פורום אלימות בני נוער, סמים, אלכוהול - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מריחואנה
    נורית
    22/06/2015

בתי בת 17, תלמידה מצטיינת. פעילה במועצת תלמידים, מעשנת מריחואנה. לדבריה אחת לחודש, חודשיים. אין שום סימני התמכרות. תפקודה מצוין. אנחנו ביטאנו את התנגדותנו ולא מאפשרים עישון בבית. אנחנו יודעים שמעשנת בחוץ. לא ברורה התדירות. היא בטיפול פסיכולוגי והפסיכולוג לא מודאג כמונו. היא לא מוכנה לדבר על זה. עובדת ומרוויחה כסף. מה לעשות? תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    מריחואנה

הוספת תגובה

תמונה

• מריחואנה - תגובה

יניב רוזן
    22/06/2015

היי,
    לא ניתן לענות על שאלה כזו בצורה חד מימדית מבלי להבין את הדינמיקה הביתית, הקשר שלכם איתה, וכמובן מבלי להכיר את בתך.
    הבעיה בעישון סמים קלים בגיל הזה בחוסר ההבנה וההפרדה בין סמים קלים לקשים, ולעיתים הוא הופך לפלטפורמה לסמים קשים יותר.
    אני חושב שאתם קודם צריכים לדעת עם מי החברים שלה, להיכן היא יוצאת וכיוצא בזה.
    אני מניח שהמטפל שלה מודע לדברים ההלו ואני גם חושב שאתם יכולים וצריכים להיות מעורבים בתהליך עם המטפל.
    בהצלחה
    יניב

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה אתם הייתם עושים?
    אמיר
    03/06/2015

אני מעדיף שלא להיכנס לפרטים הקטנים אז סליחה מראש...
    בכל מקרה, כן אשמח לעצות וסיוע בעיקר בנושאים טכניים.
    בגדול- בני בן ה11 גנב סיגריות ושתייה מפיצוציה ברחוב.. נתפס והגישו נגדו תלונה..

האם הייתם מתנהגים אליו בקשיחות יתר או ברגישות? הוא די אחוז אימה עכשיו...
    ומה עושים בכל הקשור לצד המשפטי??? זה ממש לא כוס התה שלי..

לקביעת תור
    סגירה
    מה אתם הייתם עושים?

הוספת תגובה

תמונה

• לפעמים גם ילדים טובים מסתבכים

נופר
    03/06/2015

בדברים לא טובים.
    קודם כל לברר מאיין זה בא, לבדוק אם אפשר לסגור את זה מול בעל העסק.
    במידה וכן יש צורך בייעוץ משפטי מציע לפנות לעו"ד נגה ויזל שמתעסקת בעבירות קטינים. היא עו"ד מעולה ואני לא ארחיב אבל כבר יצא לי להכיר אותה בעבר.
    בנוסף ממליצה ללכת לייעוץ כלשהו אולי פסיכולוגי או כל דבר שתמצאו לנכון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה אתם הייתם עושים? - תגובה

אבי יקיר
    04/06/2015

אמיר שלום,

מכיון שלא נכנסת לפרטים קטנים ואפשרי שבהם נמצא חלק מהתשובה. הדבר תלוי בטיב היחסים ביניכם ובטיב היחסים בינך ובין אמו.
    בתחנת המשטרה תופנו לקצינת נוער וחשוב שכן תיכנס לפרטים הקטנים, ע"מ שתוכל לקבל עזרה להמשך.
    פנה לרווחה בעירך ובקש את עזרתם.
    אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבן שלי טוען שזה חוקי
    גל
    23/04/2015

אני גרוש ואני גר עם בני בן ה23
    הוא התחיל לאחרונה לעשן צמח ששמו "סילביה" והוא הסביר לי שזה צמח טבעי ללא כימיקלים
    קראתי קצת באינטרנט והבנתי שזה צמח ממשפחת המרווה .
    האם זה באמת חוקי ?
    יש סיכון שהוא מחזיק את זה בבית ?
    תעזרו לי לדעת עוד . אין מידע כמעט באינטרנט
    ומניסיון כמה שתגיד להם להפסיק הם רק ימשיכו . אז לא לתקוף אותי

לקביעת תור
    סגירה
    הבן שלי טוען שזה חוקי

הוספת תגובה

תמונה

• הבן שלי טוען שזה חוקי - תגובה

אבי יקיר
    24/04/2015

שלום גל,

מאחר והחשיפה לחומרים פסיכואקטיביים היא עצומה, קשה לי לדעת מה הבן שלך מעשן.

חשוב היה לשאול אותו איזה אפקט יוצר עבורו העישון של ה"סילביה" והאם הוא מעשן עם

חברים או לבד. אוכל לעזור לך יותר אם אדע את התשובות.

דר' אבי יקיר עו"ס מטפל בהתמכרויות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סילביה

גל
    24/04/2015

הוא בדרך כלל יושב עם חברה שלו . ומעשן את זה במקטרת וטוען שזה טריפ חוקי ללא סכנות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבן שלי טוען שזה חוקי - תגובה

יניב רוזן
    26/04/2015

שלום גל,
    הסילוויה אכן חוקי בארץ אבל בטח לא ניתן לומר שאינו מסוכן. הסילוויה יוצר שינוי בתודעה של המעשן,כמו גם התנתקות והזיות. שינויים פסיכואקטיביים תמיד מסוכנים. קרה לא אחת שמטופלים דיווחו על מצב של חרדה ומצוקה אחרי העישון. אני חושב שהרצון שלנו כהורים ומחנכים למנוע את השימוש בחומרים הללו בקרב ילדינו אינו נובע מהרצון למנוע את חיכוכם עם החוק בלבד, אלא גם לשמור על בריאותם הנפשית!
    לטעמי האישי עלייך להביע את הסתייגותך מעישון הצמח. בוודאי בביתך. על הבן להבין שאתה מתנגד לנושא. הגרוע מכול הוא לאפשר את העישון בבית. נסה לשוחח איתו ולהסביר לו מהן דאגותך.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    עידו
    02/11/2014

שלום,
    לפני חודשיים שלחתי פה הודעה לאיר שעישנתי בפעם בראשונה מריחואנה ובכמוצ גדולה יחסית,ושהייתי ממש מבוהל ואפילו כמעט שבוע לאחר מכן הרגשתי עייפות מוזרה וקשה.. אבל אחרי שבוע זה כבר השתפר והרגשתי מעולה, גם עכשיו אני מרגיש מצוין,
    1. פשוט העניין הוא שמאז כשאני יושן, אז אני חולם כמעט כל לילה,מה שחא היה לי בעבר.. למה זה קורה? זה יעבור?
    2.אני רוצה לעבור ניתוח קוסמטי בחודשים הקרובים, האם ההרדמה שאעבור לא יהיו מסוכנים לי אחרי מה שעברתי?

חוץ מזה אני מרגיש מצוין ורציתי בהזדמנות זו להודות לך מכל הלב והנשמה על הייעוץ וההרגעה שהענקת לי בתקופה הקשה שהייתה לי :)

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה - תגובה

יניב רוזן
    02/11/2014

היי,
    אינני יודע אם קיים קשר ישיר בין חלומות לעישון חד פעמי. האם מדובר בסיוטים?
    לגבי השאלה השנייה, אני לא חושב שקיימת בעיה בהרדמה אבל תמיד כדאי לומר זאת לרופא ולהתייעץ איתו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסמכה
    ליזה
    13/10/2014

שלום רב

חשוב לי לדעת האם יניב רוזן הוא פסיכולוג?

לקביעת תור
    סגירה
    הסמכה

הוספת תגובה

תמונה

• הסמכה - תגובה

יניב רוזן
    20/10/2014

הי ליזה,
    אני לא פסיכולוג אלא פסיכותרפיסט קוגניטיבי התנהגותי מוסמך ומטפל קבוצתי מוסמך במסגרת תואר שני.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בניי המתבגרים
    יוכי
    18/08/2014

שלום רב לפורום,
    אני אם ל3 בנים ,שניים מתבגרים.נמצאת בתהליך גירושין קשה ומודאגת מההתנהגויות של בניי המתבגרים.הבן הבכור בן 18 בספטמבר מכה את אחיו,רואה בביתי כבית מלון,מתקשר בווטצאפ עם בנות בצורה אלימה מינית.נאלצתי להזמין משטרה לצורך הרתעתו ונראה שזה עזר כרגע.הבן בן 14 הפך להיות צרכן פורנו,לתדהמתי גיליתי שהפלפון שלו מפוצץ בסרטי פורנו קשים.לקחתי את הפלפון שלו וקיימתי איתו שיחה ראשונה ובכוונתי לתת לו מאמר על ההשלכות של הצפייה בפורנו.בני גם מחכה את אחיו הבכור ,מכה את אחיו הקטן,מתחצף,הפסיק ליזום ולעזור בבית.
    בעלי שממנו אני מתגרשת הינו צרכן פורנו,זנות ואלכוהול באופן קבוע .בניי מזדהים עימו,מחקים אותו ולנים בביתו יומיים בשבוע במסגרת של הסדרי ראייה .הם נמצאים שם ללא גבולות צופים שעות במחשב ובטלווזיה,הבן הבכור שותה בבית האב בירה במקרה הטוב.שני בניי מסרבים לטיפול רגשי.4 הדרכות הורים שיזמתי נכשלו לצערי.
    אני מאוד מודאגת מאוד.אבקש לקבל מידע על הנזקים של הצפייה בפורנו בגיל צעיר
    ובכל גיל ומה חשוב לעשות( נא לכתוב את תגובתכם בשפה פשוטה עבור בני שיקרא
    אותה)וגם התייחסות לגבי בני הבכור.
    תודה

אותה)

לקביעת תור
    סגירה
    בניי המתבגרים

הוספת תגובה

תמונה

• בניי המתבגרים - תגובה

יניב רוזן
    19/08/2014

שלום רב,
    ישנם ריבוי של בעיות בקרב בנייך וצפייה בפורנו היא רק אחת מהן. הבעיה העיקרית בצפייה בפורנו בגיל צעיר היא עיוות של המציאות ויצירת תמונות מצב לא אמיתית ולא כנה. הגברים בחלק מהמקרים הינם שולטים ודומיננטיים בצורה שאינה משקפת את המציאות ולכן כול ההבנה של אהבה ומיניות עלולה להתעוות. כך גם הדעות על המין השני.
    נדמה לי שכדאי שתמצאי מטפל תומך שיעזור לך להוביל לשינוי בבית.
    מקווה שעזרתי.
    יניב רוזן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בניי המתבגרים - תגובה - תגובה

אבי יקיר
    20/08/2014

בני המתבגרים,
    לצערי, אני מתקשה מאד לראות אותך מצליחה לשנות לבדך את דפוסי ההתנהגות של ילדייך. מה גם שלטענתך, האב משמש "דוגמא" שלילית לבניו. את עומדת לבדך מולם!!!
    הייתי מייעץ לך לנסות להשפיע על התנהגות בעלך ודרך חשיבתו אם בדרך ישירה כלפיו, דרך המעמידה את הנזק שהוא גורם לבנים שלכם בהזדהות שלהם איתו. דרך שניה היא לפנות לקרובי משפחה של הבעל (הורים, אחים) או חברים ולשתף אותם במצבים הקשים בהם את מתמודדת. הייתי גם מציע לך להיעזר במטפל משפחתי פרטי או בלשכת הרווחה במקום מגורייך.
    אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בניי המתבגרים

יוכי
    23/08/2014

לאדם שיש הכי הרבה השפעה על עיצוב ילדיי למרבה הצער זה האבא.אבקש להתייחס לנזקים הנגרמים מצפייה בפורנו ומה ניתן לעשות במיידי ולגבי הבו הבכור מה נכון להגיד לו כעת.אני עתידה להתחיל טיפול של הדרכת הורים בקרוב.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך
    מוטרד
    05/08/2014

שלום..סליחה שאני שואל הרבה שאלות..אבל היום כבר יום שלישי בערב..ואני חש מעט הטבה לאחר שאני שותה הרבה מים במהלך כל היום.. אבל עדיין אני עייף מאוד והגוף שלי חלש ובנטבף לזה אני גם בלחץ כל היום בגלל המצב הזה..
    לא מוזר שכבר כמה ימים שאני חש בסימפטומים אלה?
    מה התהליך שהגוף שלי עובר כרגע ומהי ההערכה שזה יחלוף?
    האם יכול לקרות שנגרם לי נזק בלתי הפיך?
    קשה לי להתרכז בדברים אחרים אני רק חושב על זה שארגיש טוב יותר אם בכלל..התחלתי לקחת "רגיעון" שזה קצת מוריד את הלחץ..
    תודה רבה ושוב סליחה

לקביעת תור
    סגירה
    המשך

הוספת תגובה

תמונה

• המשך - תגובה

יניב רוזן
    06/08/2014

שלום,
    תן לגוף שלך זמן להתאושש. נדמה שהדבר הבעייתי כרגע זו התגובה הפסיכולוגית שלך - לחץ והעלאת גרה מחשבתית. נסה לעסוק בפעילויות שאתה אוהב וליצור הסחת דעת.
    צא מהבית, לך לחברים, לך לים, לסרט וכו׳.
    תגובת הלחץ שלך לא טובה.
    אם המחשבות והלחץ ימשכו פנה לרופא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אתה ממש צודק

מוטרד
    07/08/2014

אתה ממש צודק שהפאן הפסיכולוגי הוא מה שגורם לדברים האלו..אתמול והיום אני מרכיש יותר טוב אולי בגלל שאני לוקח b12 עם חומצה פולית.. אז סך הכל אני מרגיש טוב אבל אני חושב על זה הרבה וכשאני נלחץ אז אני מרגיש טיפה עייפות ואז נלחץ יותר, ואני מכיר את עצמי כי אני נלחץ כשזה נוגע לדברים בריאותיים, אולי אם אתייעץ עם רופא על כדורי הרגעה זמנית אהיה רגוע יותר וכך אשכח מהמצב בהדרגה? או עקב שיפור הגופני עדיף שאמשיך עד שהלחץ ייעלם?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אתה ממש צודק - תגובה

יניב רוזן
    08/08/2014

שלום,
    אני שמח לשמוע שאתה מרגיש יותר טוב. ייתכן שתגובת הלחץ שלך יושבת על דפוסי חשיבה ודאגנות קודמים. אני לא חושב שכדאי, נכון או מומלץ להתחיל טיפול תרופתי בנסיבות הקיימות. נדמה לי שכדאי הרבה יותר לפנות למטפל שיעזור לך להרגיע את עצמך ולעשות קצת סדר בדברים. בכול מקרה תמשיך עם הפעילות זה יוצר הסחת דעת ומעגלים חשיבתיים בריאים.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה הכוונה מטפל

מוטרד
    08/08/2014

אוףף היום ואתמול אני מרגיש אותו דבר- לא טוב...מה ז"א מטפל? לאיזה איש מקצוע לפנות? מקווה שאולי טיפול תרופתי והתנהגותי יפתור את המצב העגום..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה הכוונה מטפל - תגובה

יניב רוזן
    08/08/2014

היי.
    פסיכותרפיסט קוגניטיבי התנהגותי עשוי להיות לך לעזר. היות וכבר יצרת איתי קשר טלפוני אתה מוזמן להתקשר שוב ביום ראשון ונבחון את הסוגיה מכול היבטיה כולל התאמה של מטפל.
    תרגיש טוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מריחואנה
    עידו
    03/08/2014

שלום
    אני בן 21 אתמול עישנתי מריחואנה עם חברים פעם ראשונה (ואחרונה), היו 5 סיגריות מגולגלות מתוכם אני מעריך שעישנתי 2-3 סיגריות והרגשתי הזיות מטורפו, סבלתי, חברים שלי אמרו ךי שדיברתי בלי הפסקה וזה.. בלילה היה לי הרבה פיפי ופה יבש אז גם שתיתי איזה ליטר מים במצטבר..עכשיו אני אחרי שינה של חמש וחצי שעות, מרגיש שאני לא הוזה דברים ומרגיש סך הכל די נורמלי אבל אני קראתי שאנשים מפעם אחת יכול לפרוץ להם סכיזורפניה או הפרעות פסיכוטיות ואני מפחד שזה המקרה שלי..(למרות שגם לפני זה הייתי די "פחדן"), עכשיו אני חוזר לישון ומקווה להרגיש נורמלי לחלוטין אבל הייתי רוצה לשמוע את דעתכם, האם אני צרמך לעשות משהו וכו' אין ספק שאת הלקח שלי למדתי.

לקביעת תור
    סגירה
    מריחואנה

הוספת תגובה

תמונה

• מריחואנה - תגובה

יניב רוזן
    03/08/2014

שלום,
    במריחואנה יש חומר פעיל פסיכו-אקטיבי שעלול לגרום לתופעות שתארת. כול עוד
    התופעות שתארת לא חוזרת הרי שהכול בסדר. אסור לך בשום פנים ואופן לנסות שוב.
    במידה והזיות חוזרת יש לפנות לרופא.
    תרגיש טוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עוד שאלה

עידו
    03/08/2014

וזה טבעי שכרגע אני חש חולשה כזו מעין סחרור קל כזה עייפות?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עוד שאלה - תגובה

יניב רוזן
    05/08/2014

היי,
    כן בהחלט. שימוש במריחואנה גורם לעייפות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מוטרד
    מוטרד
    04/08/2014

שלום, אני מאוד מוטרד, זה היום השני אחרי שעישנתי מריחואנה פעם הראשונה..אך עדיין אני חש עייפותמכזו מרגיש פחות חד, מעט מסוחרר..זה מתחיל להטריד אותי העניין הזה..יכול להיות שבגלל שעישנתי כמות גדולה לפעם ראשונה אז נוצר לי נזק במוח? לא יודע איך לפרש את זה.. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    מוטרד

הוספת תגובה

תמונה

• מוטרד - תגובה

יניב רוזן
    05/08/2014

היי,
    שימוש במריחואנה גורם לעייפות. זה יעבור לך.
    תרגיש טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סמים דחוף !
    רן
    22/12/2013

שלום אתמול שתיתי שתי בירות ולאחר איזה שעתיים בערך לקחתי כמה שכטות(מלחץ חברתי כמובן) של הידרו אבל לא שאפתי לריאות יש סיכון של משו ? מהערבוב אולי משו

לקביעת תור
    סגירה
    סמים דחוף !

הוספת תגובה

תמונה

• סמים דחוף ! - תגובה

יניב רוזן
    23/12/2013

היי רן,
    לא מובן למה אתה מתכוון ב״משו״? כך או כך, לא עתיד לקרות לך כלום מלבד ההרגשה הנוראית של עשיית דבר שלא רצית. למד להגיד לא!!!!
    מקווה שתצליח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתיה מופרזת
    נויה א
    13/11/2013

שלום
    בני בן 20 ולפחות פעם בשבוע נוהג לשתות ולא פעם על שוכרה והתנדנדות חוזר הביתה
    כן גם בארועים משפחתיים אני ובעלי חסרי אונים ולא יודעים איך לטפל בבעיה
    מ לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    שתיה מופרזת

הוספת תגובה

תמונה

• שתיה מופרזת - תגובה

יניב רוזן
    14/11/2013

שלום נויה,
    זכותו של הורה לדרוש התנהגות והתנהלות ראויה ונורמלית מצד בנו, גם אם הוא בן 20.
    אני מאמין שיש צורך להתעמת איתו בנושא ולדרוש ממנו לצמצם ולשנות את הרגלי השתייה שלו.
    במידה והבן אינו משתף פעולה עם הדרישה ניתן להתנות את הציות ושיתוף הפעולה בכול ההטבות והכספים שהוא מקבל מכם. לא ייתכן, לדוגמא, שתתנו לו כסף לבילוי שאותו יבזבז על שתיית אלכוהול מוגזמת. גם רכב שהוא מקבל מכם צריך להיות מותנה, וכך הלאה והלאה.
    עוד, חושב לשתפו בדאגתכם ובמצוקתכם. חשוב לוודא שהוא מבין את המשמעויות בשתייה מוגזמת.
    במידה והתנהגותו לא משתנה כדאי תמיד לפנות לקבלת עזרה מאיש מקצוע.
    לסיום, חשוב להזכיר כי איני בקיא במאפיינה המקרה ולכן אין להתייחס לנאמר כהנחייה אישות וגורפת, אלא כתחום תוכן בלבד.
    בהצלחה.
    יניב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה לסמים
    מריה
    30/10/2013

שלום. תגידו בבקשה איפו אפשר לעבור בדיקת דם לסמים?תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקה לסמים

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה לסמים - תגובה

אבי יקיר
    31/10/2013

מריה שלום,

בדיקות דם לזיהוי סמים עושים בבתי החולים.

ישנן ערכות לבדיקת סמים ביחידות לטיפול בהתמכרויות. יחידות

הפועלות במסגרת שירותי הרווחה.

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלכוהול וחוסר גבולות
    מיכל
    16/08/2011

שלום,בני בן 16.5 ,עם לקויות למידה,A.D.D ,חסר בטחון עצמי(נגרר אחרי חברים). יש לי שתי בעיות עיקריות 1.חוסר גבולות : הוא לא מוכן לעזור,לא אכפתי כלפיי,ורוצה להתנהל לפי מה שבא לו. 2. אלכוהול : כשהוא נמצא עם חברים והם שותים הוא לא יודע מתי להפסיק.כבר 3 פעמים (מה שידוע לי)הוא הגיע למצב של כמעט אובדן הכרה כתוצאה מכך.כרגע בני מבלה באילת עם חברים .לפני חצי שעה קיבלתי טלפון מחבר אחראי שבני לא מרגיש טוב לבן כמו סיד ולא יכול לדבר אחרי שהפריז באלכוהול.אני חוששת ומבקשת עזרה:
    היכן אני יכולה לקבל סיוע ? אני רוצה לציין שלפני שנתיים פניתי לעזרה בעניין חוסר הגבולות בניצן.שם קיבלנו ,בעלי ואני,שיחות ע"י מטפלת ,אחרי כ-4 מפגשים המטפלת אמרה שהעניין מורכב מדי לתחום הטיפול שבו היא עוסקת וכך הפסקנו לגמרי. איזה גופים יכולים לעזור לי? האם זה לא מאוחר מדי לגרום לשינוי?

לקביעת תור
    סגירה
    אלכוהול וחוסר גבולות

הוספת תגובה

תמונה

• אלכוהול וחוסר גבולות - תגובה

יניב רוזן
    21/08/2011

שלום מיכל,
    אני מאד מופתע בתגובת המטפלת שכן ובמידה והטיפול מורכב מידי עבורה חובה עליה, לטעמי לפחות, לקשר אותכם עם מטפל שכן יודע כיצד לטפל במקרה הפרטי שלך.
    הטיפול לו את זקוקה נקרא טיפול התנהגותי רב תחומי, אשר כולל הדרכת הורים, עבודה פרטנית עם המתבגר, ויכולת תמיכה בתהליך הלימודים, כלומר יכולת לבוא במגע עם בית הספר.
    עלייך למצוא מטפל אשר מומחה בעבודה עם הורים למתבגרים מאתגרים במיוחד, ויפה שעה אחת קודם.
    יניב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלכוהול וחוסר גבולות - תגובה

אבי יקיר
    24/08/2011

מיכל שלום,

כל הסימפטומים שאת מתארת לגבי בנך, עלולים להוביל אותו לבעייה חמורה של התמכרות.
    אני מציע לך לפנות לאגף הרווחה בעירך, על מנת שיפנו אותך ליחידה לטיפול בהתמכרויות. ביחידות אלה יש עובד סוציאלי המטפל בנערים בגיל בנך. אני מקווה שתוכלו, את ובעלך, להיעזר בהדרכה הורית. הדבר תלוי בגודל היחידה שבעירך ובמספר המטופלים.
    ניתן להיעזר גם במטפל פרטי.
    אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הדרכה הורית

מיכל
    25/08/2011

תודה רבה לכם על ההתייחסות.אני חייבת לציין שאין שום סיכוי בעולם שבני יסכים לפנות ולהיות מטופל ע"י גורם כזה או אחר. בנוסף גם בעלי לא שש ושמח,בלשון המעטה,להגיע להדרכות כאלה.אם כי אני יכולה לכפות עליו.היכן אני יכולה להיחשף להדרכה הורית באזור מגוריי?(רחובות,ראשל"צ)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הדרכה הורית - תגובה

אבי יקיר
    28/08/2011

מיכל שלום,
    את ובעלך יכולים לקבל הדרכה הורית ביחידה לטיפול בהתמכרויות בראשון לציון או ברחובות באגף הרווחה. הטיפול הוא דיסקרטי ויכול לעזור בגישה לבנך.
    אל תהססי ופני מיד
    אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הדרכה הורית לנערים מאתגרים במיחד

אמא מיואשת
    05/03/2013

גם הבן, שלי בן 16.5 יש לו קצינת מיבחן, כרגע ניקבע שהוא יהיה בהשגחה של קצינת המיבחן גם שותה, עישן סמים בעבר כרגע באל-סם אני ואביו גרושים והבן מתגורר אצלי ,יש לו הפרעות קשב, הוא ילד מאד חכם ופיקח, אמנם חסר מוטיבציה, הוא לא מתמיד בלימודים , מאד קשה להתנהל איתו בבית הוא לעיתים תוקפני ,מלבד התופעות המוכרות של גיל ההתבגרות יש את כל התוספות הנילוות,אני כבר ממש מיואשת, הומלץ לנו ללכת להדרכה הורית, אני מחפשת הדרכה הורית במיוחד בנערים כמוהו, לאן עלי לפנות האם תוכלו להמליץ לי אני גרה בת"א

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הדרכה הורית לנערים מאתגרים במיחד - תגובה

יניב רוזן
    05/03/2013

שלום,
    ישנם רבים המציעים תהליך טיפולי לקשיים איתם אתם מתמודדי. לדעתי, חשוב שהתהליך יכלול עבודה מולכם ההורים יחדיו עם הבן. בצורת מפגשים משותפים- לפחות להניע לטובת הנושא. גם מפגשים פרטניים עם הבן בשלב מתקדם יותר.
    קשה לי להמליץ על מקום ספציפי. יהיה עלייך לבדוק ולחקור את המקומות השונים.
    בהצלחה!
    יניב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני סיפור הצלחה
    אנונימי
    30/08/2013

שלום לכולם
    לפני שנה פניתי כאן באתר לעזרה בגלל בעיית התמכרות, בדיוק אחרי שבוע אושפזתי באישפוזית ומשם העבירו אותי למרכז גמילה והחיים שלי השתנו לטובה אני נקייה ואני יודעת לשמור על עצמי מפני אנשים שיורידו אותי ללמטה,אני כותבת כאן כדי לשתף אןתכם בסיפור הצלחה כי אף אחד לא האמין שאני יצא משם מהעולם הזה של השתייה והסמים,אני רוצה להעביר להורים קצת תקווה על הילדים שלהם,
    אני אתן קצת רקע על עצמי אני גם אובחנתי כ add יךדה מופרעת שההורים לא יכלו עלי כל היום שותה מעשנת וברחוב דרך חברים הכרתי את העןלם של הסמים בגיל 15 (היום אני בת 23) הסמים נתנו לי לברוח מהמציאות,עברתי בחיים הרבה השפלות והעלבות איבדתי אנשים יקרים לליבי ובקיצור הרבה טראומות שזיעזעו אותי, ברחתי לעולם משלי כשעישנתי או כששתיתי לא הרגשתי שום רגש לא צער לא אכזבה,כלום,ובגלל זה המשכתי עם הסמים,אף אחד לא מעשן או שותה בשביל הכיף (אני לא מדברת על פעם בשבוע...) מי ששותה או מעשן בכמות גדולה זה כי כדי לברוח..שם במרכז למדתי ממה אני בורחת ומה אני רוצה לשכוח,ואני מודה כל יום ויום על זה שניצלתי ממוות כי סמים=מוות,
    אני לא מתחרטת לשנייה על ה 7 שנים שהייתי בסמים (לסמים אני מתכוונת גם אלכוהול וגם סמים),אבל פה אני פונה לנוער ששותה,
    רק אחרי שהתנקתי ועשיתי טיפול משפחתי (אגב להורים טיפול משפחתי עושה קסמים!!!) הבנתי כמה כאב וצער גרמתי להורים שלי,והיום אני מתקנת,בבקשה תתעוררו על עצמכם אתם לא יודעים לאן אתם שואבים את עצמכם...גם אני התחלתי משתייה עם החברה בסופש,זה שואב ולפני שתבינו מה קרה אתם תעברו לבקבוק ביום (במקרה שלי 3),זה לא קול לשתות,לא ידעתי להנות בלי הסמים ולכן תמיד הייתי בהיי,ופתאום זה התחיל להתנקם בי,כבר לא היה לי כיף ומצאתי את עצמי לא יכולה לעמוד על הרגליים ומתחננת לאלוהים שיעזור לי,הייתי בוכה כל לילה לכרית שמישהו יעזור לי לצאת מהעולם השחור הזה של הסמים מהמעגל הנוראי הזה,הייתי משתמשת בסמים והייתי סובלת אבל לא יכולתי בלי,ואז התגלגלו העיניינים והגעתי לאישפוזית שזה עוד סבל בפני עצמו והלאה והלאה,
    והנה אני היום נקייה מאושרת עדיין במסגרת שיקומית (אחרי גמילה צריך המשך מסגרת כדי להמשיך לקבל כח לחיות בלח סמים) מאושרת טוב לי,ולא מחפשת לברוח מהמציאות...!!!
    אני סיפור הצלחה,הרמתי את עצמי מאפס,והיום אני עולם ומלואו...הסמים זה לאנשים חלשים מי שלא יכול להתמודד עם הכאבים של החיים....
    מקווה שעזרתי אפילו מעט אם כן אני את שלי עשיתי..
    ועוד משו...משפט שמלווה אותי תמיד..
    אין ילד רע יש ילד שרע לו....!!!!

נ.ב אם עזרתי או חיזקתי מישהו אני אשמח לראות תגובה זה יחזק אותי גם...כל מילה טובה וגם רעה...

לקביעת תור
    סגירה
    אני סיפור הצלחה

הוספת תגובה

תמונה

• אני סיפור הצלחה - תגובה

אבי יקיר
    02/09/2013

שנה טובה לך אנונימית,

שנה של ניקיון, שמחה והתמודדות עם המציאות...

תודה על ששיתפת אותנו

אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני סיפור הצלחה - תגובה

יניב רוזן
    03/09/2013

היי,
    נהדר. ישנן המון תוכניות למידה שיאפשרו לך לעסוק במקצוע הטיפולי. נסי לחשוב על המשך דרך בנתינה ושיקום אחרים. המעבר לצד המטפל
    עשוי לסייע לך בשמירה על הניקיון ובבניה עצמית.
    שנה טובה והמון הצלחה בהמשך...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות נער בן 15
    לילך
    07/07/2013

שלום, אני דודה לנער בן 15. אני לא יודעת כל כך איך להתחיל. זו משפחה של שני הורים ילד בן 3, נערה בת 14 ונער בן 15. ההורים היו מאד צעירים שכשהתחתנו ולא ידעו כיצד לחנך את הילדים. העניקו להם הכל מבחינה פיזית: בית, בגדים, אוכל עזרה בלימודים עם זאת מבחינה רגשית מעט מאד. הילדים בגילאים 3-5 היו מלאים (שוב הם ילדים אבל בכל זאת ..) ולהורים היה מאד קשה עם זה (לדעתי זה נבע מכך שהאב היה שמן בילדותו והציקו לו מאד על כך). ההורים העליבו את הילדים בכינויי גנאי ממש השפלה מילולית. ולאורך השנים זה המשיך וגם היום הילדים כנערים סובלים מהמון בעיות התנהגות. הם מאד שמנים מתנהגים בחוסר כבוד להורים באופן שבו הקווים בין הורה לילד מטושטשים לגמריי. הנער בן ה15 נהייה מאד אלים יש לו התפרצויות זעם כלפי ההורים וכנראה גם בבית הספר. הוא מאד מקובל ומההורים קיבל את כל מה שרצה חוץ מתשומת לב אמיתית. אחותי (האמא) לא הצליחה או מצליחה לחנך את הילד היא רוב הזמן מרימה ידיים והוא הולך לישון אצל הסבתא.
    כרגע התקשורת עם ההורים היא אלימה מילולית ואני יודעת על מקרה בו הנער דחף את אחד מהוריו ויצא מהבית. אני לא בטוחה האם יש פתרון למצב כזה שיכול להחזיר את המצב אחורה אבל אפשר לשמוע האם יש משהו שניתן לעשות?
    לדעתי צריך קודם כל שהוא לא יישן אצל סבתא כך שאם יש בעייה מול ההורים היא תפתר מולם ולא מול גורם אחר, או אולי יש צורך שהוא יעבור לפנימייה או למקום שיוכל להיות מחוץ לבית ובכל זאת לרכוש השכלה.
    הבעייה הראשונה היא שההורים לא מסוגלים להבין את חומרת המצב ולא יודעים להתמודד.. אני מאד פוחדת שהמצב רק ילך ויתדרדר ושבסופו של דבר הילדים האלו ילכו לאיבוד.
    אני מקווה שתוכלו לייעץ לי מה ניתן לעשות במקרה כזה אם יש דרך שאוכל לעזור..
    אני בקשר מאד טוב עם הנער וגם עם האמא ואני כן חושבת שיש לי השפעה כלשהי ואני אוכל לשוחח איתה ולייעץ לה.

תודה רבה, לילך.

לקביעת תור
    סגירה
    אלימות נער בן 15

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות נער בן 15 - תגובה

יניב רוזן
    07/07/2013

שלום לילך,
    כפי שאת מבינה ומתארת המצב בבית המשפחה אינו טוב. מובן כי התייחסות רצינית לנושא מצריכה הרבה יותר הבנה מעמיקה אודות ההורים והילדים.
    לדעתי, שינוי אמיתי ומעמיק מצריך תהליך טיפולי בו יקחו חלק בני המשפחה, או חילופין ההורים והמתבגר. נדמה לי שאחרת לא ניתן ליצור שינוי.
    באם הדברים ממשיכים להחמיר ניתן תמיד לפנות לרווחה ולדווח על המצב. שם ידעו לסייע ואולי גם לקדם תהליך טיפולי.
    גם הוצאת הבן לפנימייה היא אפשרות באם הוא וההורים חפצים בכך.
    אני מאמין שעלייך לנסות לרתום את כולם לטובת פנייה לאיש מקצוע.
    בהצלחה.
    יניב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה