פורום בדיקות גנטיות, מחלות מטבוליות, יעוץ גנטי - יש לך שאלה?

בפורום זה אפשר להתייעץ על נושאים כמו מחלות התפתחותיות, מומים מולדים, מחלות עצבים, פגמים גנטיים, בדיקות גנטיות לפני הריון, תורשה, איתור גנים ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חוסר בכרומוזום 16, p12. 1
    שירלי
    16/06/2021

שלום, עשיתי צ'יפ גנטי ונאמר לי שיש ממצא אחד וזה חוסר בכרומוזום 16, פי 12.1. לא היו עוד ממצאים מלבד זה. כמו כן נאמר שאם אני ואו בעלי בעלי אותו חוסר הייעוץ שונה מאשר אם לא.
    אני בשבוע 20 עד כמה החוסר הזה למור, זה שיש חוסר כזה אומר בהכרח שתהייה בעיה?
    יש לי 3 ילדים בריאים האם זה אומר שזה נוצר בהריון ולא גנטי?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    חוסר בכרומוזום 16, p12. 1

הוספת תגובה

תמונה

• האם את ובעלך נבדקתם?

יעל
    19/06/2021

אם לאחד מכם יש את החסר הרי שהוא חסר משמעות.
    אם אין - פירושו של דבר שזה נוצר אצל העובר ויש סיכוי יותר גבוה שתהייה לכך השפעה שלילית. חשוב לקחת בחשבון גם ממצאים נוספים, אם היו, בבדיקות אולטרה סאונד.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה גנטית בגלל השלכות רגשיות על ילד
    מיכל
    09/06/2021

נקלענו למצב מורכב עם השלכות רגשיות קשות על ילד בן 9.
    איך נוכל לבצע בדיקת אבהות דיסקרטית?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקה גנטית בגלל השלכות רגשיות על ילד

הוספת תגובה

תמונה

• CPT2 כיצד מועברת בתורשה- מחלה פעילה
    Tal
    28/04/2021

אם לאחים של הבעל יש cpt2 פעיל. ולאחים נוספים נשאות. אך הבעל עצמו איננו נשא. האם יש סכנה לצאצאים של נשאות או מחלה פעילה? תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה של מי שפיר וציפ גנטי
    רונן
    14/03/2021

שלום
    נמצא חוסר של כ 0.3 mb של דנ"א בכרומוזום 16p13.3
    שלום. האם מסוכן? מה מומלץ לעשות?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות כרומוזומליות שקשורות בממצא של מעי אקוגני
    מיכל
    02/03/2021

בת 42, שבוע 31, טיפול IVF.
    בסקירה מאוחרת (שבוע 23) התגלה ממצא של מעי אקוגני. הופניתי לסדרת בדיקות:
    1. סקירה מכוונת. בראשונה עדיין נראה מעי אקוגני ובסקירה מכוונת שנייה (שבוע 30) לא נראה מעי אקוגני
    2. אקו לב. אקו לב שהתבצע בשבוע 28 התגלה VSD פריממברונטי קטן וTR קל. נמצאת במעקב.
    3. בדיקת זיהומים – הכל נמצא תקין
    4. CF . גם אני וגם התורם איננו נשאים.
    5. בדיקת מי שפיר וציפ גנטי (שנעשתה עוד לפני הסקירה, בשבוע 19) היתה תקינה
    6. ייעוץ גנטי. בעקבות הממצא של המעי האקוגני וVSD הומלץ לי לעשות בדיקת אקסום טריו (לי לעובר ולתורם), כי יתכן שזה קשור לתסמונות גנטיות נדירות, למרות שהבדיקת מי שפיר יצאה תקינה וכבר לא נראה מעי אקוגני.
    מה הסיכויים לתסמונות כרומוזומליות אחרי בדיקת מי שפיר תקינה ומממצא של מעי אקוגני שכבר לא נראה יותר? מה הסיכויים למחלה קשה שתוביל להפסקת היריון?

הוספת תגובה

תמונה

• ivf ואיקס שביר - סיכויים
    יעל
    24/01/2021

שלום
    אני נשאית של פרה מוטציה באיקס שביר (62 חזרות).
    לצורך שימור פוריות, הקפאת עוברים ביום חמש, מרביתם באיכות גבוהה (4AA)
    האם זה נכון בדר"כ עוברים שמקבלים את האיקס השביר לא מצליחים להתפתח לעובר יום חמש באיכות גבוהה? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    ivf ואיקס שביר - סיכויים

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות לא ברורות בבדיקת צ'יפ גנטי
    נופר3
    17/01/2021

שלום,

אני בחורה בת 37, בשבוע ה-20 להריון. לפני מספר ימים קיבלתי את תוצאות בדיקת מי שפיר והצ'יפ הגנטי. נצפתה תוספת של 2.3mb ב-10 גנים באזור כרומוזומלי 6p22.3. למותר לציין שמאז קבלת התוצאות בעלי ואני נמצאים בחרדה גדולה. בפגישה עם הפרופסור שביצע את בדיקת מי שפיר, הפנה אותי ואת בעלי לבדיקה באם הנ"ל מורש אצל אחד משנינו. טרם קיבלנו את התוצאות. נשמח לקבל קצת יותר מידע אודות השלכות של תוצאות הבדיקה. נציין כי בטופס ברישום לבדיקה סימנו כי ברצוננו לקבל כל פרט מידע, לרבות ממצאים שאינם ברורים או חד משמעיים. צירפתי את טופס תוצאות הבדיקה. תודה רבה על העזרה.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה גנטית לחירשות- לפני כניסה להריון
    רוני
    11/01/2021

שלום רב,
    במשפחה הרחוקה של בעלי יש היסטוריה של חירשות, אצלי לא ואנחנו מתכננים כניסה להריון. לגיסי נולדה תינוקת חירשת כאשר לאשתו אין רקע משפחתי של חירשות. האם יש סיכוי להולדת יחד עם מום חירשות במקרה שלנו? האם כדאי לבצע בדיקה גנטית?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה גנטית invatea
    דנה
    10/09/2020

שלום רב,
    ביצעתי בדיקה גנטית ויצאה לי תוצאה של מוטציה: pik3cd... רציתי לדעת מה זה אומר? למה זה גורם? אני בת 25, עם סכרת ומחלת כבד. לכן ביצעתי את הבדיקה.

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקה גנטית invatea

הוספת תגובה

תמונה

• סוג דם של היילוד שונה מסוג הדם של ההורה
    איתמר
    02/09/2020

שלום
    האם ייתכן מצב שבו סוג דם היילוד הוא O+ כאשר סוג הדם של האב הוא AB- ?

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות שקיפות עורפית בהיריון שלישי
    שירן
    06/08/2020

שלום,
    אני הריון שלישי אחרי 2 הריונות ולידות תקינים.
    כעת שבוע 17, עשיתי שקיפות עורפית ובדיקת דם שאחרי. כל פרמטר בפני עצמו יצא תקין. אך בשקלול ביחד יצא סיכוי לתסמונת דאון 1:190
    השבוע עשיתי חלבון עוברי, התוצאות תקינות. בשקלול עם השקיפות הסיכוי לפי גיל הוא 1:890 והסיכוי לפי כל הפרמטרים יחד 1:1200.

האם אפשר להירגע ולהבין שהתוצאות טובות? או עדיין יש צורך לעשות את בדיקת הNipt (שהיא לא זולה)?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות נשאות ל-sma בזמן היריון
    הדי
    28/06/2020

אני בשבוע 18 בעלי נשא לsma ולכן ביצעתי בדיקה ויצאתי שלילית. אחותי הקטנה קיבלה תוצאות שהיא נשאית לגן ואמרו לה שהתוצאות לא ב100% נכונות, ויש סיכוי שגם אני נשאית מה לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• חשד למחלת פברי איך מאבחנים? איזה רופא יכול לתת הפניה לבדיקת דם והיכן תתבצע?
    אורה
    07/05/2020

שלום אני בת 53 שסובלת מזה שנתיים מחסרים נוירולוגים ונגעים באיזור הלבן במוח בבדיקת MRI. .בנוסף 2 אירועי איבוד הכרה ללא ממצא . סובלת בין היתר מבערה באיזור הגפיים, כאבי גב חזקים, צפצופים באוזניים וירידה בשמיעה באוזן אחת, פצעונים בעור ביקרתי אצל מספר רב של נוירולוגים ועדיין אין הבחנה למצבי. בביקור במרפאה פנימית מייעצת הועלה חשד למחלת פברי. אין לי בעיות בכליות , לחץ דם תקין. איך אני יכולה לקבל הפניה לבדיקת דם לאבחון ? לאיזה רופא עליי ללכת כדי לקבל יעוץ והפניה לבדיקת דם?

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות סקר ראשון
    חן
    19/04/2020

האם תקין? מה אומרות הבדיקות?

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות סקר ראשון

הוספת תגובה

תמונה

• אגן כליות מורחב ו CPC
    ליאור
    03/04/2020

היי,

לאחר מספר שנים של נסיונות, אני ואשתי הצלחנו להיכנס להריון טבעי (לא היה קשור לפריון, אלא לבעיה לקיים יחסים בשל וסטיבוליטיס). זה הריון ראשון כמובן ומפלס הלחץ (מהמצב ובזוגיות בשל כך) אינו נמוך כ"כ (והקורונה אינה מוסיפה).

אשתי בשבוע 14-15, ועשינו בדיקת סקר גנטי. בבדיקות הקודמות (שקיפות עורפית וכו') הממצאים היו תקינים סך הכל ועברו בשלום.

הנתונים כרגע הם (מצ"ב קובץ מסכם):
    NT: 1.8mm
    סקר ביוכימי ראשון: 2.06/1.55. Li3500.
    סקר ביוכימי שני: יבוצע בשבוע 16.

בסקר גנטי התוצאות היו כנ"ל:
    א.ראשית - זו בת (נקבה). :)
    ב. אשתי בת 29, חצי פרסיה/חצי טוניסאית. ללא מחלות רקע או תרופות קבועות.
    ג. אני בן 36, חצי טוניסאי/חצי טריפולטאי, ללא מחלות רקע (סוכרת במשפחה) או תרופות.
    ד. גדילה תקינה/מתאימה (7).
    ה. אגני כליה: 4.6 ו 5.4 (לרוב משני לרפלוקס אך יש גם היצרות במעבר 45p).

קיבלנו המלצה לבצע מי שפיר כרגע, על בסיס הימצאות שני הממצאים יחד (למרות נתוני גדילה טובים לדברי הסקירה). הזמנו כבר תור, אבל אנחנו עדיין לא שלמים עם ההחלטה.

אשמח לדעתך ולמעט מידע וסטטיסטיקה ל DS:
    האם בדיקת מי שפיר הינה חובה (אשתי חוששים מפגיעה בעובר חס וחלילה לאור המאמץ להיכנס להריון לאחר הרבה שנים)?
    מה האחוזים חס וחלילה לכן/לא DS?
    האם יש משהו שניתן לעשות?
    כל מידע אחר שיכול לעזור/להבין/להרגיע?

תודה רבה וסליחה על אורך השאלה, ניסיתי לספק מידע ככל שניתן ע"מ להקל בתשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    אגן כליות מורחב ו CPC

הוספת תגובה

תמונה