פורום הנקה, הנקה נכונה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הנקה של פג
    אור
    10/02/2013

שלום רב, אשמח מאד לקבל את עזרתכן:

ילדתי לפני חודש פג במשקל 2 ק"ג בשבוע 34 , לאחר כשבועיים בפגיה והאכלה מבקבוק השתחחרנו הביתה.
    מיום הלידה אני שואבת חלב: לא מצליחה להגיע ל8 שאיבות ביום לאור הועבדה כי צריך להאכילו כל שלש שעות, מגיעה בפועל ל 5 ולעיתים 6 שאיבות.
    בכל שאיבה כ 200 CC בבוקר 300 CC
    ניסתי להניקו בבית החולים כאשר נאמר לי ע"י יועצת הנקה כי הפטמות מאד גדולות ובשלב זה יהיה לו קשה לינוק, מה שנראה נכון.

בבית לאחר מספר נסיונות התינוק לא מעונין להתחבר לפטמה, אוכל היום כ 70 CC בבקבוק, חלב שאוב כמובן

מה עושים ואיך נכון להתקדם.
    קשה לי להאמין כי הנקה תבוסס באופן מלא רק על שאיבות ובמבנה הזה חוששת כי התייאש מוקדם מידי.
    בהזדמנות זו אבקש לדעת מה הכללים הנכונים ביותר לשמירת חלב שכן בית חולים איכלוב וקופת חולים למשל מייעצים כל אחד על שמירה אחרת לדוגמא איכלוב מייעץ על שמירה של יומים המקרר וקופ"ח שמונה ימים , הקפאה עד שלשה חודשים ומאידך הקפאה עד חצי שנה.

תודה,
    אור

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פג קטן 2 ק"ג

אור
    10/02/2013

סיגל תודה רבה על התשובה וההזמנה אך אני מתוגררת בתל אביב.

אשמח לדעת האם כמות החלב לפי הנתונים היא משביעת רצון?

מה אני יכולה לעשות לבד על מנת לעודד את החיבור.

ואחרון, איך בוחרים יועצת הנקה טובה?

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פג..

אור
    13/02/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פג קטן 2 ק"ג - תגובה

הדר עמית מלר
    14/02/2013

הי אור

כמות החלב שאת שואבת היא משביעת רצון מאוד. אלה כמויות נהדרות!!
    אבל - חשוב לנסות להקפיד לשאוב כמה שיותר, כדי שלאורך זמן הכמות לא תרד.
    נסי לשאוב כמה פעמים ביום שאת מצליחה.
    מצטרפת להמלצה של סיגל על פגישה עם יועצת הנקה מוסמכת IBCLC כדי שתעזור לך ותדריך אותך בחיבור לשד.
    את מוזמנת להיכנס לאתר של יועצות ההנקה המוסמכות בארץ ולחפש שם.
    אל תתייאשי, אני בטוחה שעם קצת עזרה וליווי הדברים יסתדרו.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתי שאלות ברשותכן..
    מיכל
    11/02/2013

ערב טוב,
    שאלותיי:1. בתי כבת 11 חודשים. ניזונה מהנקה בלבד ללא כל תחליף כדוגמת סימילאק ומטרנה..ובין לבין אוכלת מעט אוכל נוסף: פירות, ביצים, עוף, ירקות וכו.., אציין שמרבית תזונתה היא מההנקה, ואת שאר האוכל מבחינתה זה רק טעימות, כמה ביסים פה וכמה ביסים שם..למרות שהתחלתי מגיל חצי שנה. אני לא דואגת כי אני רואה שהיא מתפתחת יפה וממשיכה להציע לה מזון מגוון שלרוב נדחה.., בע"ה כשהיא תהיה בת שנה וארבעה אני מתכננת טיול לשבוע..בלעדיה..אני בלחץ עצום. את ילדיי הבוגרים הנקתי תקופות ארוכות: שנה וחצי ושנתיים. אני משתוקקת לעשות אותו דבר גם כאן וחוששת שבגלל ההנקה לא אוכל לטוס. (מעולם לא עזבתי קודם את ילדיי גם לא ליום אך מדובר בנסיעה מאד חשובה והזדמנות נדירה). אני לחלוטין לא מוכנה לשקול את עניין השאיבות..ניסיתי בעבר עם משאבות שונות ולא התחברתי בלשון המעטה..מה גם שבתי כלל לא שותה מבקבוק.., לפניי עוד חמישה חודשים להתארגן לקראת..יש איזה פתרון שאוכל לטוס ולא לאבד את ההנקה..? אודה לכן על כל עזרה ועיצה.
    2. האם יש מניעה לעשות מסג עם שמנים..אבנים חמות..בזמן ההנקה?,
    הרבה תודה, רחל.
    2.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שתי שאלות ברשותכן.. - תגובה

הדר עמית מלר
    11/02/2013

בוקר טוב רחל,

יש לך עוד הרבה זמן עד הנסיעה, כך שאני מניחה שעד שתגיע הנסיעה - היא כבר תאכל יותר מוצקים ופחות תינק. אם את רוצה להשאיר לה חלב שאוב שלך לזמן שלא תהיי בו בבית - עלייך לשאוב ולהקפיא. אני חושבת שעכשיו זה עדיין מוקדם מעט להתחיל, אבל בעיקרון - את יכולה כי החלב יכול להיות במקפיא גם חצי שנה. כתבת שהיא לא מוכנה לשתות מבקבוק - היא כבר יחסית גדולה, את יכולה לתת לה (או מישהו אחר כשלא תהיי - בכוס או כוסית כמו של תרופה, או בכוסית אימון).
    בזמן שתהיי בחו"ל- אם את לא רוצה לשאוב - אם תרגישי מלאות - שחררי מעט חלב עם היד, כדי שלא יווצר גודש.
    יכול להיות שכשתחזרי היא כבר לא תרצה לינוק, אבל זה לא בטוח. נסי להניק אותה כשתחזרי, ותראי מה יהיה.. אין דרך לדעת מראש מה יהיה.
    יכול להיות שאחרי הפסקה של שבוע, אולי תצטרכי להגביר מעט את כמות החלב שתרד במהלך השבוע. אפשר לעשות זאת בעזרת שאיבות, או לקחת תוסף שיעזור מעט להגביר את כמות החלב - כמו חילבה, או מורינגה, או גלגה.

בהצלחה, נסיעה טובה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתי שאלות ברשותכן.. - תגובה

הדר עמית מלר
    11/02/2013

ולגבי השאלה השניה -
    למיטב ידיעתי אין מניעה מעיסוי עם אבנים חמות בהנקה.

תהני :)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן חודש וחצי פליטות מרובות
    ליאור
    14/01/2013

שלום!

בני בן חודש וחצי וסובל מפליטות מרובות לאחר האוכל.לעיתים האוכל יוצא בצורה של נביעה כלפי חוץ ולעיתים בצורה של הקאה בקשת.אני משאירה אותו במצב מאונך הרבה זמן לאחר ההנקה וזה גם לא תמיד עוזר.ברוב המקרים זה לא עושה רושם שזה כואב או מציק אך יש פעמים שכן.
    כתוצאה מכך יש הרבה פעמים בהן לאחר ההנקה הוא רעב שוב כי פלט הרבה.אני פוסלת גזים בעיקר בגלל שממש מחפש את השד.הדבר לא קורה לאחר כל הנקה אבל לעיתים קרובות.המרווחים בין ההנקות ממש לא קבועים.לפעמים מחזיק שלוש שעות ולפעמים שעתיים ואף פחות לפעמים.(עכשיו לדוגמא אכל ב-11 וב12 ביקש שוב לאכול.ינק כמה דקות יניקות חזקות וכעת עדיין ישן והשעה 14:15)הדוגמא הזאת היא יחסית טובה כי כן ישן הרבה אחרי שתי היניקות אך יש מקרים שהוא מבקש לינוק כל שעה.
    האם היניקות הללו הן כתוצאה מהריפלוקס?
    איך אפשר להקל על הפליטות על מנת שיוכל להתמקד בהנקה אחת ולא לפזר אותן בנשנושים?
    אשמח לעזרה
    ליאור

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בן חודש וחצי פליטות מרובות - תגובה

הדר עמית מלר
    11/02/2013

בוקר טוב ליאור,

קשה לי לאבחן אם זה ריפלוקס או לא בין המילים.
    ראשית - כדאי לפנות לרופא הילדים ולאבחן האם מדובר בריפלוקס או לא.
    יכול להיות שאלה פליטות שיעברו עם הזמן, וצריך להתייחס לכך רק כ"בעיית כביסה".
    לעיתים זה יכול להיות כי הוא יונק מהר ואת שופעת חלב והחלב יוצא במהירות גדולה ובכמות גדולה והשילוב שלהם גורם לו לפלוט.
    ההצעה שהיציעה מירי - להניק בתדירות גבוהה יותר היא נכונה וטובה, נסי אולי להניק אותו בתדירות גבוהה יותר. יכול להיות שזה יעזור.
    גם להחזיק אותו במאונך יותר זמן אחרי ההנקה יכול לעזור.
    הרבה פעמים זה נגרם כתוצאה מכך שהשסתום שסוגר את הוושט פשוט לא מפותח מספיק ומספיקה תנועה קטנה - והכל גולש בחזרה החוצה.
    חשוב לאבחן אצל רופא, כי אם מדובר בריפלוקס - יש דרכים נוספות לטפל בכך.
    לרוב זה מסתדר כשהתינוק כבר יושב לבד.
    אפשר כמובן גם לנסות לטפל בזה בהומאופטיה.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הקפאת חלב
    מירי
    06/02/2013

שלום רב!
    האם ניתן להקפיא חלב שאוב שנשמר במקרר יום שלם אך לא השתמשנו בו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הקפאת חלב - תגובה

סיגל גולן
    10/02/2013

שלום מיכי
    כן, תוך 24 שעות אפשר להעביר חלב שאוב במקרר למקפיא
    בהצלחה
    סיגל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גודש וכאבים בשדיים
    שני
    07/02/2013

שלום רב,בני בן חודשיים וקצת ואני רוצה להפסיק עם החלב,חשוב לציין שאני מהתחלה משתמשת במשאבה חשמלית.הבעיה שלי היא כזאת-אני סובלת נורא,מנסה בכל הדרכים לייבש את החלב-ניסיתי הרבה דברים: לשאוב פחות,עלי כרוב,חזיית לחץ ועדיין ללא הצלחה.אם אני לא שואבת כמות יפה אין הקלה,שדיים מתנפחות,כאב דוקר בצדדים,צריבה בפיטמות,שדיים הופחות לאבן.אפילו היה לי חום 38. בילדה הגדולה לא הייתה כזאת בעיה.גם אז שאבתי במשך חצי שנה.יכול להיות שהפעם זה יותר קשה,כי אני רק חודשיים אחרי הלידה?מה עוד אפשר לעשות?אני עוד מעט חוזרת לעבודה,חייבת לסיים עם זה.תעזרו לי בבקשה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גודש וכאבים בשדיים - תגובה

סיגל גולן
    10/02/2013

שלום שני
    אני מצטערת שאת צריכה להפסיק לספק לתינוקך את האוכל שהוא אמור לקבל. אולי בכל זאת אפשר להיניק פעמיים ביום בחזרה לעבודה? בוקר וערב?
    בכל מקרה את עושה את הדברים הנכונים חוץ מחזיה הדוקה. לא כדאי לשים חזיה הדוקה כי יכול להיות דלקת בהמשך. כן לשאוב, כמה שפחות, לעטוף בכרוב, לשתות חליטה של נענע ומרווה. זה אמור להיות תהליך. לא קורה ביום אחד, אבל כל יום את אמורה להרגיש קצת שיפור.
    בהצלחה!
    סיגל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מהנקה בגיל שנה
    אודליה
    04/02/2013

שלום,
    בני בן שנה ואני רוצה לגמול אותו מהנקה.
    במשך היום הוא יונק והבעיה היא שהוא אוכל ממש מעט מוצקים.
    כמו כן, אני נמצאת איתו בבית ואהיה איתו עוד כחודש-חודשיים.
    איך אני מתחילה בגמילה? איך אני עוזרת לו לאכול יותר מוצקים? האם צריך להשלים בגיל הזה עם תמ"ל ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כניסה להריון בזמן הנקה
    רומי
    24/01/2013

שלום
    ילדתי לפני חצי שנה ועדיין לא קיבלתי מחזור.
    הרופא שלי אמר שכדי שאקבל מחזור אצטרך לייבש את החלב ואינני מעוניינת בכך מכיוון שאני רוצה להמשיך להניק.
    הבנתי שיכול להיות ביוץ ללא מחזור...
    יש משהו אחר שאפשר לעשות חוץ מלקחת גלולות שייבשו את החלב?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כניסה להריון בזמן הנקה - תגובה

לילי עוזיאל
    28/01/2013

הי רומי,

באופן כוללני, אפשר לאמר שהנקה מגנה מפני הריון ב98% ורק בהתקיים 3 תנאים מצטברים:
    1. טרם חלפה חצי שנה מהלידה. וגם:
    2. ההנקה מלאה ואין מציצה או הזנה מלבדה (כולל מוצץ), ככה שהמציצה מהשד היא לעיתים תכופות ולזמן רב יחסית במצטבר בכל יממה. וגם:
    3. לא הופיע דימום אצל האמא לאחר שעברו 56 ימים מהלידה.

אני מדגישה שזה מידע כוללני.
    יש נשים שההנקות שלהן מאוד קצרות ולא מאוד תכופות ואז הגירוי שהשד מקבל ביממה אינו מספיק כדי למנוע ביוֿץ, למרות שהן מניקות הנקה מלאה.
    יש בספרות המקצועית דיווחים על נשים שרוצות להרות, אבל אפילו גירוי מועט יחסית של מציצה על השד מונע מהן ביוץ ולכן הן אינן יכולות להרות עד גמילה מלאה. כמובן שאלה מיעוט הנשים. ייתכן שזו סיבה שמניעה חלק מהגניקולוגים להמליץ לנשים לגמול.
    אני חושבת שכדאי לנהל על-כך שיחה פתוחה עם הגניקולוג ולהציע לו גם לשתף בדיון יועצת הנקה מוסמכת.

אשה שאינה סובלת מאתגרי פריון מיוחדים, ושרוצה להגביר את סיכוייה להרות למרות שהיא מניקה, יכולה להפחית את הזמן ביממה שהשד מקבל גירוי במציצה.
    אולי להציע מוצץ למציצה מנחמת, אולי לאפשר מציצת אצבע.

לאחר גיל חצי שנה מזונות משלימים נכנסים לתמונה ומחליפים חלק מההנקות ביממה ככה שזה קורה באופן טבעי.

בספרות מצוין שיש סברה שזו דרכו של הטבע לשמור על בריאותינו בכך שיהיה מרווח של כשנתיים בין לידה ללידה.

בהצלחה רבה ושתרווי נחת,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דם בזמן שאיבת חלב
    מיטל
    23/01/2013

שלום,

אני חזרתי לעבודה לא מזמן לאחר 6 חודשים, ואני שואבת חלב בזמן העבודה פעמיים במהלך היום. היום לאחר חודש של שאיבות יצא לי דם עם החלב (הפטמה לא פצועה - אך לבתי צומחות שיניים והיא נשכה אותי פעם או פעמיים..)
    רציתי לשאול לגבי הדם האם אני יכולה להמשיך להניק ולשאוב חלב , והאם אפשר להשתמש בחלב?
    או לפנות לרופא?

בתודה,
    מיטל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דם בזמן שאיבת חלב - תגובה

לילי עוזיאל
    28/01/2013

שלום מיטל,

אין מניעה לתת את החלב לתינוק.

אם את בטוחה שהדימום הקל הוא ממקום פצע נשיכה - אין לכך משמעות בריאותית עמוקה.
    אם הדימום לא מפצע הנשיכה והתופעה חוזרת על עצמה בוודאי שחובה לפנות לכירורג שד.

בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מוצצת מבקבוק בכלל
    לירון
    16/01/2013

שלום, יש לי ילדה בת חודשיים, הנקה מלאה. יום אחד נשארה עם בעלי, ושאבתי לה חלב אך לא הסכימה בכלל למצוץ מהבקבוק. היא צרחה ובכתה ולא הסכימה... בעלי קרא לי חזרתי והנקתי אותה.... אציין שהיתה בת יומיים שתתה מטרנה מבקבוק בתינוקיה (לא ראיתי כך סיפרה לי האחות). דבר נוסף אינה מוצצת מוצץ, כשאני מנסה להביא לה מוצץ היא לא יודעת מה לעשות איתו, היא משחקת בו בלשון ולא עושה פעולת מציצה כלל!!!
    אציין עוד דבר- יש לה רפלוקס והיא מקבלת זנטק, עולה במשקל יפה...
    אני חייבת להרגיל אותה לבקבוק, איך עושים זאת? אני מנסה לתת לה כשאני יודעת שהיא רעבה אך ללא הצלחה!!! היא פשוט לא מוצצת וצורחת!!! ואז אני כבר מניקה אותה...
    אשמח לעזה בנושא, תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה שלא נענתה
    מזל
    13/01/2013

שלום רב!

בתי בת חודש וחצי וניזונה מהנקה מלאה, אני שואבת חלב לבקבוק והיא מסרבת לאכול מהבקבוק (ואז אני צריכה לזרוק את החלב עם המון כאב לב)

בנוסף אינה מוכנה לקחת מוצץ אפילו שקנינו לה מוצץ סרבנים (ועוד כל מיני) ניסיתי לטפטף חלב אם על המוצץ והיא לוקחת וכשהיא מבינה אחרי 2 מציצות שנגמר היא מעיפה אותו החוצה.

ובכל פעם שמנסים לתת לה מוצץ היא עושה רפלקס הקאה, אציין שלגבי הבקבוק כבר ויתרתי
    כי כואב הלב לזרוק.

הבן הגדול שלי עשה את אותו הדבר ובסוף לקח אצבע (עד היום, כבר כמעט בן 4)
    אני חוששת שגם היא תיקח אצבע, מה אני כבר יכולה לעשות?
    המון תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה שלא נענתה - תגובה

הדר עמית מלר
    13/01/2013

ערב טוב מזל

כל הכבוד על ההנקה המלאה עד עכשיו !
    על מנת להרגיל אותה לבקבוק - נסי לשחק איתה עם הבקבוק בהתחלה בלי כלום בתוכו. את יכולה לתת לה לגעת בו, להתרגל לפטמה, לשיר, לשחק משחקי קוקו, בלי קשר לאוכל בכלל. אחרי כמה ימים כאלה, כשהיא כבר תהיה רגילה למשחק הזה, אז את יכולה לשים בו מעט חלב שאוב, עדיין לא כמות של ארוחה. המשיכי לשחק איתה בלי קשר לארוחות. היא צריכה להתרגל לחפץ הזה, למרקם שלו וזה לוקח זמן.
    נסי גם את להרפות מעט מהלחץ שלך שהיא תאכל ארוחה שלמה מהבקבוק.
    אחרי שתראי שהיא מתרגלת לבקבוק וכבר לא נרתעת - את יכולה לתת לה ארוחה שלמה בבקבוק. אפשר לנסות שאת הארוחות יתן לה מישהו אחר חוץ ממך - סבתא, בן זוג, מטפלת וכדו'. גם זה יכול לעזור.
    לגבי המוצץ - את יכולה לנסות את מוצץ הגומי הפשוטים שהיו פעם , לפעמים קל יותר להרגיל תינוק אליהם. אם לא - פשוט תמשיכי לנסות בעקביות את המוצצים שיש לך. לפעמים - זה עוזר והתינוק בסוף מתרגל, ויש כאלה שנשארים סרבני מוצצים למרות כל מה שנציע להם.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 4 חושים מסרב לאכול מבקבוק
    יולי
    02/12/2012

שלום רב

בני בן ה4 חודשים ,מגיל חודשיים החל לסרב לאכול מבקבוק...אני מניקה אותו אבל כשאני יוצאת מהבית או משאירה אותו ם בעלי ...הוא יכול לא לאכול לה כמעט ללמעלה מ4 שעות , או להירדם ללא ארוחה ...כמובן שהוא בוכה וצורח לפני.....ניסיתי להחליף לו מספר בקבוקים אך שום דבר לא עוזר...הוא פשוט מסרב לאכול כך. עוד חודש אני צריכה לחזור לעבודה ואיני יודעת מה לעשות ..גם אני לא יכולה לא להיות לידו ליותר משעתיים שלוש...יש אודה לעצה מה ניתן לעשות במקרים כאלה..
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גם הבן שלי,ממש סיפור דומה מה לעשות?

לילך
    04/01/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 4 חושים מסרב לאכול מבקבוק - תגובה

לילי עוזיאל
    07/01/2013

יולי שלום,

אני "שומעת" מפנייתך את התסכול והדאגה האמהית שלך.
    זה בוודאי מלחיץ לדעת שתצטרכי לחזור לעבוד כאשר כרגע התינוק מסרב לבקבוק...

זו תופעה ידועה שיש תינוקות יונקים שבהעדר אמם אוכלים רק את המינימום הדרוש להם. הם משלימים כשאמא חוזרת. תינוקות הם חכמים ויש להם העדפות ואין טוב כמו חלב אם ואם אפשר - ישירות מהמקור! קחי זאת כמחמאה!
    כל עוד התינוק אינו בוכה מצוקה וכאשר מדובר בתינוק בריא - אין בעיה אם יידלג על ארוחה וישלים אחר-כך, או שישתה רק כמות מינימלית בכל פעם במשך 7-9 שעות וישלים אחר-כך מאמא.
    הכי כיף כשחוזרים לעבוד זו ההנקה הראשונה כשאת חוזרת הביתה לפרצוף הקטן והאהוב הזה...

הבעיה יכולה להתעורר כאשר לא מדובר בתינוק בריא או כאשר ישנה בעיה של שגשוג גם ככה, ואז לא נרצה להסתכן בחסר קלורי.

ביעוצים פרטניים מתייחסים לכל תינוק עם נתוניו האישיים ולכל משפחה עם נסיבותיה המיוחדות וכמובן שבפורום אין דרך לעשות זאת.

באופן כללי אציע מספר הצעות. בחיים, כמו בחיים, הכל ניסוי ותהייה...

- חשוב שלא אמא היא שתתן את הבקבוק. אבא, סבתא, דודה, מטפלת, אחים - הכל הולך חוץ מאמא. מאמא הוא הרי יודע מה הוא רוצה...
    הרבה פעמים כשמטפלת נכנסת לתמונה יותר קל לה לעשות את השינויים האלה מאשר לנו.
    חשוב רק לתאם איתה מראש דרך מקובלת לעשות את השינויים, שלא יהיה מצב שילדך שרוי במצוקה ובוכה הרבה ללא קבלת מענה רגשי הולם.

- לא כששבע מדי וגם לא כשמאוד מאוד רעב, כי אז בטח שלא תהיה סבלנות לדבר חדש.

- יש תינוקות שיגיבו יותר טוב לתנוחה שדומה להנקה ויש שלהפך: עם הפנים החוצה, עם גירויים, אולי בהליכה ולא בישיבה, אולי מחוץ לבית תחת עצים יפים להסתכל עליהם...

- לפעמים יותר קל להתיידד עם הבקבוק בלילה, כשהתינוק ישנוני ולא במלוא חושיו.

- הכי חשוב: בלי לחץ. עשו נסיון, ואם לא הולך הרפו וחיזרו לנסות לאחר יומיים וכו'...

זיכרו:
    בקבוק הוא לא שלב התפתחותי הכרחי.
    יש כוסות אימון נחמדות עם פיה שמתאימה לגיל הזה.
    אפשר להשקות תינוק מכוסית קטנה כשהוא יושב בחיק של מי שמאכיל אותו.
    אפשר להאכיל מכפית.
    זיכרי שמעט לאחר חזרתך לעבודה תינוקך כבר יאכל מזונות משלימים ואז ממילא אפשר יהיה לדלג על ההנקות "תמורת" ארוחות אחרות. זה בעצם הפתרון הטבעי...

המשיכי להניק בהנאה
    ובהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 4 חושים מסרב לאכול מבקבוק - תגובה

סיגל גולן
    13/01/2013

שלום יולי
    תינוק לומד לשתות מבקבוק מאוד בקלות. אם הוא לא רוצה לקחת בקבוק, זה כנראה רגשי. הוא עצוב שאמא לא לידו, ומחכה שהיא תחזור. אם אין ברירה, הוא צריך להסתגל לנסיבות החיים האלו. זה לא מסוכן שיחכה לך. לאט לאט הוא יבין שבסוף אמא חוזרת.
    העבודה הקשה זה עם עצמך. אולי יש רגשות מעורבים בכך שאת צריכה לחזור לעבודה ולהשאיר אותו? אולי הוא מרגיש ממך לחץ שיקח בקבוק כדי שתדעי שלא יורעב? תנסי לעובד על המקום של הלחץ (לשחרר) וה"אבל" של להשאיר אותו, ותראי אם הוא לא ישתף פעולה....
    בהצלחה
    סיגל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעט הנקה, פליטות מרובות - עזרה?
    ענה
    12/01/2013

שלום רב!

בתי בת 6 שבועות ויומיים. אני מניקה אותה לפי דרישה. עד לפני שבועיים היא ינקה בתדירות גבוהה כ-11 פעמים ביממה - אך במשך זמן קצר וכנראה כמויות קטנות (למעט שעות לילה, כאשר ינקה פעם ב3-4 שעות). היא עלתה במשקל באופן תקין, היו מספ]יק חיתולים רטובים ויציאות בכל הנקה.
    בשבוע האחרון פחתה תדירות ההנקות - היא מבקשת לינוק פעם ב3.5-5 שעות (שזה דוקא נחמד), אולם משך ההנקה נשאר קצר - לרוב היא יונקת כ-10-15 דקות, לפעמים אף פחות מזה, מתעייפת/ נרדמת ומפסיקה. כמו כן, היא החלה לפלוט לאחר כל הנקה כמויות די נכבדות.
    היא פולטת בכל מצב - בין אם אני מרימה אותה לגיהוק - אחרי גיהוק, לפניו ואף תוך כדי. גם כשאני מניחה לה לשכב ולא מרימה כדי לא לטלטל אותה - היא פולטת. בקיצור, בשבוע האחרון היא יונקת ממש מעט ופולטת ממש הרבה!!!
    היא נותנת שתן כמו קודם, אך כמות היציאות פחתה ולעתים צבען ירוק. גם העלייה שלה במשקל כמעט נעצרה - עד כה עלתה יותר מ-200 גרם בשבוע ואילו בשבוע האחרון היא עלתה רק 60 גרם. אני ממש מבוהלת מהשינוי הזה - גם מכמויות הנמוכות שאוכלת ובעיקר מהפליטות. נראה כאילו היא פולטת כל מה שהיא אוכלת.
    הפליטות גם מציקות לה - היא בוכה כאשר פולטת.
    חשוב לציין שהשהבוע אורתופד הרכיב לה רצועות לטיפול בנקע במפרק ירך. הרופא טען כי אין לכך קשר וגם הילדה לא מגלה אי נוחות מהרצועות - למעט היום בו הורכבו.
    אשמח מאוד לעזרה!!! האם יש משהו בהנקה שגורם לה לפליטות - ואם כן - כיצד אפשר לצמצם אותן? האם אפשר לעשות משהו שתינק יותר?
    היש סיכוי שהרצועות כן גורמות לבעיות האלה - לוחצות על משהו?
    כל עזרה באשר היא תתקבל בברכה!!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאיבת חלב
    טלי
    12/01/2013

שלום,
    אני שואבת חלב במשאבה חשמלית לתינוקת בת שלושה שבועות כמעט מהיום שהיא נולדה, בנוסף לסימילאק. (רוב התזונה שלה מבוססת על סימילאק)
    שואבת כל שלוש שעות רק בשעות היום כי כבר בערב בקושי יש לי חלב, ונוצר מצב שהכי הרבה חלב יש לי בבוקר ובהדרגה הכמות יורדת.
    לפני כשבוע הייתי חולה ולקחתי מדי פעם אקמול צינון ושפעת וגם ספריי לאף ומאז כמות החלב ירדה. בנוסף אני לוקחת כדורי חילבה וניסיתי גם את הטיפות של "חלב רב" אבל הכמות של החלב לא חוזרת להיות כפי שהייתה עד שחליתי.
    מה ניתן לעשות כדי להגביר את כמות החלב?
    האם התרופות שלקחתי גרמו לייבוש חלב שלא ניתן לתקן?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאיבת חלב - תגובה

סיגל גולן
    13/01/2013

הי טלי
    יכול להיות שהתרופות עזרו בהפחתת כמות החלב. אפשר בכל זאת לעבוד על הגברה.
    אולי כדאי לך לשכור משאבה רציניצת יותר, כמו הלקטינה של חברה מדלה. תשאבי לעתים יותר קרובות, גם כשלא יוצא הרבה חלב. השאיבה "על ריק" גם נותן מסר לגוף שצריך יותר. חשוב להגדיל את מספר השאיבות יותר מאשר משך השאיבה. תשאבי כל צד פעמיים-שלוש בכל שאיבה. תנסי גם לסחוט קצת עם היד.
    אם את יכולה להחזיק את התינוקת שלך במצב של עור לעור (היא בלי חולצה עליך, גם את בלי חולצה וחזיה), גם אם היא לא יונקת המגע של עור לעור עוזר להגביר חלב.
    מקוה שזה יעזור לך--תכתבי אם את צריכה עוד הנחיות
    סיגל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• להרגיל תינוקת לבקבוק או מוצץ
    מזל
    10/01/2013

שלום רב!

בתי בת חודש וחצי וניזונה מהנקה מלאה, אני שואבת חלב לבקבוק והיא מסרבת לאכול מהבקבוק (ואז אני צריכה לזרוק את החלב עם המון כאב לב)

בנוסף אינה מוכנה לקחת מוצץ אפילו שקנינו לה מוצץ סרבנים (ועוד כל מיני) ניסיתי לטפטף חלב אם על המוצץ והיא לוקחת וכשהיא מבינה אחרי 2 מציצות שנגמר היא מעיפה אותו החוצה.

ובכל פעם שמנסים לתת לה מוצץ היא עושה רפלקס הקאה, אציין שלגבי הבקבוק כבר ויתרתי
    כי כואב הלב לזרוק.

הבן הגדול שלי עשה את אותו הדבר ובסוף לקח אצבע (עד היום, כבר כמעט בן 4)
    אני חוששת שגם היא תיקח אצבע, מה אני כבר יכולה לעשות?
    המון תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה לעשות כאשר התינוק נרדם על השד
    לילך
    08/01/2013

1.מה לעשות כאשר התינוק נרדם על השד בזמן האכלה בלילה וכך לא יונק בעצם משני הצדדים באופן מלא?
    2.ושאלה נוספת - בני בן 4 חודשים ובמהלך היום במרבית הפעמים יונק למשך מספר קטן של דקות לפעמים אפילו 3 דקות בערך מצד אחד ולא רוצה יותר בערך כל שעה וחצי - שעתיים.
    הוא רק יונק בלי בקבוק.
    האם זה בסדר שהוא נוהג כך? האם זה באמת מספיק לו?
    פעמים בודדות הוא יונק במשך היממה כרבע שעה או 20 דקות ,בעיקר בהאכלת לילה.
    3.מבחינת שינה-נרדם לשנת לילה בסביבות שש בערב וקם לעיתים בשש ולעיתים בחמש בבוקר ואפילו קרה שבארבע ורבע בבוקר היה כבר ער,
    מה אפשר לעשות על מנת למנוע קימה כל כך מוקדמת?

תודה רבה מראש,
    לילך.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה לעשות כאשר התינוק נרדם על השד - תגובה

לילי עוזיאל
    08/01/2013

הי לילך,

אם את רוצה לעזור לתינוקך (ולך) למצות את הארוחה - העירי אותו בעדינות לאחר השד הראשון כדי שינק מהשד השני.
    התזמון הנכון לעשות את הוא כשאת מתרשמת שהוא כבר לא מחדש מעצמו מקבצי מציצה, גם אם את מצמידה אותו יותר אליך.

בגיל של בנך הנקה בהחלט מסתימת בתוך כמה דקות. אכילה תכופה של ארוחות קטנות היא אחד היתרונות שבהנקה וזהו דפוס האכילה הטבעי של בני האדם אשר כיום כמעט כל דיאטנית מנסה "לחנך" את מטופליה לאכול על-פיו.

בהאכלת הלילה שהיא ארוכה יותר, נסי לשים לב אם במשך כל הזמן הוא יונק באפקטיביות, או שחלק מהזמן הוא נהנה ממציצה שאינה מזינה.

יתכן שאם תנסי ששנת שש בערב תהיה יותר קצרה ולאחריה "טקס הלילה" שלכם, המקדים תמיד את ההשכבה לשנת לילה (למשל: אמבטיה והנקה) - שנת הלילה תידחה וכך גם היקיצה. ניסוי ותהייה...

אם תניקי לפנות בוקר בשכיבה, יתכן שתינוקך יירדם לידך וישן את האשמורת האחרונה עד הבוקר.

אם את מתעוררת איתו בשחר ואם את עדיין איתו בבית וטרם חזרת לעבודה - נסי לתפוס איתו את תנומת הבוקר שלו כדי לצבור כוחות לכל היום - כן, כן, מותר ואף כדאי לנתק את הטלפון בבוקר וללכת לישון כשהתינוק ישן... לא יקרה שום דבר אם תתחילי את יומך באחת עשרה.

בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה