פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לספר, להתייעץ ולקבל תמיכה בנושאים כמו מעשה מגונה, התעללות מינית, תלונה על אונס, גילי עריות, עבירות מין, חשיפה לתכנים פורנוגרפיים ועוד

מנהל הפורום

עו"ס שירלי קורין
עו"ס שירלי קורין
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל עו"ס שירלי קורין ללא פרסום בפורום

• מגע בין נערים האם נחשב להטרדה מינית?
    רובין
    16/07/2020

נער בן 16 שלא מזמן יצא מהארון וסיפר לחברו הטוב. לאחר מכן, היו 3 אירועים שבהם כנראה הנער ניסה לגעת בחברו ב-2 מהפעמים אלו היו נגיעות ביד או בכתף, בפעם השלישית הנגיעה הייתה כנראה באזור איבר המין. לאחר 2 הנגיעות הראשונות החבר אמר לנער שזה לא מתאים. לדברי הנער הנגיעה השלישית הייתה כנראה מתוך שינה כשישנו ביחד באותה מיטה והוא כלל לא זוכר אותה וכנראה מתוך חלום.
    לאחר המקרה ה-3, החבר שוב דיבר עם הנער ואמר שזה לא בסדר. אך הדברים חזרו למסלולם, לאחר כחודשיים, החבר התרחק מאוד והחל להגיד שהדברים חוזרים אליו וזה מפריע לו מאוד מה שקרה וזו הטרדה מינית. הנער מאוד לא רגוע, פוחד שזה יתפתח ויהפוך לתלונה או משהו דומה,
    האם מה שהיה בין הנער לחבר ב-3 המקרים נחשב להטרדה מינית?
    אודה לתשובתכם

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פגיעה מינית בילדות - מחשבות בגיל 47
    שרה
    13/07/2020

אני בת 47, בשנים האחרונות התחילו לי מחשבות שסבי מצד האם פגע בי מינית בילדות ישנתי איתו באותה מיטה! והאם הוריי ידעו??? אני גרושה+1 בזוגיות.
    חשוב לי לדעת אם זה באמת קרה מה קרה והאם ידעו.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ופצעים לאחר תקיפה מינית
    אנונימית
    04/05/2020

לפני חודשיים עברתי אונס התעללו בי ארבע בנים, קשה לי לפרט, אבל חדרו גם מאחור וגם מלפנים. אחרי האונס הגשתי תלונה ורופאה בדקה אותי יסודי והכל היה בסדר. שבוע שעבר התחילו לגדול לי פצעים גדולים ליד פי הטבעת ובתוכו, וגם בפות החיצוני, ובין הרגליים זה מגרד לי. אני הולכת לפסיכולוג כל שבועיים ואמרתי לו אתמול והוא אמר שזה הגיוני שדווקא באזורים האלה יהיה לי את זה, כי זה הכי פגיע אצלי משהו כזה. חשבתי ללכת לרופאה שתבדוק ותעזור לי, האם תוכלו לכתוב על רופאה עדינה אני מקרית ים אני בת 15.
    או להגיד לי טיפול לפצעים האלה?

הוספת תגובה

תמונה

• מרכז סיוע 'תאיר' 1202

ליאור גל כהן
    05/05/2020

כדאי מאוד ליצור איתם קשר בשביל:
    1. יש להן רשימה של רופאות "מבינות"
    2. כדאי ללכת עם ליווי (מתנדבת)
    3. 1202. להתקשר. בלי כוכבית/סולמית.
    חיזוקים שלוחים (כי צריך)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מבקשת הנחייה לגבי חשש לפגיעה מינית
    גילה
    12/03/2020

היום הסתבר שלי ששכן שלי פגע מינית בכמה נערים, הבחור הפוגע מאוד פעיל בקהילה והיה קורא לבן שלי לעזרה מידי פעם. הבן שלי בן 13, אני רוצה לברר מול הבן אם נפגע איכשהו אני לא יודעת מה בדיוק לשאול ואיך להתחיל איתו שיחה...
    אצייו שאין שינוי התנהגותי כלשהו,לפני מספר חודשים הבן עזר לו והיחד חזר עם בקבוק בושם, אני אסרתי על הבן לקבל ממנו מתנות והמפגשים ביניהם ירדו בתדירות, לא מזמן הציע לבן שלי לבוא איתו לטיול לחרמון ואנחנו כהורים סירבנו שישתתף בטיול אפילו שאורגנה הסעה.
    אני באמת המומה מהגילוי, ולא יודעת איך לגשת לעניין.
    הבחור התוקף בשנות ה 20 המוקדמות, כרגע במעצר שבא בעקבות תלונה של ילד ומשם הסתבר שפגע במספר ילדים...

הוספת תגובה

תמונה

• הנחייה

עו"ס שירלי קורין
    07/04/2020

הי גילה. אני מציעה לך לפנות למרכז לאלימות במשפחה באזור מגורייך ולהתייעץ שם עם גורמי הטיפול שינחו אותך. הדבר יותר מורכב מכפי שאפשר להתייחס אליו במסגרת פורום זה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משהו שעשיתי לפני 25 שנה
    אנונימי
    24/02/2019

שלום, כשהייתי בן 12, לפני 25 שנים, התפשטתי פעמיים לפני ילד קטן. לא עשיתי יותר מזה. אבל שנאתי את עצמי מאז ופחדתי שיאישימו אותי ואעמוד למשפט. אני רוצה לפתוח את זה סוף סוף מול מטפל אבל פוחד שידווחו עלי. מבחינה משפטית מה הסטטוס שלי? תודה על העזרה.

לקביעת תור
    סגירה
    משהו שעשיתי לפני 25 שנה

הוספת תגובה

תמונה

• משהו שעשיתי

עו"ס שירלי קורין
    09/01/2020

אין בפורום זה יעוץ משפטי. ממליצה שתתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משהו

עו"ס שירלי קורין
    12/03/2020

אין בפורום יעוץ משפטי אלא רק רגשי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגיעה מינית חמורה בילדות ובעיות נפשיות
    יוני
    26/02/2020

היי,
    אני בן 32. כל החיים שלי היו לי בעיות נפשיות שונות. רק לפני כשנה וחצי צצו לי פלשבקים של אבא שלי שמבצע בי מעשים מיניים ואונס אותי כשהייתי ממש קטן. מאז התחילו אצלי הפרעות נפשיות אפילו יותר חמורות ממה שהיו לי כל החיים ואני לגמרי מושבת מכל דבר, אני בטיפולים שונים כדי לנסות לעזור בזה. השאלה היא - אם אני מגיש תלונה במשטרה, האם יש סיכוי ש"יצא מזה משהו"? כי הוא בטח יטען שהכל בדיה, באופן כללי הוא רב-אמן במניפולציות, שקרים, הטעיה והעמדת פנים. מן הסתם אין לי הוכחות חוץ מדברים כמו תמלילי טיפול, פירוט זכרונות וכדומה.
    אני מבין שאין מקרה דומה לשני ולכל מקרה ומקרה יש ניואנסים וכן הלאה. למרות זאת אשמח לקבל תשובה "מלמעלה" / באופן כללי - האם יש סיכוי שיצא מזה משהו כמו כתב אישום והרשעה או שהסיכויים נמוכים מאד עד אפסיים והמקסימום זה שיהיה נגדו איזשהו רישום במחשב במשטרה. תודה רבה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• התעללות מינית חמורה בילדות והשלכות
    אבי
    15/01/2020

שלום. בגיל 13-14 עברתי התעללות מינית נוראה על ידי המורה שלי, ומאז איני מסוגל שגבר יגע בי, אם זה אח, רופא. טכנאי רנטגן, וכו' בפרט בדיקה אינטימית. אני מעדיף אפילו רופאה גם שלא נעים לי. כבר עברו מאז הרבה שנים ואני לא מסוגל לשכוח אותו אפילו שהוא כבר לא בין החיים. איך בכל זאת אני יכול להוציא אותו מראש. אנא תעזרו לי.

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה נחשב הטרדה מינית?
    דנית
    27/10/2019

הייתי בבדיקה אצל רופא שאמר לי ללבוש חלוק במקום החולצה לפני הטיפול. הרופא יצא והתחלתי להתלבש אבל הוא חזר תוך זמן קצר כשעדיין לא התלבשתי. האם זה נחשב הטרדה? האם זה תלוי אם הייתה דרישה להוריד חזיה והאם לבשתי אותה או לא כשהרופא חזר, או במשהו אחר?

לקביעת תור
    סגירה
    האם זה נחשב הטרדה מינית?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה

עו"ס שירלי קורין
    09/01/2020

ראי את התשובה מ 26.12

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

דנית
    09/01/2020

לא הבנתי מה הקשר לתאריך שציינת. אני שאלתי את זה באוקטובר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• להוריד חזיה בבדיקה בגלל כאבי ראש
    אנונימית
    26/12/2019

אני סובלת מכאבי ראש כבר תקופה ארוכה, לא סובלת מלחץ, שומרת על תזונה מאוזנת, עושה ספורט, ישנה מספיק, לא לוקחת תרופות ולא מעשנת. הרופא טען שכאבי הראש נובעים מהחזיה שלי וביקש להוריד אותה יחד עם החולצה. אפילו אם זה באמת נכון, למה לא מספיק לשאול את המטופלת בעל פה על הרגלי לבישת החזיה שלה? למה יש צורך להביט בחזה מקרוב ולערוך לו בדיקה גופנית?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה

עו"ס שירלי קורין
    09/01/2020

איזה רופא? מציעה לך להפנות את השאלה בפורום של רופאים מתחום ההתמחות שלו. בהתאם לתשובה תוכלי לדעת מה כן או לא אמור להיות בבדיקה כזאת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• להוריד חזיה בבדיקה בגלל כאבי ראש

אנונימית
    09/01/2020

נוירולוג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למה זה נשמע שאמא שלי מעודדת הטרדות מיניות?
    קרולינה
    20/10/2019

כמו כל אמא ובת חשבתי שצריך לעשות את השיחה על הטרדה מינית. כשהייתי קטנה אמא שלי עשתה לי את השיחה הזאת אבל רק בהקשר של זרים במרחב הציבור- כמו גבר שעוקב אחרי ברחוב ופונה אלי. אני החלטתי לדבר עם אמא שלי על הטרדות במערכת הבריאות ובבידוקים בטחוניים כמו בנמלי תעופה. בקשר לבידוק הביטחוני, היו לי פחות שאלות לשאול אותה, למשל האם זה לדעתה בסדר שרואים את הנוסע בעירום במכונת השיקוף ושאפילו אדם תמים ולא מסוכן חייב להתפשט ולעבור בדיקה יסודית. בקשר למערכת הבריאות, שאלתי אותה מה דעתה על כמה היבטים: רופא שאומר למטופל להתפשט כולו כשצריך לבדוק רק אזור אחד בגוף בכל פעם ולא מכסה את השאר? זאת אומרת, שאם בודקים את כל הגוף או חלקו, צריך לקבל כיסוי לאיברים שלא שייכים, או שכבר נבדקו או יבדקו אחר כך. (לגלות ולבדוק רק איבר אחד בכל פעם). גם הוספתי שצריך שמראש יהיה כיסוי בזמן ההמתנה לטיפול וכיסוי לאיברים שהם לא חלק מהבדיקה הנוכחית ובכלל לא להתפשט מעבר למה שצריך. אמרתי שזה לא הגיוני שמטופל יחכה בעירום לבדיקה והרופא יכריח אותו ללכת מאזור ההלבשה לאזור הבדיקה עצמה כשהוא עירום באופן חלקי או מלא ולא מכוסה. הסברתי גם לאמא שלי שהכיסוי הוא מהותי כי לא תמיד הבגדים שבאים איתם מהבית הם מספיק רפויים, אבל חלוק וסדין אמורים להיות יותר גדולים ורחבים והרופא חייב לספק אותם. אמא שלי חושבת גם שגוף המטופל מותר לכל, ושסטודנט לרופאה או מתמחה יכול לבדוק מטופל ולהפשיט את כולו או חלקו בין אם המטופל נמצא בהכרה או לא בלי לבקש הסכמה. או למשל גם, שמטופל לא קיבל כיסוי לגוף ונכנסו לחדר רופאים נוספים כשהוא לא לבוש. סיפרתי לה שזה באמת קרה לנשים אחרות, וגם כשהן ביקשו מהסטודנטים ללכת, הם לא עזבו. אם זה לא מספיק, לדעתה אם אדם מחוסר הכרה מקבל טיפול, לא צריך לשמור על צנעת הפרט ולהפשיט אותו גם מעבר לצורך. אולי יש עוד דברים ושכחתי אבל אני מרגישה שאמא שלי מיושנת או לא מבינה דברים בסיסיים כמו זכויות החולה או פרטיות וכבוד החולה, ועוד עלולה לתמוך בעמדה של הרופא ולא בצד שלי. שאלתי על 2 הנושאים הראשיים באסק פיפל, ששם גם מי שאינו איש מקצוע יכול להגיב וקיבלתי תגובות פוגעניות עד שאין מה לחדש לי. פניתי גם לער"ן וסהר אבל הם היו אובדי עצות. לא ציינתי בהתחלה, שאני בגירה. אפרופו דעות של אחרים ובעיקר של נשים בוגרות, היו כאלה שנשמעו לי תמימות למרות גילן (אבל עדיין יותר צעירות מאמא שלי) ואמרו את מה שאמא שלי אמרה על בדיקות רפואיות, למשל שיש הכרח להתפשט באופן חלקי או מלא, גם כשיש פתרון חלופי ואפשר ללבוש משהו אחר (כמו בגדים מהבית). ייעצו לי שמישהי אחרת במקום אמא שלי תלווה אותי, אבל אמא שלי היא אחת הנשים היותר אסרטיביות שאני מכירה. אין לי חברות בכלל ושאר הנשים במשפחה שלי הן מאוד ביישניות ואולי תמימות יותר ואני לא חושבת שהן היו מסוגלות להגן עלי יותר טוב במקרה שהרופא מנסה להטריד אותי. בנוגע לטיסה, אם ארצה לטוס לחו"ל בפעם הראשונה אני מעדיפה שיתלוו אלי, אבל יש כרגע רק קרוב משפחה גבר, אחד, שיכול לטוס איתי ונראה לי שהוא יזלזל במבוכה של הבידוק כמו אמא שלי. האם יש דרך לשנות את דעתה של אמא שלי בכל הנושאים שהזכרתי? למה היא חושבת שאישה או מטופל הם חפץ ומותר לבודקים לראות אותנו לא לבושים בכל רגע ובלי לבקש הסכמה או כיסוי? גם רופאים וגם מאבטחים בנמל תעופה

הוספת תגובה

תמונה

• כל מי שחושבת שאולי היא יכולה לעזור
    אנונימי
    21/01/2019

חברה שלי שיתפה אותי שעברה פגיעה מינית חמורה.
    בעוד חודשיים היא תהיה בת 18 ואז תקבל טיפול מסובסד מעמותה לנפגעות פגיעה מינית. עד אז אין לה אפשרות לקבל טיפול פסיכולוגי ללא ידיעת ההורים.
    היא ממש זקוקה לעזרה ורוצה לדבר עם מישהי שעברה פגיעה שתוכל לדבר איתה ולהתייעץ. בבקשה אם מישהי חושבת שהיא יכולה לעזור אשמח שתפנה אלי 0584532651

הוספת תגובה

תמונה

• 20 שנה אחורה. גם לך נהג לך לא מה בכך לך הבבית לך הה
    ג׳ימי סקירדנה
    29/12/2018

פאקינג 20 שנה,
    סיימתי ביהס, עשיתי בגרויות, היו לי חברים, התגייסתי להיות לוחם 3 שנים: קו בלבנון אימון איוש קו עזה ושוב חוזר חלילה.
    השתחררתי עשיתי מועדפת נהניתי הייתי בחול הכרתי אנשים הייתי בזוגיות ועדיין זה לא אני .
    אני עדיין אי שם 20 שנה אחורה, תקוע מכחיש לא מבין לא יודע איך להכיל.
    מה עושים עם זה? כנראה שאז התשובה הייתה ממשיכים.
    מתעלמים ושותקים כי זה הבריחה הכי קלה, פשוט לשבת בחדר מתחת לשמיכה בלי אף אחד שישפוט אותי ויסתכל עליי עם המבט.
    כי בסוף זה לא מקובל אצלנו, אצלנו שומרים דברים בבטן ככה למדתי מאבא, אצלנו לא אומרים אלא שומרים. למה? ככה!
    גבר זה שם קוד, נורמה חברתית בקהילה שמרנית.
    לא נכנס למטבח לא מבשל לא עושה כביסה...בטח שלא עובר התעללות מינית.
    אז עכשיו אני שואל את עצמי מי אני?
    והעצוב הוא שאין לי מושג.

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה נחשה הטרדה אן התעללות מינית
    אנונימי
    26/10/2018

אני מעדיפה להישאר אנונימית כי אני מרגישה שהשאלה שלי מאוד אישית ומאוד מביכה.
    אני חיה עם בן זוגי 6 שנים ועל אף מערכת היחסים הלא טובה אני נשארת מתונה כי יש לנו ילד משותף.
    אני נשארת במערכת היחסים , שכללה אלימות גם פיזית אבל במיוחד מילולית, בגלל הילד שאוהב אותנו מאוד.
    בעקבות היחס של בן זוגי כלפי והפרעת חרדה שהתפתחה אצלי, אין לי חשק מיני כלפיו כלל, כמו כן הנני יודעת שבגד בי ומאשים אותי בכך, כי טוען "שאני דחפתי אותו לשם".
    למרות הכול, מנסה לשמור יחסי חברות, או לפחות שקט אבל לא מוכנה לקיים עימו יחסי מין.
    לאחרונה קרה משהו שגרם לי..... לחרדה שלי להידרדר.
    יום אחד התעוררתי מרעש מוזר בחדר והבנתי שבן זוגי מאונן לי על הרגליים בזמן שינה,פעם אחרת זה היה גם על הגוף.
    אני לוקחת כדורים לחרדה כמו כן, כדורים שעוזרים להירדם ומצליחה לקבל כמה שעות שינה עמוקות בלבד.
    עשיתי את עצמי שאני ישנה והלב שלי פעם כמו סוס דוהר, מאז הוא חוזר על זה כמעט כל יום בהנחה שאני ישנה, ועושה את זה שוב ושוב כל בוקר, ואז ממשיך להתייחס אלי נורא, כאילו אני לא קיימת ולזלזל בי או לא להתייחס בכלל במהלך היום.
    פיתחתי טראומה ואל אף הכדורים אני מתעוררת כמו שעון שוויצרי בדיוק לפני שהוא בא ומנסה לעשות עצמי ישנה.
    זה מציק לי זה כואב לי!זה משפיל אותי ומגעיל!
    לאחרונה התחלתי פשוט לצאת מהחדר למרות שאני עייפה ומאוד קשה לי להירדם לאחר מכן.
    זה מזעזע לדעתי ואני לא יודעת מה לעשות.
    האם זה נחשב הטרדה מינית או כל דבר?
    או זכותו כבן זוגי למעשה

הוספת תגובה

תמונה

• האם...

עו"ס שירלי קורין
    26/10/2018

כל ! מעשה צריך להעשות בהסכמה. אני לא עו"ד אז איני מתייחסת להיבט המשפטי. זה נשמע משהו שאת חייבת לפתוח איתו ולדבר איתו עליו. מעבר לזה, את בהחלט זקוקה לטיפול ותמיכה שיקלו עליך להתמודד. מוזמנת ליצור קשר טלפוני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חבר מספר על הטרדה מינית בילדות
    מאירה
    21/09/2018

שלום וברכה,
    ידיד שלי חשף בפני לראשונה שעבר הטרדה מינית בגיל 8-9 ע"י שכן בן 17.
    הוא לא סיפר את זה לאף אחד עד עכשיו וניכר שזה פגע בו מאוד בהמשך כל החיים מאותו אירוע. היום הוא בן 40.
    מה את ממליצה לעשות? איך ניתן לרפא את הצלקת? האם יש עילה לתביעה?

הוספת תגובה

תמונה

• חבר

עו"ס שירלי קורין
    21/09/2018

בעניין תביעה אין לי מושג. צריך לשאול עו"ד. בעניין ההטרדה, אמר שזה מאד פגע בו ולכן כדאי מאד שיפנה לטיפול רק אצל מי שמתמחה בפגיעות מיניות ושלא יחכה עוד. גם כך עבר המון זמן ואין מרפא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חששות ילד שעולה לכיתה א
    Bonita
    29/08/2018

הי
    אני אמא לילד שעולה לכיתה א . עברתי פגיעה מינית בילדותי שקרתה בבית ספר . המחשבות לא עוזבות אותי שהוא חלילה ייפגע . היתה לנו אסיפת הורים והיינו צריכים לחתם על אישור חיסונים ובדיקות רפואיות . אני לא חתמתי ורשמתי שאני לא מאשרת אוטומטי . אני רוצה לדעת מי בודק אותו ומה הבדיקה . עוד 3 ימים הילד נכנס לבית ספר ואני מרגישה שאני משתגעת . כמובן שאני לא יכולה לשתף בזה את המנהלת והיועצת או המחנכת .
    אשמח לעיצה .
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    חששות ילד שעולה לכיתה א

הוספת תגובה

תמונה

• חששות

עו"ס שירלי קורין
    09/09/2018

האם טופלת בקשר למה שאת עברת? ממליצה לעבור טיפול כי הצורך להרגיש שליטה בסיטואציה שאין לך בה שליטה עלולה לייצר בעיות בהמשך. בסופו של דבר יבחינו שיש בעייתיות מסויימת שקשורה אליך ולאו דוקא לילד. כי כרגע את משליכה את החששות שלך עליו ופוחדת שמה שקרה לך עלול לקרות לו. טיפול בו תעבדי את מה שעברת יאפשר לך להגיב בתגובה מותאמת ורגועה יותר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה