פורום הנקה, הנקה נכונה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פגית והנקה
    דנית
    17/03/2014

שלום רב. אני אחרי 4 חודשים מאז הלידה שןאבת חלב לביתי הפגית. כיום החלב הפך שקוף ודליל ופחת משמעותית בכמות. האם זה מצביע על התייבשות החלב? להמשיך לתת לה למרות הצבע [ממש כמו מים] ?
    אם ניתן להוסיף לחלב שלי אבקת מטרנה סנסיטיב על מנת להעשיר? יש עם זה בעיה?
    תודה מראש.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פגית והנקה - תגובה

הדר עמית מלר
    02/04/2014

שלום אלמונית,

מזל טוב וכל הכבוד על השאיבות לאורך 4 חודשים.
    זה שהחלב הפך שקוף יותר - לא אומר כלום על איכותו.
    חלב אם הוא תמיד טוב ועשיר ללא קשר לצבע שלו.
    מדוע את רוצה להוסיף לו תמ"ל כדי להעשיר אותו ?

כמה פעמים ביום את שואבת ? עם איזה משאבה ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה וגודל חזה
    עמית
    27/03/2014

שלום רב
    אני מניקה שנה וחצי
    בשבועות האחרונים אני מרגישה שהחזה שלי הצטמק..
    זאת ההרגשה,כאילו עוד שניה נעלם לי..
    ולא הייתי אף פעם מהשטוחות,היתה לי מידה מכובדת
    לאן זה נעלם?
    בהנקה החזה לא אמור לגדול?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה וגודל חזה - תגובה

הדר עמית מלר
    02/04/2014

הי עמית,

כל הכבוד על ההנקה עד עתה!! שנה וחצי זה מכובד מאוד !
    החזה אכן גדל במהלך ההריון ולרוב גם קצת אחרי הלידה, אבל כמו שהוא גדל - כך הוא גם קטן במקצת. את כבר הרבה זמן אחרי הלידה וגם ההנקה כעת היא בוודאי לא הנקה מלאה, אלא חלקית והחזה קטן קצת . לעיתים החזה מתנפח מעט לפני ובמהלך המחזור וזה נעלם בסוף המחזור.
    יכול להיות שיש ירידה בהנקות בשבועות האלה ולכן נראה לך שהחזה קטן בהרבה.
    בכל מקרה - זה נורמלי לחלוטין.

מקווה שתמשיכי להניק גם הלאה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה ממושכת
    עמית
    24/03/2014

שלום רב
    אני מניקה שנה וחצי
    בשבועות האחרונים אני מרגישה שהחזה שלי הצטמק..
    זאת ההרגשה,כאילו עוד שניה נעלם לי..
    ולא הייתי אף פעם מהשטוחות,היתה לי מידה מכובדת
    לאן זה נעלם?
    בהנקה החזה לא אמור לגדול?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תה שומר של ויסוצקי להגברת חלב
    דנה צפון
    10/03/2014

שלום
    האם תה שומר של ויסוצקי מגביר חלב להנקה?
    והאם הוא בריא לתינוק כי הבנתי שהוא מכיל קפאין האם זה נכון?
    אשמח לתשובה מהירה
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה בנושא חליטת שומר
    יעל
    12/03/2014

חליטת שומר בתיונים של ויסוצקי, אינה מכילה קפאין. לפי הרפואה המסורתית לשומר יש השפעה הן על ייצור החלב והן על מניעת גזים אצל התינוק (כשהאימא המניקה שותה ).

יעל אברבוך, דיאטנית קלינית.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת

דנה צפון
    13/03/2014

תודה
    האם תה שומר של ויסוצקי עדיף על חליטת שומר?
    כלומר מה יותר מייצר חלב התה שומר של ויסוצקי טו חליטת תה שומר בגרגירים?
    תודה יעל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

יעל
    16/03/2014

חליטת שומר בגרגרים מכילה בעיקר סוכר ורק מעט שומר. האופציה המועדפת לכן היא תה מצמח השומר האמיתי כמו שמופיע בתיונים של ויסוצקי.

יעל אברבוך, דיאטנית קלינית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חזרה לעבודה
    טל
    11/02/2014

היי בנות
    בקרוב אחזור לעבודה לאחר חצי שנה של חל"ד,
    קצת מתלבטת לגבי המשך הנקה...
    כמובן שארצה להמשיך להניק. חשבתי להתחיל לשאוב בקבוקים ולהקפיא אבל יש גם גבול לכמות שאני יכולה לשאוב, שכן הבן שלי גם יונק.
    אם אשאב זה אולי בקבוק ליום, כמה זה כבר יספיק אני לא יודעת.
    כשאחזור לעבודה חמתי תהיה איתו בבית, האם כדאי שבזמן זה אניק מוקדם בבוקר, אלך לעבודה, בזמן הזה יאכל סימילאק בבקבוק, וכשאחזר אחה"צ אניק כביכול עד הבוקר למחרת,
    או שעדיך שיאכל לפחות בקבוק שאוב במהלך היום כשאני בעבודה, וכשאחזור כמובן שאמשיך להניק כרגיל.
    מתלבטת מאוד, תחילת חודש הבא אני כבר חוזרת לשגרה.
    תודה לכן.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בנות... תגובה?!

תותי
    17/02/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפורום לא פעיל???

טל
    26/02/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה וגזים לתינוקת
    מירב
    16/01/2014

שלום רב,

בתי בת ה-3 שבועות סובלת מגזים ואני די אובדת עצות...
    קניתי את הגרפווטר וללא ספק נראה לי שזה מקל אך לא ממש...:-(
    קראתי באינטרנט על מתכון שממומלץ לתינוק לשתות.

2 תמרים יבשים ללא חרצנים
    2 כפיות מחוקות זרעי כמון שלמים
    2 כפיות מחוקות זרעוני שומר
    2 כוכבי אניס
    10 עלים שלמים ויבשים של לואיזה
    250 מיליליטר מים

שאלתי היא:
    האם אכן מותר לתינוק בגיל זה, לשתות את המרכיבים הנ"ל? כמובן לאחר סינון המרכיבים....
    בנוסף, האם אם אני אשתה את זה, זה יעבור בהנקה? אם כן, זה פתרון נהדר.
    כמה זמן לפני ההנקה מומלץ לשתות את זה? או שפשוט כל יום פעם אחת יספיק?
    אשמח לתשובה וודאית:-)

בתודה מראש,
    מירב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גזים

גלי
    19/01/2014

היי מירב
    גם לבת שלי היה את זה ... למזלי אמא שלי אחות בתינוקיה הייתה לידי כל הזמן הזה !
    יש הרבה דיעות לעיניין הזה, אני אישית סמכתי על אמא שלי ונתתי לילדה שלי 20 מ"ל של מים מורתחים עם שומר
    אם עדיין קשה לך עם זה ממליצה לך לנסות משהו טבעי שרכשתי בראשונים פארם קוראים לזה מפיג N - טיפות טבעיות להקלה על גזים ונפיחויות בבטן- בהחלט שווה בדיקה !
    בהצלחה :)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה וגזים לתינוקת - תגובה

לילי עוזיאל
    02/02/2014

מירב יקרה,

סליחה על העיכוב במתן התשובה.
    אשמח אם תכתבי לי מה את רואה בהתנהגות התינוקת, שאת מפרשת כ"גזים".
    אינני מכירה את המרקחת שהציעו לך ולכן לא אוכל להתיחס אליה.
    תינוקות אינם "מבוגרים בגוף קטן" והמלצת משרד הבריאות היא לא לתת כל מזון או משקה לפני גיל חצי שנה מלבד חלב אם.
    יחד עם זאת אמהות רבות מדווחות שתכשירים כאלה ואחרים עוזרים להן, ואחרות שלא - ככה שכנראה שזה אינדיבידואלי.
    בשעות הערב אמהות רבות מפרשות את התנהגות התינוקות כגזים - למרות שמדובר פשוט בצורך לינוק לעיתים יותר תכופות - הייתי מציעה לשקול אם זה המצב.
    לעיתים יש רגישויות למה שהאמא אוכלת.
    אם תכתבי לי רשימה של הדברים שאת נוהגת לאכול - אומר לך אם יש שם דברים "חשודים"...
    עיסוי תינוקות - נהדר לכל דבר וגם לכאבי בטן. כדאי לקנות ספר או סדנה. מה לעשות? לעסות... :)

כל טוב,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה
    טל
    12/01/2014

היי בנות, בני בן 4 וחצי חודשים, יונק
    לאחרונה אני מניקה אותו ושמה לב שלאחר כמה דקות הוא לא רגוע, מכה ומרים ידיו עלי. תוך כדי הנקה, ובוכה.
    יד לי הרגשה שאין מספיק חלב והוא מתעצבן.
    יש דבר כזה פיחות בזרימת החלב בגיל כזה??
    תודה לכן ושבוע טוב.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה - תגובה

לילי עוזיאל
    12/01/2014

תותי שלום,

יתכן שינוי בזרימת החלב סביב המחזור, אם קיבלת.
    כמו-כן כל סוג של גלולות למניעת הריון - יכולים להפחית במידה מסוימת את ייצור החלב כל עוד נוטלים אותן.
    אם התינוק מקבל בקבוקים - יתכן ובהשוואה לזרימה מהבקבוק - הוא פחות מרוצה.
    אם הוא מקבל בקבוקי פורמולה - זה בטוח מפחית את ייצור החלב.
    אפשר לסייע לו להגביר זרימת החלב על-ידי סחיטת השד מצידו האחורי.
    ייתכן והעניין הוא בכלל לא זרימה. אולי משהו מציק לו לקראת בקיעת שיניים. אולי הוא בעצם סיים לינוק ומתוסכל מכך שהוא נשאר בתנוחת ההנקה. את יכולה לנסות לעניין אותו במשהו אחר. אם לאחר כמה דקות הוא יסמן לך שמעוניין - הציעי לו שוב לינוק. בינתיים יתייצר עוד חלב בשד.

בברכת המשך הנקה בריאה ומהנה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• וורמוקס
    שרון
    06/01/2014

האם מותר לקחת וורמוקס בזמן הנקה של תינוק בן חודשים ומה המינון המומלץ? נדבקתי מהילדים. דחוף. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים חזקים בפטמה
    עדי
    01/01/2014

שלום,
    הבת שלי נולדה לפני כחודש במשקל 2,400 בשבוע 37, והיה לה מאוד קשה לינוק, לכן אני שואבת לה, ונותנת לה לנסות גם לינוק, אבל היא מתעייפת מאוד מהר...
    העניין הוא שבשבת נהיה לי גודש, וטיפלתי בו אבל השד הימני המשיך לכאוב קצת, ולפני יומיים התחיל לכאוב ממש באזור מסויים בשד שהתחיל להיות אדום קצת. שמתי קומפרסים חמים ושאבתי מלא, וזה עזר וקצת עבר אבל פתאום אתמול התחילו כאבים ממש חזקים בפטמה, וכשנגעתי בפטמה- הרגשתי כמו גושים בתוך הפטמה.
    אבל הפטמה נשארה באותו צבע, אין גוש לבן בולט או משהו כזה... פשוט כמו גבשושיות בתוך הפטמה, וזה כואב מאוד!
    אני מנסה לחמם קצת את המקום ולשאוב, אבל בקושי יוצא משהו (הצלחתי להוציא היום בבוקר, אחרי מלא זמן של שאיבה, משהו כמו 30...) ומרחתי גם משחה עם לנולין, אבל זה לא עוזר. עדין ממש כואב.
    מה זה יכול להיות ואיך לטפל בזה?
    תודה,
    עדי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים חזקים בפטמה - תגובה

לילי עוזיאל
    05/01/2014

עדי שלום,
    אני מרגישה שתשובה בפורום עלולה להיות לרעתך במקרה הזה.
    נסי לפנות לעזרה אצל יועצת הנקה מוסמכת יש כאלה פרטיות, או בחלק מסניפי טיפת חלב. גם מדריכת ליגת לה לצ׳ה תוכל לנסות לעזור.
    יעזור לך גם יעוץ בנוגע לבעיה שיש כרגע בפטמה וגם ליווי לגבי ההתנהלות עם התינוקת שנולדה כמעט בשלה, אך לא לגמרי.

בהצלחה רבה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב בקבוק בהנקה
    ילנה
    08/12/2013

שלום,
    אני צריכה ללדת את הילד השני שלי בעוד מספר שבועות. בילד הראשון הנקתי עד גיל 7 חודשים הנקה מלאה. אני חייבת לציין שהייתי קשורה לילד 24 שעות בלי יכולת לעזוב אותו ליותר מכמה שעות מכוון שהוא לא היה מוכן לקחת בקבוק.
    אני יודעת שיש אפשרות להרגיל את התינוק גם לבקבוק אך אינני יודעת איך לעשות זאת.
    אשמח לקבל הסבר.
    יש לי שאלה נוספת בנוגע למוצץ. שמעתי שאסור לתת לתינוק מוצץ כמה זמן אחרי שהוא נולד במידה והוא יונק. האם זה נכון?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב בקבוק בהנקה

ילנה
    10/12/2013

אני חושבת שדילגתם עלי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הצעות לשילוב בקבוק

נטלי
    02/01/2014

יש כמה אפשרויות:
    קודם כל חשוב שתביני שההבדל הוא בזרימה, יש תינוקות שמתבלבלים בין הזרימה המאתגרת מהשד לעומת הזרימה הקלילה והמוגברת מבקבוק, זה עיקר הקושי. לעניין זה אפשר להשתמש בפטמת בקבוק שמחקה את הזרימה מהשד כמו למשל קלמה של מדלה (ניתן לרכוש מ"בייבי רותם" ולדעתי גם מ"שילב" ו"דיאדה"). אם התינוק יגלה קושי לקחת בקבקוק ממך רצוי לתת למישהו אחר- בן זוג, סבתא, דודה להאכיל אותוף שאז לא מריח את האמא ואת החלב ומוכן לאכול מהבקבוק.
    וגם יכול מאוד להיות שלא תהיה בעיה כלל,,,והתינוק יסכים לאכול גם ממך וגם מבקבוק, כמובן מאחלת לך שכך יהיה.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הצעות לשילוב בקבוק - תגובה

לילי עוזיאל
    05/01/2014

תודה לאנונימית על התגובה.
    כיועצת הנקה מוסמכת אוכל לאמר לך שאין איסור עליך לתת בקבוק. האיסור הוא על הצוות בבית החולים. לך מותר לבחור כיצד להאכיל את תינוקך.
    ברור שבתוך הבקבוק, חד משמעית עדיף שיהיה חלב אם.
    אצל רב התינוקות, לאחר שההנקה מתבססת (בדרך כלל 3-6 שבועות בממוצע) ניתן להציע בקבוק. יש אמהות שנותנות 2 בקבוקים בשבוע כדי לשמר את הרגל הבקבוק במקביל להנקה.
    בדרך כלל אין צורך בבקבוק מיוחד ויקר. חשוב להאכיל בפטמה האיטית ביותר האפשרית ובהאכלה איטית, כשהבקבוק די מאוזן (זה מתאפשר כשהתינוק ישוב זקוף בחיקך). זה מכבד את קצב האכילה הטבעי של תינוקות, שהוא קצב ההנקה, די איטי ונינוח.
    זה גם מקטין את הסיכון שהתינוק יתאהב באכילה המהירה ויעדיף את הבקבוק על פני השד.
    אם זה אפשרי, עדיף שלא אמא תתן את הבקבוק.
    כשהתינוק מקבל בקבוק האמא צריכה לשמור על עצמה שלא תהיה בגודש.

בהצלחה :)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פטריה
    תותי
    26/12/2013

בנות
    פטריה חוזרת ונשנית בפטמה. אני מניקה והפטריה חוזרת לה כל הזמן.
    אני מטפלת במשחת פטריון ורואה שזה עוזר אך חוזר!
    מה עושים? לאיזה רופא פונים ומהם הטיפולים?
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פטריה - תגובה

לילי עוזיאל
    30/12/2013

תותי שלום,

פונים לרופא עור. יש אפשרויות תרופתיות שונות.
    הכי חשוב - לטפל במקביל בתינוק ולהמשיך בטיפול גם אחרי שיש הטבה לעוד תקופה.
    מי איבחן שזו פטריה?
    ניתן לטפל בנוסף בתמצית זרעי אשכוליות (GSE).
    תשאלי בחנויות טבע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה
    טל
    15/12/2013

היי בנות
    שאלה: הבן שלי בן שלושה וחצי חודשים, יונק.
    בשבוע האחרון שמתי לב, כי מציצי ימין הוא תופס את הפטמה, יונק 3-4 מציצות ומשחרר. ואז שוב תופס, יונק פעמים אחדות ומשחרר במשיכה )שאגב מכאיבה לי(.
    מה הסיבה לכך?
    מציצי שמאל לעומת זאת הוא יונק ללא בעיות.
    חלב יש לי, בייחוד בבוקר, ברוך השם.
    אין לי בצד ימין דלקת או משחה, אם כבר בצד שמאל יש לי פטריה ואני מטפלת בה במשחה ומקפידה להוריד לפני הנקה.
    מה הסיבה לאי רצון שלי לינוק מצד ימין?
    תודה לכן

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בנות? איפה אתן..??

טל
    18/12/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה - תגובה

לילי עוזיאל
    22/12/2013

תותי שלום,

יתכן שלילדך קשה להתמודד עם זרימת חלב חזקה מצד ימין.
    הייתי מציעה לך לנסות לסחוט חלב מצד זה במשך דקות בודדות לפני ההנקה, כדי להפיג את הזרם החזק הזה.
    לגבי פטריה - אני מקווה שאת מטפלת במקביל גם בתינוק, שלא תהיה הדבקת "פינג פונג" בינכם שוב ושוב.

בהצלחה רבה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגיעה בייצור חלב
    אורלי
    12/12/2013

שלום,
    הבת שלי בת כחודש וחצי. מזה כשלושה שבועות אני משלבת הנקה-שאיבה- סימילאק. בזמן שאני נותנת סימילאק אני משתדלת לשאוב.הבעיה שבשבוע האחרון אני מרגישה שחלה ירידה גדולה בכמות חלב שלי. התינוקת בוכה מרעב ולא מספיק לה יניקה,בלית ברירה אני נותנת לה לפעמים סימילאק,כשאני מנסה לשאוב באותו זמן יוצאת לי מנה ממש קטנה של חלב
    (בערך כ- 30 משני הצדדים).
    מה אפשר לעשות כדי להגביר את ייצור החלב? אני ממש רוצה להמשיך בהנקה אבל כרגע מרגישה שהחלב מתחיל להיגמר לי...

אשמח לעצות,
    תודה
    אורלי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פגיעה בייצור חלב - תגובה

לילי עוזיאל
    22/12/2013

אורלי שלום,

מבלי לראות אתכן אוכל לצערי לתת רק עצות כלליות.
    בדרך כלל הדבר הטוב ביותר להגברת ייצור החלב זה ריקון תכוף של השד. אפשר להשאיר משאבה מחוברת ולעשות יומיים של מרתון שאיבות. מה זה אומר? כל שעה להתחבר ולשאוב כמה דקות מכל שד.
    כמובן ששאיבה דו-צדדית יכולה לעזור ותמיד כדאי לשאוב במשאבה איכותית וחזקה.
    עוד דרך נהדרת להגברת ייצור חלב - סחיטה ידנית לאחר כל האכלה. בסחיטה ידנית אנו מצליחות להוציא חלב גם כאשר המשאבה לא מצליחה...
    אפשר להכנס למיטה עם התינוקת ולהניק כמה שיותר. בכל פעם שהיא לא מרוצה - לעבור לצד השני. בינתיים הצד הראשון יתמלא. כך תעבירי לגוף מסר שיש דרישה לחלב רב יותר.
    נשים בריאות ושאינן אלרגיות יכולות להעזר בצמחי מרפא שונים. יש מוצר מדף שנקרא חלב רב. יש כמוסות חילבה - לשם כך צריך יעוץ מקצועי. יש פורמולה הומאופטית של ד"ר K. כל אלה יכולים לעזור אולם רק בנוסף לריקון תכוף של השד.
    כמובן שכדאי לברר למה נזקקת לתוספות המזון מלכתכילה. האם היתה תקופה שהיא רק ינקה? האם היא שגשגה יפה? האם ההנקה היתה נעימה?
    אם משהו מאלה לא היה תקין מלכתחילה - אולי כדאי לטפל גם בכך.

בהצלחה רבה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה מגביר חלב?
    דנית
    09/12/2013

שלום רב.
    אני שואבת חלב כבר שלושה שבועות [משאבה חשמלית] והכמות בכל שאיבה היא 25-30 cc. האם יש מאכלים מסויימים שמגבירים חלב? מה בדבר בירה שחורה?

תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה מגביר חלב? - תגובה

לילי עוזיאל
    09/12/2013

אלמונית יקרה,

מה שמגביר חלב מצוין זה לסחוט ידנית לאחר השאיבה במשאבה.

לגבי השאיבה: גם איכות המשאבה משפיעה.
    הכי מומלץ זה לשאוב במשאבה ברמת בית חולים ומשני הצדדים בו-זמנית.
    גם יוצא יותר חלב וגם לוקח פחות זמן.

ישנם תוספי תזונה, צמחי מרפא ותרופות שמגבירים ייצור חלב אם אבל
    צריך לראות אותך ולהבין מה מתאים אישית לך ולמצבך.

בירה שחורה נותנת קלוריות ונוזלים. לא מעבר לכך. זו לא בירה בייצור מסורתי שמכילה
    כשות. למעשה, זה כמו קולה...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה