשים בטכנולוגיות שונות בכדי לעזור לאנשים עם מצוקה נפשית כפי שאת מתארת.
    ניתן להיעזר הן בנוירופידבק והן בגריה ברזולוציה גבוהה.
    בשני המקרים התגובה היא מאוד מהירה ובד"כ אין תופעות לוואי.
    יש תרופות טבעיות שיכולות לעזור בבעיה אך אין זה אומר שאין להם תופעות לוואי או אינטרקציה בין תרופתית. העובדה שהן טבעיות אינה אומרת הרבה...
    יש תרופות טבעיות שאסור לקחת שיש מחלות רקע שונות (ומותר לקחת במצבים אלה תרופות כימיות...). חשוב להתייעץ עם רופא לגבי ההתאמה של תרופות אלה.
    בריאות שלמה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה על השפעת ציפרלקס
    ציפר
    04/08/2018

היי,
    לקחתי במשך כמה שנים צפראמיל 40 מ"ג, עד שלפני כמה שבועות עברתי לציפרלקס בתיאום מול הרופא. את הציפרלקס התחלתי לקחת במינון נמוך עד שהגעתי למינון של 20 מ"ג. בימים הראשונים של ה20 מ"ג ציפרלקס הרגשתי מצויין , אך כעבור כמה ימים ההרגשה הטובה עברה.
    כמובן שעל גבי הפורום לא ניתן להגיע למסקנות חד משמעיות, אבל כן רציתי לשאול:
    1) האם זה שבימים הראשונים של ה20 מ"ג הרגשתי טוב ואז ההרגשה עברה זה מעיד שהכדור עצמו לא מספיק משפיע עליי או שיכול להיות שאני צריך מינון גבוה יותר מ20 מ"ג ציפרלקס?
    2) באופן כללי, מבלי להתייחס למקרה הזה ספיציפית, האם 20 מ"ג זה המינון המקסימלי בציפרלקס , או שיש מקרים שלוקחים יותר? מה המינון המקסימלי?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד"ר דורון תודר
    05/08/2018

שלום רב
    אכן, פעמים רבות תגובה כפי שאתה מתאר מופיעה במצבים שבהם יש צורך במינון גבוה יותר.
    עם זאת יש מצבים אחרים שיכולים להסביר תופעה זו.
    בישראל המינון המקסימלי של ציפרלקס הוא 20 מ"ג. העלאה מעבר לכך דורשת אישורים מיוחדים ויש לשקול זאת ביחס העלות תועלת.
    בריאות שלמה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• העלאת מינון ויפקס 75XR לויפקס 150XR
    קרן
    04/08/2018

שלום ד"ר דורון,
    במשך 6 שנים קיבלתי ויפאקס במינון 75XR. לטיפול בדיכאון וחרדה. בתחילת מתן התרופה קיבלתי 2 לוריוון לגיבוי ולבסוף נשארתי עם לוריוון אחד שהצטרף לכדור האריוס שאני מקבלת ללילה. בשנה האחרונה החיים שלי עבורו מהפך, העסק המשפחתי ניסגר, איבדתי 2חברים למחלת הסרטן והאחיינית שלי חלתה בקרוהן. לפני כשלושה שבועות עברתי התקף חרדה לא קל. רופא המשפחה הציע לאחר שיחה עם הפסיכיאטרית שלי להעלות את המינון ל 150XR. הוא הוסיף לי שוב 2 לוריוון למצב חירום. מיום תחילת העלייה יש לי הרגשה שאני שומעת את הלב שלי באוזניים, יש לי עצירות, מדיי פעם בחילות וכאבי ראש. הרעב ירד למטה.
    רציתי לדעת מה ההבדל בין המינונים?
    האם השינויי במינון מלחיץ אותי עד צורך לפנות ללוריוון שגורם לי לעייפות?
    האם יש סיכוי שתופעות הלוואי יעלמו? יש סיכוי שהמינון לא מתאים או שצריך לתת צאנס לעליה? ומה לעשות עם כאבי הבטן?
    שמעתי שיש כאלו שהוסף להם פרולול לדופק, אתה חושב שיש לזה מקום גם אצלי? האם העייפות תיגמר, במינון הקודם לא היה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד"ר דורון תודר
    04/08/2018

שלום רב
    העלאת מינון תמיד יכולה להביא להופעת תופעות לוואי כפי שאת מתארת.
    בד"כ תופעות הלוואי חולפות בתוך שבוע שבועיים.
    אם הם לא יחלפו יש לפנות לרופא שנית.
    בריאות שלמה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הפסקת ציפרלקס בבת אחת לשבוע
    נופית
    04/08/2018

אני נוטלת ציפרלקס 10 מג קרוב לשנתיים, בגלל נטייה לדיכאון ודכדוך כללי.
    בשבת שעברה נגמרו לי הכדורים אז קבעתי לי לראשון תור לרופא המשפחה. בסוף הרופא היה רק בהמשך השבוע במרפאה וכך יצא שהתעכבתי עם קבלת המרשם. ברגע שהמרשם היה בידי, דחיתי את זה ובסוף מצאתי את עצמי 8 ימים ללא ציפרלקס.(עדיין לא קניתי את הכדור)
    בימים האחרונים יש לי זצים במוח, תחושות של אי שקט ואי נוחות, סיוטים בלילה, חלומות ויזואלים מאד עם תכנים הזויים ועוד תופעות מוזרות. בקיצור לא כיף! אני תוהה לעצמי מה לעשות? אם אקח את הכדור עכשיו תופעות הגמילה יפסקו? או שיתווספו להן תופעות של לקיחת ציפרלקס בפעם הראשונה? מה צפוי לקרות ובאיזה מינון כדאי להתחיל שוב?
    לא יכולה לסבול את התחושה המוזרה הזאת יותר...

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נטייה לדיכאון - למנוע את המפלה הבאה
    שלו
    02/08/2018

יש לי נטייה לדיכאון, יש דרך למנוע את הנפילה הבאה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד"ר דורון תודר
    03/08/2018

שלום רב
    שאלה לא פשוטה.
    באופן עקרוני מחקרים מלמדים שאדם שמאוזן על ידי טיפול כלשהו, ומתמיד בו, מוריד את סיכויי ההישנות.
    כך הדבר גם בתרופות וגם בגרייה מוחית למיניה.
    היתרון בגרייה מוחית הוא שכלים אלה בהרבה מובנים מביאים לשיקום איזורי המוח הפגועים ונרמול הפעילות שלהם.
    מכאן שתאורטית הם אמורים לתת סיכוי גדול יותר להורדת סיכויי ההישנות.
    מחקרים כאלה הם מאוד יקרים כי מטבעם הם ארוכים.
    עיקר המחקרים הללו נעשו על ידי חברות התרופות ופחות בחברות שמייצרות מכשירי גרייה מוחית.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• למיקטל להפסיק או להמשיך לקחת
    אייל
    02/08/2018

אם אני לקוח כבר חודש למיקטל ועכשיו יש לי כאבים בכל הגוף ומרגיש מאוד
    עייף קשה לי להזיז את הידיים והרגלים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חברה שלי חורקת שיניים
    מתן
    26/07/2018

חברה שלי חורקת שיניים מתוך שינה וגם בכלל לאחרונה יש לה בעיות רפואיות שונות ומשונות. אני יודע שהייתה לה ילדות קשה והיום היא בנתק מההורים אבל היא לא מדברת על זה בכלל. אני בטוח שכל מה שקורה לה עכשיו זה פסיכוסומטי ושהיא צריכה לטפל בעצמה. היא לא רוצה ללכת לטיפול ואין מה לדבר על כדורים. האם גרייה מוחית יכולה להיות פתרון או תחליף לטיפול קונבנציונאלי בשבילה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

ד"ר דורון תודר
    29/07/2018

שלום רב
    קשה לענות על כך כיוון שזה תלוי בהרבה פקטורים שחסרים לי.
    באופן עקרוני הגרייה המוחית יכולה לתת מענה בכל הדברים שהטיפול התרופתי יכול לתת להם מענה- ועוד יותר.
    מעבר לכך- יש לבדוק את האדם, להגדיר את הבעיות ואז לבחור בדרכי הטיפול הנכונות ביותר.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול אפשרי לחרדת נהיגה
    יפעת
    29/07/2018

בת 30, מעולם לא הוצאתי רישיון נהיגה. עשיתי כמה שיעורים כשהייתי בתיכון אבל זה ממש הפחיד אותי והפסקתי. היום אני יודעת שזה כנראה חרדת נהיגה. יש דרך לטפל בזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול

ד"ר דורון תודר
    29/07/2018

שלום רב
    הייתי מציע לפנות לטיפול פסיכולוגי בגישה קוגנטיבית התנהגותית (CBT).
    טיפול זה אמור להיות ממוקד ולעזור לך להתמודד עם החרדה.
    במידה והטיפול לא יצליח אזי יהיה מקום לחשוב על טיפולים אחרים.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה