פורום הגנה עצמית, הגנה עצמית לנשים - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה לאמירה
    אני
    09/09/2009

היי אמירה.
    שמעת פעם על אישה שהותקפה, בעטה באשכים של התוקף, וניצלה?.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לאמירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנה דוגמא

רוני קליין
    09/09/2009

תוך שניות מצאתי לך כתבה בנושא.

לקריאה ללחוץ [a href='http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/778/811.html' id='link']כאן[/a]

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

אמירה בר-שלום
    10/09/2009

שלום רותי !

יש עשרות סיפורים על נשים שבעטו לכיוון האשכים וניצלו מתקיפה . זהו איזור מאוד רגיש , ואפילו מכה קטנה לאיזור זה תורגש מיד .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת.
    אני
    06/09/2009

ייתכן שזו שאלה טיפשית, ראו הוזהרתם.
    האם יש שפת גוף נכונה כדי להעביר מסר של הרתעה, ולמנוע תקיפה?.
    כלומר, הרבה לפני הקטע של המכות?.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה נוספת.

הוספת תגובה

תמונה

• שפת גוף

רוני קליין
    06/09/2009

שאלה מצויינת.
    שפת גוף מאד יכולה לעזור למנוע התקפה.
    הליכה זקופה חזקה ומקרינה בטחון יכולה להרתיע תוקף.
    הם מחפשים טרף קל.
    ואם את לא נראית טרף קל אז הם יהססו לתקוף אותך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שפת גוף

אמירה בר-שלום
    07/09/2009

אכן , שפת הגוף שלנו יכולה להעביר מסר ברור וכפי שרוני אומר אכן התוקף יחשוב פעמיים או יותר אם לתקוף .
    את הדברים האלו נתן ללמוד ולתרגל בקורס בסיסי של הגנה עצמית .

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה עם עבריינים
    אשר
    02/09/2009

שלום, אני נער עוד מעט בן 16 שהסתבך עם ילדים עבריינים למדי, המשטרה מטפלת בהם אבל עדיין הם מסתובבים ליד הבית ספר שלי, כנראה נפתחו להם תיקים אך עדיין אני מפחד שהם יפגעו בי, אני ידוע שפשוט עדיף ללכת ולברוח איכשהו להתקפל ולהימנע כי זה קשור בכבוד שלהם אבל עדיין הם לפעמים מחממים אחד את השני ואני מפחד שהם ינסו לפגוע בי, אני נער חזק אבל עדיין מפחד, אני יודע שלא חוקי לשאת גז מדמיע או משהו בסגנון לפני גיל 16 אבל אני עוד כמה ימים חוגג יומולדת 16 אז אני רוצה לדעת:

1) האם זה חוקי לשאת גז מדמיע שוקר ספריי פלפל או כלי עזר דומה בשטח בית ספר? תתפלאו אבל גם בתוך הבית ספר אני חש סכנה בייחוד שיש קטעים שבגלל אילוצים אילו ואחרים יוצא שאני לבד בבית ספר והם מסתובבים בקפיטריה שלעבור בה זה הדרך היחידה לצאת מהבית ספר
    2) מה ההבדלים בין התרסיסים השונים ומה הכי עדיף?
    3) בדקתי כבר ולא מצאתי מידע על אילו מצבים עלולים לסבך אותי פלילית בנוגע לשימוש באמצעי הגנה זה או אחר אבל אם חבורה באה אליי בצורה מאיימת ואני משתמש בספריי עליהם ובורח למרות שהם עוד לא נגעו בי אני עלול להסתבך?
    4) אם החבורה באה אליי בצורה מאיימת ואני מתחיל את האלימות ראשון ופוגע באחד מאנשי החבורת ילדים הזאת באילו נסיבות אני אסתבך ואילו לא

אני יודע שאני שואל הרבה שאלות שאולי לאו דווקא אמורות להישאל פה אבל לא מצאתי מקום אחר... בתודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    בעיה עם עבריינים

הוספת תגובה

תמונה

• נערים עבריינים

רוני קליין
    02/09/2009

בדיוק בגלל סרטים כאלה התאמנתי בקארטה כשהייתי בגילך כל תקופת התיכון.
    אני לא מבין מדוע מזמן לא התחלת להתאמן באחד מאומנויות הלחימה.
    סכנות לא חסר בחיים. אחרי שהעבריינים האלה יעלמו יבואו סכנות אחרות.
    אז למה אתה מחכה ?

שאר הדברים ששאלת :
    על מדיניות החזקת אביזרי הגנה עצמית תשאל את האחראים בבית הספר שלך.
    אתה תלמד שלמערכות גדולות אין זמן וחשק להתייחס לגופו של עניין אלא באופן גורף.
    אם, למשל, אוסרים להכניס סכינים לשטח בית הספר. למה שיתירו לך להכניס אביזרים אחרים?
    כי אתה נראה להם ילד טוב ומישהו אחר נראה עבריין? זה לא עובד ככה.

זה גם לכאורה פותר אותי מלדון על ההבדל בין התרסיסים כי ממילא אני חושב שלא תקבל אישור...
    אבל, לידיעתך, אני בעד תרסיס פלפל יותר מתרסיס גז מדמיע.

עניין העיתוי של תגובתך מול העבריינים.
    כאשר אתה במצב של סכנה מיידית זכותך להגן על עצמך. החוק מבין את זה.
    כיון שמקובל אצל הנערים העבריינים להגיע מראש בעדיפות מספרית אז בכל תסריט יהיה ברור למשטרה ולבית משפט מי איים על מי. ומי תקף את מי.

כדי להכשיר את הקרקע לבאות אני מציע לך לפזר תלונות על איומים עוד לפני רגע האמת שלך.
    תלונה למשטרה, תלונה להנהלת בית הספר.
    תכתוב מראש את התלונה שלך שאתה מגיש ותשמור העתקים.
    אתה יודע למה?
    כי אם העבריינים האלה יכו אותך בשטח בית הספר ויגרמו לך נזקים גופניים יום אחד ההורים שלך יוכלו לגייס עורך דין שיתבע את בית הספר על רשלנות בשמירה ואבטחת שטח בית הספר. והנה יש לך מקור מימון לטיול מסביב לעולם. במקרה זה לא לשכוח לשמור מסמכים רפואיים מפורטים על הטיפול הרפואי שקיבלת. וכו' וכו'
    המערכות סביבך לא טובות בלהגן עליך אבל הם מאפשרות לך לקבל פיצויים.
    ככה זה מתנהל.

לסיום, אני שוב מפציר בך להתחיל להתאמן באחד מאומנויות הלחימה ולעשות חיל בזה.
    במקרה כזה היית כבר מבין בעצמך שבמצב של הגנה מול קבוצת תוקפים אתה צריך לנוע בצורה מאד מסויימת כדי שלא יוכלו לתקוף אותך בו-זמנית ובוודאי לא לתקוף אותך מאחורה.. אתה צריך לנטרל תחילה את החזק בחבורה ורק אח"כ את השאר, ועוד כל מיני תובנות שעושות את ההבדל.
    ולא לבקש אישורים להחזיק תרסיס.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לאמירה
    אני
    31/08/2009

זה נכון שכמעט כל אימא אומרת לבת שלה: "אם גבר יתקוף אותך, תבעטי לו בביצים?".

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לאמירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    31/08/2009

אני מתאר לעצמי שזה נכון.

במציאות יותר מעשי לתקוע ברך בביצים.
    הכי טוב זה ללמוד בצורה מסודרת הגנה עצמית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה לטל

אמירה בר-שלום
    01/09/2009

שלום טל

לא עשיתי מחקר על כך , אך מנסיוני, הרבה אמהות ובכלל נשים אומרות את המשפט הנ"ל וזה באמת יכול לעזור .
    כמו שידידי אומר, בהחלט כדאי ללמוד הגנה עצמית בכדי לקבל עוד כמה כלים במקרה שאין את האפשרות של בעיטה למפשעה

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית
    יעל
    24/08/2009

שלום,
    אני בחורה ובקרוב אעבור לגור לבד בסביבה מפחידה בשכונה שידועה לשימצה ואצטרך להלך ברחובות לבד בלילות בדרכי חזרה מהעבודה/ מהלימודים.
    קניתי לפני כמה זמן תרסיס פלפל אבל אני מפחדת שזה לא מספיק (הבנתי שיש בעיות אם יש רוח , ובנוסף שאני צריכה להיות די קרובה לתוקף וזה לא מספיק לזמן רב)
    האם לדעתכם זה מספיק? האם עדיף גז מדמיע? האם התרסיס שמוכרים בריקושט ב59 ש"ח מספיק? וכמה זמן הוא בתוקף? (קניתי לפני כשנתיים)
    חשבתי לקנות שוקר אך ראיתי שזה הרבה כסף כ 250 ש"ח והבנתי שיש לזה חסרונות רבים - שניתון לחטוף לך את זה ולהשתמש נגדך וכמו כן צריך להיות קרוב לתוקף ,
    מה אתם חושבים כדאי לקנות? חשבתי אולי יהיה באינטרנט בזול יותר אך ראיתי שהמחירים מאוד גבוהים.. יש לכם רעיון? והאם זה באמת אפקטיבי ? מה ההשפעה שזה עושה על התוקף ? האם הוא באמת מנוטרל?
    יש לכם עוד רעינוות ראיתי שיש כל מיני אקדחי לייזר, אקדחי גז ועוד כל מיני מה אתם אומרים?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הגנה עצמית

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    24/08/2009

כל כך הרבה אפשרויות את בודקת להגנה עצמית חוץ מהאפשרות הכי טובה: ללמוד הגנה עצמית.
    אני יודע שאת מאד עסוקה אבל היית צריכה להציב את לימוד הגנה עצמית בסדר עדיפות יותר גבוה מהמקום האחרון. כמו שזה עכשיו.

עכשיו, כשאת בקרוב עוברת לשכונה מפוקפקת, כבר אין זמן לחכות לתוצאות אלא להסתמך על אביזרים.

בקיצור, תרסיס הפלפל שלך צריך להיות אפקטיבי.
    תוודאי שהוא יהיה לך מוכן ביד כאשר את הולכת ברחוב לבד בלילה. ולוודא שהפיה של התרסיס היא בכיוון הנכון.
    נכון שבמקרה של רוח נגדית את תהיי בבעיה אבל בישראל רוב הזמן אין רוח משמעותית בתוך רחובות ערים. אז אני לא הייתי מודאג מזה.
    זה אמור להיות אפקטיבי לטווח של 2 עד 4 מטר.

ובהזדמנות הכי קרובה כדאי לך להתחיל ללמוד הגנה עצמית.
    בגיל שלך את בתקופה הכי מסוכנת של סכנות . אונס כמובן. בשכונה מפוקפקת גם שוד.
    בגיל מבוגר יש פחות סיכוי לאונס ויותר של שוד אבל היום את חשופה להכל.

בכל הנוגע לאונס בחורות עם שיער ארוך חשופות יותר מבעלות שיער קצר.
    ושיער ארוך אסוף בקוקו זה פיסגת החלומות של האנסים. כמה שיותר נוח לתפוס בשיערות יותר טוב בשבילם.

שיהיה לך בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על התשובה,

יעל
    26/08/2009

לגביי השוקר כדאי לקנות? כלומר אין לי בעיה ביד אחת להחזיק גז מדמיע ובשניה שוקר
    האם זה אפקטיבי ומשתק את התוקף ? כמה וולט כדאי ? איפה כדאי לקנות וכמה זה עולה ?
    תודה על כל העזרה, אין לי זמן או כסף ללמוד כרגע הגנה עצמית למרות שהייתי רוצה מאוד.
    האם שיער אסוף ל"גול גול " זה בסדר ? כלומר אסוף בפקעת?
    תודה שוב יעלה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    26/08/2009

לדעתי, תרסיס שיודעים להשתמש בו מספיק.
    לא צריך גם שוקר.
    לא מחזיקים אביזרים בשני הידיים. יד אחת חייבת להיות פנויה.

שיער אסוף בפקעת זה יותר טוב כי זה פחות נוח לאחיזה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    גלית
    23/08/2009

שלום רב,

ביום יום אני מנהלת אורך חיים שיגרתי ובריא (כך אני מאמינה), אך בסופי שבוע מרשה לעצמי "להתפרע" - בעיקר כשמדובר באלכוהול.
    ברצוני לדעת אם אני הולכת להתאמן ביום שבת לאחר לילה של הרבה אלכוהול, מה זה עושה לבריאות? האם כדאי לוותר על האימון של שבת בבוקר?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    24/08/2009

השאלה שלך מתאימה לפורום רפואי לא להגנה עצמית.

חוץ מזה שאם את מוטרדת מהבריאות שלך אז תוותרי על אלכוהול.
    זה גורם נזק מצטבר לכבד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    ישראל
    10/08/2009

שלום,רציתי לשאול אם בצבא ובמשטרה כשמישהוא מתגייס לומדים לוחמה בטרור לוט"ר הגנה עצמיצת קרב מגע שיטות ואומנויות לחימה מה בדיוק לומדים ואיפה הכי טוב והכי הרבה?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    11/08/2009

אני לא יודע לסכם את כל הנושא של קרב מגע בצה"ל.
    נסה למצוא מקורות בתוך הצבא.

באופן עקרוני היחידות שמתאמנות בקרב מגע הן יחידות מובחרות,
    יחידות ללוחמה בטרור
    ומשמר הגבול.

בקיצור, כל יחידה שחייליה יכולים למצוא את עצמם בטווח אפס מהאוייב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפניית לקורס הגנה עצמית
    יפית
    07/08/2009

רציתי לשאול, האם יש קורסים להגנה עצמית שמועברים לנשים בלבד ללא תשלום בת"א?
    במידה וכן אשמח לקבל את הפנייתכם

לקביעת תור
    סגירה
    הפניית לקורס הגנה עצמית

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    08/08/2009

פני לאמירה בר שלום מהפורום הזה.

גם תוכלי לברר בנעמ"ת או בגופים שונים הקשורים לנושא.
    הכל אפשר לברר היום דרך האינטרנט.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית לנשים

אמירה בר-שלום
    09/08/2009

שלום יפית

בעמותת אל הלב ניתן ללמוד הגנה עצמית לנשים בלבד , את יכולה לבדוק באתר שלהם , כתבי בגוגל אל הלב.

בברכה
    אמירה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום שמי מיכל
    מיכל
    07/08/2009

אני עובדת בנתב"ג ויש משמרות שאני מחכה בשעות הקטנות של הבוקר להסעה
    ובשעות הקטנות של הבוקר חוזרת הבייתה אצלנו בנתב"ג הביקורת קפדנית ואי אפשר להגיע עם אמצאי הגנה ואני כרגע סטודנטית ואני לא יכולה להרשות לעצמי ללמוד הגנה עצמית כי אני מממנת לעצמי לימודים מה אוכל לעשות? אודה לכם

לקביעת תור
    סגירה
    שלום שמי מיכל

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    08/08/2009

לא ברור לי איזה אמצעי הגנה אסור שיהיה לך.
    תרסיס גז (מדמיע או פילפל)
    שוקר חשמלי.
    כל גוף חד המוחזק ביד.

כל תרסיס מבושם ועד הדברה יכול להיות טוב כשמרססים אותו לפנים.
    מפתח ארוך וחד במחזיק המפתחות. אותו את מחזיקה קבוע ביד בזמן שאת עומדת לבד.
    או כל דבר יצירתי שיכול לעשות נזק.

את יכולה גם להתקשר אלי להתייעצות.
    052-3227801

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כל מה שקשור לאמצעים להגנה עצמית

מיכל
    08/08/2009

מפני שמחרימים אצלינו כדי שלא ישדדו כסף או משהו
    אבל עצת המפתחות עזרה לי תודה לך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית

אמירה בר-שלום
    09/08/2009

שלום מיכל

כמו שידידי רוני כתב לך כל דבר כמעט שנמצא עלייך יכול לשמש ככלי הגנה כמו: פאלפון , מפתחות, כל דבר חד שעלייך או בתיק , אך כל אלו צריכים להיות נגישים ברגע של התגוננות . יש לך גם את אחד הדברים החשובים ביותר וזה ה"קול" שלך , צעקה חזקה וקריאה לעזרה בהחלט יכולים לעזור .

ידוע לי שבעמותת "אל הלב" נותנים מלגות לנשים שרוצות לעבור קורסים של הגנה עצמית, את יכולה לבדוק באתר שלהם .

אמירה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לאמירה בר שלום.
    אני
    08/08/2009

היי אמירה.
    יצא לך לבעוט למישהו באשכים?.
    אם תותקפי, תבעטי באשכים?.

דליה.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לאמירה בר שלום.

הוספת תגובה

תמונה

• מכה לאשכים

אמירה בר-שלום
    09/08/2009

שלום דליה

לשמחתי לא יצא לי לבעוט למשהוא באשכים תוך התגוננות מפני מצב מסוכן , אך יצא לי במסגרת אימונים לתת מכה קלה לאיזור הנ"ל ומתגובות של חברי הגברים , זה בהחלט כואב , לא נעים ומוציא את הגבר לכמה שניות/ דקות מפעולה.
    במקרה ואהיה במצב של התגוננות מפני תקיפה, אחת האפשרויות הטובות ביותר יהיה שימוש במכה או בעיטה לאיזור האשכים .

אמירה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיטות להתגוננות
    יפית
    07/08/2009

שלום,
    שמי לימור ואני מעונינת לדעת כיצד אוכל להתגונן כאשר מישהו לופת את צווארי מאחור ?
    וכאשר מישהו מאיים עליי בסכין? ( בעזרת הגוף בלבד)

בברכה

לימור

לקביעת תור
    סגירה
    שיטות להתגוננות

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    08/08/2009

יש הרבה טכניקות באומנויות לחימה (במיוחד בג'ו גיטסו) למצבים אלה.
    אי אפשר לכתוב אותם.
    צריך לראות הדגמות ולהתאמן על זה.

ממליץ לך בחום להתחיל להתאמן בנושא הגנה עצמית.
    תמצאי את כל מה שתרצי באמצעות האינטרט.

אפילו אם תיכנסי לאתר YouTube ותחפשי Self defence תצליחי למצוא לבסוף הדגמות.
    אבל הכי חשוב: ללמוד הגנה עצמית.
    התוקף שלך לא יודיע לך מראש איך הוא יתקוף אותך. כך שצריך לדעת להתגונן לא רק מאחיזה אחורית של הצוואר.

את יכולה גם ליצור איתי קשר
    052-3227801

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התגוננות מחניקה או סכין

אמירה בר-שלום
    09/08/2009

שלום לימור

אכן מומלץ ללמוד הגנה עצמית ששם תקבלי מבחר רב של השתחררויות ממצבים שונים וגם התגוננות מפני סכינים .
    להזכירך, רוב התקיפות לא נעשות עם סכין, כך שמומלץ ללמוד גם תרגילים אחרים ובעיקר לעמוד על שלך ולהיות אסרטיבית עם מודעות לסביבה.

אמירה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    אתי
    06/08/2009

שלום רב,

מה בעיטה חזקה באשכים של גבר יכולה לעשות לו? האם היא יכולה לפגוע לו בפוריות?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• פגיעה באשכים

רוני קליין
    08/08/2009

פגיעה באשכים לתוקף היא פעולה מתבקשת עבור אישה מותקפת.

עבור אישה שאין לה שום הכשרה באומנויות לחימה דווקא בעיטה אינה האופציה המועדפת אלא תקיעת ברך חזקה.
    בעיטה דורשת טווח רגל כאשר ברכיה שימושית בטווח מגע גוף.
    וגם אפשרות הפיספוס של המכה גדולה יותר בבעיטה מאשר בבירכיה.

הבעיטה יכולה להיות חלק טבעי מנוהל הגנה עצמית כאשר לומדים באופן מסודר הגנה עצמית / קרב מגע / קארטה / איגרוף תאילנדי וכד'.

במצב של חוסר הכשרה מוקדמת גם תקיפה ידנית של האשכים יכולה להיות אפקטיבית במצב של גוף צמוד לגוף.
    תקיעת יד מלמטה למעלה.
    או אפילו תפיסה חזקה של כל ה"חבילה" ומשיכה כלפי מטה.

לגבי נזקים לגבר.
    שזה לא ידאיג אותך בזמן שאת מותקפת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדריכה או מדריך להגנה עצמית לנשים?
    חגי
    29/07/2009

רציתי לדעת, כאחד שמעוניין לרשום את בתו לקורס הגנה עצמית, האם יש הבדל מהותי בין מדריך הגנה עצמית גבר למדריכה אישה. מה יותר טוב (אם אפשר לכמת זאת)?

תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• מדריך או מדריכה

רוני קליין
    29/07/2009

אין הבדל עקרוני בין המינים.

מה שעושה את ההבדל זאת האישיות של המדריך/מדריכה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדריך או מדריכה ?

אמירה בר-שלום
    02/08/2009

שלום חגי

אין הרבה הבדל בין מדריך ומדריכה , יש הבדל באישיותו/ה של המדריך או המדריכה ובחומר שהם מעבירים . יתכן ומדריכה תוכל להבין אולי יותר טוב את השאלות שבאות מתוך האישיות הנשית של הנערה או האישה ולתת תשובות שמתאימות יותר בהיותה מדריכה אישה בעצמה.

ממומלץ תמיד לפנות למדריך או למדריכה ולבדוק איתם מה התוכן שהם מעבירים בקורס .

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החוק לגבי אלימות כתגובה לאלימות
    יניב
    12/07/2009

שלום
    יש לי שאלה חשובה: אם אני יודע על מישהי שחבר שלה מכה אותה מדי פעם והיא פוחדת להתלונן כי אולי החבר שלה יעשה לה משהו, ואני מחליט - למרות שהיא ביקשה ממני לא להתערב - לדבר עם הבחור ההוא ולהודיע לו שיפסיק להיפגש איתה והדברים מתפתחים לקטטה - האם יש סיכוי שאני אהיה זה שמורשע במשקטרה על אלימות, למרות שהכוונה שלי טובה ויכולה להיות מצילת חיים?

תודה על התשובה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    13/07/2009

טוב שאתה שואל לפני שתעשה טעות.

הגנה עצמית באופן פיזי מבחינת החוק זה כאשר אתה פיזית מותקף. בשידור חי.
    אם אתה הראשון שהרים יד - אתה התוקפן.
    לא משנה מה היו הסיבות.
    סיבות טובות ישמשו את עורך הדין שלך בטיעונים להקלה בעונש. לא יותר מזה.

אם החבר של הבחורה מכה אותה - זאת עבירה פלילית.
    צריך להגיש תלונה במשטרה.
    בסמכות המשטרה לטפל בנושא. אתה לא החוק ואתה לא מוסמך לעשות מה שנראה לך כ"צדק".
    בדיוק בשביל זה המציאו את בתי המשפט.

הגשת תלונה במשטרה יכולה להתבצע גם על ידך.
    כיון שלפי החוק אם ידוע לאזרח על עבירה המתבצעת חובתו לדווח למשטרה.

עד כאן מה החוק אומר.
    אם מאד חשוב לך שמערכת החוק תעשה צדק אז אתה יכול לעזור.
    למשל, לבוא עם מכשיר הקלטה לפגישה עם החשוד ולנהל איתו שיחה .
    יכול להיות שהוא יפליל את עצמו ובכך ההקלטה תשמש כראיה שתזרז את הגעתו למאסר.

אם החשוד גם יפליל את עצמו בדבריו וגם ברוב טיפשותו ירים עליך יד
    אז יכול במעמד זה להגן על עצמך באופן פיזי.
    כדי לא להסתבך בעצמך - תוודא שאתה מפעיל מה שהחוק מכנה "כח סביר" ולא יותר מזה בהגנה עצמית.
    דוגמאות להפעלת כח לא סביר:
    לתוקף אין אביזר ביד ולך יש.
    התוקף נופל על הרצפה ואתה בועט בו כשהוא שכוב על הרצפה.

מקווה שהבנת את רוח הדברים.
    נבון יודע לצאת מצרות שחכם לא נכנס אליהם.

חכם, במקרה הזה, יקליט את החשוד ויגיש תלונה במשטרה עם ההקלטה.

בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא פייר העניין הזה, לא?

יהורם
    19/07/2009

סליחה שאני מתערב, אבל קראתי את תשובתך המלומדת והמנומקת ואני מוכרח לומר שזה נשמע ממש לא פייר. איך ייתכן שהתוקפן ינצח בקרב כזה, למרות שהוא האשם העיקרי בעצם המתקפה עליו?
    האם החוק לא אמור להגן גם על מקרי קיצון כגון אלו? האם אין שופט בישראל שיצליח להבין סיטואציה מורכבת כזו? אם התשובה שלילית, זה ממש חבל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא פייר זה בעיני המסתכל

רוני קליין
    21/07/2009

החוק נועד למנוע אנרכיה.
    איש הישר בעיניו יעשה - זה מתכון לאנרכיה.

לכן, באופן גורף החוק אוסר הפעלת אלימות.
    גם אם יש לך שיקול דעת סביר בהפעלת אלימות
    אולי לי יש שיקול דעת אחר בהפעלת אלימות.
    אז מה יהיה?
    אני אדמיין ש"גנבת" לי את החברה.
    אשבור לך את העצמות.
    אגיע למשפט.
    אנסה לשכנע את השופט שזה "פייר" להכות מי שגונב חברה.
    השופט יחשוב אחרת.
    אני אקבל עונש
    ואתה, בכל מקרה, תישאר נכה כל החיים.
    אופס....
    מתאים לך?

כדי למנוע אנרכיה אז באופן גורף יש איסור על אלימות.
    יש חוקים, ויש עונשים
    והכל מתברר בבית משפט.
    והחוק גם מקפיד שהשופט לא יהיה קשור עצמו לעבירה
    כי הוא לא יהיה אובייקטיבי !!!!!
    הקורבן הוא זה שיתלונן במשטרה.
    הוא לא זה שיעשה "צדק" כראות עיניו.

מקווה שהבהרתי את העניין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אתה צודק ב-99%,השאלה היא

נעמה
    27/07/2009

הסברת יפה והבאת דוגמה טובה, באמת.

אך עדיין, במקרים בהם אין ספק בכוונת המתקיף (נאמר שמדובר בגבר מכה ש"חטף" מאחיה של האישה המוכה) - האם בית המשפט לא נוטה להתחשב במקרים כאלה, או שחוק זה חוק?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה לנעמה

רוני קליין
    27/07/2009

מי שמרים יד ראשון הוא התוקפן בעיני החוק.

בדוגמא שהבאת הגבר המוכה יכול להתלונן במשטרה ואז האח יהיה בבעיה.
    הדבר היחיד שיכול האח לקוות זה שהגבר המוכה לא יעיז להתלונן למשטרה כי אז עלולה להחשף העובדה שהוא מכה את אשתו.

ואז נגד שני הגברים יוגש כתב אישום....
    לא תהיה "התקזזות".
    לא מטפלים בעבירה ע"י ביצוע עבירה נוספת.

הפורום הזה נועד לאנשים שמגינים על עצמם מאלימות של אחרים.
    לא "סגירת חשבונות" ולא כמו שנהוג בטעות לומר: "לקחת את החוק לידיים".
    זאת טעות כי החוק אינו מרשה כלל "לסגור חשבונות" ללא חקירה ומשפט של הגורמים המוסמכים (משטרה ובתי משפט).
    "לקחת את החוק לידיים" יכול להיות רק לקחת את חוק הג'ונגל לידיים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה כדאי לעשות

אמירה בר-שלום
    13/07/2009

שלום יניב

אחד הדברים שאפשר לעשות כאשר יודעים על אלימות שמתבצעת ויש פחד מסויים , ניתן להתיעץ בעילום שם בקו החם של מרכזי סיוע, יש להם הרבה נסיון בסיפורים כמו שאתה מתאר.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית במקרה של הטרדה מינית
    יעל
    16/06/2009

ערב טוב לכולם.
    יש לי שאלה משפטית: נאמר והבוס שלי מטריד אותי מינית (לפחות לראות עיניי): מביט בי עם עיניים זדוניות, מעיר לי הערות על הישבן וצבע החזיה ושורק לי בבוטות כשאני עוברת לידו - כל אלה ליד שאר העובדים. כבר כמה פעמים עצרתי את עצמי מלתת לו בעיטה הגונה באשכים בגלל הפחד שמא האשמה תיפול עלי.
    האם אני צודקת? האם עד שהוא לא יתקוף אותי חו"ח אין לי מה לעשות חוץ מלנסות להתלונן ולקוות שמישהו יאמין לי?

הוספת תגובה

תמונה

• הטרדה מינית

רוני קליין
    17/06/2009

יעל שלום,

שאלת שאלה מאד חשובה.

אז הנה התשובות:

חוק הטרדה מינית מחמיר במיוחד כשההטרדה מתבצעת ע"י בעל סמכות.
    הבוס בעבודה זאת דוגמא מובהקת לבעל סמכות.

התאורים שכתבת זאת הטרדה מינית מובהקת.
    הבוס גם ברוב טיפשותו מטריד אותך מינית לעיני עדים.

תלונה במשטרה תגרום להליך משפטי שבו יש לו סיכוי מצויין למצוא את עצמו בכלא.
    את אפילו לא חייבת לתת הסברים למשטרה למה זה בעיניך הטרדה. החוק כבר הגדיר את זה כהטרדה.
    אין מצב שהוא ישכנע בית משפט שזה היה "בצחוק" או סוג של מחמאה, או סוג של חיזור.
    החוק ממש סגר חזק את בעל הסמכות בנושא הזה.

ברור לך שאת, במקביל, צריכה לחפש עבודה במקום אחר במקביל להליך המשפטי.

עם עו"ד טוב חוץ מהרשעה פלילית את גם תוכלי לתבוע אותו (לאחר ההרשעה) בתשלום פיצויים על הנזק הנפשי שגרם לך. סיכויי זכיה מצויינים.

ודבר אחרון, טוב שלא נתת לו בעיטה בביצים.
    זה היה מסבך לך את המצב.
    בעיטה כזאת מותרת משפטית במקרה של הגנה עצמית ולא כדי לפרוק זעם.
    הוא לא פגע בך פיזית.

בנוסף, את גם יכולה לקבל ייעוץ משפטי מנעמ"ת או ויצ"ו.
    חבל על כל יום שאת סובלת את זה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אל תפחדי

rui
    19/06/2009

תתני לו בכיף

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית במקרה של הטרדה מינית

אמירה בר-שלום
    28/06/2009

שלום יעל!

אכן המקרה שלך מרגיז ביותר כמו עוד הרבה כאלו לצערינו. בשלב ראשון צריך לזכור שאנו לא רוצות להגיע לההסלמה, זאת אומרת לא להגיב באלימות פיזית , אך בהחלט ניתן להשתמש בקול ולומר מה את חושבת ומה את מרגישה וגם לומר "לא" למבטים ולהערות. בנוסף מומלץ להתיעץ (אפשר בלי לתת פרטים מזהים) לקו החם של מרכז לסיוע 1202 .

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה