פורום הנקה, הנקה נכונה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דלקת
    דניה
    07/04/2013

שלום רב,
    יש לי דלקת בשד כבר שלושה ארבעה שבועות, בהתחלה ראיתי כתם אדום ולא ייחסתי לו חשיבות, אחרי כשבועיים שלושה התחיל לכאוב והבחנתי שיש מתחת גוש קשה כמו אבן, ביררתי והסתבר שזאת דלקת.
    מאז אני מטפלת בקומפרסים, מסז' עם מים חמים במקלחת ועיסוי בכל שאיבה והנקה, גם לקחתי תרופה הומיאופתית. יש שיפור אך הוא מאוד איטי. הגוש הקשה כבר יותר עמוק בתוך השד, כי החלק החיצוני נהיה רך, אבל עדיין יש גוש קשה גדול, ואני כבר שבוע מטפלת. האם זה תקין שלקח כל כך הרבה זמן?
    תודה,
    נגה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת - תגובה

הדר עמית מלר
    07/04/2013

הי נגה

חשוב מאוד לגשת לרופא על מנת לאבחן אם זו באמת דלקת.
    לנו כיועצות הנקה מוסמכות אסור לאבחן דלקות וגם לא לתת טיפול.
    יש מקרים שדלקת לא תעבור ללא שימוש באנטיביוטיקה.
    חשוב גם לטפל מכיון שדלקת שנמשכת זמן רב ולא מטופלת יכולה לגרום גם לאבצס ולבעיות נוספות וחבל לסבול סתם אחר כך.

רפואה שלמה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

דניה
    14/04/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיאטה בהנקה
    רותי
    07/04/2013

אני מניקה שרוצה לעשות דיאטה הידועה בשם איתקס שלא מכילה פחמניות בכלל .בשבילי היא לא תשביע לרעה כי נסיתי אותה קודם והיתה מאוד טובה בשבילי ,השאלה שלי האם היא תשביע לרעה על התינוק שלי ,והאם מה שאני אוכלת קשור במה מקבל התינוק שלי ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות
    אילנית
    01/04/2013

שלום. אני מניקה את בני בן חודש בכל פעם עשרים דקות מכל צד. האם זה תקין?והאם זה משנה אם בפעם האחרונה שהנקתי לדוגמא בצד שמאל אז בפעם הבאה שאני אניק אני שוב צריכה להתחיל מצד שמאל או שזה באמת לא משנה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות - תגובה

לילי עוזיאל
    02/04/2013

מיה יקרה,

חסרים פרטים כדי לענות תשובה מקיפה. באופן כללי ניתן להגיד שאם הילד עולה יפה במשקל, ולך אין כאבים או אי נוחות כלשהי כתוצאה מההנקה - סימן שהכל בסדר.
    רב התינוקות לא יונקים בצורה מכנית ומסודרת אלא יש שעות שהם יונקים לסירוגין ושעות שהם נחים. חשוב לדעת את זה כדי לאפשר לתינוק גישה חופשית לשד גם אם "עברה רק חצי שעה מאז שסיים, הוא בטח לא רעב, זה בטח גזים..." שזו אחת הטעויות הנפוצות.
    כדאי לתת לו לסיים את הצד הראשון לפני שמציעים את הצד השני כי ככל שהשד ריק החלב יותר שמן.
    שוב - אם הילד עולה יפה במשקל, רגוע ומרוצה בין הארוחות וכאשר אינו - את מאפשרת גישה חופשית לשד - אז הכל בסדר.

המשיכי להניק בכיף,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות

אילנית
    03/04/2013

האם זה נכון להניק תינוק בגיל חודש רק משד אחד? כי בצד השני החלב כמעט ולא יוצא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות - תגובה

לילי עוזיאל
    03/04/2013

כל מקרה נבחן לגופו. יש אמהות שנכון להן להניק רק משד אחד ויש שממש לא.
    נשאלת גם השאלה ממה נובע הרושם שבשד השני כמעט ולא יוצא חלב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מהנקה תינוקת בת שנה וחודש
    קרן
    27/03/2013

אני מניקה את ביתי בת השנה וחודש בבוקר ולפני השינה (היא ישנה לילה שלם)

מאז שהיא נולדה עד עכשיו היא רגילה לחלב אם בלבד מה גם שהיא אלרגית לחלב אז העדפתי להניק אותה.

גיליתי שאני בהריון בשעה טובה ואני מעוניינת להפסיק להניק, רציתי לשאול אותך איך עושים זאת??

התחלתי לתת לה בימים האחרונים נוטרומיגן (כי שמעתי דברים לא טובים על התחליף סויה) והיא שותה את זה בבוקר..

הקושי האמיתי יהיה בהנקה שלפני השינה...אשמח לעצתך

תודה

קארין

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מהנקה תינוקת בת שנה וחודש - תגובה

לילי עוזיאל
    02/04/2013

שלום קארין,

ברכותיי על ההריון החדש וכל הכבוד על תקופת ההנקה המכובדת. נתת לבתך מתנה נהדרת שתלווה אותה שנים רבות קדימה.
    תינוקות רבים גומלים את עצמם בסוף השליש הראשון או קצת אחרי בעיקר בגלל התמעטות כמות החלב ויתכן שגם בגלל שינוי בטעם. סביר להניח שאם את קרובה לכך - הזמן ייעשה את שלו...
    במידה ואת משוכנעת שאת רוצה לגמול את התינוקת, כמו בכל שינוי אני ממליצה להיות עקבית ולא לזגזג. כל עוד את עקבית אני בטוחה שתוכלי לייצר שגרת ערב שאינה כוללת הנקה. אין דרך אחת בלבד שהיא הנכונה.
    יש אמהות שיותר קל להן קודם לשנות את הסדר - להניק, לקלח, לספר סיפור ולהשכיב במיטה.
    יש אמהות שמראות שחושך, וכולם הולכים לישון וגם הציצי הלך לישון - דומה למה שעושים כשרוצים לגמול מהנקת לילה, רק מוסיפים שהיא כבר גדולה והחלב נגמר. מחליפים את ההנקה בחיבוקים רבים כדי לספק את הצורך בקרבה ובתחושת בטחון.
    הסוד הגדול הוא ההתמדה, למרות הרגעים הקשים שבדרך.
    כדאי לתאם עמדות עם בן הזוג ולדאוג לקבל את תמיכתו ברגעים הקשים, כדי שלא יהיו (מרצון טוב כמובן) משפטים מחלישים כמו: אולי תתני לה רק הפעם, לשתיכן מאוד קשה... תקשורת עם בן הזוג, תאום עמדה שמקובלת על שניכם ועקביות של שניכם - תמיד מומלצת!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא נואשת שמאוד רוצה להניק
    קרן
    04/02/2013

אני אמא טריה, ילדתי בניתוח קיסרי את נסיכתי הראשונה בסוף דצמבר היא היתה בשבוע 33+3, כבר ביום הלידה התחלתי ל"שאוב" זה התחיל ב1 מ"ל קולוסטרום בסחיטה ידנית והתקדם אך במעט. 3 ימים מהלידה היה לי סינדרום המוליטי וקיבלתי עירויי דם. תודה לא-ל יצאתי מזה והכל בסדר. הקטנטנה כמובן הוכנסה לפגייה ומאז אני נאבקת עם שאיבת החלב, כל החודש הראשון שאבתי ב-medeka synphony שהיא hospital grade ובבית יש לי את לקטינה ואת pump in style, אני מקפידה על שאיבה כל 3 שעות, גם בלילה אני לוקחת קפסולות חילבה 3X3 ביום, שותה תה סירפד, עיסוי ידני אחרי כל שאיבה, מנסה לאכול טוב, לשתות המון ולנוח כמה שמתאפשר לי ולצערי והמקסימום שהגעתי אליו היום (5 שבועות מהלידה) במקרה הטוב 70 מ"ל לשאיבה. היום רכשתי גם תה פטל וזרעי שומר, והמוכר בחנות הטבע הציע לי קפסולות MEGA MILK.

לשאלותיי- מה יש עוד לעשות? האם כדאי לקחת את הכדורים האלה? והאם ניתן לקחת אותם במקביל לחילבה?
    אני יודעת שיש גם את הדומפרידון (מוטיליום), אך חוששת מתופעות הלואי.... מה לעשות???

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מקפיצה את הודעה לקבלת תשובה

קרן
    13/02/2013

תוספת: האם שימוש במוטיליום גורם לתלות, כלומר אם כמות החלב תעלה בזכותו כשאפסיק האם זה ירד לגמרי או יחזור לרמה ממנה התחלתי??

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מקפיצה את הודעה לקבלת תשובה - תגובה

הדר עמית מלר
    14/02/2013

קרן בוקר טוב

האם את לוקחת איזה תרופות נוספות שיכולות לגרום לירידה בכמות החלב ? האם יש איזה בעייה הורמונלית כמו שחלות פוליציסטיות ? האם עברת הקטנה / הגדלת חזה ?

את יכולה לנסות לקחת עוד משהו מעבר לחילבה. יש אפשרות לנסות עוד לפני המוטיליום דברים טבעיים - למשל - צמח המורינגה או צמח הגלגה שידועים שניהם כמגבירי חלב. את יכולה לבדוק בחנות טבע, ואפשר לקחת אותם בכדורים או בנוזל.
    יש גם טיפות הומאופטיות טובות של ד"ר K. אפשר גם להיעזר בדיקור להגברת כמות החלב - יש לזה תוצאות טובות מאוד.

לגבי המוטיליום - זו תרופה ולא מוצר טבעי, חשוב לדעת.
    אין דרך לדעת מה יקרה כשתפסיקי לקחת את הכדור. בכל מקרה - לא מומלץ להפסיק בבת אחת, אלא אחרי פרק זמן - לנסות להוריד כדור אחד ולראות אם יש שינוי, ואם אין שינוי להמשיך ולהוריד עוד אחד - בצורה הדרגתית.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

קרן
    14/02/2013

תודה על המענה,
    לא עברתי שום ניתוחים קוסמטיים, אין לי שחלה פוליציסטית ואיני נוטלת תרופות כלל.
    מאז הוספתי כשבוע גם טיפות חלב-רב בנוסף לחליטות התה, ללא שינוי.
    אנסה לרכוש היום את הצמחים שהמלצת עליהם...ד"א מומלצים העלים מיובשים/טריים ולא תמצית או קפסולות.
    יש לך המלצה על אופן ומינון הלקיחה שלהם?

לגבי הגלגה קראתי גם שלא כ"כ מומלץ כי לא היו מחקרים בנושא ובמינון יתר יכול להיות רעיל (אמנם לכבשים...)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה - תגובה

הדר עמית מלר
    03/03/2013

שלום קרן

האם יש אפשרות להוסיף עוד שאיבה או שתיים במהלך היממה ?
    עם איזה משאבה את שואבת ? ובמשך כמה זמן ?

מה קנית בסוף ? האם את המורינגה ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה להדר

קרן
    03/03/2013

שלום הדר
    קניתי את המורינגה (את השני לא הצלחתי להשיג, וגם די נמאס לי מכל התכשירים).
    כרגע אני עם חילבה,תמצית חלב-רב ומורינגה. תה חליטת שומר ובעיקר חליטת פטל.
    שואב בלקטינה של מדלה ויש כאופציה את pump in style של מדלה. מכיוון שהקטנה גדלה אז יש יותר זמן בין האכלות לכן אני שואבת פחות מ8 פעמים ומנסה מדי פעם להניקה.
    מחר יש לי פגישה עם יועצת הנקה מקוה שהקטנה תתרגל לזה ואז בתקווה שבזכות ההנקה כמות החלב תעלה.
    אעדכן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה להדר - תגובה

הדר עמית מלר
    03/03/2013

הי קרן

טוב מאוד שאת נפגשת עם יועצת. אני מקווה שהיא תעזור לך לעשות סדר ולהגביר את כמות החלב.
    אשמח שתעדכני אחרי הפגישה איזה עצות קיבלת.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעדכנת ושואלת

קרן
    17/03/2013

שלום הדר
    בפגישה אצל היועצת קיבלתי חיזוק שהיא יונקת יפה, תופסת מעט מההילה מכיון שהפיטמה גדולה אז היא בסדר, היא ייעצה לי כל פעם להניק אותה בעירום (שלה, לא שלי :-)), מה שנשמע לי מוזר כי אם כל שעתיים אפשיט אותה להאכלה וכשהיא כבר רגועה ומנמנמת להלבישה, הילדה לא תהיה רגועה ותפלוט על ימין ועל שמאל.המליצה כמובן להתחיל כל הנקה מהצד השני,מכיון שצד אחד שלי קטן בהרבה מהשני אני תמיד מתחילה איתו ועוברת לשני כשהיא מראה סימני אי נוחות (אולי מרמז על גמר החלב ?!).המליצה להמשיך לשאוב כשעה מההנקה, שוב נראה מוזר כי אחרי כשעה וחצי שעתיים היא מתעוררת ורוצה עוד ואם אשאב לא יהיה לה חלב,עד שהיא תאזן את הכמות הדרושה לה מהשדיים.
    אז כך:
    התחלתי באינטנסיביות להניקה במהלך כל היום ורק בלילה בקבוק או שניים, בהתחלה היה לה קשה אבל עכשיו לוקחת פיטמה יותר בקלות ואפילו נרגעת ונרדמת עליה,רק אחרי אמבטיה לעיתים אני מניקה אותה בעירום, מכיון שההנקות סמוכות זו לזו לא יוצא לי לשאוב במהלך היום ורק בלילה שואבת לבקבוק או נותנת מטרנה, אך מזה אני חוששת שבעצם אם היא יונקת לא מספיק ו"מאותתת" לשד כמה חלב לייצר בסוף עוד אצא שכמות החלב המועטה והגבולית שלי עוד תפחת, ובאמת אני רואה את זה בשאיבות לילה.
    מה עצתך בעניין? מהי הנקה סבירה,? כל כמה זמן? וכמה זמן אורכת?
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משך הנקה
    עירית
    13/03/2013

שלום,
    בני בן 5 ימים בהנקה מלאה. עד כמה שאני יכולה להתרשם יש לי מספיק חלב והוא יונק באפקטיביות יחסית. העניין הוא שהוא יכול לאכול במשך שעות ברצף. הוא ממשיך לינוק תוך כדי נמנום ורק כשהוא נרדם אני מורידה אותו (אחרי בערך חצי שעה מכל צד כולל זה שהוא נרדם ואני מעירה אותו כדי שיסיים את השד). ברגע שאני מניחה אותו במיטה הוא מתעורר בבכי ורוצה עוד ( מחפש פטמה ונוחר(. זה יכול להימשך כך גם שלוש וארבע שעות למרות שלהבנתי כבר עברנו בהצלחה את שלב הנקת האשכול. בין האכלות כשהוא כבר נרדם הוא יכול לישון גם 4 שעות ואולי יותר אבל אני מעירה אותו.
    בקיצור, האם זה נורמלי? כמה זמן אמורה להימשך האכלה בגיל הזה מכל צד וסך הכל?
    אשמח מאוד לחוות דעת ועזרה כי זה נראה לי מוגזם לגמרי ועם ילדה גדולה בבית אני לא יכולה לשבת ככה כל היום

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• משך הנקה - תגובה

לילי עוזיאל
    15/03/2013

ליאן שלום ומזל טוב,

הנקת אשכולות זה תאור להתנהגות הטבעית של תינוקות. יש שעות שבהן הם יונקים, עם הפוגות. יש שעות שהם נחים. בגיל כה צעיר אנחנו לא מצפים מתינוק לאכול במשך x דקות פעם בy שעות. אנחנו מצפים שיהיו שעות פעילות ושעות של מנוחה.
    אנחנו רוצים לראות 3-4 חיתולי צואה ביום ולפחות 6 חיתולים רטובים. הצואה של תינוק הניזון מחלב אם היא נוזלית ובצבע צהוב חרדל.
    כשיש צואה בחיתול - תניחי שיש גם פיפי.
    לפעמים אפשר לייעל את ההנקה על-ידי שיפור תנוחת ההנקה וההצמדה.
    בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה מלאה ואי עליה במשקל התינוקת
    ימית
    13/03/2013

שלום,
    יש לי ילדה בת 4 חודשים יונקת הנקה מלאה כמעט כל שעתיים גם בלילה. היינו בטיפת חלב במשך שלושה שבועות היא עלתה רק 100 גרם. המשקל שלה היום הינו 5.2. עקומת המשקל שלה ירדה דרסטית. לעומת זאת הייתה עליה יפה בגובה ובהיקף הראש.
    ברצוני לציין כמה עובדות:מהלך ההריון היה תקין, הייתה לי סכרת הריון שהייתי מאוזנת על ידי דיאטה בלבד.
    לאחר הלידה ירדתי הרבה כ- 20 קילו והמשקל שלי כעת47 ק"ג והגובה 1.64.
    האם זה משפיע על גדילת הילדה?
    ניסיתי לתת לה פורמולה אך היא לא מסכימה בשום פנים ואופן בקבוק.
    אני מאוד מודאגת בגלל אי העליה במשקל....

מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה מלאה ואי עליה במשקל התינוקת - תגובה

הדר עמית מלר
    13/03/2013

שלום ימית,

האם תוכלי לפרט קצת יותר - האם בכל ארוחה היא יונקת משד אחד או משניהם ?
    כמה פעמים היא עושה פיפי וקקי ביום ?
    האם היא רגועה בין ההנקות ?
    באיזה משקל היא נולדה ובאיזה שבוע ?
    אני אינני דיאטנית, אך מהנתונים שכתבת - את נמצאת בתת משקל. ה- BMI שלך הוא מתחת ל- 18 וזה ממש תת משקל.
    האם את עשית בדיקות דם כדי לוודא שאין לך חוסרים ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה מלאה ואי עליה במשקל

ימית
    13/03/2013

הי הדר,
    תודה על תשובה מהירה.

היא יונקת כל פעם מצד אחד משהוא שבין 5- 10 דקות.

לגבי פיפי - אין בעיה היא עושה וגם קקי - יש לה לפחות יצאה אחת ביום ואפילו יותר.

היא נולדה בשבוע 38 במשקל של 3.125 ק"ג.

בין הנקה להנקה היא רגועה היא די פעילה - משחקת עם הידים, תופסת דברים, מתהפכת מהגב לבטן.

אבל נושא אי העליה במשקל מדאיג כי אני רואה שהיא רזה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה מלאה ואי עליה במשקל - תגובה

הדר עמית מלר
    13/03/2013

הי ימית

נסי לעבור להניק אותה בכל ארוחה משני הצדדים. כך - היא תקבל חלב משני השדיים בכל ארוחה, וגם - שני הצדדים יקבלו גירוי כדי לייצר עוד חלב.
    אחרי שהיא ינקה מצד אחד והיא רגועה - את יכולה להרים לגרפס, ו/או להחליף טיטול. לאחר מכן - הציעי לה גם את הצד השני. בהנקה מצד אחד בכל ארוחה - זה יכול לגרום לירידה בכמות החלב שאת מייצרת.
    הייתי מציעה לך להיפגש עם יועצת הנקה מוסמכת IBCLC כדי שתראה מה עוד אפשר לעשות כדי לעזור לקטנה לעלות יותר במשקל.
    האם חזרת לקחת גלולות נגד הריון לאחרונה ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פעילות גופנית והנקה
    סיון
    05/03/2013

האם פעילות גופנית כגון הליכה מהירה ו/או כפיפות בטן עשויה להשפיע על ההנקה? אני מניקה את בתי בת הארבעה חודשים הנקה מלאה ומתכוונת להמשיך בכך, אך גם רוצה לשלב פעילות אירובית ואנאירובית, האם יש בכך כדי להזיק להנקה? תודה מראש על התשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פעילות גופנית והנקה - תגובה

הדר עמית מלר
    11/03/2013

סיון בוקר טוב

כל הכבוד על ההנקה המלאה עד עכשיו!

אין בעייה לחזור לפעילות אירובית וגם אנאירובית בשילוב עם ההנקה.
    יש נשים שסיפרו שעזר להן כששאבו או הניקו לפני הפעילות כדי שהחזה יהיה פחות כבד.
    כדאי להשתמש בחזיה טובה ותומכת שתחזיק טוב את החזה.
    וכמובן - עשי זאת בהדרגה.. אבל את זה בוודאי את יודעת .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סיום הנקה בבכי
    אלינור
    02/03/2013

שלום רב,

בתי בת 7 שבועות. עד כה ההנקה הלכה חלק, ללא בעיות.
    ביומיים האחרונים ההנקות מסתיימות יותר מהר ובבכי. לרוב כאשר אני מרימה אותה יוצא גיהוק (גרעפס), מה שנדמה כאילו הוא היה הסיבה לבכי והעצבים. אך כאשר אני מנסה להמשיך להניק - היא ממשיכה לבכות ומסרבת בתוקף לקבל את השד.
    הדבר גורם לזה שהיא אוכלת פחות בהנקה אחת, ואז רעבה יותר מוקדם (היא כבר הצליחה לרווח כל 3 שעות, ועכשיו דורשת ארוחהכל שעתיים-שעתיים וחצי!).
    הנקות תכופות אולי יכלו להיות מוסברות על ידי קפיצת גדילה, אבל אני לא מצליחה למצוא הסבר לבכי ולהעצבים שמגיעים בסוף כל הנקה, זה לא היה כך כה! יש לציין כי זה קורה בעיקר או רק ביום - ההנקות בלילה הרבה יותר רגועות, ואינן מסתיימות כך. היא יונקת כרגיל וחוזרת לישון.

אשמח לעצה

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיום הנקה בבכי - תגובה

הדר עמית מלר
    03/03/2013

הי אלינור,

איזה יופי לשמוע שההנקה התחילה בצורה טובה וללא בעיות. כל הכבוד.
    ממה שאת מתארת, נשמע שזרם החלב הוא חזק ומהיר. הקטנה יונקת ובולעת זרמים חזקים של חלב וגם אויר ואז מגיע הגרעפס. מצד אחד היא מאוד רוצה להמשיך לינוק אבל מצד שני - הגרעפס תקוע לה בגרון ומפריע לה.
    נסי לעשות לה הפסקה בהנקה מעט יותר מוקדם ולהרים אותה לגרעפס ונסי להציע לה להמשיך לינוק.
    תינוקות יונקים - בדרך כלל יונקים בתדירות יחסית גבוהה ובכמויות קטנות. הם ממלאים את הבטן בהפסקות, ואחרי כמה הנקות כאלה - הבטן מלאה ואז הם נחים וישנים להפסקה ארוכה יותר.
    את יכולה לנסות להניק אותה כשאת שכובה או רכונה מעט לאחור ולא זקופה.
    כך כוח המשיכה יעזור והחלב יצא בזרימה איטית יותר. יכול להיות שזה יעזור לה לקבל את החלב במהירות מעט איטית יותר ובכך היא פחות תתעצבן ותמשיך לינוק.
    בלילה - זה בדרך כלל יותר קל, כי היא קצת יותר רדומה וכי אין הרבה הסחות ורעשים מהסביבה.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה!

לימור
    03/03/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת הנקה
    מורן
    01/03/2013

שלום,

בני בן שנה, בגיל עשרה חודשיים הפסקתי להניק.
    ההפסקה נעשתה באופן הדרגתי לאור מיעוט בחלב.
    לא לקחתי כדורים להפסקת יצור החלב.
    חודשיים אחראי ועדין יוצא לי חלב מהשד. האם זה תקין?האם צריך לקחת כדורים להפסקת זרימת החלב?
    אין לי גודש בחזה/כאבים אבל עדין לא נעים שקיימת זרימה מהשד.

אודה להתייחסותכן.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת הנקה - תגובה

סיגל גולן
    01/03/2013

שלום מורן
    מה שאת מתארת זה לגמרי תקין. אפילו בעוד שנה עם מסג' יש סיכוי שתוציא כמה טיפות. אם זה מציק, את יכולה לעטוף את השד בעלי כרוב לבן, וכשזה נעשה חם מהגוף להחליף, במשך יום-יומיים. אפשר לשתות חליטת נענע ו/או מרווה כדי לעזור לייבוש. ממש לא מומלץ לקחת כדורים בשלב זה.
    בהצלחה
    סיגל גולן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום. האם בעת ההנקה מועברים הורמוני
    קרן
    27/02/2013

ההורמונים מהאם לתינוק? במה זה יכול להתבטא?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום. האם בעת ההנקה מועברים הורמוני - תגובה

לילי עוזיאל
    28/02/2013

הי קרן,

אכן בחלב אם עוברים הורמונים שונים ולהם תפקידים שונים.
    לדוגמה יש הורמון בחלב אם שקשור לתחושת שובע ונינוחות לאחר
    האכילה. דוגמה נוספת הם הורמונים שקשורים לפריון של האמא. הם
    הגורמים לפצעונים דמויי אקנה שקיימים אצל חלק מהתינוקות היונקים
    בגיל כמה שבועות.
    אל דאגה - זה הכל תקין וכדרך הטבע.

מאחלת לכם המשך הנקה שמחה ומהנה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דחוווווף
    נאדיה
    25/02/2013

יש תנוקת בת 5.5 חודשים הנקה מלאה בלבד.אני מטופלת אצל רופא שיניים כאבי תופת האם מותר לקחת נגד כאבים? ואיזה סוג?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאיבת חלב למקרי חירום
    הדס
    14/02/2013

שלום,
    בני בן 4 חודשים ושלושה שבועות. ניזון מהנקה בלבד. אני מעוניינת לשאוב חלב ע"מ שיהיה מלאי במקפיא למקרי חירום, או לצורך עתידי, אם אצטרך להעדר מהבית.
    בתחילת ההנקה, לאחר שנולד, היו לי בעיות בהנקה (לשון קשורה) ולכן במקביל להנקה גם שאבתי. היו לי כמויות גדולות מאד של חלב. היום, לשמחתי, ההנקה נפלאה וגם משק החלב התייצב. בני אוכל במשך היום בערך כל 3 שעות ופעמיים בלילה (בין 6 בערב ל- 5 בבוקר).
    לפני מספר שבועות צץ הצורך, וניסיתי לשאוב (לאחר כ- 3 חודשים בהם לא שאבתי)
    בציפייה, שכרגיל תוך 7-10 דק' אשאב 130 מ"ל - כל מה שיצא היה בקושי 40..

אשמח ללמוד מהי הדרך הנכונה לשאוב למלאי רזרבי?
    אם אשאב, לא אפחית מכמות החלב
    שבני יקבל?

תודה מראש,
    הדס

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאיבת חלב למקרי חירום - תגובה

לילי עוזיאל
    18/02/2013

הדס שלום,

זה נפוץ שבתחילת תקופת ההנקה יותר קל לשאוב נפחים מכובדים של חלב, ככה שאין לך כל סיבה לדאגה.
    קחי בחשבון שבמקפיא רגיל, במדף אמצעי, חלב אם נשמר כשלושה חודשים.
    יחד עם זאת מבחינת ערכים תזונתיים ומבחינת שימור הטעם והריח, עדיף כמובן תמיד לתת חלב סמוך ככל הניתן למועד שאיבתו.
    כאשר בנך יגדל עוד קצת הוא ממילא יאכל מזונות נוספים ופחות תצטרכי להסתמך רק על חלב אם - הכל בהתאם לגיל ולהתפתחות האישית של בנך, כמובן.
    מכיוון שבשעות הבוקר אנחנו שופעות חלב אני ממליצה לך לנסות ולהניק מצד אחד ומיד לאחר מכן לעשות עיסוי נעים כדקה או שתיים לשד השני ולשאוב מאותו צד השני.
    בכל כמה שאיבות תוכלי לאסוף כמות של ארוחה. אם בכל שאיבה תאספי כשליש ארוחה זה קצב שאיבה עדין וטוב בעיני, שלא יגרום לייצור יתר ולגודש - כדאי להיות ערות לכך.

בהצלחה רבה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלת המשך

הדס
    18/02/2013

כמה בערך זה שליש ארוחה במיליליטר...? אין לי כמובן מושג כמה הוא יונק בארוחה,
    איך אדע כמה לשאוב?

שוב תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלת המשך - תגובה

לילי עוזיאל
    26/02/2013

תינוקות יונקים רגילים בדרך כלל לארוחות לא מאוד גדולות.
    בתחילת הדרך גודל הארוחה נבחן לפי המשקל.
    תינוקות השוקלים כ5 ק"ג יסתפקו בכ100 סמ"ק לארוחה. בגיל 3-6 חודשים תינוק יונק ממוצע יצרוך "רק" בין 120-150 סמ"ק לארוחה.
    בהצלחה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בשד
    טובי
    21/02/2013

הי,
    יש לי תינוק גדול יחסית (בן שנה וחודשיים) שיונק מעט, כ-2-3 ביום.
    ביומיים האחרונים אני מרגישה כאב בשד הימני בחלק העליון, זה לא כואב מאוד אבל זה מרגיש כמו מכה של סימן כחול, כשנוגעים או לוחצים על האזור זה כאב חד וחזק.
    לא קיבלתי מכה באזור ובזמן הנקה אני לא מרגישה כאב.
    למשהי זה נשמע מוכר ?
    תודה,
    טובי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בקבוקים להנקה
    בורחס
    20/02/2013

השתדלו להשתמש בבקבוקים מזכוכית מיפני שהם יןתר בריאים בפלאסטיק! אין בהם חומרים רעילים!!!!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה