פורום הגנה עצמית, הגנה עצמית לנשים - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

רוני קליין
רוני קליין
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל רוני קליין ללא פרסום בפורום

• שאלה
    אתי
    22/10/2008

אני סובלת מצלוליטיס בתחת ורוצה להתאמן על איזור זה. כמו כן, אני רוצה ללמוד הגנה עצמית לנשים. האם יש אומנות לחימה מסויימת שמערבת הרבה עבודת רגליים ותוכל גם להפחית לי את הצלוליטיס? תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תשובה לאתי

איטל קלונסקי
    22/10/2008

כל אומנות לחימה כוללת בתוכה עבודה על כלל הגוף
    אני חושבת שהאומנויות לחימה האנרגטיות יתאימו לך יותר לפתרון הבעיה
    ב: טקוואנדו, אגרוף, וקרב מגע, יש הרבה עבודת רגליים
    בלי קשר אני ממליצה לך לקחת קורס הגנה עצמית שהוא טוב בלי קשר לבעיה כזו או אחרת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות דחופה
    טל שטיין
    11/10/2008

שמי טל ואני בת 23. יצאתי עם שתיים מחברותיי לקמפינג במכמורת אתמול. הגענו לאיזור בסביבות 19:00 בערב, כאשר היה כבר חשוך, והתחלנו לפרוק את האוטו מציוד.החננו את הרכב בחניון שנמצא אולי 100 מטר מהחוף במקום בו חנינו. השארנו חפצים ברכב, רק לרגע -וברגע שירדנו לחוף כדי להניח ציוד, שני עבריינים הגיעו ברכב חשוד פרצו את החלון הימני מקדימה וגנבו לי שני תיקים שהיו מונחים על רצפת הרכב-במושב שליד הנהג. ברגע שזה קרה זוג דתיים שישבו ממש ליד רכבנו רצו לכיוון הרכב שהיה שם. כמובן שהגנבים הספיקו להכנס לרכבם ולברוח, והאישה רצה אלינו והודיעה לנו על מה שקרה. כמובן אחרי בכי רב מצד החברה שלי שהרכב היה שלה(אפילו לא שלה -של אחותה) ואחרי ריצה מטורפת שלי על זכוכיות החלון המנופץ (מיותר לציין שהייתי יחפה) פירקנו את האוהל שהספקנו להרכיב, וחזרנו הבייתה בבושת פנים. אחרי הגשת תלונה במשטרה על הדברים שנגנבו, והלקאה עצמית על הטמטום שבהשארת התיקים ברכב- אפילו אם לשניה- חבר שלי אמר: " ככה זה שאתן יוצאות שלוש נשים לקמפינג, זה תמיד נגמר באסון, אני רק שמח שרק זה מה שקרה" לא הבנתי מאיפה צצה ההתנגדות המעט שובניסטית הזאת, שלא הייתה שם לפני שיצאנו וראוי לציין שזאת ממש לא הפעם הראשונה בה שלושתינו הבנות יוצאות לסןג כזה של חופשה, חבר שלי אמר שהוא היה מוטרד עוד קודם לכן ולא רצה שאני "ישטוף" אותו "בשטויות פמנסטיות" ואז אמר:"מה היה קורה אם אותם שני עבריינים היו מחליטים לבקר באוהל שלכן אחרי שהייתן נרדמות?תביני טל, זה לא שאני לא סומך על מה שאת יכולה לעשות, פשוט לאנשים עברינים מהסוג הזה את בתור בחורה נראית טרף קל." אז התחלתי לחשוב. לא הייתי יודעת מה לעשות.הרגשתי חוסר אונים. אני מעוניינת להתחיל- עוד קודם למקרה באיזשהו אורח חיים ספורטיבי שישלב הגנה עצמית. עכשיו זה הפך להיות חלק ממה שאני מרגישה שאני חייבת לעשות.הייתי רוצה המלצה באיזה אומנות לחימה לבחור...

לקביעת תור
    סגירה
    התייעצות דחופה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    11/10/2008

טל, זאת השאלה הכי נפוצה ששואלים אותי בפורום.

אז הנה התשובה הכי טובה שאפשר לתת:
    כל אומנות לחימה שתגיעי בה לרמה גבוהה תשרת אותך במצבים של הגנה עצמית.
    ג'ודו, קארטה, ג'ו-ג'יטסו, אגרוף תאילנדי, אייקידו, אחד מסגנונות קונג-פו, שיטות לחימה המשתמשות בקוקטייל של טכניקות מאומנויות לחימה ונקראות בשמות כמו: "הגנה עצמית","קרב מגע","הישרדות" וכדומה.
    זה תלוי בעיקר בך.
    האימונים הופכים להיות חלק מסדר היום הקבוע שלך.
    פעמיים בשבוע הדרכה ובשאר הימים אימוני כושר ותירגול עצמי.
    והכי חשוב: בקרב אימון, ובוודאי בקרב אמיתי - במקום לפחד לחשוב כמו טורף !!!!

אם תתמידי ותשקיעי ברמה הזאת -
    את לא צריכה בנוסף מנוי במכון כושר
    את לא צריכה לדאוג לדיאטה
    ספורט עוזר נגד מחלות
    ספורט עוזר נגד דיכאון
    ועוד.

בחודש הראשון יהיה לך קשה ותרגישי כאבים בשרירים. להתאמן בהדרגה.
    אח"כ השרירים מתרגלים, מתחזקים ואפילו תרגישי שהם "מבקשים" שתפעילי אותם !!!

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית

איטל קלונסקי
    22/10/2008

טעויות תמיד קורות הרעיון הוא ללמוד מהן לפעם הבאה
    אני תמיד ממליצה ללמוד קורס הגנה עצמית גם אם לומדים אומנות לחימה
    איך בוחרים אומנות לחימה שמתאימה לך?מנסים ומנסים עד שניתפסים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    אריה
    19/10/2008

שלום רב, האם ידוע לכם על קרבות רחוב לא חוקיים בישראל? אם כן, היכן הם או כיצד אני יכול לחפש אותם? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    19/10/2008

קראתי פעם כתבה בעיתון על קרבות כאלה המתנהלים, לצערי, בין צעירים שלמדו קרב מגע או מדריכים בקרב מגע.
    כיון שמדובר בפעילות לא חוקית לא סביר שתראה מודעות באינטרנט או בעיתונות המזמין הצטרפות ל"מועדון" הזה. זה כנראה עובר מפה לאוזן.

בכל אופן, מאד ממליץ לך לא להתעסק בזה ולהתרכז בתחרויות ספורטיביות.
    גם שם תוכל לדעת מה אתה "שווה". בלי לגרום לעצמך או לזולת נזקים מיותרים

מציע לך לצפות בערוץ אגו טוטאל. יש שם קרבות אמיתיים של לוחמים. אבל יש גם שופט שמפסיק את הקרב כאשר אחד מהצדדים כבר לא מסוגל להגן על עצמו והתוצאה כבר ברורה.
    בשביל מה צריך במצב זה להמשיך לגרום חבלות?.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הודעה לסמדר
    רוני קליין
    15/10/2008

הסיפור שכתבת לא מתאים לפורום הזה ולכן אני שוב מוחק אותו.
    נראה לי שהתכוונת להסתלבט עלינו בפורום.

בכל מקרה, כשתרצי לדעת להגן על עצמך -תלכי ותלמדי הגנה עצמית.
    אנחנו לא מפרסמים מורים ומכונים. בשביל זה יש אינטרנט.

לקביעת תור
    סגירה
    הודעה לסמדר

הוספת תגובה

תמונה

• אהה

סמדר
    16/10/2008

מה פתאום להסתלבט עליכם .. ניראלך ?! פשוט לא ידעתי במה זה עוסק . אבל לא משנה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שמעתם על ווינג צון? אחלה בלוג, כנסו
    עומר
    10/10/2008

זאת אומנות לחימה סינית, שפותחה מהקונג פו המסורתי ע"י נזיר.
    הווינג צון הוא אומנות לחימה יעילה ופרקטית מאוד להגנה עצמית.

הוספת תגובה

תמונה

• ווינג צ'ון

רוני קליין
    10/10/2008

ווינג צ'ון היתה שיטת הקונג פו שברוס לי למד 10 שנים בשנות נעוריו בהונג קונג.

לאחר השתקעותו בארה"ב הוא פיתח שיטת לחימה משלו שקרא לה "ג'יט קון דו" ("דרך האגרוף המיירט").

בסרטיו של ברוס לי היו כמה סצנות בהן הוא השתמש בתנועות ידיים מהירות במידה כזאת, שקשה לעין אנושית לעקוב אחריהן, וזה טיפוסי לשיטת ווינג צ'ון.

אגב, ווינג צ'ון בסינית פרושו "אביב נצחי".

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית
    רוני
    17/08/2008

שלום רב, לרוב אמנויות הלחימה יש אביזרים וביגוד מיוחד ודוקא לקר במגע לא - מה עומד מאחורי זה, האם מתוך אידיאל כלשהו?

לקביעת תור
    סגירה
    הגנה עצמית

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    18/08/2008

שאלה טובה.
    לדעתי, יש שתי סיבות מדוע אין ביגוד מיוחד לקרב מגע.

א. אומנויות הלחימה המסורתיות מביאות איתן את הביגוד המסורתי שלהן מהמאה ה-19 ועוד לפני כן.
    קרב מגע נוצרה במהלך המאה ה-20 ללא זיקה למקורות קדומים כלשהן. כך שאין מסורת ביגוד שצריך לכבד אותה.

ב. קרב מגע אמורה להתבצע באופן טבעי באותו לבוש שאנשים לובשים כאשר הם מותקפים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביגוד - קרב מגע

איטל קלונסקי
    07/10/2008

יש לקרב מגע לבוש מיוחד הוא כולל מכנס שחור (של חליפה) וחולצת טריקו
    וכן הרעיון הוא שיש לבוש מחייב אבל הוא נח ומתאים ללימוד "הרחוב"

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית
    מיכל
    19/09/2008

מישהו יודע איפה אני יכולה ללמוד איזה קורס להגנה עצמית/ג'ודו/קראטה באיזור קרית אונו? עדיפות לקבוצה עם נשים בלבד תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הגנה עצמית

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    20/09/2008

מיכל,

היום מוצאים הכל (אם יש) דרך האינטרנט.
    קבוצות רק לנשים?
    * תשאלי בעירייה
    * תשאלי במרכז נעמ"ת
    * תשאלי במרכז ויצ"ו

בד"כ האימונים הם מעורבים
    ואז האפשרויות מתחילות להיות מגוונות.

במקרה אני גר בסביבה שלך (גבעת שמואל).
    לא התרשמתי שדווקא באזור קריית אונו יש הרבה אפשרויות לבחור (בהשוואה לת"א והסביבה).
    המודעות של נשים להשקיע בלימוד הגנה עצמית היא מאכזבת. לכן ההיצע מאד קטן.
    הפורום הזה מנסה לשפר קצת את המצב העצוב הזה.

תעדכני אותי בנושא.

רוני
    052-3227801

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית - נשים

איטל קלונסקי
    07/10/2008

יש קורסים לנשים בלבד בת"א גם של הגנה עצמית וגם של אומנויות לחימה
    אם את מעוניינת בעוד פרטים את מוזמנת ליצור איתי קשר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מהו נינג'יטסו?
    אורח
    06/10/2008

שלום, רציתי לדעת מהו נינג'יטסו. הוא מתאים להגנה עצמית? אילו יכולות, פרט להגנתיות, אפשר ללמוד באומנות זו?

לקביעת תור
    סגירה
    מהו נינג'יטסו?

הוספת תגובה

תמונה

• נינג'יטסו

רוני קליין
    06/10/2008

הדימוי של נינג'יטסו במערב ( ובמיוחד בסרטים) הוא של אומנות לחימה יפנית "סודית" ששימשה מרגלים ומתנקשים מקצועיים.
    היא כוללת:
    טכניקות של התקרבות בחשאי למקום מסויים
    טכניקות של קטילת הקורבן.
    טכניקות של דרכי מילוט לאחר ביצוע המשימה.
    הכל בעזרת מגוון אביזרים ואילתורים שונים להצלחת המשימה.

אם תחפש לעומק בגוגל או תראה סירטונים באתר Youtube (בקש את המילה Jujutsu) תוכל לראות שמדובר באומנות לחימה לכל דבר. ובהחלט היא יכולה לשמש למטרות הגנה עצמית. בלשון המעטה...

חפש באינטרנט ותמצא הרבה מידע ומכונים המלמדים את זה בישראל.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שפת גוף נכונה- דעה שלי. וגם שאלה
    בר
    27/09/2008

אנחנו חיים בג'ונגל. לא נראה לי שמישהו חולק עלי בזה. בג'ונגל החלשים תמיד יהיו בסכנה, וככה גם החיות שלא מסתובבות בלהקה. רוב הנשים ברחוב שאני רואה נראות תלויות לגמרי בבן זוג שלהן. מצפות שהוא יגן עליהן מכל צרה. אם מישהו זורק להן איזה מילה, או נוגע בהן, או סתם מציק להן- ישר יהיה לו עסק עם החבר. לא פלא שתופסים נשים בתור המין החלש והחסר אונים.
    אני חיה את הג'ונגל הזה מקרוב. כל יום. אני חיה ברחוב כבר שנים, בלי בן זוג ובלי להקה. ודבר אחד למדתי טוב- שפת גוף נכונה. לא משנה איפה את הולכת, אם זה מקום מוכר ובטוח או שזה מקום עוין- תמיד צריך לשמור על שפת גוף שמראה ביטחון עצמי וחוזק פנימי. למשל, גב זקוף. לא לתת לראש או לגב להשתופף. זה מראה על חולשה. להשתדל גם ללכת עם ראש ישר ומבט קדימה ולא להסיט את העינים מעיניים של מישהו אחר, אם יוצא לך להיתקל בכאלה. שפת גוף שמשדרת עוצמה פנימית וביטחון יכולה להרחיק מעלייך מטרידנים, אבל חוץ מזה היא גם תואיל לך. אפילו אם בפנים את לא מרגישה חזקה, אם הגוף שלך ישדר חוזק, גם הרוח תאמץ את זה במקודם או במאוחר. למרות שגם על חוזק פנימי צריך לעבוד. אסור בשום אופן לשדר שפת גוף מתחמקת או חוששת. בג'ונגל, כמו כאן, טורפים מריחים פחד ונמשכים אליו. אם את רוצה ללמו'ד להסתדר פה, צאי מהסטטוס של השפנפנה שתקעו לנשים לכל אורך ההיסטוריה. כנסי לעור של נמרה.
    במקרה יותר קיצוני, אם יצא לך להיכנס למצוקה פיזית- אם מישהו או מישהי מתחילים להציק ברמה של נגיעות וזה מתפתח למכות- תשתמשי בכל האמצעים שיש לך. אם את לא יודעת ללכת מכות, תשתמשי במה שאת יכולה- ברך לביצים, אצבע לעיניים, נגיחה עם הראש. גם בדברים שיש סביבך כמו אבנים או ברזלים. והכי חשוב לא לאבד אשתונות. לאסוף את כל האש שיש לך בפנים ולהוציא אותה החוצה. לא לפחד לפגוע כשיש צורך.
    בגלל שבד"כ אין בסביבה להקה שתעזור לי, או בן זוג שיגן עלי, ואני מעדיפה שככה זה יישאר- אני דרוכה תמיד. מכל מקום יכולה לבוא סכנה וחשוב לי תמיד להישאר יציבה וחזקה. להיות מוכנה לתקוף כשצריך. אבל זה לא קורה הרבה, כי אנשים קולטים את השפת גוף שלי ובד"כ נמנעים מלהטריד. מה שכן, אני עדיין מנסה לעבוד על חוזק פנימי. למדתי שלפעמים אם אני לא יודעת להוציא את האש שלי החוצה, להיות פראית וטוטאלית לגמרי, אני יפסיד. השאלה שלי היא איך אפשר לשחרר את החיה שבפנים שתדע לצאת ולתקוף כשצריך. כי לתקוף אני יודעת, אני יודעת לשדר ביטחון וחוזק, אבל אני לא יודעת לשחרר את הכוחות החוצה. יש לי יותר מדי מחסומים שמונעים מהאש האמיתית לצאת, וזה יכול לעשות את ההבדל בין ניצחון לפגיעה. איך אני מתגברת על זה?

הוספת תגובה

תמונה

• איך להוציא את האש החוצה

רוני קליין
    28/09/2008

בר, זהו המכתב הכי מדהים שקראתי בשנה האחרונה !!!

כמעט כל מה שכתבת זה בדיוק מה שאישה צריכה לעשות ולשדר.

התשובה לשאלה שלך לגבי להוציא את האש החוצה ברגע האמת היא שאת חייבת ללמוד אומנות לחימה !!!
    לא רק תרכשי ידע מועיל בטכניקות אלא גם תתרגלי "להתפוצץ" על היריב.
    ואז כשתגיעי למצב של איום ברחוב את עושה נוקאאוט תוך שניות.

את יכולה להיכנס לאתר .youtube ולחפש סירטונים לפי המילות מפתח
    self defece
    karate
    Ju Jutsu
    Aikido
    גם תקבלי רעיונות, וגם תתרשמי ממהירות הפעולה.

בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

בר
    29/09/2008

אני מנסה ללמוד עכשיו דרך סרטונים כי לשיעורים רציניים אין לי אפשרות. אבל יום אחד אני יטוס לסין וילמד שם כמו שצריך:) משהו לשאוף אליו. שנה טובה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לנסוע לסין

רוני קליין
    29/09/2008

לא הייתי בסין. אני יודע שזאת ארץ מדהימה.

אבל בקשר ללימוד אומנויות לחימה את יכולה ללמוד גם בארץ.
    מי שנוסע לארץ המקור (בד"כ סין או יפן) כדי ללמוד אומנות לחימה זה לצורך הגעה לרמות הגבוהות ביותר האפשרויות ולהפוך את אומנות הלחימה לדרך חיים. ולכן ללמוד מהמקור. כדי ללמוד גם את הפילוסופיה שמאחורי אומנות הלחימה וליישם את זה יום יום.
    זה דורש שהייה של מספר שנים באותה ארץ !!!!

אם לא לזה התכוונת אז אני שוב ממליץ ללמוד בארץ הגנה עצמית, שייתן תוצאות כבר בעתיד הקרוב, ובהמשך לנסוע למדינות רחוקות כדי להעמיק את הידע. או לטייל.

בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התכוונתי לזה

בר
    02/10/2008

אומנויות לחימה זה יותר מכוח בשבילי. זאת גם דרך חיים. ובקשר לעכשיו, אין לי אפשרות כספית ללכת לחוגים כרגע. אולי אתה יודע על קבוצות שמתארגנות בחינם באזור ירושלים?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    02/10/2008

לא ידוע לי על קבוצות בחינם.

נסי לפנות למנהלת הפורום, איטל. מספר הטלפון שלה מופיע בראש הדף.
    אולי יוכלו להפנות אותך למקום כזה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קבוצות בחינם

איטל קלונסקי
    06/10/2008

דבר ראשון רציתי לומר שהמכתב שכתבת בהתחלה היה מרגש ונהדר הלוואי ועוד בנות ילמדו ממך
    דבר שני אני לא מכירה קבוצות בחינם אבל יש באל הלב אפשרות למילגות
    כדאי לפנות אליהם 02-6781764

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעורים פרטיים באמנות לחימה כלשהי
    עידן
    20/09/2008

היי אני בן 24 מראש העין. בעקבות אירוע שאירע לאחרונה (והסתיים למזלי בצורה טובה) - התחדד אצלי הצורך בלימוד הגנה עצמית. אני בחור חזק אבל עם זאת בעל מבנה גוף צנום מאד ומראה נערי ולכן לא פעם ולא פעמיים נטפלים אלי (כמו שקרה לפני כמה ימים). קודם כל מה הייתם ממליצים לי ללמוד? כי הבנתי שכל אומניות הלחימה למיניהן דורשות שנים של השקעה (אין לי בעיה עם זה, אבל אני רוצה לראות תוצאות כלשהן בתקופה הקרובה ביותר). האם ללמוד קרב מגע? דניס הישרדות? דבר נוסף - מגבלת הזמן, אני אוכל להקדיש לנושא רק שעה-שעתיים בשבוע. האם הייתם ממליצים לקחת שיעורים פרטיים (כל עוד המחירים שפויים כמובן)? האם התוצאות יהיו מהירות יותר? ולסיום - אם יש מורים באיזור פ"ת-גבעת שמואל-קרית אונו-ראש העין-יהוד אני אשמח לדעת. תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    21/09/2008

עידן,
    אני שמח על התעניינותך בלימוד אומנויות לחימה לצורך הגנה עצמית.
    האפשרויות שהעלת הן מצויינות ויש עוד.
    כל אומנות לחימה שתשקיע בה ותגיע איתה למיומנות טובה (וכמובן, תהיה בכושר) תספק את הצרכים שלך.

עם זאת, בפורום זה לא מפרסמים פרטים של מורים ומכונים כי זאת פרסומת מסחרית.
    עליך לחפש בעצמך (למשל, דרך האינטרנט) את הטלפונים והרלוונטיים.
    מורים ומכונים רבים מפרסמים עצמם באינטרנט ואתה יכול להגיע למידע הזה.

אני במקומך, במקביל לחיפוש באינטרנט, הייתי משאיר טלפון או אימייל כדי שמדריכים הגולשים בפורום יצרו איתך קשר ישירות (ולא דרך הפורום).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    לילי
    17/09/2008

האם זה נכון שככל שמתאמנים ,אז הלב גודל? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• לב מוגדל?

רוני קליין
    18/09/2008

שאלת שאלה שמיועדת לפורום אחר.

בכל מקרה, התשובה היא : לא.
    אימון גופני מייעל את עבודת הלב אבל זה לא בא לידי ביטוי חיצוני של הגדלת הלב.
    לב מוגדל (המאובחן, למשל, בצילום רנטגן) יגרום לרופא לשלוח אותך לבצע בדיקות רפואיות כדי לגלות את הסיבה לכך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הצקות בחזרה מבית ספר
    ע.
    07/09/2008

שנת הלימודים, ובשבילי זה אותו תסריט - יש איזה ילד בכתה שלי (אנחנו בח') שמציק וומרביץ כל הזמן. הוא חזקואני לא כל כך. מה אני כיול לעשות כדי שאם בדרך הביתה הוא יפתיע אותי אני אהיה מוכן?

לקביעת תור
    סגירה
    הצקות בחזרה מבית ספר

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    08/09/2008

לכאורה אתה יכול לערב מבוגרים בנושא.
    למשל,
    לדבר עם ההורים שלו.
    לבקש מההורים שלך שידברו עם ההורים שלו.
    לדבר עם המורה שלכם.
    ואחרון חביב, לדבר עם מנהל/מנהלת בית הספר.

אבל בהנחה שמדובר בהצקות ולא משהו חמור יותר - אם הייתי במקומך הייתי מטפל בזה לבד.
    כאן יש לך שתי אפשרויות.
    הראשונה: לנסות להיות חבר שלו. למצוא משהו שאתה יכול לעזור לו.

השניה: גם את תצליח להיות חבר שלו אתה מתחיל דחוף ללמוד הגנה עצמית.
    לא ממש משנה מה תבחר. העיקר תתחיל להתאמן ולהכין את עצמך.
    ובשום אופן אתה לא מפרסם שאתה לומד את זה.
    יתכן שתותקף עוד לפני שיהיה לך יכולת טובה להגן על עצמך אבל אתה מסדר לעצמך פתרון לשנים רבות.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תלמדי הגנה עצמית

(~_~)
    08/09/2008

לדבר אם ההורים מנהל וכל זה לרוב לא עוזר רק במיקרים נדירים אני אומר מניסיון,תעשי כושר תלמדי באיזה חוג או סתם תפתחי כוח(למרות שמאד מומלץ להוסיף אומנות לחימה) ואם הוא יתחיל איתך תיהי מוכנה,אל תהיי החננה שכולם מרביצים לה ואל תוותרי לאף אחד גם לי עשו את זה פעם ההורים המנהל לא עוזרים אם הילד ככה זה בגלל שהוא מההתחלה לא שם על ההורים והמנהל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית

איטל קלונסקי
    15/09/2008

בהחלט יכול לעזור לקחת קורס הגנה עצמית גם כדי שתקבלי כלים איך לשים גבולות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• באזור אשדוד
    לא מגלה
    14/09/2008

מישהו מכיר מקום טוב ללמוד הגנה עצמית לנשים באזור אשדוד?

לקביעת תור
    סגירה
    באזור אשדוד

הוספת תגובה

תמונה

• הכי טוב לבדוק באינטרנט

רוני קליין
    14/09/2008

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הגנה עצמית- אשדוד

איטל קלונסקי
    15/09/2008

אני יודעת על ת"א ורחובות זה מספיק קרוב?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרב מגע לנערות
    אור
    29/07/2008

האם יש חוגים ייחודיים לנערות בלבד?

לקביעת תור
    סגירה
    קרב מגע לנערות

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    02/08/2008

כן.
    סביר להניח שתמצאי משהו קרוב למקום מגוריך.

את יכולה להעזר באינטרנט, או העיריה/מועצה מקומית באזור מגוריך, או ויצ"ו, או נעמ"ת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוגים לנערות

איטל קלונסקי
    15/09/2008

ישנם חוגים לנערות בלבד גם בקרב מגע וגם בהגנה עצמית
    את יכולה לברר באינטרנט ויש את עמותת אל הלב 02-6781764

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה על ריתוק
    מוטי
    24/08/2008

מה הם החסרונות בריתוק על ידי ישיבה על הבטן או הגב של היריב? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה על ריתוק

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

רוני קליין
    24/08/2008

אני מניח שאת מתכוונת למצב, שהישיבה עצמה היא הריתוק.

טכניקות של ריתוק בג'ודו וג'ו-גי'טסו לוקחות בחשבון את האפשרות שהמרותק ינסה לצאת מהריתוק ולכן, למשל, נתפסים ברגליים שלו.

אם רק הישיבה היא כל הריתוק אז די קל להשתחרר מהריתוק ע"י גילגול מהיר לצדדים.
    במקרה כזה המרתק לא רק מאבד את הריתוק אלא גם את שיווי משקלו.
    אלא אם כן את שוקלת עשרות ק"ג יותר מהמרותק....

בקיצור, טכניקה לא מומלצת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כמו כל ריתוק אחר....

kool
    14/09/2008

ריתוק זה נקרא מאונט. וזהו ריתוק חזק מאד שכן במצב זה המרתק, יכול להכות ביריב כשליריב יכולות הגנה נמוכות יחסית. (דמיינו את המצב, במצב זה הראש של היריב המרותק - חשוף). כמו מכל ריתוק, גם ממצב זה ניתן להשתחרר... אך על מנת שהריתוק יהיה אפקטיבי, על המרתק להתאמן ולהתאמן ולהתאמן על ריתוק זה כי מריתוק לא נכון קל מאד להשתחרר. הצד המרותק חייב להתאמן על כיצד להתשחרר מהריתוק שכן חוסר יידע יחשפו אותו לחבטות ראש מצד המרתק. בקיצור, במצב זה יש ייתרון לצד המרתק.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה