פורום הנקה, הנקה נכונה - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שילוב הנקה+חלב שאוב
    רוסלנה
    13/10/2013

שלום ,
    תינוקת שלי בת שבועיים בהנקה מלאה ואני שואבת גם. במידה ואני רוצה לתת לה חלב שאוב מבקבוק כארוחה אחת (אם אני מחוץ לבית) איזה כמות צריך לתת?

תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב הנקה+חלב שאוב - תגובה

לילי עוזיאל
    13/10/2013

רוסלנה שלום,

זה נהדר שגם אם מכל סיבה שהיא לא מתאים לך להניק מחוץ לבית, את מבינה כמה עדיף לתת בבקבוק חלב אם.
    הנפח בשלב כזה הוא בממוצע 60-80 סמ״ק לארוחה וזה בהנחה שהמשקל של התינוקת הוא 3.5-4 ק״ג.
    אם המשקל שלה אחר - אנא פרטי מהו.

בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה+שאיבה

רוסלנה
    14/10/2013

תודה,לילי

כרגע המשקל של הילדה 3200

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה+שאיבה - תגובה

לילי עוזיאל
    20/10/2013

אם כך כרגע 60-80 לארוחה זה הגיוני.
    סה״כ ליממה כרגע כ500 סמ״ק ואת זה מחלקים למספר הארוחות שהיא נוהגת לאכול (7-8 בדרך כלל).

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בפטמה
    טל
    15/10/2013

היי,
    לידה ראשונה, הקטן בן חודש וחצי, יונק.
    מאז הלידה יש לי כאבים בפטמות, אני מורחת לנסינו וכן התחלתי דקטקןרט למריחה על הפטמה הכואבת.
    יועצת הנקה איבחנה שכנראה יש לי פטריה בפטמה, על פי הכאבים. גם לבני יש שכבה לבנה על הלשון, והוא מקבל ג'ל דקטרין.
    היום בבוקר שמתי לב שיש לי נקודה לבנה קטנטנה על פטמה שמאל.
    מה זה יכול להיות??
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בפטמה - תגובה

לילי עוזיאל
    20/10/2013

תותי שלום,

בלי לראות קשה לדעת. כאבים בפטמה שקיימים מאז תחילת ההנקה בדרך כלל מעידים על בעיה בתפיסת התינוק את השד ולא על פטריה.
    שכבה לבנה על הלשון בדרך כלל נובעת משאריות חלב. פטריה גורמת לכתמים לבנים גם במקומות אחרים בפה ובעל מקצוע כמו רופא ילדים או עור יכול לאבחן זאת.
    אם מדובר בפטריה - גם השד צריך טיפול ולא באוראל ג׳ל שמיועד לרקמות הריריות שבפה.
    אם מדובר בתפיסה - כדאי לעבוד על כך שוב עם יועצת הנקה מוסמכת.
    יש אחיות טיפת חלב שהן יועצות הנקה, יש בליגת לה לצ׳ה ויש יועצות פרטיות.

בהצלחה ובברכת בריאות שלמה וטובה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בפטמה
    טל
    15/10/2013

היי,
    לידה ראשונה, הקטן בן חודש וחצי, יונק.
    מאז הלידה יש לי כאבים בפטמות, אני מורחת לנסינו וכן התחלתי דקטקןרט למריחה על הפטמה הכואבת.
    יועצת הנקה איבחנה שכנראה יש לי פטריה בפטמה, על פי הכאבים. גם לבני יש שכבה לבנה על הלשון, והוא מקבל ג'ל דקטרין.
    היום בבוקר שמתי לב שיש לי נקודה לבנה קטנטנה על פטמה שמאל.
    מה זה יכול להיות??
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יועצת הנקה
    טל
    10/10/2013

היי,
    רציתי לדעת איך אני יכולה לעשות קורס/ לימודי יועצת הנקה.
    איפה לומדים? האם רק אחיות במקצוען יכולות להיות יועצות הנקה?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יועצת הנקה - תגובה

לילי עוזיאל
    13/10/2013

תותי שלום,

קיימים קורסים פרטיים שונים ליועצות הנקה. למשל הקורס של מועדון חלב אם שמתקיים במכון וינגייט.
    יש מבחן הסמכה בינ״ל של גוף אמריקאי שיועצות עושות מבחירתן. הגוף נקרא iBLCE ובאתר שלהם תוכלי לראות את התנאים לגשת ולהבחן.
    יועצת הנקה לא חייבת להיות אחות. אחיות שרוצות להיות יועצות הנקה יכולות לפנות לקורס על בסיסי של משרד הבריאות.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לקראת לידה. טיפת הפרשה חומה
    הדס
    27/09/2013

שלום!
    אני אמורה ללדת לידה ראשונה בעוד כשבועיים וחצי.
    כשאני לוחצת על הפטמות יש הפרשה שקופה ודביקה משתי הפטמות
    מאחת מהן יש גם נקודה אחת ממנה יוצא נוזל דביק וחום.
    אני כל כך מפחדת מהתשובה שבקושי העזתי לבקש כאן תגובה...
    האם זו סיבה לדאגה - לגבי בריאות השד בכלל? לגבי אפשרות ההנקה?
    תודה
    שבת שלום

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לקראת לידה. טיפת הפרשה חומה - תגובה

לילי עוזיאל
    29/09/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לקראת לידה. טיפת הפרשה חומה - תגובה

לילי עוזיאל
    29/09/2013

שלום הדס,

כבר בשליש השני להריון הגוף מייצר קולוסטרום, שזה חלב אם ראשוני.
    לקולוסטרום מרקם סירופי דביק וגווניו משתנים מאמא לאמא.
    אם הנוזל אינו עכור ואינו דמי - כנראה שהכל בסדר.
    אם אינך שקטה - פני ליועצת הנקה או לרופא נשים או לאחות טיפת חלב או לכירורג שד.
    כל אחד מאלה יוכלו לבדוק איתך ולוודא שאכן מדובר בקולוסטרום משובח.

אני מאחלת לך חווית לידה טובה והנקה נפלאה :)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה

הדס
    30/09/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה - תגובה

לילי עוזיאל
    07/10/2013

הדס יקרה,

נו, ילדת כבר?

לפתע נזכרתי בשאלתך ורציתי לדעת מה שלומך.

כל-טוב!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק לא רגוע בהנקה
    כנרת
    06/10/2013

שלום, בני כרגע בו חודש ניזון מהנקה מלאה, איך שהשתחררנו מבית החולים התחיל להשתולל כשאני מניקה אותו. בדרך כלל הוא משתולל באותן שעות בסביבות 6 בבוקר 13 בצהריים ו21 בערב. הוא יונק קצת ואז דוחף את עצמו מהחזה אחורה ומתחיל לבכות ולחפש את הפטמה כשאני מחברת אותו שוב הוא מוצץ פעם אחת ושוב מתנתק ומתחיל לבכות. הוא נרגע כשאני מרימה אותו לתנוחת גרפס (בדרך כלל לא עושה גרפס וגם אם עושה ואני מנסה להאכיל אותו שוב ממשיך להשתולל) או כשאני משכיבה אותו עם הבטן על הירכיים שלי. אחרי שהוא נרגע ונח קצת משהו כמו חצי שעה 40 דק' מבקש שוב לאכול והדבר חוזר על עצמו. בסופו של דבר כשעה וחצי אחריי שהתחלתי לנסות להניק אותו הוא נרגע ואוכל טוב. בשאר היום לא עושה בעיות. הוא עולה יפה במשקל ב2/9 נולד 3436 השתחרר מבית החולים ב5/9 3180 ב17/9 שקל 3990 וב29/9 4710. הוא סובל מגזים יכול להיות שיש קשר בין הדברים? למרות שמגזים סובל כל היום? יכול להיות שמדובר ברפלוקס סמוי? (הוא לא פולט כמעט בכלל) חשוב לציין שזרם החלב שלי נורא חזק ובגלל שהיה נחנק ממנו אני מאכילה אותו כאשר ראשו קצת מעל החזה כדי שהזרם יהיה חלש. ושאלה נוספת שלא קשורה לנושא היא האם כדאי לרווח בין ההנקות? ואם כן איך? כרגע אני מניקה לפי דרישה בלילה כל 3-4 שעות ביום כל שעתיים.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק לא רגוע בהנקה - תגובה

לילי עוזיאל
    07/10/2013

פש היקרה,

נשמע לי שההנקה בסדר גמור. הילד עולה יפה מאוד פלוס, את קשובה לו ומניקה על פי צרכיו ומרווחי ההנקה מעולים.
    נסי לסחוט חלב ידנית לפני תחילת ההנקה, כדי להפיג את הזרמים החזקים. כשהוא יגדל קצת הוא יצליח להתמודד איתם יותר טוב.
    אני לא מבינה מה כונתך בזה שהוא בא מעל לשד. אציין שחשוב להקפיד שהוא תופס יותר רקמת שד מכוון הסנטר ולא מהאף. זה מכוון את הפטמה לגג הפה ומגרה לו את אזור המציצה. אולי גם בגלל זה הוא מתוסכל.
    כמו כן, האם את מניקה משני צדדים בכל ארוחה? אם השד שלך גדול או בינוני ייתכן שעדיף שתניקי משד אחד בכל ארוחה. זה אומר שבתקופה הראשונה תצטרכי לסחוט ידנית קצת מהשד שלא מתנקז בארוחה - כדי למנוע בו גודש.
    זה יימתן לך קצת את ייצור החלב.
    בקשר לריפלוקס סמוי - האם התינוק ״לא סובל״ שמשכיבים אותו?

בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

כנרת
    07/10/2013

תודה על התגובה המהירה. כשרשמתי שהוא מעל השד התכוונתי שאני שוכבת כמעט שכיבה מלאה על הגב והוא שוכב עליי בטן לבטן. לא נראה שהוא סובל בשכיבה. יכול להיות שבזמן שהוא משתולל הוא לא באמת רעב אלא רוצה תשומת לב? שיחזיקו אותו על הידיים?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך - תגובה

לילי עוזיאל
    07/10/2013

פש יקרה,

את מכירה את ילדך טוב מכולם.
    אם לא עבר זמן רב מאז ההנקה הקודמת - בהחלט יכול להיות שהוא לא רעב.
    אנחנו האמהות - תמיד בעמדה של מציעות. אם הוא לא מעוניין ומשהו אחר גורם לו שביעות רצון - התשובה בידייך...
    לגבי הנקה בהשענות לאחור: זה מ צ ו י ן!
    שימי רק לב שהוא בא אל השד כאילו הוא מסתכל למעלה. איך? שימי אותו מעליך כשקצה הפטמה מול נחיריו ולא מול שפתיו.
    ראי מאמר שלי בנושא הנקה אינסטינקטיבית באתר שלי (גוגל לילי עוזיאל יועצת הנקה).

תהנו!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם לסיים להניק ?
    אמא מבולבלת
    29/09/2013

שלום , רציתי להתייעץ בקשר לסיום הנקה
    בני בן שנה ו 4 חודשים
    עד היום הוא יונק
    והוא מאד תלותי בזה. כשאני בסביבתו מעדיף הנקה על פני ארוחה משביעה .
    כמובן שההנקה אינה משביעה אותו
    ומבחינת המשקל תמיד הוא היה בעקומות הנמוכות יותר...
    השאלה האם לעצור ולהפסיק להניק וככה הוא ילמד לאכול יותר טוב ?
    אני חייבת לציין שכל יום עד 15:00 הוא אצל מטפלת ושם הוא אוכל מקסים.
    הקושי שלי לקבל החלטה להפסיק להניק כיוון שעד שהצלחתי להגיע לשלב כזה מאוחר בהנקה ושזה זמן איכות ופינוק בשבילו וכו' וכו'
    הוא גם לא ממש מוכן בקבוק , ומטרנה זה לא אופציה אצלו .
    (הוא ילד שישי , ובכל הקודמים ההנקה הסתיימה מעצמה באזור גיל שנה )
    מצד שני זה מאד קשה כשהוא המון פעמים רוצה לינוק ולא רגוע ונרדם רק עם הנקה ...

אשמח לעצה !

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם לסיים להניק ? - תגובה

לילי עוזיאל
    29/09/2013

אמא מבולבלת יקרה,

בגיל שנה וארבעה חודשים ההנקה תורמת הרבה מאוד
    הן מבחינה תזונתית, הן מבחינה חיסונית (במיוחד חשוב לילד ששי...)
    והן מבחינה רגשית.
    המלצת ארגון הבריאות העולמי היא להניק הנקה חלקית בהתאם להתפתחותו האישית לפחות עד גיל שנתיים.
    הניקי בהנאה כל עוד זה מתאים לשניכם.
    שבי עם ילדיך בארוחות ואיכלי איתם ביחד. עם הזמן גם הקטן יצטרף. אכילה היא עניין חברתי ואמאבא כמו גם האחים הם מודל חשוב לחיקוי.
    את מציינת שילדך נמצא על הצד הנמוך של עקומות הגדילה - זה נשמע שהוא בטוח הנורמלי. אם הוא שומר על האחוזון שלו ומתפתח יפה - סימן שלא חסרות לו קלוריות.
    בעניין זה ניתן להתיעץ עם אחות טיפת חלב או רופא ילדים.
    בגיל כזה ניתן ללמד את הילדון על ידי התנהגות עקבית דברים שונים, לפי טעמך וצרכייך גם לגבי ההנקה.

כל טוב והמשיכו לינוק בכיף :)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך.. להפסיק להניק ???

אמא מבולבלת
    30/09/2013

תודה רבה על התשובה
    אבל אני עדיין מרגישה מבולבלת
    כיוון שהמצב הוא כזה כבר כמה חודשים טובים .
    אם כל היום התינוק לא רגוע ולא אוכל טוב כי אמא לידו ורצה לינוק כל הזמן , ואמא לא מצליחה לעשות גבולות ברורים ולהצליח להגביל את ההנקה,
    עדיין שווה להמשיך בהנקה ?
    מרגישה שזה לוקח לי הרבה כוחות וסבלנות כלפיו , יש את ההנקות שהם "כפיות" - שבהם הוא יונק באמת , כמו למשל כל יום כשאני חוזרת לעבודה
    אבל יש את ההנקות שזה להיות המוצץ שלו , והוא דורש
    ואני לא מספיק חזקה כנגדו
    וכל המשפחה סביב זה שהוא לא רגוע
    אני יודעת שהכי טוב להצליח לקבוע "חוקים/הגבלות"
    אבל אם אני לא מצליחה , אז לא יותר נכון לגמול לגמרי ?

תאמת בעלי כבר ממש רוצה שנגמול אותו אבל אצלי זה עדיין לא מוחלט כי קשה לי להחליט להפסיק...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך.. להפסיק להניק ??? - תגובה

לילי עוזיאל
    06/10/2013

אמא מבולבלת יקרה,

סוגיית הצבת הגבולות מלווה אותו בכל צעד בהורות.
    לכל משפחה ערכים שונים שחושבים לה יותר ואחרים שפחות.
    שאלתך היא שאלה של ערך - עד כמה ההנקה היא ערך חשוב בעיני ואיך בהתאמה לכך אני מוכנה להציב גבולות לבני.
    לצערי זה לא נושא שבו אוכל לסייע בידך. זוהי החלטה שעליך לקבל בינך לבין עצמך.
    אני יכולה לחזק אותך ולאמר לך שעל-פי המלצות משרד הבריאות מומלץ להניק בשילוב מזונות נוספים המתאימים לילדך לפי התפתחותו האישית לפחות עד גיל שנה.
    ארגון הבריאות העולמי ממליץ להמשיך בהנקה כנ"ל לפחות עד גיל שנתיים.
    הנקה בגיל זה חשובה הן מבחינה תזונתית, הן מבחינת התפחות מוטורית, הן מבחינה חיסונית ובוודאי שמבחינה רגשית.
    בוודאי אפשר לעניין את בנך בדברים נוספים מלבד הנקה כשהוא איתך: שירים, טיול, נשיאה במנשא, אחים גדולים שישעשעו אותו קצת. אני מקוה שכל אלה יוכלו להקל עליך.

כל טוב,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה ! חיזקת אותי

אמא מבולבלת
    07/10/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה ! חיזקת אותי - תגובה

לילי עוזיאל
    07/10/2013

בשמחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בפטמות
    טל
    03/10/2013

היי בנות,
    ילדתי לפני חודש
    מניקה, שואבת ובלילה מתגברת עם בקבוק סימילאק.
    בשבועות האחרונים יש לי כאבים נוראיים בפטמות אשר מתגברים בכל הנקה בגלל ההנקה עצמה. יותר כואב לי בפטמה ימין עד שהפסקתי להניק בצד ימין והתמקדתי בצד שמאל. אך אני שואבת בשני הצדדים ויש חלב ברוך השם.
    אני מורחת לנסינו ומקווה לטוב :)
    כבר יומיים שאני קמה בבוקר ורק ציצי שמאל גדוש ומלא, ולא צד ימין (הכואב).
    ניסיתי לשאוב, יש חלב אך בכמות מועטה יותר.
    מה הסיבה?? מה אפשר לעשות? לא יהיה לי שם חלב יותר??
    מאוד מודאגת.
    מחכה לתשובתכם, תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בפטמות - תגובה

לילי עוזיאל
    06/10/2013

תותי שלום,

בהנקה הפטמות לא אמורות לכאוב, כמו שכאשר את הולכת לא כואבות לך כפות הרגליים.
    הכאב הוא תמרור של הגוף שמשהו לא בסדר.
    ברב המקרים שיפור של טכניקת ההנקה פותר את הכאבים.
    כאשר התפיסה נכונה וטובה ההנקה לא מכאיבה ולא פחות חשוב מכך: גם היכולת של התינוקות לחלוב את השד יעילה יותר ואין כל צורך לשאוב ולתגבר בבקבוקים - דבר אשר עלול להביא לגמילה מוקדמת יותר ממה שהתכוונת.
    אני ממליצה לך בחום לקבל עזרה מקצועית איכותית בהקדם האפשרי: יש אחיות טיפת חלב שעברו הכשרה של יועצות הנקה, יש מדריכות ליגת לה לצ'ה ויש יועצות פרטיות.
    כל עוד את מוציאה חלב מהשד כנגד הארוחות שלה (בהנקה או בשאיבה) - את עוזרת לגוף לשמור על רמת ייצור החלב.

בהצלחה רבה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ייבוש חלב
    שירה
    27/09/2013

לפני שתוקפים אותי פה...הקטנה שלי כבר בת 9 חודשים וכל התקופה הזו נלחמתי עם מלא תכשירים להגברת ייצור חלב ולא כ"כ עבד אז עד לפני חודש עוד שאבתי והבאתי לה את המקס' שיכולתי.
    כרגע הקטנה אוכלת מטרנה אך נרדמת לי על הציצי (אני יודעת, חינוך לא טוב ולא מצליחה לגמול אותה מנישנוש ציצי), הבעיה שאני צריכה לקחת כדורים אך כל עוד היא על הציצי ובטח יונקת קצת חלב לא יכולה לעשות זאת, האם יש תכשיר לייבוש טוטאלי גם אם ממשיכה לתת לה ציצי כמוצץ, כך שאוכל להתחיל עם הטיפול בהקדם.
    תודה על התשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ייבוש חלב - תגובה

לילי עוזיאל
    29/09/2013

קרן שלום,

פני אלי במייל תוך ציון התרופה הספציפית ואנסה לברר עבורך אם באמת חייבים לגמול.
    יש הרבה מידע מטעה בעניין הזה.
    אי אפשר לדעת בוודאות שלמרות כדורים לייבוש חלב לא יתייצר חלב כלל, בוודאי לא זמן רב לאחר הלידה.
    הרי גם נשים שלא הרו כלל יכולות לייצר חלב בעקבות גירוי של השד (בתנאים מסוימים).
    הרדמה על השד לאחר הזנה מבקבוק זה נפלא. זה בדיוק העניין עם ההנקה, שיש לה הרבה תפקידים מעבר להעברת מזון. זה מספק צורך רגשי גם אצלך וגם אצל התינוקת. גם כמות חלב קטנה שלך מספקת הגנה חיסונית וגם מכך לא כדאי להתעלם.
    מקווה שהמידע מסייע לך,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ורטיגו
    אסתי
    23/09/2013

שלום
    אני בת 40.ילדתי לפני 4 חודשים. מניקה הנקה מלאה.
    מאז הלידה יש לי תופעה של חום מידי שבועיים 38-39 מעלות למשך יום יומיים עם כאב ראש חזק.לפעמים עם אדמומיות בחזה ולפעמים בלי. ללא גודש. עשיתי בדיקות והרופאים חסרי אונים למול התופעה.האם יש הסבר?
    לאחרונה חוויתי מספר התקפים של ורטיגו חמור עם בחילות חזקות שנמשך כשעתיים. האם זה יכול להיות תוצאה של הנקה מרובה ולילות ללא שינה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ורטיגו - תגובה

לילי עוזיאל
    23/09/2013

אסתי שלום,

אני מצטערת שאת חשה ברע ומקווה שהרגשתך תשתפר
    במהרה. לגבי ורטיגו - לא ידוע לי על קשר להנקה.
    האם עשית בדיקת דם פשוטה לראות אולי יש ספירת דם גבוהה שמעידה על מחלה ויראלית?
    לגבי כאבי ראש או בחילה - יש תופעה כזאת, בה נשים שמניקות חוות ביטויים גופניים שונים לתנודות החדות בהורמון האוקסיטוצין וכו׳ - אלה מעט מאוד נשים. אני מציעה לך לבדוק את הקשר בין תדירות הופעת הכאבים והבחילות לבין ההנקות. בידקי גם את סמיכות הזמנים להנקות. למיטב ידיעתי והבנתי אלה לא תופעות שמופיעות רק לעיתים, אלא במשך כל תקופת ההנקה הראשונית ולעיתים גם לאחר מכן.
    עייפות יכולה לגרום לשלל תופעות ובהן בחילה, עייפות, רגזנות יתר תגובות מואטות ועוד.

בהצלחה רבה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת 3 חודשים
    תמר
    22/08/2013

הי
    אני אמא לתינוקת בת 3 חודשים שניזונה מהנקה בלבד. יש לה סדר יום די ברור של אכילה ,ערנות ושינה.הבעיה שלי שהיא יונקת כל שעתיים . האם זה נורמלי לגילה? ואם לא איך ניתן לרווח את הארוחות בנוסף לזה היא גם ישנה עד חצי שעה במהלך היום.בלילות אין בעיה היא הולכת לישון בסביבות 9 בערב ומתעוררת עד פעמיים במהלך הלילה.
    אשמח ליעוץ
    המון תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת 3 חודשים - תגובה

לילי עוזיאל
    12/09/2013

הי תמר,

בהנחה שהילדה גדלה יפה - הכל נשמע טוב.
    אם היא יונקת משד אחד בלבד, נסי להציע לה גם מהשד השני.
    אולי אם היא תמצה את הארוחה הרווח מעט יגדל.
    לפעמים תפיסה יותר אופטימלית של השד עוזרת ליעל
    את ההנקה אבל זה לא משהו שמאפיין את הגיל הזה בדרך כלל
    (אלא אצל תינוקות קטנים יותר). זה משהו שיועצת הנקה
    יכולה לבחון איתך.

המשיכי להניק בכיף,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שינה עם חזיה
    נועה
    29/08/2013

האם יש המלצה לישון עם חזיה או גוזיה בהנקה? הבנתי שהרבה נוהגות כך, האם זה בשביל למנוע נפילה של החזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שינה עם חזיה - תגובה

לילי עוזיאל
    12/09/2013

נועה יקרה,

נפילה של החזה זה בעיקר עניין של מבנה ותורשה, ושל כח הכבידה ;)
    יש אמהות שמניקות והחזה נשאר זקוף ויש שכלל לא מניקות והחזה משתנה אצלן מעצם
    ההתבגרות והשינויים שהשד עובר בהריון.
    שינה עם חזיה - זה עניין של נוחיות בלבד.
    אם המטרה היא להחזיק רפידת הנקה לספיגת טפטופים - אז גוזיה היא פתרון נהדר.
    אם הסיבה היא חזה גדול וכבד - אולי יהיה יותר נעים עם חזיה מבד כותנה (בד נושם).

גמר חתימה טובה והנקה מוצלחת ונעימה :)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הדרכה
    נאדיה
    11/09/2013

בתי בת שנה בדיוק הנקתי הנקה מלא אני עכשיו מעוניינת לגמול אותה אני כרגע מניקה רק בלילה וכמה שהיא רוצהאך ביום אני נמננעת להניק כי אני רוצה לבסס אצלה אכילת ארוחות מסודרות כמו בוקר וצרהריים כי לפני זה ההנקה מנעת ממנה לאכול ארוחות טובות ומסודרות האם יש צעדים מיוחדים שאני אמורה לנקוט לפני הגמילה לגמרי.חשוב לי לציין שאני לא נותנת שום תמל אני עוד לא יודעת מה לתת ואיזה סוג ומתי לתת נא עזרתכם

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הדרכה - תגובה

לילי עוזיאל
    12/09/2013

נאדיה שלום,

אין דרך אחת נכונה לגמול. זה עניין של סגנון.
    אני מציעה לך לשאול אמהות כדי לשמוע דרכים שונות
    ולהחליט מה מתאים לכן.
    בפורום קשה לפרט כל כך הרבה.
    בכל מקרה:
    - אם את בזוגיות - קחו החלטה משותפת על דרך הגמילה ומה תפקידו של האבא בתהליך.
    - תאמי איתו ציפיות לתמיכה ברגעים הקשים, כי אם הילדה תבכה הרבה - זה בהחלט קשה והיא תצטרך המון חום אהבה וקרבה.
    - לדעתי הכי חשוב זה להיות עיקבית ולא ללכת אחורה-קדימה. זה מאוד מבלבל ילדים.
    - וודאי שהילדה מקבלת מספיק מנות חלב ביממה (יוגורט, גבינה וכו׳).

נתת לבתך מתנה גדולה בהנקה יפה וכל הכבוד על כך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר הנקה
    ענת
    31/08/2013

שלום לכולם
    יש לי תינוק בן חודשיים. הוא ניזון מהנקה בוקר וערב ובשאר הארוחות תמל. אחרי כל הנקה יש לי כאב נורא בשד השמאלי. הכאב הינו בצד שמאל של השד.
    הכאב נמשך בערך כשעתיים לאחר ההנקה. עד לפני כשבועיים הוא ינק באופן מלא. האם יש פתרון לבעיה??? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חלב אם כטיפול
    St
    29/08/2013

האם נכון שניתן להתמש בחלב אם בטפטוף ישיר לאוזן להקלה על כאב וסתימה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה