פורום מחלות ריאה אסטמה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר שבתאי ורסנו
ד"ר שבתאי ורסנו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• צילום חזה עם עיגול קטן בצד שמאל
    עופר
    22/02/2021

שלום רב, בן 49, עשיתי צילום חזה שגרתי לפני כמה ימים, הרדיולוגית לא ציינה כלום אבל אני רואה איזה עיגול בצד שמאל למטה באיזור הצלע, זה די מדאיג, האם זה ממצא שצריך להתייחס אליו?( זו לא פטמה, כי אין בצד שני, האם זה יכול להיות נקודת חן בגב? הצילום מצורף, תודה )

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מעבר מחדר חם לקר ואסתמה
    רונית
    18/02/2021

שלום,
    יש לי אסתמה בינונית עד קשה. כל החורפים הייתי ללא מזגן ולא היה לי קר, אך עקב מעבר דירה ושיפוץ חשבתי לעשות חימום תת רצפתי שפחות מייבש כי כל שאר מכשירי החימום מחניקים אותו ומייבשים. המטרה היא שהאוויר שאנשום לא יהיה קר(הדירה ברמת גן) כי לא לא קר בכלל. במידה וכשאני בבית אני רק בחדר ולא משתמשת בסלון והיציאות הן רק ללכת להתקלח או לשירותים או לחמם אוכל ולקחת. האם בכל זאת עדיף לעשות חימום תת רצפתי בכל הבית כי דווקא המעבר בין חום לקור הוא הכי בעייתי לחולי אסתמה אפילו אם זה ממש מעט זמן בקור וחזרה לחדר החם? אני גרה לבד אז לכן צריכה בחדר שאני בו, אבל אם המעבר החד הזה עלול לסכן אותי אז אעשה בכל הבית.
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    מעבר מחדר חם לקר ואסתמה

הוספת תגובה

תמונה

• חום וקור באסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    22/02/2021

שלום,
    שאיפת אוויר קר עלולה לגרות את דרכי הנשימה באסתמטיים.
    לדעתי את צריכה להסתמך על ניסיונך בעבר בעת מעבר מחום לקור לפני שאת משקיעה בחימום יקר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החמרת אסטמה עם אורטיקריה
    שיר
    18/02/2021

אשמח לברר:
    יש לי אסטמה קשה שמאוזנת, אלרגיה לאבק, בוטנים, בננות ועץ ברוש. שנים היתה לי אורטיקריה ממש בקטנה. פעם בחודש או יותר אפילו לא מורגש ותוך חצי שעה עוברת. כבר כמה שבועות שאני עם אורטיקריה חמורה שמגרדת. לקחתי לפני קבוע אריוס אחד ביום.רופא אלרגיה אמר לי לקחת 3 אריוס וזילרג'י אחד.
    במידה ואני אמשיך לקחת רק אריוס 1 כי אני חוששת שזה ממש יחמיר לי את העייפות שגם ככה יש... ובמידה ואני יכולה לסבול את הגרד עכשיו גם אם זה יהיה ככה כל הזמן, האם אני למעשה מסכנת את איזון האסטמה שלי וזה לא חכם כי יש סיכוי לא קטן שהאסטמה תצא מאיזון אם אני לא לוקחת טיפול של 3 אריוס וזילרג'י ביום? מהו למעשה הקשר ביו אורטיקריה חמורה לאסתמה? תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    החמרת אסטמה עם אורטיקריה

הוספת תגובה

תמונה

• החמרת אסתמה ואורטיקריה

ד''ר שבתאי ורסנו
    22/02/2021

שלום,
    אצלך ככל הנראה שתי התופעות הן ביטוי לאלרגיה. אריוס וזילרגי אינם טיפולים לאסתמה ושינוי במינון שלהם לא אמור להשפיע על איזון האסתמה. באסתמה צריך לאזן במשאפים משולבים ואם יש צורך גם בטיפולים סיסטמיים אחרים לפי סוג וחומרת האסתמה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צילום חזה בעקבות שיעול- בן 45
    תאופיק
    20/02/2021

שלום רב בן 45, לא מעשן ןבריא בדרך כלל כ 10 ימים אחרי חיסון קורונה ראשון, היה לי צינון חזק המלווה בנזלת, שבוע אחרי החל שעול , השיעול המשך גם אחרי חיסון שני. אני כחודש אחרי חיסון שני וחודש וחצי אחרי התחלת השיעול השיעול בא בגלים והוא מלווה לפעמים בליחה עדינה ומרגיש כחכוך כל הזמן בגרון של ליחה בצילום החזה נרשום אין תסנין צל לב תקין סינוסים תקינים יש צל קטן עגול באמצע מצד ימין סיכום: המשך בירור ו ct אני מאוד מודאג מה יכול להיות הסיבה והאם בהכרח משהו לא טוב

הוספת תגובה

תמונה

• צילום חזה

ד''ר שבתאי ורסנו
    22/02/2021

שלום,
    הממצא המתואר יכול להיות כל דבר. ממליץ לפנות לרופא ריאות עם הצילום וצילומים קודמים אם יש כאלו, שייתרשם כולל מהרקע שלך/גורמי סיכון וימליץ על דרך הברור המתאימה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צילום חזה בעקבות שיעול מתמשך
    תאופיק
    20/02/2021

שלום רב
    בן 45, לא מעשן ובריא בדרך כלל
    כ 10 ימים אחרי חיסון קורונה ראשון, היה לי צינון חזק המלווה בנזלת, שבוע אחרי החל שעול , השיעול המשך גם אחרי חיסון שני. אני כחודש אחרי חיסון שני וחודש וחצי אחרי התחלת השיעול השיעול בא בגלים והוא מלווה לפעמים בליחה עדינה ומרגיש כחכוך כל הזמן בגרון בגלל ליחה, ביצעתי צילום חזה אשר תוצאותיו
    אין תסנין
    צל לב תקין
    סינוסים תקינים
    יש צל קטן עגול באמצע מצד ימין סיכום: המשך בירור ו ct אני מאוד מודאג מה יכול להיות הסיבה והאם בהכרח משהו לא טוב

הוספת תגובה

תמונה

• צילום חזה.

ד''ר שבתאי ורסנו
    22/02/2021

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פרדניזון בחולי אסתמה
    לינוי
    22/02/2021

שלום דוקטור. רציתי לדעת למה לפעמים מוסיפים כדורי סטרואידים בנוסף למשאפי סטרואידים. האם הם יכולים להוריד את המינון של המשאף?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    פרדניזון בחולי אסתמה

הוספת תגובה

תמונה

• פרדניזון באסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    22/02/2021

שלום,
    הטיפול המועדף בסטרואידים באסתמה הוא באמצעות משאפים. לעיתים בהחמרות קשות יש צורך להוסיף פרדניזון שהוא סטרואיד במינון גבוה יותר, נספג לדם ודרכו מגיע לכל האזורים בריאות. המטרה בפרדניזון היא לא להפחית את מינון המשאף אלא להוסיף עליו בעת החמרה או באי יכולת לאזן ועקרונית יש להפסיקו ברגע שניתן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מינון מקסימלי של סימביקורט לעומת רלבר
    דרור
    22/02/2021

שלום רב.
    מהו המינון הגבוה ליום מסמביקורט לעומת מנה אחת של רלבר?
    הודה מאוד על התשובה.

הוספת תגובה

תמונה

• מינונים

ד''ר שבתאי ורסנו
    22/02/2021

שלום,
    עניתי על שאלה זו פעמים רבות, חפשו בפורום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא ישן מזה 3 וחצי שנים עקב שאיפת קור
    י
    17/02/2021

בן 28 סובל מזה 3 וחצי שנים מיקיצה מוקדמת עקב שאיפת אוויר קר.. מצד אחד יש לי בעיה של ווריקוצלה שעליי לשמור על איזור השאכים מקורר ומאוורר מצד שני אני חייב לחמם את החדר כדי לישון טוב.. להירדם אני נרדם אבל השינה לא איכותית ואני כבר כמה שנים מנסה למצוא את האיזון בין מהחום לקור שום דבר לא עוזר לי אין לי שוםפ הפרעה מבדיקת אוזן גרון למרות שהייתה לי תאונת צלילה מעיכת סינוסים לפני שנתיים..
    בתאונת הצלילה עליתי מהר 18 מטר עד למעלה והרגשתי והיה לי קצת דם שיצא החוצה .. מאז אני מתעורר משאיפת אוויר קר אחרי 4 שעות שינה מקסימום... והשינה לא איכותית כי נשמתי אוויר קר כל הלילה... למרות שהחדר יחסית חם... אולי בגלל שהמיטה נמוכה?
    אני ממש מתוסכל בבדיקת שינה גם הכל תקין שום רופא לא יכול לעזור לי וזה לא בעיה נפשית אני פשוט נרדם ואז אחרי 3 שעות מתעורר מקור... גם אם החדר חם אני מתעורר ומרגיש שאני שואף אוויר קר מאוד ל...

גם כשאני ישן יותר מ 3 שעות אני קם כאילו ממלחמה כאילו נלחמתי כל הלילה וזז מצד לצד במיטה...

יש לציין שאני סובל מנוירופתיה של סיבים דקים מצד אחד ומצד שני ווריקוצלה דרגה 2 לא יכול להתמודד עם 2 הבעיות בו זמנית... לא יכול לחמם את הגוף וגם לקרר את איזור האשכים... מה עושים...?
    אם מישהו יכול לעזור לי טלפונית אני יותר מאשמח אני פשוט לא מצליח לישון...

הוספת תגובה

תמונה

• לא ישן

ד''ר שבתאי ורסנו
    17/02/2021

שלום,
    בעייתך לא מתאימה לפורום הזה. התייעץ שוב עם רופאייך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סטורציה נמוכה שיתוק סרעפת- בת 74
    קרן מסיקה
    16/02/2021

שלום ד"ר ורסאנו,

אימי בת 74 חולת סוכרת מאוזנת. נפלה לפני שנתיים ובעקבות הגעה של רופא נטלי שעך הדרך בדק לה סטורציה, גילנ לה סטורציה 92 למרות שהרגישה טוב נשימתית. עברנו יומיים במיון עד שהתגלה בצילום שיתוק חלקי בסרעפת, ימין שהוא ישן ובלתי הפיך אימי כאמור הרגישה טוב הלכה למעקב רופא ריאות כשזה הציע פיזיוטרפיה ותו לא. רכשתי לה השבוע מכשיר סטורציה אצבעון במקרה גם הפעם נשימתית היא לא התלוננה על בעיה כלשהי, והתוצאות הלחיצו אותי מאוד בין 87 ל91 , התקשרתי לרופאת משפחה זו לא ידעה מה לומר אבל לא עודדה אשפוז בגלל מגיפת הקורונה וזיהומים. בינתיים הפנתה לבדיקת תפקוד ריאות ולרופא ריאות כשהתור הקרוב הוא רק באמצע אפריל. האם ההמתנה מסוכנת? לא עדיף לאשפז? או שבגלל שנושמת טוב עדיף לא להסתכן בזיהומים ולחכות לתור?
    כמו כן אציין שלא הנחתי לה עד שעשתה פיזוטרפיה נשטמתית אותה הזניחה ממזמן, דבר ששיפר את מד הרוויון, כשסיימה הגיעה ל91.

בברכה,
    קרן

הוספת תגובה

תמונה

• שיתוק סרעפת

ד''ר שבתאי ורסנו
    17/02/2021

שם,
    שיתוק של סרעפת אחת הוא לרוב בלתי משפיע על הנשימה, אלא אם יש סיבות נוספות כגון השמנה, מחלת ריאה/לב אחרת.
    רצוי מאד שרופא ריאות יעריך את מצבה על סמך תפקודי ריאות מלאים, כולל כוחות שרירי נשימה, יוודא שבאמת מדובר בשיתוק סרעפת (ההוכחה בד"כ על ידי בדיקת אולטראסאונד של תנועתיות הסרעפת) ויוודא שיש/אין סיבות נוספות. לפי תוצאות הברור/הערכה יינתנו המלצות טיפוליות. פעמים רבות ניתן לקבל תור מוקדם יותר על ידי שימוש בביטוח המשלים להתייעצויות רפואיות (לרוב עד 3 פעמים בשנה).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא ישן מזה 3 וחצי שנים עקב שאיפת קור
    י
    17/02/2021

בן 28 סובל מזה 3 וחצי שנים מיקיצה מוקדמת עקב שאיפת אוויר קר.. מצד אחד יש לי בעיה של ווריקוצלה שעליי לשמור על איזור השאכים מקורר ומאוורר מצד שני אני חייב לחמם את החדר כדי לישון טוב.. להירדם אני נרדם אבל השינה לא איכותית ואני כבר כמה שנים מנסה למצוא את האיזון בין מהחום לקור שום דבר לא עוזר לי אין לי שוםפ הפרעה מבדיקת אוזן גרון למרות שהייתה לי תאונת צלילה מעיכת סינוסים לפני שנתיים..
    בתאונת הצלילה עליתי מהר 18 מטר עד למעלה והרגשתי והיה לי קצת דם שיצא החוצה .. מאז אני מתעורר משאיפת אוויר קר אחרי 4 שעות שינה מקסימום... והשינה לא איכותית כי נשמתי אוויר קר כל הלילה... למרות שהחדר יחסית חם... אולי בגלל שהמיטה נמוכה?
    אני ממש מתוסכל בבדיקת שינה גם הכל תקין שום רופא לא יכול לעזור לי וזה לא בעיה נפשית אני פשוט נרדם ואז אחרי 3 שעות מתעורר מקור... גם אם החדר חם אני מתעורר ומרגיש שאני שואף אוויר קר מאוד ל...

גם כשאני ישן יותר מ 3 שעות אני קם כאילו ממלחמה כאילו נלחמתי כל הלילה וזז מצד לצד במיטה...

יש לציין שאני סובל מנוירופתיה של סיבים דקים מצד אחד ומצד שני ווריקוצלה דרגה 2 לא יכול להתמודד עם 2 הבעיות בו זמנית... לא יכול לחמם את הגוף וגם לקרר את איזור האשכים... מה עושים...?
    אם מישהו יכול לעזור לי טלפונית אני יותר מאשמח אני פשוט לא מצליח לישון...

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי פרינגקט בפעם הראשונה- אסתמה קשה
    רונית
    14/02/2021

שלום ד"ר
    אני עם אסתמה קשה, אלרגיה לאבק ואוטיקריה. עליי לעשות עירוי פרינג'קט בפעם הראושנה(ונופר בעבר עבר בלי אלרגיה).
    קבעתי תור לראשון הבא אך כבר כמה ימים שיש לי פריחות ואוטיקריה ממש רצינית כמו שאף פעם לא היתה לי(לוקחת אריוס, סינגולאייר וסימביקורט). במידה וזה ממשיך עד לסוף השבוע, האם עדיף לדחות את העירוי?
    ניסיתי לקבוע תור לרופא אלרגיה אך הופתעי שהתור הבא הוא בסוף אפריל. עדיף לעבוד על עיקרון האם יש ספק אין ספק בנושא הזה ולדחות?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• ערוי פרינגט באסתמה קשה

ד''ר שבתאי ורסנו
    15/02/2021

שלום,

יש לפנות לפורום אלרגיה או לברר במרפאה הנותנת את הערוי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה ובדיקת תגר בן 17.5
    ליאור
    14/02/2021

שלום רב, בן 17.5. עפי בדיקת תגר מטכולין. ירידה של 17 אחוז בFEV1.
    ברקע הפרעת נשימה דרך האף עקב גודש תמידי בשל אלרגיה דרגה גבוהה לאבק +סטית מחיצה. האם עפי תוצאת התגר מדובר באסטמה? האם השילוב של ההפרעה הנשימתית בשל החסימה באף+ הרגישות של דרכי הנשימה (עפי תוצאות התגר) יכול להסביר מצב של קושי בנשימה ? והאם משאף עשוי לסייע? טיפול באלרגיה עד כה לא סייע.

לקביעת תור
    סגירה
    אלרגיה ובדיקת תגר בן 17.5

הוספת תגובה

תמונה

• תגר מטאכולין

ד''ר שבתאי ורסנו
    15/02/2021

שלם,
    תגר מטאכולן חיובי נחשב לירידה של לפחות 20% בערך FEV1 בריכוז מטאכולין של עד 8 מ"ג/מל'. הבדיקה צריכה להתבצע תוך הימנעות ממשאפים למשך זמן התלוי בחומר/ים הספציפיים הנמצאים במשאף.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרד בכל הגוף ואסתמה ואלרגיה
    רלי
    13/02/2021

שלום ד"ר,
    יש לי אסתמה קשה ואני מאוזנת עם פוסטר 8 שאיפות.
    יש אוטיקריה פעם ב... אלרגיה לאבק ואני לוקחת גם סינגולאייר ואריוס.
    ביומיים האחרונים הופיעה לי מעיין אוטירקיה על החזה שחזרה כמה פעמים וכרגיל עברה תוך חצי שעה, שזה לא חריג. אך מה שנוסף זה גרד מופשט בכל הגוף, באזורים שהם לא אדומים ללא פריחה. אפילו בקרקפת גירד לי, וממש כמעט בכל אזור בגוף.
    לא נחשפתי לגורם אלרגני חדש וגם לא יצאתי בימים האלה מהבית.
    האם זה אסתמה של העור? ואם לא, מה זה יכול להיות?
    ומה יכול להיות הטיפול אם אני לוקחת כבר אריוס?
    אני חוששת שזה יחמיר לי את האסתמה.
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• גרד ופריחה

ד''ר שבתאי ורסנו
    14/02/2021

שלום,

התייעצי עם הרופא שמכיר אותך /אלרגולוג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה צהובה מעל 5 חודשים
    מיכל
    13/02/2021

שלום דוקטור.
    קצת אחרי שהחלמתי מקורונה החל להופיע אצלי ליחה צהובה שבהמשך התווסף שיעול עם כאבי שרירים, הרופא משפחה שמעה בבדיקה נשימות ברונכאליות, צילום חזה יצא תקין, לקחתי אנטיביוטיקה (ZETO) שלא השפיע כל כך על הליחה (השיעול והכאבים פחתו...) אחרי חודשים שהליחה מציקה במשך כל שעות היום הרופא נתן לי כדור פרופיטן - נגד אלרגיה שגם כן לא עזר בכלל. בדיקת רופא אא"ג תקינה לגמרי. האופא אא"ג נתן לי עוד סוג אנטיביוטיקה (LEVO) היא השפיעה אבל אחרי שבוע- שבועיים הליחה חזרה שוב. אמרו לי שהליחה כנראה מקורה מהריאות. מה יכולה להיות הבעיה? אני סובלת ממנה כבר יותר מ-5 חודשים והיא נמאסה עלי....
    אשמח עם תוכלו לכוון אותי קצת יותר. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    ליחה צהובה מעל 5 חודשים

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה צהובה

ד''ר שבתאי ורסנו
    14/02/2021

שלום,
    על הרופא לוודא (ע"י שאלות מתאימות ואולי גם ייעוץ א.א.ג) האם הליחה מקורה באף עם נזילה אחורית אל תוך הלוע או שהיא בשיעול עמוק מדרכי הנשימה התחתונות. ההתייחסות בהתאם. אם מדובר בדרכי הנשימה התחתונות יש גם לשקול הפנייה לבצוע תפקודי ריאה-ספירומטריה ותרבית ליחה שלא תחת טיפול אנטיביוטי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מערכת טיהור אוויר במזגן מיני מרכזי
    מורן
    11/02/2021

שלום ד"ר,
    אנו עושים מזגן מיני מרכזי ויש אופציה להוסיף מערכת לטיהור אוויר בתוך המזגן שפועלת בשיטת
    ניטרול וירוסים, חיידקים עובשים וריחות באמצעות מטריצה של תאי פחם פעיל. האם לאדם עם אסתמה קשה תאי פחם פעיל בטוח לא עולים לגרות את הריאות או להוות בעיה? זה דיי מעט להוסיף בתשלום לצערכת הזאת אז לכן חשבתי שאולי כדאי להוסיף אותה, אך פחדתי שזה יגרה את הריאות.
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• טיהור אוויר

ד''ר שבתאי ורסנו
    14/02/2021

שלום,
    לא נראה כי צפויה בעיה כל עוד אין במשך הזמן התפרקות ויצירת חלקיקים נשימים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה