פורום הגנה עצמית, הגנה עצמית לנשים - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

רוני קליין
רוני קליין
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל רוני קליין ללא פרסום בפורום

• שאלה
    רן
    10/09/2008

כשאני עושה מתח אני מחזק גם את האמות נכון? למשל חיזוק יד קידמית על המתח זה לעשות מתח רחב נכון?מתח רגיל מפעיל את היד האחורית והגב? תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה
    יולי
    31/08/2008

אני בת 25 מתאמנת בחדר כושר 4 פעמים בשבוע,האם שיעורי אירובי הם אפקטיביים לשריפת שומן באותה מידה כמו עבודה על מסילה(אני שונאת לעבוד עליה) או על שאר המכשירים האירוביים? תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    31/08/2008

זהו פורום להגנה עצמית ואומנויות לחימה.
    אנו לא עוסקים בשריפת שומן או קלוריות.

כשתרצי לדעת להגן על עצמך, ולא רק להראות חטובה, אשמח לעזור לך.

אגב, אני רואה בערוץ אגו טוטל הרבה קרבות של נשים באיגרוף תאילנדי וכולן נראות לי עם גוף טוב.
    האימונים היומיים הקשים ממילא שורפים קלוריות רק שהן גם יודעות להגן על עצמן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    רוני
    27/08/2008

שלום רב, אני בן 14 ורוצה שרירים עבים וגדולים, וכמה שיותר מהר. כעת אני בהתלבטות האם להתאמן במכון כושר, או להתחיל להתאמן בקרטה. מה יעשה לי שרירים יותר עבים? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שרירים עבים וגדולים

רוני קליין
    27/08/2008

חד משמעית:
    גוף שרירי לתפארת מקבלים במכון כושר.

באומנויות לחימה מתאמנים כדי להיות בכושר קרבי.
    השרירים מתחזקים, יש יותר כוח, יותר זריזות - אבל השרירים לא מתנפחים כמו במכון כושר.
    לניפוח שרירים יש תרגילים אחרים.

הבעיה של מכון כושר היא שאם לא תהיה מאומן באומנויות לחימה לא תהיה מסוגל להתמודד כראוי עם תקיפה.
    בהגנה עצמית לא מדובר ב"סתם" כח.
    שרירים מנופחים לא יעזרו לך כאשר תחטוף אגרוף לפרצוף.
    אני נזכר שלפני הרבה שנים היה בישראל אלוף בהרמת משקולות. זמן קצר לפני אולימפיאדה הוא הוכה ברחוב ע"י ערסים ונפצע. הערסים לא נפצעו.

ממליץ לך לשלב גם קארטה וגם אימונים במכון כושר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    ליטל
    20/08/2008

שלום, אני עכשיו בת 12 ואני רואה את האולימפיאדה וזה עושה לי חשק ענק להתחיל ללמוד ג'ודו ולהתמקצע בזה ממש. אני רואה שהנשים שם נראות לא טוב ואין להם חזה כמעט. שאלתי היא, אם אני אתחיל להתאמן חזק ולהשקיע בזה, זה יפגע לי בצמיחה ובנשיות? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• הקשר בין אימונים לצמיחת הגוף הנשי

רוני קליין
    20/08/2008

ליטל, שאלה טובה.

אם את שואלת רק לגבי אימוני ג'ודו אז התשובה שלי: אין קשר.
    שימי לב, למשל, שיש טניסאיות ברמה עולמית שהן יפייפיות והחזה שלהם נורמלי.
    כמובן שספורטאיות פעילות לא יעשו ניתוחים להגדלת חזה כי זה יפריע להישגים אבל מה שהטבע נתן - מסתדרים עם זה.
    דרך אגב, באומנויות לחימה נשים לובשות מגן לחזה ואולי בגלל זה לא רואים חזה בולט.

מצד שני, את לא תראי חזה גדול אצל מתעמלות או שחייניות.
    ישנם הרבה שמועות שמתעמלות צעירות הרוצות להגיע לפיסגה העולמית מקבלות הורמונים מעכבי גדילה, מה שגורם להן להראות ילדות גם כאשר הן נערות.

בקשר להתרשמות שלך שג'ודאיות "נראות לא טוב" - אני חושב שזה רק צירוף מקרים.
    אם מישהי שניראית טוב תרצה להתחיל להתאמן ברצינות בג'ודו - האימונים לא יגרמו להיראות לא טוב.
    אולי ישנן בנות שניראות טוב המעדיפות ספורט שנחשב "אצילי" כמו טניס ולא "גברי" כמו אומנויות לחימה שונות. חשיבה מטופשת, כמובן, אבל אולי יש החושבות כך.

בקיצור, שזה לא ידאיג אותך.
    ממליץ לך בחום להתאמן בג'ודו ולהתמיד בזה.
    תתמקצעי בזה ותגשימי את חלומך למדליה אולימפית.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• להגיע לאולימפידה
    ויקי
    13/08/2008

שלום, הבן שלי מתאמן בגודו ורוצה להגיע לאולימפיאדה מה אפשר לעשות עכשיו (בן 10) כדי שיהיה מספיק טוב?

לקביעת תור
    סגירה
    להגיע לאולימפידה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    13/08/2008

קודם כל, הוא כבר עושה. הוא מתאמן.

נסי לברר אצל מי הוא יכול להתאמן באופן רציני.
    מישהו מקצועי צריך לתת חוות דעת אם הוא מספיק מוכשר כדי להשקיע בו.
    זה גם תכונות אופי וגם השגים בשטח. כגון זכיה באליפויות שונות.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמנויות לחימה
    קרן פ.
    10/08/2008

שלום, האם אומנויות לחימה מאפשרות גם כן למידה של תרגילים להגנה עצמית?

לקביעת תור
    סגירה
    אמנויות לחימה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    10/08/2008

הקשר בין אומנויות לחימה להגנה עצמית הוא כמו הקשר בין בישול לאוכל...

כל אומנות לחימה טובה להגנה עצמית.

כדי להיות טובה בהגנה עצמית את צריכה להתאמן ולהיות טובה באומנות לחימה כלשהי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית ודיאטה
    ענת
    06/08/2008

שלום, האם לימוד קרב מגע והגנה עצמית יכול לעזור לי גם בירידה במשל, או שלא בהכרח מכניס לכושר?

לקביעת תור
    סגירה
    הגנה עצמית ודיאטה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית ודיאטה

רוני קליין
    06/08/2008

ענת, קראי את השאלה של הגולשת רוחמה באותו עמוד ואת התשובה שנתתי לה.

במשפט אחד: התשובה חיובית. אימון באומנויות לחימה גם מביא כושר, גם מוריד משקל וגם מוסיף בריאות.
    רק שצריך להתאמן בקביעות ולעשות מזה אורח חיים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לענת:אני מתאמנת בקראטה בקביעות,ואכן

ס.
    08/08/2008

ירדתי במישקל(גם בעזרת תזונה נכונה),כושרי עלה,הגוף התחזק ואני יודעת להגן על עצמי. מומלץ!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה למנהלים
    שיר
    03/08/2008

אולי תשתפו בבקשה אותנו הגולשים במקרה אמת שקרה לכם בחיים שהייתם צריכים להשתמש בשיטות ההגנה העצמית שלמדתם. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה למנהלים

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    03/08/2008

שיר,

צר לי לאכזב אותך.
    אין לי אף סיפור מעניין לספר לך.
    למדתי קארטה במהלך 4 שנותי בתיכון אצל מורה מדהים שאסור לי לפרסם את שמו.
    האיש הזה היום בן 70 !!! ועדיין פעיל !!!. ידוע לי שהוא פעמיים היה מועמד לפרס ישראל על מפעל חיים וטרם זכה.

גם לפני התיכון לא השתתפתי בקרבות אמיתיים למעט "קרבות ידידות" עם חברים.
    אני תמיד ידעתי להתרחק מצרות, אך מעולם לא ברחתי ולא שידרתי פחד כשהיתה סכנה.

פעם אחת, כשהייתי בן 18, היה מצב בו צעיר חמום מוח איים על חבר שלי כשהלכנו בלילה בת"א.
    הצלחתי לשכנע את הצעיר, שתפס לחבר את חולצתו,להרפות ולעזוב את המקום וכך "פיספסתי" הזדמנות להראות את כישורי....

באותה תקופה גם היה מקרה שצעיר בן גילי שמע ממני במקרה שלמדתי קארטה והוא ניסה לסגור אותנו במחסן כדי שיוכל לראות "מי יותר חזק".
    התנגדתי בכל תוקף להילחם מחוץ למזרון האימונים כשזה לא מקרה של הגנה עצמית.
    הבחור ויתר ועזב.
    חודשיים אח"כ, כאשר ההייתי סטודנט בירושלים (ולא התאמנתי) שמעתי במקרה מחבר שמתקיימת איזה אליפות קארטה בפ"ת.
    נסעתי לפ"ת כדי להשתתף באופן ספונטני.
    ומי עלה מולי לקרב?
    אותו בחור מהמחסן....!!!
    ניצחתי אותו.

אחד הדברים הידועים במחקרים שנעשו בקרב אנסים היה שהם בחרו בחורה שמשדרת חוסר בטחון (צורת ההליכה, המבטים וכו').
    אז אני לא משדר פחד. ותמיד קר רוח במצבי חרום.
    אולי בגלל זה אין לי מה לספר לך....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה
    תותי
    30/06/2008

שלום רב אני תלמידת תיכון בת 16 , לא מזמן בבי"ס שבו אני לומדת תקף בנ"אד מחבורה של בנים מופרעים מגודלים וחזקים התווכח עם חבר שלי ,בסופו של דבר הוויכוח נגמר במכות של חבורה שלמה נגד חבר שלי כשבאתי לעזור לוי הם התעלמו מהעובדה שאני אישה הם תקפו אותי חזק יותר ממה שתארתי לעצמי שיהיה אני לא הצלחתי להחזיר האלימות נמשכה עד שהיע המורה לאו תו אירוע ****שאלתי היא איזה פעולה ותרגיל הגנתי אני אמורה לעשות הרי זה לא תקיפה לצורך מיני אלא תקיפה אלימותית אשמח אם תביאו אתר להגנה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה חשובה

הוספת תגובה

תמונה

• מדריך קרב מגע

אלי
    01/07/2008

אימוני קרב מגע כשלושה חודשים בהחלט יעזרו, צייני איזור מגוריך ואני יעדכן כתובת מכון ק"מג הכי קרוב לביתך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה יחיד מול רבים

רוני קליין
    01/07/2008

מול חבורה התוקפת בו זמנית לא ניתן להתגבר אלא כאשר תהיי בדרגה בכירה מאד של אומנות לחימה.
    וגם אז אחרי אימונים מיוחדים למצבים של אחד מול רבים.

מדובר בנושא הדורש טקטיקות מיוחדות המופעלות בו-זמנית:
    * אומנות ההתחמקות (כדי לא להיות מכותר או מותקף בו-זמנית)
    * תקיפה סלקטיבית (כי כל שניה קובעת)
    * לוחמה פסיכולוגית (כדי להטיל אימה על אלה שטרם הצטרפו באופן פיזי).

בינתיים, לזמן הווה, הדבר היחיד שאת יכולה לעשות מחר זה לקנות תרסיס גז מדמיע , או תרסיס פלפל וכאשר חבורה באה לתקוף אתך את מציירת סביבך מעגל של 360 מעלות עם התרסיס ביד !!!
    מייד אח"כ את בעיניים עצומות וללא נשימה מבקיעה את דרכך החוצה בין התוקפים המייללים מכאב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה "היתעלמו מהעובדה שאני אישה"?

א.
    25/07/2008

אם הם מכים גבר אז שיכו גם אישה זה לא יותר נורא או משהו פשוט לא רגילים שנשים חוטפות מכות אבל את צריכה ליהיות מוכנה לזה אם את רוצה להגן על עצמך ועל החבר שלך,אני מציע לך להיתאמן בלי שום קשר באומנות לחימה כל שהיא ולחזק את השרירים שלך ואת המיומנות שלך זה יכול לעזור לך בכל מיקרא,בעיקרון בינתיים הכי עדיף שתיסתובבי אם אולר בכיס עדיף לא אולר שוויצרי מסכן אלה אולר רציני אם פתיחה מהירה(אני ממליץ מחברת KERSHAW) אבל כל אולר יכול לעזור לך.בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עצה גרועה ומסוכנת

רוני קליין
    27/07/2008

להצטייד בסכין להגנה עצמית זאת עצה גרועה ומסוכנת.<br /><br />עצה גרועה<br />משום שהיום הרבה בני נוער שמסתובבים עם סכינים מסתבכים במקרי אלימות פליליים שאין להם שום קשר להגנה עצמית !!!!!!!!<br />ברוב המקרים מדובר ב"סגירת חשבונות",ו משחקי כבוד במובן העברייני הקלאסי.<br /><br />גם מבחינה משפטית תהיה בעיה להוכיח הגנה עצמית לכשיתברר שבאת לאירוע עם סכין.<br />יעני, גם אם "ניצחת" אתה עלול ללכת לכלא. בכל מקרה אתה "זוכה" לתיק פלילי לכל החיים.<br />לעומת זאת, אמצעים כמו תרסיסים ושוקר חשמלי נחשבים תמיד כאמצעי הגנה.<br /><br />עצה מסוכנת<br />גם להשתמש בסכין צריך לדעת.<br />וכשלא יודעים אז הרבה פעמים קורה שקל לחטוף ממך את הסכין ולהשתמש בה נגדך !!!!!!<br />ואז גם דקרו אותך וגם תתקשה להוכיח בבית משפט שזאת היתה הגנה עצמית.<br />

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אבל אם גם להם יש סכין

א.
    27/07/2008

(ולא לכל אחד יש סכין)אז מול שוקר חשמלי זה לא יהיה טוב...וזה גם לא מרתיע וגם את השוקר אפשר לחטוף (לא קל לחטוף נשק מיד של מישהו ועוד מבלי להיפגע קשות)ברצינות אני לא רואה איך היא תרתיע/תהדוף חבורה כזאת או אחרת של אנשים אם שוקר אם סכין יש לה סיכוי כל שהוא שוקר יותר נועד למצבים נואשים של אחד על אחד להרתיע או ממש להילחם אם שוקר חשמלי זה כמעט לא אפשרי.זאת דעתי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    27/07/2008

אתה לא בכיוון הנכון

א. ספר לי מתי פורסם על ערסים שדוקרים בחורה בשביל "לסגור חשבונות".
    אצלנו נשים נדקרות בד"כ לצורך רציחתן ע"י בני זוגן. ואצל בני דודנו על רקע "חילול כבוד
    המשפחה".

ב. אפילו בסרטים של הוליווד לא נתקלתי בתסריט כמו שאתה מתאר. למעט בסרטי פעולה בדיוניים
    כמו טומב ריידר, או ניקיטה.
    זה לא לאנשים ונשים שחיים במציאות. אפילו לא בארץ אלימה כמו ישראל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה תסריט הזוי אני מתאר בדיוק?

א.
    28/07/2008

יש הרבה מאד נשים כיום שמסתובבות אם סכין או אולר והגנו על עצמן כך בצורה יעילה (קראתי סיפור דומה ממישהי שהצליחה להדוף שני גברים שניסו לאנוס אותה) אני לא מבין מה הזוי בזה?,ומה זה משנה על איזה סיבה נשים נרצחו חוץ מיזה יש הרבה מאד סיבות יש הרבה מאד נשים שנרצחו עקב ריב כל שהוא או רצחו ונשים שנרצחו על ידי אישה אחרת אתה מתאר כאילו כל הנשים שנרצחו נרצחו על ידי בן זוג או משהו בעוד שזה ביכלל לא נכון(אני רואה לא מעט סדרות משטרה וזה באמת כך).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ואם תיהיה חקירה במיקרא והיא רק

א.
    27/07/2008

תיפצע מישהו אז היא לא תוכל לומר שהיא לקחה סכין כי היא ידעה שהם רודפים אחריהם? טענה הפוכה שהיא תקפה אותם מסיבה לא ברורה סתם ככה היא פחות סבירה,זה נכון שיכול ליהיות שיכניסו לה מילים לפה או לנסות ליגרום לה לומר דברים שיתמכו בגירסה כזאת או אחרת(הייתי פעם בחקירה כזאת...)אבל אם היא תיצמד לזה כניראה שיאמינו לה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    27/07/2008

רואים שאתה מסתכל על הנושא מזווית ראיה עבריינית.

בפורום הזה אנו עוסקים באנשים שומרי חוק שלא מחפשים צרות או "אקשן".
    רק לדעת הגנה עצמית במקרה שהצרות באו אלינו בלי שנחפש אותן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נקודת מבט עברינית?? על סמך מה אתה

א.
    28/07/2008

אומר את זה?,וזה באמת מעליב שאתה חושב שאני איזה דביל שרוצה להיות במשטרה רק בישביל &quot;אקשן&quot; זה לא נכון ביכלל אני אומר שאפשר לקחת איתך אולר אתה מרגיש שאתה בסכנה ממשית,אני מכיר מישהו שנעצר על סיבה דומה ואחרי שהוא הסביר טוב למשטרה את העניין הביאו לו קצינת מבחן ובסוף הוא קיבל כמה שעות עבודת שירות,למרות שלפי החוק אם רואים סתם בן אדם שמסתובב אם סכין ואין לו הסביר סביר(חוץ מ&quot;אני רוצה לרצוח מישהו&quot;)אז באמת הוא יכול לקבל כמה שנים בכלא...אבל כל מיקרא לגופו במיוחד דווקה בנושא הזה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    29/07/2008

חבל שאתה לא מבין מה שכל מערכות החינוך והמשטרה בעולם מבינים:
    צעירים לא הולכים עם נשק. נקודה.
    לא סכין. לא אקדח. לא שום דבר.
    בכל המקומות בהם צעירים הולכים עם נשק - שם יש מקרי פשע ועבריינות ברמות מבהילות. תמיד.

ושים לב שמדברים רק על צעירים (בעיקר 10 השנים הקריטיות של הגילאים 15-25).
    זה לא מקרה שרק מעט מבוגרים הולכים עם נשק חם, וגם זה בד"כ קשור לעבודתם.
    על סכינים אצל מבוגרים בכלל אין על מה לדבר.

נראה לך שזה מקרה?

כשהולכים עם סכין אז יש לך אפשרות לא רק להגן על עצמך פיזית אלא להגן גם על הכבוד שלך.
    הרגיזו אותך? העליבו אותך? "פגעו לך בכבוד" ? - אני אראה להם שאיתי לא מתעסקים !!!!!!
    השאלה "מי התחיל" או "מי אשם" מפסיקה להיות מעניינת לנוכח התוצאות הטרגיות.

מישהו יכול להעליב אותך, לקלל אותך בצורה הכי משפילה מגעילה ונבזית. אפילו לירוק לך בפרצוף.
    החוק לא מטפל בזה !!!
    תעיף לו סטירה, או אפילו רק תדחוף אותו קצת - הוא יכול להתלונן במשטרה ואפשר יהיה להאשים אותך עפ"י חוק בתקיפה !!!!!!

אז אתה מסתובב לי עם סכין ????
    אתה חי בסרט.

מקווה שעם הזמן תבין את זה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כשחושבים על זה התשובה שלך לא ענינית

(~_~)
    29/07/2008

הוא דיבר על המקרה הספציפי הזה ומה כדי לעשות מה הקשר הסטטיסטיקה? יש אנשים שמסתובבים אם סכין ודוקרים כדי &quot;ליסגור חשבונות&quot; זה לא אומר שמי שיקח איתו סכין הוא יהפוך לעבריין,זה שאדם שדוקר אנשים על כלום הולך אם סכין(מין הסתם...) לא אומר שמי שלוקח סכין ניהיה אדם שדוקר אנשים יש הבדל משמעותי ביותר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    29/07/2008

נכון.
    לא כל מי שהולך עם סכין הופך להיות עבריין.

יש עוד אפשרויות.
    ידידינו, למשל, יכול להיות קורבן של עבריין...
    כלומר, לו סכין. לעבריין יש סכין.
    במקום לתפוס מרחק מעבריין הוא מתעמת איתו (ולא חשוב "מי התחיל").
    העבריין, מה לעשות, מנוסה יותר בשימוש עם סכין - והוא זה שדוקר ראשון.
    כעת ידידינו פצוע (במקרה הטוב).

ואולי עם הזמן יבין שהכי בריא זה להתרחק מצרות ומסכנות פוטנציאליות.
    ולא פחות חשוב - להתרחק גם מאנשים/חברים שמביאים איתם צרות.

יש סימנים מעידים שהצרות מתקרבות. צריך להכיר אותם.
    יש מקומות בילוי שידועים כבעלי פוטנציאל מוכח של עבריינות.
    להתרחק גם מהם.

מוסיקה, בילוי, וחיפוש בנות אפשר לעשות גם במקומות שלא צריך להסתובב איתם עם סכין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    תמרה
    27/07/2008

שלום רב, האם יש בישראל מקום בו ניתן ללמוד סומו? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    27/07/2008

הלוואי....

אני נהנה לצפות בקרבות שלהם ואם היה בישראל התקשורת כבר היתה עושה מזה כתבות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרב מגע
    מירי
    23/07/2008

שלום, קרב מגע הוא ספורט הגנה עצמית ישראלי, כיצד הוא נעשה מוכר כל כך בעולם כולו?

לקביעת תור
    סגירה
    קרב מגע

הוספת תגובה

תמונה

• מדריך קרב מגע

אלי
    23/07/2008

דארין מסטר קמ&quot;ג בארה&quot;ב יהודי ישראלי, תובע מחוזי בל.א. שהפעיל את קשריו לכל אירגוני הבטחון אייל ינילוב גאון שפיתח את השיטה בישראל פיזר את הידע בכל העולם. (כמובן בתשלום)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיטת לחימה לילד
    יונית
    20/07/2008

איזו שיטת לחימה יותר טובה לילד בן 8 שאין לו ביטחון עצמי בשמיים? עדיף שיטה תחרותית עם חגורות שתעמיד אותו במבחן מול ילדים אחרים, או שיטה שנועדה נטו ללמד הגנה עצמית ותקיפה בלי יותר מדי טקסים? כשאני חושבת על זה יש יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן ולא החלטתי

לקביעת תור
    סגירה
    שיטת לחימה לילד

הוספת תגובה

תמונה

• שיטת לחימה לילד

רוני קליין
    20/07/2008

הפתרון הכי נפוץ הוא לשלוח את הילד ללמוד ג'ודו.

אפשר להציע לו גם ג'ו ג'יטסו, או שיטת "דניס הישרדות".

לגבי שתי ההצעות האחרונות הייתי במקומך מרים כמה טלפונים ואפילו מגיע עם הילד לראות ולהתרשם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה סוג כדאי?
    ח.
    15/07/2008

אני מתלבטת - איזו אמנות לחימה טובה להגנה עצמית - אני רוצה ללמוד משהו פרקטי שיעזור לי לקבל ביטחון עצמי, אבל שהתהליך שלו לא יהיה קשה מדי פהנמה. מה הכי טוב לבחורה בת 28?

לקביעת תור
    סגירה
    איזה סוג כדאי?

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    16/07/2008

המון פעמים השאלה הזאת נשאלת ותמיד אני עונה אותה תשובה.
    כל אומנויות הלחימה מספקות את הסחורה: בטחון עצמי, יכולת טובה להגנה עצמית.
    זה תלוי במתאמן.
    התייחסות רצינית והתמדה הם המפתח.
    אימונים יסודיים ברמה יומית של כושר וטכניקה.

ההבדלים יכולים להיות רק למי שמחפש קיצורי דרך.
    במקרה כזה אפשר לקבל ידע בסיסי העיקר בתרגילי ג'יאו גיטסו אשר לפעמים נקראים בשמות שונים של "הגנה עצמית" או "קרב מגע" או "הישרדות" וכדומה המשלבים קוקטייל של טכניקות מאומניות לחימה שונות אך בעיקר ג'יאו-ג'יטסו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    רוחמה
    12/07/2008

שלום רב, אני סובלת מעודף משקל של כ-15 קילו. כמו כן אני מעוניינת ללמוד הגנה עצמית למען תחושת הביטחון שלי. רציתי לדעת איזה קורס הגנה עצמית מומלץ לי כדי &quot;להרוג שתי ציפורים במכה&quot; - גם לרזות וגם ללמוד הגנה עצמית? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    12/07/2008

התשובה היא עקרונית:

כל אומנות לחימה שמתאמנים בה ברצינות ומתמידים בה לאורך זמן תעשה את שני הדברים שרצית.
    אם, למשל, יש פעמיים בשבוע אימונים אז בימים שאין אימון את עושה לעצמך אימון כושר פרטי.

אם תהיי רצינית ותתמידי - התוצאות לא יאחרו להגיע.

אומנות לחימה יכול להיות הרבה דברים: ג'ודו, קארטה, ג'ו-ג'יטסו, או קוקטייל של טכניקות עם שמות כמו "הגנה עצמית", "קרב מגע" וכד'. כולם טובים בשבילך.

בקשר לירידה במשקל.
    אם למעט עודף משקל את בריאה גם לפי בדיקות דם (למשל, שאין לך חריגה בשומנים או בעיה עם הכולסטרול) אז תקפידי לאכול 3 ארוחות סדירות. במיוחד להקפיד על ארוחת בוקר משביעה.
    אימון גופני יתבצע לפחות שעתיים אחרי ארוחה.
    לא לנשנש בין ארוחות.
    וזהו.
    לא צריך משהו קיצוני וקשה עם האוכל כי אנו מדברים על אורח חיים קבוע ובריא ולא על "מבצע" זמני להורדת X קילוגרמים.

את יכולה לכתוב לי לאימייל כדי לקבל מידע מפורט יותר לגבי אימונים עצמיים
    kleinr@netvision.net.il

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תחרויות
    רוני
    09/07/2008

שלום האם קרב מגע הוא קרב תחרותי, או קרב ראווה כלשהו, האם אפשר לצפות בתרגילים היכן שהוא?

לקביעת תור
    סגירה
    תחרויות

הוספת תגובה

תמונה

• תחרויות קרב מגע

רוני קליין
    09/07/2008

התשובה לשאלתך הראשונה: חיובית.
    בקרב מגע יש תחרויות ויש אליפויות.

לגבי שאלתך השניה: כדי לצפות בתרגילים או בקרבות תצטרך לחפש באינטרנט.
    דבר עם מדריכים וקבל מהם את כל המידע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה